Margučiais pradžiugintas Sabonis šventė pergalę (rezultatai ir sąmokslo teorijos)

Autorius: DELFI NBA.

NBA pirmenybėse kovą dėl trečiosios vietos galutinėje Rytų konferencijos turnyro lentelės rikiuotėje tęsia Indianos „Pacers“ (46-31) ekipa. Nate'o McMillano auklėtiniai šiąnakt svečiuose 111:104 (22:30, 28:21, 26:27, 35:26) palaužė Los Andželo „Clippers“ (41/36) krepšininkus ir iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės, rašo Krepšinis.lt.

Prieš rungtynes malonios staigmenos sulaukė Domantas Sabonis. Šventų Velykų popietę vietos laiku aukštaūgį pasveikino būrys mūsų tėvynainių. Tokio vizito nustebintas Domas gavo ir gražią bei simbolinę dovaną – pintinę velykinių margučių.

Deja, teigiamos emocijos nepersidavė Sabonio žaidimui. Kritikos liūties socialiniuose tinkluose dėl savo pasirodymo sulaukęs lietuvis šiąnakt sužaidė vienas prasčiausių šio sezono rungtynių.

Pirmo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs vidurio puolėjas iki ilgosios pertraukos spėjo pasižymėti juvelyrinių perdavimų gausa, tačiau lyg ant lėkštutės komandoms draugams patiektas progas atakuoti iš patogių padėčių Glennas Robinsonas ir Lance'as Stephensonas pavertė netaiklių tritaškių serija.

Nors varžovų aikštės pusėje rezultatyvumu neišsiskyręs Domas suteikė tikslingumo ekipos veiksmams, rasti komplimentų lietuvio žaidimui stabdant varžovų atakas šiąnakt buvo itin sunku.

Saboniui esant aikštėje „Clippers“ surengė galingą spurtą ir antro kėlinio pradžioje turėjo net 16 taškų persvarą. Viena pagrindinių tokios atkarpos priežasčių tapo beviltiškas Sabonio žaidimas gynyboje. Los Andželo krepšininkai Domantą terorizavo prasiveržimais, o atsarginis šeimininkų aukštaūgis Montrezlas Harrellas negailestingai naudojosi pasimetusio mūsų tėvynainio veiksmais ir žaidimu vienas-prieš-vieną vieną po kito vertė dvitaškius į „Pacers“ ginamąjį krepšį.

Indianos klubo strategui McMillanui į aikštę grąžinus Mylesą Turnerį svečiai vėl atgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir likusią kėlinio dalį laimėjo rezultatu 19:4.

Panašus scenarijus pasikartojo ir po ilgosios pertraukos. Įsivažiavę „Pacers“ persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau aikštėje pasirodžius Saboniui žaidimo kokybės svarstyklės ir vėl nusviro į Los Andželo ekipos pusę.

Domo nesėkmes labiausiai įkūnijo epizodas, kai vienos atakos metu du sykius paeiliui iš po krepšio nepataikęs aukštaūgis tik akimis palydėjo po jo antrojo bandymo kamuolį atkovojusį Tobiasą Harrisą, sprintavusį per visą aikštę ir pasižymėjusį galingu dėjimu.

Rungtynių eigą ketvirtame kėlinyje svečiai savo naudai ir vėl perlaužė Saboniui sėdint ant suolo. Dramatiškoje kovoje susitikimo didvyriu tapo vieną solidžiausių šio sezono pasirodymų surengęs Victoras Oladipo.

Per 19 aikštėje praleistų minučių Domantas surinko 2 taškus (1/5 met.), 4 atkovotus kamuolius bei po vieną rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį ir klaidą. Šiąnakt jo užfiksuotas „+/-” rodiklis siekė -10 ir tapo blogiausiu visoje „Pacers“ komandoje.

Verta pažymėti, jog sugrįžęs po traumos Sabonis žaidė tik trečiąsias rungtynes, o visi šie susitikimai vyko vakarinėje JAV dalyje. Įprastai kelių išvykos rungtynių seriją žaidžiantys NBA klubai tokių atkarpų metu nerengia rimtesnių komandinių treniruočių, tad aukštaūgiui grįžti į žaidybinį ritmą šiomis sąlygomis yra itin sunku.

„Clippers“: Tobias Harrisas 21 (7 rez. perd.), Lou Williamsas 20, Montrezlas Harrellas 19 (9/12 met.), Austinas Riversas 18 taškų.

„Pacers“: Victoras Oladipo 30 (11/17 met., 3/6 trit., 5/6 baud., 12 rez. perd.), Mylesas Turneris 24 (8 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 15, Darrenas Collisonas 14, Cory Josephas 10 taškų.

Pergalių skaičiumi Klivlando Filadelfijos „76ers“ (46/30) pasiviję Indianapolio krepšininkai artimiausias rungtynes žais naktį iš antradienio į trečiadienį, kai Denveryje susitiks su vietos „Nuggets“ klubu.

Reguliarusis sezonas pasiekė savo finišo tiesiąją, tačiau panašu, kad tikrai ne visos komandos ją įveikia aukščiausia pavara.

Bent dvejos naktį iš sekmadienio į pirmadienį vykusios rungtynės pasėjo tam tikrų įtarimų. Denverio „Nuggets“ (42/35) savo aikštėje 128:125 (22:34, 41:20, 16:38, 32:19; 17:14) po pratęsimo parklupdė Milvokio „Bucks“ (41/36) ir išsaugojo gana realias viltis patekti į atkrintamąsias.

Iki jų pradžios likus keturiems-penkiems turams denveriečiai už aštuntoje ir septintoje vietoje žengiančias Naujojo Orleano „Pelicans“ (44/34) ir Minesotos „Timberwolves“ (43/34) ekipas turi vos viena nesėkme daugiau.

„Bucks“ likus žaisti 6 minutes mėgavosi solidžia 17 taškų persvara (105:88), o likus mažiau nei 1 min. tebepirmavo 8 taškais – 111:103. Vis dėlto nesuvokiami svečių veiksmai ir nepaaiškinamos klaidos leido „Nuggets“ klubui ne tik, kad išlyginti rezultatą (tai padarė tris baudas realizavęs Jamalas Murray, kai prieš jį visiškai be reikalo prasižengė Jasonas Terry – DELFI NBA), bet ir įgyti progą išplėšti pergalę – per paskutines 5 sek. net du kamuolius praradusius „Bucks“ laikinai išgelbėjo tik netaiklus N. Jokičiaus tritaškis šūvis aidint sirenai.

Tiesa, pratęsimą „Nuggets“ iškart pradėjo atkarpa 10:3 (pratęsė savo spurtą iki 33:9 – DELFI NBA) ir atitrūko 121:114 bei padėjo tvirtus pamatus galutinei pergalei. Kad ir labai keistai, bet ji pasiekta – 128:125.

„Nuggets“ gretose žibėjo Serbijos aukštaūgis Nikola Jokičius, pasižymėjęs 35 taškais (12/19 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/5 baudos), 13 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 3 blokais. Pagrindiniai jo talkininkai buvo: Jamalas Murray 27 ir Paulas Millsapas 26 taškai.

Beje, likus žaisti kiek mažiau nei 4 min. aikštę dėl šešių pražangų buvo priverstas palikti Giannis Antetokounmpo, surinkęs 18 taškų ir 12 atšokusių kamuolių.

Tai nesutrukdė socialiniuose tinkluose užgimti sąmokslo teorijoms: kai kurie NBA gerbėjai spėja, kad „Bucks“ galimai tyčia išbarstė visą savo milžinišką pranašumą, nes Rytų konferencijoje vengia šeštos vietos, kuri bent kol kas reikštų atkrintamųjų seriją su Klivlando „Cavaliers“.

Pagrįstų įtarimų sukėlė ir rezultatas, užfiksuotas kitame mače, kuriame Vašingtono „Wizards“ (42/35) svečiuose net 94:113 (27/36, 32:32, 16:19, 19:26) nepasipriešino vieniems Rytų autsaideriams Čikagos „Bulls“ (26/51) ir tokiu būdu nepasinaudojo auksine proga dar labiau įsitvirtinti minėtoje šeštoje pozicijoje.

„Wizards“ prieš Majamio „Heat“ ir „Bucks“ ekipas, besidalinančias septintą-aštuntą laiptelius, dabar pirmauja vos viena pergale.

„Wizards“ šioje dvikovoje pataikė net 10 tritaškių mažiau nei čikagiečiai, o geriausiai viską atspindi jų lyderio Bradley Bealo pasirodymas: taikliarankis gynėjas tesukrapštė 15 taškų (5/17 metimai iš žaidimo, 0/6 tritaškiai). Tuo metu šeimininkams 20-metis suomis Lauri Markkanenas per 25 min. sumetė 23 taškus (5/8 tritaškiai).

Po šio susitikimo NBA fanai taip pat darė prielaidas, kad Vašingtono krepšininkai veikiausiai pasidavė savo varžovams iš išskaičiavimo.

Artimiausią naktį NBA rungtynės nevyks, to priežastis – NCAA finalas. Kardinaliai skirtinga krepšinio filosofija besiremiančių Vilanovos „Wildcats“ ir Mičigano „Wolverines“ dvikova San Antonijuje vyks naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku.

Kitų sekmadienio NBA rungtynių rezultatai:

Los Andželo „Clippers“ – Indianos „Pacers“ 104:111 (30:22, 21:28, 27:26, 26:35).

Šarlotės „Hornets“ – Filadelfijos „76ers“ 102:119 (29:28, 22:32, 27:31, 24:28).

San Antonijaus „Spurs“ – Hjustono „Rockets“ 100:83 (26:17, 20:21, 29:28, 25:17).

83 taškai – tai mažiausiai, kiek šį sezoną sukrapštė „Raketos“, kurių tuo pačiu nutrūko ir 11-os iš eilės pergalių serija. „Spurs“ po svarbaus laimėjimo Vakaruose – ketvirti.

Atlantos „Hawks“ – Orlando „Magic“ 94:88 (21:18, 35:25, 13:21, 25:24).

Bruklino „Nets“ – Detroito „Pistons“ 96:108 (28:33, 20:29, 22:21, 26:25).

Pergalių seriją iki penkių pratęsę „Pistons“ vis dar išlaiko gyvas viltis patekti į atkrintamąsias. Tiesa, likus penkiems mačams jie nuo pirmojo aštuntuko atsilieka keturiomis pergalėmis.

Klivlando „Cavaliers“ – Dalaso „Mavericks“ 98:87 (18:25, 30:22, 25:30, 25:10). LeBronas Jamesas pataikė vos 5 metimus iš 21-o (tik 24 proc.), bet reabilitavosi trigubu dubliu – 16 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų. Dviženklį taškų skaičių Karalius pasiekė tik ketvirto kėlinio viduryje ir pratęsė tokio pasiekimo seriją iki 868-ių mačų iš eilės.

Naujojo Orleano „Pelicans“ – Oklahomos „Thunder“ 104:109 (28:20, 22:33, 25:27, 29:29).

Russellas Westbrookas atliko trigubą dublį – 29 taškai, 15 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Minesotos „Timberwolves“ – Jutos „Jazz“ 87:121 (26:28, 24:33, 21:26, 26:34).

„Golden State Warriors“ – Finikso „Suns“ 117:107 (22:24, 36:35, 36:18, 23:30).

Kevinas Durantas buvo arti trigubo dublio. Jo sąskaitoje – 29 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Portlando „Trail Blazers“ – Memfio „Grizzlies“ 113:98 (32:24, 23:27, 43:24, 15:23).

Los Andželo „Lakers“ – Sakramento „Kings“ 83:84 (22:19, 21:24, 21:17, 19:24).

Į dvigubų dublių pasaulį grįžęs Valančiūnas nuliūdino Giannio komandą
Penktoje Vakarų konferencijos vietoje skriejantys Naujojo Orleano „Pelicans“ (45-28) krepšininkai džiaugėsi dar viena pergale NBA lygoje, rašo Krepšinis.lt.Luizianos
Naujų epitetų Sumneriui ir Lekavičiui radęs Trinchieri saviškių šansus tebevertina kukliai
„Koks vakaras, kokios rungtynės – nė geriausias režisierius nesugalvotų tokios istorijos, juk žaidėme su karščiausia Eurolygos komanda“, – po Kauno „Žalgirio“
Jokubaitis ir Motiejūnas įsirašė svarbias pergales Eurolygoje (Vilerbane – metų metimas?)
„Barcelona“ (21-11) su Roku Jokubaičiu ir „Monaco“ (21-11) su Donatu Motiejūnu iškovojo pergales Eurolygoje ir praktiškai užsitikrino tiesioginę vietą atkrintamosiose,
Belgrade – "Žalgiriui" palankus rezultatas, o "Baskonia" sugėrė turkišką smūgį
Tiesioginis Kauno „Žalgirio“ (14-18) konkurentas dėl vietos Eurolygos įkrintamosiose – Belgrado „Partizan“ (14-18) sugriuvo lemiamu metu ir paleido svarbią pergalę, tačiau
Karjeros rungtynes sužaidęs žalgirietis atidavė duoklę treneriui ir akcentavo mokymosi procesą
Kauno „Žalgirio“ (14-18) viltys patekti į atkrintamąsias – gyvos. Andrea Trinchieri auklėtinai Nemuno saloje 87:73 pranoko tiesioginį oponentą Milano „Olimpia“ (14-18)
"Žalgiris" neturėjo vargo su Messinos kariauna
Kauno „Žalgiris“ (14-18) toliau kabinasi į Eurolygos įkrintamąsias. Andrea Trinchieri auklėtiniai pilnoje „Žalgirio“ arenoje rezultatu 87:73 (14:17, 21:20, 24:17, 28:19) įveikė
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Skandalas NBA: teisėjų klaida lėmė lietuvių klubams neparankią "Clippers" pergalę
Naktį iš ketvirtadiienio į penktadienį Filadelfijoje vykusiose NBA rungtynėse tarp vietos „76ers“ (39-34) ir Los Andželo „Clippers“ (45-27) krepšininkų baigėsi
Nesenstantis LeBronas surinko trigubą dublį, Greenas – vėl išvarytas
Penkta pergale iš eilės NBA čempionate džiaugėsi atkrintamųjų traukinį besivejantys Los Andželo „Lakers“ (41-32) vyrai. Jie svečiuose 136:124 (37:36, 32:25, 33:31 34:32) nugalėjo
Trinchieri gyrė geriausią versiją demonstruojančius dizaineriius bei užsiminė apie Šmito situaciją
Ketvirtadienį Eurolygos 32 ture Kauno „Žalgiris“ (13-18) namuose priims turnyro lentelės kaimynę Milano „Olimpia“ (14-17), kurią žalgiriečiai įveikė pirmame rate, rašo
"Žalgiris" – pagrindinis kandidatas prisivilioti Jokubaitį?
Kauno "Žalgiris" kitą sezoną gali susigrąžinti karjerą gimtojo miesto komandoje pradėjusį Roką Jokubaitį.Krepšinio apžvalgininkas Alessandro Luigi Magi skelbia, kad Lietuvos
Solidus Sabonio pasirodymas neišgelbėjo nuo pralaimėjimo "Mavs", Valančiūnas gavo kuklias minutes
NBA čempionate antradienį naktį Sakramento „Kings“ (42-30) namuose net 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) neprilygo Dalaso „Mavericks“ ekipai (43-29), rašo Krepšinis.lt.Domantas
Evansas – apie nustebinusią Trichieri mintį ir didžiausią pamoką "Žalgiryje"
Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas jau antrą sezoną Eurolygoje žiba vilkėdamas žaliai baltus marškinėlius.Amerikietis prieš dar vieną išbandymą Eurolygoje
NBA slenkstį minančio Buzelio pažadas Lietuvai: kai aš ateisiu, mes laimėsime viską
Pirmą profesionalo karjeros sezoną NBA plėtojimosi lygoje baigiantis Matas Buzelis jau po kelių mėnesių išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje, o jo galvoje – mintys ne tik apie
Kol "Olympiakos" neigia, graikai jau aptarinėja milžinišką Evanso atlyginimą Pirėjuje
Antradienį ryte Graikijos žiniasklaida paskelbė apie Pirėjo „Olympiakos“ ir Kauno „Žalgirio“ lyderio Keenano Evanso susitarimą. Nors klubas suskubo neigti pasirodžiusią
LKL Drausmės komisija nepatenkino Viliaus apeliacijos
Kovo 16 d. vykusiose Vilniaus „Ryto“ – Klaipėdos „Neptūno“ rungtynėse dirbę teisėjai ketvirto kėlinio pabaigoje suklydo, neužfiksuodami „Ryto“ komandos
Net penkios išeivijos lietuvės yra ant merginų rinktinės slenksčio
Savaitės trukmės treniruočių stovyklai į Lietuvą atvykusios penkios išeivijos lietuvaitės padarė gerą įspūdį Lietuvos rinktinės treneriams ir turi realių šansų kovoti dėl
"Wolves" laukia medikų uždegtos žalios šviesos Žagaro sugrįžimui
Reabilitaciją po sunkios traumos tęsiantis Vilniaus „Wolves“ legionierius iš Latvijos Artūras Žagaras nekantrauja prisijungti prie komandos treniruočių. Vis tik, kovo mėnesio
Daugybės sveikinimų sulaukęs Sabonis atviras: nuostabu, bet džiaugiuosi, kad tai baigėsi
NBA rekordą pagerinęs Domantas Sabonis sulaukė daugybės sveikinimų ir pagyrų, bet pats sako besidžiaugiantis, kad pagaliau ši tema bus baigta, rašo Krepšinis.lt.Praėjusią
Istorinis pasiekimas: Sabonis pagerino NBA rekordą ir įsirašė į išskirtinę kompaniją
Domantas Sabonis pagerino visų laikų NBA rekordą, o Sakramento „Kings“ (42-29) nutraukė prakeiksmą ir iškovojo ilgai lauktą pergalę, rašo Krepšinis.lt.Lietuvio ekipa
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Evansas jau turi susitarimą su OLY, klubas tai neigia
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas pasiekė susitarimą su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa kitam sezonui, rašo Krepšinis.lt.Ši
Buzelis itin netaikliai šaudė iš toli, bet vis tiek buvo tarp rezultatyviausių
Pro šalį iš toli šaudęs, tačiau rezultatyviai žaidęs Matas Buzelis NBA G lygos mače nepadėjo savo atstovaujamai komandai pasidžiaugti reta pergale."G League Ignite"
"Mavericks" toliau nepaleidžia Sabonio ir "Kings", bet kitoje aikštėje – palankus rezultatas
Luka Dončičius surinko trigubą dublį, o slovėno Dalaso „Mavericks“ (42-29) toliau kaunasi dėl tiesioginės vietos NBA atkrintamosiose varžybose, rašo Krepšinis.lt.Dalaso
"Celtics" krito iššvaistę 30 taškų persvarą, "Knicks" gynėjas pagerino tritaškių rekordą
Atlantos „Hawks“ (32-39) panaikino 30 taškų deficitą ir patiesė geriausią NBA reguliaraus sezono komandą, o Niujorko „Knicks“ (43-28) gynėjas pasiekė klubo tritaškių
Tobulą kovo mėnesį "Neptūnas" užbaigė nutrauktu Utenos prakeiksmu
Klaipėdos „Neptūnas“ (10-12) tobulai užbaigė kovo mėnesį „Betsafe-LKL“ čempionate.Georgios Vovoro auklėtiniai išvykoje 96:83 (22:16, 29:21, 18:30, 27:16)
Kurtinaitis ir Čeponis: apie "Žalgirio" viltį, "Ryto" sudorotus "Vilkus" ir Eurolygos lietuvius
„Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ treneris Rimas Kurtinaitis ir komentatorius Vaidas Čeponis dalinasi mintimis apie naujausias aktualijas bei aptariamas temas.Šį
"Betsafe Mic'd Up": Vovoro emocijos ir pergalė prieš "Rytą"
Praėjusį savaitgalį Vilniaus „Rytas“ po dramatiškos kovos namie 83:84 krito prieš Klaipėdos „Neptūną“.„Neptūnui“ tai buvo trečioji pergalė paeiliui,
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“