LMKL: kauniečių derbis, lengva čempionių pergalė bei trečdalis Sh.Landry pelnytų taškų

Sh.Landry, Augusto Didžgalvio nuotr.
Nesustabdomai rungtyniavusi Shenita Landry surinko trečdalį Vilniaus „Kibirkšties“ (15-5) taškų ir atvedė sostinės klubą į pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL).

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamas klubas paskutinėje tarpusavio reguliariojo sezono akistatoje uostamiestyje 82:69 (18:16, 14:13, 26:22, 24:18) trečiąsyk šį sezoną palaužė Klaipėdos „Fortūnos“ (9-12) krepšininkes.

„Kibirkšties“ lyderė per 26 minutes pelnė 28 taškus (10/16 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 5/11 baudos) ir pakartojo asmeninį karjeros rekordą, užfiksuotą sausio pabaigoje.

S. Landry taip pat atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus. Iki geriausio asmeninio pastarojo rezultato jai pritrūko dviejų balų.

Tuo metu „Fortūnos“ komandoje be keitimų žaidusi Sandra Baliutavičiūtė pelnė 17 taškų (7/14 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir įsirašė septintąjį dvigubą dublį šį sezoną.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Andrai Gabalytei smeigus tritaškį, „Fortūnos“ atsilikimas sumažėjo iki šešių taškų – 56:62, bet tuomet Dalia Donskichytė atsakė dviem taikliais tolimais metimais, tris taškus pridėjo ir Laura Juškaitė bei pabėgo į priekį – 71:56.

„Fortūna“: Andra Gabalytė 21, Sandra Baliutavičiūtė 17 (11 atk. kam.), Agnė Černeckytė 15, Erika Kregždytė 8.

„Kibirkštis“: Shenita Landry 28 (9 atk. kam.), Dalia Donskichytė 13, Laura Juškaitė 10 (8 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė 9.

Užtikrintą pergalę iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ (16-3) krepšininkės, kurios išvykoje 90:45 (17:19, 26:6, 21:8, 26:12) įveikė Šiaulių „Šiaulius-Universitetą“ (0-20).

Lietuvos čempionėms į atlapus kibusios šiaulietės po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 19:17, bet per antrąjį ir trečiąjį kėlinius surinko tik 14 taškų, kai įsibėgėjusios „Sūduvos“ atstovės atseikėjo 47 ir pabėgo į priekį – 64:33.

Šiame susitikime pirmąkart po dviejų mėnesių pertraukos aikštėje pasirodė po menisko traumos atsigavusi Rita Milieškienė.

Nuo suolo pakilusi 39-erių gynėja per 18 minučių pasižymėjo 7 taškais (3/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų.

Taip pat „Sūduvos“ klube debiutavo naujokė Sidney Cook, aikštėje praleidusi 17 minučių, įmetusi 11 taškų, atkovojusi 9 kamuolius ir surinkusi 16 naudingumo balų.

Beveik pusę šiauliečių taškų pelniusi Brigita Sinickaitė pataikė 8/17 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 1/3 baudų ir į savo sąskaitą įsirašė 20 taškų.

„Šiauliai-Universitetas“: Brigita Sinickaitė 20, Urtė Bukauskaitė 10, Dominyka Paliulytė 9.

„Sūduva“: Danielle McCray 21, Neringa Skadaitė 15, Ligita Tamutytė 13, Sidney Cook 11 (9 atk. kam.).

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos” (17-3) Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Manto Šerniaus auklėtinės namuose rezultatu 92:69 (21:16, 24:11, 19:19, 28:23) įtikinamai nugalėjo Kauno „Aistes-LSU” (9-11).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Hoptrans-Sirenos”, kurios sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes pirmavo – 11:5. Tačiau varžovės surengė sėkmingas atakas ir sumažino deficitą iki 3 taškų – 10:13. Po Gabijos Šegždaitės, Arinos Bilotserkivskos ir Livijos Sakevičiūtės dvitaškių, šeimininkių persvara išaugo iki 8 taškų (19:11), tačiau „Aistės-LSU” ketvirčio pabaigoje pavyko priartėti ir garliaviškių pranašumas siekė 5 taškus – 21:16.

Antrajame kėlinyje ir toliau „Hoptrans-Sirenas” vedė L.Sakevičiūtė, o po Kristės Druskytės dvitaškio garliaviškių persvarą pirmą kartą mače tapo dviženklė – 31:21. Antroje kėlinio pusėje šeimininkės ir toliau išlaikė saugų dviženklį pranašumą, kuris buvo šoktelėjęs iki 14 (41:27), o prieš antrąją mačo dalį buvo padidintas ir iki 18 taškų – 45:27.

Po ilgosios pertraukos „Hoptrans-Sirenos” ir toliau nemažino rungtynių tempo ir bėgo į priekį – 52:30. Nors „Aistėms-LSU” ir pavykdavo kiek sumažinti savo deficitą (40:56), tačiau garliaviškės iniciatyvos nebuvo linkusios paleisti iš savo rankų. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Hoptrans-Sirenų” persvara buvo įtikinama – 64:46.

Paskutinį ketvirtį spurtu 11:4 pradėjo „Hoptrans-Sirenos” ir padidino savo susikrautą pranašumą iki 25 taškų – 75:50. Antroji kėlinio dalis tebebuvo formalumas. Nors viešnios ir neleido garliaviškėms dar labiau pabėgti, tačiau „Hoptrans-Sirenos” įsirašė įtikinamą pergalę – 92:69.

„Hoptrans-Sirenos”: Livija Sakevičiūtė 17 (5 rez. perd.), Ieva Šimkutė 13, Dovilė Saurazaitė 12, Kristė Druskytė (5 atk. kam.) ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 10.

„Aistės-LSU”: Karolina Kazočiūnaitė 16, Monika Petrauskaitė 15 (10 atk. kam.), Klaudija Serkevičiūtė 11.

"Kibirkštis" pasitraukė iš Europos taurės turnyro
Lietuvos čempionės Vilniaus „Kibirkšties“ (2-4) krepšininkės skaudžiu pralaimėjimu atsisveikino su Europos moterų taurės turnyru, rašo Krepšinis.lt.Rimanto
"Kibirkšties" gretose – 3x3 čempionė: norėjau išbandyti save
Vilniaus „Kibirkšties“ komandą sustiprino 2023-aisiais Krokuvoje vykusio Europos žaidynių moterų 3×3 krepšinio turnyro čempionė Martyna Petrėnaitė.25-erių metų
Paaiškėjo "Kibirkšties" varžovės Europos taurėje: į Lietuvą atvyks turnyro vicečempionės
Ketvirtadienį paaiškėjo Vilniaus „Kibirkšties“ varžovės moterų Europos taurės grupių etape. Iškritus burtams sostinės klubas pateko į C grupę.Joje vilnietės
"Kibirkšties" gretose – puolėja iš Ukrainos
Vilniaus „Kibirkšties“ puolėjų grandį papildė iš Latvijos atvykstanti 183 cm ūgio lengvojo krašto pozicijoje žaidžianti ukrainietė Viktorija Babych.„Nekantrauju
Petronytė: skambučio iš "Kibirkšties" laukiau du mėnesius, o rinktinei niekada nesakiau "ne"
Praėjusį sezoną Lietuvoje praleidusi Gintarė Petronytė vėl išvyksta žaisti į užsienį. Centro puolėja atskleidė, jog turėjo noro pasilikti Vilniuje ir gal net užbaigti karjerą „Kibirkšties“
Lemiamas paskutinės sekundės metimas parklupdė „Kibirkštį“ finale
„Betsafe-Baltijos lygos“ finale po dramatiškos kovos suklupo Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės Birštone vykstančiame finalo ketverto lemiamose
Netikėtai pralaimėjusi "Kibirkštis" užleido Baltijos lygos reguliariojo sezono nugalėtojos titulą
„Betsafe-Baltijos lygos“ reguliariojo sezono Vilniaus „Kibirkšties“ (19-3) ekipai laimėti nepavyko. Gitauto Kievino auklėtinės išvykoje išvykoje 82:87 (19:21,
Karalienės taurė lieka Vilniuje, Petronytė surengė kosminį pasirodymą
„Karalienės taurės“ finale aukso medaliais pasidabino Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės 98:92 (27:12, 19:24, 24:35, 28:11) nugalėjo be vyr. trenerio
Klaipėdą drebins "Karalienės taurės" finalai ir Snaiperės konkursas
Jau šį sekmadienį keturios stipriausios „Adma Moterų lygos“ komandos keliaus į Klaipėdą, LCC tarptautinį universitetą (Kretingos g. 36), kur varžysis „Karalienės taurėje“.Į
Baltijos lygos lyderių dvikovoje – įspūdingas Petronytės pasirodymas ir "Kibirkšties" pergalė nepadoriu skirtumu
„Betsafe-Baltijos lygoje“ susitiko dvi lyderiaujančios komandos. Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus „Kibirkšties“ (19-2) klubas savo aikštėje 83:46 (27:17, 24:8,
14-metė Kaukėno dukra debiutavo "Kibirkšties" gretose
Mikrotraumoms įsisukus į Vilniaus „Kibirkšties“ komandą – šansas jaunosioms Lietuvos krepšininkėms. Prie sostinės ekipos prisijungė Venessa Kaukenas ir Sintija
"Kibirkštis" baigė žygį Europos taurėje
Nebeturėjusi kur trauktis Vilniaus „Kibirkštis“ vėlų trečiadienio vakarą Prancūzijoje pasitiko lemiamą Europos taurės atkrintamųjų etapo iššūkį.Gitauto Kievino
Į atkrintamąsias patekusios "Kibirkšties" treneris: jos mylis sirgalius – tegu meilė nebūna be atsako
Vilniaus „Kibirkštis“ po ilgos pertraukos tarptautinėje erdvėje šiemet grįžo į moterų Europos taurės varžybas, kuriose Lietuvos sostinės ekipa nebuvo pastumdėlės. Vilnietės
Dramatiška pergalė atvėrė "Kibirkščiai" Europos taurės atkrintamųjų duris
Paskutiniame moterų Europos taurės reguliariojo sezono ture Vilniaus „Kibirkštis“ (3/3) išvykoje antrą kartą nustebino F grupės lyderes Dėro „Uni Gyor“ (4/2).
Įspūdingo Petronytės žaidimo "Kibirkšties" pergalei Europos taurės mače nepakako
Vilniaus „Kibirkšties“ (2/3) komanda po pertraukos sugrįžo į Europos taurės kovas, tačiau nesėkmingai. Ketvirtadienio vakarą Gitauto Kievino auklėtinės išvykoje surėmė
"Kibirkštis" namie po atkaklios kovos nusileido viešnioms iš Turkijos
Vilniaus „Kibirkšties“ (2-2) komanda po ilgos pertraukos sugrįžusi į Europos taurės turnyrą demonstravo puikius rezultatus, tačiau trečiadienio vakarą Gitauto Kievino auklėtinės
Įspūdingą Europos taurės startą apibendrinusi Petronytė: sustoti nežadame
Vilniaus „Kibirkštis“ (2:1) šiandien tęsia Europos taurės batalijų maratoną. Šįkart į Lietuvos sostinę atvyksta Ankaros „Botaš“ (1:2) ekipa. Su
Europos taurės turnyre – krauju sulaistyta "Kibirkšties" pergalė ir atominis naujokės debiutas
Vilniaus „Kibirkštis“ (2/1) ketvirtadienį papildė savo pergalių taupyklę Europos taurės F grupės varžybose, namuose rezultatu 81:76 (17:25, 21:12, 22:21, 21:18) įveikusi ligšiolines
Europos taurėje – spurtą sugėrusios "Kibirkšties" pralaimėjimas
Vilniaus „Kibirkšties“ (1-1) krepšininkės ketvirtadienio vakarą Europos taurės namų rungtynėse surėmė ginklus su Ašdodo „Maccabi“ (1-1) iš Izraelio.Gerą
WNBA duetą pasitinkanti "Kibirkštis": kovą tikrai pažadame
Vilniaus „Kibirkštis“ artėjantį ketvirtadienį tęs žygį moterų Europos taurės turnyre. Pirmajame mače Turkijoje sostinės krepšininkės 69:64 nukovė Ankaros „Botaš“
Neįtikėtina Petronytė: 20 minučių, 43 naudingumo balai
Vilniaus „Kibirkštis“ (2-0) tęsia pergalingą žygį Baltijos čempionate. Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus klubas išvykoje 84:55 (22:11, 21:21, 17:13, 24:10) įveikė
Galingas "Kibirkšties" startas – sutriuškintos Baltijos lygos čempionės
Prasidėjusiame Baltijos lygos sezone atėjo laikas ir praėjusio čempionato finalininkių startui. Lietuvos čempionė Vilniaus „Kibirkštis“ (1-0) Baltijos lygos titulo vagystę
Įvaizdį pakeitusi "Kibirkštis" perima "Ryto" spalvas
2022-2023 m. sezoną Vilniaus „Kibirkštis“ pasitinka atnaujinusi ne tik sudėtį, bet ir komandos įvaizdį. Bendradarbiaujant su „Ryto“ klubu buvo priimtas sprendimas suartinti
"Kibirkštis" komplektaciją baigė pasikviesdama universalią amerikietę
Paskutinė „Kibirkšties“ komandos naujokė – klubas baigia komplektacijos darbus. Sostinės klubo vadovas padėjo parašą ant paskutinės sutarties su legioniere. Lietuvos
"Kibirkštyje" – dar vienas sugrįžimas: į sostinę grįžta rezultatyvių perdavimų asė
Vilniaus „Kibirkšties“ gretose – dar vienas sugrįžimas. Po metų pertraukos į Lietuvos čempionių ekipą grįžta ilgametė sostinės klubo įžaidėja Justina Kraujūnaitė.J.
Į Europos turnyrą bei "Jeep" areną grįžtanti "Kibirkštis" nusiteikusi rimtai: susigrąžino ir rinktinės puolėją
Vilniuje – dar vienas galingas ėjimas. Į „Kibirkštį“ po ketverių metų pertraukos grįžta ilgametė sostinės klubo žaidėja, Europos taurės laimėtoja, viena perspektyviausių
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Gintarė Petronytė 13 metų krimto legionierės duoną. 33 metų 195 cm ūgio vidurio puolėja sėmėsi patirties, žaidė aukščiausiame lygyje, atstovavo pajėgiausioms komandoms ir pažino ne
Triumfas Vilniuje: viena geriausių Lietuvos krepšininkių Petronytė žais "Kibirkštyje"
Lietuvos moterų krepšinyje – išskirtinė naujiena. Aukščiausio lygio patirtį sukaupusi Gintarė Petronytė po dešimties metų grįžta rungtyniauti į Lietuvą ir atstovaus