Naujienos kraunasi...

Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo
Jau buvome įpratę matyti, kaip Lietuvos rinktinės pagrindą sudaro krepšininkai iš Kauno.

Stiprią Arvydo Sabonio krepšinio mokyklą ir itin gilias šio sporto tradicijas turintis miestas į nacionalinę komandą nuolat deleguodavo gausų žaidėjų būrį, o išimtimi netapo ir šie metai.

Štai rudens pradžioje vykusiame Europos čempionate net šeši žaidėjai, t.y. pusė Lietuvos rinktinės, buvo kilę būtent iš Kauno (Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas ir Adas Juškevičius). Vis dėlto, beveik visiems šiems žaidėjams (išskyrus A. Juškevičių) dėl Eurolygos ir FIBA konflikto negalėjus prisidėti prie improvizuotos ir trumpalaikės rinktinės stovyklos, ant pjedestalo iškilo kitas, itin sparčiai pastaraisiais metais augantis Lietuvos krepšinio miestas.

Net trečdalį prieš Kosovą ir Lenkiją žaidusios rinktinės praėjusį savaitgalį sudarė krepšininkai iš Klaipėdos. Eimantas Bendžius, Deividas Gailius, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius – šie žaidėjai ne tik pateko į rinktinę, bet ir buvo bene kertinė jos dalis – pakanka prisiminti įspūdingą lietuvių spurtą 25:2 pirmoje mačo su Lenkija pusėje, kai net 22 iš tų taškų pelnė būtent minėtasis klaipėdietiškasis ketvertas.

Simboliškai uostamiesčio „Švyturio“ arenoje vykusiose rungtynėse sužibėję klaipėdiečiai paskatino tik dar labiau atsigręžti į neįtikėtiną Klaipėdos krepšinio atgimimą. Tai tapo lyg vyšnia ant torto prie didžiausio arenos lankomumo visoje Lietuvos krepšinio lygoje, dviejų „Neptūno“ finalų per paskutinius ketverius metus ir nuolat į uostamiestį užsukančios Lietuvos rinktinės.

Kas paskatino tokius džiugius pokyčius Klaipėdos krepšinyje?

Garsėjo elitiniais snaiperiais

Klaipėda niekada nebuvo lyderė pagal į rinktinę deleguojamus krepšininkus, tačiau vienas kitas toks visgi nuolat atsirasdavo.

Dar Barselonos olimpinėse žaidynėse rinktinėje debiutavo tuo metu 20-metis Artūras Karnišovas, vėliau tapęs rezultatyviausiu visų laikų rinktinės žaidėju. Kiek vėliau prie nacionalinės komandos prisijungė ir daugiau žaidėjų iš pajūrio, o aukso amžiumi Klaipėdai galima laikyti auksinius ir Lietuvai 2003 metus, kai tarp svarbiausių Antano Sireikos karių buvo net trys klaipėdiečiai – Saulius Štombergas, Arvydas Macijauskas ir Eurelijus Žukauskas.

Vis dėlto, po šių žaidėjų pasitraukimo Klaipėda labiau garsėjo nuolatos LKL „snaiperių“ konkursą laiminčiais „Neptūno“ žaidėjais, o ne rinktinėje žibančiais savo miesto atstovais. Tarp tokių atsirado tik šiemet Dainiaus Adomaičio valia į Europos čempionatą išvažiavęs Artūras Gudaitis.

Visko pradžia – arena

Tačiau nors rinktinės garbę ginančiais krepšininkais iki pirmojo FIBA lango Klaipėda pastaruoju metu negarsėjo, tai meile krepšiniui ir pasiekimais klubiniame lygmenyje jai gali pavydėti daugelis kitų, kartais net didesnių, šalies miestų.

Susidomėjimo augimo pradžia galima laikyti ne ką kitą, kaip „Švyturio“ arenos atidarymą 2011 metais. Gerokai užsitęsęs ir paskutinis iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų arenų duris atvėręs statinys sukėlė daug biurokratinių ir netgi teisinių ginčų, tačiau šio miesto reprezentacinei komandai ir jos gerbėjams tapo lyg gaiviu oro gūsiu.

Iki tol mažytėje salėje, vargiai talpinančioje 1000 žmonių bei įsispraudusioje tarp „Akropolio“ ir „McDonald‘s“ restorano, žaidęs „Neptūnas“ buvo visiškas LKL vidutiniokas, vos dukart per 18 metų patekęs į stipriausiųjų ketvertą.

Tačiau pirmaisiais „Švyturio“ arenos gyvavimo metais dar nepranokęs savęs ir likęs 6 vietoje, 2013-aisiais „Neptūnas“ jau džiaugėsi istoriniu bronzos medaliu bei rungtyniaujant VTB Vieningoje lygoje į Klaipėdą užsukusiomis tokiomis ekipomis kaip Maskvos CSKA. Dar po metų, Kazio Maksvyčio komanda jau kovojo su „Žalgiriu“ LKL finale ir pasiekė bilietą į Eurolygą, kurioje kovėsi su Pirėjo „Olympiakos“, Stambulo „Galatasaray“ ir kitais garsiais Europos klubais.

Kartu su rezultatais, pamažu kilo ir aistruolių susidomėjimas „Neptūnu“. Pirmaisiais dviem „Švyturio“ arenos metais „Neptūnas“ su beveik 2 tūkstančių žiūrovų vidurkiu šovė į antrąją vietą, o iškovotas medalis bei dalyvavimas Europos turnyruose pritraukė ir tuos klaipėdiečius, kurie anksčiau į apsilankymą „Neptūno“ rungtynėse numodavo ranka.

2014 ir 2015 m. vidurkis jau beldėsi į 3 tūkstančių ribą (2690 ir 2868), o pernai šis skaičius pasiekė net 4207 ir buvo didžiausias visose pirmenybėse.

Išskirtinai vietiniais resursais besiremianti komanda

Tokia klaipėdiečių meilė krepšiniui ir „Neptūnui“ padarė šią ekipą viena patraukliausių ne tik LKL aistruoliams, bet ir Lietuvos krepšininkams – ypač kilusiems iš uostamiesčio.

Nuolat prioritetą iš Klaipėdos bei kitų pajūrio gyvenviečių kilusiems žaidėjams deklaruojantys klubo vadovai eilę metų komandos pagrindą sudaro iš vietinių žaidėjų bei vieno kito legionieriaus, o tai leidžia augti ir visam Klaipėdos krepšiniui.

Vargu, ar uostamiestyje nesant pajėgaus ir Europos turnyruose dalyvaujančio klubo, būtų atsiskleidę tokie žaidėjai kaip M. Girdžiūnas ar A. Butkevičius, kurie Lietuvos rinktinės kandidatais tapo sulaukę jau ganėtinai brandaus amžiaus – maždaug 25-erių.

Kitas teigiamas dabartinio „Neptūno“ aspektas – vystoma komandos dublerių ekipa. Anksčiau menką ryšį su tuomete „Nafta-Uni-Laivite“ palaikiusi stipriausia Klaipėdos komanda dabar tiesiogiai bendradarbiauja su į „Neptūnas-Akvaservis“ pervadinta ir NKL rungtyniaujančia komanda.

Be to, uostamiesčio atstovai kur kas daugiau dėmesio kreipia ir į vaikų krepšinio mokyklas, o tai leidžia kurti veikiančią ir sėkmingą miesto krepšinio piramidę.

Šiuo metu pagrindinėje „Neptūno“ komandoje jau rungtyniauja keletas Klaipėdos krepšinio mokyklų auklėtinių – Laurynas Beliauskas, Arūnas Mikalauskas ir Aidas Einikis, o ateityje tikėtina, kad ją papildys ir daugiau minėtąją piramidę praėjusių jaunų žaidėjų.

Rinktinės dėmesys Klaipėdai

Krepšinio atgimimą Klaipėdoje geriausiai iliustruoja paprasčiausias faktas – joje Lietuvos rinktinė sužais visas trejas pirmojo atrankos į pasaulio čempionatą etapo rungtynes, o taip pat jau nuo pat 2012-ųjų ten rengia ir pirmąsias vienerias arba dvejas savo draugiškas akistatas prieš didžiuosius tarptautinius turnyrus.

Žinoma, dalis to priežasčių yra ir pragmatinės – nedidelis „Švyturio“ arenos užimtumas bei logistiškai patogi vieta, kadangi treniruočių stovyklas lietuviai paprastai rengia šalia esančioje Palangoje. Vis dėlto, nereikia ignoruoti ir dar vienos priežasties – ypatingos klaipėdiečių meilės krepšiniui.

Vasarį rungtynėse su Vengrija ir Kosovu vėl bus galima tikėtis pilnos uostamiesčio arenos, o į kovą, jeigu nebus išspręstas FIBA ir Eurolygos konfliktas, rinktinę ir vėl turėtų vestis klaipėdiečių desantas.

Kryptingai judantis Klaipėdos krepšinis per pastaruosius metus tapo didele paspirtimi Lietuvos krepšinio lygai, žaidėjų augimui, o dabar akivaizdų postūmį suteikė ir nacionalinei šalies rinktinei.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje
STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje
Lietuvos žiniasklaidos antraštėse šią savaitę vėl numirgėjo šalies krepšinio rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio ir žaidėjo Donato Motiejūno konflikto aidai. Šandongo
Pažintis su D.Adomaičiu: šeimos žmogus, reiklus žaidėjams ir turintis savų tikslų
Pažintis su D.Adomaičiu: šeimos žmogus, reiklus žaidėjams ir turintis savų tikslų
„Aš privalau atiduoti didžiausią duoklę savo žmonai, nes galiu susikaupti savo darbui šimtu procentų“, – pareiškė Dainius Adomaitis, pravėręs savo namų duris
Bilietas į pasaulio čempionatą - kišenėje: o kas laukia dabar? (apžvalga)
Bilietas į pasaulio čempionatą - kišenėje: o kas laukia dabar? (apžvalga)
Lietuvos rinktinė atlaikė aršiai jiems į gerkles besikabinusių olandų pasipriešinimą bei įkėlė abi kojas į pasaulio krepšinio čempionatą, kuris kitų metų rugpjūčio-rugsėjo
Po dviejų pratęsimų olandus palaužę lietuviai - Pasaulio čempionate!
Po dviejų pratęsimų olandus palaužę lietuviai - Pasaulio čempionate!
Lietuvos nacionalinė komanda užsitikrino kelialapį į Kinijoje vyksiantį 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Vilniaus "Siemens" arenoje po dviejų
Latviai pakuteno padus ispanams, po dar vieną antausį gavo kroatai ir slovėnai
Latviai pakuteno padus ispanams, po dar vieną antausį gavo kroatai ir slovėnai
18 taškų skirtumą panaikinusi Latvijos rinktinė buvo per plauką nuo sensacijos, tačiau per paskutines 10 sekundžių buvo priversti pripažinti ispanų pranašumą. Nesėkme antrąjį
M.Kalnietis įvertino paskutinį savo metimą: Milane turėjau laiko ir dirbau ties tuo
M.Kalnietis įvertino paskutinį savo metimą: Milane turėjau laiko ir dirbau ties tuo
Ketvirtasis pasaulio čempionato atrankos „langas“ Lietuvos rinktinei baigėsi simboliškai. Nors daugelis šįvakar „Siemens“ arenoje tikėjosi lengvo pasivaikščiojimo
D.Adomaitis pripažino savo klaidas, aiškino tuščias tribūnų vietas ir liaupsino E.Bendžių
D.Adomaitis pripažino savo klaidas, aiškino tuščias tribūnų vietas ir liaupsino E.Bendžių
„Esu matęs daug, tačiau šito turbūt dar ne“, – po dramatiško Lietuvos ir Nyderlandų rinktinių trilerio atsiduso net Lietuvos krepšinio žiniasklaidos legenda
Plinta tarsi virusas: internautai rado J.Valančiūno antrininką
Plinta tarsi virusas: internautai rado J.Valančiūno antrininką
Socialinėje erdvėje žaibo greičiu plinta dviejų sportininkų nuotraukos su stulbinančiu panašumu.NBA rungtyniaujantis Spenceris Dinwiddie pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksavo Toronto
Čekijos krepšinio šventė: rinktinė pirmą kartą pateko į pasaulio čempionatą
Čekijos krepšinio šventė: rinktinė pirmą kartą pateko į pasaulio čempionatą
Niekuomet garsiais pasiekimais nepasižymėjęs Čekijos krepšinis – euforijoje. Iki šiol tik į Europos čempionatus vargais ne galais prasibraudavę čekai šįvakar užfiksavo
Trilerius išgyvenę graikai ir vokiečiai - pirmieji iš Europos pasaulio čempionate
Trilerius išgyvenę graikai ir vokiečiai - pirmieji iš Europos pasaulio čempionate
Lietuvos rinktinė jau rytoj gali užsitikrinti kelialapį į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą, o tą šiandien galėjo dvi kitos Europos komandos – Graikija ir Vokietija.Išvykoje
Lietuvos rinktinė išvykoje parklupdė Kroatijos žvaigždyną
Lietuvos rinktinė išvykoje parklupdė Kroatijos žvaigždyną
Lietuvos nacionalinė komanda Kroatijoje pradėjo atrankos į Pasaulio čempionatą antrojo etapo varžybas. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai susitiko su itin galingą sudėtį surinkusia Draženo Andzulovičiaus
D.Adomaitis: labai žemai nusilenkiu žaidėjams, kurie atvyko (interviu)
D.Adomaitis: labai žemai nusilenkiu žaidėjams, kurie atvyko (interviu)
Dainiaus Adomaičio vadovaujama Lietuvos nacionalinė komanda neišklydo iš pergalių kelio ir pasaulio atrankos turnyre iškovojo septintą pergalę iš tiek pat galimų.Penktadienį
E.Bendžius: savo B plano net nepanaudojome - visai gerai veikė ir A planas
E.Bendžius: savo B plano net nepanaudojome - visai gerai veikė ir A planas
Eimantas Bendžius yra vienas iš vos trijų Lietuvos rinktinės krepšininkų, į komandą atvykusių per visus keturis „langus“ bei rungtyniavusių visose septyneriose rungtynėse
Ispanai pralaimėjo pirmą kartą - Ukrainoje, Europos čempionai - Latvijoje (rezultatai)
Ispanai pralaimėjo pirmą kartą - Ukrainoje, Europos čempionai - Latvijoje (rezultatai)
Be kluptelėjimų iki šiol žengusi Ispanijos krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankoje pirmą kartą patyrė pralaimėjimo skonį.Be NBA žaidėjų rungtyniavę Sergio Scariolo
Lietuviai kroatams - sunkiai įkandamas riešutas: 18 metų trukęs prakeiksmas nutrauktas tik Rio
Lietuviai kroatams - sunkiai įkandamas riešutas: 18 metų trukęs prakeiksmas nutrauktas tik Rio
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šįvakar oficialiai pradės ketvirtąjį atrankos į kitų metų pasaulio čempionatą „langą“, o pirmąja jos varžove bus grėsmingoji Kroatijos
Kroatijos lyderiams gyvenimą apsunkinsiantis E.Ulanovas nepamiršta ir "Žalgirio" reikalų
Kroatijos lyderiams gyvenimą apsunkinsiantis E.Ulanovas nepamiršta ir "Žalgirio" reikalų
Kol Edgaras Ulanovas kartu su kitais Lietuvos rinktinės krepšininkais Vilniaus „Ryto“ arenoje į krepšį smaigstė vieną taiklų tritaškį po kito, Kauno „Žalgirio“
D.Adomaitis ruošia spąstus svarbiausiam kroatų ginklui (interviu)
D.Adomaitis ruošia spąstus svarbiausiam kroatų ginklui (interviu)
Lietuvos krepšinio rinktinė jau po kelių valandų kils į orą, o jos žaidėjus skraidinsiančio lėktuvo maršrutas bus Vilnius-Osijekas. Šiame rytų Kroatijos mieste lietuviai
A.Sireika - apie atranką į pasaulio čempionatą: visas komandas reikia gerbti
A.Sireika - apie atranką į pasaulio čempionatą: visas komandas reikia gerbti
Sekmadienį „Siemens“ arenoje kaimynams latviams patirtas skaudus pralaimėjimas rezultatu 80:97 apnuogino Lietuvos krepšinio rinktinės bėdas. Tuomet rungtynių metu dar ne pilnos
Galingą sudėtį paskelbę kroatai rungtynėms su Lietuva kaupėsi ypatingoje vietoje
Galingą sudėtį paskelbę kroatai rungtynėms su Lietuva kaupėsi ypatingoje vietoje
Kroatijos rinktinės treneris Draženas Anzulovičius paskelbė galutinį komandos dvyliktuką penktadienio rungtynėms su Lietuvos rinktine.Po dvi savaites trukusių treniruočių ir dviejų sužaistų
Rinktinė susirinko, bet ne visa: D.Adomaičiui labiausiai gaila žaidėjų
Rinktinė susirinko, bet ne visa: D.Adomaičiui labiausiai gaila žaidėjų
Penktadienį Vilniuje startavo Lietuvos krepšinio rinktinės stovykla, į kurią dar vėluoja trys žaidėjai. Rugsėjo 14 ir 17 dienomis mūsų šalies krepšininkai žais dvejas atrankos
Rinktinėje prakaitą liejantis M.Kuzminskas: rinktinių vardas išsigimsta
Rinktinėje prakaitą liejantis M.Kuzminskas: rinktinių vardas išsigimsta
Penktadienio rytą Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatai susirinko Vilniuje, kur surengė pirmąją treniruotę prieš artėjantį 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybų „langą“.Kaip
M.Blaževič - apie patekimą į pagrindinę "Ryto" komandą bei galimybę atstovauti šalį
M.Blaževič - apie patekimą į pagrindinę "Ryto" komandą bei galimybę atstovauti šalį
Vilniaus „Ryto“ jaunimas nuo šiol sulauks ypatingo dėmesio, o kiekvieną savaitę oficiali klubo interneto svetainė „bcvilnius.lt“ atskleis įdomių faktų, istorijų bei
Sirgaliams - asmeninės Lietuvos rinktinės krepšininkų dovanos
Sirgaliams - asmeninės Lietuvos rinktinės krepšininkų dovanos
Jau šį sekmadienį, rugsėjo 9 dieną, Vilniaus „Siemens” arenoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės laukia rimtas kontrolinis jėgų išbandymas su Latvijos nacionaline
Keistos sudėties Lietuvos rinktinė neprilygo suomiams
Keistos sudėties Lietuvos rinktinė neprilygo suomiams
Jaunimo pagrindu sudaryta Lietuvos rinktinė šiandien sužaidė kontrolines rungtynes su Suomijos ekipa. Arvydo Gronskio auklėtiniai 75:103 (21:26, 23:21, 7:31, 24:23) turėjo pripažinti
Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio taurės atrankos rungtynėms
Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio taurės atrankos rungtynėms
Pirmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis Vilniuje pristatė rinktinės kandidatų sąrašą, kurie yra kviečiami į treniruočių stovyklą
Kroatai kovai su Lietuvos rinktine pasitelks keturis NBA žaidėjus
Kroatai kovai su Lietuvos rinktine pasitelks keturis NBA žaidėjus
Naujasis Kroatijos rinktinės vairininkas Draženas Anzulovičius ruošiasi suburti rimtas pajėgas artimiausiam pasaulio čempionato atrankos varžybų „langui“. Dvikovoms su Lietuva
Mače su Lietuva latviams nepadės NBA, bet bus Eurolygos žaidėjai (sąrašas)
Mače su Lietuva latviams nepadės NBA, bet bus Eurolygos žaidėjai (sąrašas)
Prieš rugsėjo mėnesį vyksiančias pasaulio čempionato atrankos kovas bei draugišką mačą su Lietuvos rinktine 16-os žaidėjų sąrašą paskelbė Latvijos nacionalinės komandos
Rinktinė rugsėjį prieš atrankos etapo kovas išbandys jėgas ir su suomiais
Rinktinė rugsėjį prieš atrankos etapo kovas išbandys jėgas ir su suomiais
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau rugpjūčio 30 dieną rinksis į treniruočių stovyklą Vilniuje, kur pradės pasiruošimą Pasaulio taurės atrankos, antro etapo rungtynėms su Kroatijos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime