Naujienos kraunasi...

Kitoks "Neptūnas": didžiausias laimėjimas, kad komanda išvis išliko (apžvalga)

Kitoks "Neptūnas": didžiausias laimėjimas, kad komanda išvis išliko (apžvalga)
Iki naujojo „Betsafe–LKL“ sezono pradžios likus kiek daugiau nei mėnesiui, lygos komandos baigia komplektuoti savo sudėtis ir ruošiasi naujai, iššūkių kupinai, kelionei čempionų titulo link.

LKL.lt apžvelgs visas dešimt lygos komandų, svarbiausius jų vasaros darbus, didžiausius tarpsezonio laimėjimus ir netektis, galutinę sudėtį ir, žinoma, galimybes bei tikslus. Šįkart – pažintis su Klaipėdos „Neptūnu“.

Klaipėdos komandai praėjęs sezonas klostėsi banguotai, jame netrūko ir rimtų permainų.  Galingas startas ir iškart po to sekusi gili duobė privertė „Neptūno“ organizaciją dukart keisti trenerį – Tomą Rinkevičių keitė Juricas Žuža, vėliau šį specialistą pakeitė dublerių komandai vadovavęs Tomas Gaidamavičius.

Po Kazio Maksvyčio išvykimo „Neptūnas“ praėjusį sezoną nebeleido brėžti tos aiškios keturių stipriausių „Betsafe–LKL“ komandų linijos – vienu metu klaipėdiečiai netgi buvo penktoje vietoje, į priekį užleisdami Utenos „Juventus“, tačiau sezoną iki pasaulinės pandemijos „Neptūnas“ baigė ketvertuke.

Šio tarpsezonio metu Klaipėdos klubas pasikeitė neatpažįstamai. Komandą dėl atsiradusių didelių skylių biudžete paliko keli pagrindiniai žaidėjai, biudžetas vėliau dar susiaurėjo, todėl darbo vasarą „Neptūno“ organizacija tikrai turėjo daug.

Dar visai neseniai pasigirsdavo kalbų, kad „Neptūno“ klubo likimas yra pakibęs ant plauko. Vis dėlto, kalbos liko kalbomis, o „Neptūno“ organizacija pasirinko kiek kitą – kantraus darbo, tikėjimo rytojumi ir tikėjimo jaunais žaidėjais kelią. Treneriams reikėjo rasti talentingų ir sąlyginai nebrangių žaidėjų, kurie leistų klaipėdiečiams ir toliau mėgautis kokybišku krepšiniu.

Įdomu ir tai, kad „Neptūnas“ šiame „Betsafe–LKL“ sezone neturės nė vieno legionieriaus – visi sudėtyje šiuo metu esantys krepšininkai yra lietuviai.

Praėjęs sezonas. 4 vieta. 14 pergalių ir 10 pralaimėjimų.

Treneris. Tomas Gaidamavičius.

Sudėtis. Įžaidėjai: Žygimantas Janavičius, Tadas Pažėra. Atakuojantys gynėjai: Evaldas Šaulys, Martynas Mažeika, Aidas Einikis. Lengvieji kraštai: Matas Jogėla, Džiugas Slavinskas. Sunkieji kraštai: Klaidas Metrikis, Giedrius Stankevičius. Vidurio puolėjai: Benas Griciūnas, Simas Galdikas, Norbertas Giga.

Didžiausi vasaros laimėjimai. Klubo egzistavimas, trenerio išsaugojimas ir M. Mažeika.

Kaip LKL.lt sako „Neptūno“ klubo vadovas Vilius Sukonas, vienareikšmiškai didžiausia vasaros pergalė yra tai, kad komanda bendrai egzistuoja ir yra pasiruošusi sezono startui.

„Didžiausias laimėjimas, kad komanda išvis išliko Lietuvos krepšinio žemėlapyje“, – sakė V. Sukonas.

Taip pat viena iš pergalių „Neptūno“ organizacijai yra trenerio T. Gaidamavičiaus išlaikymas – šis specialistas su pagrindine komanda baigė ir praėjusį sezoną, todėl dabar – laikas ir proga tęsti pradėtus darbus.

Tiek V. Sukonas tiek T. Gaidamavičius, kalbėdamas su LKL.lt, išskyrė senbuvio M. Mažeikos svarbą ir dar kelias pavardes, su kuriomis yra siejamas Klaipėdos krepšinis – komandoje lieka jaunasis M. Jogėla ir tvirtasis S. Galdikas.

„Pagrindiniai laimėjimai tokie – turime pagrindinį įžaidėją Žygimantą Janavičių, turime komandoje ne pirmus metus žaidžiančius žmones, kurie, tikėtina, bus lyderiai ne tik aikštelėje, bet ir rūbinėje: Simas Galdikas, Martynas Mažeika, Matas Jogėla. Tris-keturis pagrindinius žaidėjus išsaugojome. Tai bus psichologinis ramstis komandai“, – tvirtino komandos treneris.

Į Klaipėdą po trejų metų grįžtantis M. Mažeika LKL.lt patikino, kad čia sutiko visiškai pasikeitusią komandą, tačiau tai toli gražu neturi reikšti susilpnėjimo.

„Nėra legionierių, daug jaunimo. Bet taip ir turi būti – jaunimą reikia ugdyti, o kaip kitaip jaunimą mokyti, jei neleidi jiems žaisti. Toks šios komandos projektas. Tikrai nespjauname į šį sezoną, nebus taip, kad kiti atvažiuos į Klaipėdą pasiimti lengvų taškų. Eisime laimėti“, – tvirtai sakė krepšininkas.

Didžiausios vasaros netektys. Deividas Gailius, Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis.

Problemos klubo organizacijos viduje „Neptūnui“ neleido išsaugoti pačių ryškiausių savo žaidėjų. Rezultatyviausias ir naudingiausias praėjusio sezono krepšininkas D. Gailius paliko Klaipėdą ir ieško naujų karjeros kelių, G. Masiulis karjerą pasirinko tęsti Panevėžio „Lietkabelyje“, o T. Sedekerskis grįžo į Ispaniją, kur vėl apsivilks „Baskonia“ klubo marškinėlius.

„Tikrai norisi pasidžiaugti vienais žaidėjais, kurie suprato situacijos dėl pasaulinės pandemijos rimtumą ir klubui padėjo, tačiau buvo ir tokių, kurie tik imitavo norą padėti klubui“, –  tvirtino „Neptūno“ vadovas V. Sukonas.

„Gaila ne pavardžių. Gaila to, kad bus labai sunku išsilaikyti elite. Krepšinis Klaipėdoje džiugino žmones, džiugino areną, jungė bendruomenes. Žinoma, mes bandysime iš paskutiniųjų. Tikrai nesakau, kad bus prasčiau, bet bus sunku“, – apibendrino treneris T. Gaidamavičius.

Tikėtina, kad 35 metų M. Mažeika sezono eigoje taps didžiausiu ramsčiu jauniesiems kolegoms. Pats krepšininkas klubo netekčių nesureikšmina ir sako, kad tai – tiesiog puiki proga atsiskleisti naujiems talentams.

„Nemanau, kad mes labai silpnesni kažkuo. Jaunimo noras ir užsidegimas viską parodo – jie be galo laukia sezono ir nori parodyti savo vertę. Jauni žaidėjai tikrai spaus iš savęs viską, ką gali. Svarbiausia, kad komanda gerai „susiklijuotų“. Kol kas viskas šauniai“, – džiaugėsi M. Mažeika.

Tikslai. Stipriausiųjų ketvertukas.

Stipriai atsinaujinusiai ir atjaunėjusiai Klaipėdos komandai medalis „Betsafe–LKL“ čempionate būtų nemenkas pasiekimas. Naujam sezonui pakeistas buvo net ir klubo šūkis, kuris dabar skamba taip: „Rytojaus lyderiai“. Taigi, išlikimas stipriausių Lietuvos komandų ketvertuke šiam sezonui yra tikslas numeris vienas.

„Esame realistai. Siekis yra patekti į TOP4, o ar pavyks, viskas priklausys nuo žaidėjų noro ir galimybių ribų. Sirgaliams ir visam kolektyvui norėtųsi palinkėti kantrybės ir sportinio užsispyrimo. Didžiosios pergalės ateis su laiku“, – sakė V. Sukonas.

Biudžetas. Gali keistis, bet maždaug 1 mln. Eurų.

Apibendrinimas. „Neptūno“ laukia sunkus darbas su vienu tikslu – kabintis į „Betsafe–LKL“ elitą.

„Esmė mūsų aiški – bus labai sunkus darbas su labai motyvuotais žmonėmis. Mane labai džiugina žaidėjų motyvacija ir užsispyrimas. Jie tikrai nusiteikę dirbti, jiems nereikia diegti papildomos motyvacijos, jie jos turi labai daug. Džiuginsime energija, atsidavimu ir darbu. O ar džiuginsime pergalėmis, parodys laikas“, – reziumavo treneris T. Gaidamavičius.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
E.Šaulys prieš akistatą su "Rytu": už klaidas jie baudžia negailestingai
E.Šaulys prieš akistatą su "Rytu": už klaidas jie baudžia negailestingai
Jau šiandien „Betsafe-LKL“ startuoja šeštasis čempionato turas, kuriame rungtynės vyks ne tik savaitgalį, bet ir kitos savaitės pradžioje.Visgi centrinis turo susitikimas
"Rytas" atsisveikina su S.Kulviečiu ir sumokės jam kompensaciją
"Rytas" atsisveikina su S.Kulviečiu ir sumokės jam kompensaciją
Vilniaus „Rytas“ abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su Sauliumi Kulviečiu. Krepšininkas kenčia kojos skausmus ir dar kurį laiką negalės žaisti krepšinio.Nutraukiant
Pergalių seriją "Juventus" pratęsė užtikrintai laimėdama Klaipėdoje
Pergalių seriją "Juventus" pratęsė užtikrintai laimėdama Klaipėdoje
„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtą pergalę iš eilės pasiekė Utenos „Juventus“ (4/1) komanda, kuri svečiuose 97:88 (23:26, 22:20, 22:13, 30:29) susitvarkė su Klaipėdos
"Šiaulių" islandas: dabar svarbiausia yra laimėti
"Šiaulių" islandas: dabar svarbiausia yra laimėti
Šiemet „Betsafe–LKL“ žaidėjų tautybių sąrąše išsiskiria vienos krepšinio prasme egzotinės valstybės pavadinimas – Islandija. Gyventojų skaičiumi
"Ryto" legionierių testas: kuris iš amerikiečių geriau atpažįsta Lietuvą?
"Ryto" legionierių testas: kuris iš amerikiečių geriau atpažįsta Lietuvą?
Šiandien „Betsafe–LKL“ sirgalius pasiekia naujausia LKL TV rubrika – „Legionierių testas“.Šiame žaidime tarpusavyje susigrums po du lygos komandų užsieniečius,
"Neptūno" direktorius atskleidė skaičius, kuriais disponuos šį sezoną
"Neptūno" direktorius atskleidė skaičius, kuriais disponuos šį sezoną
Pastaraisiais metais nuosekliai skolų naštą mažinęs Klaipėdos „Neptūnas“ praėjusį pavasarį susidūrė su COVID-19 pandemijos atneštais finansiniais padariniais, kurie
Varžovų puolimą surakinęs "Lietkabelis" triumfavo Aukštaitijos derbyje (trenerių komentarai)
Varžovų puolimą surakinęs "Lietkabelis" triumfavo Aukštaitijos derbyje (trenerių komentarai)
Pergalių seriją iki trijų Panevėžio „Lietkabelis“ (3/2) pratęsė Pasvalyje. Aukštaitijos derbiu tituluojamoje dvikovoje svečiai 82:63 (13:10, 27:18, 17:15, 25:20) nugalėjo
Po pertraukos sprogęs Prienų klubas nubloškė "Neptūną"
Po pertraukos sprogęs Prienų klubas nubloškė "Neptūną"
Regimantas Miniotas toliau stebina ir sulaukia pagalbos, o „CBet“ (3/2) skina pergales „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Prienų klubas namuose 99:67 (27:24, 20:22, 25:17,
Pasvalio ekipoje latvį keičia "Ryto" skolinamas K.Giedraitis
Pasvalio ekipoje latvį keičia "Ryto" skolinamas K.Giedraitis
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1-3) ėmėsi permainų perimetro linijoje – klubas atsisveikino su Edgaru Lasenbergu, o į jo vietą iš Vilniaus „Ryto“ (4-0) atvyksta
LKL žaidėjai pagal "Instagram" sekėjus: populiariausi žalgiriečiai
LKL žaidėjai pagal "Instagram" sekėjus: populiariausi žalgiriečiai
Įsibėgėjęs 2020-2021 m. „Betsafe–LKL“ sezonas krepšinio sirgaliams atnešė ne tik daug intriguojančių dvikovų, bet ir aibę naujų pavardžių. Krepšininkai
"Ryto" bėdos: M.Echodas mėnesiui iškrito iš rikiuotės
"Ryto" bėdos: M.Echodas mėnesiui iškrito iš rikiuotės
LKL čempionate be pralaimėjimų kol kas žygiuojantis Vilniaus "Ryto" klubas sulaukė nemalonių žinių.Paaiškėjo, kad pastarajame ture rungtyniaujant su Alytaus "Dzūkijos"
"Neptūnas" gali lengviau atsikvėpti: Ž.Janavičius išvengė lūžių
"Neptūnas" gali lengviau atsikvėpti: Ž.Janavičius išvengė lūžių
Klaipėdos „Neptūno“ sirgaliai gali ramiau atsipūsti. Pirmadienį atlikti išsamūs tyrimai parodė, jog Panevėžyje traumą patyręs įžaidėjas Žygimantas Janavičius išvengė
P.Garino debiuto sulaukęs "Žalgiris" turėjo paprakaituoti Pasvalyje (komentarai)
P.Garino debiuto sulaukęs "Žalgiris" turėjo paprakaituoti Pasvalyje (komentarai)
Pirmojoje rungtynių pusėje vargęs Kauno „Žalgiris“ (3–1) problemų turėjo ir po ilgosios pertraukos. Vis tik šalies čempionai neleido šeimininkams pateikti
Dominavęs R.Miniotas paskandino "Šiaulius" (trenerių komentarai)
Dominavęs R.Miniotas paskandino "Šiaulius" (trenerių komentarai)
Prienų „CBet“ (2/2) sugrįžo į pergalių kelią. Įspūdingu Regimanto Minioto pasirodymu paženklintose rungtynėse prieniškiai namuose 94:87 (16:27, 29:25, 24:14, 25:21)
Paskutinės minutės drama: "Lietkabelis" namuose pranoko "Neptūną"
Paskutinės minutės drama: "Lietkabelis" namuose pranoko "Neptūną"
Panevėžio „Lietkabelis“ (2-2) atlaikė tikrą nervų karą ir namuose po atkaklios dvikovos įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (2-1) komandą.Dvikova Panevėžyje baigėsi šeimininkų
M.Gecevičiaus vedama "Juventus" įveikė "Nevėžį-Optibet"
M.Gecevičiaus vedama "Juventus" įveikė "Nevėžį-Optibet"
Antrąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate pasiekė Utenos „Juventus“ (2/1) ekipa, kuri namuose 83:76 (20:10, 20:20, 20:27, 23:19) atsilaikė prieš Kėdainių
Ž.Janavičius apie "Lietkabelio" testą: matome, kad potencialo jie turi tikrai daug
Ž.Janavičius apie "Lietkabelio" testą: matome, kad potencialo jie turi tikrai daug
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse jau startavo ketvirtasis varžybų turas, o jame krepšinio mėgėjų laukia tikras krepšinio desertas – Panevėžyje vietos „Lietkabelio“
"Rytas" turėjo pavargti Alytuje
"Rytas" turėjo pavargti Alytuje
Ilgai penktadienio vakarą vargęs Vilniaus „Rytas“ (4-0) šiame „Betsafe-LKL“ čempionate ir toliau žygiuoja be pralaimėjimų. Dramą išgyvenęs sostinės klubas
Mėnesio MVP tapęs D.Jacksonas: žaidžiame ne tik pergalingai, bet ir smagiai
Mėnesio MVP tapęs D.Jacksonas: žaidžiame ne tik pergalingai, bet ir smagiai
Prie Vilniaus „Ryto“ komandos sėkmingai prisijungęs NBA patirties turintis Demetrius Jacksonas pripažintas naudingiausiu „Betsafe-LKL“ rugsėjo mėnesio žaidėju.26 metų 185
LKL sezonas pirmą kartą istorijoje bus transliuojamas užsienio televizijoje
LKL sezonas pirmą kartą istorijoje bus transliuojamas užsienio televizijoje
Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pasiekė istorinį susitarimą televizijos transliacijų srityje – pirmą kartą nuo lygos įkūrimo rungtynės tiesiogiai bus transliuojamos ne tik Lietuvos,
Lemiamą ketvirtį solidžiai sužaidęs "Neptūnas" įveikė "Nevėžį"
Lemiamą ketvirtį solidžiai sužaidęs "Neptūnas" įveikė "Nevėžį"
Klaipėdos „Neptūnas“ (2-0) liko viena iš dviejų „Betsafe–LKL“ komandų, kartu su Vilniaus „Rytu“, šį sezoną dar nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio.
Apie  Kariniausko išlaikymą prabilęs "Nevėžio" strategas: tai yra didelis mano noras
Apie Kariniausko išlaikymą prabilęs "Nevėžio" strategas: tai yra didelis mano noras
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ galingai startavo „Betsafe–LKL“ čempionate. Paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje praėjusį sezoną užbaigusi Kėdainių ekipa, šiuo
Prieš Eurolygos debiutą pamoką gavęs Schilleris atskleidė, kas neramina jį labiausiai
Prieš Eurolygos debiutą pamoką gavęs Schilleris atskleidė, kas neramina jį labiausiai
Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą netikėtai padovanodamas pirmąją sezono pergalę iki tol buksavusiam Panevėžio „Lietkabeliui“.Lietuvos čempionų vairininkas
"Žalgirio" puolimą sukaustęs "Lietkabelis" laimėjo Kaune
"Žalgirio" puolimą sukaustęs "Lietkabelis" laimėjo Kaune
Panevėžio „Lietkabelio“ (1/2) komanda kol kas „Betsafe-LKL“ žengė be pergalių, tačiau pirmąją pasiekė ne bet kur, o Kaune, kur 72:61 (13:19, 20:17, 29:11, 10:14) sugebėjo
Šiauliuose siautėjusi "Dzūkija" įsirašė pirmąją sezono pergalę
Šiauliuose siautėjusi "Dzūkija" įsirašė pirmąją sezono pergalę
Puolime problemų neturėjusi ir visos dvikovos metu dominavusi Alytaus „Dzūkijos“ (1-2) komanda išvykoje sutriuškino „Šiaulių“ (0-3) krepšininkus
"Ryto“ žvaigždė A. Goudelockas – apie karčią praeitį JAV ir nuostabų jausmą Lietuvoje
"Ryto“ žvaigždė A. Goudelockas – apie karčią praeitį JAV ir nuostabų jausmą Lietuvoje
Įsibėgėjusiame 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionate netrūksta ryškių pavardžių. Prie lygos prisijungė 73 nauji krepšininkai, todėl sirgaliai sezono metu spės rasti žmonių,
"Neptūne" ir "Ryte" žaidęs snaiperis paskelbė apie karjeros pabaigą
"Neptūne" ir "Ryte" žaidęs snaiperis paskelbė apie karjeros pabaigą
Praeityje Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“ marškinėlius vilkėjęs Jimmy Baronas kabina sportbačius ant vinies.34-erių gynėjas šeštadienį paskelbė,
A.Milaknis: turime dar daug darbo kol veiksime kaip vienas mechanizmas
A.Milaknis: turime dar daug darbo kol veiksime kaip vienas mechanizmas
„Betsafe-LKL“ čempionatas vis sparčiau įgauna pagreitį – savaitgalį bus sužaistas jau trečiasis turas, kuriame įvyks ketverios rungtynės – Klaipėdos „Neptūno“

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime