Naujienos kraunasi...

Kovoje su COVID-19 – iššūkiai, ilgos darbo valandos bei netradiciniai sprendimai

Kovoje su COVID-19 – iššūkiai, ilgos darbo valandos bei netradiciniai sprendimai
Viena labiausiai COVID-19 viruso paveiktų komandų Lietuvoje – Panevėžio „Lietkabelis“. Susirgus šešiems žaidėjams bei trims personalo nariams, klubas susidūrė su sunkumais, apie kuriuos prieš kurį laiką negalėjo net pagalvoti.

Pirmieji iššūkiai – dar esant sveikiems

Spalio 27-ąją dieną „Lietkabelis“ rengėsi svarbiai Europos taurės dvikovai Andoroje, kai likus kiek mažiau nei trims valandoms iki rungtynių pradžios pasirodė naujiena, kad Utenos „Juventus“ ekipoje, su kuria panevėžiečiai rungtyniavo prieš tris dienas, užfiksuoti du koronaviruso atvejai.

„Pirma mintis natūrali – o kas toliau? Rodos, žinome tiek LKL, tiek Europos taurės sveikatos ir saugumo protokolus, kuriais turime vadovautis, tačiau susidūrus su realia situacija ir supratus, kad turėjome kontaktą su virusu užsikrėtusia komanda, reikėjo priimti greitus sprendimus. Pirmiausia, susitikome su klubo direktoriumi Martynu Purliu viešbučio kambaryje ir pradėjome nedelsiant dėliotis žingsnius, ką turėtume daryti,“ – sakė klubo rinkodaros vadovas, tuo pačiu atliekantis ir komandos vadovo pareigas, Lukas Grabauskas.

„Iškart pradėjome nagrinėti Europos taurės protokolą ir supratome, kad iš savo, kaip klubo pusės, viską darėme teisingai, komanda turi neigiamus testų rezultatus, testai atlikti būtent tuo laiku, kaip ir reikalauja lyga, niekas nėra pažeista. Vis dėlto apie situaciją iškart informavome Eurolygos organizaciją – Martynas pradėjo pokalbius su lygos atstovais, tuo tarpu mano užduotis buvo informuoti komandos žaidėjus, kad ši situacija niekaip nekeičia mūsų šio vakaro planų – rungtynės Andoroje įvyks“, – tęsė pokalbį L.Grabauskas.

Grįžus į Lietuvą – izoliacija bei pirmieji COVID-19 atvejai klube

Grįžti su pergale iš nykštukinės valstybės panevėžiečiams nepavyko. Nors tema apie koronavirusą vykstant į Lietuvą tapo vis dažnesnė, turbūt nė vienas klubo atstovas nesusimąstė, kad šios rungtynės gali būti paskutinės prieš priverstinę ilgą pertrauką, kurios „Lietkabeliui“ visai nereikėjo – komandos viduje vyravo nuotaika, kad ekipa eina tinkama linkme ir žaidimas tampa vis geresnis.

Panevėžys buvo pasiektas spalio 29-osios naktį, ketvirtadienį, po 15 valandų kelionės, o atėjus rytui visa komanda keliavo darytis testų. Tai įprasta procedūra po kelionės. Tiesa, šįkart nerimo buvo daugiau nei įprastai.

Nekokia nuojauta pasitvirtino ankstyvą penktadienio rytą – du teigiami atvejai klube ir iškart tapo aišku, kad rungtynės su Alytaus „Dzūkija“ tą vakarą neįvyks. Tuomet tiek klubo personalui, tiek žaidėjams dar buvo gyva viltis, kad nukeltos rungtynės su dzūkais bus vienintelės, kurias teks sužaisti vėliau ir nors nepilnos sudėties, tačiau po pertraukos bus galima tęsti pilnavertį darbą.

„Visi gyvenome su mintimis, kad anksčiau ar vėliau teks susidurti su virusu. Reagavome ramiai ir pradėjome laikytis visų nurodymų bei taisyklių“, – sakė komandos kapitonas Vytenis Lipkevičius, kurį naujienos, skirtos žaidėjų rūbinei, dažniausiai pasiekia pirmąjį.

Visi žaidėjai, treneriai ir klubo darbuotojai izoliavosi, jiems buvo pristatytas maistas, sporto reikmenys, suorganizuoti papildomi testai dar tą patį penktadienį. Prasitestavus dar kartą, paaiškėjo, kad yra dar vienas atvejis klube – šįkart, jau personalo nariui.

Nuolat kintanti situacija ir skirtingos emocijos

Tai, kas vyko toliau, priminė dramą kino ekrane – vis nauja informacija pasiekdavo „Lietkabelį“. Šeštadienį klubo medicinos personalas kas kelias valandas informuodavo apie žaidėjus, kurie pradėjo jausti peršalimo simptomus. Vieno žaidėjo temperatūra pasiekė 39 laipsnius ir tada tapo aišku, kad jis greičiausiai nevyks į Italiją, kur panevėžiečiai turėjo žaisti Europos taurės rungtynes prieš Bolonijos „Virtus“.

Administracijos darbuotojams susisiekus su kelionių agentūra dėl galimybės keisti keleivio duomenis, atsiliepusi darbuotoja tarė: „Kaip tik norėjau jums skambinti – skrydžiai, kuriais turėjote pasiekti Italiją, tik ką buvo atšaukti. Tai dėl šiuo metu pasaulyje siaučiančios pandemijos.“

Tapo akivaizdu, kad šeštadienio vakarą niekas neaišku – vienas po kito žaidėjams atsirado simptomai, kurie gero nežadėjo, skrydžiai į artimiausias rungtynes buvo atšaukti, o treniruotės nuo penktadienio vakaro jau buvo įmanomos tik „Zoom“ erdvėje.

Sekmadienį laukė dar vienas komandos testavimas, jau trečiasis per pastarąsias keturias dienas. Atlikus testus teliko laukti rezultatų, kurie turėjo paaiškėti tos pačios dienos vakarą. Žaidėjai turėjo dar vieną virtualią treniruotę, o administracija su treneriais derino naujus skrydžių į Boloniją maršrutus bei treniruočių grafikus.

Dvylika asmenų gavo neigiamus atsakymus, tuo tarpu prie likusių devynių pavardžių klinikos sistemoje buvo prierašas „laukiama“.

„Iškart aplankė bloga nuojauta, kad šis prierašas yra ne šiaip sau – turėjome informacijos, kad jei mėginys kelia įtarimų, jis yra tikrinamas dar kartą. Dauguma komandos narių, kurie dar nebuvo gavę atsakymų, jautė vienokius ar kitokius simptomus. Laukimas prasitęsė dar dvejoms valandoms“, – sakė L.Grabauskas.

Devyni iš devynių – visi, kurie laukė atsakymų, paaiškėjo, kad yra užsikrėtę virusu. Tapo aišku, kad gerą pusdienį derinti kelionių grafikai nebėra aktualūs, nes į Boloniją vykti neteks. Komandos vadovų galvose ir vėl sukosi tas pats klausimas: ką darome toliau?

Iš pradžių – skambutis Nenadui Čanakui. Komandos generolas informuotas apie situaciją pirmasis. Komandos bendrame susirašinėjime „WhatsApp“ platformoje informuoti žaidėjai, su keliais iš jų pasikalbėta telefonu – reakcija į susirgimus labai individuali. Vieni žaidėjai pernelyg nesureikšmino esamos situacijos, kitiems tai buvo psichologinis išbandymas.

Nedelsiant informuota Eurolyga išsiunčiant visus reikalingus dokumentus rungtynių atkėlimui. Skambutis klubo atstovui spaudai – suderintas pranešimas žiniasklaidai. Elektroniniai laiškai kelionių agentūrai, atšaukiamos planuotos treniruotės ir netylanti diskusija komandos personalo susirašinėjime. Visa tai – jau po vidurnakčio, tačiau nelauktos naujienos ne tik sustabdė komandos gyvenimą, tačiau ir privertė ieškoti sprendimų.

Situacija, priverčianti mąstyti kūrybiškai

Sužinojus testų rezultatus, trenerių štabas ėmė dėlioti planą, kuris kiek įmanoma labiau padėtų žaidėjams išlaikyti fizinę formą, kuri kryptingai kilo nuo rugpjūčio pradžios, kuomet buvo susirinkta į pirmąją treniruotę.

„Svarbiausia buvo užtikrinti geriausią režimą susirgusiems ir adekvatų krūvį sveikiems žaidėjams. Pirmiausia galvojome apie sergančius, buvo svarbu įvertinti jų būklę, simptomus. Pagal visas rekomendacijas simptomų neturintiems žaidėjams adekvatus fizinis krūvis yra leidžiamas ir net rekomenduojamas. Nekeliant intensyvumo galima padirbėti ties mobilumu, kas yra vienas iš svarbiausių dalykų sporte. Turintiems simptomų, reikia leisti kūnui pirmiausia susitvarkyti su virusu. Esant tokiomis aplinkybėmis, tenka pasitelkti ir fantaziją bei pozityvumą,“ – sakė „Lietkabelio“ klubo fizinio rengimo treneris Darius Aučyna.

Be kūrybiško požiūrio į nuotolines treniruotes, kitokio treniruočių proceso integravimo, trenerių štabui reikėjo ieškoti ir pagalbos pas kolegas užsienyje, kurie tokias situacijas jau yra praėję anksčiau.

„Bendravome  su kolegomis užsienyje, nagrinėjome, kokia pratimų ir veiklos chronologija logiškiausia, rekomenduojama ir pasiteisinusi,“ – tęsė D.Aučyna, šiuo laikotarpiu turėjęs bene daugiausiai kontakto su komandos žaidėjais.

„Ne visi žaidėjai jautėsi vienodai, simptomai pasireikšdavo tik vėliau, todėl kiekvieną dieną sekėme savijautą, jai suprastėjus skirdavome poilsio ir viską pradėdavome iš naujo. Po truputį keitėme veiklos pobūdį, kūnui skyrėme vis naujų užduočių. Sekame žaidėjų širdies darbą per treniruotes, o prieš grįžtant į aikštelę visi turės praeiti išsamią medicininę apžiūrą.

Visiems žaidėjams norime padėkoti už profesionalumą ir pozityvumą šituo sunkiu laikotarpiu. Galime drąsiai teigti, kad išbandymai parodė tik geriausias žaidėjų puses, pažadino lyderius, mobilizavo visą jų potencialą“, – tęsė D.Aučyna.

Sugrįžimas – jau šį sekmadienį?

„Lietkabelis“ klastingo  COVID-19 viruso dar neįveikė, tačiau sveiki žaidėjai jau kelias dienas pluša treniruotėse. Likusių krepšininkų bei personalo narių sveikata gerėja kasdien, o pozityvumo šioje situacijoje atsiranda vis daugiau.

„Negalime sulaukti, kada pagaliau žengsime į aikštelę kaip komanda ir turėsime galimybę vėl žaisti rungtynes“, – sakė V.Lipkevičius.

Dar nėra galutinai aišku, tačiau planuojama, kad „Lietkabelis“ po didžiulio išbandymo sugrįš jau sekmadienį. Varžovas – šį sezoną sykį įveiktas ir puikiai Eurolygoje rungtyniaujantis Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“. Namie rungtyniausiantis „Lietkabelis“ negalės to daryti savo sirgalių akivaizdoje, tačiau sulauks palaikymo prie televizijos ekranų, jei tik viskas vyks taip, kaip planuota.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Valančiūnas negalės žaisti – vėl dėl NBA COVID-19 protokolo
Valančiūnas negalės žaisti – vėl dėl NBA COVID-19 protokolo
Memfio „Grizzlies“ lyderis Jonas Valančiūnas atsidūrė NBA sveikatos ir saugumo protokole ir negalės žaisti pirmadienį dvikovoje su Finikso „Suns“.Nežinia, ar lietuviui bus
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų „CBet“ ekipa stiprina savo pajėgas po krepšiu – prie komandos gretų jungiasi 29 metų 201 cm ūgio amerikietis Demetriusas Treadwellas.2018-2019 metų sezone aukštaūgis
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės klubas skiriasi su vyriausiuoju treneriu Donaldu Kairiu, kuriam tai buvo paskutinės rungtynės
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
Sausio 15 d. FIBA paskelbė taikanti sankcijas Panevėžio krepšinio klubui. Pagal jas ekipai yra draudžiama registruoti naujus žaidėjus. „Lietkabelis“ su tokiu sprendimu nesutinka
"Lietkabelis" ir antrą kartą įveikė prieniškius bei žengė į KMT finalo ketvertą
"Lietkabelis" ir antrą kartą įveikė prieniškius bei žengė į KMT finalo ketvertą
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto dalyvių gretos sparčiai pildosi.Panevėžio „Lietkabelis“ namuose 96:90 (27:18, 27:26, 25:21, 17:25) nukovė Prienų „CBet“
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
Sėkmingai šį sezoną Eurolygoje kovojantis Kauno „Žalgiris“ susigriebė, kad laukia itin sunki sezono pabaiga. Grafike ne tik dar 14 reguliariojo sezono rungtynių ir galima kova
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose susitiko vietos „Nevėžis-Optibet“ (5/9) ir Alytaus „Dzūkija“ (4/8).Po atkaklios kovos šiame mače
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Pakovoti teko iki paskutinių sekundžių, bet galiausiai Klaipėdos „Neptūnas“ (5/10) laimėjo dramą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kur svečiuose 77:73 (19:19, 22:23, 10:13, 26:18)
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
LKL TV savo žiūrovams pristato dar vieną „Dainų testo“ dvikovą, į kurią stojo Kauno „Žalgirio“ veteranai – Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis.Daugiau nei dešimtmetį
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
T.Dimšos klubas Top 16 etape startavo pralaimėdamas itin rezultatyvų trilerį
T.Dimšos klubas Top 16 etape startavo pralaimėdamas itin rezultatyvų trilerį
Tomo Dimšos atstovaujama komanda pralaimėjimu pradėjo pasirodymą Europos taurės Top 16 etapo H grupėje.Las Palmo "Gran Canaria" (0-1) namie po itin atkaklios kovos 100:102 (23:27,
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
„Betsafe-LKL“ trečiadienio rungtynėse „Šiaulių“ (4/9) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Nuo pirmųjų minučių aktyviai rungtynes pradėję Antano Sireikos
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
„Betsafe-LKL“ čempionate trečiadienio vakarą įvyko vienų iš turnyrinės lentelės lyderių akistata, kurioje stipresni pasirodė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) krepšininkai.Namuose
M.Purlys KMT finale mato "Žalgirį" ir "Lietkabelį", o "Ryto" vaizdas - labai prastas
M.Purlys KMT finale mato "Žalgirį" ir "Lietkabelį", o "Ryto" vaizdas - labai prastas
Lietuvos krepšinio bendruomenė pasitinka visiškai kitokį, tačiau ne ką mažiau intriguojantį sausio mėnesio savaitgalį. Artimiausią savaitgalį neįvyks nė viena „Betsafe-LKL“
Kuzminskas - rezultatyviausias mačo žaidėjas, tačiau "Loko" Top 16 etape startavo nesėkme
Kuzminskas - rezultatyviausias mačo žaidėjas, tačiau "Loko" Top 16 etape startavo nesėkme
Nesėkmingai Europos taurės Top 16 varžybose startavo Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (0-1) klubas.Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) surems ginklus su Utenos „Juventus“ ekipa.Šiuo metu antroje pozicijoje
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
Naujausiame LKL TV reportaže – ir vėl lingvistinis iššūkis. Po to, kai kalbėti prancūziškai savo komandos draugus mokė Joffrey Lauvergne‘as, latvių kalbos pamoka
Jaunieji žalgiriečiai su NKL lyderiais šiandien nežais
Jaunieji žalgiriečiai su NKL lyderiais šiandien nežais
Dėl COVID-19 viruso grėsmės Jonavos „CBet“ komandoje nukeliamos šio vakaro ekipos rungtynės su Kauno „Žalgiriu-2“.Ketvirtadienį yra numatytos Jonavos ekipos rungtynės
NBA dėl COVID-19 nukelti dar du mačai, lyga tarsis su profsąjunga ir klubų vadovais
NBA dėl COVID-19 nukelti dar du mačai, lyga tarsis su profsąjunga ir klubų vadovais
Koronaviruso pandemija toliau koreguoja Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) tvarkaraštį: nukeltos dar dvejos rungtynės.Šiąnakt neįvyks Dalaso "Mavericks" - Naujojo
"Juventus" veterano tritaškis viena ranka - gražiausias LKL savaitės epizodas
"Juventus" veterano tritaškis viena ranka - gražiausias LKL savaitės epizodas
Praėjusią savaitę „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko penkerios rungtynės, o net du kartus tarpusavyje susigrūmė Prienų „CBet“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos.
"Betsafe-LKL" pratęsė bendradarbiavimą su tituliniu rėmėju
"Betsafe-LKL" pratęsė bendradarbiavimą su tituliniu rėmėju
Prasidėjus naujiems metams Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) džiaugiasi galėdama pranešti apie pratęstą bendradarbiavimą su tituliniu lygos rėmėju – lažybų
J.Valančiūnas nuramino: netikras aliarmas - esu pasiruošęs žaisti
J.Valančiūnas nuramino: netikras aliarmas - esu pasiruošęs žaisti
Nors šeštadienį buvo paskelbta, kad Jonas Valančiūnas dėl turėto kontakto su sergančiuoju COVID-19 turės izoliuotis 10 dienų, pats krepšininkas sekmadienį pranešė,
Taškų lenktynėse "Šiauliai" antrą kartą įveikė "Neptūną"
Taškų lenktynėse "Šiauliai" antrą kartą įveikė "Neptūną"
Antano Sireikos vadovaujama „Šiaulių“ (3/9) komanda iškovojo trečiąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ sezone. Taškų lenktynėse Klaipėdoje šiauliečiai
Skučo ir Kariniausko vedamas "Juventus" išsivežė pergalę iš Alytaus
Skučo ir Kariniausko vedamas "Juventus" išsivežė pergalę iš Alytaus
„Betsafe-LKL“ sekmadienio rungtynėse Utenos „Juventus“ (8/4) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Be kapitono Mariaus Runkausko rungtyniavę Žydrūno Urbono auklėtiniai
"Žalgirio" ir "Pieno žvaigždžių" dvikova šiandien neįvyks dėl COVID-19
"Žalgirio" ir "Pieno žvaigždžių" dvikova šiandien neįvyks dėl COVID-19
Po atliktų koronaviruso testų Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje nustatyta, jog vienas iš komandos krepšininkų užsikrėtė COVID-19.Pirmadienį pakartotiniai testai
M.Normanto karjeros pasirodymas padėjo "Lietkabeliui" laimėti Prienuose
M.Normanto karjeros pasirodymas padėjo "Lietkabeliui" laimėti Prienuose
Panevėžio „Lietkabelis“ (9/4) atsirevanšavo už pralaimėjimą trečiadienį. Antras rungtynes iš eilės Prienuose su „CBet“ (6/10) ginklus surėmę svečiai triumfavo
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
Vilniaus „Rytas“ (9/5) šeštadienio vakarą išvengė dar vieno netikėto pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ čempionate. Be vyr. trenerio Donaldo Kairio rungtyniavęs

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime