Naujienos kraunasi...

LKL'25. V. Jurgilo metimas, užbaigęs įsimintiną "Laveros" gyvavimą

LKL'25. V. Jurgilo metimas, užbaigęs įsimintiną "Laveros" gyvavimą
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną prisimena svarbiausius lygos gyvenimo momentus. Kiekvieną savaitę pateikiame LKL.LT skaitytojams straipsnius apie istorines asmenybes, įvykius ar pasiekimus. Šį kartą – straipsnis apie Kauno „Laveros“ komandą, kuri LKL pirmenybėse žaidė vos pirmuosius du sezonus, tačiau abu kartus nukeliavo iki pirmenybių pusfinalio bei paliko ryškų pėdsaką lygos istorijoje.

1995-ųjų kovo 29-oji – euforijos ir liūdesio emocija paženklinta data Kauno „Laveros“ klubo istorijoje. Šią dieną vyko antrosios LKL pusfinalio rungtynės tarp Kauno ekipų „Atleto“ ir „Laveros“ „Bangos“ salėje.

Pirmąjį susitikimą namuose „Lavera“ pralaimėjo, tačiau išvykoje kaip reikiant kabinosi varžovams į gerklę. „Lavera“ turėjo vieno taško pranašumą, bet paskutinę ataką rengė „Atletas“.

„Vaidas Jurgilas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko metimą per mane. Kamuolys pasisuko ant lanko ir skrodė tinklelį, – tinklalapiui LKL.LT apie neabejotinai įsimintiniausią „Laveros“ istorijoje metimą pasakojo puolėjas Singaras Tribė. – Teisėjai su sekretoriatu diskutavo penkias minutes ir metimo neįskaitė. Jų nuomone, metimas buvo atliktas jau po finalinio švilpuko. Mes apsidžiaugėme, pradėjome šūkauti, manėme, kad išplėšėme lemiamas serijos rungtynes. Kol buvome salėje, tikėjome, kad laimėjome.“

„Lavera“ atkrintamąsias varžybas pasitiko sunkiai besilaikanti finansiškai ant kojų, o žaidėjai – jau pusmetį negaudami atlyginimo. Visgi per šiuos šešis mėnesius nė vienas krepšininkas nepaliko ekipos, kuri pasižymėjo ryškia dvasia bei turinti aiškų tikslą – nugalėtojų pakylą.

Praėjus pusvalandžiui po garsiojo V. Jurgilo metimo, į komandų rūbines atėjo žinia, kad nugalėtoju paskirtas „Atletas“. Rungtynės buvo rodomos per televiziją, tad teisėjai į pagalbą pasitelkė vaizdo peržiūrą, kuria, pagal reglamentą, tuomet nebuvo leidžiama naudotis.

Visgi dar tą patį sezoną, dvikovoje tarp „Žalgirio“ ir „Atleto“, identiškoje situacijoje pergalė buvo įskaityta žalgiriečiams po lemtingo Gintaro Einikio puskablio, kuriam irgi prireikė vaizdo peržiūros. Tad precedentas buvo, o tai buvo pagrindinis „Atleto“ argumentas.

„Lavera“ padavė skundą, kad negalima žiūrėti video peržiūros. Mes klausėme, kodėl anksčiau tame sezone tokioje situacijoje įskaitė G. Einikio metimą identiškoje situacijoje? – tinklalapiui LKL.LT pasakojo lemiamą metimą pataikęs V. Jurgilas. – Šis momentas iš esmės pakeitė situaciją. Jei ne jis, mes galbūt nebūtume patekę į finalą.“

Ir taip per žingsnį nuo pagrindinės sezono serijos buvusi „Lavera“ skaudžiausiu būdu atsisveikino su savo gyvavimu. Neįprastas atvejis, kuomet dvikovos  nugalėtojas paaiškėjo krepšininkams atvėsus ir jau baigiant iškeliauti iš sporto salės.

Po sezono klubas paskelbė bankrotą bei po dvejų metų egzistavimo LKL „Lavera“ dingo iš šalies krepšinio žemėlapio. Visgi praėjus daugiau nei 22-ejiems metams po lemtingo V. Jurgilo dvitaškio, „Laveros“ krepšininkai vis dar atsimena smulkiausias to metimo detales.

„Rungtynių laikmatis prieš lemiamą „Atleto“ ataką buvo paleistas trimis sekundėmis per vėlai, – pasakojo iš arti varžovo metimą stebėjęs S. Tribė. – V. Jurgilas kabliu metė būtent per mane. Įdomu tai, kad tas krepšys buvo truputį linktelėjęs į apačią. Kamuolys lietė pradinę lanko dalį ir pasisukęs ant jo įkrito. Į normalų krepšį jis nebūtų pataikęs, nes kamuolys būtų atsimušęs į lanko priekį.“

Nors Henriko Giedraičio treniruojama „Lavera“ pačiu skaudžiausiu būdu atsisveikino su LKL, tačiau per šiuos dvejus metus ji paliko ryškų pėdsaką Lietuvos krepšinyje.

Vos 1991-aisiais įkurtas „Laveros“ klubas iškart taikėsi į aukščiausias LKL vietas. Gintautas Verpetinskas buvo vienintelis komandos savininkas ir rėmėjas, kuris norėjo į šalies krepšinį įnešti intrigos.

„G. Verpetinskas buvo didžiulis krepšinio fanas, turintis tikslą, kad Kaune būtų dar viena stipri komanda, – pasakojo S. Tribė. Manau, kad be tokių žmonių, kaip G. Verpetinskas, ar „Atleto“ Zigmas Petrauskas, tai ir šito LKL nebūtų buvę. Jie buvo iš tų žmonių, kurie metė savo pinigus ir pakėlė pirmenybių lygį. Be Vilniaus „Statybos“ ir Kauno „Žalgirio“, niekas neturėjo pinigų. Prieš tokius žmones reikėtų nukelti kepurę. Jie išsuko pradinį LKL ažiotažą bei stipriai prisidėjo prie intrigos lygoje.“

Įprastai naujai sukurtiems klubams reikia ilgo laiko tarpo susiformuoti kaip komandoms bei pretenduoti į apdovanojimus. Visgi nemažą finansinę injekciją gavusi „Lavera“ jau pirmajame sezone išsikėlė tikslą pasiekti trečiąją vietą.

Prie komandos vairo buvo paskirtas legendinis H. Giedraitis – ilgametis „Žalgirio“ žaidėjas bei treneris. Ekipos branduolį sudarė jauni, tačiau alkani, perspektyvūs ir savo vertę įrodyti norintys žaidėjai: 21-erių Dainius Staugaitis, 22-ejų Tomas Pačėsas, 23-ejų Singaras Tribė, 19-metis Virginijus Praškevičius, 26-erių Ramūnas Cvirka bei komandos kapitonu buvęs 27-erių Gediminas Meiliūnas. Pagal šią sudėtį stipriausioje šalies lygoje „Lavera“ tapo ryškia ketverto komanda.

„Ekipa buvo surinkta iš tokių žmonių, kurie iš tikrųjų norėjo žaisti ir parodyti save, kad galėtų iškilti ir rungtyniauti stipresnėse komandose“, – tinklalapiui LKL.LT teigė tuometis komandos direktorius Zenonas Kamarūnas, vėliau devynerius metus ėjęs LKL vykdomojo direktoriaus pareigas.

„Mes buvome fiziškai stipri komanda, pasižyminti kovotojų charakteriais bei žaidžianti greitą krepšinį, – tinklalapiui LKL.LT sakė 1994-aisiais prie „Laveros“ prisijungęs Gintaras Staniulis. – Daug rungtynių laimėjome valios pastangomis ir kovingumu. Treneris H. Giedraitis nestatė mūsų į griežtus rėmus, mes turėjome keletą derinių bei laisvę improvizacijai.“

Neatsiejamas šios vienos iš penkių Kauno ekipų veidų – Tomas Pačėsas. Emocionalus lyderis tempęs komandą į priekį bei noru laimėti uždegdavęs kitus ekipos draugus.

Stiprų lyderį turėjusi „Lavera“ pirmajame reguliariajame LKL sezone iškovojo 27 pergales bei patyrusi 9 pralaimėjimus užėmė trečiąją vietą.

„T. Pačėsas mus labai užvesdavo. Jis buvo tikras lyderis, kuris tiesiog nekęsdavo pralaimėjimų, – teigė S. Tribė. – Aš dabar suprantu, kad kartais reikia ir parėkti. Kitose komandose man trūkdavo tokio kaip T. Pačėsas, nes kai įprasdavai prie to rėkimo, atrodo, kad be jo žaisti yra sunku.“

Pirmajame LKL sezone kelią išsvajoto finalo link „Laverai“ Kauno derbyje pusfinalyje užkirto „Atletas“. Maža rotacija pasižymėjusi H. Giedraičio ekipa 0-3 pralaimėjo ir kovoje dėl bronzos „Statybai“.

Antrajame sezone rungtynės dėl bronzos apdovanojimų jau nebuvo žaidžiamos. Abi komandos, pralaimėjusios pusfinaliuose, pasidalino trečios stipriausios šalies krepšinio komandos vardą.

Nors „Lavera“ LKL sužaidė tik du sezonus, tačiau sulaukė ir greitos sirgalių reakcijos. Per šį laikotarpį komandą palaikė ir susibūrusi ištikimiausių sirgalių grupuotė, kuri važiuodavo ekipos palaikyti net į išvykų rungtynes.

„Būtent tuomet ir prasidėjo tas sirgalių judėjimas, – sakė Z. Kamarūnas. – „Laveros“ sirgaliai apjungė daug bendraminčių ir surengė pirmąjį fanų krepšinio čempionatą, kuris vyko mūsų krepšinio salėje „Dinamo“. Vėliau toks turnyras tapo tradiciniu.“

Greitai atsiradusi „Laveros“ sirgalių grupė parodo ir komandos išskirtinumą. Žmonės ėjo ekipą palaikyti natūraliu būdu, be jokių rinkodaros priemonių. Tuo metu sirgalių grupuote važinėjančia į išvykų rungtynes galėjo pasigirti galbūt dar „Žalgiris“ ar „Atletas“.

Po „Laveros“ paskelbto bankroto praėjo 22-eji metai, tačiau komandos žaidėjai iki šių dienų išlikę gerai bičiuliais. „Po komandos bankroto aš sirgaliams „Kauno dienoje“ parašiau atvirą laišką, kad nepaisant trumpo egzistavimo, ekipa išliks krepšinio istorijoje. Pasirodo, kad taip ir yra“, – sakė Z. Kamarūnas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
Sėkmingai šį sezoną Eurolygoje kovojantis Kauno „Žalgiris“ susigriebė, kad laukia itin sunki sezono pabaiga. Grafike ne tik dar 14 reguliariojo sezono rungtynių ir galima kova
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose susitiko vietos „Nevėžis-Optibet“ (5/9) ir Alytaus „Dzūkija“ (4/8).Po atkaklios kovos šiame mače
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Pakovoti teko iki paskutinių sekundžių, bet galiausiai Klaipėdos „Neptūnas“ (5/10) laimėjo dramą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kur svečiuose 77:73 (19:19, 22:23, 10:13, 26:18)
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
LKL TV savo žiūrovams pristato dar vieną „Dainų testo“ dvikovą, į kurią stojo Kauno „Žalgirio“ veteranai – Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis.Daugiau nei dešimtmetį
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
„Betsafe-LKL“ trečiadienio rungtynėse „Šiaulių“ (4/9) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Nuo pirmųjų minučių aktyviai rungtynes pradėję Antano Sireikos
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
„Betsafe-LKL“ čempionate trečiadienio vakarą įvyko vienų iš turnyrinės lentelės lyderių akistata, kurioje stipresni pasirodė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) krepšininkai.Namuose
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) surems ginklus su Utenos „Juventus“ ekipa.Šiuo metu antroje pozicijoje
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
Naujausiame LKL TV reportaže – ir vėl lingvistinis iššūkis. Po to, kai kalbėti prancūziškai savo komandos draugus mokė Joffrey Lauvergne‘as, latvių kalbos pamoka
"Juventus" veterano tritaškis viena ranka - gražiausias LKL savaitės epizodas
"Juventus" veterano tritaškis viena ranka - gražiausias LKL savaitės epizodas
Praėjusią savaitę „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko penkerios rungtynės, o net du kartus tarpusavyje susigrūmė Prienų „CBet“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos.
"Betsafe-LKL" pratęsė bendradarbiavimą su tituliniu rėmėju
"Betsafe-LKL" pratęsė bendradarbiavimą su tituliniu rėmėju
Prasidėjus naujiems metams Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) džiaugiasi galėdama pranešti apie pratęstą bendradarbiavimą su tituliniu lygos rėmėju – lažybų
Taškų lenktynėse "Šiauliai" antrą kartą įveikė "Neptūną"
Taškų lenktynėse "Šiauliai" antrą kartą įveikė "Neptūną"
Antano Sireikos vadovaujama „Šiaulių“ (3/9) komanda iškovojo trečiąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ sezone. Taškų lenktynėse Klaipėdoje šiauliečiai
Skučo ir Kariniausko vedamas "Juventus" išsivežė pergalę iš Alytaus
Skučo ir Kariniausko vedamas "Juventus" išsivežė pergalę iš Alytaus
„Betsafe-LKL“ sekmadienio rungtynėse Utenos „Juventus“ (8/4) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Be kapitono Mariaus Runkausko rungtyniavę Žydrūno Urbono auklėtiniai
"Žalgirio" ir "Pieno žvaigždžių" dvikova šiandien neįvyks dėl COVID-19
"Žalgirio" ir "Pieno žvaigždžių" dvikova šiandien neįvyks dėl COVID-19
Po atliktų koronaviruso testų Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoje nustatyta, jog vienas iš komandos krepšininkų užsikrėtė COVID-19.Pirmadienį pakartotiniai testai
M.Normanto karjeros pasirodymas padėjo "Lietkabeliui" laimėti Prienuose
M.Normanto karjeros pasirodymas padėjo "Lietkabeliui" laimėti Prienuose
Panevėžio „Lietkabelis“ (9/4) atsirevanšavo už pralaimėjimą trečiadienį. Antras rungtynes iš eilės Prienuose su „CBet“ (6/10) ginklus surėmę svečiai triumfavo
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
Vilniaus „Rytas“ (9/5) šeštadienio vakarą išvengė dar vieno netikėto pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ čempionate. Be vyr. trenerio Donaldo Kairio rungtyniavęs
G.Vilius - apie teisėjo karjeros pradžią bei įsimintiniausias akimirkas
G.Vilius - apie teisėjo karjeros pradžią bei įsimintiniausias akimirkas
32 metų Gytis Vilius – geriausias Lietuvos krepšinio teisėjas. LKL ir Eurolygoje „švilpiantis” kaunietis turi gerą reputaciją ne tik Lietuvoje, yra vertinamas žaidėjų,
Beveik visus LKL klubus išmaišęs Šikšnius: kai buvau "Ryte", paprašiau, kad mane paskolintų
Beveik visus LKL klubus išmaišęs Šikšnius: kai buvau "Ryte", paprašiau, kad mane paskolintų
„Betsafe-LKL“ čempionate žaidžiančių krepšininkų karjeros – itin įvairios ir spalvotos, kiekviena jų yra ir atskira istorija. Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
"Nevėžis" susiejo ateitį su talentingu aukštaūgiu iš Trinidado ir Tobago
"Nevėžis" susiejo ateitį su talentingu aukštaūgiu iš Trinidado ir Tobago
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ klubas sudarė ilgalaikę sutartį 21-erių metų aukštaūgiu Imru Duke. Prieš atvykstant į Lietuvą pietų amerikietis savo krepšinio įgūdžius
B Tribūna: "Mes kaltinam. Už rezultatus – Kairį, už situaciją klube – Gudelį"
B Tribūna: "Mes kaltinam. Už rezultatus – Kairį, už situaciją klube – Gudelį"
Aktyviausių Vilniaus "Ryto" sirgalių grupė "B tribūna" išdėstė savo kaltinimus komandos vyriausiajam treneriui bei sporto direktoriui Donaldui Kairiui ir stambiausiam klubo
"Neptūno" virtuvėlėje – Galdiko ir Mažeikos bandymas atpažinti klaipėdietišką silkę
"Neptūno" virtuvėlėje – Galdiko ir Mažeikos bandymas atpažinti klaipėdietišką silkę
LKL TV sirgaliams pristato nuotaikingą reportažą iš „Neptūno“ virtuvėlės.Jame Klaipėdos krepšinio mohikanai Simas Galdikas ir Martynas Mažeika ragavo penkių skirtingų
D.Gale‘as – apie gyvenimą Kėdainiuose, pokalbį su Valančiūnu ir milžinišką Hukporti potencialą
D.Gale‘as – apie gyvenimą Kėdainiuose, pokalbį su Valančiūnu ir milžinišką Hukporti potencialą
LKL.lt tęsia pažintį su naujuoju Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ vyriausiuoju treneriu Davidu Gale‘u.Pirmąją interviu dalį, kurioje specialistas kalbėjo apie darbą NBA komandose,
"Ryto" fanai vis dar ieško D.Gudelio – nesulaukia pasiaiškinimų
"Ryto" fanai vis dar ieško D.Gudelio – nesulaukia pasiaiškinimų
Vilniaus „Ryto“ krepšinio komandos aktyviausių fanų bendruomenė „B tribūna“ kol kas nevaisingai tęsia stambiausio klubo dalininko Dariaus Gudelio paiešką.Prabėgus
"Lietkabelis" neatlaikė prieniškių tritaškių krušos
"Lietkabelis" neatlaikė prieniškių tritaškių krušos
Prienų „CBet“ (6/9) komanda „Betsafe-LKL“ namų rungtynėse parodė pavydėtiną tritaškių taiklumą ir šiuo ginklu 93:78 (26:24, 23:18, 24:20, 18:16) pražudė
"Ryto" bėdos tęsiasi: ant operacinės stalo guls K.Kitsingas
"Ryto" bėdos tęsiasi: ant operacinės stalo guls K.Kitsingas
Vilniaus „Ryto“ komandos ir toliau nenustoja šienauti traumų virusas.Šįkart sostinės klubas paskelbė, jog kairio kelio traumą patyrė puolėjas Kristjanas Kitsingas.
LKL gruodžio MVP Želionis prisiminė ir žaidimą Egipte bei Mekoje
LKL gruodžio MVP Želionis prisiminė ir žaidimą Egipte bei Mekoje
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse prabėgus paskutiniajam 2020-ųjų mėnesiui, tradiciškai apdovanojamas naudingiausias šio mėnesio žaidėjas.Šįkart tokiu titulu džiaugtis
D.Kairio paaiškinimas: emociškai perdegėme po nesėkmės "Žalgiriui"
D.Kairio paaiškinimas: emociškai perdegėme po nesėkmės "Žalgiriui"
Vilniaus „Ryto“ treneris Donaldas Kairys klubo „YouTube“ kanale atsakė į keletą klausimų ir bandė paaiškinti nesėkmingo komandos periodo priežastis. Anot trenerio,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime