Naujienos kraunasi...

Krepšinio imperatorius: NBA komisaras, užkūręs pelno ir populiarumo mašiną (straipsnis)

Autorius: Vilmantas Remeika, žurnalas IQ.
Krepšinio imperatorius: NBA komisaras, užkūręs pelno ir populiarumo mašiną (straipsnis)
Kaip neeilinių gabumų vadybininkas NBA pavertė sėkmingai veikiančia galinga verslo mašina, generuojančia milijardinį pelną?

Atkrintamąsias Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) varžybas paryčiais stebėdavę krepšinio sirgaliai puikiai prisimena akimirką, kai čempionų taurę ošiant tribūnoms nugalėtojams įteikdavo ilgametis šios lygos komisaras Davidas Sternas. Šis didingas epizodas vainikuodavo visą aštuonių mėnesių pajėgiausios planetos krepšinio lygos sezoną, rašo žurnalas IQ.

Įžvalgus vadybininkas D. Sternas NBA vadovavo tris dešimtmečius (1984–2014 m.) ir šią organizaciją pakėlė į rinkodaros bei komunikacijos aukštumas.

D. Sterno gyvybė užgeso pirmąją šių metų dieną. Po insulto išsivysčiusios komplikacijos galutinai palaužė buvusį NBA vadovą. Jam buvo 77-eri.

Visuomet santūriai besišypsojęs D. Sternas buvo protingas ir inteligentiškas vadovas, bet kartu ryžtingas ir veržlus. Ilgiausiai NBA komisaru dirbęs teisininkas per tris dešimtmečius smarkiai padidino lygos pelną ir populiarumą visame pasaulyje.

Mylėjo savo darbą

D. Sternas gimė 1942 m. rugsėjo 22 d. Niujorke ir nuo vaikystės su tėvu įprato lankytis vietos „Knicks“ krepšinio komandos rungtynėse. Jis baigė teisės mokyklą ir dirbo advokatų kontoroje, kuri praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje atstovavo NBA interesams.

1978 m. D. Sternas tapo pagrindiniu lygos patarėju teisės klausimais, 1980 m. – viceprezidentu, o 1984 m. – ketvirtuoju NBA komisaru ir šiose pareigose pakeitė Larry O’Brieną.

Tuo metu krepšinis JAV nebuvo populiarus, o sporto sirgaliai mieliau rinkdavosi beisbolą ar amerikietiškąjį futbolą. Tačiau D. Sternas nutapė naują NBA veidą. Lygos įvaizdį jis formavo aplink ryškiausias žvaigždes Michaelą Jordaną, Magicą Johnsoną, Larry Birdą, vėliau pasitelkė Kobe Bryanto ir LeBrono Jameso talentą bei populiarumą. Per tris dešimtmečius NBA tapo itin patraukliu prekės ženklu visame pasaulyje.

Kai D. Sternas stojo prie lygos vairo, keli klubai buvo gilioje finansinėje krizėje, o NBA neatrodė panaši į pelningą verslą. Tačiau sumanus teisininkas padirbėjo iš peties. Leidinio „Forbes“ duomenimis, per tris dešimtmečius NBA klubų „algų kepurė“ (leistina suma žaidėjo atlyginimui) padidėjo nuo 3,6 mln. iki 59 mln. JAV dolerių, dabar siekia net 109 mln.

Pajamos už rungtynių transliacijas kilo nuo 22 mln. iki 930 mln. JAV dolerių, o visa NBA franšizės vertė išaugo nuo 400 mln. iki 19 mlrd. dolerių. Skaičiuojama, jog kasmetis lygos pelnas dabar siekia 5,5 mlrd. dolerių.

Per šį laikotarpį į NBA įsiliejo septyni nauji klubai, lyga surengė kelerias reguliariojo sezono rungtynes už Šiaurės Amerikos ribų.

D. Sternas buvo už tai, kad NBA neliktų uždara ir jos durys atsivertų užsienio talentams, tokiems kaip Arvydas Sabonis, kroatas Toni Kukočius, vokietis Dirkas Nowitzki, ispanas Pau Gasolis. Dabar lygos arenose spindi graikas Giannis Antetokounmpo ir slovėnas Luka Dončičius. Šį sezoną NBA čempionate rungtyniauja 108 užsieniečiai iš 38 valstybių, o prieš 25 metus legionierių buvo vos 24.

1996 m. D. Sternas prisidėjo prie moterų WNBA lygos įkūrimo ir įsteigė antrinę NBA plėtojimo lygą, kuri suteikia krepšininkams daugiau karjeros galimybių.

Legendinis krepšininkas Shaquille’as O’Nealas apie D. Sterną sakė: „Tai, kaip NBA sutvarkyta dabar, D. Sternas viską įsivaizdavo dar 1994-aisiais. Kinijos, Europos rinkos, didelės vertės televizijos transliacijų sutartys, laisvė žaidėjams pereinant į kitus klubus – visa tai yra šio žmogaus idėjos.“

Dabartinis Šarlotės „Hornets“ klubo savininkas M. Jordanas taip pat neabejoja, kad NBA nebūtų tokia be D. Sterno įdirbio.

„NBA valdymą perėmęs permainingais ir sunkiais laikais, pavertė ją tarptautiniu fenomenu ir sukūrė neregėtas perspektyvas, – teigiama M. Jordano pranešime. – Jo tvirta lyderystė ir įžvalgi vizija suteikė man galimybę tapti pasaulinio lygio žvaigžde. Davidas turėjo išskirtinę savybę – jis ne tik vadovavo krepšiniui, bet ir jį mylėjo, to paties reikalavo iš pavaldinių. Ne visi vadovai myli savo darbą. Todėl mane tai žavėjo.“

Puikus derybininkas

Dirbant advokatų kontoroje išlavinti derybų įgūdžiai labai pravertė D. Sternui sunkiomis vadovavimo NBA akimirkomis.

Iššūkių netrūko. NBA išgyveno krizę 1998 ir 2011 m., kai nepratęsus kolektyvinės darbo sutarties krepšininkai ėmėsi streiko. Tuos sezonus pavyko išgelbėti, bet jie buvo trumpesni nei įprastai.

Žaidėjų asociacijos atstovai pasakodavo, kad sėsti prie derybų stalo su D. Sternu nebuvo pats maloniausias potyris. Krepšininkų interesams atstovavęs advokatas Ronas Klempneris prisiminė, jog derėtis su D. Sternu buvo ypač sunku, nes jis tvirta savo laikysena nerodydavo jokių sutrikimo ženklų ir puikiai paruošdavo kontrargumentus.

NBA komisaras nenuolaidžiavo žaidėjams, ir tai juos erzino. Vis dėlto rekordinės televizijų transliacijų sutartys parodo, kad lygos vadovas buvo teisus. Šio dešimtmečio pradžioje bendrovė „Turner Entertainment“ nepagailėjo 24 mlrd. JAV dolerių už NBA transliacijų teises devyniems sezonams.

Krepšininkų algos taip pat kilo žaibišku greičiu. Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje vidutinė NBA žaidėjo metų alga siekė 330 tūkst., o dabar – 7,7 mln. dolerių.

D. Sterną gerbė netgi tie, kurie jo nemėgo. Dalaso „Mavericks“ savininkas Markas Cubanas garsėja nevaldomu liežuviu ir buvo 20 kartų baustas bendra 1,9 mln. dolerių bauda už aršią NBA bei teisėjų kritiką.

Tačiau „Mavericks“ valdytojas apie buvusį lygos vadovą kalba pagarbiai. „Jis jautė, kad, tobulėjant technologijoms, NBA galima populiarinti visuose žemynuose kur kas geriau nei bet kurią kitą amerikiečių pamėgtą sporto šaką. Vieni vadovai turi viziją, bet nežino, kaip ją įgyvendinti. D. Sternas žinojo. Jis buvo nuoseklus ir niekada nesusvyravo“, – „Time“ pasakojo M. Cubanas.

Būtent D. Sterno argumentai lėmė, kad 1992 m. vasaros olimpinėse žaidynėse pasirodė ryškiausios NBA žvaigždės. Nuo tų metų olimpiados krepšinio varžybose leista žaisti ir profesionalams. NBA klubų vadovai į tai žvelgė skeptiškai ir nenorėjo geriausių savo krepšininkų išleisti į turnyrą Europoje.

D. Sternas sugebėjo įtikinti klubus, kad krepšinio žvaigždžių pasirodymas olimpiadoje taps puikia NBA reklama visame pasaulyje. Ir nors M. Jordanas, M. Johnsonas, L. Birdas bei kompanija varžovus traiškė pusšimčio taškų skirtumu, jų dalyvavimas olimpinėse žaidynėse sukėlė milžinišką ažiotažą, paskatino daugybę paauglių rinktis krepšinį ir svajoti apie NBA.

Sunkiausia ir geriausia diena

1991 m. lapkričio 7-oji krepšinio pasaulyje tapo išskirtinė. Tą dieną Los Andželo „Lakers“ lyderis M. Johnsonas pranešė, kad yra užsikrėtęs ŽIV ir dėl to stabdo karjerą.

Tos dienos paryčiais D. Sternas jau sėdėjo lėktuve Niujorke ir po kelių valandų spaudos konferencijoje Los Andžele prieš žurnalistų minią reiškė palaikymą M. Johnsonui. Paramos krepšininkui reikėjo, nes tuo metu suvokimas apie ŽIV buvo itin demonizuotas, visi manė, kad Magicas netrukus mirs.

D. Sternas galėjo nuo to atsiriboti, tačiau pasielgė priešingai. Jis bendravo su medicinos specialistais ir siuntė ekspertus į NBA komandas, kad jie šviestų krepšininkus apie panašias ligas ir aiškintų, jog tai nėra mirtina diagnozė.

„Kai paskelbiau, kad užsikrėčiau ŽIV, žmonės vengė manęs. Jie manė, kad gali užsikrėsti nuo paprasčiausio rankos paspaudimo ar kontakto. D. Sternas elgėsi kitaip, jis stipriai palaikė mane, pasistengė, kad žaisčiau 1992 m. „Visų žvaigždžių“ mače, o po to – ir olimpiadoje. Kartu mes sugebėjome pakeisti stereotipus“, – savo tviterio paskyroje rašė M. Johnsonas.

„Pasitelkdami komunikacijos priemones, išmokėme pasaulį nebijoti ŽIV. Žmonių požiūris ėmė keistis. Man tai buvo labai svarbi akimirka“, – yra sakęs D. Sternas. Todėl 1991 m. lapkričio 7-oji jam tapo ir sunkiausia, ir geriausia diena darbe.

Be to, tais laikais NBA pasaulis iš tiesų buvo laukinis, o kokaino vartojimas tarp krepšininkų atrodė lyg normalus reiškinys. D. Sterno kova su narkotikų vartotojais buvo nuožmi ir negailestinga. 1986 m. už pakartotinį kokaino vartojimą Michaelas Ray Richardsonas išmestas iš NBA iki gyvenimo pabaigos. Griežtesnės sankcijos privertė žaidėjus susimąstyti ir atbaidė nuo kvaišalų vartojimo. NBA įvaizdis pasikeitė, o investuotojai ėmė tikėti, kad ši lyga gali atgauti savo reputaciją.

Vadybos ir verslo lyderis

Gerinti NBA įvaizdį visuomet buvo D. Sterno prioritetas, todėl jis laikomas svarbiausiu žmogumi lygos istorijoje.

Jam atėjus į valdžią, NBA rungtynės buvo matomos net ne visoje JAV teritorijoje. Komisaras pasiekė, kad geriausios krepšinio lygos mačus stebėtų kuo daugiau planetos gyventojų. Transliacijų sklaida taip išaugo, kad praėjusio sezono Toronto „Raptors“ ir „Golden State Warriors“ klubų superfinalo serija rodyta net 215 pasaulio šalių ir teritorijų.

„Labai gerbiu tokias krepšinio legendas, kaip Billas Russellas, M. Jordanas ar L. Jamesas. Tačiau NBA nebūtų, kuo yra dabar, be šio genijaus pastangų ir sumanaus valdymo, – tvirtino „Golden State Warriors“ klubo prezidentas Rickas Weltsas. – Jo užsispyrimas bei ryžtas griovė nusistovėjusią ydingą sistemą ir privertė žmones patikėti, kad didžiulį akmenį galima užritinti į kalną.“

2012 m. D. Sternas oficialiai pranešė, kad po poros metų trauksis iš NBA komisaro pareigų.

„Norėčiau, kad žmonės apie mane kalbėtų taip: jis vairavo gerą NBA laivą įvairiais įdomiais laikais, kartais per neramius vandenis, atrado nepaprastų galimybių ir kad jam vadovaujant lygos populiarumas išaugo, tapo globaliu reiškiniu, o klubams, žaidėjams bei sirgaliams sekėsi labai gerai“, – tuomet sakė jis.

Palikdamas NBA vadovo postą, D. Sternas buvo įtrauktas ir į prestižinį Jameso Naismitho krepšinio šlovės muziejų. Atsiimdamas apdovanojimą komisaras kalbėjo: „Esu čia dėl kelių tūkstančių žmonių puikiai atlikto darbo per visus tuos metus. Jūs turite pamilti šį žaidimą. O viskas, ką mes darome, ir yra susiję su šiuo žaidimu.“

Naujuoju lygos komisaru tapęs Adamas Silveris gerai pažinojo D. Sterną, nes dirbo jo padėjėjų komandoje NBA biure nuo 2006 m.

„D. Sternas man buvo puikus mokytojas ir geras draugas. Dėka jo NBA tapo pasaulinės reikšmės prekės ženklu. Todėl Davidas yra vienas geriausių visų laikų sporto vadybininkų ir vienas įtakingiausių verslo lyderių“, – teigė A. Silveris.

Pagarbą D. Sternui atidavė ir tris kartus NBA čempionas L. Jamesas: „Niekada nepamiršiu, kaip 2003 m. naujokų biržoje ištarei mano pavardę ir ant scenos paspaudei ranką. Ačiū tau už atsidavimą šiam nuostabiam žaidimui, kuris pakeitė daugybės jaunuolių gyvenimus, o tavo idėjos leido krepšiniui suklestėti. Tik tu galėjai sugalvoti šią viziją ir krepšinį paversti geriausiu sportu. Man buvo garbė tave pažinoti asmeniškai. Ilsėkis ramybėje, Davidai Sternai.“

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
K.Bryantas ir du legendiniai aukštaūgiai bus įtraukti į Šlovės muziejų
K.Bryantas ir du legendiniai aukštaūgiai bus įtraukti į Šlovės muziejų
Sausio pradžioje tragiškai žuvęs Kobe Bryantas šiais metais bus įtrauktas į Jameso Naismitho krepšinio Šlovės muziejų.Kartu su K. Bryantu į Šlovės muziejų pateks
"NBA2K" turnyre – pirmoji staigmena: D.Sabonis su K.Durantu nesusitiks
"NBA2K" turnyre – pirmoji staigmena: D.Sabonis su K.Durantu nesusitiks
Praėjusią naktį startavo didelio ažiotažo sulaukęs „NBA2K“ vaizdo žaidimo turnyras, kuriame dėl didžiojo prizo varžosi NBA lygos krepšininkai.Turnyras prasidėjo staigmena
J.J.Redickas: Z.Williamsono lygis - MVP, pirmasis lygos penketas, Šlovės muziejus
J.J.Redickas: Z.Williamsono lygis - MVP, pirmasis lygos penketas, Šlovės muziejus
NBA lygos veteranas, bet Naujojo Orleano "Pelicans" naujokas J.J.Redickas prognozuoja savo bendraklubiui Zionui Williamsonui pačią geriausią įmanomą karjerą."MVP, pirmasis geriausių
K.Perkinsas: patikrinau sąskaitą, o ji tuščia - vaikai išleido pinigus video žaidimams
K.Perkinsas: patikrinau sąskaitą, o ji tuščia - vaikai išleido pinigus video žaidimams
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, 2008 metų lygos čempionas, o dabar krepšinio apžvalgininkas Kendrickas Perkinsas pasiguodė, kaip vaikai gali tuštinti sąskaitas."Nekenčiu video
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Domantas Sabonis „Instagram“ socialiniame tinkle sulaukė daugybės gerbėjų klausimų, į kuriuos aibę laiko dabar turintis lietuvis atsakė trumpai ir aiškiai.Sirgaliai domėjosi
B.Windhorstas: "Lakers" pasirinks patikrintą D.Howardą, o ne rizikingą D.Cousinsą
B.Windhorstas: "Lakers" pasirinks patikrintą D.Howardą, o ne rizikingą D.Cousinsą
ESPN apžvalgininkas Brianas Windhorstas pranašauja, kad Los Andželo "Lakers" po šio sezono pasirinks jau išbandytą centrą Dwightą Howardą, o ne rizikuos su traumų
K.Perkinsas įvardijo NBA lygos visų laikų kiečiausių žaidėjų penketą
K.Perkinsas įvardijo NBA lygos visų laikų kiečiausių žaidėjų penketą
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, 2008 metų lygos čempionas, o dabar krepšinio apžvalgininkas Kendrickas Perkinsas įvardijo NBA lygos visų laikų kiečiausių žaidėjų penketuką.Į jį pateko
J.Butleris savo stiliuje: nieko neveikiu, geriu vyną
J.Butleris savo stiliuje: nieko neveikiu, geriu vyną
Aikštingu charakteriu pasižymintis Majamio "Heat" komandos lyderis savo stiliuje paaiškino, ką veikia karantino koronaviruso pandemijos metu."Nieko neveikiu, tik geriu vyną
Tautiečio įtaka? K.Porzingis karantiną praleido su bokso pirštinėmis
Tautiečio įtaka? K.Porzingis karantiną praleido su bokso pirštinėmis
Latvijos krepšinio žvaigždė Kristapas Porzingis per dviejų savaičių saviizoliaciją skaitė knygas ir atsidėjo bokso treniruotėms.„Namuose turiu kampelį su sporto inventoriumi ir
NBA surengs "2K" turnyrą, kuriame dalyvaus tik lygos krepšininkai
NBA surengs "2K" turnyrą, kuriame dalyvaus tik lygos krepšininkai
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) planuoja surengti "NBA 2K" turnyrą, kuriame dalyvautų tik lygos žaidėjai.Turnyras gali startuoti jau penktadienį, jis vyks 10 dienų ir bus
"Nets" ketina įsigyti dar vieną žvaigždę, gali išmainyti savo talentus
"Nets" ketina įsigyti dar vieną žvaigždę, gali išmainyti savo talentus
Bruklino "Nets" klubas vasarą driokstelėjo žaidėjų rinkoje įsigydamas dvi lygos superžvaigždes Keviną Durantą ir Kyrie Irvingą bei pridėdamas pastarųjų bičiulį vidurio puolėją
D.Greenas: L.Jamesas sugeba darytį tą patį, ką 2009-aisiais, tik labiau subrendo
D.Greenas: L.Jamesas sugeba darytį tą patį, ką 2009-aisiais, tik labiau subrendo
Los Andželo "Lakers" klubo gynėjas Danny Greenas papasakojo, kuo jo komandos didžiausia žvaigždė LeBronas Jamesas skiriasi nuo 2009-ųjų LeBrono."Jis ir dabar sugeba daryti tai, ką
S.Baylessas išaiškino, kodėl M.Jordanas geresnis už  L.Jamesą
S.Baylessas išaiškino, kodėl M.Jordanas geresnis už L.Jamesą
Garsus televizijos laidų vedėjas Skippas Baylessas pasidalijo savo nuomone, kodėl geriausiu visų laikų krepšininkų tituluojamas Čikagos "Bulls" legenda Michaelas Jordanas yra geresnis
J.Tatumas: NBA sezono pristabdymas pakenks "Raptors" ir "Bucks"
J.Tatumas: NBA sezono pristabdymas pakenks "Raptors" ir "Bucks"
Bostono "Celtics" lyderis Jasonas Tatumas pasvarstė, kaip NBA lygos sezono pristabdymas dėl koronaviruso pandemijos paveiks Rytų konferencijos lyderius."Varžybų pristabdymas padės
P.Pierce'as: jei anksčiau būtume sujungę jėgas su K.Garnettu, laimėtume 3-4 čempionų žiedus
P.Pierce'as: jei anksčiau būtume sujungę jėgas su K.Garnettu, laimėtume 3-4 čempionų žiedus
Bostono "Celtics" komandos legenda Paulas Pierce'as pareiškė, kad jei būtų anksčiau sujungę jėgas su Kevinu Garnettu, jie būtų daugiau kartų triumfavę NBA lygoje.Abu krepšininkai
K.Porzingio mėgstamiausių sportininkų trejete - krepšininkas, boksininkas ir UFC žvaigždė
K.Porzingio mėgstamiausių sportininkų trejete - krepšininkas, boksininkas ir UFC žvaigždė
Vienas Dalaso "Mavericks" komandos lyderių Kristapas Porzingis buvo paprašytas įvardinti tris mėgstamiausius sportininkus.Latvijos krepšinio žvaigždės trejetas buvo toks:
D.Miličičius atsikirto jo neva nežinančiam C.Anthony: nereikia šaipytis, jei neperėjote mano kelio
D.Miličičius atsikirto jo neva nežinančiam C.Anthony: nereikia šaipytis, jei neperėjote mano kelio
2003 metų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų birža vadinama neginčyjamai geriausia šiame šimtmetyje.Detroito "Pistons" klubas joje nelauktai antruoju šaukimu
K.Bryanto rankšluostis, su kuriuo jis tarė atsisveikinimo kalbą, parduotas aukcione
K.Bryanto rankšluostis, su kuriuo jis tarė atsisveikinimo kalbą, parduotas aukcione
Rankšluostis, kuriuo apsigaubęs Los Andželo "Lakers" legenda Kobe Bryantas tarė savo atsisveikinimo kalbą po paskutinių rungtynių NBA lygoje 2016 metų balandžio 13 dieną, buvo
Pasveikęs nuo koronaviruso paskelbė ir "Celtics" gynėjas: likite kartu būdami atskirai
Pasveikęs nuo koronaviruso paskelbė ir "Celtics" gynėjas: likite kartu būdami atskirai
Bostono "Celtics" atsarginis atakų organizatorius Marcusas Smartas taip pat pareiškė pasveikęs nuo koronaviruso."Pagal dviejų pastarųjų dienų situaciją, nebeturiu koronaviruso,
D.Ainge'as: žaidžiau golfą su M.Jordanu atkrintamųjų varžybų išvakarėse
D.Ainge'as: žaidžiau golfą su M.Jordanu atkrintamųjų varžybų išvakarėse
Buvęs Bostono "Celtics" krepšininkas, o dabar generalinis vadybininkas Danny Ainge'as papasakojo kaip 1986 metų NBA atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo prieš Čikagos "Bulls"
Legendinis H.Olajuwonas prieš 30 metų užfiksavo keturgubą dublį
Legendinis H.Olajuwonas prieš 30 metų užfiksavo keturgubą dublį
Lygiai prieš trisdešimtmetį, 1990 metų kovo 29 dieną Hjustono "Rockets" legenda Hakeemas Olajuwonas pasižymėjo retu pasiekimu - keturgubu dubliu."Blokų karalius"
Bosnijos krepšinio žvaigždė J.Nurkičius papasakojo apie savo pyktį po iškeitimo iš "Nuggets" į "Blazers"
Bosnijos krepšinio žvaigždė J.Nurkičius papasakojo apie savo pyktį po iškeitimo iš "Nuggets" į "Blazers"
Bosnijos krepšinio žvaigždė ir vienas "Trail Blazers" komandos lyderių Jusufas Nurkičius papasakojo, ką jis padarė iškart, kai sužinojo, kad yra išmainytas į Portlandą.Aukštaūgį
J.Valančiūnas ir D.Sabonis – geriausių NBA duetų sąraše (visas 30-ukas)
J.Valančiūnas ir D.Sabonis – geriausių NBA duetų sąraše (visas 30-ukas)
JAV sporto žiniasklaidos gigantas „Bleacher Report“ sudarė geriausių šio sezono NBA duetų reitingą, o į jį kartu su bendraklubiais pateko ir Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis.Memfio
T.Ratliffas: A.Iversonas ryžtą ir pakantumą skausmui turėjo tokį pat kaip Kobe
T.Ratliffas: A.Iversonas ryžtą ir pakantumą skausmui turėjo tokį pat kaip Kobe
Šešiolika sezonų NBA lygoje praleidęs Theo Ratliffas papasakojo apie savo buvusį bendraklubį ir Filadelfijos "76ers" legendą Alleną Iversoną.Aukštaūgis pažymėjo,
J.R.Smithas D.Trumpui: padaryk jau ką nors, kloune
J.R.Smithas D.Trumpui: padaryk jau ką nors, kloune
Penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs ir 2016 metais Klivlando "Cavaliers" gretose čempionu tapęs J.R.Smithas sukritikavo JAV prezidentą dėl situacija su koronavirusu šalyje.Į
S.Marbury derasi dėl 10 mln. kaukių nuo koronaviruso pristatymo iš Kinijos į Niujorką
S.Marbury derasi dėl 10 mln. kaukių nuo koronaviruso pristatymo iš Kinijos į Niujorką
Praeityje garsus Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos žaidėjas Stephonas Marbury nutarė padėti savo gimtajam Niujorko miestui kovojant su koronavirusu.Amerikietis bando susitarti
K.Perkinsas įtraukė buvusį žalgirietį į visų laikų NBA atletiškiausių įžaidėjų penketą
K.Perkinsas įtraukė buvusį žalgirietį į visų laikų NBA atletiškiausių įžaidėjų penketą
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, 2008 metų lygos čempionas, o dabar krepšinio apžvalgininkas Kendrickas Perkinsas įvardijo NBA lygos visų laikų atletiškiausių įžaidėjų penketuką,
NBA pasiūlymas europiečiams – stebėti futbolininkų akistatą "2K" žaidime
NBA pasiūlymas europiečiams – stebėti futbolininkų akistatą "2K" žaidime
Kol NBA sezonas yra įšaldytas dėl koronaviruso pandemijos, stipriausios pasaulio krepšinio lygos vadovai aktyviai ieško alternatyvių komunikacijos būdų.Ne vienerius metus kryptingai

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime