Naujienos kraunasi...

Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą

Autorius: Lukas Malinauskas.
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Evaldo Šemioto nuotr.
Kai Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda 2014-aisiais paskutinį kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionių trofėjų, dabartinis jos strategas Gitautas Kievinas buvo ką tik užbaigęs debiutinį sezoną Nacionalinėje moterų krepšinio lygoje (NMKL).

Jaunasis treneris 2013 m. pradėjo kelią Ukmergės krepšinio projekte ir, kaip prisimena dabar, didžiąsias pergales fiksavo kas trejus metus: 2016-aisiais „Akvilės“ lygoje iškovojo bronzą, po kurios komanda sulaukė kvietimo dalyvauti aukščiausiame moterų krepšinio divizione.

2019-aisiais G. Kievino vadovaujama Ukmergės „Vilkmergė“ pusfinalyje per pratęsimą eliminavo „Kibirkštį-MRU“ ir pirmąkart istorijoje žengė į moterų lygos finalą.

Po puikaus finišo G. Kievinas Vilniuje prisijungė talkinti vyr. treneriui Algirdui Paulauskui, o šiam pralaimėjus 2020 m. Karalienės taurės finalą, perėmė „Kibirkšties-MRU“ vairą, bet įsibėgėti taip ir neturėjo laiko – COVID-19 pandemija po mėnesio paralyžiavo krepšinį.

Nuo šio sezono tvirtai vyr. trenerio poste įsitaisęs G. Kievinas pirmuoju savo bandymu nutraukė „Kibirkšties-MRU“ septynerių metų prakeiksmą Lietuvos moterų taurės varžybose bei pasitinka naują iššūkį – „Huawei Moterų lygos“ finalą.

Nuo 2014-ųjų sostinės klubas jame žaidė tik sykį – 2018 m. buvo nusileista Kauno r. „Hoptrans-Sirenoms“.

Šį kartą 33-ejų strategui ir „Kibirkščiai-MRU“ kelią bandys pastoti Klaipėdos „Neptūnas“. Serijos iki trijų pergalių startas – pirmadienį Vilniuje nuo 18 val. Dvikovą tiesiogiai transliuos DELFI TV ir „Moterulyga.lt“

– Treneri, kokius akcentus sudėliojote komandai mūšiui su „Neptūnu“?
– Žinome, ko reikia laukti iš jų. „Neptūnas“ – sudėtinga komanda, esanti ant bangos. Kalbant apie gynybą, sunku analizuoti jas, o puolime kaip ir viskas aišku – žinome akcentus, kada kas vyksta, kai su kamuoliu yra Andra Gabalytė ir kai kamuolys yra Dalios Donskichytės rankose. Gynyboje, mano akimis, yra toks bardakėlis: sudėtinga suprasti, kada ir kas dvigubina, kartais ir trigubina. Kažkokių taisyklių nėra, kas būtinai turi eiti dvigubinti – kas nori, tas ir eina. Mes puolime turime daryti savalaikes pauzes, apsižiūrėti, kur turime laisvų žmonių, neperskubėti, nes jos tą ir provokuoja, kad varžovės kuo greičiau atsikratytų kamuolio, nežaistų palei galinę liniją ir kažkiek rizikuoja tolimais metimais.

– Kas krito į akis iš „Neptūno“ komandos serijoje su „Aistėmis-LSMU“?
– Pirmose rungtynėse Ligita Tamutytė buvo teigiamas impulsas visai komandai. Jos su Karolina Kazočiūnaite yra tos pačios kartos ir tarp jų yra sveika konkurencija. L. Tamutytė savo rankose turėjo ryškius kozirius ir kuo puikiausiai su tuo susitvarkė, nors, mano akimis, K. Kazočiūnaitė iki tų rungtynių atrodė pavojingesnė žaidėja. Tačiau po tos serijos privertė susimąstyti, kaip yra iš tikrųjų.

Be abejo, Gintarė Paulauskaitė pasižymi išaugusiu pasitikėjimu. Ji nuo suolo žaidėjos tapo startinio penketo krepšininke ir viena pagrindinių žaidėjų, kuri kalė vinis į „Aisčių-LSMU“ kapą. Gintarė daug žaidžia ties tritaškiu, nori aukštaūges varžoves išsitempti paskui save, nes yra pataikanti žaidėja. 

Bus be galo svarbi gynyba viena prieš vieną. „Neptūne“ penkios žaidėjos yra metančios iš toli, gal tik L. Tamutytė yra kiek silpnesnė, bet ji pirmose rungtynėse su „Aistėmis-LSMU“ pataikė gana gerus metimus iš tolimos distancijos. Įmesti gali visos penkios, o mūsų tikslas – neatiduoti laisvų metimų, tegul meta darbinius metimus.

– Užsiminėte apie „Neptūno“ atakų organizatores. Kaip keičiasi žaidimas atskirai su D. Donskichyte ir su A. Gabalyte?
– Dalia yra daugiau chaotiškesnė, o Andra – patyrusi, kada ji yra su kamuoliu, komandoje atsiranda ramybė, puikiai mato aikštę ir puikiai skirsto kamuolį. Kaip sakau, Dalia ir Andra – kaip ugnis ir vanduo: viena įsiplieskia – karštai reaguoja, o kita gesina – protingai, remdamasi savo galva.  

– Kokį įspūdį palieka žaidžiančios vyr. trenerės A. Gabalytės darbas, kuriai tai yra tik antras sezonas šiose pareigose?
– Treniruočių proceso vertinti negaliu, nes jame nedalyvauju, bet kas yra pastebima, Andra sugebėjo suvaldyti komandą, nes prieš tai buvo toks balaganėlis. Ji per psichologiją sulipdė, suvienijo komandą į vieną kumštį ir dabar jos tapo grėsminga komanda. Tai yra grynai Andros indėlis, žinoma, žaidėjų pasitikėjimas ja. A. Gabalytės žodis, panašu, yra svarus krepšininkėms.

– Ar jus nustebino, kaip „Neptūnas“ atsitiesė po ne pačios sėkmingiausios atkarpos sezono pradžioje?
– Nuoširdžiai kalbant, sezono pradžioje Klaipėdą mačiau kaip tvirtą trečią komandą, bet vienu momentu lyg jau „Šiauliai“ tapo grėsmingesni po sudėties papildymų. Galvojau, kad jos greičiau įsibėgės ir taps antra komandėle, bet joms pritrūko laiko, o po to – traumos ir žaidėjų išvykimai. O dėl „Aisčių-LSMU“ ir „Neptūno“, niekam ne paslaptis, komandos viduje savo balsą buvau atidavęs Klaipėdai. Paprasčiausiai mačiau, jog jos „Aistėms-LSMU“ – neparankus varžovas: klaipėdietės – agresyvios, žaidžia protingai, Andros dalyvavimas aikštelėje prideda daug, ji daugiausiai kalba komandoje, daugiausiai mato ir praktiškai viena styguoja viską. 

„Neptūno“ pergalę serijoje su „Aistėmis-LSMU“ nulėmė aukštaūgės. Vien dėl to, kad „Aistės-LSMU“ puolime praktiškai neišnaudojo savo aukštaūgių, jos trynėsi daugiau ties perimetru. Nesuvokiama, kodėl taip žaidė Gabija Šegždaitė, nes, mano manymu, jį tikrai gerai moka ir gali žaisti nugara. Nemanau, kad G. Paulauskaitė būtų atstovėjusi prieš G. Šegždaitę po krepšiu. Vienintelė K. Kazočiūnaitė bandė žaisti nugara. Man taip atrodė, kad „Neptūnui“ „Aistės-LSMU“ – parankios, o ne „Aistėms-LSMU“ „Neptūnas“ – visiškai neparankus. Gink Dieve, nevertinu pajėgumų, tiesiog yra komandų, kurios neparankios.

– Kai „Kibirkštis-MRU“ paskutinį kartą tapo lygos čempionėmis 2014 metais, jūs tuo metu su Ukmergės moterų komanda kovojote Nacionalinėje moterų krepšinio lygoje. 2016 metais laimėjote NMKL bronzą, o dabar su „Kibirkštimi-MRU“ stojate jau į antrą sezono finalą. Kokį kelią Gitautui teko nueiti iki to, jog turėtų galimybę per sezoną kautis dėl dviejų aukščiausių titulų?
– Pasakysiu nuoširdžiai – kelias buvo sunkus. Neatsimenu, kas dar būtų ėjęs taip pažingsniui nuo žemesnio diviziono iki aukščiausio. Pradžioje dirbdavau vienas, žinių nebuvo daug, visada mokiausi tik iš savo klaidų, nebuvau susipažinęs su nerašytomis krepšinio taisyklėmis, pastoviai domėjausi ir aiškinausi situacijas. Buvo sunkus metas, turbūt dėl taip ilgai ėjau iki kur dabar esu. 

Aišku, būtų buvę lengviau pabūti asistentu prie gero vyr. trenerio, mokytis iš jo, kažką pasiimti iš varžovų ir susikurti savo filosofiją. Mano manymu, lengviausias kelias – pradėti nuo asistento pareigų, bet visi norime būti vyr. treneriais. Nesvarbu kur, bet tik vyr. treneriu. Būti vyr. treneriu – atsakingas darbas: reikia turėti žinių ir kažkiek patirties. O pas mane viskas kilo iš savęs. 

– Dabar skinate saldžius vaisius.
– Nežinau, ar jie jau labai saldūs. Atsiranda visokių niuansų, su kuriais susipažįsti. Man labai pasisekė su komandos komplektacija, kad vadovas leido sukomplektuoti ją taip, kaip įsivaizdavau. Turiu puikias žaidėjas-pagalbininkes, taip pat vienareikšmiškai rinktinės lygio asistentę Sandrą Linkevičienę, kuri – viena geriausiai krepšinį išmanančių specialistų. Ji mato situacijas žaidėjos akimis ir man tai – didžiausias turtas, ką turiu, jog situacijas galime vertinti ne tik trenerio akimis, bet ir krepšininkės.

Kitos komandos tokių intelektualių žaidėjų neturi, pas mane yra Kristė Timofejeva, Gabrielė Šulskė, kurios praėjo geriausius Lietuvos trenerius. Mes komunikuojame, sprendžiame daug situacijų kartu. Mano tikslas – sukurti žaidėjoms tokias padėtis aikštėje, kokios būtų naudingos joms pačioms. Nėra taip, kad pasakau griežtai, jog turi būti taip ir ne kitaip. Esu toks pat įgulos narys, kaip ir jos. Bendras tikslas – išplaukti kartu.

– Kaip galėtumėte apibūdinti S. Linkevičienės indėlį?
– Jos indėlis – milžiniškas. Anksčiau su rungtynių analizėmis dirbdavau tik aš. Sandra pasisiūlė padėti, darėme šitą darbą abu ir lyginau, ar ji atlieka tai, ką įsivaizduoju. Galbūt ji daro ir geriau, bet norėjau įsitikinti, ar padaro taip, kaip aš matau. Dabar visa vaizdo analizė yra jos rankose, be galo daug diskutuojame ir sprendimus priimame tik kartu. Žaidėjos netgi juokiasi iš mūsų, kad per kiekvieną laisvą minutę mes visą laiką esame diskusijoje. Malonu dirbti. Pats jaučiu kaip augu. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Neptūno" vadovas – apie biudžetą, norą kuo greičiau atsikratyti skolų ir šventines rungtynes Klaipėdoje
"Neptūno" vadovas – apie biudžetą, norą kuo greičiau atsikratyti skolų ir šventines rungtynes Klaipėdoje
2018 metais Klaipėdos „Neptūno“ klubo valdymą perėmęs Sigitas Ambrazevičius direktoriumi paskyrė entuziastingą ir energingą jaunąjį vadovą Vilių Sukoną. Nors darbo pradžia uostamiesčio
Pajūrio derbyje – "Neptūno" triumfas po ilgosios pertraukos
Pajūrio derbyje – "Neptūno" triumfas po ilgosios pertraukos
„Betsafe-LKL“ čempionate dviejų pajūrio komandų akistatoje stipresnis buvo Klaipėdos „Neptūnas“ (10-12).Mindaugo Brazio auklėtiniai Palangoje 73:54 (10:17,
Pinigų čiaupas atsuktas: "Neptūnui" – dar 250 tūkstančių eurų
Pinigų čiaupas atsuktas: "Neptūnui" – dar 250 tūkstančių eurų
Savivaldybė ketina įnešti dar 250 tūkstančių eurų viešosios įstaigos „Neptūno” krepšinio klubas dalininko kapitalui didinti – jau parengtas atitinkamas miesto
Karalienės taurė lieka Vilniuje, Petronytė surengė kosminį pasirodymą
Karalienės taurė lieka Vilniuje, Petronytė surengė kosminį pasirodymą
„Karalienės taurės“ finale aukso medaliais pasidabino Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės 98:92 (27:12, 19:24, 24:35, 28:11) nugalėjo be vyr. trenerio
Klaipėdą drebins "Karalienės taurės" finalai ir Snaiperės konkursas
Klaipėdą drebins "Karalienės taurės" finalai ir Snaiperės konkursas
Jau šį sekmadienį keturios stipriausios „Adma Moterų lygos“ komandos keliaus į Klaipėdą, LCC tarptautinį universitetą (Kretingos g. 36), kur varžysis „Karalienės taurėje“.Į
Baltijos lygos lyderių dvikovoje – įspūdingas Petronytės pasirodymas ir "Kibirkšties" pergalė nepadoriu skirtumu
Baltijos lygos lyderių dvikovoje – įspūdingas Petronytės pasirodymas ir "Kibirkšties" pergalė nepadoriu skirtumu
„Betsafe-Baltijos lygoje“ susitiko dvi lyderiaujančios komandos. Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus „Kibirkšties“ (19-2) klubas savo aikštėje 83:46 (27:17, 24:8,
Labai svarbias rungtynes kontroliavęs "Neptūnas" susitvarkė su šiauliečiais
Labai svarbias rungtynes kontroliavęs "Neptūnas" susitvarkė su šiauliečiais
Klaipėdos „Neptūnas“ (9-12) kontroliavo rungtynes ir gana užtikrintai pasiekė pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Mindaugo Brazio auklėtiniai namie 93:79
"Neptūnas" sužaidė lygiosiomis su Latvijos vicečempionais
"Neptūnas" sužaidė lygiosiomis su Latvijos vicečempionais
Klaipėdos "Neptūnas" savo aikštėje susitiko su Ventspilio "Ventspils" klubu, o dvikova baigėsi lygiosiomis – 96:96.Šeimininkams nepadėjo smulkias traumas patyrė
"Neptūnas" pristatė būsimus biudžetus ir pokyčius administracijoje – grįžta klubo legenda
"Neptūnas" pristatė būsimus biudžetus ir pokyčius administracijoje – grįžta klubo legenda
Naujuosius metus Klaipėdos „Neptūnas“ pradėjo ne tik pasikeitimais dalininkų gretose, bet taip pat ir administracijoje. Dalininkų gretas praėjusių metų antroje pusėje šalia
"Neptūno" sporto direktorius: apie siūlomą naują nuostatą ir sunkų klaipėdiečių sezoną
"Neptūno" sporto direktorius: apie siūlomą naują nuostatą ir sunkų klaipėdiečių sezoną
2016-2017 m. Nacionalinės krepšinio lygos didžiajame finale susitiko Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis “ komandos. Tame finale, su kitokiu
14-metė Kaukėno dukra debiutavo "Kibirkšties" gretose
14-metė Kaukėno dukra debiutavo "Kibirkšties" gretose
Mikrotraumoms įsisukus į Vilniaus „Kibirkšties“ komandą – šansas jaunosioms Lietuvos krepšininkėms. Prie sostinės ekipos prisijungė Venessa Kaukenas ir Sintija
Caverio rezultatyvumo rekordas padėjo „Wolves“ nutraukti „Neptūno“ prakeiksmą
Caverio rezultatyvumo rekordas padėjo „Wolves“ nutraukti „Neptūno“ prakeiksmą
Prieš pat kelių savaičių pertrauką „Betsafe-LKL“ pirmenybėse Alytaus „Wolves“ (14-6) krepšininkai sugrįžo į pergalių kelią.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai
„Neptūnas“ išsiskyrė su vilčių nepateisinusiu gynėju
„Neptūnas“ išsiskyrė su vilčių nepateisinusiu gynėju
Išsiskyrė Klaipėdos „Neptūno“ ir Malieko White'o keliai – uostamiesčio klubas abipusiu sutarimu nutraukė sutartį su 24-erių metų gynėju.Į „Neptūną“
Teisėjai klydo svarbiu metu ir "Neptūno" bei "Juventus" rungtynėse
Teisėjai klydo svarbiu metu ir "Neptūno" bei "Juventus" rungtynėse
„Betsafe-LKL“ čempionate baigėsi 19-tas turas, kuriame vasario 13 d. dėl taško turnyrinėje lentelėje kovojo Klaipėdos „Neptūno“ ir Utenos „Uniclub Casino –
"Neptūną" išgelbėjo pergalingas Gailiaus metimas
"Neptūną" išgelbėjo pergalingas Gailiaus metimas
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) fantastiškos serijos nepratęsė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-6) ekipa. Aukštaičiai retą nesėkmę
"Pieno žvaigždės" dešimties nesėkmių seriją nutraukė prieš "Neptūną"
"Pieno žvaigždės" dešimties nesėkmių seriją nutraukė prieš "Neptūną"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intriguojanti dviejų apatinės turnyro lentelės dalies klubų akistata.Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-13) savo žiūrovų
Aukštesnę pavarą ketvirtame kėlinyje įjungęs "CBet" palaužė "Neptūną"
Aukštesnę pavarą ketvirtame kėlinyje įjungęs "CBet" palaužė "Neptūną"
Trys kėliniai buvo visiškai lygūs, tačiau ketvirtajame Jonavos „CBet“ (11-6) surakino varžovų puolimą ir įsirašė pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).
"Rytas" po permainingos kovos laimėjo Klaipėdoje
"Rytas" po permainingos kovos laimėjo Klaipėdoje
Klaipėdos „Neptūno“ (7-9) puolimas užstrigo trečiame kėlinyje, vilniečiai paleido kelis tritaškius ir taip dėjo pagrindus pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Vilniaus
Kapitonų balsas: garbingiausias lygos žaidėjas – Girdžiūnas
Kapitonų balsas: garbingiausias lygos žaidėjas – Girdžiūnas
Įpusėjus „Betsafe-LKL“ reguliariajam sezonui, lyga, bendradarbiaudama kartu su „Volfas Engelman“ bravoru, skelbia dar vieną krepšininką, kuriam atitenka Fair Play apdovanojimas,
Šeškaus išvarymu pažymėtame mače Watsonas išvedė "CBet" į KMT finalo ketvertą
Šeškaus išvarymu pažymėtame mače Watsonas išvedė "CBet" į KMT finalo ketvertą
Jonavoje paaiškėjo pirmasis Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvis. Savo žiūrovų akivaizdoje Jonavos „CBet“ 76:75 (21:18, 15:16, 16:21, 24:20)
Ilgam Šakičiaus netekęs "Lietkabelis" namie nusileido "Neptūnui"
Ilgam Šakičiaus netekęs "Lietkabelis" namie nusileido "Neptūnui"
Šeštadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate staigmeną pateikė be vyriausiojo trenerio Mindaugo Brazio į Panevėžį atvykęs Klaipėdos „Neptūnas“
"Kibirkštis" baigė žygį Europos taurėje
"Kibirkštis" baigė žygį Europos taurėje
Nebeturėjusi kur trauktis Vilniaus „Kibirkštis“ vėlų trečiadienio vakarą Prancūzijoje pasitiko lemiamą Europos taurės atkrintamųjų etapo iššūkį.Gitauto Kievino
Po pertraukos atitrūkęs "Žalgiris" nugalėjo klaipėdiečius
Po pertraukos atitrūkęs "Žalgiris" nugalėjo klaipėdiečius
„Betsafe-LKL“ čempionate sekmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (14-1) iškovojo septintąją pergalę paeiliui.Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 77:46 (12:13,
Brazys: augau šalia tėčio, kuris taip pat kentėjo, tačiau kitame lygyje – Eurolygoje, "Žalgiryje"
Brazys: augau šalia tėčio, kuris taip pat kentėjo, tačiau kitame lygyje – Eurolygoje, "Žalgiryje"
Mindaugui Braziui pirmieji „Betsafe-LKL“ sezono mėnesiai buvo kupini iššūkių. Strategas debiutavo vyr. trenerio poste, kuriame Klaipėdos „Neptūno“ iškart
Fantastiškai po krepšiais dominavęs Wiley nukalė "Neptūnui" nervingą pergalę
Fantastiškai po krepšiais dominavęs Wiley nukalė "Neptūnui" nervingą pergalę
Klaipėdos „Neptūnas“ (6-7) jau buvo per žingsnį nuo laimėjimo, tačiau Prienų „Labas GAS“ (0-14) ekipa vėl parodė kovingumą. Tiesa, jo pirmajai pergalei Lietuvos krepšinio
Į atkrintamąsias patekusios "Kibirkšties" treneris: jos mylis sirgalius – tegu meilė nebūna be atsako
Į atkrintamąsias patekusios "Kibirkšties" treneris: jos mylis sirgalius – tegu meilė nebūna be atsako
Vilniaus „Kibirkštis“ po ilgos pertraukos tarptautinėje erdvėje šiemet grįžo į moterų Europos taurės varžybas, kuriose Lietuvos sostinės ekipa nebuvo pastumdėlės. Vilnietės
Koronavirusas grįžta į LKL? Nukeltos rungtynės
Koronavirusas grįžta į LKL? Nukeltos rungtynės
Jonavos „Cbet“ komandos trenerių štabe – teigiami koronaviruso atvejai. Dėl šios priežasties yra nukeliamos gruodžio 19 d. turėjusios vykti „Betsafe-LKL“
Dramatiška pergalė atvėrė "Kibirkščiai" Europos taurės atkrintamųjų duris
Dramatiška pergalė atvėrė "Kibirkščiai" Europos taurės atkrintamųjų duris
Paskutiniame moterų Europos taurės reguliariojo sezono ture Vilniaus „Kibirkštis“ (3/3) išvykoje antrą kartą nustebino F grupės lyderes Dėro „Uni Gyor“ (4/2).

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (175) 02.16 20:51
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime