Naujienos kraunasi...

Jaunųjų žaidėjų pažangą įvertinęs T.Gaidamavičius: jie pasiekė NKL lygį (interviu)

Jaunųjų žaidėjų pažangą įvertinęs T.Gaidamavičius: jie pasiekė NKL lygį (interviu)
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas persivertė į antrąją pusę, o trečiąjį pirmenybių ratą Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ pradės jau rytoj, kuomet namuose priims „Šilutės“ krepšininkus.

Antroje reguliaraus sezono pusėje klaipėdiečiai kausis tarp stipriausių komandų aštuntuko. Šiuo metu uostamiesčio ekipa per 28 mačus yra iškovojusi 16 pergalių bei čempionate žygiuoja 7-oje pozicijoje, nuo 3-osios vietos atsilikdama vos per vieną pergalę.

„Visada norisi geriau, tačiau, žinant mūsų situaciją, rezultatas pirmoje sezono pusėje nėra blogas, – tinklalapiui „bcklaipeda.lt“ sake Klaipėdos komandos treneris Tomas Gaidamavičius. – Mūsų komanda yra jauna, o pirmoje sezono pusėje ją dar stipriai kamavo traumos ir ligos. Dažnai būdavo sunku surinkti dvylika žaidėjų rungtynėms ar treniruotėms.

Praėjęs pusmetis buvo sunkus, dėl ko ir turėjome įdomių pralaimėjimų. Vis dėlto nuo trečios vietos šiuo metu mus skiria vos viena pergalė, tad rezultatas nėra blogas. Žinoma, norime ir tikimės kilti aukštyn.“

„Neptūnas-Akvaservis“ strategas T. Gaidamavičius tinklalapiui „bcklaipeda.lt“ pasidalino mintimis apie pirmąją sezono dalį, ūgtelėjusį jaunimą, džiuginančius ir nerimą keliančius dalykus.

– Ar krepšininkų patirties stoka ir traumų gausa labiausiai lėmė tokį žaidimo bangavimą?
– Aš taip manau. Traumos mus kirto per svarbias pozicijas – kapitono Deivido Anužio neturėjome beveik puse sezono, jis žaidė gal tik mėnesį. Vytautas Šarakauskas ne visada galėjo rungtyniauti dėl savo darbo. Erikas Kubilius yra vienas pagrindinių mūsų žaidėjų, bet irgi turėjo nosies traumą, kuri buvo lūžusi. Tai yra pagrindiniai žaidėjai, be jų mes likome su jaunais krepšininkais, iš kurių net penki dar net nėra studentai, jie eina į mokyklą.

Atsižvelgiant į aplinkybes, tai rezultatas yra dėsningas ir neblogas. Labiausiai džiaugiuosi dėl jaunųjų žaidėjų, kurie per pusmetį stipriai pažengė į priekį, kokie jie atėjo vasarą ir kokie jie yra dabar. Jaunųjų krepšininkų ūgtelėjimas matomas plika akimi. Jie įsiliejo į vyrų krepšinį, pradeda skaityti situacijas. Aš, kaip treneris, galiu jiems uždėti pliusiuką, nes kai kurie tikrai patobulėjo ir, galime sakyti, pasiekė NKL lygį.

– Kaip į komandą sekasi įsilieti Rokui Gadiliauskui, kuris prie ekipos prisijungė prieš mėnesį?
– Kas liečia puolimą, tai Rokui sekasi neblogai, tačiau jam dar reikia dirbti ties gynyba. Jis mums padeda, po truputį įsilieja į komandą. Roko fizinės galimybės nėra superinės, bet žmogus stengiasi ir duoda energijos. Jis mums padeda nemažai.

– Kokį įspūdį palieka Tadas Pažėra, kuris būna kviečiamas treniruotis ir su pagrindine komanda?
– Žaidimo organizavimo staigiai neišauginsi, tačiau Tadas mažais žingsniais po truputį eina į priekį. Jam nėra problemų su atakavimu, išpildymu, taškų rinkimu. Visada reikia kažką tobulinti, bet šiuo atveju labiausiai dirbti reikia su atakų organizavimu. Reikia pripažinti, kad maža žingsnį ties šiuo aspektu jis jau žengė.

Tadui dar reiktų patobulėti ties komandine gynyba. Žinoma, jam dar tik 20 metų, tad viskas prieš akis, tiesiog reikia toliau tęsti darbą.

– Kaip vertinate tai, kad įpusėjus sezonui čempionato komandos išskiriamos į dvi grupes?
– Tame nėra kažko labai blogo, tačiau man tokia sistema nėra prie širdies. Ar ta antroji grupė dabar yra daug silpnesnė už pirmąją? Nemanau. Galvoju, kad per atkrintamąsias visko gali būti. Jonava, Mažeikiai, „Žalgirio“ dubleriai, Gargždai, Tauragė.. tai stiprios komandos. Manau, kad būtų logiškiau, jei reguliariajame sezone būtų trijų ratų sistema, o visos komandos žaistų tarpusavyje, kaip ir per pirmuosius du ratus.

Reikia pabrėžti, kad šį sezoną lyga yra labai įdomi. Nuo pirmos iki 15 komandos – jos gali nustebinti per atkrintamąsias. Tuomet tas išskyrimas į dvi grupes nelabai ką reiškia. Pernai matėsi du aiškūs lyderiai – Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Jie matosi ir šiemet, tačiau nebėra tokie neįveikiami.

Lyga išties yra įdomi. Ruošiamės rungtynėms ir auklėtiniams sakau, kad laukia stiprus varžovas. Tuomet pats susimąstau, kad tą sakau prieš daugelį mačų, nors lentelė galbūt rodo kitaip. Juokinga situacija, bet tokia šiemet yra lyga – daug stiprių ir panašaus lygio ekipų.

– Kiek komandai prideda į rikiuotę sugrįžęs Deividas Anužis?
– Jis mums yra labai svarbus, ypatingai žaidimo organizavime. Fiziškai jis lyg jau atsigavęs, bet dar ne psichologiškai. Jam dar trūksta aštrumo, galbūt jis dar prisibijo, bet tai normalu, nes buvo ilgą laiką buvo nežaidęs. Deividas duoda daug naudos, duok Dieve, kad išliktų sveikas, tuomet ateityje sulauksime dar daugiau naudos.

– Ką komandos žaidime matote labiausiai taisytino?
– Tobulumui ribų nėra. Mes dirbame ir einame į priekį tiek gynyboje, tiek puolime. Bet reikia pripažinti, kad turime problemų su nusiteikimu. Laimime prieš Gargždus, kitą dieną žaidžiame Joniškyje, atrodo, kad viskas tvarkoje, tačiau jauni žaidėjai prie persvaros pasijunta, kad gali lengvai laimėti rungtynes. Tai nedovanotina. Truputį paleidžiame kontrolę, atsipalaiduojame, o tokiu atveju varžovus pagauti tampa labai sunku.

Ties tuo privalome dirbti. Žinoma, patirtis daro savo, bet žaidėjai privalo dirbti su savimi, su savo galva. Treneris gali šnekėti kiek nori, bet jis juk nežino, ką krepšininkas galvoja namuose. Treneris gali kažką sakyti, bet tai nebūtinai paveiks žaidėjus.

Krepšininkai turi asmeniškai save ruošti, nusiteikti mačui, pergalvoti rungtynių planą. Jaunimui to trūksta, tikiuosi, kad tai ateis su patirtimi, tuomet labiau pradės vertinti savo darbą.

– Ar dabar visi yra sveiki ir pasirengę žaisti?
– Šiuo metu neišbrendame iš ligų. Serga Herkus Kumpys ir Arijus Adomauskas, o Jonui Dumašiui skilęs pirštas. Treneriai irgi truputį serga. Iš bėdų neišlipame, bet viskas normalu, kiekviena komanda sprendžia savo reikalus. Kiek tenka girdėti, tai pas kitas komandas problemos yra panašios.

– Artėjančius du savaitgalius klaipėdiečiai žais sekmadieniais, vietoj įprastų šeštadienių. Ar toks pasikeitimas komandai yra pliusas, ar minusas?
– Sunku pasakyti, pažiūrėsime, nes taip bus pirmą kartą. Galbūt kažkiek lengviau, nes neteks žaisti dvi dienas iš eilės, tai yra privalumas jėgų atstatymo ir rungtynių pasiruošimo atžvilgiu. Kitą vertus, galbūt pasikeitusi rutina išmuš iš vėžių? Pamatysime jau greitai.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Labiausiai patobulėjęs NKL krepšininkas E.Džiaugys tikisi persikelti į LKL
Labiausiai patobulėjęs NKL krepšininkas E.Džiaugys tikisi persikelti į LKL
„Šilutės“ puolėjas Evaldas Džiaugys praėjusį savaitgalį buvo išrinktas labiausiai patobulėjusiu NKL krepšininku, tačiau tokiu asmeniniu įvertinimu jis šį
NKL žvaigždžių spėlionė: geriausiai sekėsi G.Petrauskui, V.Čeponis vienintelis atspėjo čempioną
NKL žvaigždžių spėlionė: geriausiai sekėsi G.Petrauskui, V.Čeponis vienintelis atspėjo čempioną
Prieš prasidedant Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų kovoms, krepšinio ir pramogų atstovai spėliojo šių varžybų eigą, o tarp jų geriausiai pasirodė Pasvalio
Prieš Velykas - jaunųjų talentų stovykla Ukmergėje
Prieš Velykas - jaunųjų talentų stovykla Ukmergėje
Nenumaldomai artėjant tarptautiniam Ramūno Šiškausko turnyrui, kuris birželio mėnesį vyks Kaune, jaunieji krepšinio talentai savaitgalį susirinks į vieną iš paskutinių
"Sūduva-Mantinga" trečią kartą tapo NKL čempione
"Sūduva-Mantinga" trečią kartą tapo NKL čempione
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ NKL ketvirtfinalyje buvo ant bedugnės krašto, bet po to laimėjo penkerias rungtynes, visas lyg finalus, ir iškovojo Nacionalinės krepšinio
NKL finalo ketverto MVP A.Urbonas: švęsime tikrai stipriai
NKL finalo ketverto MVP A.Urbonas: švęsime tikrai stipriai
Aurimas Urbonas po sėkmingo komandos draugo metimo ketvirtajame kėlinyje įtempė bicepsus ir suriaumojo iš džiaugsmo – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ nužygiavo iki Nacionalinės
"Vyčio" treneris E.Kučiauskas: visas rungtynes kūrėmės, bet taip ir neužsikūrėme
"Vyčio" treneris E.Kučiauskas: visas rungtynes kūrėmės, bet taip ir neužsikūrėme
Po Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo rungtynių pabaigos sirenos Šakių „Vyčio“ treneris Erikas Kučiauskas nulenkė galvą varžovams – šįsyk jie buvo
Po istorinės pergalės - O.Kaminskio ir P. Šakinio džiaugsmas bei duoklė miestui
Po istorinės pergalės - O.Kaminskio ir P. Šakinio džiaugsmas bei duoklė miestui
„Ovidijus Kaminskis mums svarbus buvo ne tik šiandien – jis mus tempė visą šį sezoną“, – po Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) bronzą padovanojusių rungtynių
NKL snaiperių konkurse triumfavo KTU atstovas
NKL snaiperių konkurse triumfavo KTU atstovas
Nacionalinės krepšinio lygos „SB Lizingas-Snaiperio“ konkurso nugalėtoju tapo Kauno KTU ekipos gynėjas Julius Kigas.Krepšininkas finale surinko 18 taškų ir lemiamu
Karjeros rekordą pakartojęs O.Kaminskis atvedė "Telšius" į pergalę mažajame finale
Karjeros rekordą pakartojęs O.Kaminskis atvedė "Telšius" į pergalę mažajame finale
„Telšių“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos mažajame finale po dramatiškos kovos 73:66 (26:14, 15:20, 19:18, 13:14) įveikė „Palangos Kuršius“
NKL žaidime "Toyota Yaris" automobilį laimėjo aistruolis iš Gargždų
NKL žaidime "Toyota Yaris" automobilį laimėjo aistruolis iš Gargždų
Visą Nacionalinės krepšinio lygos sezoną rengtą „Sportloto Auto“ žaidimą laimėjo aistruolis iš Gargždų Valdas Jurkus, kuriam atiteko naujas „Toyota Yaris“
M.Kiltinavičius džiaugėsi auklėtinių kovingumu, R.Vaišvila išskyrė būsimų finalo varžovų stiprybę
M.Kiltinavičius džiaugėsi auklėtinių kovingumu, R.Vaišvila išskyrė būsimų finalo varžovų stiprybę
Antrajame pusfinalyje „Palangos Kuršiams“ trečiajame kėlinyje pavyko panaikinti 15-os taškų pranašumą, tačiau, traumą patyrus lyderiui Jalenui Riley, palangiškiai
Be J.Riley likusius "Palangos Kuršius" palaužusi "Sūduva-Mantinga" - antroji NKL finalo dalyvė
Be J.Riley likusius "Palangos Kuršius" palaužusi "Sūduva-Mantinga" - antroji NKL finalo dalyvė
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa tapo Šakių „Vyčio“ varžove Nacionalinės krepšinio lygos finale. Marijampoliečiai antrajame pusfinalyje 86:79 (24:18,
P.Šakinis nesėkmę pavadino skaudžiausia karjeroje, E.Kučiauskas džiaugėsi auklėtinių charakteriu
P.Šakinis nesėkmę pavadino skaudžiausia karjeroje, E.Kučiauskas džiaugėsi auklėtinių charakteriu
Pirmasis Nacionalinės krepšinio lygos pusfinalis padovanojo fantastišką intrigą iki pat finalinės rungtynių sirenos – Šakių „Vytis“ „Telšius“
Rytis Pipiras – NKL dėjimų konkurso laimėtojas
Rytis Pipiras – NKL dėjimų konkurso laimėtojas
Joniškio „Delikateso“ komandos puolėjas Rytis Pipiras tapo 2019 m. NKL dėjimų konkurso nugalėtoju. Finale jis dramatiškoje kovoje, po tobulai įvertinto dėjimo vienu tašku
Paskutinių sekundžių trilerį išgyvenęs "Vytis" - NKL finale
Paskutinių sekundžių trilerį išgyvenęs "Vytis" - NKL finale
Šakių „Vyčio“ klubas žengė į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalą, įtemptame pirmajame penktadienio pusfinalio mače 77:76 (20:28, 21:19, 20:10, 16:19) palaužęs
Antrasis NKL pusfinalis: lemiamose kovose - pažįstamų trenerių akistata
Antrasis NKL pusfinalis: lemiamose kovose - pažįstamų trenerių akistata
Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto antrajame pusfinalyje šiandien Jonavoje 20 valandą susikaus Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir „Palangos Kuršiai“.
Pirmasis NKL finalo ketverto pusfinalis - tiesiogiai per BTV
Pirmasis NKL finalo ketverto pusfinalis - tiesiogiai per BTV
Jau šiandien Jonavoje startuoja Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto kovos, o pirmajame pusfinalyje jėgas išbandys reguliariojo sezono nugalėtojas Šakių „Vytis“
"Neptūno" dublerių treneris: jaunimas dvigubai pateisino lūkesčius
"Neptūno" dublerių treneris: jaunimas dvigubai pateisino lūkesčius
Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ekipos sezonas baigėsi prieš dvi savaites, tačiau darbai nesibaigė – klubas dėlioja gaires kitam sezonui.Vyriausiasis uostamiesčio ekipos
NKL finalo ketverto video apžvalga
NKL finalo ketverto video apžvalga
Nacionalinės krepšinio lygos komentatorius Tautvydas Kubilius ir krepšinio apžvalgininkas Haris Zenkovas pristato NKL finalo ketverto video apžvalgą.Finalo ketverte pusfinaliuose jau
Dėl trečiojo NKL titulo kovosiantis M.Kiltinavičius: palangiškiai mus pasitiko su fejerverkais
Dėl trečiojo NKL titulo kovosiantis M.Kiltinavičius: palangiškiai mus pasitiko su fejerverkais
Prieš šį sezoną įkurta „Palangos Kuršių“ komanda jau pirmajame sezone Nacionalinėje krepšinio lygoje atsidūrė tarp keturių stipriausių ekipų.Į finalo
Efektingiausiu NKL krepšininku išrinktas Domantas Vilys
Efektingiausiu NKL krepšininku išrinktas Domantas Vilys
Efektingiausio Nacionalinės krepšinio lygos krepšininko balsavime triumfavo Vilniaus „Perlo“ gynėjas Domantas Vilys, surinkęs 28 proc. sirgalių balsų.Iš viso balsavime
NKL finalo ketverte - galimybės M.Kiltinavičiui ir "Sūduvai-Mantingai" patekti į istorinius puslapius
NKL finalo ketverte - galimybės M.Kiltinavičiui ir "Sūduvai-Mantingai" patekti į istorinius puslapius
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ turi galimybę Nacionalinėje krepšinio lygoje titulų skaičiumi pakartoti geriausią rezultatą.Nuo 2005 metų gyvuojančią lygą daugiausiai
Sparčiai tirpsta bilietai į NKL finalo ketverto renginį Jonavoje (tvarkaraštis)
Sparčiai tirpsta bilietai į NKL finalo ketverto renginį Jonavoje (tvarkaraštis)
Sparčiai tirpsta bilietai į Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto renginį, kuris balandžio 12-13 dienomis vyks Jonavos sporto arenoje.Jau dabar yra nupirkta beveik pusė bilietų į
NKL ketvirtfinalio gražiausių epizodų dešimtuko viršūnė - be legionierių
NKL ketvirtfinalio gražiausių epizodų dešimtuko viršūnė - be legionierių
Gražiausią Nacionalinės krepšinio lygos ketvirtfinalio epizodą sukūrė Ignas Lukošius. Molėtų „Ežerūnas“ centras savo žiūrovų akivaizdoje negailestingai įkrovė į
Marijampoliečius stebuklingam sugrįžimui įkvėpė trenerio  pavyzdžiai
Marijampoliečius stebuklingam sugrįžimui įkvėpė trenerio pavyzdžiai
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių buvo atsidūrusi nepavydėtinoje situacijoje – prieš Joniškio „Delikatesą“ atsiliko
Paaiškėjo NKL snaiperio konkurso dalyviai (programa)
Paaiškėjo NKL snaiperio konkurso dalyviai (programa)
Paaiškėjo dvylika dalyvių, kurie Nacionalinės krepšinio lygos finalo ketverto metu susikaus dėl geriausio pirmenybių snaiperio vardo.Finalo ketvertas balandžio 12-13 dienomis vyks Jonavos
NKL skelbia efektingiausio sezono žaidėjo rinkimus (balsavimas)
NKL skelbia efektingiausio sezono žaidėjo rinkimus (balsavimas)
Nacionalinė krepšinio lyga visus sirgalius kviečia išrinkti šį sezoną pirmenybėse efektingiausiai rungtyniavusį žaidėją.Laimėti šią kategoriją pretenduoja aštuoni
Istorinį žygį Telšiuose surengęs P.Šakinis: išlaikėme stabilumą ir turime rezultatą
Istorinį žygį Telšiuose surengęs P.Šakinis: išlaikėme stabilumą ir turime rezultatą
Ketvirtąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje dalyvaujanti „Telšių“ komandą pirmą kartą pasiekė pirmenybių finalo ketverto kovas.Povilo Šakinio kariauna reguliariajame

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime