Naujienos kraunasi...

Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių, kurios buvo pažymėtos ne tik pirmąja pergale, bet ir pirmaisiais nuo komandos „atkabintais“ žaidėjais, kalbėjo vyriausiasis ekipos treneris Dainius Adomaitis.

Koks tas aplink du NBA bokštus klijuojamos rinktinės paveikslas ir kuriems ant galutinio dvyliktuko slenksčio esantiems žaidėjams jis bus naudingas siekiant bilieto į Kiniją? - bando pažvelgti Alfa.lt.

Iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) instagrame sekmadienio vakarą paskelbtos nuotraukos žvelgė Martynas Echodas, Adas Juškevičius ir Gytis Masiulis. Būtent šie trys žaidėjai tapo pirmosiomis šios vasaros Lietuvos rinktinės „aukomis“, netekusiomis galimybės rugsėjį varžytis planetos pirmenybėse.

Jei dėl 22-ejų M. Echodo ir metais jaunesnio G. Masiulio atsisveikinimo su nacionaline komanda niekas pernelyg nenustebo, tai trečiasis „nelaimėlis“ – A. Juškevičius – netruko sukelti apkalbų tarp Lietuvos rinktinės gerbėjų.

Nors gynėjas į galutinį gimtosios šalies dvyliktuką per didžiuosius turnyrus pateko tik kartą – per 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, dar dusyk jis buvo „atkabintas“ vienas paskutiniųjų bei galiausiai privalėjo prisijungti prie komandos po įžaidėjų traumų – taip nutiko tiek 2014 m., kai pasaulio čempionatas vyko Ispanijoje, tiek prieš dvejus metus, kai Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai žaidė Izraelyje ir Turkijoje.

Tad nors ne visi A. Juškevičiui šiemet skyrė vietą savo svajonių dvyliktukuose, daugelis jų manė, jog praėjusiame sezone Nantero klubui Prancūzijoje atstovavęs snaiperis liks tarp rinktinės kandidatų mažų mažiausiai iki jos kelionės į Pietų Korėją, kur aklimatizuotis mėginsianti komanda praleis paskutinę savaitę prieš planetos pirmenybes.

Tokio D. Adomaičio sprendimo turėjo būti nustebinti net ir lažybininkai, A. Juškevičių laikę realiu pretendentu važiuoti į Kiniją – tam jie skyrė maždaug 70 proc. galimybę.

Visgi galiausiai 30-metis kaunietis buvo priverstas krautis lagaminus, o D. Adomaitis jo vietoje mato praėjusiame sezone Berlyno ALBA gretose spindėjusį Roką Giedraitį.

„Mes norime turėti tokį išreikštą snaiperį-metiką ir Rokas toks yra. Jis ir ALBA komandoje rungtyniaudamas tą darė, o čia, turėdami du „didelius“, planuojame taip žaisti. Rokas ir antroje, ir trečioje pozicijoje yra labai tinkamas, jis gali žaisti per abi pozicijas“, – po pergalės prieš Suomiją aiškino D. Adomaitis.

Ir išties – iki šiol per stambiuosius turnyrus Lietuvos rinktinės aprangos dar nevilkėjęs 26-erių R. Giedraitis jau spėjo pademonstruoti savo gabumus iš tolimos distancijos, per pirmąsias dvejas draugiškas rungtynes realizuodamas 4 tritaškius iš 9 ir kartu su Jonu Mačiuliu būdamas bene vieninteliu stabiliai tritaškius pataikančiu komandos krepšininku.

D. Adomaitis buvusio ilgamečio „Šiaulių“ krepšininko, o dabar trenerio Roberto Giedraičio sūnų, panašu, labiausiai įsivaizduoja ne jam labiau įprastoje lengvojo krašto puolėjo, o atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Pirmojoje lietuviai jau ir taip turi didžiulę grūstį – trečiuoju numeriu dažniausiai žaidžia ir J. Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas bei Arnas Butkevičius. Visgi nė vienas iš jų, priešingai nei R. Giedraitis, negali produktyviai rungtyniauti antruoju numeriu, o tai pastarajam ir suteikė pranašumą bei, greičiausiai, bilietą į Kiniją.

200 cm ūgio snaiperis pasižymi ir tuo, jog nereikalauja savo rankose nuolatos turėti kamuolį. Itin taikliai iš aikštės kampų šaudantis R. Giedraitis pasižymi „siaučiančiu“ žaidimo stiliumi, tačiau kur kas geriau jaučiasi ne atakuodamas vienas prieš vieną, o sulaukdamas perdavimų iš įžaidėjų ar kitų komandos draugų.

Turint omenyje tai, jog Lietuvos rinktinės žaidimas bus grindžiamas Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio duetu, toks labiau be kamuolio žaidžiančio, bet visada pasiruošusio R. Giedraičio vaidmuo skamba kaip puikiai derantis prie komandos lyderių žaidimo.

Panašu, kad konstruojant naująjį rinktinės modelį, kuriame be pagrindinių komandos krepšininkų gali būti reikalingi ir aikštę išplečiantys žaidėjai, savų argumentų patogiau gali ieškoti ir kitas snaiperiškomis savybėmis pasižymintis žaidėjas – Eimantas Bendžius.

Vilniaus „Ryte“ praėjusį sezoną žaidęs puolėjas praktiškai visuomet rungtyniavo ketvirtuoju numeriu, o būtent ši pozicija Lietuvos rinktinėje yra pati silpniausia. Maža to, iš visų prie aukštaūgių priskiriamų žaidėjų E. Bendžius pasižymi, ko gero, taikliausia rankele – atrankoje į pasaulio čempionatą visose 12-oje susitikimų žaidęs klaipėdietis realizavo 26 iš 56 tritaškių, fiksuodamas solidų 46,4 proc. pataikymą.

Tiesa, priešingai nei R. Giedraitis, E. Bendžius negali pasigirti universalumu – tik ūgiu ir pataikymu išsiskiriantis žaidėjas neturi gebėjimų kurti žaidimo pats, o taip pat nepasižymi ir solidžia gynyba, ypač prieš sunkiuosius krašto puolėjus. Be to, per pirmuosius du kontrolinius mačus „Ryto“ puolėjas neatrišo krepšio ir pagrindiniu savo ginklu – tritaškiais, pataikydamas vos kartą per septynis bandymus.

Kadangi Žygimantas Janavičius nacionalinės komandos stovykloje veikiausiai yra pasiliekamas tik kaip atsarginis variantas tokiais atvejais, kurie jau nutiko 2014 ir 2017 m., pagrindiniais E. Bendžiaus konkurentais kovoje dėl paskutinės dvyliktuko vietos derėtų laikyti Martiną Gebeną ir Arną Butkevičių. Visgi abu jie savo pozicijose turi žvėriškus konkurentus – Kauno „Žalgiryje“ ateinančiame sezone žaisiantis „centras“ treniruotėse stumdosi su J. Valančiūnu, D. Saboniu ir Pauliumi Jankūnu, o dar vienas „Ryto“ puolėjas pateko į tikrą mėsmalę lengvojo krašto puolėjo pozicijoje.

Abu jie turi tikėtis, jog D. Adomaičio vizijai, kurioje aplink J. Valančiūno ir D. Sabonio duetą netrūks pataikyti iš toli galinčių žaidėjų, užteks tik vieno išreikšto snaiperio – R. Giedraičio, o E. Bendžiaus neprireiks.

Ką rinktinės paveikslui gali pasiūlyti M. Gebenas ir A. Butkevičius?

Pirmasis, ko gero, turi labai aiškias lubas – į pasaulio čempionatą jis gali vykti tik kaip atsarginis ratas traumų arba, ypač kalbant apie P. Jankūną, pagrindinių aukštaūgių formos neįgavimo atveju.

Tikrų „didelių“ žmonių, be M. Gebeno, rinktinėje likusiame penkioliktuke yra vos trys, tad net ir su naudingiausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono žaidėju tapusiu 24-erių krepšininku nebūtų pasiekta paprastai rinktinių dvyliktukuose taikoma 5 aukštaūgių riba. Tai M. Gebenui turėtų teikti nemažai vilčių.

Savo ruožtu A. Butkevičius rinktinės treneriams privalo pademonstruoti žaidimo lygį, kurio jie tiesiog negalėtų palikti namuose. Vargu, ar dar vienas klaipėdietis nukonkuruos rinktinės veteranus ar Eurolygos klubuose žaidžiančius tos pačios pozicijos žaidėjus, tad į galutinį dvyliktuką jis gali prasmukti tik pademonstravęs, jog gali stabiliai pataikyti iš toli bei būti geriausiu ar bent vienu iš geriausių komandos gynybos specialistų perimetre.

Pirmose dvejose draugiškose rungtynėse A. Butkevičius turėjo padaryti įspūdį D. Adomaičiui – nors iš toli puolėjas neprišaudė (pataikė vieną tritaškį iš dviejų), tačiau solidžiai kovojo dėl kamuolių (9 atkovoti kamuoliai per vos 22 minutes), blokavo metimus ir į komandos žaidimą įpūtė reikiamos energijos.

D. Adomaitis dar turėtų prisiminti ir LKL atkrintamąsias, kai jo auklėtinis Vilniuje darė tiesiog įspūdingus dalykus – rinko po 15,3 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir net po 21,1 naudingumo balą.

Ar to užteks, kad A. Butkevičius užgesintų trenerių pagundą į Kiniją vežtis dar vieną taikliarankį E. Bendžiaus asmenyje ir saugumo sumetimais į dvyliktuką galintį prasibrauti M. Gebeną, pasakyti kol kas labai sunku.

Kaip jau parodė sekmadieninis D. Adomaičio sprendimas, prognozuoti, kas iš mažiau garantijų teikiančių rinktinės žaidėjų gali būti „atkabinti“ iš komandos nėra taip jau paprasta. Tad ir laukiant kitų trenerių štabo sprendimų telieka atsilošti ir stebėti iš kailio besineriančių žaidėjų pastangas įšokti į Azijos pusėn patrauksiantį traukinį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
J.Mačiulis apie 3x3 krepšinį: po pirmos treniruotės pasakiau - nejuokinkit, tačiau tai virto pasaka
J.Mačiulis apie 3x3 krepšinį: po pirmos treniruotės pasakiau - nejuokinkit, tačiau tai virto pasaka
35 metų Jonas Mačiulis laukia. Ateinančių metų. Nukeltų olimpinių žaidynių. Kad skambia nata greičiausiai baigtų įspūdingą karjerą Lietuvos rinktinėje.Ši vasara Maironiu kartais
Priežastį įvardijęs Kirilenka abejoja, ar Lietuvą vis dar galima vadinti krepšinio šalimi
Priežastį įvardijęs Kirilenka abejoja, ar Lietuvą vis dar galima vadinti krepšinio šalimi
Neseniai Rusijos krepšinio federacijos prezidentu perrinktas Andrejus Kirilenka suabejojo, ar Lietuvą vis dar galima vadinti krepšinio šalimi.Kalbėdamas su Rusijos žiniasklaida
D.Adomaitis apie Sidnėjaus bronzos šventimą: visko negaliu pasakoti
D.Adomaitis apie Sidnėjaus bronzos šventimą: visko negaliu pasakoti
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) naujienas apie šią sporto šaką nuo šiol pateikia ir žurnale „Krepšinio namai“. Kartą į ketvirtį leidžiamame leidinyje
NBA pavyzdžiu: Lietuvos rinktinė žais "burbule"
NBA pavyzdžiu: Lietuvos rinktinė žais "burbule"
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) pakoregavo artimiausio Europos čempionato atrankos varžybų „lango“ planus.Pranešama, kad siekiant riboti keliones ir kaip įmanoma
R.Brazauskas – apie karjeros pradžią, V.Garasto patarimus ir M.Jordano žingsnius
R.Brazauskas – apie karjeros pradžią, V.Garasto patarimus ir M.Jordano žingsnius
Iš 60-ies gyvenimo metų beveik keturis dešimtmečius Romualdas Brazauskas praleido krepšinio aikštelėje su teisėjo švilpuku. Trejose olimpinėse žaidynėse jis teisėjavo
D.Sabonis į Lietuvą parskrido su sužadėtine
D.Sabonis į Lietuvą parskrido su sužadėtine
Dėl traumos NBA sezono kartu su Indianos „Pacers“ klubu negalėjęs užbaigti Domantas Sabonis ketvirtadienį parskrido į Lietuvą.Vilniaus oro uoste 24-erių aukštaūgis pasirodė
D.Motiejūną nuvylė ir nuliūdino negautas kvietimas į rinktinę: gal aš jau nebe to lygio?
D.Motiejūną nuvylė ir nuliūdino negautas kvietimas į rinktinę: gal aš jau nebe to lygio?
Šią vasarą į Lietuvos rinktinės stovyklą ir draugiškas rungtynes kvietimo nesulaukęs Donatas Motiejūnas stebisi tokiu nacionalinės komandos vadovybės elgesiu ir dėl to yra gerokai
Tragedija: netikėtai mirė vos 28-erių auksinės Lietuvos rinktinės narys (prašoma pagalbos)
Tragedija: netikėtai mirė vos 28-erių auksinės Lietuvos rinktinės narys (prašoma pagalbos)
Iš už Atlanto atskriejo tragiška žinia – Anapilin iškeliavo vos 28-erių metų Lukas Žemaitis, pastaruoju metu su tėvais gyvenęs Naujojo Džersio valstijoje, JAV.Lukas dar
 3x3 krepšinio bumas Lietuvoje: diskusijos dėl vyrų rinktinės sudėties ir noras suburti moterų komandą
3x3 krepšinio bumas Lietuvoje: diskusijos dėl vyrų rinktinės sudėties ir noras suburti moterų komandą
Lietuvoje ir visame pasaulyje kaip ant mielių populiarėja 3×3 krepšinis, kuris jau yra tapęs olimpine sporto šaka. Mūsų šalies trijulių krepšinio atstovai turi gerą
M.Grigonis - apie "Rytą", A.Gudaitis - apie kiaušus
M.Grigonis - apie "Rytą", A.Gudaitis - apie kiaušus
Geriausi Lietuvos krepšininkai praėjusį mėnesį buvo susirinkę į dviejų savaičių trukmės stovyklą, kurios metu ne tik atgavo po karantino kritusią formą, bet ir sudalyvavo Lietuvos krepšinio
Profesorius iš rinktinės: gerti vandenį per karščius būtina, tačiau to nepakanka
Profesorius iš rinktinės: gerti vandenį per karščius būtina, tačiau to nepakanka
Kas bendro tarp sportuojančių ir leipstančių nuo karščio žmonių? „Gyvybiškai svarbių mineralų netekimas“, – sako Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio ir
Lietuvos rinktinė išliejo pyktį ant latvių
Lietuvos rinktinė išliejo pyktį ant latvių
Taline tęsiasi Estijos krepšinio 100-ojo gimtadienio proga šios šalies krepšinio asociacijos organizuojamas draugiškas „Baltijos kelio taurės“ turnyras.
Į tritaškių lenktynes įsivėlusi Lietuvos rinktinė paslydo Taline
Į tritaškių lenktynes įsivėlusi Lietuvos rinktinė paslydo Taline
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį (liepos 24 d.) žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Estijos nacionaline komanda ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 85:92 (21:24, 23:23,
D.Maskoliūnas: meluočiau, jei sakyčiau, kad labai seku Estijos krepšinį
D.Maskoliūnas: meluočiau, jei sakyčiau, kad labai seku Estijos krepšinį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė surengė paskutinę treniruotę prieš šį vakarą startuosiantį „Baltijos kelio“ taurės turnyrą. Penktadienį lietuviai 19 val. 30
Rinktinės žaidėjai prieš komentatorius: M.Kalnietis ir M.Blaževičius atkirtis kritikams
Rinktinės žaidėjai prieš komentatorius: M.Kalnietis ir M.Blaževičius atkirtis kritikams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovykla artėja į pabaigą. Žaidėjai jau išvyko iš Palangos, kur dirbo individualiai bei pratinosi prie vyriausiojo rinktinės trenerio Dariaus
Rinktinė atvyko į Taliną ir surengė pirmą treniruotę
Rinktinė atvyko į Taliną ir surengė pirmą treniruotę
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį ryte autobusu išvyko į Estiją ir po daugiau nei devynių valandų kelionės pasiekė šalies sostinę Taliną, kuriame savaitgalį
Rinktinės treniruočių pobūdžio mače Palangoje "Žalieji“ nugalėjo "Baltuosius"
Rinktinės treniruočių pobūdžio mače Palangoje "Žalieji“ nugalėjo "Baltuosius"
Palangoje surengtose antrose treniruočių pobūdžio rungtynėse tarp Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų pergalę rezultatu 63:44 (16:13, 22:17, 25:14) iškovojo „Žaliųjų“
Grigonis ir Birutis blizgėjo neįprastais marškinėliais pasipuošusios rinktinės mače
Grigonis ir Birutis blizgėjo neįprastais marškinėliais pasipuošusios rinktinės mače
Palangoje stovyklaujanti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienio vakarą sužaidė tarpusavio rungtynes, kurias galėjo stebėti žiūrovai.Ant parketo varžėsi 11 rinktinės krepšininkų,
Dvejos rinktinės kontrolinės rungtynės - tiesiogiai per TV3
Dvejos rinktinės kontrolinės rungtynės - tiesiogiai per TV3
Estijos krepšinio asociacija 100-ojo krepšinio gimtadienio proga Taline organizuoja draugišką „Baltijos kelio taurės“ turnyrą. Jame dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos
Pirmą kartą atskleisti krepšinio užkulisiai – išskirtinė tiesioginė transliacija iš rinktinės stovyklos
Pirmą kartą atskleisti krepšinio užkulisiai – išskirtinė tiesioginė transliacija iš rinktinės stovyklos
Liepos 19 d. pirmą kartą krepšinio mylėtojai išvys Lietuvos krepšinio vyrų rinktinės treniruočių pobūdžio krepšinio rungtynes. Tai bus puiki proga ne tik pamatyti,
Pirmajame rinktinės pasiruošimo etape – ypatingas dėmesys individualiam darbui
Pirmajame rinktinės pasiruošimo etape – ypatingas dėmesys individualiam darbui
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Palangoje vykstančioje „Betsafe“ pasiruošimo stovykloje, baigė pirmąjį pasiruošimo etapą ir į rankas dažniau paims krepšinio
Ar veteranams dar yra vietos Lietuvos rinktinėje?
Ar veteranams dar yra vietos Lietuvos rinktinėje?
Vis garsiau kalbama, kad atėjo laikas atjauninti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Pasvarstykime, kam iš veteranų jau artėja laikas atsisveikinti ir kas iš jaunųjų gali belstis
D.Maskoliūnas įmušė įvartį, bet rinktinės krepšininkai sutriuškino trenerius
D.Maskoliūnas įmušė įvartį, bet rinktinės krepšininkai sutriuškino trenerius
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovykla, kurią pristato „Betsafe“, įgauna vis didesnį pagreitį, o vienos iš treniruočių visi jos dalyviai su nekantrumu laukė nuo pirmosios
Rūdis bandysianti nušveisti rinktinė buriasi Palangoje (interviu su Gudaičiu)
Rūdis bandysianti nušveisti rinktinė buriasi Palangoje (interviu su Gudaičiu)
Tradiciniu laiku ir tradicinėje vietoje – penktadienį Lietuvos krepšinio rinktinė kaip visuomet liepą renkasi į stovyklą Palangoje. Tik šįkart pratybos neturės įprasto tęsinio.Dvi
L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų
L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų
Linas Kunigėlis ir Jonas Valančiūnas. Dviejų uteniškių draugystė gimė Lietuvos krepšinio rinktinėje dar 2011-aisiais, o po septynerių metų virto ir bendru projektu – pradėta
D.Adomaitis Monako ekipos netreniruos, prancūzai pasirinko juodkalnietį
D.Adomaitis Monako ekipos netreniruos, prancūzai pasirinko juodkalnietį
Buvęs Lietuvos rinktinės ir Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis buvo vienas iš kandidatų treniruoti „Monaco“ komandą, tačiau vienas iš Prancūzijos čempionato
D.Adomaitis gali pakeisti S.Obradovičių prie "Monaco" vairo
D.Adomaitis gali pakeisti S.Obradovičių prie "Monaco" vairo
Su Saša Obradovičiumi išsiskyręs prancūzų „Monaco“ klubas ieško naujo komandos vedlio. Į vyriausiojo trenerio kėdę numatytas buvęs Vilniaus „Ryto“ ir
R.Kurtinaitis: teko šluoti gatvę, plauti tualetus - niekada nekeršiju už blogus dalykus
R.Kurtinaitis: teko šluoti gatvę, plauti tualetus - niekada nekeršiju už blogus dalykus
Lietuvos krepšinio legendai Rimui Kurtinaičiui vasara – poilsio, ramybės ir žvejybos laikas. Į Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusią pagerbimo ceremoniją jis atvyko

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime