LKL savaitės apžvalga: pergalių badą nutraukę "Šiauliai" ir neįprastas pratęsimas

Pirmąją pergalę po 11 pralaimėjimų serijos pasiekę „Šiauliai“, taškų per pratęsimą nepelnę Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai, rezultatyvumo rekordas Pasvalyje, naudingiausiu „Žalgirio“ krepšininku šiame sezone tapęs Derrickas Waltonas, įspūdinga klaipėdiečių pergalė Panevėžyje – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės žaidėju tapo Utenos „Juventus“ atakų organizatorius Alexas Hamiltonas.

Amerikietis sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną, o jo vedama Aukštaitijos ekipa Alytuje per pratęsimą 86:75 pranoko vietos „Dzūkiją“.

A. Hamiltonas per 35 minutes ant parketo praleistas minutes pelnė 24 taškus (6/10 dvit., 2/5 trit., 6/8 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Žaidėjas šiame mače gerino asmeninius savo rekordus „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pelnydamas daugiausia taškų, atkovodamas daugiausia kamuolių, rinkdamas daugiausia naudingumo balų bei pakartojo geriausią pasiekimą rezultatyvių perdavimų kategorijoje.

„Juventus“ gynėjas šiuo metu užima 2-ąją vietą lygoje pagal rezultatyvumą (vid. 14 tšk), 3-ąją pagal perimtus kamuolius (vid. 2) bei 7-ąją pagal naudingumo balus (vid. 15).

Pirmoji „Šiaulių“ pergalė. Prireikė dviejų mėnesių, kad „Šiauliai“ (1-11) atsidarytų pergalių sąskaitą šalies čempionate – Antano Sireikos kariauna išvykoje 88:80 palaužė Prienų „Skycop“ (4-8).

Saulės miesto ekipa varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmajame ketvirtyje, kurio pabaigoje pirmavo net 21 taško persvara (30:9).

Nors „Skycop“ buvo dukart priartėjusi per vienaženklį atstumą, tačiau užtikrinčiau pabaigą sužaidę
„Šiauliai“ iškovojo pirmąją sezono pergalę po 11 pralaimėjimų iš eilės.

„Namuose niekada nesinori pralaimėti, – teigė „Skycop“ strategas Virginijus Šeškus. – Prieš rungtynes A. Sireika interviu sakė, kad žais bėganti komanda prieš protingą. Visiškai negaliu su tuo sutikti. Jie buvo greitesni, turėjo daugiau noro ir, manau, buvo protingesni.“

Šiauliečius nuo 9-oje vietoje esančio „Nevėžio“ skiria viena pergalė, tuo metu 7-oje ir 8-oje pozicijose esantys Pasvalio ir Prienų klubai turi trijų pergalių pranašumą.

„Neptūno“ revanšas „Lietkabeliui“. Klaipėdos „Neptūnas (10-2) šeimininkavo Panevėžyje bei 100:76 revanšavosi „Lietkabeliui“ (7-4) už pralaimėjimą pirmajame „Betsafe–LKL“ rate.

Uostamiesčio ekipa į pergalę vedė sezono rungtynes sužaidęs Laimonas Kisielius – puolėjas per 24 minutes pelnė 21 tašką (6/8 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios atleto rungtynės šį sezoną.

„Neptūnas“ lemiamą smūgį varžovams sudavė po ilgosios pertraukos, kuomet spurtavo 20:3 bei 8 taškų persvarą pavertė į 25 (75:50).

„Tai buvo gėdingos rungtynės, o aš noriu atsiprašyti sirgalių, – po pralaimėjimo sakė „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas. – Žaidėme labai blogai, „Neptūnas“ mus pranoko visuose krepšinio elementuose. Tai buvo lyg vaikų ir vyrų rungtynės.“

Rezultatyvumo rekordas Aukštaitijoje. Dvi skaudžias nesėkmes Eurolygoje praėjusią savaitę patyrę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsitiesė Pasvalyje.

109:68 „Pieno žvaigždes“ (4-8) įveikęs Kauno „Žalgiris“ (11-1) užfiksavo šio „Betsafe–LKL“ sezono rezultatyvumo rekordą.

Kauniečių gretose išsiskyrė legionierius Derrickas Waltonas, per 20 minučių pelnęs 25 taškus (3/4 dvit, 3/5 trit., 10/10 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus pažeidė taisykles bei surinko 28 naudingumo balus.

„Derrickas sužaidė įspūdingai, labai malonu už jį. Sezono viduryje atvykus į naują komandą įsivažiuoti yra sunku, todėl tokios rungtynės jam buvo reikalingos“, – po mačo džiaugėsi Š. Jasikevičius.

Amerikietis yra naudingiausias „Žalgirio“ krepšininkas „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Per penkerias žaistas rungtynes jis pelnė po 11,2 taško, atliko po 5,6 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 16,4 naudingumo balo.

Vilniuje šansų neturėjęs „Nevėžis“. Svarbias Europos taures rungtynes Frankfurte pralaimėjęs Vilniaus „Rytas“ (9-2) savo pyktį išliejo namuose, kuomet šeštadienį 100:61 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ (2-10).

Nuo pirmųjų minučių sąlygas diktavę vilniečiai greitai krovėsi pranašumą, kuris po dviejų kėlinių pasiekė 25 taškų (53:28) ribą. Antroji mačo dalis tebuvo formalumas, pasireikšti progų sulaukė visi „Ryto“ krepšininkai.

Geriausią sezono mačą sostinės ekipoje sužaidė Martynas Echodas ir Mindaugas Girdžiūnas. Aukštaūgis pelnė 14 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei surinko 26 naudingumo balus, tuo metu gynėjo sąskaitoje – 17 taškų, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

„Manau, kad buvo geros rungtynės, be didesnių smigimų žemyn, kas pas mus pasitaikydavo. Kaip treneriui, tokios rungtynės yra smagiausios – žaidžia jauni, rezultatas kyla, išlaiko intensyvumą. Tikrai geros ir pasisekusios rungtynės“, – po pergalės sakė Dainius Adomaitis.

Neįprastas pratęsimas Alytuje. „Dzūkija“ (5-7) per penkias pratęsimo minutes namuose nesugebėjo pelnyti nė taško, o tuo pasinaudojusi 86:75 Utenos „Juventus“ (6-6) iškovojo jau ketvirtąją pergalę per pastaruosius penkis mačus.

Dar įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Dzūkija“ turėjo 13 taškų deficitą, tačiau kilo į lemiamą šturmą, sužaidė atkarpą 15:3, kurią vainikavo pratęsimą išplėšę Artūro Jomanto baudų metimai.

„Juventus“ ekipai iš žaidimo pavyko išjungti pagrindinį Alytaus ekipos variklį Kendricką Browną. Įžaidėjas per beveik 36 minutes pelnė 4 taškus (1/4 dvit., 0/8 trit., 2/3 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau ir suklydo 7 kartus bei surinko -6 naudingumo balus.

„Pirmąkart šį sezoną po rungtynių nepyksiu ant komandos, – po pergalės sakė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas. – Gal blogai, gal dabar ims žaisti prastai, bet neturiu jai priekaištų.

Anksčiau rungtynėse būdavo svyravimų, bet šįkart mes kontroliavome visą mačą. Kur norėjome – mušėme, kur norėjome – gynėmės. Išlaikyti Browną su 4 taškais, 7 perdavimais ir 7 klaidomis yra gerai. Pratęsimui prasidėjus net nesijautė jokio jaudulio, vėl darėme savo derinius ir tvarkėme savo reikalus.“

Karaliaus Mindaugo taurė. Pergalė Alytuje nebuvo vienintelė „Juventus“ komandai praėjusią savaitę. Uteniškiai trečiadienį antrą kartą pranoko Kėdainių „Nevėžį“ bei užtikrintai pateko į KMT ketvirtfinalį.

Šiame turnyre liko vienas nežinomasis – prie „Žalgirio“, „Ryto“, „Neptūno“, „Lietkabelio“, „Šiaulių“, „Pieno žvaigždžių“ ir „Juventus“ ekipų prisijungs „Dzūkijos“ ir „Skycop“ poros nugalėtojas.

Pirmąjį mačą Prienuose minimalia persvara 84:83 laimėjo dzūkai, o atsakomasis mačas Alytuje vyks gruodžio 4-ąją.

Paaiškėjus visoms ketvirtfinalio etapo dalyvėms, burtai jas suporuos gruodžio 5-ąją, o KMT finalo ketvertas vyks vasario 16-17 d. „Siemens“ arenoje, bilietas į krepšinio renginį – puiki Kalėdų dovana.

Interviu su M. Gecevičiumi. Po trejų metų pertraukos į Lietuvą rungtyniauti sugrįžęs Martynas Gecevičius pripažįsta – tai toli gražu nebuvo didžiausi pokyčiai jo gyvenime pastaruoju metu. Daug labiau jo rutiną pakeitė prieš aštuonis mėnesius gimusi dukra Ema.

„Kol dar nebuvo nei dukros, nei žmonos, leisdavau sau pamiegoti ir iki vidurdienio, – važiuodamas į laikinus namus netoli Prienų LKL TV kūrybinei grupei sakė M. Gecevičius. – Dabar, kai dukra keliasi anksti ryte, reikia keltis ir man. Esant progai visada stengiuosi su dukra pabūti kiek įmanoma daugiau, kad ir žmona galėtų skirti laiko sau.“

LKL TV kūrybinę komandą į klubo suteiktą automobilį pasisodinęs krepšininkas teigė, kad su žmona, buvusia tenisininke Lina Stančiūte sutarti pavyksta visada.

„Išties visai nesipykstame, visada viską puikiai susideriname. Nors vaikas tą rutiną kiek ir pakeitė, tačiau mes dėl to didelių problemų tikrai neturėjome.“

Plačiau apie karjeros vingius ir kodėl grįžo į Lietuvą M. Gecevičius pasakoja LKL TV paruoštame specialiame siužete.

Užribis. Tradicinėje rubrikoje „Užribis“ atrinkti nuotaikingiausi momentai iš čempionato kovų lapkričio mėnesį ir šį kartą siūlome pamatyti, kaip Virginijus Šeškus skuba gelbėti savo sūnų, kaip Emmanuelis Omogbo pratinasi prie žvaigždės statuso ir ką Kazys Maksvytis aiškino savo auklėtiniams per minutės pertraukėlę.

Ispanų žiniasklaida: "Real" Kaune pakirto Šaro planas, neišnaudotas ūgis ir greitos F.Campazzo pražangos
Po pirmojo pralaimėjimo šį sezoną ispanų leidiniai Madrido „Real“ nesėkmės Kaune priežasčių ieškojo ir teisėjų švilpukuose, ir puikiai Šarūno Jasikevičiaus
G.Antetokoumpo: net baisu nuo to, kokie galingi mes galime būti
NBA lygos MVP ir Graikijos rinktinės žvaigždė Giannis Antetokounmpo aukštai įvertino savo komandos potencialą po ikisezoninių rungtynių."Bucks" pirmą kartą nuo 1997 metų pasirengimą
Karališkai prieš "Real" sužaidęs Z.LeDay nuopelnus atidavė komandos draugams ir treneriams
Kauno „Žalgirio“ vedliu į pirmąją sezono pergalę Eurolygoje tapusiam Zachui LeDay ketvirtadienio vakaro rungtynės prieš Madrido „Real“ nebuvo statistiškai geriausios
Buvęs C.Anthony bendraklubis: "Melo nenori pasitraukti štai taip. Jis norėtų atsisveikinimo turo"
Buvęs Carmelo Anthony bendraklubis papasakojo apie tai, kad priblėsusi žvaigždė tik žodžiais normaliai reaguoja į situaciją, kai jo karjera gali baigtis dėl NBA klubų pasiūlymų nebuvimo.Anksčiau
Europietiškas "Mavericks" duetas driokstelėjo dvigubus dublius ir šventė pergalę
9 komandos baigė NBA priešsezoninių varžybų ciklą, trys Europos žvaigždės Giannis Antetokounmpo, Kristapas Porzingis ir Luka Dončičius tą pabaigą pažymėjo dvigubais dubliais.Prieš
Šaras po geriausių rungtynių neskraidė padebesiais: galime ir turime žaisti dar geriau
Šarūnas Jasikevičius pagaliau išvydo tą Kauno „Žalgirį“, kurį nori matyti Eurolygoje. Įspūdingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę kauniečiai pirmąją pergalę pajėgiausiame
Pirmą antausį gavęs R.Kurtinaitis išvardijo pralaimėjimo čempionams priežastis
Pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje patyrusios Maskvos srities „Chimki“ strategas Rimas Kurtinaitis teigė, kad pirmiausiai jo auklėtiniams koją pakišo žaidimo plano nesilaikymas
Rekordinį debiutą užfiksavusi 16-metė A.Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę
Kartu su Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komanda į aukščiausiąją šalies lygą pakilusi Audronė Zdanevičiūtė moterų krepšinyje debiutavo su trenksmu.16-metė
Į Lietuvos moterų rinktinę kartu su J.Jocyte pakviestas ir jos treneris (sudėtis
Likus mažiau nei mėnesiui iki 2021 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos rungtynių, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius paskelbė rinktinės sudėtį
"Lakers" žvaigždžių šou: Daviso ir Lebrono tandemas nupūtė "Warriors" pastangas
Anthony Daviso sugrįžimas į aikštę paženklintas įspūdingu jo šou ir skambia „Lakers“ pergale.„Staples Center“ arenoje trečiadienį vykusiose rungtynėse Los
"Real" paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos
Klemenas Prepeličius paliko be žado visą Stambulo „Daruššafaka“ komandą. 26-erių slovėnas paskutinę Europos taurės turnyro rungtynių sekundę švystelėjo kamuolį
Aukščiausio lygio varžovą sutinkantis Šaras - apie teisėjų klaidų pripažinimą: tai yra formalumai
Pirmą kartą per Šarūno Jasikevičiaus vadovavimo laikotarpį dviem pralaimėjimais Eurolygoje startavusio Kauno „Žalgirio“ ketvirtadienį laukia ne ką mažesnis iššūkis.Į
Vyriausias NKL žaidėjas V.Šarakauskas: žaidžiu sukandęs dantis
Vytautas Šarakauskas puikiai pradėjo VIKINGLOTO-NKL sezoną ir praėjusią savaitę tapo naudingiausiu krepšininku, tačiau pats Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ aukštaūgis
Fantastiškas P.Poškos metimas - NKL savaitės "Top 10" viršūnėje
Gražiausią antrosios VIKINGLOTO-NKL savaitės epizodą sukūrė „Šilutės“ puolėjas Paulius Poška, kurio įspūdingas metimas iš aikštės vidurio aidint sirenai
"Kings" pateikė pasiūlymą Serbijos rinktinės lyderiui dėl kontrakto pratęsimo
Sakramento "Kings" klubas pateikė pasiūlymą pratęsti kontraktą Serbijos rinktinės lyderiui Bogdanui Bogdanovičiui.Kaip rašo "The Sacramento Bee", snaiperiui siūloma ketverių
Stulbinanti "Celtics" naujoko tritaškių salvė: per kėlinį - 8 tolimi šūviai!
Priešsezoninėse NBA rungtynėse antradienį vakare Klivlando „Cavaliers“ namuose 95:118 (19:27, 25:28, 33:39, 18:24) neprilygo Bostono „Celtics“ ekipai.Po mačo dėmesio
Rekordinį taiklumą pademonstravęs "Nevėžis" tritaškiais užliejo "Ežerūną" (komentarai)
Įspūdingai iš toli atakavęs Kėdainių „Nevėžio“ klubas užtikrinta pergale pradėjo pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 102:70 (28:23,
Puolimo variklį užkūrusi "Juventus" sumindė NKL čempionus (komentarai)
Utenos „Juventus“ komanda galingai pradėjo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovas ir pirmojo etapo rungtynėse svečiuose 103:67 (26:16, 28:15, 30:19, 19:17) nepaliko vilčių Marijampolės
P.Jankūnas: "Sirgaliai mus jau pripratino prie "soldoutų". Tokioje atmosferoje žaisti labai smagu"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje Eurolygos savaitės rungtynėse priims komandą, kuri kiekvieną sezoną kovoja tik dėl čempionų
Šoklusis "šiaulietis" užkariavo LKL gražiausių epizodų penketuką
Kevinas Hardy tapo neabejotinai ryškiausiu „Betsafe–LKL“ debiutantu. 188 cm ūgio „Šiaulių“ gynėjas antrą kartą šį sezoną sukūrė gražiausią
Vyriausias NKL žaidėjas V.Šarakauskas - savaitės MVP
Antrosios VIKINGLOTO-NKL savaitės naudingiausiu krepšininku tapo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ veteranas ir vyriausias pirmenybių krepšininkas 37-erių Vytautas Šarakauskas.204
Pasitvirtino niūrios prognozės dėl G.Greeno traumos: "Rockets" puolėjas nežais 2-3 mėnesius
Pasitvirtino niūrios prognozės dėl Hjustono "Rockets" veterano Geraldo Greeno traumos: krepšininkui nustatytas kairės pėdos kaulo lūžis, jis negalės rungtyniauti 2-3 savaites.2007
S.Kerras įvardijo "Warriors" problemą ikisezoninėse: jei ją išspręsime, aplenksime "Maccabi" ir gal net "Sharks"
"Golden State Warriors" vyriausiasis treneris Steve'as Kerras įvardijo didžiausią komandos problemą ikisezoninėse rungtynėse."Kontroliniuose susitikimuose žaidžia 37 klubai -
L.Dončičius ir K.Porzingis atvedė "Mavs" į pirmąją pergalę; "Grizzlies" be J.Valančiūno pralaimėjo
Pirmąją pergalę NBA lygos ikisezoninėse rungtynėse iškovojo "europietiškas" Dalaso "Mavericks" klubas.Šiąnakt Ricko Carlisle'o auklėtiniai 107:70 (29:19,
Praėjusiame sezone sužibėjusio B.Hieldo ir "Kings" derybos atsidūrė aklavietėje
Praėjusiame NBA lygos sezone sužibėjusio Buddy Hieldo ir Sakramento "Kings" derybos dėl naujo kontrakto atsidūrė aklavietėje, praneša "The Sacramento Bee".B.Hieldas nereikalauja
L.Kleiza: kai mūsų kartos augo, mes buvome "alkani" ir neturėjome tiek daug pasirinkimo
Savaitgalį Anykščiuose startavo šeštasis, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projekto, „Talentų karta“ sezonas. Trenerių komisijos atrinkti talentingiausi