Naujienos kraunasi...

Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių, kurios buvo pažymėtos ne tik pirmąja pergale, bet ir pirmaisiais nuo komandos „atkabintais“ žaidėjais, kalbėjo vyriausiasis ekipos treneris Dainius Adomaitis.

Koks tas aplink du NBA bokštus klijuojamos rinktinės paveikslas ir kuriems ant galutinio dvyliktuko slenksčio esantiems žaidėjams jis bus naudingas siekiant bilieto į Kiniją? - bando pažvelgti Alfa.lt.

Iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) instagrame sekmadienio vakarą paskelbtos nuotraukos žvelgė Martynas Echodas, Adas Juškevičius ir Gytis Masiulis. Būtent šie trys žaidėjai tapo pirmosiomis šios vasaros Lietuvos rinktinės „aukomis“, netekusiomis galimybės rugsėjį varžytis planetos pirmenybėse.

Jei dėl 22-ejų M. Echodo ir metais jaunesnio G. Masiulio atsisveikinimo su nacionaline komanda niekas pernelyg nenustebo, tai trečiasis „nelaimėlis“ – A. Juškevičius – netruko sukelti apkalbų tarp Lietuvos rinktinės gerbėjų.

Nors gynėjas į galutinį gimtosios šalies dvyliktuką per didžiuosius turnyrus pateko tik kartą – per 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, dar dusyk jis buvo „atkabintas“ vienas paskutiniųjų bei galiausiai privalėjo prisijungti prie komandos po įžaidėjų traumų – taip nutiko tiek 2014 m., kai pasaulio čempionatas vyko Ispanijoje, tiek prieš dvejus metus, kai Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai žaidė Izraelyje ir Turkijoje.

Tad nors ne visi A. Juškevičiui šiemet skyrė vietą savo svajonių dvyliktukuose, daugelis jų manė, jog praėjusiame sezone Nantero klubui Prancūzijoje atstovavęs snaiperis liks tarp rinktinės kandidatų mažų mažiausiai iki jos kelionės į Pietų Korėją, kur aklimatizuotis mėginsianti komanda praleis paskutinę savaitę prieš planetos pirmenybes.

Tokio D. Adomaičio sprendimo turėjo būti nustebinti net ir lažybininkai, A. Juškevičių laikę realiu pretendentu važiuoti į Kiniją – tam jie skyrė maždaug 70 proc. galimybę.

Visgi galiausiai 30-metis kaunietis buvo priverstas krautis lagaminus, o D. Adomaitis jo vietoje mato praėjusiame sezone Berlyno ALBA gretose spindėjusį Roką Giedraitį.

„Mes norime turėti tokį išreikštą snaiperį-metiką ir Rokas toks yra. Jis ir ALBA komandoje rungtyniaudamas tą darė, o čia, turėdami du „didelius“, planuojame taip žaisti. Rokas ir antroje, ir trečioje pozicijoje yra labai tinkamas, jis gali žaisti per abi pozicijas“, – po pergalės prieš Suomiją aiškino D. Adomaitis.

Ir išties – iki šiol per stambiuosius turnyrus Lietuvos rinktinės aprangos dar nevilkėjęs 26-erių R. Giedraitis jau spėjo pademonstruoti savo gabumus iš tolimos distancijos, per pirmąsias dvejas draugiškas rungtynes realizuodamas 4 tritaškius iš 9 ir kartu su Jonu Mačiuliu būdamas bene vieninteliu stabiliai tritaškius pataikančiu komandos krepšininku.

D. Adomaitis buvusio ilgamečio „Šiaulių“ krepšininko, o dabar trenerio Roberto Giedraičio sūnų, panašu, labiausiai įsivaizduoja ne jam labiau įprastoje lengvojo krašto puolėjo, o atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Pirmojoje lietuviai jau ir taip turi didžiulę grūstį – trečiuoju numeriu dažniausiai žaidžia ir J. Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas bei Arnas Butkevičius. Visgi nė vienas iš jų, priešingai nei R. Giedraitis, negali produktyviai rungtyniauti antruoju numeriu, o tai pastarajam ir suteikė pranašumą bei, greičiausiai, bilietą į Kiniją.

200 cm ūgio snaiperis pasižymi ir tuo, jog nereikalauja savo rankose nuolatos turėti kamuolį. Itin taikliai iš aikštės kampų šaudantis R. Giedraitis pasižymi „siaučiančiu“ žaidimo stiliumi, tačiau kur kas geriau jaučiasi ne atakuodamas vienas prieš vieną, o sulaukdamas perdavimų iš įžaidėjų ar kitų komandos draugų.

Turint omenyje tai, jog Lietuvos rinktinės žaidimas bus grindžiamas Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio duetu, toks labiau be kamuolio žaidžiančio, bet visada pasiruošusio R. Giedraičio vaidmuo skamba kaip puikiai derantis prie komandos lyderių žaidimo.

Panašu, kad konstruojant naująjį rinktinės modelį, kuriame be pagrindinių komandos krepšininkų gali būti reikalingi ir aikštę išplečiantys žaidėjai, savų argumentų patogiau gali ieškoti ir kitas snaiperiškomis savybėmis pasižymintis žaidėjas – Eimantas Bendžius.

Vilniaus „Ryte“ praėjusį sezoną žaidęs puolėjas praktiškai visuomet rungtyniavo ketvirtuoju numeriu, o būtent ši pozicija Lietuvos rinktinėje yra pati silpniausia. Maža to, iš visų prie aukštaūgių priskiriamų žaidėjų E. Bendžius pasižymi, ko gero, taikliausia rankele – atrankoje į pasaulio čempionatą visose 12-oje susitikimų žaidęs klaipėdietis realizavo 26 iš 56 tritaškių, fiksuodamas solidų 46,4 proc. pataikymą.

Tiesa, priešingai nei R. Giedraitis, E. Bendžius negali pasigirti universalumu – tik ūgiu ir pataikymu išsiskiriantis žaidėjas neturi gebėjimų kurti žaidimo pats, o taip pat nepasižymi ir solidžia gynyba, ypač prieš sunkiuosius krašto puolėjus. Be to, per pirmuosius du kontrolinius mačus „Ryto“ puolėjas neatrišo krepšio ir pagrindiniu savo ginklu – tritaškiais, pataikydamas vos kartą per septynis bandymus.

Kadangi Žygimantas Janavičius nacionalinės komandos stovykloje veikiausiai yra pasiliekamas tik kaip atsarginis variantas tokiais atvejais, kurie jau nutiko 2014 ir 2017 m., pagrindiniais E. Bendžiaus konkurentais kovoje dėl paskutinės dvyliktuko vietos derėtų laikyti Martiną Gebeną ir Arną Butkevičių. Visgi abu jie savo pozicijose turi žvėriškus konkurentus – Kauno „Žalgiryje“ ateinančiame sezone žaisiantis „centras“ treniruotėse stumdosi su J. Valančiūnu, D. Saboniu ir Pauliumi Jankūnu, o dar vienas „Ryto“ puolėjas pateko į tikrą mėsmalę lengvojo krašto puolėjo pozicijoje.

Abu jie turi tikėtis, jog D. Adomaičio vizijai, kurioje aplink J. Valančiūno ir D. Sabonio duetą netrūks pataikyti iš toli galinčių žaidėjų, užteks tik vieno išreikšto snaiperio – R. Giedraičio, o E. Bendžiaus neprireiks.

Ką rinktinės paveikslui gali pasiūlyti M. Gebenas ir A. Butkevičius?

Pirmasis, ko gero, turi labai aiškias lubas – į pasaulio čempionatą jis gali vykti tik kaip atsarginis ratas traumų arba, ypač kalbant apie P. Jankūną, pagrindinių aukštaūgių formos neįgavimo atveju.

Tikrų „didelių“ žmonių, be M. Gebeno, rinktinėje likusiame penkioliktuke yra vos trys, tad net ir su naudingiausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono žaidėju tapusiu 24-erių krepšininku nebūtų pasiekta paprastai rinktinių dvyliktukuose taikoma 5 aukštaūgių riba. Tai M. Gebenui turėtų teikti nemažai vilčių.

Savo ruožtu A. Butkevičius rinktinės treneriams privalo pademonstruoti žaidimo lygį, kurio jie tiesiog negalėtų palikti namuose. Vargu, ar dar vienas klaipėdietis nukonkuruos rinktinės veteranus ar Eurolygos klubuose žaidžiančius tos pačios pozicijos žaidėjus, tad į galutinį dvyliktuką jis gali prasmukti tik pademonstravęs, jog gali stabiliai pataikyti iš toli bei būti geriausiu ar bent vienu iš geriausių komandos gynybos specialistų perimetre.

Pirmose dvejose draugiškose rungtynėse A. Butkevičius turėjo padaryti įspūdį D. Adomaičiui – nors iš toli puolėjas neprišaudė (pataikė vieną tritaškį iš dviejų), tačiau solidžiai kovojo dėl kamuolių (9 atkovoti kamuoliai per vos 22 minutes), blokavo metimus ir į komandos žaidimą įpūtė reikiamos energijos.

D. Adomaitis dar turėtų prisiminti ir LKL atkrintamąsias, kai jo auklėtinis Vilniuje darė tiesiog įspūdingus dalykus – rinko po 15,3 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir net po 21,1 naudingumo balą.

Ar to užteks, kad A. Butkevičius užgesintų trenerių pagundą į Kiniją vežtis dar vieną taikliarankį E. Bendžiaus asmenyje ir saugumo sumetimais į dvyliktuką galintį prasibrauti M. Gebeną, pasakyti kol kas labai sunku.

Kaip jau parodė sekmadieninis D. Adomaičio sprendimas, prognozuoti, kas iš mažiau garantijų teikiančių rinktinės žaidėjų gali būti „atkabinti“ iš komandos nėra taip jau paprasta. Tad ir laukiant kitų trenerių štabo sprendimų telieka atsilošti ir stebėti iš kailio besineriančių žaidėjų pastangas įšokti į Azijos pusėn patrauksiantį traukinį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
G.Antetokounmpo: žaisdamas pagal FIBA taisykles buvau it kalinys
G.Antetokounmpo: žaisdamas pagal FIBA taisykles buvau it kalinys
Praėjusį sezoną NBA lygos MVP tapęs Giannis Antetokounmpo šią vasarą vilkėjo Graikijos rinktinės marškinėlius ir žaidė pasaulio čemponate Kinijoje, tačiau lengviau atsikvėpė
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pirmojo pralaimėjimo Europos taurėje Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis akcentavo, kad komanda nesilaikė paruošto plano, daug klydo ir užstrigo prancūzų ekipos gynyboje. Vilniaus
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
Skambiai Europos taurės sezoną atidaręs Vilniaus „Rytas“ antradienio popietę išvyko į Prancūziją, kur rytoj sostinės krepšininkų laukia antrasis sezono mačas.„Ryto“
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
Ir toliau šiame sezone nenugalimo Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis po pergalės prieš Utenos „Juventus“ džiaugėsi auklėtinių pasirodymu.„Labai
Oficialu: Lietuva pretenduos surengti vieną iš olimpinių atrankos turnyrų
Oficialu: Lietuva pretenduos surengti vieną iš olimpinių atrankos turnyrų
Lietuvos krepšinio federacija teiks paraišką dėl teisės 2020 metais Lietuvoje organizuoti vieną iš keturių olimpinės atrankos krepšinio turnyrų. Tai paaiškėjo
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sezono starte turi prisibijoti net stipriausios Europos taurės komandos.Lyg ant sparnų antrąjį kėlinį sužaidę, o po ilgosios pertraukos pranašumą
D.Hackettas paskelbė apie karjeros Italijos rinktinėje pabaigą
D.Hackettas paskelbė apie karjeros Italijos rinktinėje pabaigą
Netrukus Eurolygos čempiono titulą su Maskvos CSKA klubu pradėsiantis ginti Danielis Hackettas paskelbė apie karjeros pabaigą Italijos nacionalinėje komandoje."Manau, kad bus sąžiningą užleisti
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
Vilniaus „Rytas“ sėkmingai išlaikė pirmąjį kiek rimtesnį šio sezono iššūkį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).Vilniečiai namuose 85:75 nugalėjo Klaipėdos
D.Adomaitis: į aukštesnį lygį norintys išeiti žaidėjai sutinka žaisti už mažesnę algą
D.Adomaitis: į aukštesnį lygį norintys išeiti žaidėjai sutinka žaisti už mažesnę algą
Prasidėjus pirmosioms „Betsafe-LKL“ kovoms ir belaukiant šeštadienio dvikovos prieš Klaipėdos „Neptūną“ bei antradienio vyksiančios Europos taurės akistatos
Atskleista, kiek federacijoms kainuos teisė surengti olimpinį atrankos turnyrą
Atskleista, kiek federacijoms kainuos teisė surengti olimpinį atrankos turnyrą
Tiesiai per pasaulio čempionatą į olimpines žaidynes nepatekusios krepšinio rinktinės kitų metų birželio pabaigoje varžysis olimpiniuose atrankos turnyruose, kuriuose paaiškės paskutinės
Pasaulio čempionato metu Kinijoje insultą patyręs rinktinės sirgalius pabudo iš komos
Pasaulio čempionato metu Kinijoje insultą patyręs rinktinės sirgalius pabudo iš komos
Kinijoje insultą patyręs Lietuvos vyrų rinktinės sirgalius Andrius Radzevičius pabudo iš komos. Lietuvos rinktinės aistruoliai A. Radzevičiaus šeimos vardu padėkojo visiems, kurie
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Lenktynėse dėl Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto išryškėjo aiškus lyderis. Dainiaus Adomaičio atlaisvintoje pozicijoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF)
Draudimo bendrovė tikina visiškai kompensuojanti insulto ištikto sirgaliaus gydymą
Draudimo bendrovė tikina visiškai kompensuojanti insulto ištikto sirgaliaus gydymą
Savaitės pradžioje per Lietuvos žiniasklaidą nuvilnijo pagalbos šauksmas, kurį išplatino Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir šalies krepšinio sirgaliai.Jie prašė
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Prabėgus pasaulio krepšinio čempionatui, FIBA atnaujino nacionalinių rinktinių reitingą.Tik 9-ąją vietą planetos pirmenybėse užėmusi Lietuvos rinktinė jame prarado dvi pozicijas ir iš
JAV rinktinės vadovo pasiteisinimai: jei ne traumos, būtume laimėję pasaulio čempionatą
JAV rinktinės vadovo pasiteisinimai: jei ne traumos, būtume laimėję pasaulio čempionatą
JAV krepšinio rinktinės vadovas Jerry Colangelo net ir pasibaigus pasaulio čempionatui nevengia skambių pareiškimų.Kiek anksčiau rėžęs, jog „prisimins žaidėjus, kurie neatsiliepė
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje viena Lietuvos rinktinės aistyruoliui baigėsi nelaime, vyrą ištiko insultas. Pateikiame pagalbos prašymą.Ką tik praūžė krepšinio
Karti krepšinio šventė: grandiozinį pasaulio čempionatą žadėjusi FIBA pridarė krūvą klaidų
Karti krepšinio šventė: grandiozinį pasaulio čempionatą žadėjusi FIBA pridarė krūvą klaidų
Didžiausiu pasaulio krepšinio metų (o gal net ir penkmečio) renginiu turėjęs tapti planetos čempionatas baigėsi, o daugelis šios sporto šakos gerbėjų jį prisimins su kartėliu.FIBA
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) šalies vyrų krepšinio vyriausiojo trenerio kėdę siūlo Kaziui Maksvyčiui."Rinktinė čempionate žaidė neblogai, tik trūko detalių.
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Kinijoje vykusiame pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė liko be medalių, be olimpinio kelialapio ir... be trenerio. Mūsų krepšininkams atiteko devintoji vieta, ji yra prasčiausia
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Pasaulio krepšinio čempione antrą kartą tapusi Ispanijos rinktinė grįžo namo. Iš Kinijos parvykę planetos čempionai pirmiausia nuvyko į Karaliaus rūmus, o vėlai vakare atšventė
Ispanai - naujieji pasaulio krepšinio karaliai!
Ispanai - naujieji pasaulio krepšinio karaliai!
Lauktos intrigos pasaulio čempionato Kinijoje finale nebuvo - naująja planetos čempione tapo užtikrintai lemiamą mūšį laimėjusi Ispanijos nacionalinė komanda.Sergio Scariolo auklėtiniai
Jautri ispanų MVP išpažintis: prieš trejus metus praradau mamą, bet ji toliau mane stumia į priekį
Jautri ispanų MVP išpažintis: prieš trejus metus praradau mamą, bet ji toliau mane stumia į priekį
Prieš 11 metų, dar neatšventęs nė 18-ojo gimtadienio, Ispanijos krepšinio talentas Ricky Rubio Pekino olimpinių žaidynių finale stojo į kovą prieš JAV krepšininkus.Nors
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Marcas Gasolis nėra vienintelis Ispanijos rinktinės narys, per kelis pastaruosius mėnesius laimėjęs ir NBA, ir pasaulio čempionatą.Lygiai tokiu pačiu pasiekimu gali pasigirti ir vyriausiasis Ispanijos
Argentinos treneris didžiavosi savo auklėtiniais: mes ne pralaimėjome auksą, o laimėjome sidabrą
Argentinos treneris didžiavosi savo auklėtiniais: mes ne pralaimėjome auksą, o laimėjome sidabrą
Argentinos rinktinės treneris Sergio Hernandezas ir įžaidėjas Nicolas Laprovittola su visa komanda pralaimėjo pasaulio čempionato finalą, tačiau iš jo išėjo kaip nugalėtojai.Argentiniečiai,
Įspūdingiausius karjeros metus išgyvenantis M.Gasolis: buvo geri trys mėnesiai
Įspūdingiausius karjeros metus išgyvenantis M.Gasolis: buvo geri trys mėnesiai
34-erių Marcas Gasolis, ko gero, jau nebėra aukščiausiame savo karjeros taške žaidimo atžvilgiu, tačiau būtent šią vasarą jis gali vadinti pačia sėkmingiausia.Vidurio puolėjas
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Pasaulio čempionato mažasis finalas Pekine žiūrovams padovanojo nuostabų reginį, o bronzos medalius iškovojo Prancūzijos nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai po permainingos
FIBA vadovas problemų nepastebėjo: teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę
FIBA vadovas problemų nepastebėjo: teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę
FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis nemano, jog teisėjavimas pasaulio čempionate Kinijoje buvo prasto lygio.Spaudos konferencijoje graikas tikino, jog arbitrai turnyrui buvo pasiruošę
Čempionato MVP - R.Rubio, penkete - jo komandos draugas, argentinietis, prancūzas ir serbas
Čempionato MVP - R.Rubio, penkete - jo komandos draugas, argentinietis, prancūzas ir serbas
Pasaulio pirmenybių Kinijoje naudingiausioju žaidėju (MVP) išrinktas čempionų komandos atakų organizatorius Ricky Rubio.28 metų 193 cm ūgio katalonas per susitikimą vidutiniškai

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime