Naujienos kraunasi...

Karnišovas - apie patį Sabą sugebėjimais lenkiantį Jokičių, Šaro talentą ir nepamirštamą sugrįžimą į laisvą Lietuvą

Autorius: DELFI NBA.


Denverio „Nuggets“ komandos generalinis vadybininkas Artūras Karnišovas tapo ESPN žurnalisto Adrianio Wojnarowski rengiamo podkasto „Woj Pod“ svečiu.

Kalbėdamas apie savo vadovaujamo „Nuggets“ klubo ateitį, A. Karnišovas daug dėmesio skyrė viena ryškiausių NBA lygos žvaigždžių tapusiam serbui Nikolai Jokičiui, taip pat sugrįžo į praeitį ir prisiminė savo paties pirmuosius žingsnius JAV, debiutą Lietuvos rinktinėje ir Barselonoje 1992-aisiais iškovotus olimpinius bronzos medalius, rašo DELFI NBA.

Anot A. Karnišovo, 24-erių metų 213 cm ūgio vidurio puolėjas N. Jokičius yra tapęs žmogumi, galinčiu keisti tiek klubą, tiek patį aukštaūgio įvaizdį NBA lygoje. Šį sezoną Denverio komandą į Vakarų konferencijos pusfinalį išvedęs N. Jokičius buvo išrinktas tiek į NBA lygos „Visų žvaigždžių“ rungtynes, tiek į lygos geriausių žaidėjų pirmąjį penketą.

„Nikola nuolatos tobulėjo. Jis pradėjo nuo NBA Vasaros lygos, kur rinko po 10 taškų ir 7 atkovotus kamuolius. Tik trečiais savo savo metais NBA lygoje jis sužaidė rungtynes starto penkete, ir vėliau vieną po kito ėmė rinkti trigubus dublius, du mėnesius nepaliko aikštės be dviženklio taškų skaičiaus.

Tada mums ir tapo aišku, kad jis gali būti lygos žvaigždė, krepšininkas, galintis keisti lygą“, – kalbėjo N. Karnišovas, pažymėjęs, kad N. Jokičius žiūrėdavo daug Marco Gasolio žaidimo vaizdo įrašų ir mokėsi iš ispano kamuolio perdavimo technikos bei kitų žaidimo niuansų. – Visi galvojo, kad jam trūks atletiškumo, mes pradžioje galvojome tą patį. Bet įgūdžiai atpirko viską. Jis sustiprino savo kūną ir dabar, galima sakyti, jis yra mūsų įžaidėjas, inicijuojantis komandos puolimą.“

Nors geriausiai kamuolius perduodavusiu aukštaūgiu iš Europos NBA lygoje ilgą laiką buvo laikytas Arvydas Sabonis, anot A. Karnišovo, serbas savo aikštės matymu ir sugebėjimu asistuoti komandos draugams netgi pranoksta Lietuvos krepšinio legendą.

„Dažnai žmonės manęs paprašo palyginti Sabonį su Jokičiumi. Ir aš pasakysiu, kad Džokeris sugebėjimą perduoti kamuolį perkėlė į visiškai naują lygį, kadangi jis pats gali incijuoti atakas. Jis atkovoja kamuolį, jį varosi pats ir taip pradeda mūsų puolimą. Kiek lygos komandų gali pasigirti turinčios vidurio puolėją, kuris likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos pats gali varytis kamuolį?“ – retoriškai klausė A. Karnišovas.

Netrukus „Nuggets“ vadovas prisiminė ir patį A. Sabonį.

„Neįtikėtinas talentas. Kai aš baigiau karjerą, Arvydui pasakiau, jog pats augau žiūrėdamas į jo žaidimą, vėliau rungtyniavome kartu, o dabar tu vis dar žaidi, o aš jau kabinu sportbačius ant vinies“, – nusijuokė 48-erių lietuvis.

„Petrovičius, Marčiulionis, Divacas – tai buvo žaidėjai, padarę nemažą įtaką Europos žaidėjų įvaizdžiui NBA. Tačiau kai aš pats studijavau ir žaidžiau NCAA, visiems atrodė, kad mes, europiečiai, esame minkštoki, silpnesni fiziškai. Tačiau kas atsitiko lygai, kai atėjo Dirkas Nowitzki? Dabar visi ieško naujo Dirko. Taigi, pasikeitė ir požiūris ir apskritai Europos žaidėjų migracija į NBA labai stipriai išaugo“, – savo patirtimis dalijosi A. Karnišovas.

Paklaustas, kaip pat dar 1989-aisiais sugebėjo ištrūkti į JAV, A. Karnišovas prisiminė:

„Žaidžiau Sovietų Sąjungos jaunimo rinktinėje, buvau jos kapitonas. Mes su komanda atvykome į JAV žaisti 11 parodomųjų rungtynių serijos. Žaidžiau gerai, koledžai mane pamatė, tačiau faktas buvo toks, kad iki tol nė vienas žaidėjas, gimęs sovietinėje Lietuvoje, dar nebuvo pravėręs NCAA durų. Niekas nemanė, kad tai įmanoma. Visgi tuomet man labai padėjo Kim Bohuny (ilgametė NBA lygos darbuotoja, – red. past.), pridėjusi ranką ir prie Masai Ujiri karjeros NBA lygoje. Man, 18-mečiui, atvykti iš Lietuvos viską palikus gimtinėje, buvo išskirtinis įvykis.

Esu dėkingas visiems, kad taip susiklostė gyvenimas ir aš čia radau antruosius namus“, – teigė pastaraisiais metais į gimtinę retai sugrįžtantis lietuvis.

Anot A. Karnišovo, į JAV jis skrido per Maskvą, kurioje teko užtrukti tris dienas. Tik vėliau jis sužinojo, kad tuo metu KGB tris dienas sprendė jo likimą – ar leisti krepšininkui išvykti į Ameriką.

„Laimei, leidimas buvo duotas, o vos išvykęs į JAV aš apsigyvenau Amerikos lietuvių šeimoje“, – tvirtino jis.

„Prisimenu, kad su bičiuliais apie JAV žinojome nedaug, regis, laimėjome vos 2 iš 11 rungtynių. Atsivežėme ilgas kojines, žiūrovai juokėsi, juos juokino ir mūsų šortukai, kurie buvo labai trumpi. Mums nuolat švilpė žingsnius, nes darydavome „eurostepą“, vėliau prigijusį ir NBA. Tai buvo neįtikėtina patirtis, prisidėjusi prie to, kad atsidūriau Seton Hall universitete“, – tęsė pasakojimą lietuvis.

Paklaustas, kaip išmoko anglų kalbos, A. Karnišovas neslėpė – buvo nelengva.

„Mokiausi žiūrėdamas TV filmus, serialus, prisidėjo ir treneris P. J. Carlissimo. Akademiškai aš buvau stiprus, bet mano „arkliukas“ Lietuvoje buvo matematika. Prisimenu, kad JAV pirmoji mano paskaita buvo Amerikos istorija. Pastebėjau, kad visi kažką žymisi, o man tai daryti sudėtinga. Taigi, aš susirinkau knygas, palikau klasę ir pasakiau sau, kad daugiau taip nebesijausiu. Dėjau daug pastangų ir maždaug po metų jau tikrai deramai kalbėjau angliškai“, – teigė buvęs krepšininkas.

1992-ieji, Barselonos olimpiada. A. Karnišovas gavo kvietimą į Vlado Garasto treniruojamą Lietuvos rinktinę, su ja įveikė olimpinę atranką ir iškovojo bronzos medalius. Tačiau, anot paties Artūro, prieš skrydį į Lietuvą jį kamavo nemenkas nerimas.

„Buvo praėję vos keli metai po Nepriklausomybės atgavimo. Nebuvau lankęsis Lietuvoje trejus metus – tėvai per tą laiką gavo daugybę žinučių: „jeigu sūnus neprisistatys į kariuomenę, sės į kalėjimą“. Taigi, ir į lėktuvą lipau nedrąsiai, nežinojau, ar mane areštuos, nežinojau ir to, ar mane priims į rinktinę. Viskas man Lietuvoje buvo nauja – tas laisvės jausmas, seniai nematyti žmonės. Buvo kiek baisu, bet po kelių savaičių, kai gavau treniruočių grafiką, supratau kad čia iš tikrųjų laisva šalis, – pasakojo A. Karnišovas.

„Atvykau be didelių lūkesčių, bet treniruočių stovykloje gana greitai apsipratau. Žaisti su Saboniu ir Marčiulioniu buvo kažkas nepaprasto. Pamenu pirmą savo treniruotę. Sabas visuomet prašydavo kamuolio, tačiau bet kada jį galėdavo sugrąžinti tau savo techniškomis rankomis, ir tai padaryti netikėtai. Taip ir nutiko – nelaukiau perdavimo, kirtau po krepšiu, o Sabas man metė kamuolį ir pataikė tiesiai į nosį, pasipylė kraujas.

Pasidariau išvadas, nuo tada visuomet galvojau, ko tikėtis ir dairiausi. Kaip jau minėjau, mus laikė „minkštais“ už Atlanto. Ar Marčiulionis buvo „minkštas“? Ne, buvo vienas fiziškai stipriausių žmonių, su kuriais man yra tekę žaisti“, – kalbėjo A. Karnišovas. – Atrankoje laimėjome visas 11 rungtynių, o vėliau iškovojome bronzą Barselonoje. Iki šiol man tai yra išskirtiniausi prisiminimai. Ką jau kalbėti apie tai, kad žaidėme su „Svajonių komanda“ – kovojome prieš žaidėjus, kuriuos stebėjau vaizdo kasečių įrašuose.“

Pasak lietuvio, tais laikais pasipriešinti JAV rinktinei galimybių neturėjo niekas.

„Talentų skirtumas buvo milžiniškas. Vėliau ta atskirtis ėmė mažėti. Mes amerikiečiams pralaimėjome 45 taškais, o man reikėjo dengti Charlesą Barkley – tai buvo neįmanoma. Pataikiau keletą metimų, bet kas iš to? Prisirinkau pražangų. Tuo metu jokia komanda neturėjo galimybių pasipriešinti JAV rinktinei“, – dėstė jis.

Visgi, anot A. Karnišovo, situacija ilgainiui ėmė keistis.

„Galima prisiminti, kaip viskas pasikeitė. 2000-aisiais Lietuvos rinktinė pusfinalyje JAV rinktinei pralaimėjo vos keliais taškais, žibėjo Šarūnas Jasikevičius“, – prisiminė jis.

Anot „Nuggets“ vadovo, nieko keisto, kad Š. Jasikevičiumi jau domisi NBA klubai – lietuvio visiškai nenustebino tai, kad ilgametis Lietuvos rinktinės įžaidėjas tapo itin talentingu ir paklausiu treneriu.

„Apskritai, manęs tikrai nenustebino faktas , kad Šaras tapo talentingu treneriu. Jis buvo vieną iš aukščiausių krepšinio IQ turinčių žmonių, su kuriais teko žaisti per visą karjerą. Jis kelia didžiulius reikalavimus savo žaidėjams, tačiau būdamas krepšininku itin reiklus būdavo ir pats sau“, – pažymėjo A. Karnišovas.

Pokalbio su A. Karnišovu garso įrašą galite rasti čia.

Primename, kad pats A. Karnišovas dėl traumų profesionalaus krepšininko karjerą baigė 2002-aisiais, būdamas vos 31-erių.

Vilniaus „Statyboje“ pirmuosius krepšininku žingsnius žengęs puolėjas vėliau mokėsi ir žaidė Seton Hall universitete JAV, Europoje rungtyniavo Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Ispanijos klubuose.

Su Lietuvos rinktine A. Karnišovas taip pat laimėjo 1995-ųjų Europos čempionato sidabrą, 1996-aisiais Atlantos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą.

Paskutine jo ekipa tapo „Barcelona“.

Pakabinęs sportbačius ant vinies, karjerą A. Karnišovas pratęsė NBA lygos užkulisiuose. Nuo 2013-ųjų jis dirba „Nuggets“ klube, kur užkopė iki aukščiausios – generalinio vadybininko pozicijos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Žaidimas su rinktine J.Mačiuliui yra saldesnis už medalius
Žaidimas su rinktine J.Mačiuliui yra saldesnis už medalius
Jonas Mačiulis – vienas iš keturių dabartinės Lietuvos rinktinės žaidėjų, jau turinčių pasaulio čempionato medalį. Du Europos čempionato sidabro medaliai ir vienas bronzos FIBA
V.Lipkevičius pasiruošęs perimti estafetę iš S.Jasaičio
V.Lipkevičius pasiruošęs perimti estafetę iš S.Jasaičio
Praėjusių metų vasarą su Panevėžio „Lietkabeliu“ dvejų metų sutartį pasirašęs Vytenis Lipkevičius sezono eigoje buvo paskolintas Prienų ekipai, bet šiame tarpsezonyje
M.Kalnietis: kai pradėjau karjerą rinktinėje, D.Songaila liepdavo nupirkti SIM kortelę ar šampūną
M.Kalnietis: kai pradėjau karjerą rinktinėje, D.Songaila liepdavo nupirkti SIM kortelę ar šampūną
Lietuvos krepšinio rinktinės pasiruošimas pasaulio čempionatui artėja į pabaigą – dar laukia trejos draugiškos rungtynės, per kurias mūsiškiams teks baigti šlifuoti
Kanados rinktinei - antra bloga žinia per dieną: nusisuko buvęs JV ir Sabonio bendraklubis
Kanados rinktinei - antra bloga žinia per dieną: nusisuko buvęs JV ir Sabonio bendraklubis
Iki pasaulio krepšinio čempionato pradžios likus tik kiek daugiau nei savaitei Kanados rinktinė per dieną neteko net dviejų žaidėjų.Ilgai delsęs pranešti savo sprendimą buvęs Toronto
Z.LeDay'us: "Žalgiryje" žaidžiamas kietas krepšinis, noriu būti viso to dalimi
Z.LeDay'us: "Žalgiryje" žaidžiamas kietas krepšinis, noriu būti viso to dalimi
Pirmadienio popietę „Žalgirio“ arenoje apsilankė pirmasis artėjančio 2019–2020 m. sezono Kauno „Žalgirio“ komandos naujokas – amerikietis Zachas LeDay.25-erių
Rinktinės treniruotėje - geros nuotaikos ir kandžios replikos
Rinktinės treniruotėje - geros nuotaikos ir kandžios replikos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė intensyviai tęsia pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui Kinijoje. Prieš trečiadienio išvyką į Pietų Korėją krepšininkai
Moterų lygos MVP iš Kauno grįžta į Vilnių
Moterų lygos MVP iš Kauno grįžta į Vilnių
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda beveik baigė rikiuoti gretas naujam sezonui. Į Vilniaus klubą po dviejų sezonų pertraukos grįžta 22-ejų metų 196 cm ūgio vidurio puolėja Daugilė
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
Kaip jau rašėme, Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su
Milano komandos treniruotėje pluša ir D.Dulkys
Milano komandos treniruotėje pluša ir D.Dulkys
Milano "Olimpia" krepšininkai Lenkijoje pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui, o kartu su Italijos klubo krepšininkais pastebėtas ir Deividas Dulkys.Apie praėjusį sezoną
Į Kauną atvykusiam "Žalgirio" naujokui Z.LeDay'ui gidu tapo T.Walkupas
Į Kauną atvykusiam "Žalgirio" naujokui Z.LeDay'ui gidu tapo T.Walkupas
"Žalgirio" legionieriai jau renkasi Kaune, kur netrukus Lietuvos čempionai pradės pasirengimą naujajam sezonui.Amerikiečiui Zachui LeDay'ui viską parodė jo tautietis, antrus metus
M.Kuziminskas - apie rinktinės skonį ir savo kulinarinį talentą
M.Kuziminskas - apie rinktinės skonį ir savo kulinarinį talentą
Lietuvos rinktinės puolėjui Mindaugui Kuzminskui teko patirti įvairių skonių – nuo pikantiškos ispaniškos virtuvės iki amerikietiškų patiekalų. Nuo pergalių saldumo
R.Miniotas nutraukė sutartį su "Nevėžiu" ir grįžo į Prienus
R.Miniotas nutraukė sutartį su "Nevėžiu" ir grįžo į Prienus
Prienų „CBet“ ekipoje artėjantį sezoną išvysime dar vieną visiems gerai pažįstamą veidą. Į komandą po metų pertraukos grįžta 23 metų 206 cm ūgio puolėjas Regimantas
LKL apžvalga: galingas "Juventus" papildymas, naujokai Šiauliuose, Alytuje, Pasvalyje
LKL apžvalga: galingas "Juventus" papildymas, naujokai Šiauliuose, Alytuje, Pasvalyje
Sezonui pasiruošimą pradėję „Betsafe–LKL“ klubai, į Lietuvą atvykę „Ryto“ legionieria, įspūdingas naujokas Utenoje, papildymai „Šiauliuose“
G.Antetokounmpo šou nepadėjo: graikai pratęsime nusileido serbams ir prarado puolėją
G.Antetokounmpo šou nepadėjo: graikai pratęsime nusileido serbams ir prarado puolėją
Giannis Antetokounmpo surengė dar vieną šou draugiškame Akropolio turnyre Atėnuose, tačiau šeimininkų pergalei to nepakako. Negana to, graikai prarado sunkiai susižeidusį puolėją.Prestižinio
Lietuvos varžovų stovyklą paliko dar vienas svarbus žaidėjas
Lietuvos varžovų stovyklą paliko dar vienas svarbus žaidėjas
Lietuvos rinktinės varžovai pasaulio čempionato H grupėje toliau byra. Šį kartą dar vieną žaidėją prarado Australijos nacionalinė komanda.Palikti Australijos rinktinės stovyklą nusprendė
"Dzūkijos" gretose - Rusijoje rungtyniavęs aukštaūgis iš Serbijos
"Dzūkijos" gretose - Rusijoje rungtyniavęs aukštaūgis iš Serbijos
Alytaus "Dzūkijos" komanda artėjant 2019 - 2020 metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonui toliau rikiuoja savo gretas.Neoficialiais duomenimis, dzūkai dėl kontrakto sąlygų sutarė
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su LeBronu Jamesu ir Anthony
Sutrumpėjo rinktinės kandidatų sąrašas (D.Adomaičio komentaras)
Sutrumpėjo rinktinės kandidatų sąrašas (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai po turnyro Suomijoje, kur 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10) sutriuškino aikštelės šeimininkus ir 88:72 (21:12, 22:23,
Negražia pergale nesidžiaugęs M.Grigonis: su visa pagarba Rusijai, mes ruošiamės ne jai
Negražia pergale nesidžiaugęs M.Grigonis: su visa pagarba Rusijai, mes ruošiamės ne jai
Marius Grigonis pamažu tampa vienu iš trijų Lietuvos rinktinės vėliavnešių. Kauno „Žalgirio“ gynėjas vakarykštėse rungtynėse su Rusija pelnė 19 taškų,
Už du atstovėjęs D.Sabonis plakė save ir komandą dėl klaidų: turime apsiraminti
Už du atstovėjęs D.Sabonis plakė save ir komandą dėl klaidų: turime apsiraminti
Jonas Valančiūnas penktadienio rungtynėse prieš Suomiją patyrė traumą ir negalėjo rungtyniauti šio vakaro mače su rusais, tačiau Lietuvos rinktinė šios netekties nė nepajuto.To
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlaikė pirmąjį šios vasaros išbandymą, kuomet jai teko sužaisti dvejas rungtynes per dvi dienas.Vakar 41 taško skirtumu nušlavę
Šešiolikmečiai Europos čempionate trinktelėjo durimis mače su slovėnais
Šešiolikmečiai Europos čempionate trinktelėjo durimis mače su slovėnais
Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų rinktinė Europos čempionatą užbaigė pergalingai. Rungtynėse dėl 9-os vietos Rolando Rakučio auklėtiniai Udinės mieste Italijoje 91:77 (25:24, 20:8,
Rinktinė su rusais kovos be J.Valančiūno ir dar dviejų žaidėjų
Rinktinė su rusais kovos be J.Valančiūno ir dar dviejų žaidėjų
Pasirodymą turnyre Suomijoje tęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė surengė treniruotę, prieš vakare laukiančią dvikovą su Rusijos rinktine. Po jos paaiškėjo, kad šios
Pasaulio čempionato favoritų akistatoje JAV pranoko Ispanijos rinktinę
Pasaulio čempionato favoritų akistatoje JAV pranoko Ispanijos rinktinę
Pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui tęsia jo favorite laikoma JAV rinktinė. Greggo Popovičiaus auklėtiniai šiąnakt Anaheimo mieste vykusiose draugiškose rungtynėse
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Esppo mieste žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Suomijos nacionaline komanda ir sutriuškino varžovus rezultatu 87:46
"Ryto" naujokas P.Cruzas mėgsta laimėti, kurti, pelnyti taškus ir atiduoda jėgas gynybai
"Ryto" naujokas P.Cruzas mėgsta laimėti, kurti, pelnyti taškus ir atiduoda jėgas gynybai
Iš Meksikos į sostinę atvykęs „Ryto“ legionierius Pako Cruzas turėjo tris skrydžių persėdimus keliaujant į Lietuvą. Po nuobodžios kelionės 29 metų amžiaus 1,91 m ūgio krepšininkas
"Neptūnas" pradėjo pasiruošimą sezonui bei pristatė naują logotipą
"Neptūnas" pradėjo pasiruošimą sezonui bei pristatė naują logotipą
Klaipėdos „Neptūnas“ vakar Klaipėdos miesto centriniame stadione susirinko į pirmąją treniruotę. Treniruotės metu netrūko džiugių emocijų ir naujų pažinčių.Susipažinti su komanda
S.Sinovecas: tikiuosi būsime geresni, nei buvome praėjusiame sezone
S.Sinovecas: tikiuosi būsime geresni, nei buvome praėjusiame sezone
Praėjusių metų lapkričio pradžioje į Panevėžio „Lietkabelį“ atvykęs Stefanas Sinovecas yra vos vienas iš trijų žaidėjų, kurie liko komandoje 2019–2020

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime