Naujienos kraunasi...

Kai liga įveikta, bet palieka įspaudą visam gyvenimui: garsus Ispanijos krepšininkas – itin atvirai apie koronavirusą

Autorius: Krepšinis.lt.
Kai liga įveikta, bet palieka įspaudą visam gyvenimui: garsus Ispanijos krepšininkas – itin atvirai apie koronavirusą
DELFI montažas
Lietuvoje apie tai daug nežinoma, bet vienu iš aktyviausių sporto pasaulio asmenų koronaviruso pandemijos akivaizdoje tapo pats šia liga užsikrėtęs buvęs garsus Ispanijos krepšininkas Alfonso Reyesas.

„Stendalis. „Raudona ir juoda“. Ir dar su dukros piešiniu. Į mano gyvenimą grįžo skaitymas. Einame pirmyn, laimime“, – tai vienas iš naujausių A. Reyeso įrašų „Twitter“ socialiniame tinkle, kuriame ispanas itin išsamų savo dienoraštį tęsia jau 19 dienų, rašo Krepšinis.lt.

1971-aisiais gimęs 48-erių vyras nuo visuomenės nusprendė neslėpti, ką jam teko patirti išgyvenant šią klastingą koronaviruso infekciją.

Visą savo sirgimo laikotarpį vyresnysis Madrido „Real“ kapitono Felipe Reyeso brolis „Twitter“ tinkle išsamiai dalijosi žiniomis apie savo būseną ir išgyvenimus atsidūrus ligos patale. Didelio dėmesio sulaukę jo įrašai tęsėsi nuo kovo 14-osios, kuomet Alfonso viešai prisipažino „pasigavęs šį parazitą“.

Nuo tada krepšininkas savo patirtis supindavo su smagiomis ir dramatiškomis istorijomis iš savo gyvenimo, dalijosi nuotraukomis iš ligoninės, nuolatiniais termometro rodomais duomenimis ir sulaukė didžiulio palaikymo dėl neblėstančio savo pozityvumo bei ne vienam savo sekėjui padėjo suprasti, kokie netipiniai gali būti šios viso pasaulio judėjimą sustabdžiusios ligos simptomai.

A. Reyesas jau keletą metų eina Ispanijos krepšinio profesionalų asociacijos vadovo pareigas. Šiuo metu jis jau yra išleistas iš gydymo įstaigos ir toliau sveiksta namuose. Apie savo patirtis ir sprendimą nuoširdžiai dalintis informacija jis papasakojo Ispanijos „Marca“ portalui.

„Tai buvo blogiausia patirtis mano gyvenime. Atrodė, kad jaučiu nuolatines pagirias, kurios man neleido miegoti, toks jausmas, kad smegenyse įvyko tūkstantis revoliucijų. Laimei, jau kurį laiką situacija yra pagerėjusi.

Nebekarščiuoju, kartais dar pasireiškia kosulys, tačiau tai ženklina sveikimo procesą. Man dar 14 parų teks praleisti namuose, kad tas parazitas galutinai išsinešdintų iš mano kūno“, – prisipažįsta A. Reyesas, žinią apie tai, kad yra paleidžiamas iš ligoninės, paženklinęs gyvenime užsispyrimu garsėjusio britų politiko Winstono Churchillio nuotrauka.

„Jeigu galėjau padėti žmonėms suprasti, kas jiems atsitiko, arba padėjau tokioje pačioje situacijoje atsidūrusiems... Tuo tikrai labai džiaugiuosi. Jie taip pat man padėjo savo padrąsinimais. Neslėpsiu, kad tokio išgąsčio dėl savo sveikatos niekada nebuvau pajutęs.

Aš apskritai nepamenu, kada buvau sirgęs gripu, kada ilgai turėjau temperatūros. Įvairių peršalimų pasitaiko kas keletą metų, bet praeina viena diena – ir aš jau sveikas, nebekarščiuoju. Esu turėjęs nugaros traumą, bet irgi greitai „išsigulėjau“. O dabar... 12 iš 16 dienų mane kamavo temperatūra, nebuvo jokio užtikrintumo, kad išsikapstysiu“, – dėsto profesionaliai krepšinį beveik 20-metį žaidęs ir Ispanijos rinktinei atstovavęs A. Reyesas.

Lietuvai nelemtame 1999-ųjų Europos čempionato ketvirtfinalyje A. Reyesas buvo būtent tas žmogus, kuris sugebėjo sustabdyti Arvydą Sabonį ir Ispanijai netikėtai padėjo palaužti favorite į auksą laikytą Lietuvos rinktinę.

A. Reyesas neslepia, kad nors ir koks fiziškai tvirtas jautėsi, vieną sykį ligoninėje jam teko patirti tikrą panikos priepuolį.

„Vieną rytą ligoninėje, kai man jau buvo diagnozuotas viruso sukeltas plaučių uždegimas, kvėpuoti buvo labai sunku. Pajutau, kad pradedu „perdegti“. Ta panika truko maždaug 5 minutes, bet per jas galvoje prabėgo daug dalykų.

Visgi tuomet pasistengiau nuraminti savo kvėpavimą ir panika praėjo. Visi turi įsisąmoninti, kad tai nėra paprastas gripas ir jis atakuoja ne tik pagyvenusius žmones. Jeigu liga paguldė mane, esantį tikrai geros fizinės formos, telieka pagalvoti, ką ji gali padaryti kiek silpnesniam ar tiesiog eiliniam ir nuolat nesportuojančiam žmogui“, – pasaulio medikų tiesas, kad tai tikrai nėra eilinis gripas, įsisąmoninti prašo buvęs profesionalus sportininkas.

„Aš taip pat galvojau, kad esu neliečiamas, bet virusas mane nokautavo. Aš atsitiesiau, ir tikiuosi, kad tai padarys ir visi kiti šiuo metu sveikstantys žmonės, bet faktas, kad liga mane „nukirto“. Niekada nepamiršiu šios patirties“, – neslepia 202 cm ūgio vyras.

Visuomenė vis dažniau diskutuoja apie tai, koks pasaulis bus tuomet, kai koronaviruso pandemija pagaliau išsikvėps. A. Reyesas turi savo atsakymą:

„Galiu pasakyti, kad nuo šiol mano vertybės bus pasikeitusios. Mes visi turėsime išmokti vertinti labai smulkius dalykus – galimybę ramiai vaikščioti po parką, niekur neskubėti, susirinkti ir papietauti kartu su šeimos nariais.“

Pačiame savo ligos įkarštyje A. Reyesas taip pat pasikarščiavo ir dėl užsikrėtimo viešai ėmė kaltinti savo jaunesnįjį brolį Felipę. Visgi dabar jis mano, kad buvo neteisus, nors motyvų kalbėti ankstesnius dalykus turėjo pakankamai.

„Pats nenorėdamas suverčiau kaltę savo broliui Felipei, kadangi su juo susitikau ja po to, kai „Real“ sužaidė rungtynes su Milano „Olimpia Armani“ išvykoje. Be to, vienas jo komandos draugų Trey Thompkinsas jau buvo užsikrėtęs. Bet dabar esu įsitikinęs, kad užsikrėčiau ne nuo Felipes, nes atlikti testai parodė, jog jis yra sveikas. Šitą ligą gali pasigauti bet kur. Dėl šitos priežasties visi turi įsisąmoninti, kad likimas namuose yra pats geriausias būdas išvengti užsikrėtimo“, – tvirtina jis.


Paklaustas, kaip suprato, kad užsikrėtė koronavirusu, A. Reyesas išvardijo ir jį kamavusius simptomus, papasakojo krepšininkas ir apie gydymo eigą, kuri jam buvo taikoma vienoje iš Madrido ligoninių.
„Viskas prasidėjo nuo kosulio, o vėliau pasireiškė ir karščiavimas su drebuliu, ko aš niekados nebuvau pajutęs. Tada ir supratau, kad kažkas čia negerai. Kvėpavimo sunkumų nebuvo, išskyrus tą panikos epizodą, apie kurį jau papasakojau.

Nors buvo ir plaučių uždegimas, ir kraujo rodikliai labai prasti, sunkumo krūtinės srityje nejaučiau. Taip pat nepatyriau. medikamentų sukelto viduriavimo, nepraradau skonio ir kvapo jausmo, – išsamiai dėsto jis. – Kai atsidūriau ligoninėje, labai pasitikėjau medikais. Tikrai dėkoju visam personalui – tikiuosi, jam niekada nebeteks susidurti su panašiais išbandymais, kuriuos jie patiria dabar.“

„Gaudavau deguonies, taip pat 5-6 tabletes per parą. Kiek žinau, gaudavau antivirusinių vaistų, medikamentų, taikomo gydant ŽIV, maliariją, antibiotikus vartoju iki šiol. Kiekvieną savaitę man pažadėjo skambinti ir teirautis, kaip jaučiuosi", – tęsė jis.

Anot ispano, sunkiausia ištverti jam būdavo nakties metą.

„Kai kurios dienos atrodė amžinos, tačiau blogiausia būdavo naktį, nes kosulys, karščiavimas ir lakiojančios mintys neleisdavo užmigti. Buvo naktų, kai miegojau vos keletą valandų. Atsikeldavau galvodamas, ar per mane naktį tik neperbėgo bizonų ar dramblių kaimenė. Gerokai sublogau, praradau 8 kilogramus. Bet dabar belieka pajuokauti, kad tai buvo geriausia, ką patyriau per šias savaites“, – šypteli jis.

Ispanija yra viena iš labiausiai koronaviruso pandemijos paliestų pasaulio šalių. Joje oficialiai jau diagnozuota beveik 95 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atveju. Beveik 50 tūkst. žmonių hospitalizuota, mirė daugiau nei 8 tūkst. asmenų.

Dėl šios priežasties paklaustas, ką galvoja apie krepšinio sporto šakos ateitį, A. Reyesas į tai numojo ranka.

„Krepšinis? Man dabar svarbu tai, kad tūkstančiai miršta. Visa kita yra antraeilis dalykas. Galvoju apie juos ir jų šeimas“, – tvirtina jis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" viliotas A.Kulboka lieka Ispanijoje
"Žalgirio" viliotas A.Kulboka lieka Ispanijoje
Puolėjas Arnoldas Kulboka nusprendė karjerą tęsti Bilbao „Retabet“ gretose. Apie tai praneša Sportando žurnalistas Emiliano Carchia.22-ejų lietuviui pasiūlymą buvo pateikęs
Brazilų veteranas sportbačių kabinti neketina - sudarė dvejų metų kontraktą
Brazilų veteranas sportbačių kabinti neketina - sudarė dvejų metų kontraktą
37-erių metų Brazilijos krepšinio žvaigždė Marcelinho Huertas dar nesiruošia baigti profesionalo karjeros.191 cm ūgio įžaidėjas pasirašė naują dviejų metų kontraktą su
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) teisėjas Scottas Fosteris papasakojo, ko tikisi iš atnaujinto 2019-2020 metų sezono.Dėl koronaviruso pandemijos NBA rungtynės vyks be žiūrovų,
Eurolygos žaidėjas nesuprato plojimų medikams: ar negana, kad moku mokesčius?
Eurolygos žaidėjas nesuprato plojimų medikams: ar negana, kad moku mokesčius?
„Valencia“ ekipos vidurio puolėjas iš Prancūzijos Louis Labeyrie turi savotišką nuomonę apie kovą su koronavirusu.Ja 28-erių krepšininkas pasidalino su „L'Equipe“,
NBA sezono atnaujinimas gali būti nukeltas į rugpjūtį
NBA sezono atnaujinimas gali būti nukeltas į rugpjūtį
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono atnaujinimas gali įvykti vėliau, nei buvo prognozuojama.Anksčiau buvo pranešimų, kad varžybos gali prasidėti liepą, tačiau žinomas
Adrijos lyga nutarė, kad po Eurolygos sprendimo netikslinga tęsti sezono ir jį nutraukė
Adrijos lyga nutarė, kad po Eurolygos sprendimo netikslinga tęsti sezono ir jį nutraukė
Vasarą vis dar turėjusi vilčių sezoną pratęsti Adrijos lyga trečiadienį visgi priėmė sprendimą jį nutraukti.Už varžybų neatnaujinimą balsavo dauguma klubų atstovų, kurie nutarė, kad
"Žalgiris" minimas tarp daugiausia finansiškai nukentėsiančių Eurolygos klubų
"Žalgiris" minimas tarp daugiausia finansiškai nukentėsiančių Eurolygos klubų
Eurolygos klubų nuostoliai po 2019-2020 sezono nutraukimo dėl koronaviruso pandemijos viršys 30 mln. eurų, praneša "Encestando".Anot Ispanijos leidinio, labiausiai nukentės
D.Lillardas: bereikšmių rungtynių nežaisiu - taip ir parašykite!
D.Lillardas: bereikšmių rungtynių nežaisiu - taip ir parašykite!
Portlando "Trail Blazers" lyderis Damianas Lillardas pareiškė, kad neišbėgs į aikštelę po galimo NBA lygos sezono atnaujinimo, jei jo klubas neturės galimybių patekti
Ch.Barkley griežtas: pasakė, už ką reikėtų šalinti NBA klubą iš atkrintamųjų varžybų
Ch.Barkley griežtas: pasakė, už ką reikėtų šalinti NBA klubą iš atkrintamųjų varžybų
Buvusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė, dukart olimpinis čempionas Charlesas Barkley mano, jog NBA klubą reikėtų pašalinti iš atkrintamųjų varžybų, jei
Klubai pakluso Eurolygos vadovybei: sezonas nutraukiamas (komentaras)
Klubai pakluso Eurolygos vadovybei: sezonas nutraukiamas (komentaras)
Pirmadienį nuotoliniu būdu posėdžiaujantys Eurolygos klubai ir turnyro vadovybė nesiryžo atnaujinti dėl koronaviruso pandemijos sustabdyto sezono.Jau pačioje lemiamo posėdžio pradžioje Eurolygos
CSKA galva: gelbėdami šį sezoną rizikuotume prarasti kitą
CSKA galva: gelbėdami šį sezoną rizikuotume prarasti kitą
Eurolygos čempionės titulą 2019-2020 metų sezone gynusios Maskvos CSKA prezidentas Andrejus Vatutinas pirmadienį teigė, kad visiškai palaikė lygos sprendimą netęsti rungtynių ir paskelbti
A.Wojnarowski: viskas rodo į tai, kad NBA sezoną atnaujins "Disnėjaus Pasaulyje"
A.Wojnarowski: viskas rodo į tai, kad NBA sezoną atnaujins "Disnėjaus Pasaulyje"
Kaip jau rašėme, Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) kartu su žaidėjų profsąjunga pradėjo išankstines derybas su "Walt Disney Corporation" dėl galimo sezono užbaigimo
Rusų krepšinio agentas mano, kad "Žalgiris" balsuos už Eurolygos sezono pratęsimą
Rusų krepšinio agentas mano, kad "Žalgiris" balsuos už Eurolygos sezono pratęsimą
Pirmadienio popietę Eurolygos klubų balsavime bus apsispręsta dėl 2019-2020 m. sezono nutraukimo arba pratęsimo – savo balsą nulemiant čempionato likimą turės ir Kauno „Žalgiris“.Nors
NBA sezonas gali būti atnaujintas pagal Valančiūnui ir Dončičiui itin neparankų modelį
NBA sezonas gali būti atnaujintas pagal Valančiūnui ir Dončičiui itin neparankų modelį
Skirtingai nei Eurolyga, kuriai šį pirmadienį veikiausiai nuaidės paskutinis skambutis, NBA lyga vis drąsiau kalba apie galimą sezono atnaujinimą.Naujausiais duomenimis, stipriausios pasaulio
Ispanijos pirmenybės gali būti atnaujintos jau po trijų savaičių
Ispanijos pirmenybės gali būti atnaujintos jau po trijų savaičių
Ispanijos ACB krepšinio lygos vadovai iki gegužės 31-os dienos turi priimti lemiamą sprendimą dėl šio sezono užbaigimo scenarijaus.Kaip jau rašėme, finalinis etapas, kuriame
"Žalgirio" išugdytas estas tapo E.Mockevičiaus bendraklubiu
"Žalgirio" išugdytas estas tapo E.Mockevičiaus bendraklubiu
Kauno "Žalgirio" sistemos išugdytas Siimas Sanderis-Vene antrą kartą grįžta į Ispaniją ir taps Egidijaus Mockevičiaus komandos draugu.Vienas Estijos rinktinės lyderių pasirašė
Žaidėjai oficialiame pokalbyje pasisakė prieš Eurolygos sezono pratęsimą
Žaidėjai oficialiame pokalbyje pasisakė prieš Eurolygos sezono pratęsimą
Eurolyga kartu su žaidėjų profsąjunga šeštadienį surengė vaizdo konferenciją su visų komandų kapitonais.Priminsime, kad Kauno "Žalgirio" kapitonas yra Lietuvos čempionų
NBA veda derybas su "Walt Disney Corporation" bei surengė visų klubų GM apklausą
NBA veda derybas su "Walt Disney Corporation" bei surengė visų klubų GM apklausą
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) kartu su žaidėjų profsąjunga pradėjo išankstines derybas su "Walt Disney Corporation" dėl galimo sezono užbaigimo sporto komplekse
A.Tomičius įvardino Eurolygos ir ACB sezono pratęsimų tikimybes
A.Tomičius įvardino Eurolygos ir ACB sezono pratęsimų tikimybes
Barselonos "Barcelona" klubo ilgametis krepšininkas ir ekipos kapitonas Ante Tomičius duodamas interviu atskleidė savo požiūrį į galimybes dar šį sezoną pratęsti Eurolygos
Koronavirusas neaplenkė ir "Knicks" legendos
Koronavirusas neaplenkė ir "Knicks" legendos
Koronaviruso pandemija neaplenkė ir NBA lygos bei Niujorko "Knicks" komandos legendos Patricko Ewingo.Apie tai 57-erių Džordžtauno universiteto ekipos vyriausiasis treneris pranešė
Dėl koronaviruso žaisti atsisakęs J.Inglesas keičia poziciją: neapvilčiau savo komandos draugų
Dėl koronaviruso žaisti atsisakęs J.Inglesas keičia poziciją: neapvilčiau savo komandos draugų
Vienas iš Australijos rinktinės lyderių Joe Inglesas penktadienio vakarą patikslino savo poziciją dėl NBA sezono pratęsimo koronaviruso protrūkio metu.Nors pasaulio žiniasklaida skelbė,
J.Bertomeu su Eurolygos klubų kapitonais diskutuos apie sezono pratęsimą
J.Bertomeu su Eurolygos klubų kapitonais diskutuos apie sezono pratęsimą
Eurolyga kartu su žaidėjų profsąjunga šeštadienį surengs vaizdo konferenciją su visų komandų kapitonais.Priminsime, kad Kauno "Žalgirio" kapitonas yra Lietuvos čempionų
Su ASVEL klubu išsiskyręs prancūzas karjerą tęs ACB lygoje
Su ASVEL klubu išsiskyręs prancūzas karjerą tęs ACB lygoje
Vilerbano ASVEL klubas praėjusią vasarą paskelbė žinią, kuri nudžiugino daugelį komandos sirgalių - prancūzas Edwinas Jacksonas po ilgų metų pertraukos sugrįžo ten, kur pradėjo profesionalo
T.Parkeris įvardijo ASVEL nuostolius: prie buvusio biudžeto bus galima grįžti po 4-5 metų
T.Parkeris įvardijo ASVEL nuostolius: prie buvusio biudžeto bus galima grįžti po 4-5 metų
Kai kurie Eurolygos klubas jau skaičiuoja koronaviruso pandemijos sukeltus finansinius nuostolius.Į turnyrą po ilgos pertraukos sugrįžusios Vilerbano ASVEL komandos savininkas Tony Parkeris teigia,
NBA komandos sukvies savo žaidėjus maždaug birželio 1-ąją
NBA komandos sukvies savo žaidėjus maždaug birželio 1-ąją
NBA 2019-2020 sezono atnaujinimas tampa vis realesnis, o pirmasis numatytas žingsnis – jau čia pat. Apie birželio 1 dieną, pagal lygos instrukcijas, komandos turėtų sukviesti atgal po namus
"Žalgiris" gegužės 25 d. bus tarp 11-os klubų balsuosiančių dėl Eurolygos sezono likimo
"Žalgiris" gegužės 25 d. bus tarp 11-os klubų balsuosiančių dėl Eurolygos sezono likimo
Sprendimas dėl galimo Eurolygos 2019-2020 metų sezono pratęsimo bus priimtas gegužės 25 dieną.Kaip praneša "As", balsavime dalyvaus 11 A licencijų turinčių klubų, tarp kurių
Ispanijos žaidėjų profsąjunga paneigė informaciją apie krepšininkų norą nutraukti šį sezoną
Ispanijos žaidėjų profsąjunga paneigė informaciją apie krepšininkų norą nutraukti šį sezoną
Anksčiau Eurohoops skelbė, kad pagal anoniminę apklausą, kurią atliko žaidėjų profsąjunga, 107 iš 150 ACB lygos žaidėjų balsavo prieš sezono atnaujinimą.Pati profsąjunga išplatino
Vietą baigiamajam turnyrui suradę vokiečiai pasiryžo pratęsti sezoną
Vietą baigiamajam turnyrui suradę vokiečiai pasiryžo pratęsti sezoną
Vokietijos krepšinio čempionatas turėtų būti pratęstas kitą mėnesį Miunchene. Pagal anksčiau patvirtintą formatą, Bavarijos sostinėje susirinks 10 pajėgiausių komandų iš 17,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime