Naujienos kraunasi...

Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo
Jau buvome įpratę matyti, kaip Lietuvos rinktinės pagrindą sudaro krepšininkai iš Kauno.

Stiprią Arvydo Sabonio krepšinio mokyklą ir itin gilias šio sporto tradicijas turintis miestas į nacionalinę komandą nuolat deleguodavo gausų žaidėjų būrį, o išimtimi netapo ir šie metai.

Štai rudens pradžioje vykusiame Europos čempionate net šeši žaidėjai, t.y. pusė Lietuvos rinktinės, buvo kilę būtent iš Kauno (Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas ir Adas Juškevičius). Vis dėlto, beveik visiems šiems žaidėjams (išskyrus A. Juškevičių) dėl Eurolygos ir FIBA konflikto negalėjus prisidėti prie improvizuotos ir trumpalaikės rinktinės stovyklos, ant pjedestalo iškilo kitas, itin sparčiai pastaraisiais metais augantis Lietuvos krepšinio miestas.

Net trečdalį prieš Kosovą ir Lenkiją žaidusios rinktinės praėjusį savaitgalį sudarė krepšininkai iš Klaipėdos. Eimantas Bendžius, Deividas Gailius, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius – šie žaidėjai ne tik pateko į rinktinę, bet ir buvo bene kertinė jos dalis – pakanka prisiminti įspūdingą lietuvių spurtą 25:2 pirmoje mačo su Lenkija pusėje, kai net 22 iš tų taškų pelnė būtent minėtasis klaipėdietiškasis ketvertas.

Simboliškai uostamiesčio „Švyturio“ arenoje vykusiose rungtynėse sužibėję klaipėdiečiai paskatino tik dar labiau atsigręžti į neįtikėtiną Klaipėdos krepšinio atgimimą. Tai tapo lyg vyšnia ant torto prie didžiausio arenos lankomumo visoje Lietuvos krepšinio lygoje, dviejų „Neptūno“ finalų per paskutinius ketverius metus ir nuolat į uostamiestį užsukančios Lietuvos rinktinės.

Kas paskatino tokius džiugius pokyčius Klaipėdos krepšinyje?

Garsėjo elitiniais snaiperiais

Klaipėda niekada nebuvo lyderė pagal į rinktinę deleguojamus krepšininkus, tačiau vienas kitas toks visgi nuolat atsirasdavo.

Dar Barselonos olimpinėse žaidynėse rinktinėje debiutavo tuo metu 20-metis Artūras Karnišovas, vėliau tapęs rezultatyviausiu visų laikų rinktinės žaidėju. Kiek vėliau prie nacionalinės komandos prisijungė ir daugiau žaidėjų iš pajūrio, o aukso amžiumi Klaipėdai galima laikyti auksinius ir Lietuvai 2003 metus, kai tarp svarbiausių Antano Sireikos karių buvo net trys klaipėdiečiai – Saulius Štombergas, Arvydas Macijauskas ir Eurelijus Žukauskas.

Vis dėlto, po šių žaidėjų pasitraukimo Klaipėda labiau garsėjo nuolatos LKL „snaiperių“ konkursą laiminčiais „Neptūno“ žaidėjais, o ne rinktinėje žibančiais savo miesto atstovais. Tarp tokių atsirado tik šiemet Dainiaus Adomaičio valia į Europos čempionatą išvažiavęs Artūras Gudaitis.

Visko pradžia – arena

Tačiau nors rinktinės garbę ginančiais krepšininkais iki pirmojo FIBA lango Klaipėda pastaruoju metu negarsėjo, tai meile krepšiniui ir pasiekimais klubiniame lygmenyje jai gali pavydėti daugelis kitų, kartais net didesnių, šalies miestų.

Susidomėjimo augimo pradžia galima laikyti ne ką kitą, kaip „Švyturio“ arenos atidarymą 2011 metais. Gerokai užsitęsęs ir paskutinis iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų arenų duris atvėręs statinys sukėlė daug biurokratinių ir netgi teisinių ginčų, tačiau šio miesto reprezentacinei komandai ir jos gerbėjams tapo lyg gaiviu oro gūsiu.

Iki tol mažytėje salėje, vargiai talpinančioje 1000 žmonių bei įsispraudusioje tarp „Akropolio“ ir „McDonald‘s“ restorano, žaidęs „Neptūnas“ buvo visiškas LKL vidutiniokas, vos dukart per 18 metų patekęs į stipriausiųjų ketvertą.

Tačiau pirmaisiais „Švyturio“ arenos gyvavimo metais dar nepranokęs savęs ir likęs 6 vietoje, 2013-aisiais „Neptūnas“ jau džiaugėsi istoriniu bronzos medaliu bei rungtyniaujant VTB Vieningoje lygoje į Klaipėdą užsukusiomis tokiomis ekipomis kaip Maskvos CSKA. Dar po metų, Kazio Maksvyčio komanda jau kovojo su „Žalgiriu“ LKL finale ir pasiekė bilietą į Eurolygą, kurioje kovėsi su Pirėjo „Olympiakos“, Stambulo „Galatasaray“ ir kitais garsiais Europos klubais.

Kartu su rezultatais, pamažu kilo ir aistruolių susidomėjimas „Neptūnu“. Pirmaisiais dviem „Švyturio“ arenos metais „Neptūnas“ su beveik 2 tūkstančių žiūrovų vidurkiu šovė į antrąją vietą, o iškovotas medalis bei dalyvavimas Europos turnyruose pritraukė ir tuos klaipėdiečius, kurie anksčiau į apsilankymą „Neptūno“ rungtynėse numodavo ranka.

2014 ir 2015 m. vidurkis jau beldėsi į 3 tūkstančių ribą (2690 ir 2868), o pernai šis skaičius pasiekė net 4207 ir buvo didžiausias visose pirmenybėse.

Išskirtinai vietiniais resursais besiremianti komanda

Tokia klaipėdiečių meilė krepšiniui ir „Neptūnui“ padarė šią ekipą viena patraukliausių ne tik LKL aistruoliams, bet ir Lietuvos krepšininkams – ypač kilusiems iš uostamiesčio.

Nuolat prioritetą iš Klaipėdos bei kitų pajūrio gyvenviečių kilusiems žaidėjams deklaruojantys klubo vadovai eilę metų komandos pagrindą sudaro iš vietinių žaidėjų bei vieno kito legionieriaus, o tai leidžia augti ir visam Klaipėdos krepšiniui.

Vargu, ar uostamiestyje nesant pajėgaus ir Europos turnyruose dalyvaujančio klubo, būtų atsiskleidę tokie žaidėjai kaip M. Girdžiūnas ar A. Butkevičius, kurie Lietuvos rinktinės kandidatais tapo sulaukę jau ganėtinai brandaus amžiaus – maždaug 25-erių.

Kitas teigiamas dabartinio „Neptūno“ aspektas – vystoma komandos dublerių ekipa. Anksčiau menką ryšį su tuomete „Nafta-Uni-Laivite“ palaikiusi stipriausia Klaipėdos komanda dabar tiesiogiai bendradarbiauja su į „Neptūnas-Akvaservis“ pervadinta ir NKL rungtyniaujančia komanda.

Be to, uostamiesčio atstovai kur kas daugiau dėmesio kreipia ir į vaikų krepšinio mokyklas, o tai leidžia kurti veikiančią ir sėkmingą miesto krepšinio piramidę.

Šiuo metu pagrindinėje „Neptūno“ komandoje jau rungtyniauja keletas Klaipėdos krepšinio mokyklų auklėtinių – Laurynas Beliauskas, Arūnas Mikalauskas ir Aidas Einikis, o ateityje tikėtina, kad ją papildys ir daugiau minėtąją piramidę praėjusių jaunų žaidėjų.

Rinktinės dėmesys Klaipėdai

Krepšinio atgimimą Klaipėdoje geriausiai iliustruoja paprasčiausias faktas – joje Lietuvos rinktinė sužais visas trejas pirmojo atrankos į pasaulio čempionatą etapo rungtynes, o taip pat jau nuo pat 2012-ųjų ten rengia ir pirmąsias vienerias arba dvejas savo draugiškas akistatas prieš didžiuosius tarptautinius turnyrus.

Žinoma, dalis to priežasčių yra ir pragmatinės – nedidelis „Švyturio“ arenos užimtumas bei logistiškai patogi vieta, kadangi treniruočių stovyklas lietuviai paprastai rengia šalia esančioje Palangoje. Vis dėlto, nereikia ignoruoti ir dar vienos priežasties – ypatingos klaipėdiečių meilės krepšiniui.

Vasarį rungtynėse su Vengrija ir Kosovu vėl bus galima tikėtis pilnos uostamiesčio arenos, o į kovą, jeigu nebus išspręstas FIBA ir Eurolygos konfliktas, rinktinę ir vėl turėtų vestis klaipėdiečių desantas.

Kryptingai judantis Klaipėdos krepšinis per pastaruosius metus tapo didele paspirtimi Lietuvos krepšinio lygai, žaidėjų augimui, o dabar akivaizdų postūmį suteikė ir nacionalinei šalies rinktinei.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
J.Valančiūnas papasakojo, ko labiausiai pasiilgsta būdamas JAV
J.Valančiūnas papasakojo, ko labiausiai pasiilgsta būdamas JAV
Toronto „Raptors“ klube žaidžiantis krepšininkas Jonas Valančiūnas į Lietuvą ilgesniam laikui grįžta tik vasarą. Nors Lietuvos krepšinio rinktinės lyderis ir sutinka,
Filipinų ir Australijos peštynių dalyviams išdalyta krūva diskvalifikacijų ir didžiulės baudos
Filipinų ir Australijos peštynių dalyviams išdalyta krūva diskvalifikacijų ir didžiulės baudos
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė bausmes šio mėnesio pradžioje įvykusių Filipinų ir Australijos krepšininkų muštynių dalyviams.Atrankos į kitų metų
Pasauliniame reitinge lyderiai išlaikė savo pozicijas
Pasauliniame reitinge lyderiai išlaikė savo pozicijas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai baigė Pasaulio taurės pirmąjį atrankos etapą, tačiau atnaujintame FIBA reitinge Dainiaus Adomaičio auklėtiniai liko toje pačioje vietoje –
Atrankos rungtynėse Filipinuose kilo neregėtos muštynės
Atrankos rungtynėse Filipinuose kilo neregėtos muštynės
Pasaulio krepšinio čempionato Azijos regiono atrankoje – skandalas: Filipinų ir Australijos rungtynes arbitrai nutraukė dėl kilusių muštynių, į kurias įsivėlė abiejų ekipų
Europos čempionatas vyks be Lietuvos 3×3 rinktinių
Europos čempionatas vyks be Lietuvos 3×3 rinktinių
Rugsėjo 14-16 dienomis Bukarešte (Rumunija) vyksiančiame Europos krepšinio 3×3 čempionate Lietuvos rinktinių neišvysime. Savaitgalį vykusiame atrankos turnyre kelialapio
Lietuva sutriuškino Vengriją ir į kitą etapą žengs su maksimaliu taškų bagažu
Lietuva sutriuškino Vengriją ir į kitą etapą žengs su maksimaliu taškų bagažu
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė be pralaimėjimų baigė pasaulio čempionato atrankos I etapą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai paskutinėse C grupės rungtynėse 73:50 (19:14, 18:10, 18:13,
Rinktinės vyrai apie futbolo čempionatą
Rinktinės vyrai apie futbolo čempionatą
Rusijoje vykstantis Pasaulio futbolo čempionatas neaplenkė ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės. Pirmąjį atrankos ciklą baigiantys krepšininkai, treneriai ir personalas įdėmiai seka
Lietuvos rinktinė neturėjo vargo Lenkijoje
Lietuvos rinktinė neturėjo vargo Lenkijoje
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę pasaulio čempionato atrankoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, kurių gretose šįkart buvo beveik
Rinktinė į Lenkiją išvyko be traumą patyrusio M.Echodo
Rinktinė į Lenkiją išvyko be traumą patyrusio M.Echodo
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkų sąrašas prieš Pasaulio taurės atrankos rungtynes sutrumpėjo priverstiniu būdu. Martynas Echodas treniruotės metu sumušė
Lenkijos rinktinė prieš mačą su Lietuva turi problemų (apžvalga, video)
Lenkijos rinktinė prieš mačą su Lietuva turi problemų (apžvalga, video)
Ketvirtadienio vakarą Gdanske 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybų rungtynėse Lenkijos rinktinė priims Lietuvos krepšininkus. Artėjant šiam mačui lenkų gretose ryškėja
Rinktinės lyderiai sieks pratęsti kolegų pradėtą darbą
Rinktinės lyderiai sieks pratęsti kolegų pradėtą darbą
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susirinko į trumpą pasirengimo stovyklą prieš trečiąjį pasaulio čempionato atrankos „langą“, o joje ir vėl matomos pačios ryškiausios
Iš Lietuvos rinktinės sąrašo išbraukti L.Birutis ir M.Girdžiūnas
Iš Lietuvos rinktinės sąrašo išbraukti L.Birutis ir M.Girdžiūnas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris išsirinko komandos sudėtį artimiausioms Pasaulio taurės atrankos rungtynėms. Iš prieš dvi savaites paskelbto 15-os žaidėjų
Rinktinę Pasaulio taurės atrankos lange palaikys gausios lietuvių pajėgos
Rinktinę Pasaulio taurės atrankos lange palaikys gausios lietuvių pajėgos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė birželio 28 – liepos 1 dienomis žais paskutiniąsias pirmojo FIBA Pasaulio taurės atrankos etapo rungtynes. Birželio 28 d. įvyks mačas su Lenkija,
Jau pradėta bilietų į rinktinės mačą su Latvija prekyba (komentarai)
Jau pradėta bilietų į rinktinės mačą su Latvija prekyba (komentarai)
Krepšinio sirgaliai turėtų suklusti – būtent šiandien, birželio 9-ąją dieną, pradėta bilietų prekyba į rugsėjo 9-ąją Vilniaus „Siemens arenoje” vyksiančias
D.Adomaičio rinktinės kandidatų sąrašas - be žalgiriečių ir D.Motiejūno
D.Adomaičio rinktinės kandidatų sąrašas - be žalgiriečių ir D.Motiejūno
Ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis Vilniuje pristatė rinktinės kandidatų sąrašą, kurie yra kviečiami į trumpą treniruočių
Rudenį FIBA valdybos posėdyje krepšinio garsenybės rinksis Lietuvoje
Rudenį FIBA valdybos posėdyje krepšinio garsenybės rinksis Lietuvoje
Savaitgalį Kipre (Nikosijoje) vyko tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) generalinė asamblėja ir valdybos posėdis, kuriame buvo pristatyti moterų ir trys prieš tris krepšinio
Rinktinei iššūkį Vilniuje mes nauja ir labai talentinga latvių krepšininkų karta
Rinktinei iššūkį Vilniuje mes nauja ir labai talentinga latvių krepšininkų karta
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė griausmingai grįžta į Vilnių. Šalies sostinės „Siemens arenoje“ lietuviai jau rugsėjo 9-ąją dieną žais kontrolines rungtynes su „broliais“
Anapilin iškeliavo krepšinio entuziastas, treneris Alvydas Šidlauskas
Anapilin iškeliavo krepšinio entuziastas, treneris Alvydas Šidlauskas
Pirmadienį Anapilin iškeliavo aktyvus krepšinio entuziastas, ilgametis Kauno "Žalgirio" komandos vidurio puolėjas, dėstytojas, treneris Alvydas Šidlauskas. Alvydas
Sirgaliai vėl gausiai stebėjo rinktinės kovas prie televizorių ekranų
Sirgaliai vėl gausiai stebėjo rinktinės kovas prie televizorių ekranų
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė praėjusią savaitę sėkmingai įveikė ir antrąjį Pasaulio čempionato atrankos „langą“. Lietuviai namuose įveikė Vengrijos (80:75) ir Kosovo
D.Adomaičio dilema: kaip grįžus žvaigždėms rasti vietos atsiskleidusiems žaidėjams?
D.Adomaičio dilema: kaip grįžus žvaigždėms rasti vietos atsiskleidusiems žaidėjams?
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiklojo tvirtus pamatus kelionei į Kiniją. Visas keturias pirmąsias atrankos į 2019 m. pasaulio čempionatą akistatas laimėję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai
Lietuva sutriuškino Kosovą ir išlieka be pralaimėjimų (komentarai)
Lietuva sutriuškino Kosovą ir išlieka be pralaimėjimų (komentarai)
Pirmadienio vakarą, Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė tęsė kovas FIBA 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankoje, kur susitiko su Kosovo
Kosovo krepšininkui - skubi Lietuvos ortopedų pagalba
Kosovo krepšininkui - skubi Lietuvos ortopedų pagalba
Penktadienio rungtynės su Lenkijos komanda Kosovo vyrų krepšinio rinktinei buvo kaip reta nesėkmingos. Traumas patyrė du žaidėjai. Vienas iš jų nedelsiant buvo išsiųstas
D.Adomaitis paskelbė dvyliktuką, K.Lavrinovičiui teko perleisti kapitono pareigas
D.Adomaitis paskelbė dvyliktuką, K.Lavrinovičiui teko perleisti kapitono pareigas
2019 metų Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynėse su Kosovo rinktine Lietuvos komanda turės naują kapitoną. Šiandien po rytinės treniruotės ekipos vyriausias treneris Dainius
Sirgaliams - pribloškiantis pasiūlymas priartėti prie rinktinės ir net keliauti su ja
Sirgaliams - pribloškiantis pasiūlymas priartėti prie rinktinės ir net keliauti su ja
Viešai lietuvių deklaruojama meilė krepšiniui nuo šiol bus su dar didesniu atsaku. Ištikimiausi, populiariausios Lietuvoje sporto šakos aistruoliai, su visišku
Lietuvos rinktinė vargo su vengrais, bet iškovojo trečią pergalę (komentarai)
Lietuvos rinktinė vargo su vengrais, bet iškovojo trečią pergalę (komentarai)
Penktadienio vakarą Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pradėjo antrąjį atrankos „langą“ į 2019 FIBA Pasaulio krepšinio čempionatą. Klaipėdos „Švyturio“
D.Adomaitis paskelbė sudėtį, kuria pasikliaus mače su Vengrija
D.Adomaitis paskelbė sudėtį, kuria pasikliaus mače su Vengrija
Likus dienai iki 2019 metų Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos rinktine, Dainius Adomaitis paskelbė dvyliktuką žaidėjų, kurie penktadienį žengs ant parketo.Vyriausiojo
Klaipėdiečiams - išskirtinės dovanos ir proga pamatyti Lietuvos rinktinę gyvai
Klaipėdiečiams - išskirtinės dovanos ir proga pamatyti Lietuvos rinktinę gyvai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Klaipėdoje pratęs kovą dėl patekimo į 2019 metų Pasaulio krepšinio čempionatą. „Švyturio“ arenoje lietuvių
Rinktinės vyrai pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje (komentarai)
Rinktinės vyrai pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje (komentarai)
Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pirmadienį pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje, kurioje ruošis antrajam FIBA 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankos „langui“.

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime