Naujienos kraunasi...

Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių, kurios buvo pažymėtos ne tik pirmąja pergale, bet ir pirmaisiais nuo komandos „atkabintais“ žaidėjais, kalbėjo vyriausiasis ekipos treneris Dainius Adomaitis.

Koks tas aplink du NBA bokštus klijuojamos rinktinės paveikslas ir kuriems ant galutinio dvyliktuko slenksčio esantiems žaidėjams jis bus naudingas siekiant bilieto į Kiniją? - bando pažvelgti Alfa.lt.

Iš Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) instagrame sekmadienio vakarą paskelbtos nuotraukos žvelgė Martynas Echodas, Adas Juškevičius ir Gytis Masiulis. Būtent šie trys žaidėjai tapo pirmosiomis šios vasaros Lietuvos rinktinės „aukomis“, netekusiomis galimybės rugsėjį varžytis planetos pirmenybėse.

Jei dėl 22-ejų M. Echodo ir metais jaunesnio G. Masiulio atsisveikinimo su nacionaline komanda niekas pernelyg nenustebo, tai trečiasis „nelaimėlis“ – A. Juškevičius – netruko sukelti apkalbų tarp Lietuvos rinktinės gerbėjų.

Nors gynėjas į galutinį gimtosios šalies dvyliktuką per didžiuosius turnyrus pateko tik kartą – per 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, dar dusyk jis buvo „atkabintas“ vienas paskutiniųjų bei galiausiai privalėjo prisijungti prie komandos po įžaidėjų traumų – taip nutiko tiek 2014 m., kai pasaulio čempionatas vyko Ispanijoje, tiek prieš dvejus metus, kai Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai žaidė Izraelyje ir Turkijoje.

Tad nors ne visi A. Juškevičiui šiemet skyrė vietą savo svajonių dvyliktukuose, daugelis jų manė, jog praėjusiame sezone Nantero klubui Prancūzijoje atstovavęs snaiperis liks tarp rinktinės kandidatų mažų mažiausiai iki jos kelionės į Pietų Korėją, kur aklimatizuotis mėginsianti komanda praleis paskutinę savaitę prieš planetos pirmenybes.

Tokio D. Adomaičio sprendimo turėjo būti nustebinti net ir lažybininkai, A. Juškevičių laikę realiu pretendentu važiuoti į Kiniją – tam jie skyrė maždaug 70 proc. galimybę.

Visgi galiausiai 30-metis kaunietis buvo priverstas krautis lagaminus, o D. Adomaitis jo vietoje mato praėjusiame sezone Berlyno ALBA gretose spindėjusį Roką Giedraitį.

„Mes norime turėti tokį išreikštą snaiperį-metiką ir Rokas toks yra. Jis ir ALBA komandoje rungtyniaudamas tą darė, o čia, turėdami du „didelius“, planuojame taip žaisti. Rokas ir antroje, ir trečioje pozicijoje yra labai tinkamas, jis gali žaisti per abi pozicijas“, – po pergalės prieš Suomiją aiškino D. Adomaitis.

Ir išties – iki šiol per stambiuosius turnyrus Lietuvos rinktinės aprangos dar nevilkėjęs 26-erių R. Giedraitis jau spėjo pademonstruoti savo gabumus iš tolimos distancijos, per pirmąsias dvejas draugiškas rungtynes realizuodamas 4 tritaškius iš 9 ir kartu su Jonu Mačiuliu būdamas bene vieninteliu stabiliai tritaškius pataikančiu komandos krepšininku.

D. Adomaitis buvusio ilgamečio „Šiaulių“ krepšininko, o dabar trenerio Roberto Giedraičio sūnų, panašu, labiausiai įsivaizduoja ne jam labiau įprastoje lengvojo krašto puolėjo, o atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Pirmojoje lietuviai jau ir taip turi didžiulę grūstį – trečiuoju numeriu dažniausiai žaidžia ir J. Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas bei Arnas Butkevičius. Visgi nė vienas iš jų, priešingai nei R. Giedraitis, negali produktyviai rungtyniauti antruoju numeriu, o tai pastarajam ir suteikė pranašumą bei, greičiausiai, bilietą į Kiniją.

200 cm ūgio snaiperis pasižymi ir tuo, jog nereikalauja savo rankose nuolatos turėti kamuolį. Itin taikliai iš aikštės kampų šaudantis R. Giedraitis pasižymi „siaučiančiu“ žaidimo stiliumi, tačiau kur kas geriau jaučiasi ne atakuodamas vienas prieš vieną, o sulaukdamas perdavimų iš įžaidėjų ar kitų komandos draugų.

Turint omenyje tai, jog Lietuvos rinktinės žaidimas bus grindžiamas Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio duetu, toks labiau be kamuolio žaidžiančio, bet visada pasiruošusio R. Giedraičio vaidmuo skamba kaip puikiai derantis prie komandos lyderių žaidimo.

Panašu, kad konstruojant naująjį rinktinės modelį, kuriame be pagrindinių komandos krepšininkų gali būti reikalingi ir aikštę išplečiantys žaidėjai, savų argumentų patogiau gali ieškoti ir kitas snaiperiškomis savybėmis pasižymintis žaidėjas – Eimantas Bendžius.

Vilniaus „Ryte“ praėjusį sezoną žaidęs puolėjas praktiškai visuomet rungtyniavo ketvirtuoju numeriu, o būtent ši pozicija Lietuvos rinktinėje yra pati silpniausia. Maža to, iš visų prie aukštaūgių priskiriamų žaidėjų E. Bendžius pasižymi, ko gero, taikliausia rankele – atrankoje į pasaulio čempionatą visose 12-oje susitikimų žaidęs klaipėdietis realizavo 26 iš 56 tritaškių, fiksuodamas solidų 46,4 proc. pataikymą.

Tiesa, priešingai nei R. Giedraitis, E. Bendžius negali pasigirti universalumu – tik ūgiu ir pataikymu išsiskiriantis žaidėjas neturi gebėjimų kurti žaidimo pats, o taip pat nepasižymi ir solidžia gynyba, ypač prieš sunkiuosius krašto puolėjus. Be to, per pirmuosius du kontrolinius mačus „Ryto“ puolėjas neatrišo krepšio ir pagrindiniu savo ginklu – tritaškiais, pataikydamas vos kartą per septynis bandymus.

Kadangi Žygimantas Janavičius nacionalinės komandos stovykloje veikiausiai yra pasiliekamas tik kaip atsarginis variantas tokiais atvejais, kurie jau nutiko 2014 ir 2017 m., pagrindiniais E. Bendžiaus konkurentais kovoje dėl paskutinės dvyliktuko vietos derėtų laikyti Martiną Gebeną ir Arną Butkevičių. Visgi abu jie savo pozicijose turi žvėriškus konkurentus – Kauno „Žalgiryje“ ateinančiame sezone žaisiantis „centras“ treniruotėse stumdosi su J. Valančiūnu, D. Saboniu ir Pauliumi Jankūnu, o dar vienas „Ryto“ puolėjas pateko į tikrą mėsmalę lengvojo krašto puolėjo pozicijoje.

Abu jie turi tikėtis, jog D. Adomaičio vizijai, kurioje aplink J. Valančiūno ir D. Sabonio duetą netrūks pataikyti iš toli galinčių žaidėjų, užteks tik vieno išreikšto snaiperio – R. Giedraičio, o E. Bendžiaus neprireiks.

Ką rinktinės paveikslui gali pasiūlyti M. Gebenas ir A. Butkevičius?

Pirmasis, ko gero, turi labai aiškias lubas – į pasaulio čempionatą jis gali vykti tik kaip atsarginis ratas traumų arba, ypač kalbant apie P. Jankūną, pagrindinių aukštaūgių formos neįgavimo atveju.

Tikrų „didelių“ žmonių, be M. Gebeno, rinktinėje likusiame penkioliktuke yra vos trys, tad net ir su naudingiausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono žaidėju tapusiu 24-erių krepšininku nebūtų pasiekta paprastai rinktinių dvyliktukuose taikoma 5 aukštaūgių riba. Tai M. Gebenui turėtų teikti nemažai vilčių.

Savo ruožtu A. Butkevičius rinktinės treneriams privalo pademonstruoti žaidimo lygį, kurio jie tiesiog negalėtų palikti namuose. Vargu, ar dar vienas klaipėdietis nukonkuruos rinktinės veteranus ar Eurolygos klubuose žaidžiančius tos pačios pozicijos žaidėjus, tad į galutinį dvyliktuką jis gali prasmukti tik pademonstravęs, jog gali stabiliai pataikyti iš toli bei būti geriausiu ar bent vienu iš geriausių komandos gynybos specialistų perimetre.

Pirmose dvejose draugiškose rungtynėse A. Butkevičius turėjo padaryti įspūdį D. Adomaičiui – nors iš toli puolėjas neprišaudė (pataikė vieną tritaškį iš dviejų), tačiau solidžiai kovojo dėl kamuolių (9 atkovoti kamuoliai per vos 22 minutes), blokavo metimus ir į komandos žaidimą įpūtė reikiamos energijos.

D. Adomaitis dar turėtų prisiminti ir LKL atkrintamąsias, kai jo auklėtinis Vilniuje darė tiesiog įspūdingus dalykus – rinko po 15,3 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir net po 21,1 naudingumo balą.

Ar to užteks, kad A. Butkevičius užgesintų trenerių pagundą į Kiniją vežtis dar vieną taikliarankį E. Bendžiaus asmenyje ir saugumo sumetimais į dvyliktuką galintį prasibrauti M. Gebeną, pasakyti kol kas labai sunku.

Kaip jau parodė sekmadieninis D. Adomaičio sprendimas, prognozuoti, kas iš mažiau garantijų teikiančių rinktinės žaidėjų gali būti „atkabinti“ iš komandos nėra taip jau paprasta. Tad ir laukiant kitų trenerių štabo sprendimų telieka atsilošti ir stebėti iš kailio besineriančių žaidėjų pastangas įšokti į Azijos pusėn patrauksiantį traukinį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Popovichiaus ditirambai australams: jie kelia didelę grėsmę dėl titulo kovosiančiai JAV rinktinei
Popovichiaus ditirambai australams: jie kelia didelę grėsmę dėl titulo kovosiančiai JAV rinktinei
JAV rinktinės strategas Greggas Popovichius pareiškė, kad viena pagrindinių konkurenčių į pasaulio krepšinio čempionato titulą amerikiečiams bus Australija.Kokį pavojų jiems kelia
Skrydžio į Aziją su nekantrumu laukiantis D.Sabonis: su Jonu aikštėje jaučiuosi labai gerai
Skrydžio į Aziją su nekantrumu laukiantis D.Sabonis: su Jonu aikštėje jaučiuosi labai gerai
Domantas Sabonis šeštadienį surengė rekordinį pasirodymą su Lietuvos rinktinės marškinėliais, tačiau sparnų tai jam neišaugino.Kaip visuomet kuklus jauniausias Arvydo
"Kiviai" nebeleido šaipytis iš savęs: Kanadai prireikė pratęsimo
"Kiviai" nebeleido šaipytis iš savęs: Kanadai prireikė pratęsimo
Antros draugiškos rungtynės per dvi dienas su Naujosios Zelandijos rinktine Kanados krepšininkams buvo žymiai sunkesnės nei pirmosios.Nicko Nurse'o auklėtiniai palaužė varžovus
Rusijos rinktinė - be CSKA aukštaūgio J.Bolomboy'aus
Rusijos rinktinė - be CSKA aukštaūgio J.Bolomboy'aus
Pasaulio čempionatui besiruošianti Rusijos rinktinė į Kiniją keliaus be Maskvos CSKA priklausančio bokšto Joelio Bolomboy'aus.Tą bendraudamas su žurnalistais atskleidė komandos
Žaidimas su rinktine J.Mačiuliui yra saldesnis už medalius
Žaidimas su rinktine J.Mačiuliui yra saldesnis už medalius
Jonas Mačiulis – vienas iš keturių dabartinės Lietuvos rinktinės žaidėjų, jau turinčių pasaulio čempionato medalį. Du Europos čempionato sidabro medaliai ir vienas bronzos FIBA
Ispanai paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką
Ispanai paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką
Paskutines draugiškas rungtynes namuose ketvirtadienį žaisiančios Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo paskelbė galutinį komandos dvyliktuką.Italas padėkojo už darbą aukštaūgiui
M.Kalnietis: kai pradėjau karjerą rinktinėje, D.Songaila liepdavo nupirkti SIM kortelę ar šampūną
M.Kalnietis: kai pradėjau karjerą rinktinėje, D.Songaila liepdavo nupirkti SIM kortelę ar šampūną
Lietuvos krepšinio rinktinės pasiruošimas pasaulio čempionatui artėja į pabaigą – dar laukia trejos draugiškos rungtynės, per kurias mūsiškiams teks baigti šlifuoti
Kanados rinktinei - antra bloga žinia per dieną: nusisuko buvęs JV ir Sabonio bendraklubis
Kanados rinktinei - antra bloga žinia per dieną: nusisuko buvęs JV ir Sabonio bendraklubis
Iki pasaulio krepšinio čempionato pradžios likus tik kiek daugiau nei savaitei Kanados rinktinė per dieną neteko net dviejų žaidėjų.Ilgai delsęs pranešti savo sprendimą buvęs Toronto
Rinktinės treniruotėje - geros nuotaikos ir kandžios replikos
Rinktinės treniruotėje - geros nuotaikos ir kandžios replikos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė intensyviai tęsia pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui Kinijoje. Prieš trečiadienio išvyką į Pietų Korėją krepšininkai
Palengvėjimas Nigerijos rinktinės stovykloje: komanda galės išvykti į Kiniją
Palengvėjimas Nigerijos rinktinės stovykloje: komanda galės išvykti į Kiniją
Į Kiniją suplanuotu laiku neišvykusi Nigerijos krepšinio rinktinė galiausiai sulaukė pozityvių žinių.Eurohoops.net praneša, kad kurį laiką finansavimo iš šalies
Lietuvių varžovė Kanada nušlavė Naująją Zelandiją, tačia prarado dar vieną žaidėją
Lietuvių varžovė Kanada nušlavė Naująją Zelandiją, tačia prarado dar vieną žaidėją
Kanados rinktinė, pasaulio krepšinio čempionate žaisianti vienoje grupėje su lietuviais, tęsia turnė po Australiją.Po dviejų mačų su vietos rinktine kanadiečiai antradienio popietę metė
Pokyčiai australų sudėtyje: netikėtai išvykusį aukštaūgį pakeitė 35-erių veteranas
Pokyčiai australų sudėtyje: netikėtai išvykusį aukštaūgį pakeitė 35-erių veteranas
Australijos rinktinę papildė 35-erių Davidas Barlow, kuris pakeitė praėjusį savaitgalį rinktinę palikusį Jonah Boldeną.Filadelfijos „76ers“ klubui priklausantis 208 cm ūgio 23-ejų
Nežinioje atsidūrusios Nigerijos rinktinės vadovas: neturime pinigų kelionei į Kiniją
Nežinioje atsidūrusios Nigerijos rinktinės vadovas: neturime pinigų kelionei į Kiniją
Su finansinėmis problemomis susidūrusios Nigerijos rinktinės pasiruošimas pasaulio čempionatui kaip reikiant įstrigo.Rinktinės vadovas Musa Adamu kol kas nežino, kada komanda išskris
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Lietuvos rinktinė pasirengimo pasaulio krepšinio čempionatui cikle jau nuėjo du trečdalius kelio – vakarykštės rungtynės su Rusija jai buvo šeštosios, o per artimiausias
M.Kuziminskas - apie rinktinės skonį ir savo kulinarinį talentą
M.Kuziminskas - apie rinktinės skonį ir savo kulinarinį talentą
Lietuvos rinktinės puolėjui Mindaugui Kuzminskui teko patirti įvairių skonių – nuo pikantiškos ispaniškos virtuvės iki amerikietiškų patiekalų. Nuo pergalių saldumo
G.Antetokounmpo šou nepadėjo: graikai pratęsime nusileido serbams ir prarado puolėją
G.Antetokounmpo šou nepadėjo: graikai pratęsime nusileido serbams ir prarado puolėją
Giannis Antetokounmpo surengė dar vieną šou draugiškame Akropolio turnyre Atėnuose, tačiau šeimininkų pergalei to nepakako. Negana to, graikai prarado sunkiai susižeidusį puolėją.Prestižinio
Stebuklingai paskutinį ketvirtį sužaidusius turkus išgelbėjo C.Osmanas
Stebuklingai paskutinį ketvirtį sužaidusius turkus išgelbėjo C.Osmanas
Įspūdingą pergalę Atėnuose vykstančiame tradiciniame Akropolio taurės turnyre iškovojo Turkijos rinktinė.Turkai po itin atkaklios kovos 72:70 (12:19, 26:16, 10:26, 24:9) palaužė Italijos
Brazilija paskelbė galutinę sudėtį pasaulio čempionatui
Brazilija paskelbė galutinę sudėtį pasaulio čempionatui
Galutinę sudėtį artėjančiam Pasaulio čempionatui paskelbė Brazilijos rinktinė.Vyriausiasis treneris kroatas Aleksandras Petrovičius nutarė, kad į Kiniją su komanda nevyks 33 -ejų metų 208
Lietuvos varžovų stovyklą paliko dar vienas svarbus žaidėjas
Lietuvos varžovų stovyklą paliko dar vienas svarbus žaidėjas
Lietuvos rinktinės varžovai pasaulio čempionato H grupėje toliau byra. Šį kartą dar vieną žaidėją prarado Australijos nacionalinė komanda.Palikti Australijos rinktinės stovyklą nusprendė
Sutrumpėjo rinktinės kandidatų sąrašas (D.Adomaičio komentaras)
Sutrumpėjo rinktinės kandidatų sąrašas (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai po turnyro Suomijoje, kur 87:46 (22:9, 18:14, 26:13, 21:10) sutriuškino aikštelės šeimininkus ir 88:72 (21:12, 22:23,
Fantastiškas D.Schroderio pasirodymas lėmė vokiečių pergalę prieš lenkus
Fantastiškas D.Schroderio pasirodymas lėmė vokiečių pergalę prieš lenkus
Hamburge vykstančiame "VGT Supercup 2019" turnyre susitiko dviejų kaimyninių pasaulio čempionatui Kinijoje besirengiančių valstybių rinktinės.Šeimininkai vokiečiai po permainingos
Optimizmo nepraradę rusai liaupsina Sabonį ir lietuviams prognozuoja medalius
Optimizmo nepraradę rusai liaupsina Sabonį ir lietuviams prognozuoja medalius
„Sabonis nugalėjo Rusiją“ – po draugiško Lietuvos ir Rusijos rinktinių susitikimo skelbia pastarosios šalies žiniasklaida.Nors rusai po pralaimėjimo 72:88 pripažino
Negražia pergale nesidžiaugęs M.Grigonis: su visa pagarba Rusijai, mes ruošiamės ne jai
Negražia pergale nesidžiaugęs M.Grigonis: su visa pagarba Rusijai, mes ruošiamės ne jai
Marius Grigonis pamažu tampa vienu iš trijų Lietuvos rinktinės vėliavnešių. Kauno „Žalgirio“ gynėjas vakarykštėse rungtynėse su Rusija pelnė 19 taškų,
Lietuvos rinktinė užtikrintai susitvarkė su rusais
Lietuvos rinktinė užtikrintai susitvarkė su rusais
Lietuvos rinktinė Suomijos Espo mieste iškovojo ir antrą pergalę pasirengimo pasaulio čempionatui Kinijoje kontrolinių rungtynių cikle.Šeštadienį Dainiaus Adomaičio užtikrintai
Už du atstovėjęs D.Sabonis plakė save ir komandą dėl klaidų: turime apsiraminti
Už du atstovėjęs D.Sabonis plakė save ir komandą dėl klaidų: turime apsiraminti
Jonas Valančiūnas penktadienio rungtynėse prieš Suomiją patyrė traumą ir negalėjo rungtyniauti šio vakaro mače su rusais, tačiau Lietuvos rinktinė šios netekties nė nepajuto.To
M.Hezonja: nenustebsiu, jei net Popovichius paliks JAV rinktinę
M.Hezonja: nenustebsiu, jei net Popovichius paliks JAV rinktinę
Kroatijos rinktinės puolėjas Mario Hezonja pasijuokė iš sitiuacijos, į kurią pateko JAV nacionalinė komanda, kurios vyriausiasis treneris Greggas Popovichius išgirdo begalę "ne"
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlaikė pirmąjį šios vasaros išbandymą, kuomet jai teko sužaisti dvejas rungtynes per dvi dienas.Vakar 41 taško skirtumu nušlavę
G.Antetokounmpo atvedė graikus į dar vieną pergalę Akropolio turnyre
G.Antetokounmpo atvedė graikus į dar vieną pergalę Akropolio turnyre
Atėnuose vykstančiame Akropolio turnyre dar vieną pergalę iškovojo šeimininkė Graikijos rinktinė.Giannio Antetokounmpo vedami graikai 84:70 (24:17, 18:20, 21:20, 21:13) įveikė Turkijos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime