Naujienos kraunasi...

Karjeros sezoną žaidžiantis Jogėla: norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje

Karjeros sezoną žaidžiantis Jogėla: norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje
Matas Jogėla skaičiuoja ketvirtą savo sezoną Klaipėdos „Neptūne“ ir jau gali būti vadinamas klubo senbuviu, nors jam tik 24-eri.

Vis tik savo potencialą pilnai M.Jogėla ėmė rodyti tik šį sezoną, tapęs vienu iš esminių „Neptūno“ vedlių. „Betsafe-LKL“ jo skaičiai siekia 12,3 taško, 5,1 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo ir 13,9 naudingumo balo per 25 minutes.

Kodėl lūžio metai atėjo tik dabar, M.Jogėlai atsakyti sunku.

„Aš pasitikiu savimi, visada savimi pasitikėjau, net kai būdavo sunkių momentų. Nori ar nenori, išgirsti, ką žmonės šneka: talentingas vaikis, bet stovi vietoje, nesistengia. Taip nebuvo niekada, kad nedirbčiau ar nesistengčiau. Kažkada turėjo ateiti momentas, kai pasimatys rezultatas“, – LKL.lt svetainei sakė jis.

LKL.lt pateikia interviu su Klaipėdos ekipos puolėju apie pasitikėjimą, Mindaugą Brazį, „Neptūno“ tikslus ir ateities planus.

– Prieš porą dienų pasiekėte svarbią pergalę prieš kėdainiškius, šiuo metu kiekvienos rungtynės „Neptūnui“ (13-15) – itin svarbios, norint žengti į atkrintamąsias, kadangi esate septinti. Ar dabartinėje sezono stadijoje jaučiate didesnę atsakomybę ir įtampą?

– Dabar kiekvienos rungtynės svarbios, ir tos su „Nevėžiu-Optibet“, ir su „Šiauliais“. Esame kaimynai, kaunamės dėl atkrintamųjų. Nežinau, ar yra jaudulio, tiesiog stengiamės, einame žaisti, treneris mus motyvuoja prieš kiekvieną kovą. Pastarojo mačo pradžia nebuvo gera, vėliau gavome daug barti per ilgąją pertrauką, tad išėjome visai kitokie į trečią kėlinį.

– Kaip manote, ar „Neptūnas“ yra arti maksimalaus savo potencialo?

– Net nežinau, turime tikrai daug talento puolime, turime ir gintis galinčių žaidėjų. Sunku pasakyti. Sezono pradžia mums nebuvo lengva, pralaimėjome tuos mačus, kuriuos turėjome laimėti. Manau, kad dabar žaidžiame tikrai neblogai. Dabar – svarbiausios rungtynės, reikia žaisti dar geriau, norint patekti į atkrintamąsias ir pakovoti dėl šeštos vietos.

– Kaip keistai tai beskambėtų, jums 24-eri ir jau esate „Neptūno“ senbuvis. Kuo šis sezonas jums kitoks, lyginant su trimis praeitais?

– Šiais metais mane tikrai daug kas vadina senbuviu, nors esu jaunas. Sunku pasakyti, kuo šis sezonas išskirtinis, gal labiausiai tuo, kad turiu didesnį vaidmenį, daugiau žaidžiu, esu labiau išnaudojamas, manimi pasitiki komandos draugai bei treneriai.

– Kaip manote, kodėl būtent šis sezonas jums tapo lūžio metais?

– Nežinau, tiesiog reikėjo laukti, gal taip man buvo sudėliota. Aišku, turėjau sunkesnių sezonų, buvo ir traumelių, gal tai trukdydavo. Šiemet viskas eina gerai, daug ką reiškia pasitikėjimas iš komandos draugų, trenerių. Daug reiškia, kai įkrenta sunkesni metimai, aikštelėje jautiesi laisviau, žiūrovai mėgaujasi, o pats pasitiki savimi labiau.

– Ar per praėjusius trejus metus buvo momentų, kai pasitikėjimo savimi stigo?

– Ne, aš pasitikiu savimi, visada savimi pasitikėjau, net kai būdavo sunkių momentų. Nori ar nenori, išgirsti, ką žmonės šneka: talentingas vaikis, bet stovi vietoje, nesistengia. Taip nebuvo niekada, kad nedirbčiau ar nesistengčiau. Kažkada turėjo ateiti momentas, kai pasimatys rezultatas.

– Ar tokios kalbos jus skaudino?

– Nekreipdavau dėmesio į tokius dalykus, žinojau, ką turiu daryti, dariau savo darbą ir viskas.

– Galbūt buvo etapas, kai būtumėte svarstęs, kad metas „Neptūną“ iškeisti į kokią kitą organizaciją?

– Gal po pirmo sezono buvo minčių, turėjau kelis pasiūlymus, bet sulaukiau didelio pasitikėjimo iš „Neptūno“, kuris žadėjo svarbų vaidmenį. Viskas taip nesigavo, kaip tikėjausi, o kodėl, atsakyti sunku.

– Kuris šių ketverių metų periodas jums buvo sunkiausias emociškai?

– Praeito sezono pradžia man buvo labai sunki, bet turiu gerus žmones aplink: draugus, šeimą, brolį, draugę. Jie mane visada palaikė maksimaliai, kad galvos nenuleisčiau. O ir pats nesu psichologiškai labai silpnas, kad po penkerių nesėkmingų rungtynių nuleisčiau galvą. Ne, einu dirbti toliau, dirbu papildomai, tai duoda vaisių, tik gal ne iškart, kaip matome dabar, po kelerių metų.

– Kokia yra jūsų papildomo darbo rutina, kiek laiko papildomai praleidžiate treniruotėse?

– Turiu savo rutiną. Visada atvykstu maždaug valandą prieš treniruotę, atlieku metimus, pastiprinu kūną, mobilumą. Prieš rungtynes irgi ateinu anksčiau, prasimankštinu ir susimetu savo metimus. Toks darbas visada, tik per laisvą dieną stengiuosi atsistatyti po rungtynių.

– Kiek didelis emocinis ramstis jums yra brolis Tauras?

– Pasiskambiname po kiekvienų rungtynių. Gal kai jis žaidė užsienyje, tai darėme ne po kiekvieno mačo, bet dabar bendraujame nuolat, abu rungtyniaujame „Betsafe-LKL“. Tauras žaidęs geruose klubuose, tikrai jo paklausiu patarimų, kurių jis gali duoti. Smagu turėti brolį, kuris žaidžia profesionaliai.

– Minėjote, kad jaučiate trenerių pasitikėjimą. Ar galima sakyti, kad Mindaugas Brazys – strategas, kuris jumis tikėjęs yra labiausiai?

– Jau ir pernai, kai jis atvyko su Adomaičiu, pradžioje buvo sunkiau, bet vėliau aš įsivažiavau ir gale sezono žaidžiau neblogai. Laisvas metimas, prasiveržimas, įkirtimas – mėgstu tokį laisvesnį žaidimą, greitą puolimą, dėjimus iš viršaus. Šiemet Brazys įpūtė dar pasitikėjimo, jis visada ragina pasitikėti savo metimais, perdavimais, gynyba. Mindaugas stato daugiau žaidimo ant manęs nei tai buvo daroma pastaruosius keletą metų, daugiau pažaidžiu nugara į krepšį, ko nebūdavo anksčiau. Aišku, sutvirtėjau vasarą, įdėjau darbo – daug dalykų susideda.

– Ar daug panašumų yra Brazio ir Adomaičio žaidime?

– Iš taktinės pusės tikrai nedaug kas pasikeitė, bet čia normalu. Jie dirbo kartu, dėliodavosi derinius, schemas kartu. Brazys kaip asistentas dirbęs aukštame lygyje, analizavo ne vieno gero specialisto žaidimą, tad idėjų jis turi.

– Galbūt yra trenerių, su kuriais dirbote anksčiau, bet iki šiol palaikote didelį ryšį ir sulaukiate palaikymo?

– Dabar sunku pasakyti, gal išskirčiau Valdą Chomičių. Kuomet pirmą savo sezoną „Betsafe-LKL“ žaidžiau „Dzūkijoje“, su juo neblogai susibendravome, jis mane vis pasveikina po gerų rungtynių, parašo, o susitikus visada pasikalbame. Jis drąsina mane imtis dar daugiau iniciatyvos, smagu tai girdėti.

– Buvęs jūsų komandos draugas Martynas Mažeika dabar darbuojasi „Neptūno“ vadovybėje. Kokių naujų jo pusių atradote?

– Su juo trejus metus buvome komandos draugais, jis buvo tikras kapitonas, motyvuodavo, jo patirtis – didelė. Martynas yra labai stilingas žmogus (Juokiasi). Jis visada ateidavo pasipuošęs į rungtynes, dabar irgi tai daro. O visa kita likę taip pat: jis motyvuoja mus, pasikalba su kiekvienu žaidėju, padrąsina. Martynas – geras bičas. Manau, jis labai padės Klaipėdos krepšiniui.

– Martynui „Neptūnas“ visada nuoširdžiai rūpėjo ir rūpi iki šiol. Kaip manote, ar šis faktorius yra kertinis, tikintis, kad Klaipėdos krepšinis kils į aukštesnį lygį?

– Daug šansų, kad taip nutiks. Martyną čia pažįsta visi, gerbia visi, jis važinėja po renginius, mokyklas, bando pritraukti daugiau sirgalių į rungtynes. Mažeika daug atidavęs klubui ir rodo, kaip jam rūpi Klaipėdos krepšinis. Toks jo žingsnis – svarbus Klaipėdai.

– Kaip pats žiūrite į savo ateitį „Neptūne“: ar ilgametę karjerą čia norisi tęsti, ar kaip tik norisi išbandyti kažką naujo?

– Dabar sunku pasakyti, nenoriu šnekėti apie ateitį svarbiausiu sezono metu. Reikia kovoti dėl kiekvienos pergalės, koncentruojuosi į kitą mačą, o ne ateitį. Noriu padėti „Neptūnui“ užimti kuo aukštesnę vietą ir jei pavyks žengti į atkrintamąsias, ten pakovoti dėl ketverto.

– O kam teiktumėte prioritetą: „Betsafe-LKL“ ar užsienio rinkai, kurios dar niekada nebandėte?

– Norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje: Čempionų lygoje ar Europos taurėje. Pažiūrėsime, kaip viskas susidėlios po sezono.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžtantis Jogėla sustiprino "Wolves" gretas
Iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžtantis Jogėla sustiprino "Wolves" gretas
Po metų pertraukos į Lietuvą sugrįžtantis Matas Jogėla kitą sezoną apsivilks Vilniaus „Wolves Twinsbet“ marškinėlius. 201 cm ūgio krašto puolėjo ir atakuojančio gynėjo
"Neptūno" gretose – vienas naudingiausių LKL žaidėjų
"Neptūno" gretose – vienas naudingiausių LKL žaidėjų
Klaipėdos „Neptūnas” toliau rikiuoja gretas naujajam sezonui. Uostamiesčio klubą papildys vienas naudingiausių praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėjų Zane’as
"Neptūno" atakoms diriguos Vokietijoje puikiai rungtyniavęs amerikietis
"Neptūno" atakoms diriguos Vokietijoje puikiai rungtyniavęs amerikietis
Uostamiesčio klubo atakoms artėjančiame sezone diriguos Desure’as Buie, kuris praėjusiais metais buvo vienas Liudvigsburgo „MHP Riesen“ komandos lyderių. 2023-2024 m. sezone
Tubelį "Neptūne" pakeis "Šiaulius" paliekantis slovakas
Tubelį "Neptūne" pakeis "Šiaulius" paliekantis slovakas
Klaipėdos „Neptūną” stiprina 214 cm ūgio bokštas iš Slovakijos Tomašas Pavelka. Su aukštaūgiu sudaryta vienerių metų sutartis. Lietuvos krepšinio
"Neptūnas" išsaugojo kapitoną
"Neptūnas" išsaugojo kapitoną
Klaipėdos „Neptūnas” pratęsė sutartį su Deividu Gailiumi, kuris uostamiestyje lieka dar vieneriems metams. Klaipėdietis praėjusiame sezone buvo vienas komandos vedlių, o Lietuvos
Beručka iš "Wolves" perėjo į "Neptūną" (komentaras)
Beručka iš "Wolves" perėjo į "Neptūną" (komentaras)
Klaipėdos „Neptūnas” stiprina gynėjų grandį Arnu Beručka, su kuriuo sutartis sudaryta dvejiems sezonams.  Iš Vilniaus kilęs 196 cm ūgio krepšininkas pastaruosius
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
"Neptūnas" išsaugojo Janavičių, "Nevėžio" gretose – amerikietis puolėjas
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su Žygimantu Janavičiumi, kuris uostamiestyje lieka dar vienam sezonui. Iš Alytaus kilęs įžaidėjas praėjusiame Lietuvos krepšinio
Mirė Macijauską ir kitus garsius Lietuvos krepšininkus ugdęs Klaipėdos treneris
Mirė Macijauską ir kitus garsius Lietuvos krepšininkus ugdęs Klaipėdos treneris
Trečiadienį mirė nusipelnęs Lietuvos treneris, buvęs Lietuvos jaunimo rinktinių ir Klaipėdos „Neptūno” treneris Stasys Kaupys.Velioniui gegužės 26 dieną suėjo 75 metai.S. Kaupys
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Žemaičio vedami "Wolves" laimėjo išgyvenimo mūšį ir pateko į vilnietišką pusfinalį
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusileido ketvirtfinalių uždanga – kovoje dėl vietos tarp keturių geriausių komandų santykius išsiaiškino Vilniaus
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Gailius – prieš išgyvenimo mūšį Vilniuje: ne deriniai žais, o nusiteikimas, kova
Šį šeštadienį paaiškės, kaip atrodys visos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio dalyvės.Kol kas vietą šiame etape turi Kauno „Žalgiris“
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
"Wolves" kapitonas prieš lemiamą mūšį: stengsimės, kad nenuplauktų viso sezono darbas
Ketvirtfinalio serijos tarp Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir Klaipėdos „Neptūno“ likimas spręsis trečiose serijos rungtynėse šeštadienį sostinėje. Po jų viena
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Tubelio vedamas "Neptūnas" išgelbėjo sezoną – išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsis dar viena ketvirtfinalio serija.Lemiamas rungtynes išplėšė Klaipėdos „Neptūnas“, kuris namuose 95:76 (30:23,
"Wolves" ketvirtfinalį pradėjo dramatiška pergale prieš klaipėdiečius
"Wolves" ketvirtfinalį pradėjo dramatiška pergale prieš klaipėdiečius
Dramatiškai prasidėjo dar viena Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serija. Joje pirmąją pergalę iškovojo Vilniaus „Wolves Twinsbet“,
Jokubaičio klubas dramatiškai krito, Sedekerskio – tęsia kovą dėl atkrintamųjų, Jogėlos ir Sajaus – dėl išlikimo
Jokubaičio klubas dramatiškai krito, Sedekerskio – tęsia kovą dėl atkrintamųjų, Jogėlos ir Sajaus – dėl išlikimo
Tadas Sedekerskis ir Vitorijos „Baskonia“ (18/15) tęsia kovą dėl vietos Ispanijos čempionato ketvirtfinalyje. Lietuvio ekipa priešpaskutiniame ture 94:79 (30:24, 16:24, 23:11, 25:20)
Atkrintamąsias pasitinkantis "Wolves" strategas: pirmos rungtynės yra svarbesnės nei antros
Atkrintamąsias pasitinkantis "Wolves" strategas: pirmos rungtynės yra svarbesnės nei antros
Trečiąją vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame čempionate užėmusi Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komanda pirmadienį, gegužės 13 d., pradės  atkrintamąsias varžybas. Sostinės
"Neptūną" įveikę "Šiauliai" išaiškino pirmąsias dvi LKL ketvirtfinalio poras
"Neptūną" įveikę "Šiauliai" išaiškino pirmąsias dvi LKL ketvirtfinalio poras
Dėl garbės kovojantys „Šiauliai“ (8-21) dar labiau apkartino reguliariojo sezono pabaigą Klaipėdos „Neptūnui“ (14-16).Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 104:98 (21:19,
Sedekerskiis nusileido Sušinskui, "Barcai" prireikė pratęsimo, Sajus ir Jogėla laimėjo, "Monaco" patyrė nesėkmę
Sedekerskiis nusileido Sušinskui, "Barcai" prireikė pratęsimo, Sajus ir Jogėla laimėjo, "Monaco" patyrė nesėkmę
Sekmadienį Ispanijos ACB krepšinio lygoje į kovas stojo keletas lietuvių, o pralaimėjimą Prancūzijoje patyrė lyderius pailsinti nusprendęs „Monaco“ (28-5) klubas, rašo
Atkrintamųjų viltis išsaugojęs "Nevėžis" nutraukė "Neptūno" pergalių seriją
Atkrintamųjų viltis išsaugojęs "Nevėžis" nutraukė "Neptūno" pergalių seriją
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo mūšis pajūryje. Klaipėdos „Neptūnas“ (14-13) savo arenoje 79:92 (26:24,
Ispanijoje – blankus Gebenas, minusinis Jogėla bei jų komandų nesėkmės
Ispanijoje – blankus Gebenas, minusinis Jogėla bei jų komandų nesėkmės
Ispanijos pirmenybėse nesėkmę patyrė dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas kovojanti Manresos BAXI (17-13) komanda su Martinu Gebenu.Pedro Martinezo treniruojami katalonai namie 90:97 (30:28,
"Neptūno" gretose – gynėjas iš Graikijos
"Neptūno" gretose – gynėjas iš Graikijos
Klaipėdos „Neptūnas” pasikvietė 24 metų graiką Georgios Kamperidis, su kuriuo sutartis sudaryta iki sezono pabaigos. „Nusprendėme prieš svarbiausias kovas Lietuvos krepšinio
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Įsibėgėjusio Klaipėdos „Neptūno“ (14-12) įspūdingo grožio trileryje, trukusiame 50 minučių, nesustabdė ir Kauno „Žalgiris“ (22-3).Georgios Vovoro kariauna
"Baskonia" su Sedekerskiu tritaškiu palaužė rekordinio Jogėlos ekipą
"Baskonia" su Sedekerskiu tritaškiu palaužė rekordinio Jogėlos ekipą
Sunkią pergalę Ispanijos pirmenybėse iškovojo Eurolygos įkrintamoioms varžyboms besirengianti Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (16-13).Duško Ivanovičiaus
"Neptūnas" nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą
"Neptūnas" nestabdo: darsyk patiesęs panevėžiečius kyla į penktąją vietą
Klaipėdos „Neptūno“ (13-12) pasaka su Georgios Vovoru tęsiasi.Klaipėdiečiai savo namų tvirtovėje 88:84 (20:27, 23:14, 31:22, 14:21) patiesė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“
Vovoro pakylėtas "Neptūnas": jausti spaudimą yra privilegija (įvertino grandų galimybes)
Vovoro pakylėtas "Neptūnas": jausti spaudimą yra privilegija (įvertino grandų galimybes)
Krepšinio sirgaliai uostamiestyje primiršo pralaimėjimo skonį. Paskutinį sykį Klaipėdos „Neptūnas“ aikštelę nuleista galva paliko dar vasario 12-ąją, kuomet Vido
Buvusiam "Lietkabelio" direktoriui – prasta žinia iš Aukščiausiojo Teismo
Buvusiam "Lietkabelio" direktoriui – prasta žinia iš Aukščiausiojo Teismo
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patvirtino, kad buvęs krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktorius Mantas Ignatavičius pagrįstai nuteistas dėl šio klubo lėšų
LKL sezono rekordą pagerinęs Tubelis vedė į dramatišką pergalę Jonavoje
LKL sezono rekordą pagerinęs Tubelis vedė į dramatišką pergalę Jonavoje
Jonavos „CBet“ (9-15) komanda turėjo progą nutraukti Klaipėdos „Neptūno“ (12-12) penkių pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), tačiau
ACB lygos autsaiderių mūšyje – svarbi Jogėlos ir Sajaus ekipos pergalė
ACB lygos autsaiderių mūšyje – svarbi Jogėlos ir Sajaus ekipos pergalė
Svarbią pergalę Ispanijos pirmenybių autsaiderių dvikovoje iškovojo Mato Jogėlos ir Martyno sajaus atstovaujama komanda.Lugo "Rio Breogan" (8-20) namie 73:65 (16:16, 17:19, 15:12,
"Neptūnas" išplatino rasistinius veiksmus smerkiantį pareiškimą
"Neptūnas" išplatino rasistinius veiksmus smerkiantį pareiškimą
Klaipėdos „Neptūno” klubas, reaguodamas į viešumoje pasirodžiusią informaciją apie mūsų klubo fano galimo rasistinio išpuolio prieš Mažeikių komandos žaidėją,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime