LKL apžvalga: "Žalgirio" revanšas, "Nevėžio" pakilimas, permainos ir kita

Septintoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė atnešė vis dar pergalių badą juntantį „Vytautą“, artėjančias permainas Vilniaus komandoje, debiutavusius Pasvalio ir Klaipėdos ekipų įžaidėjus, pokyčius Šiauliuose bei atsirevanšavusį ir progresuojantį „Žalgirį“. LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės krepšininku tapo ukrainietis Vladyslavas Koreniukas. 23-ejų aukštaūgis sužaidė karjeros Lietuvoje mačą Šiauliuose bei atvedė Kėdainių „Nevėžį“ į trečiąją pergalę paeiliui.

209 cm ūgio centras per 28 minutes pelnė 23 taškus (10/13 dvit.), atkovojo 9 kamuolius bei surinko 32 naudingumo balus.

„Atvirai pasakius, esu patenkintas, bet svarbiausia – padėti komandai laimėti, – LKL.LT teigė 23 metų 209 cm ūgio „Nevėžio“ centras. – Geriausias atpildas už darbą – komandos pergalė.“

Puikiai dėl kamuolių kovojantis aukštaūgis pagal šį rodiklį pirmauja visoje lygoje. V. Koreniukas per mačą vidutiniškai nusiima po 7 kamuolius.

Spalio geriausias. Praėjusio mėnesio geriausiu lygos krepšininku išrinktas „Neptūno“ puolėjas Arnas Butkevičius.

25-erių krepšininkas demonstruoja geriausią sportinę formą karjeroje. Per šešerias spalį žaistas rungtynes atletas vidutiniškai rinko net po 25,5 naudingumo balo. Nė vienas kitas „Betsafe–LKL“ žaidėjas neturėjo 20 naudingumo balo vidurkio.

„Stebuklų ieškoti nereikia, – vertindamas savo formą LKL.LT sakė A. Butkevičius. – Gerai jaučiuosi komandoje, ir tai trenerio nuopelnas. Prisideda ir jo propaguojamas žaidimo stilius. Be to, įdėjau papildomo kryptingo darbo – tai daug smulkių dalykų, kas lemia geresnį žaidimą.“

Didžiausią naudą ekipai A. Butkevičius neša ne rinkdamas taškus, kurių vidutiniškai pelnydavo po 12,5 taško, o savo universaliu žaidimu. Puolėjas vidutiniškai per mačą atkovodavo po 6,5 ir perimdavo po 3,3 kamuolio bei atlikdavo po 4,2 rezultatyvaus perdavimo. Klaipėdietis šiuo metu pirmauja lygoje pagal naudingumą ir perimtus kamuolius

Spalio mėnesį „Neptūnas“ užbaigė iškovodamas 4 pergales bei patirdamas 2 pralaimėjimus.

Revanšas. Kauno „Žalgiris“ nugalėjo paskutinę neįveiktą „Betsafe–LKL“ komandą. Šarūno Jasikevičiaus armija savo žiūrovų akivaizdoje 86:62 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ bei atsirevanšavo už pralaimėjimą, patirtą sezono pradžioje.

Kaip iš natų žaidę aikštelės šeimininkai kiek užstrigę buvo trečiajame kėlinyje, kuomet per beveik 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o 10:0 atkarpą laimėjęs „Neptūnas“ deficitą sumažino iki 11 taškų (44:55).

Visgi tuomet Edgaras Ulanovas bloku pavaišino Laimoną Kisielių, Aaronas White‘as greitą ataką užbaigė dėjimu, o atsigavę žalgiriečiai ėmė tolti, kol tapo nebepavejami.

Auklėtinių pasirodymu bei žaidimo progresu buvo patenkintas ir Š. Jasikevičius. „Sužaidėme tikrai solidžiai ir žengėme žingsnį į priekį, – po dvikovos sakė strategas. – Ta prasta atkarpa, kuomet pralaimėjome 0:10, buvome praradę ritmą, koncentraciją ir suklydome net 4 kartus. Išskyrus šią atkarpą, manau, kad dominavome.“

Kauniečių gretose vėl rungtyniavo po traumos sugrįžęs Dee Bostas. Amerikietis įžaidėjas per 18 minučių pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 0/2 trit.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Baigta. Įžaidėjo Marco Carterio karjera Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube artėja į pabaigą. Amerikietis su komanda nebuvo rungtynėse Pasvalyje, o po dvikovos strategas Rimas Kurtinaitis pripažino, kad klubas siekia nutraukti sutartį su vilčių nepateisinusiu gynėju.

Vilniečiams prireikė laiko suprasti, kad M. Carteris yra labiau atakuojantis gynėjas bei negali tinkamai valdyti komandos.

„Jis yra grynai antros pozicijos žaidėjas, bet turi neblogų savybių kamuolio valdyme ir stengėmės, jog turėtų tų savybių ir komandos valdyme. Deja, jis yra geras antros pozicijos žaidėjas, bet mes šitą poziciją turime pilną ir mes ieškome antro realaus įžaidėjo. Tokiu atveju vyksta derybos, kad gal pavyks nutraukti kontraktą. Tuomet ieškosime kito įžaidėjo.

Mes matome, jog su M. Carteriu pirmoje pozicijoje nesugebėsime žaisti to, ką norime. Šiaip jis yra labai geras vaikinas, labai profesionalus, gerai treniruojasi ir visai neblogas jo lygis. Deja, jis ne tos pozicijos, kokios mums reikia“, – situaciją aiškino R. Kurtinaitis.

„Betsafe–LKL“ pirmenybėse M. Carteris sužaidė devynerias rungtynes, vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 12,8 minutės, pelnydavo po 5,4 taško, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 5,8 naudingumo balo.

Praradimas ir pamaina. „Šiauliai“ neteko vieno iš pagrindinių puolamųjų ginklų – Nicko Zeislofto. Amerikietis treniruotės metu patyrė delnakaulio lūžį, dėl kurio negalės rungtyniauti net du mėnesius.

N. Zeisloftas buvo antras rezultatyviausias šiauliečių krepšininkas (vid. 11.3 tšk.), į priekį užleisdamas tik Lauryną Birutį (vid. 11,7 tšk.).

Saulės miesto ekipa pamainos amerikiečiui ilgai neieškojo. 2 mėnesiams N. Zeisloftą pavaduoti atvyksta Akeemas Wrightas. 33-ejų krepšininkas praėjusį sezoną žaidė Kipre, Nikosijos „Apoel“ komandoje.

Europos taurės varžybų J grupės rungtynėse jis kovėsi su „Šiauliais“ ir į jų krepšį įmetė 23 ir 15 taškų.

Iš viso Europos taurės turnyre amerikietis sužaidė 12 rungtynių ir vidutiniškai aikštelėje praleido po 32,1 minutės, per kurias rinko po 14,5 taško, atkovojo po 5 kamuolius bei atliko po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.

Šiuo metu „Šiauliai“ turi antrą ilgiausią pralaimėjimų seriją visoje lygoje. Antano Sireikos auklėtiniai pergalės skonio nepatyrė jau septyneriose rungtynėse paeiliui.

Pasikandžiojo. Traumų išretinti „Šiauliai“ lengvos pergalės „Lietkabeliui“ nedavė.

Atkakliame mūšyje panevėžiečiai dviženklį pranašumą pirmą kartą pasiekė vos trečio kėlinio pabaigoje. Visgi šiauliečiai sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir, likus 3 minutėms, komandas skyrė vos vienas tolimas metimas (63:66).

Patyręs „Lietkabelis“ mačo pabaigą sužaidė užtikrinčiau, nei jaunieji varžovai. Artūro Štalbergo auklėtiniai pelnė 4 taškus paeiliui, o vėliau tritaškį įsmeigęs Simas Jasaitis uždėjo galutinį tašką.

„Mes nebeturime guostis, kad esame nusilpę ar traumuoti – mes turime kautis, – po pralaimėjimo kalbėjo „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika. – Padarėme labai daug elementarių klaidų, dar reikia mokytis.“

Šiame mače panevėžiečiams padėti galėjo ir Lorenzo Williamsas, kuris pastarąsias dvi savaites nežaidė dėl nugaros skausmų. Tiesa, įžaidėjas per 11 minučių taškų nepelnė ir surinko -1 naudingumo balą.

Badas. Prienų–Birštono „Vytauto“ pergalių badas tęsiasi. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose kovėsi su priešpaskutinėje vietoje esančiu „Juventus“, tačiau pergalės iškovoti ir vėl nepavyko 82:93.

Prieniškiams nepadėjo ir net 16 įmestų tritaškių. Visgi stipriai tolimais metimais rėmęsi šeimininkai stygo agresyvesnio žaidimo arčiau krepšio. „Vytauto“ krepšininkai prie baudų metimų linijos stojo vos šešis kartus, kai Utenos komandos krepšininkai – 34.

„Pritrūkome žmonių, didžiąją mačo dalį žaidėme be penktos pozicijos žaidėjo, – po pralaimėjimo kalbėjo prieniškių treneris Virginijus Šeškus. – Rungtynių pabaigoje pas varžovus atsirado lyderis, kuris vedė komandą. Mes kovojome tris su puse kėlinio, praleidome 98 taškus, tačiau nepasakyčiau, kad vyrai blogai gynėsi.“

Uteniškių pagrindiniu pergalės kalviu tapo Anthony Irelandas. Įžaidėjas pelnė 24 taškus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

„Vytautas“ išlieka vieninteliu klubų čempionate savo sąskaitoje dar neturinčiu pergalės.

Debiutai. Praėjusią savaitę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse debiutavo du žaidėjai. Mėlynai baltus „Neptūno“ marškinėlius pirmą kartą užsivilko Jerry Johnsonas. 35-erių veteranas per 9 minutes dvikovoje su „Žalgiriu“ pelnė 2 taškus, prasižengė ir suklydo po du kartus bei surinko -2 naudingumo balus.

„Johnsonas atvyko čia praktiškai tiesiai iš lėktuvo, tai tikrai nepademonstravo, ką gali, – po dvikovos sakė „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis. – Jam trūksta treniruočių, galbūt ir geresnio pasirengimo sezonui. Jis geras žaidėjas, mes tikimės, kad jis padės, bet dar ne dabar.“

Po ketverių metų pertraukos į „Pieno žvaigždes“ sugrįžęs Trevonas Hughesas irgi pirmą kartą šį sezoną išbėgo ant parketo. 30-metis amerikietis pralaimėjimu „Lietuvos rytui“ paženklintame mače žaidė 27 minutes, pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 1/5 trit., 4/6 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo bei surinko 16 naudingumo balų.

Atkrintamųjų viltis išsaugojęs "Nevėžis" nutraukė "Neptūno" pergalių seriją
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo mūšis pajūryje. Klaipėdos „Neptūnas“ (14-13) savo arenoje 79:92 (26:24,
Po lenta dominavusio Valančiūno komandai atkrintamųjų starte pritrūko vieno metimo
Vienintelė NBA atkrintamosiose varžybose dalyvaujanti „lietuviška“ ekipa savo pirmo etapo seriją pradėjo atkakliu, bet nesėkmingai pasibaigusiu mūšiu favoritų teritorijoje
 Naudingiausiu NBA krepšininku šeštus metus iš eilės taps ne amerikietis
NBA lyga paskelbė po tris pretendentus į asmeninius reguliaraus sezono apdovanojimus, rašo Krepšinis.lt.Naudingiausiu žaidėju pretenduoja tapti Denverio „Nuggets“ serbas Nikola
"Juventus" suspendavo savo naudingiausią žaidėją
Balandį dar nė sykio ant parketo neišbėgęs Utenos „Juventus“ legionierius iš Kroatijos Ivanas Vranešas daugiau komandoje gali ir nebepasirodyti, rašo Krepšinis.lt.27-erių
NBA atkrintamosiose varžybose – favoritų diktatas ir Lillardo fenomenas
NBA atkrintamosios varžybos kol kas šykšti staigmenų – pergalėmis startavo ir aukščiau už savo varžovus reitinguotos Milvokio „Bucks“, Los Andželo „Clippers“
Po lengvo pasivaikščiojimo Trinchieri vardijo, ko nori iš naujoko, o Šeškus baisėjosi: man gėda
LKL reguliariojo sezono nugalėtojų vardo link užtikrintai artėjantys Kauno „Žalgirio“ (23-3) krepšininkai sekmadienį net namuose 101:57 nepasigailėjo Jonavos „CBet“
Naujoko debiuto sulaukęs "Žalgiris" rekordiniu skirtumu nušlavė jonaviečius
Kauno „Žalgiris“ (23-3) labai lengvai papildė pergalių sąskaitą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir namuose 101:57 (30:15, 21:10, 26:13, 24:19) sutrypė Jonavos
Urbonas uteniškiams užkūrė pirtį, bet "Šiauliai" krito paskutinę minutę
Žydrūnas Urbonas stojo į kovą su klubu, kuriame praleido keliolika metų, tačiau puikiai pažįstama aplinka jo komandai svarbios pergalės neatnešė.Oliverio Kostičiaus treniruojama Utenos
Dominavęs "Rytas" privertė Mažeikių klubą kristi trečiąsyk paeiliui
Vilniaus „Ryto“ (22-5) komandai neprireikė pilnos sudėties, kad įveiktų Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-16) ekipą.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Po krepšiais karaliavęi "Cavaliers" užtikrintai pradėjo atkrintamąsias
NBA atkrintamosios varžybos prasidėjo Klivlando „Cavaliers“ pergale, kuri namuose 97:83 (33:26, 15:20, 17:20, 24:25) įveikė Orlando „Magic“ ir serijoje iki keturių pergalių
Į rikiuotę grįžęs Žagaras: mūsų tikslas gal ir būti finale
Ilgai lauktas sugrįžimas įvyko. Vilniaus „Wolves Twinsbet“ legionierius iš Latvijos Artūras Žagaras po sunkios traumos šeštadienį „Betsafe-LKL“ čempionato
Prienuose – ilgai lauktas Žagaro sugrįžimas ir triuškinanti "Vilkų" pergalė
„Betsafe-LKL“ čempionatas vienam vakarui sugrįžo į Prienus, kur dominavo latvių talento sugrįžimo sulaukę Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (19-8) krepšininkai. Šeimininkų
Žalgiriečių Eurolygos epizodų dešimtuke – Hayeso dominavimas
Praėjusią savaitę stipriausiame Senojo žemyno klubiniame krepšinio turnyre kovas baigę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį sezoną pažymėjo gausybe efektingų epizodų.„Žalgiris
Sabonio perimtas iš Valančiūno kamuolys bei dėjimas – tarp įspūdingiausių momentų
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė balandžio 19 dieną vykusių įkrintamųjų varžybų gražiausių epizodų penketuką.Į jį pateko ir Lietuvos rinktinės bokštai.Trečią
Sabonio sezonas – baigtas: kelionę link NBA žiedų pratęs tautietį pranokęs Valančiūnas
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Naujajame Orleane vykusiose lemiamose NBA įkrintamųjų rungtynėse vietos „Pelicans“ krepšininkai 105:98 (22:24, 32:21, 29:22,
"Heat" ir vėl aplaužė ragus "Buliams" bei įšoko į atkrintamąsias
Paskutiniais šių metų NBA Rytų konferencijos atkrintamųjų dalyviais tapo praėjusių metų lygos finalininkai Majamio „Heat“ krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Eriko
Štreimikytė-Virbickienė: krepšinis tapo pirma meile, kuri nerūdija (interviu)
Viena žinomiausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkių – Jurgita Štreimikytė-Virbickienė – turėjo įspūdingą karjerą. Puolėja yra viena iš dviejų Lietuvos
Į Lietuvą jau atvykęs "Žalgirio" naujokas paaiškino, kuo gali padėti kauniečiams
Kauno „Žalgirio“ gretas ketvirtadienį oficialiai papildęs 28-erių metų 203 cm ūgio Demetre Riversas jau penktadienio popietę pasiekė Lietuvą.Su antra puse ir šuniu į Vilniaus
Sedekerskis ir "Baskonia" pačiupo paskutinį Eurolygos atkrintamujų bilietą
Penktadienį nuaidėjo pirmųjų istorijoje Eurolygos įkrintamųjų paskutinis mačas, po kurio paaiškėjo paskutinė į atkrintamąsias įšokusi komanda. Paskutinį bilietą sugriebė Tadas
Praėjusį sezoną atsimenantis Beručka: nemanau, kad yra didelis skirtumas su kuo žaisti
Po susidariusios pertraukos tvarkaraštyje Vilniaus „Wolves Twinsbet“ šeštadienį grįžta į šalies čempionato kovas ir priims į svečius atvykstančią Pasvalio
Mažeikiškio Antetokounmpo pokalbiai su teisėju, treneriu ir komandos draugais
„Betsafe-LKL TV“ dėmesio sulaukė Mažeikių „M Basket Delamode“ žaidėjas Alexas Antetokounmpo.Jauniausias iš brolių Antetokounmpo, rungtynių metu naudojo sportininkams
Jaunimo rinktinėms – palankūs Krivo, Murausko, Jakučionio ir Jocytės atsakymai
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje ketvirtadienį susirinkę šalies jaunimo rinktinių treneriai pristatė savo pasirengimo ateinančios vasaros pirmenybėms planus ir pasidalino
ASVEL krizė gali paveikti ir Jocytės ateitį
Lietuvos moterų krepšinio žvaigždė Justė Jocytė ateinantį sezoną gali pradėti naujoje komandoje, praneša Prancūzijos žiniasklaida.Skelbiama, kad Vilerbano ASVEL mažins biudžetus
Murauskas keičia universitetą, žais kartu su Marčiulioniu
Paulius Murauskas nusprendė pakeisti universitetą po neitin sėkmingo pirmojo sezono NCAA. 20-metis antrąjį sezoną suvienys jėgas su Augustu Marčiulioniu, rašo Krepšinis.lt.P. Murauskas
Generolui atiduota pagarba: Vilniuje iškelti "Ryto" legendos Eidsono marškinėliai
Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Rytas“, minėdamas 15-ąsias triumfo Europos taurėje metines, LKL rungtynių su Šiaulių „Šiauliais“ ilgosios pertraukos metu savo
Oficialu: "Žalgirio" gretas sustiprino amerikietis (Jankūno komentaras)
Traumų išretintą Kauno „Žalgirio“ puolėjų liniją netrukus papildys naujokas. Lietuvos čempionų klubas iki sezono pabaigos pasirašė sutartį su 203 cm ūgio amerikiečiu
"Rytas" pagerbė legendą, įveikė "Šiaulius" ir pristatė jauniausią savo debiutantą
Vilniaus „Rytas“ (21-5) sužaidė ypatingas rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), pergale paženklindamas Chucko Eidsono pagerbimą.Vilniečiai savo arenoje 83:74 (24:18,
Visų laikų LKL rekordą pagerinęs Ebo nukalė triukšinančią pergalę
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) netikėtu rezultatu ir rekordu baigėsi dviejų antrosios lentelės dalies klubų susidūrimas. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“