Naujienos kraunasi...

M.Žukauskas: E.Ulanovas žaidė gerai ir buvo vertas patekti į dvyliktuką (interviu)

M.Žukauskas: E.Ulanovas žaidė gerai ir buvo vertas patekti į dvyliktuką (interviu)
R.Achmedovo nuotr., DELFI
Netrukus 41-ąjį gimtadienį minėsiantis Mindaugas Žukauskas prieš 20 metų iškovojo pirmąjį ir vienintelį olimpinį medalį savo profesionalo karjeroje. Jau savo antrajame 1995-1996 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone Šiaulių „Šiaulių“ puolėjas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 19 taškų ir atkovodavo 5 kamuolius. Perspektyvų jaunuolį netruko pastebėti ir tuometinis rinktinės treneris Vladas Garastas, kuris ir pakvietė krepšininką į nacionalinę komandą.

„Buvau jaunas, buvo smagu sportuoti su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu ir kitais. Laimėti olimpinį medalį lemta ne kiekvienam ir man, jaunam vaikinui, tai buvo begalinis džiaugsmas“, - prisimindamas debiutinius metus rinktinėje sako M. Žukauskas.

Rinktinėje krepšininkas iš viso sužaidė 165 rungtynes ir per jas pelnė 900 taškų, o rezultatyviausią mačą klubiniame krepšinyje Mindaugas sužaidė LKL čempionate, kuomet į Kauno „Atleto“ krepšį įmetė net 45 taškus.

2003 m. Europos čempionas šių metų rinktinės pasirodymą kontrolinių rungtynių cikle vertina teigiamai ir pabrėžia, kad komanda Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse sau turi kelti aukščiausius tikslus: „Reikia žaisti turint tikslą laimėti auksą, tada bus įmanoma iškovoti sidabrą ar bronzą“.

Šiauliuose savo krepšininko kelią pradėjęs M. Žukauskas šio miesto komandai neabejingas iki šiol – stengiasi apsilankyti visose klubo namų rungtynėse, nors kažkuria prasme krepšininko dvasia Šiaulių arenoje yra visada – jo marškinėliai, kaip ir Donato Slaninos ir Roberto Giedraičio, puošia Saulės miesto arenos palubes.

Skausminga kartų kaita rinktinei negresia

– Kokį įspūdį palieka rinktinės žaidimas?

– Kol kas galima vertinti tik gerai. Pralaimėtos tik dvi kontrolinės rungtynės ir šie pralaimėjimai buvo daugiau dėl eksperimentų ir įvairių taktikų išbandymų gausos. Manyčiau, krepšininkų sportinė forma tikrai gera, komanda atrodo solidžiai.

– Kiek svarbu olimpinį turnyrą pradėti pergalingai?

– Aišku, visada svarbu pradėti čempionatu pergalingai. Bus startinis jaudulys ir jį reikės įveikti. Gal dar kamuoliai bus nauji ir nelabai „aptrinti“, bet rinktinė turės galimybę toje arenoje pasitreniruoti ir viskas turėtų būti gerai. Pirmosios rungtynės su brazilais svarbios psichologiniu požiūriu – jeigu laimi, gauni teigiamą atspirties tašką, bet jos iš esmės dar nieko nenulemia.

– Linas Kleiza teigia, kad rinktinė olimpinėse žaidynėse gali iškovoti netgi sidabrą. Kaip manote jūs?

– Iškovoti bet kokį medalį būtų labai gerai. Mūsų varžovai grupėje yra sudėtingi, tačiau A grupė – dar stipresnė. Grubiai sakyčiau taip – pirmajame etape tikrai pateksite tarp keturių geriausių komandų, o vėliau teks įveikti ketvirtfinalį. Patekimas į pusfinalį Lietuvai būtų didžiulis pasiekimas. Reikia žaisti turint tikslą laimėti auksą, tada bus įmanoma iškovoti sidabrą ar bronzą.

– Kaip vertinate rinktinėje debiutuojančius Marių Grigonį ir Vaidą Kariniauską?

– Labai gerai. Pirmą kartą rinktinėje žaidžiantis M. Grigonis itin nustebino, jis labai gerai įsiliejo į komandą. V. Kariniauskas – jaunas, perspektyvus, valdantis komandą ir žaidžiantis tikrai protingai. Tas pats Edgaras Ulanovas žaidė gerai ir buvo vertas patekti į dvyliktuką. Gero jaunimo yra, skaudi kartų kaita rinktinei tikrai negresia. Manau, jos laukia labai šviesi ateitis.

Verslui turi būti sudarytos sąlygos remti krepšinį

– Profesionalo karjerą pradėjote ir užbaigėte „Šiauliuose“. Ar jaučiate ypatingą simpatiją šiam klubui?

– Rungtynių dieną visuomet stengiuosi apsilankyti arenoje ir stebėti „Šiaulių“ žaidimą gyvai. Klubas tris kartus iš eilės laimėjo Baltijos krepšinio lygą (BBL), bet joje nežaidžia komandos, kurios visada būdavo finaliniame ketverte – Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, Rygos VEF.  „Šiauliai“ tuo šansu tapti čempionais sėkmingai naudojasi (šypsosi). Aišku, tikrasis komandos pajėgumas pasimato Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Pastaraisiais metais „Šiaulių“ ekipai sezono pradžia būdavo sudėtinga, o artėjant į pabaigą reguliariajam sezonui komanda įsibėgėdavo. Įveikti ketvirtfinalio barjerą trukdė tai, kad sezono pradžioje buvo prarasta daug brangių taškų, o užimta vieta lentelėje jau atkrintamųjų starte lemdavo seriją su žymiai stipresniu priešininku. Be to, atsiliepdavo ir namų aikštės pranašumo neturėjimas.

– Ko iš šios komandos tikitės artėjantį sezoną?

– Kaip ir kiekvienais metais, vykta didžiulės permainos, nes klubo biudžetas nėra didelis ir jis negali išlaikyti gerai pasirodžiusių krepšininkų. Klubas orientuojasi į jaunus, perspektyvius ir krepšinio išalkusius žaidėjus. Aišku, reikia ir vyresnių, šaltakraujiškų žaidėjų, kurie galėtų susitvarkyti su rungtynių įtampa.

– Kaip manote, ar šio krašto regione sunku rasti rėmėjų ir kodėl verslui apskritai svarbu remti krepšinio klubus?

– Rasti rėmėjų tikrai sunku. Įmonių yra, bet nežinau, ar jos nori remti sportą. Būtų gerai, kad įmonės remiančios sportą būtų atleistos nuo tam tikrų mokesčių, tam reikalinga sukurti įstatyminę bazę. Žinoma, jeigu verslininkai iš rėmimo negauna grąžos, tada tuo gali užsiimti tik entuziastai. Šį dalyką reiktų spręsti aukštesniame politiniame lygyje – reiktų priimti įstatymus, kurie skatintų verslą remti sportą.

– Buvęs „Šiaulių“ žaidėjas Mindaugas Kuzminskas šią vasarą pravėrė NBA klubo duris ir žais legendiniame Niujorko „Knicks“ klube. Ką galite pasakyti apie šį puolėją? Vienu metu jis netgi norėjo mesti krepšinį ir specializuotis teisėjavime, tačiau vėliau atsiskleidė visu gražumu...

– Jį vertinu tik labai gerai. Tai vaikinas, kuris daug dirba, stengiasi. Žaidžiant kartu su juo matėsi, kad jis tobulėja kiekvieną mėnesį ir tampa vis geresnis. „Šiauliai“ buvo atspirties taškas, jis pajuto, kad gali tapti geru krepšininku ir turėti gražią ateitį. Jis turėjo užsispyrimą, tikslą ir kaip matome, pasiekė NBA lygą.

Karjeros rungtynes primena įrėmintas protokolas

– 1995-1996 m. LKL mače į „Atleto“ krepšį įmetėte net 45 taškus. Joks vėliau „Šiauliuose“ rungtyniavęs krepšininkas daugiau taškų per susitikimą nėra pelnęs iki šiol. Ką prisimenate iš šių rungtynių?

– Turėjau didžiulį trenerio pasitikėjimą ir tą dieną labai sekėsi. Ką mesdavau, beveik viskas sukrisdavo. Jeigu dar būčiau pataikęs visus baudos metimus, būčiau ir 50 taškų pelnęs (juokiasi). Rungtynių emocinius lygis buvo aukštas. Tai apskritai buvo gera atkarpa, nes maždaug tuo periodu ir į Alytaus „Alitos“ krepšį įmečiau gal 40 taškų. Prieš pora metų kaip dovaną gavau įrėmintą mačo protokolą. Reiks jį vėl pasižiūrėti ir paanalizuoti. Buvo pasiektas aukščiausias sportinės formos pikas, buvau trenerio skatinamas mesti daug. Kai meti daug, tai ir pataikyti lengviau, kaip Kobe Bryantui (šypsosi).

– Po šio sezono buvote pakviestas į Lietuvos rinktinę, su kuria iškovojote Atlantos olimpinių žaidynių bronzą...

– Tuo metu rinktinės treneris V. Garastas dirbo ir su „Atletu“, todėl po tų rezultatyvių rungtynių gal mane ir sumanė pakviesti (juokiasi). Buvau jaunas, buvo smagu sportuoti su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu ir kitais. Laimėti olimpinį medalį lemta ne kiekvienam ir man, jaunam vaikinui, tai buvo begalinis džiaugsmas.

– Pakalbėkime apie dabartį. Kaip leidžiate šią vasarą?

– Mėgstame su šeima keliauti. Daug važinėju dviračiu, žaidžiu tenisą, maudausi jūroje. Mėgstu leisti laisvalaikį aktyviai, o ne gulėdamas ant sofos.

– Jūsų palinkėjimas krepšinio mėgėjams?

– Rinktinės sirgaliams linkiu nepramiegoti rungtynių, nes jos vyks labai nepatogiu laiku. Taip pat, kad stebint nekiltų jokių techninių kliūčių, kaip jau buvo Brazilijoje. „Šiauliams“ linkiu pergalių, nes rezultatai atveda žmones į arenas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Šiauliai" kviečia jungtis prie kraujo donorų būrio
"Šiauliai" kviečia jungtis prie kraujo donorų būrio
VšĮ Nacionalinis kraujo centras kartu su krepšinio klubu „Šiauliai“ lapkričio 12-ąją kviečia ne tik palaikyti savo miesto komandą rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“,
Į Maskvą nevyko D.Bostas, neaišku, ar žais E.Ulanovas (video interviu)
Į Maskvą nevyko D.Bostas, neaišku, ar žais E.Ulanovas (video interviu)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rytoj sieks antrą kartą Eurolygoje įveikti Maskvos CSKA klubą. Vienintelį sykį nuo 2000 metų žalgiriečiai maskviečius nugalėjo praėjusį sezoną
LKL'25. Šiauliai yra Šiauliai - "Šiauliai" demonstruodavo išskirtinį kovingumą
LKL'25. Šiauliai yra Šiauliai - "Šiauliai" demonstruodavo išskirtinį kovingumą
Šiauliai“ daugybę metų buvo tarp mažiausią biudžetą turinčių lygos komandų. Tačiau didele širdimi. Saulės miesto ekipa aikštelėje rodydavo pavyzdinį kovingumą,
Atsinaujinusią "Barceloną" žalgiriečiai ketina stabdyti žaisdami kietai (video)
Atsinaujinusią "Barceloną" žalgiriečiai ketina stabdyti žaisdami kietai (video)
Pirmadienio vakarą Barselonos „Palau Blaugrana“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai surengė pirmąją treniruotę prieš šiandien vakare čia vyksiančias
M.Žukauskas pabrėžia pergalės Eurolygos starte svarbą
M.Žukauskas pabrėžia pergalės Eurolygos starte svarbą
Kauno „Žalgirio“ komandos jau spalio 13 dieną laukia naujas iššūkis Eurolygoje – kauniečius pirmajame sezono mače egzaminuos Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkai.
"Šiauliai" aplankė "probleminius" vaikus (komentarai)
"Šiauliai" aplankė "probleminius" vaikus (komentarai)
Klubo direktoriaus Mindaugo Žukausko lydimi „Šiaulių“ krepšinio komandos krepšininkai ir treneriai savo apsilankymu pradžiugino Gruzdžių vaikų socializacijos centro
LKL savaitės apžvalga: neklumpantis "Lietkabelis", interviu, nauja rubrika ir kita
LKL savaitės apžvalga: neklumpantis "Lietkabelis", interviu, nauja rubrika ir kita
Trečioje „Betsafe–LKL“ čempionato savaitėje krepšinio sirgaliai galėjo išvysti emocingą krepšinio spektaklį „Siemens“ arenoje, nesulaikomai
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: sukūrėme ateities komandą (video interviu)
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: sukūrėme ateities komandą (video interviu)
Kai Mindaugas Žukauskas 1999 m. tapo Eurolygos čempionu ir 2003 m. iškovojo Europos čempionato auksą, jis net negalvojo, kad po beveik dviejų dešimtmečių jo pagalbos reiks ir gimtajam
LKL istorija: pergalių ištroškęs "Lietuvos rytas" nutraukė "Žalgirio" vienvaldystę
LKL istorija: pergalių ištroškęs "Lietuvos rytas" nutraukė "Žalgirio" vienvaldystę
Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas ir Andrius Giedraitis atvertė 17 metų senumo istorijos knygą.Tais metais Lietuvos krepšinio lyga rengė septintą sezoną, ir per istoriją
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: turime apčiuopiamą rezultatą, tai džiugina (interviu)
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: turime apčiuopiamą rezultatą, tai džiugina (interviu)
Prieš naujojo 2017/18 metų „Šiaulių“ komandos sezono startą GeltonaJuoda.lt komanda pakalbino komandos direktorių Mindaugą Žukauską, kuris pasidalino mintimis apie vasaros
E.Ulanovas pirmas Lietuvoje bendradarbiaus su sporto rinkodaros agentūra
E.Ulanovas pirmas Lietuvoje bendradarbiaus su sporto rinkodaros agentūra
Kauno „Žalgirio“ krepšininkas ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys Edgaras Ulanovas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su sporto rinkodaros agentūra „SportMark“.
Nuotaikingas video: koks Ulanovo metimas ir ką gyvenime pasiekė Giedraitis
Nuotaikingas video: koks Ulanovo metimas ir ką gyvenime pasiekė Giedraitis
Lietuvos krepšinio ir futbolo rinktinių nariai kartu su „Betsafe“ nutarė priimti aštriausius interneto komentarus kaip iššūkį ir išbandyti tai praktikoje.Krepšininkas
Du MVP - E.Ulanovas ir R.Westbrookas-  treniruojasi kartu
Du MVP - E.Ulanovas ir R.Westbrookas- treniruojasi kartu
Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis Kauno "Žalgirio puolėjas Edgaras Ulanovas ten išvyko ne tinginiauti. Kaunietis dalyvauja Kalifornijoje surengtoje specialioje krepšinio
Oficialu: trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine
Oficialu: trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine
Penktadienį oficialiai pranešta, kad trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine sporto šaka.Lietuva šioje srityje yra pasiekusi daug pergalių, tad tokia žinia yra palanki
„Lietuvos ryto“ žaidėjai - apie mėgstamiausius krepšininkus
„Lietuvos ryto“ žaidėjai - apie mėgstamiausius krepšininkus
„BC Lietuvos ryto TV“ rubrikoje #KrepšininkaiApie kiekvieną savaitę visi Vilniaus ekipos žaidėjai papasakos įvairiausių įdomybių, o sirgaliai galės sužinoti apie
E.Ulanovas: kai kurie žaidėjai yra tikros žvaigždės, bet norisi užbaigti su trenksmu
E.Ulanovas: kai kurie žaidėjai yra tikros žvaigždės, bet norisi užbaigti su trenksmu
Penktadienį Kauno „Žalgirio“ areną paskutinį kartą šiame sezone drebins Eurolygos kovos. Žalgiriečiai namuose priims pirmajame reguliariojo sezono rate išvykoje įveiktą
Žalgirietiškas „minusas“: D.Belickaitė krepšinio aikštelėje metė iššūkį E.Ulanovui (VIDEO)
Žalgirietiškas „minusas“: D.Belickaitė krepšinio aikštelėje metė iššūkį E.Ulanovui (VIDEO)
Profesionali krepšininkė ir „Žalgiris TV“ laidų vedėja Dalia Belickaitė visai neseniai į kovą krepšinio aikštelėje iškvietė Kauno „Žalgirio“
E.Ulanovas: tos pačios klaidos, tas pats per tą patį (žaidėjų komentarai)
E.Ulanovas: tos pačios klaidos, tas pats per tą patį (žaidėjų komentarai)
Skaudus pralaimėjimas. „Žalgirio“ krepšininkai vieningai įvertino nesėkmę 67:76 Stambulo „Fenerbahče“ komandai. Nepaisant to, kad Kaune žaidė galingą sudėtį turintis
LSKL ketvirtfinalyje - E.Ulanovo šou, LSU antrąkart įveikė LCC (kometarai)
LSKL ketvirtfinalyje - E.Ulanovo šou, LSU antrąkart įveikė LCC (kometarai) (1)
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate sužaistos atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės, po kurių paaiškėjo visi pusfinalio dalyviai. Paskutiniuosius du kelialapius į pusfinalį
 E.Ulanovas: „Turime naujas užduotis, todėl turime tęsti darbus“
E.Ulanovas: „Turime naujas užduotis, todėl turime tęsti darbus“
Praėjusį savaitgalį triumfavę Karaliaus Mindaugo taurės turnyre žalgiriečiai jau ruošiasi šios savaitės išbandymui Eurolygoje. Penktadienį Kauno „Žalgiris“ Bamberge
MVP titulą atsiėmusiu E.Ulanovu pasidžiaugė ir varžovų treneris (video komentarai)
MVP titulą atsiėmusiu E.Ulanovu pasidžiaugė ir varžovų treneris (video komentarai)
Edgaras Ulanovas nebuvo nei pats rezultatyviausias, nei pats naudingiausias, tačiau tikrai – pats pastebimiausias. Statistiniame protokole neatsispindintį juodą darbą pastebėjo ir Karaliaus
Eurolygos savaitės TOP-10 rinkinyje – E. Ulanovo prasiveržimas ir taškai į „Barcos“ krepšį
Eurolygos savaitės TOP-10 rinkinyje – E. Ulanovo prasiveržimas ir taškai į „Barcos“ krepšį
Į Eurolygos savaitės gražiausių epizodų dešimtuką pateko žalgiriečio Edgaro Ulanovo prasiveržimas ir dvitaškis į „Barcelonos“ komandos krepšį.Ketvirtadienį
"Žalgiris" patikėjo, kad gali įveikti bet ką (komentarai)
"Žalgiris" patikėjo, kad gali įveikti bet ką (komentarai) (1)
Iki ausų besišypsantis Šarūnas Jasikevičius eidamas tuneliu iš aikštės į rūbinę delnais pliauškino su palei apsauginę tvorą išsirikiavusiais sirgaliais.
M.Žukauskas: neslėpsiu, tikėjausi, kad bus lengviau (interviu)
M.Žukauskas: neslėpsiu, tikėjausi, kad bus lengviau (interviu)
„Šiaulių“ klubo vairą Mindaugas Žukauskas perėmė itin sunkiu metu – komanda buvo netekusi vieno pagrindinio rėmėjų, o netrukus pasitraukė ir generalinis rėmėjas. „Tikiu,
RKL savaitgalis: trigubas dublis, M.Žukausko bei E.Stanionio debiutas ir kita
RKL savaitgalis: trigubas dublis, M.Žukausko bei E.Stanionio debiutas ir kita
Natural Pharmaceuticals-RKL čempionate šį savaitgalį buvo sužaistos 26 rungtynės. Ant parketo turėjome galimybę išvysti debiutavusi Mindaugą Žukauską, taip pat Edgarą Stanionį.
RKL - žinomų žaidėjų desantas, tarp jų - ir Europos čempionas
RKL - žinomų žaidėjų desantas, tarp jų - ir Europos čempionas
Bėgant paskutinėms dienoms iki šio sezono žaidėjų perėjimų, Natural Pharmaceuticals-RKL čempionato komandos iš paskutiniųjų stengiasi sustiprinti pajėgas. Šią savaitę
Žalgiriečiai Stambule kalbėjo apie komandinę atmosferą ir varžovų stiprybes
Žalgiriečiai Stambule kalbėjo apie komandinę atmosferą ir varžovų stiprybes
Ketvirtadienio popietę Stambulą pasiekę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau po trijų valandų nuo kelionės pabaigos liejo prakaitą „Volkswagen“ arenoje, kurioje Eurolygos
Š.Jasikevičius po pergalės prieš CSKA: tai yra fantastika (komentarai)
Š.Jasikevičius po pergalės prieš CSKA: tai yra fantastika (komentarai)
Be stratego Šarūno Jasikevičiaus likę žalgiriečiai nesutriko ir kovojo iki pabaigos. Tai lėmė kone istorinę pergalę prieš Maskvos CSKA ekipą.Kauno „Žalgiris“ Eurolygos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime