Naujienos kraunasi...

M.Kuzminskas: manau, visada mane lydės etiketė, kad esu per minkštas (interviu)

Autorius: Žurnalas A-ZET.
M.Kuzminskas: manau, visada mane lydės etiketė, kad esu per minkštas (interviu)
Krepšinio gerbėjai nuolat įžiūrėdavo minkštą charakterį ir vadindavo jo priešu krepšinio aikštėje. Tačiau pats Mindaugas Kuzminskas niekada taip nemanė.

Anaiptol, jis džiaugiasi tuo gerumu, kurį paveldėjo iš tėvų. Be to, kai reikėjo priimti svarbiausius karjeros sprendimus, jis niekada nesimėtė.

Nei tada, kai būdamas šešiolikos – svarstė apie karjeros pabaigą, nei tada, kai treneris Aleksandras Trifunovičius pasakė, kad Mindaugas nelabai kam tinkamas, nei tada, kai sulaukė agento skambučio su pasiūlymu persikelti į stipriausią pasaulio krepšinio lygą. Į Niujorko „Knicks“ klubą.

„Manau, kad iki karjeros pabaigos mane lydės ta etiketė, kad esu per minkštas ir per geras, bet aš dėl to nedarau problemos. Man tas netrukdo. Džiaugiuosi savo charakteriu, džiaugiuosi, kad esu geras žmogus (juokiasi) tiek aikštėje, tiek už aikštės ribų. Neturiu mygtuko, kurį paspaudęs, galėčiau pakeisti savo charakterį. Tad turiu su tuo gyventi ir išspausti viską, kas įmanoma.

Pridursiu, kad man labai sunku būna prieš sezoną, kai vyksta, tarkime, fotosesija ir prašo padaryti piktą veidą. Man tai pavyksta taip nenatūraliai (šypsosi), nes puikiai suprantu, kad tai ne aš“, - kaip jam įprasta, pokalbį žodžių kišenėje neieškodamas pradėjo M. Kuzminskas.

I. Charakteris

– Mindaugai, priminsiu vieną epizodą iš to laiko, kai dar žaidėte Kauno „Žalgiryje“. Įkrovėte iš viršaus per Simą Buterlevičių ir tuomet pasirodėte, kad galite būti ne tik geras. Pamenate tą epizodą?

– Pamenu. Be abejo, kartais būna, kad emocijos išsiveržia, tačiau dažniausiai net ir po gražaus epizodo aš stengiuosi būti paprastesnis (šypsosi).

– Apie NBA yra prikurta daug mitų, kad geri berniukai ten nepritampa. Juk kiekvienas varžosi dėl savo minučių aikštėje arba, kitaip tariant, dėl didesnio duonos kąsnio...

– Ne tik NBA yra savotiška kova už būvį. Aišku, prioritetas yra komandos rezultatai, tačiau visada smagiau jautiesi, kai prie to rezultato prisidedi ir pats asmeniškai. Kita vertus, dabar tikrai yra ne vienas klubas, kuris turi specialiai tam pasamdytus žmones, padedančius atsirinkti žaidėjus ne tik pagal statistikos rodiklius, tačiau ir pagal charakterio savybes.

Tad neretais atvejais, išlaikyta komandos dvasia ir žmogiški santykiai yra svarbiau nei keli papildomi taškai statistikoje.

II. Praeitis

– „Žalgirį“ ir Malagos „Unicają“ jūs dar vadinate SAVO komandomis?

– Be abejo. Ir ne tik šios dvi. Tiek „Šiauliai“, tiek „Žalgiris“, tiek „Unicaja“ yra klubai, kuriems visada būsiu dėkingas. Ačiū Dievui, kad ne tik išsiskyrėme gražiuoju, tačiau iki šiol išlaikome puikiausius santykius, susiskambiname, pasveikiname po gerų rungtynių. Kaip ir minėjau, žaidimo pusė yra viena, žmogiškoji – visai kas kita.

– Šią vasarą žiniasklaida jus supiršo su didesne puse Eurolygos klubų, tačiau jūsų paties komentarų nebuvo. Tada „Unicaja“ klubo aistruoliams parašėte atsisveikinimo laišką. Sakykite, ar tuo metu jau žinojote, kur tęsite karjerą?

– Agentai pasakojo, kad yra nemažai pasiūlymų, tiesa, nieko konkretaus. Jaučiau, kad galėsiu karjeroje galėsiu žengti žingsnį į priekį, tad ir priėmiau sprendimą apie tai pasakyti Malagos vadovams, kad neturėtų tuščių vilčių, o į mano vietą ieškotų ko nors kito.

– Spauda taip pat rašė, kad „Unicaja“ perlipo per save ir jums pasiūlė beprotišką kontraktą. Teisybė tai ar ne?

– Pasakysiu taip, kad spaudoje minimos sumos dažniausiai būna neteisingos. Tarkime, Lietuvoje, Rusijoje ar Turkijoje sumos yra pateikiamos po mokesčių, o Ispanijoje mokesčius turi susimokėti pats. Mačiau, ką rašė spauda, tad galiu pasakyti, kad tai netiesa. „Unicaja“ norėjo, kad likčiau, aš pasakiau, kad nedėtų į mane vilčių. Tai konkretaus pasiūlymo net ir nesulaukiau.

III. Pinigai

– Ar jūs reaguojate kaip nors, kai žmonės aptarinėja jūsų pinigus?

– (Juokiasi). Rimtai aptarinėja? Tiesą sakant, nelabai kreipiu dėmesio. Jeigu kažkam įdomu – tegul aptarinėja. NBA, kur viskas vieša, tam yra puiki niša. Man tie dalykai nei trukdo, nei padeda.

– Dar vienas klausimas apie pinigus. Ar teisybė, kad jūs rašotės kiek kam išleidote?

– Baigiau ekonomikos studijas, tad man įdomu sekti savo finansus. Krepšininkas – tai ne bankininkas, kur augant amžiui, didėja žinios, protas ir auga atlyginimas. Krepšinyje viskas yra atvirkščiai. Pinigus tu uždirbi, kol esi jaunas ir sąlyginai dar kvailesnis (šypsosi). O tada, kai ateini į protą – tavo uždarbiai baigiasi. Dėl to ir stengiuosi dabar elgtis protingiau, kad vėliau nereiktų vargti. Pinigus išleisti yra labai lengva, todėl nesinori tos galimybės iššvaistyti.

– Ar jūsų sąsiuvinyje yra nors vienas įrašas, kurio galėtų nebūti?

– Nėra taip, kad aš rašyčiau smulkmenas. Rašau tik investicijas ir kitus didelius pirkinius. Kalbant apie pinigus, tai didžiausią džiaugsmą man kelia tai, kad galiu padėti savo šeimai ir artimiesiems.

O daiktai... Jie yra tik daiktai. Laikrodis yra tam, kad parodytų laiką, o automobilis tam, kad galėtum nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Tie dalykai man niekada nebuvo svarbūs. Absoliučiai. Aš pirmiau tėvams pastačiau namą, o tik tada įsigijau automobilį.

--- Interviu metu, M .Kuzminskas dar papasakojo apie gyvenimą Niujorke, apie prisitaikymą „Knicks“ klube, dabartinį trenerį Jeffą Hornaceką, pirmą susitikimą su Philu Jacksonu, savo žaidimą ir lietuvišką humorą amerikiečių akimis.

Visą interviu galite rasti sausio mėnesio A-ZET žurnale.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
NBA: D.Sabonio dėjimai ir fantastiškas "Pacers" išsigelbėjimas (rezultatai)
NBA: D.Sabonio dėjimai ir fantastiškas "Pacers" išsigelbėjimas (rezultatai)
Dramatišką pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Indianos „Pacers“ (14-11) krepšininkai, namuose tik pačioje susitikimo pabaigoje 98:96 (20:30, 19:25, 30:28, 29:13) palaužę
Atranka į 2019 Pasaulio čempionatą susilaukė gausaus susidomėjimo
Atranka į 2019 Pasaulio čempionatą susilaukė gausaus susidomėjimo
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo kovas dėl patekimo į Pasaulio čempionatą. Po to, kai FIBA pakeitė pasaulio čempionato atrankos sistemą, rinktinei tenka žaisti atskirame atrankos
Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo
Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo
Jau buvome įpratę matyti, kaip Lietuvos rinktinės pagrindą sudaro krepšininkai iš Kauno.Stiprią Arvydo Sabonio krepšinio mokyklą ir itin gilias šio sporto tradicijas turintis
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Krepšinis mane lydi visą gyvenimą. Jis yra įaugęs mūsų šeimai į kraują. Tėtis buvo krepšininkas ir didelis krepšinio fanas, mama – irgi. Mano žmona labai domisi
Užtikrintai rungtyniavę lietuviai sutriuškino ir lenkus (video komentarai)
Užtikrintai rungtyniavę lietuviai sutriuškino ir lenkus (video komentarai)
Daug laiko poilsiui po pergalės 99:61 Kosove, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė neturėjo. Sekmadienio vakarą lietuviai, Klaipėdoje – „Švyturio“ arenoje, priėmė Lenkijos
Lietuvos rinktinė pasirodys Klaipėdos publikai, varžovai - pavojingi lenkai
Lietuvos rinktinė pasirodys Klaipėdos publikai, varžovai - pavojingi lenkai
Vakar vakare Prištinoje rungtynėmis su Kosovo krepšininkais atranką į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą pradėję lietuviai, sekmadienį 19.30 val. Klaipėdoje, „Švyturio“
Lietuvos rinktinė išsivežė triuškinančią pergalę iš Kosovo
Lietuvos rinktinė išsivežė triuškinančią pergalę iš Kosovo
Į Balkanus ketvirtadienį atvykusi Lietuvos rinktinė pradeda kovas atrankos į 2019 metų pasaulio čempionatą varžybas. Pirmieji Dainiaus Adomaičio auklėtinių varžovai buvo dar nepažįstami Kosovo
D.Adomaitis galutiniame dvyliktuke nepaliko dviejų jauniausių žaidėjų
D.Adomaitis galutiniame dvyliktuke nepaliko dviejų jauniausių žaidėjų
Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis apsisprendė dėl galutinio dvyliktuko.Jame nebus dviejų jauniausių krepšininkų - 19-mečio Arnoldo Kulbokos ir 20-mečio
Neįprasta rinktinės fizinio pasiruošimo savaitė
Neįprasta rinktinės fizinio pasiruošimo savaitė
Palanga. Miesto stadionas. Dvimetriniai vyrai šiltą vasaros dieną suka ratus. Bėgančius stebi ir jiems patarimus dalija dar vienas vyriškis – fizinio pasiruošimo treneris.
M.Kuzminskas susitiko su "Lakers" klubo atstovais
M.Kuzminskas susitiko su "Lakers" klubo atstovais
Kaip praneša JAV žiniasklaida, šiuo metu naujos komandos beieškantis Mindaugas kuzminskas buvo susitikęs su Los Andželo "Lakers" klubo atstovais.ESPN apžvalgininkas Ohmas
Sutrumpėjo Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas - nepadės M.Grigonis
Sutrumpėjo Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas - nepadės M.Grigonis
Prieš pirmąjį FIBA pasaulio čempionato atrankos langą – skaudus kirtis Lietuvos rinktinei. Dvi pastarąsias vasaras rinktinei atstovavęs M. Grigonis neatvyks į pirmadienį prasidedančią
 M.Kuzminsko atsisveikinimas: tai buvo vienas gražiausių etapų mano gyvenime
M.Kuzminsko atsisveikinimas: tai buvo vienas gražiausių etapų mano gyvenime
Mindaugas Kuzminskas baigė kiek daugiau nei metus trukusią karjerą Niujorko „Knicks“ ekipoje. Praėjusių metų vasarą dvejų metų sutartį sudaręs lietuvis sekmadienį buvo atleistas. 28-erių
A.Štalbergas: džiaugiuosi dėl į rinktinę kviečiamų žaidėjų  (interviu)
A.Štalbergas: džiaugiuosi dėl į rinktinę kviečiamų žaidėjų (interviu)
Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris svečiuose 88:81 nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“
M.Kuzminskas pirmąkart pasirodė aikštėje, D.Sabonis nežaidė (rezultatai)
M.Kuzminskas pirmąkart pasirodė aikštėje, D.Sabonis nežaidė (rezultatai)
Mindaugas Kuzminskas pirmą kartą šiame Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos sezone pasirodė aikštėje, tai sutapo su jo atstovaujamos Niujorko "Knicks" (6/5)
D.Adomaitis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
D.Adomaitis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
Antradienio popietę Vilniuje, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Dainius Adomaitis pristatė reprezentacinės šalies komandos kandidatų sąrašą Pasaulio čempionato
Puikų D.Sabonio žaidimą užgožė latvis, J.Valančiūnas neprilygo lenkui (rezultatai)
Puikų D.Sabonio žaidimą užgožė latvis, J.Valančiūnas neprilygo lenkui (rezultatai)
Šiąnakt Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje žaidė visos trys komandos, kuriose rungtyniauja lietuviai.Niujorko "Knicks" (5/4) klubas, kurio marškinėlius
D.Dulkys ilgam iškrito iš rikiuotės (rinktinei tikrai neatstovaus)
D.Dulkys ilgam iškrito iš rikiuotės (rinktinei tikrai neatstovaus)
Stambulo „Buyuksehir Belediyesi“ klubo garbę šį sezoną ginantis Deividas Dulkys bus priverstas kurį laiką praleisti be krepšinio.Į Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio
J.Valančiūnas pasižymėjo įspūdingu dėjimu, o "Raptors" laimėjo išvykoje
J.Valančiūnas pasižymėjo įspūdingu dėjimu, o "Raptors" laimėjo išvykoje
Po traumos atsigaunantis Jonas Valančiūnas pastarąją naktį galynėjosi su vienu geriausiu NBA prancūzu Rudy Gobertu, o lietuvio atstovaujamas Toronto „Raptors“ (5/3) klubas įšvykoje
D.Adomaitis paskelbė išplėstinį Lietuvos rinktinės sąrašą
D.Adomaitis paskelbė išplėstinį Lietuvos rinktinės sąrašą
Likus trims savaitėms iki Pasaulio čempionato atrankos rungtynių su Kosovo ir Lenkijos komandomis, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė 24-ių kandidatų sąrašą,
Kodėl nežaidžia M.Kuzminskas? Lietuviui - liūdnos prognozės
Kodėl nežaidžia M.Kuzminskas? Lietuviui - liūdnos prognozės
Mindaugui Kuzminskui antrasis sezonas NBA lygoje prasidėjo ne taip, kaip norėtų pats krepšininkas.Pakilimų ir nuopuolių Niujorko „Knicks“ gretose debiutiniais metais turėjęs lietuvis
R.Seibutis: "Nieko aukščiau nei rinktinė negali būti" (video interviu)
R.Seibutis: "Nieko aukščiau nei rinktinė negali būti" (video interviu)
Renaldas Seibutis skambiai pradėjo naują „Betsafe–LKL“ čempionatą ir pateikė rimtą paraišką rinktinę formuojančiam Dainiui Adomaičiui.32 metų gynėjas po blankaus sezono
M.Kuzminskui kol kas nėra vietos "Knicks" sudėtyje
M.Kuzminskui kol kas nėra vietos "Knicks" sudėtyje
Mindaugas Kuzminskas greičiausiai praleis jo atstovaujamos Niujorko "Knicks" komandos startą naujajame Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos sezone.Likus dviem dienoms iki
M.Grigonis. Į pergales su Lietuva
M.Grigonis. Į pergales su Lietuva
Mano šeima yra tipinė lietuviška. Tėvas ir senelis žiūri visas „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės rungtynes, brolis labai serga ir domisi krepšiniu, o močiutė negali
M.Kuzminsko treneris J.Hornacekas: komandoje trūksta apie gynybą galvojančių žaidėjų
M.Kuzminsko treneris J.Hornacekas: komandoje trūksta apie gynybą galvojančių žaidėjų
Itin didelių permainų tarpsezonyje supurtyta Niujorko "Knicks" komanda, kurios marškinėlius vilki Mindaugas Kuzminskas, turi rasti naują žaidimo braižą.Niujorkiečiai pralaimėjo
Kaip Lietuvos rinktinė atrodytų be Eurolygos žaidėjų?
Kaip Lietuvos rinktinė atrodytų be Eurolygos žaidėjų?
Kol FIBA ir Eurolyga vis dar pešasi, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis braižo galimai neįprastos rinktinės kontūrus.FIBA organizacijai vakar nusprendus, kad nacionalinių
"Knicks" be neregistruoto M.Kuzminsko pralaimėjo Niujorko derbį (rezultatai)
"Knicks" be neregistruoto M.Kuzminsko pralaimėjo Niujorko derbį (rezultatai)
Mindaugas Kuzminskas dėl ligos nebuvo registruotas rungtynėms ir praleido pirmąjį Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ikisezoninį mačą - Niujorko derbį.Jame tarpsezonyje itin pasikeitusi
M.Špokas - apie tikslus rinktinėms, "langų" sąrašą ir kita (video konferencija)
M.Špokas - apie tikslus rinktinėms, "langų" sąrašą ir kita (video konferencija)
Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas šiandien dalyvavo specialioje LKF TV vaizdo konferencijoje, kurioje atsakinėjo į sirgaliams
Lietuvos policininkai tapo Europos vicečempionais
Lietuvos policininkai tapo Europos vicečempionais
Europos policijos krepšinio čempionato finale Lietuva pralaimėjo Graikijai 84:95 ir iškovojo sidabro medalius.Kaip ir prieš ketverius metus, šį kartą vėl teko tenkintis

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime