Naujienos kraunasi...

M.Lukauskis: treniruojamės ir žaidžiame, kas ten vyksta - ne mūsų reikalas (interviu)

Autorius: bcvilnius.lt.
M.Lukauskis: treniruojamės ir žaidžiame, kas ten vyksta - ne mūsų reikalas (interviu)
Naująjį sezoną „Lietuvos ryto“ komanda pradėjo ne taip, kaip planavo. Draugiškų rungtynių metu nė vieno pralaimėjimo nepatyrę vilniečiai kol kas neranda savojo žaidimo, tačiau kylančias aistras bando malšinti labiausiai patyręs klubo žaidėjas Mindaugas Lukauskis. Praeityje daugybę titulų su sostinės komanda iškovojęs puolėjas interviu oficialiai klubo svetainei „bcvilnius.lt“ metu išskyrė pagrindinius dalykus, kurie galėtų sugrąžinti komandą į pergalių kelią.

M.Lukauskis prisiminė geriausią sezoną klubo istorijoje, kai buvo pasiektas triumfas visuose turnyruose.

„Atėjęs treneris Rimas Kurtinaitis suteikė Chuckui Eidsonui visišką laisvę ir puolėjas tuo pasinaudojo – puikiai atakavo pats ir skirstė kamuolius komandos draugams. Ekipoje rungtyniavo alkani ir praeityje ypatingomis pergalėmis negalėję pasigirti žaidėjai. Strategas mus sustatė į vietas, buvo kūrėjas, griovėjas ir darbinininkai.

Viskas labai sekėsi, o komandoje tvyrojo puiki atmosfera. Leisdavome laiką kartu ne tik per treniruotes, tačiau ir po jų. Tai labai daug reiškė ir manau, kad nulėmė mūsų triumfą visuose turnyruose“, – kalbėjo puolėjas, taip pat paprašęs ekipos gerbėjų nenusisukti nuo komandos ir padėti antradienį kartu iškovoti itin svarbią pergalę Europos taurės turnyre.

„Manau, kad tie fanai, kurie palaiko, kai komandai sunku, yra tikrieji. Norėtųsi, kad tokių sirgalių būtų kuo daugiau“, – sakė M.Lukauskis.

– Mindaugai, praėjusius metus praleidote Panevėžyje, ar buvo smagu sugrįžti į Vilnių?

– Tikrai džiugu, sakyčiau, jog čia yra mano antri namai. Esu gimęs ir užaugęs Panevėžyje, ten mokiausi žaisti krepšinį. Mane treniravo specialistas Gintaras Leonavičius, bet kaip žaidėjas subrendau Vilniuje. Kaip yra sakęs buvęs klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas, mano širdis yra padalinta į dvi puses. Viena priklauso Panevėžiui, kita – sostinei. Čia praleista nemažai metų ir sugrįžti visada smagu.

– Draugiškų rungtynių metu skynėte tik pergales, tačiau prasidėjus sezonui žaidimas tapo banguotas. Kokios to priežastys?

– Nežinau. Jei žinotume tas priežastis, galbūt mes jas greičiau išspręstume. Prieš krepšinio metus tu ruošiesi, žaidi mačus, negalvoji apie statistiką, kiek laiko rungtyniausi, laimėsi, nelaimėsi. Tačiau prasidėjus sezonui gal kažkam labiau pradeda rūpėti statistika, minučių skaičius. Gal šios detalės neleidžia parodyti to rezultato, kuris buvo pasiruošimo metu. Tuomet laimėjome visas rungtynes ir ėjome tam tikra kryptimi, tačiau paskui viskas apsivertė. Kodėl taip nutiko reikėtų klausti kiekvieno ir tada daryti išvadas.

Aišku, dar tik sezono pradžia, daug naujų žaidėjų, nemažai jų atvyko iš užsienio. Pirmą kartą į Lietuvą atvykusiems žaidėjams galbūt reikia laiko, kad suprastų, kas čia vyksta. Kita vertus, mes jo neturime – žiūrovai ir rėmėjai nori pergalių, todėl tas procesas turėtų vykti greičiau. Stengiamės, bandome, kalbame. Kartais gaunasi, kartais – ne. Šiai dienai rezultatas yra kol kas toks.

– Trylika rungtynių ir septynios pergalės. Istoriškai žiūrint, tai vienas blogiausių, jei ne pats prasčiausias sezono startas. Ar jis atitinka dabartinę situacija, o gal kai kuriuos mačus buvo galima laimėti ir viskas būtų apsivertę aukštyn kojomis?

– Žinoma, buvo rungtynių kurias galėjome laimėti ir kiti susitikimai gal būtų susiklostę kitaip. Kai pralaimi, krenta emocijos. Aišku, visko nelaimėsi ir jei patyrei nesėkmę, turi bandyti revanšuotis kitame susitikime. Dabartinis rezultatas mūsų netenkina ir nėra geras, tačiau laiko juk neatsuksi atgal. Reikia susikaupti ir žiūrėti tolyn. Dar tik sezono pradžia, niekas neprasta, todėl turime susiimti ir žingsnis po žingsnio eiti į priekį.

– Kokia atmosfera komandoje prieš išvyką į Pasvalį?

– Manau, kad ekipoje nėra tokių žmonių, kurie numoja ranka į rezultatą ir laukia kitų rungtynių. Visi nori laimėti. Tai ne visada gaunasi, nes būna gerų ir blogų dienų. Bet jei tau nesiseka puolime, tu gali kompensuoti gynyboje. Kiekvienas turėtų pasižiūrėti į save ir atiduoti daugiau nei maksimumą. Reikia stengtis laimėti visas rungtynes, nors, aišku, sporte būna visko.

Dabar po rungtynių Berlyne laukia rimtas varžovas Pasvalyje. „Pieno žvaigždžių“ komanda tikrai žaidžia gerai ir ten nebus lengva. Jei nebus rimto nusiteikimo, tuomet sulauksime blogo rezultato. Koncentracijos trūkumas gali nulemti tokią baigtį, kaip ir Kėdainiuose. Labai tikiuosi, kad tinkamai pasiruošime ir vyksime kovoti.

– Ar komandos neblaško sklindanti informacija apie klubo dalininkus bei kitus dalykus?

– Nežinau. Užsieniečiai tikriausiai tai išgirdo, kai vyko ekipos susirinkimas ir viskas buvo paaiškinta. Nemanau, kad tokie dalykai turėtų trukdyti. Mes ateiname, treniruojamės ir žaidžiame, o kas ten vyksta – ne mūsų reikalas.

– Kaip vertini šį sezoną vyr. trenerio Rimo Kurtinaičio keliamas užduotis ir strategiją?

– Jis, kaip ir anksčiau, reikalauja maksimumo. Tai yra normalu ir mes stengiamės viską įvykdyti. Gal kažkam nepavyksta to įgyvendinti.

Aš seniai pažįstų Rimą ir tai buvo viena iš mano sugrįžimo priežasčių. Kažkas kažkur nesiklosto ir negalima kaltinti žaidėjų ar trenerio. Laimi komanda ir pralaimi komanda.

– Sugrįžkime į 2009–uosius metus. Tuomet žaidėte komandoje, kuriai taip pat vadovavo R.Kurtinaitis ir buvo laimėtos „Betsafe–LKL“ pirmenybės. Ar matote kažkokių panašumų ir skirtumų žaidimo braiže ar kituose dalykuose?

– Panašumų yra, tik žaidėjai kiti. Sezono pradžioje taip pat buvo nemažai užsieniečių, tačiau ekipą užgriuvo nelengvi laikai, buvo parduoti Matthew Nielsenas ir Branko Milisavljevičius. Pasikeitė treneriai, žaidėjų tarpe kartu su lietuviais liko du užsieniečiai – Milko Bjelica ir Chuckas Eidsonas.

Atėjęs R.Kurtinaitis amerikiečiui suteikė visišką laisvę ir puolėjas tuo pasinaudojo – puikiai atakavo pats ir skirstė kamuolius komandos draugams. Ekipoje rungtyniavo alkani ir praeityje ypatingomis pergalėmis negalėję pasigirti žaidėjai. Treneris sustatė mus į vietas, buvo kūrėjas, griovėjas ir darbinininkai. Viskas labai sekėsi, o komandoje tvyrojo puiki atmosfera. Leisdavome laiką kartu ne tik per treniruotes, tačiau ir po jų. Tai labai daug reiškė ir manau, kad nulėmė mūsų triumfą visuose turnyruose.

– Kiti žaidėjai ir jų šeimų nariai yra minėję, jog puikiai sutaria tarpusavyje. Galbūt čia įžvelgtumėte panašumų?

– Mes sutariame, nesipykstame. Rūbinėje atmosfera yra gera. Aišku, kaip minėjau anksčiau, kai atvyksta septyni užsieniečiai, jie turi priprasti prie komandos. Tai yra procesas ir jis taip greitai nevyksta. Legionieriai turi viską pajausti ir suprasti. Ar jie visi nori perprasti, reiktų klausti pačių žaidėjų. Kaip yra buvę anksčiau – užsieniečiai ant kalendoriaus brauko iki išvykimo likusias dienas.

Žinoma, su tokiais legionieriais tu nieko nelaimėsi. 2009-aisiais metais Ch.Eidsonas žaisdavo po 40 minučių, jis kone mirdavo aikštėje ir nė karto nebuvo pasakęs, jog trokšta sezono pabaigos. Laimėjome Europos taurę, BBL pirmenybes ir jis neprašneko, kad nori namo. Puolėjas teigė, kad kovos ir žais iki galo. Tuomet triumfavome ir „Betsafe–LKL“ čempionate.

Viską lemia žaidėjų mentalitetas, aišku, nekalbu tik apie užsieniečius. Laiko nėra, reikia pergalių. Būna tokių rungtynių, kai kovoji, tačiau vis tiek pralaimi – toks jau sportas. Tačiau jei nesistengi ir žaidi ne visa jėga, tada nieko ir nesigaus. Komanda bus lentelės viduryje, o tikslai „Lietuvos rytui“ yra keliami visai kitokie. Čia norima laimėti ir kiekvienas turi tai suprasti.

– Antradienį laukia labai svarbios Europos taurės rungtynės prieš Limožo klubą.

– Reikia eiti žaisti ir nugalėti. Turime pagaliau laimėti „Siemens“ arenoje, kuri mums yra tarsi prakeikta. Pergalė daug ką nulems – prancūzų sąskaitoje yra du laimėjimai, mūsų – vienas. Turnyro lentelėje esame šalia ir turime nugalėti. Nėra ką slėpti – mes privalome tai padaryti.

– Jūsų žinutė sirgaliams, kurie dar dvejoja, ar eiti į antradienio susitikimą „Siemens“ arenoje.

– Nereikia nieko galvoti. Reikia ateiti ir palaikyti. Aš manau, kad tie fanai, kurie mus palaiko, kai komandai sunku, yra tikrieji. Norėtųsi, kad tokių sirgalių būtų kuo daugiau. Kai blogai, niekas nenori palaikyti, tačiau kai komanda laimi, tada jų prisirenka daug. Kodėl nesusirinkus daug ir padėti? Galbūt ta atmosfera užves žaidėjus kovai ir bus lemiamas faktorius? Kviečiu nenusisukti ir ateiti mus palaikyti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Dviejų pratęsimų trileryje "Nevėžis" parklupdė "Vytautą"
Dviejų pratęsimų trileryje "Nevėžis" parklupdė "Vytautą"
Neeiliniame dviejų pratęsimų trileryje Kėdainių „Nevėžio“ (4/10) ekipa po dramatiškos kovos iškovojo ketvirtąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.Sudėtingą
Kas tie broliai Ballai, kuriems ranką tiesė ir D.Trumpas
Kas tie broliai Ballai, kuriems ranką tiesė ir D.Trumpas
JAV žiniasklaidos gigantai ESPN, „Sports Illustrated“ ir „Washington Post“ šį rytą rašo apie Prienus ir Lietuvą – Europos krepšinį sudrebino žinia
Sensacija: broliai Ballai žais Prienuose
Sensacija: broliai Ballai žais Prienuose
Prienų-Birštono "Vytauto" komanda antradienį sudrebino krepšinio pasaulį paskelbdama apie brolių - LaMelo ir LiAngelo Ballų įsigijimą.Žiniasklaida mirga aptarinėdama šį
"Lietkabelio" prezidentas A.Bieliauskas: Štalbergas antrą kartą treneriu tikrai netapo
"Lietkabelio" prezidentas A.Bieliauskas: Štalbergas antrą kartą treneriu tikrai netapo
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas nori paneigti Latvijos žiniasklaidoje pasirodžiusius buvusio vyriausiojo trenerio Artūro Štalbergo pasakytus žodžius.Sekmadienį vakare latvį klubo
"Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" rungtynės - rekordiškai žiūrimos per televiziją
"Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" rungtynės - rekordiškai žiūrimos per televiziją
Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubų akistatą vėl galima vadinti grandų mūšiu – šios rungtynės yra labiausiai laukiamos televizijos žiūrovams.Žiūrimiausios
Kur didelio M.Echodo šuolio paslaptis?
Kur didelio M.Echodo šuolio paslaptis?
Kai rugpjūčio viduryje Vilniaus „Lietuvos rytas“ paskelbė apie sutartį su Martynu Echodu, sostinės komandos komplektacija buvo beveik baigta. Jaunasis M. Echodas tapo vienu paskutinių
Gražiausių epizodų penketuke - "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" dominavimas
Gražiausių epizodų penketuke - "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" dominavimas
Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ rungtynės buvo ne tik įnirtingos, bet ir efektingos – net trys epizodai iš „Betsafe–LKL“ milžinų
Vienas "Lietuvos ryto" lyderių L.Mavrokefalidis praleis mažiausiai dvejas rungtynes
Vienas "Lietuvos ryto" lyderių L.Mavrokefalidis praleis mažiausiai dvejas rungtynes
Sekmadienį vykusiame mače susižeidė ir rungtynių negalėjo tęsti vienas pagrindinių sostinės aukštaūgių Loukas Mavrokefalidis.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai nesutriko ir varžovus įveikė
"Neptūno" direktorius paaiškino, kas vyksta klube
"Neptūno" direktorius paaiškino, kas vyksta klube
Klaipėdos „Neptūno” klubo direktorius Artūras Žalys krepšinio bendruomenei ir komandos sirgaliams nori paaiškinti, kokia situacija vyksta klube ir kodėl sekmadienį komandą
Su "Žalgiriu" atsisveikinęs D.Bostas iškart rado naują klubą
Su "Žalgiriu" atsisveikinęs D.Bostas iškart rado naują klubą
Kauno "Žalgirio" komanda vos šiandien oficialiai palikęs 28 -erių metų gynėjas Dee Bostas jau tą pačią dieną rado, kur tęs savo karjerą.Skelbiama, kad laikinosios sostinės
LKL apžvalga: prakeiksmo atsikratęs "Lietuvos rytas" bei pokyčių sudrebinti klubai
LKL apžvalga: prakeiksmo atsikratęs "Lietuvos rytas" bei pokyčių sudrebinti klubai
Vienuoliktoji „Betsafe–LKL“ pirmenybių savaitė atnešė trejus metus lauktą Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergalę Kaune, netikėtus pokyčius Klaipėdos ir
D.Bostas palieka "Žalgirį"
D.Bostas palieka "Žalgirį"
Kauno „Žalgirio“ komanda atsisveikina su įžaidėju Dee Bostu. Lietuvos čempionai su 28-erių metų amerikiečiu sutartį nutraukė abipusiu susitarimu.188 cm ūgio krepšininkas turėjo
P.Jankūnui - LKL naudingiausio savaitės žaidėjo titulas
P.Jankūnui - LKL naudingiausio savaitės žaidėjo titulas
Kauno „Žalgirio“ komandos atstovas pirmą kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu „Betsafe–LKL“ savaitės žaidėju.Vis dėlto šį pripažinimą „Žalgirio“
"Žalgiris" po ilgos pertraukos nusileido "Lietuvos rytui" (video komentarai)
"Žalgiris" po ilgos pertraukos nusileido "Lietuvos rytui" (video komentarai)
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai išvydo tikrą „Betsafe–LKL“ krepšinio spektaklį, kuriame retą pergalę Kaune paskutinėmis
"Lietuvos ryto" gretas papildė du "Neptūno" žaidėjai - M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius
"Lietuvos ryto" gretas papildė du "Neptūno" žaidėjai - M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą sulaukė galingo pastiprinimo iš Klaipėdos. Į sostinę panoro persikelti rungtyniauti vienas naudingiausių Lietuvos krepšinio lygos žaidėjų
Netikėtas posūkis: A.Štalbergas paliko "Lietkabelio" vyr. trenerio postą
Netikėtas posūkis: A.Štalbergas paliko "Lietkabelio" vyr. trenerio postą
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas skiriasi su nuo sezono pradžios vyriausiuoju treneriu dirbusiu 33-ejų Artūru Štalbergu. „Dėkojame Artūrui už darbą, bet pastaruoju metu
"Šiauliai" išvykoje sutriuškino "Dzūkiją"
"Šiauliai" išvykoje sutriuškino "Dzūkiją"
Po kluptelėjimo Utenoje į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate sugrįžo „Šiaulių“ (4/10) krepšininkai.Antrąjį ketvirtį rezultatu 27:8 laimėję
Rekordinė "Neptūno" puolimo banga nuplovė "Juventus"
Rekordinė "Neptūno" puolimo banga nuplovė "Juventus"
Klaipėdos „Neptūno“ (11/3) klubas sužaidė rezultatyviausias šio sezono „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes ir iškovojo lengvą pergalę namuose.Kazio Maksvyčio
"Neptūno" gydytojas - apie T.Delininkaičio traumą ir M.Kačinui atliktą operaciją
"Neptūno" gydytojas - apie T.Delininkaičio traumą ir M.Kačinui atliktą operaciją
Sekmadienį 15 val. „Švyturio“ arenoje Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato rungtynėse priims Utenos „Juventus“
"Lietuvos ryto" tikslas - nutraukti "Žalgirio" pergalių seriją (apžvalga)
"Lietuvos ryto" tikslas - nutraukti "Žalgirio" pergalių seriją (apžvalga)
Po vakarinės šeštadienio treniruotės „Lietuvos ryto“ komanda partnerių „Ollex“ autobusu pasiekė Vilniaus stotį ir „Lietuvos geležinkelių“ traukiniu
Lygos rekordą užfiksavęs "Vytautas" nukovė "Lietkabelį" (komentarai)
Lygos rekordą užfiksavęs "Vytautas" nukovė "Lietkabelį" (komentarai)
Visų laikų lygos rekordą užfiksavusi Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate.42
Permainingame mače "Pieno žvaigždės" palaužė "Nevėžį" (komentarai)
Permainingame mače "Pieno žvaigždės" palaužė "Nevėžį" (komentarai)
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa išvaistė beveik 20 taškų pranašumą, tačiau įsirašė šeštąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.Praėjusią
"Dzūkijos" gretas papildė P.Čukinas
"Dzūkijos" gretas papildė P.Čukinas
Dar vakar Dainiumi Šalenga pasistiprinusi Alytaus „Dzūkija“ turi dar vieną naujoką – komandą papildė 34 metų 210 cm ūgio Povilas Čukinas, kuris šį sezoną
LKL prognozė: deserte - "Žalgirio" pergalė prieš "Lietuvos rytą" (visos prognozės)
LKL prognozė: deserte - "Žalgirio" pergalė prieš "Lietuvos rytą" (visos prognozės)
Sekmadienį vysiantis Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ mačas bus paženklintas rekordu – net 500 sostinės klubo sirgalių atvyks palaikyti mylimos komandos.
40-metis D.Šalenga dar nebaigia karjeros - apsivilks "Dzūkijos" marškinėlius
40-metis D.Šalenga dar nebaigia karjeros - apsivilks "Dzūkijos" marškinėlius
Dainius Šalenga sportinės avalynės ant vinies dar nekabina. 40-metis veteranas sukirto rankomis su Alytaus „Dzūkija“ ir jau galbūt šį savaitgalį debiutuos dzukų gretose
"Šiaulių" trenerio štabe dirbęs R.Stankevičius tapo Ž.Urbono asistentu Utenoje
"Šiaulių" trenerio štabe dirbęs R.Stankevičius tapo Ž.Urbono asistentu Utenoje
„Šiaulių“ komandos treneris Robertas Stankevičius keliasi į Uteną ir nuo šiol dirbs Žydrūno Urbono asistentu „Juventus“ klube.Iš Joniškio
Šventinės rungtynės sugrįžta į LKL arenas
Šventinės rungtynės sugrįžta į LKL arenas
Kėdainių ir Alytaus arenose jau vykusios Šventinės rungtynės sugrįžta. Jau gruodžio 16 d. kalėdinė šventė bus kuriama Prienų–Birštono „Vytauto“ sirgaliams.„Betsafe–LKL“
"Lietkabelis" minimaliu skirtumu nusileido vieniems Europos taurės favoritų
"Lietkabelis" minimaliu skirtumu nusileido vieniems Europos taurės favoritų
Nesėkmę Europos taurėje patyrė Panevėžio „Lietkabelis“ (3/4), kuris namų rungtynėse 87:88 (19:20, 15:13, 23:25, 30:30) nusileido B grupės lyderiams Miuncheno „Bayern“

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime