Naujienos kraunasi...

Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių, kurios buvo pažymėtos ne tik pirmąja pergale, bet ir pirmaisiais nuo komandos „atkabintais“ žaidėjais, kalbėjo vyriausiasis ekipos treneris Dainius Adomaitis.

Koks tas aplink du NBA bokštus klijuojamos rinktinės paveikslas ir kuriems ant galutinio dvyliktuko slenksčio esantiems žaidėjams jis bus naudingas siekiant bilieto į Kiniją? - bando pažvelgti Alfa.lt.

Iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) instagrame sekmadienio vakarą paskelbtos nuotraukos žvelgė Martynas Echodas, Adas Juškevičius ir Gytis Masiulis. Būtent šie trys žaidėjai tapo pirmosiomis šios vasaros Lietuvos rinktinės „aukomis“, netekusiomis galimybės rugsėjį varžytis planetos pirmenybėse.

Jei dėl 22-ejų M. Echodo ir metais jaunesnio G. Masiulio atsisveikinimo su nacionaline komanda niekas pernelyg nenustebo, tai trečiasis „nelaimėlis“ – A. Juškevičius – netruko sukelti apkalbų tarp Lietuvos rinktinės gerbėjų.

Nors gynėjas į galutinį gimtosios šalies dvyliktuką per didžiuosius turnyrus pateko tik kartą – per 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, dar dusyk jis buvo „atkabintas“ vienas paskutiniųjų bei galiausiai privalėjo prisijungti prie komandos po įžaidėjų traumų – taip nutiko tiek 2014 m., kai pasaulio čempionatas vyko Ispanijoje, tiek prieš dvejus metus, kai Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai žaidė Izraelyje ir Turkijoje.

Tad nors ne visi A. Juškevičiui šiemet skyrė vietą savo svajonių dvyliktukuose, daugelis jų manė, jog praėjusiame sezone Nantero klubui Prancūzijoje atstovavęs snaiperis liks tarp rinktinės kandidatų mažų mažiausiai iki jos kelionės į Pietų Korėją, kur aklimatizuotis mėginsianti komanda praleis paskutinę savaitę prieš planetos pirmenybes.

Tokio D. Adomaičio sprendimo turėjo būti nustebinti net ir lažybininkai, A. Juškevičių laikę realiu pretendentu važiuoti į Kiniją – tam jie skyrė maždaug 70 proc. galimybę.

Visgi galiausiai 30-metis kaunietis buvo priverstas krautis lagaminus, o D. Adomaitis jo vietoje mato praėjusiame sezone Berlyno ALBA gretose spindėjusį Roką Giedraitį.

„Mes norime turėti tokį išreikštą snaiperį-metiką ir Rokas toks yra. Jis ir ALBA komandoje rungtyniaudamas tą darė, o čia, turėdami du „didelius“, planuojame taip žaisti. Rokas ir antroje, ir trečioje pozicijoje yra labai tinkamas, jis gali žaisti per abi pozicijas“, – po pergalės prieš Suomiją aiškino D. Adomaitis.

Ir išties – iki šiol per stambiuosius turnyrus Lietuvos rinktinės aprangos dar nevilkėjęs 26-erių R. Giedraitis jau spėjo pademonstruoti savo gabumus iš tolimos distancijos, per pirmąsias dvejas draugiškas rungtynes realizuodamas 4 tritaškius iš 9 ir kartu su Jonu Mačiuliu būdamas bene vieninteliu stabiliai tritaškius pataikančiu komandos krepšininku.

D. Adomaitis buvusio ilgamečio „Šiaulių“ krepšininko, o dabar trenerio Roberto Giedraičio sūnų, panašu, labiausiai įsivaizduoja ne jam labiau įprastoje lengvojo krašto puolėjo, o atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Pirmojoje lietuviai jau ir taip turi didžiulę grūstį – trečiuoju numeriu dažniausiai žaidžia ir J. Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas bei Arnas Butkevičius. Visgi nė vienas iš jų, priešingai nei R. Giedraitis, negali produktyviai rungtyniauti antruoju numeriu, o tai pastarajam ir suteikė pranašumą bei, greičiausiai, bilietą į Kiniją.

200 cm ūgio snaiperis pasižymi ir tuo, jog nereikalauja savo rankose nuolatos turėti kamuolį. Itin taikliai iš aikštės kampų šaudantis R. Giedraitis pasižymi „siaučiančiu“ žaidimo stiliumi, tačiau kur kas geriau jaučiasi ne atakuodamas vienas prieš vieną, o sulaukdamas perdavimų iš įžaidėjų ar kitų komandos draugų.

Turint omenyje tai, jog Lietuvos rinktinės žaidimas bus grindžiamas Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio duetu, toks labiau be kamuolio žaidžiančio, bet visada pasiruošusio R. Giedraičio vaidmuo skamba kaip puikiai derantis prie komandos lyderių žaidimo.

Panašu, kad konstruojant naująjį rinktinės modelį, kuriame be pagrindinių komandos krepšininkų gali būti reikalingi ir aikštę išplečiantys žaidėjai, savų argumentų patogiau gali ieškoti ir kitas snaiperiškomis savybėmis pasižymintis žaidėjas – Eimantas Bendžius.

Vilniaus „Ryte“ praėjusį sezoną žaidęs puolėjas praktiškai visuomet rungtyniavo ketvirtuoju numeriu, o būtent ši pozicija Lietuvos rinktinėje yra pati silpniausia. Maža to, iš visų prie aukštaūgių priskiriamų žaidėjų E. Bendžius pasižymi, ko gero, taikliausia rankele – atrankoje į pasaulio čempionatą visose 12-oje susitikimų žaidęs klaipėdietis realizavo 26 iš 56 tritaškių, fiksuodamas solidų 46,4 proc. pataikymą.

Tiesa, priešingai nei R. Giedraitis, E. Bendžius negali pasigirti universalumu – tik ūgiu ir pataikymu išsiskiriantis žaidėjas neturi gebėjimų kurti žaidimo pats, o taip pat nepasižymi ir solidžia gynyba, ypač prieš sunkiuosius krašto puolėjus. Be to, per pirmuosius du kontrolinius mačus „Ryto“ puolėjas neatrišo krepšio ir pagrindiniu savo ginklu – tritaškiais, pataikydamas vos kartą per septynis bandymus.

Kadangi Žygimantas Janavičius nacionalinės komandos stovykloje veikiausiai yra pasiliekamas tik kaip atsarginis variantas tokiais atvejais, kurie jau nutiko 2014 ir 2017 m., pagrindiniais E. Bendžiaus konkurentais kovoje dėl paskutinės dvyliktuko vietos derėtų laikyti Martiną Gebeną ir Arną Butkevičių. Visgi abu jie savo pozicijose turi žvėriškus konkurentus – Kauno „Žalgiryje“ ateinančiame sezone žaisiantis „centras“ treniruotėse stumdosi su J. Valančiūnu, D. Saboniu ir Pauliumi Jankūnu, o dar vienas „Ryto“ puolėjas pateko į tikrą mėsmalę lengvojo krašto puolėjo pozicijoje.

Abu jie turi tikėtis, jog D. Adomaičio vizijai, kurioje aplink J. Valančiūno ir D. Sabonio duetą netrūks pataikyti iš toli galinčių žaidėjų, užteks tik vieno išreikšto snaiperio – R. Giedraičio, o E. Bendžiaus neprireiks.

Ką rinktinės paveikslui gali pasiūlyti M. Gebenas ir A. Butkevičius?

Pirmasis, ko gero, turi labai aiškias lubas – į pasaulio čempionatą jis gali vykti tik kaip atsarginis ratas traumų arba, ypač kalbant apie P. Jankūną, pagrindinių aukštaūgių formos neįgavimo atveju.

Tikrų „didelių“ žmonių, be M. Gebeno, rinktinėje likusiame penkioliktuke yra vos trys, tad net ir su naudingiausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono žaidėju tapusiu 24-erių krepšininku nebūtų pasiekta paprastai rinktinių dvyliktukuose taikoma 5 aukštaūgių riba. Tai M. Gebenui turėtų teikti nemažai vilčių.

Savo ruožtu A. Butkevičius rinktinės treneriams privalo pademonstruoti žaidimo lygį, kurio jie tiesiog negalėtų palikti namuose. Vargu, ar dar vienas klaipėdietis nukonkuruos rinktinės veteranus ar Eurolygos klubuose žaidžiančius tos pačios pozicijos žaidėjus, tad į galutinį dvyliktuką jis gali prasmukti tik pademonstravęs, jog gali stabiliai pataikyti iš toli bei būti geriausiu ar bent vienu iš geriausių komandos gynybos specialistų perimetre.

Pirmose dvejose draugiškose rungtynėse A. Butkevičius turėjo padaryti įspūdį D. Adomaičiui – nors iš toli puolėjas neprišaudė (pataikė vieną tritaškį iš dviejų), tačiau solidžiai kovojo dėl kamuolių (9 atkovoti kamuoliai per vos 22 minutes), blokavo metimus ir į komandos žaidimą įpūtė reikiamos energijos.

D. Adomaitis dar turėtų prisiminti ir LKL atkrintamąsias, kai jo auklėtinis Vilniuje darė tiesiog įspūdingus dalykus – rinko po 15,3 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir net po 21,1 naudingumo balą.

Ar to užteks, kad A. Butkevičius užgesintų trenerių pagundą į Kiniją vežtis dar vieną taikliarankį E. Bendžiaus asmenyje ir saugumo sumetimais į dvyliktuką galintį prasibrauti M. Gebeną, pasakyti kol kas labai sunku.

Kaip jau parodė sekmadieninis D. Adomaičio sprendimas, prognozuoti, kas iš mažiau garantijų teikiančių rinktinės žaidėjų gali būti „atkabinti“ iš komandos nėra taip jau paprasta. Tad ir laukiant kitų trenerių štabo sprendimų telieka atsilošti ir stebėti iš kailio besineriančių žaidėjų pastangas įšokti į Azijos pusėn patrauksiantį traukinį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Rytas" krito ir Panevėžyje (trenerių video komentarai)
"Rytas" krito ir Panevėžyje (trenerių video komentarai)
Vilniaus „Ryto“ (7-4) krepšininkai ir toliau krenta prieš praėjusio sezono „Betsafe–LKL“ pusfinalio dalyvius. Kiek anksčiau pralaimėję Kauno „Žalgiriui“
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
Birželio 28 dieną Kaune įvyks Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalas, kuriame dauguma Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių jau dabar laukia akistatos tarp mūsiškių
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
„Pastaruoju metu burtai mums nebūdavo labai sėkmingi, todėl šiuos vertinu gana neblogai“, – sužinojęs, su kuo teks kovoti olimpiados krepšinio atrankos turnyre, sakė
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Trečiadienio popietę Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) būstinėje Šveicarijoje ištraukus Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybų burtus savo varžovus sužinojo
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
FIBA pirmadienį atskleidė daugiau detalių, kokiu būdu ir kaip bus traukiami olimpinių žaidynių burtai.Tapo aišku, kad Lietuvos varžovais bus 4 ir 5 krepšelio komandos, o atmetus turnyro
D.Adomaitį stebino per "minkšti" jo auklėtiniai: gal ir nusileidome ūgiu, bet ne čia esmė
D.Adomaitį stebino per "minkšti" jo auklėtiniai: gal ir nusileidome ūgiu, bet ne čia esmė
Sekmadienį dramatiškame trileryje Klaipėdos „Neptūnas“ 91:84 įveikė Vilniaus „Rytą“ ir pasiekė revanšą už nesėkmę sostinėje pirmame rate.Po mūšio
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Paaiškėjus olimpinių žaidynių atrankos krepšeliams, Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) oficialus tinklalapis pakalbino Indianos „Pacers“ aukštaūgį
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
FIBA paskelbė rinktinių, kurios varžysis olimpiniame atrankos turnyre, krepšelius, sudarytus pagal nacionalinių komandų reitingą.Lietuva pateko į pirmąjį krepšelį kartu su Serbija,
Belgrade D.Adomaičiui šypseną kėlė klausimas apie "Žalgirį"
Belgrade D.Adomaičiui šypseną kėlė klausimas apie "Žalgirį"
Vilniaus „Rytui“ Belgrade nepavyko atsirevanšuoti „Partizan“ krepšininkams už nesėkmę namuose ir sostinės krepšininkai svečiuose serbams taip pat nusileido
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Gruodžio 3 dieną, antrą kartą organizuojamame „Krepšinio namų apdovanojimų“ vakare, kurį pristato degalinių tinklas „EMSI“, bus pagerbti geriausi šalies krepšininkai
D. Adomaitis prieš išvyką į Belgradą: "Gynyba baudos aikštelėje. Tai yra svarbiausia"
D. Adomaitis prieš išvyką į Belgradą: "Gynyba baudos aikštelėje. Tai yra svarbiausia"
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antradienį išvyko į Belgradą (Serbija), kur rytoj žais Europos taurės grupių etapo 8 rato susitikimą prieš vietos „Partizan NIS“
Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą
Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą
FIBA Vykdomasis komitetas penktadienį paskelbė keturias šalis, kuriose bus rengiamas olimpinis vyrų krepšinio atrankos turnyras.Kartu su Kanada (Viktorija), Kroatija (Splitas), Serbija
Vilniečių pergale pasidžiaugęs D.Adomaitis palinkėjo sėkmės rinktinės treneriui
Vilniečių pergale pasidžiaugęs D.Adomaitis palinkėjo sėkmės rinktinės treneriui
Europos taurės rungtynėse Vilniaus „Rytas“ (3-4) trečiadienį sostinėje 92:78 palaužė Limožo CSP (2-5) komandą.„Ačiū už palaikymą sirgaliams, jų kuriama gera atmosfera padėjo
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės medicinos komandos „ginklų arsenalą“ papildė dar vienas svarbus aparatas. Kompanijos „Philips“ atstovai rinktinei padovanojo portatyvų
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas nesibaimina naujo iššūkio ir neabejoja, kad iš šios komandos galima tikėtis daugiau.Po Lietuvos
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje antradienį naujuoju rinktinės treneriu buvo patvirtintas Darius Maskoliūnas. 48 metų Kauno „Žalgirio“ trenerio
Iš FIBA lietuviai neišgirdo, ar Kauno pozicijos rengti olimpinę atranką yra stiprios
Iš FIBA lietuviai neišgirdo, ar Kauno pozicijos rengti olimpinę atranką yra stiprios
Lapkričio 15 dieną bus paskelbta, kur vyks Tokijo žaidynių olimpinės atrankos turnyrai.„Daug spekuliacijų – net nėra paskelbta, kiek kandidatų. Niekas nepasakė ir kokios Lietuvos galimybės
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo išrinktas naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.Posėdžio
Susikrimtęs D.Adomaitis: tai - neatleistina
Susikrimtęs D.Adomaitis: tai - neatleistina
Antrą kartą iš eilės vienam LKL autsaiderių Kėdainių „Nevėžiui“ pralaimėjusio Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po šeštadienio
Tarp kandidatų rengti olimpinę krepšinio atranką minima ir Kanada
Tarp kandidatų rengti olimpinę krepšinio atranką minima ir Kanada
Artimiausiomis dienomis Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) turėtų paskelbti keturias šalis, kurioms bus patikėta teisė rengti 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyrus.Šios
D.Adomaitis džiaugėsi, kad "Rytas" sunkią akimirką nenuleido rankų
D.Adomaitis džiaugėsi, kad "Rytas" sunkią akimirką nenuleido rankų
„Mums tai buvo tarsi gyvybės ar mirties klausimas. Sužaidėme kaip tikra, vieninga komanda ir iškovojome pergalę“, - po pergalės Krasnodare prieš „Lokomotiv-Kuban“
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
Praėjusią savaitę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai surengė keturių dienų stovyklą Birštone. Ten jiems buvo atliekamos įvairios procedūros ir, kaip sakė patys žaidėjai,
D.Adomaičio atvejis: už įniršusio A.Boguto keiksmažodžius FIBA skyrė baudą
D.Adomaičio atvejis: už įniršusio A.Boguto keiksmažodžius FIBA skyrė baudą
Australas Andrew Bogutas po pasaulio čempionate pralaimėto pusfinalio ispanams turėjo karčių žodžių turnyro organizatorei FIBA. Ši savo ruožtu krepšininkui skyrė nemenką finansinę
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
Antradienio vakarą sostinės „Siemens“ arenoje vykusiame Europos taurės mače Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iš karto leido atitrūkti Venecijos „Umana Reyer“
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
Vyriausiasis Vilniaus „Ryto“ komandos treneris Dainius Adomaitis pripažįsta faktą – antradienio Europos taurės rungtynės su Venecijos „Umana Reyer“ komanda bus žūtbūtinės.Europos
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
„Mūsų siekiamybė žaisti taip, kaip sužaidėme ketvirtame kėlinyje“, – po pergalingų rungtynių prieš „Šiaulius“ kalbėjo Vilniaus „Ryto“ strategas
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Vilniaus „Ryto“ (1/3) komanda Europos taurės turnyro B grupėje patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui bei turnyro lentelėje smuktelėjo į paskutinę vietą.Dainiaus Adomaičio vadovaujama
NBA favoritus įvardijęs D. Motiejūnas apie grįžimą į rinktinę: klausimų nebūtų
NBA favoritus įvardijęs D. Motiejūnas apie grįžimą į rinktinę: klausimų nebūtų
Trečiadienį prasidėjęs naujas NBA lygos sezonas žada ne vieną intrigą: ko iš tiesų vertos nemenkai tarpsezoniu pasistiprinusios komandos, ką parodys praėjusio sezono finalininkai, ar žais

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime