Naujienos kraunasi...

Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė

Autorius: Mindaugas Lukauskis, "Sporto namai".
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Krepšinis mane lydi visą gyvenimą. Jis yra įaugęs mūsų šeimai į kraują. Tėtis buvo krepšininkas ir didelis krepšinio fanas, mama – irgi. Mano žmona labai domisi šia sporto šaka. Meilę krepšiniui matome ir savo sūnuje, kuriam yra aštuoneri. Tai eina iš kartos į kartą.

Tėtis vis dar rašo rungtynių rezultatus ir statistikas į užrašų knygutę, renka visas įmanomas iškarpas ir nuotraukas. Panevėžyje pas tėvus namuose mano kambarys yra kaip krepšinio muziejus. Tėtis prikabinėjęs ženkliukų, plakatų. Pririnkęs visokių iškarpų, nuotraukų bei medalių.

Pirmoji mano sporto šaka buvo futbolas. Lankiau treniruotes galbūt ketverius metus, sekėsi gerai, net pirmosios kelionės buvo su futbolu. Pamenu, kai skridome lėktuvu į Gruziją į draugišką turnyrą.

Visgi, atėjo toks amžius, kai alkis futbolui dingo, o tėtis nuvedė į krepšinio treniruotes pas Gintarą Leonavičių. Tuomet užsikabinau ir nepaleidžiu krepšinio iki šiol. Tai mano gyvenimas.

Nuo pirmos treniruotės svajojau tapti krepšininku, žaisti Lietuvos rinktinėje. Tai nieko nuostabaus, mūsų šalyje visi svajoja tai pasiekti. Juk tai aukščiausias įmanomas pasiekimas.

Vaikystėje didžiąją laisvo laiko dalį praleisdavau krepšinio aikštelėse šalia namų. Kasdien jas trindavau. Rinkdavau korteles, iškarpas, parašus ir eidavau kone į visas „Lietkabelio“ rungtynes. Nors nesu NBA fanas, tačiau vaikystėje mano idealas buvo Michaelas Jordanas. Kiek paaugus juo tapo Ramūnas Šiškauskas.

Būtent su Ramu teko kartu žaisti debiutiniame mano čempionate vilkinti Lietuvos rinktinės marškinėlius. Tačiau iki debiuto buvo nueitas ilgas ir sunkus kelias. Išlieta daug prakaito, ašarų ir kraujo.

2005-aisiais, po Europos taurės laimėjimo su „Lietuvos rytu“, patekau į rezervinę rinktinę. Tai jau yra įvertinimas. Atsiranda menkas šanselis, kad iš ten pateksiu ir į rinktinės stovyklą. Su rezervine ekipa žaidėme Kinijoje ir laimėjome Borislavo Stankovičiaus taurę. Keli žaidėjai kvietimą į rinktinės stovyklą gavo po šio turnyro, aš pasijungiau po Australijoje vykusių Keturių tautų turnyro.

Mūsų šalyje yra trys milijonai sportininkų ar ekspertų, o į rinktinės sąrašą papuola 24 krepšininkai. Iš 24 sportininkų į stovyklą pakviečiami 17 ar 15. Emocijos būti tarp geriausių šalies krepšininkų – neapsakomos. Tai svarbu tiek man, tiek mano šeimai. Pasididžiavimas.

Visgi, vien pakvietimas dar nereiškia, kad darbas jau baigtas. Pasitenkinti patekimu tik į stovyklą neketinau, buvo sportinis alkis ir motyvacija pakliūti į galutinį dvyliktuką bei važiuoti į Serbiją ir Juodkalniją.

Rinktinė po 2004-ųjų olimpinių žaidynių buvo susilpnėjusi. Tai yra faktas. Neatvyko Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Darius Songaila. Karjerą rinktinėje po olimpiados baigė Saulius Štombergas ir Eurelijus Žukauskas. Rimtos netektys. Tačiau tai atvėrė duris kitiems žaidėjams, įskaitant mane.

Prieš čempionatą buvo juntama įtampa. Konkurencija – labai didelė. Ji sveika, tai reiškia, kad nelinki niekam blogo, tačiau nori įrodyti, kad esi geresnis ir sieki patekti į čempionatą.

Taip krito vienas žaidėjas. Krito kitas, o sąrašas trumpėja, bet įtampa augo. Iki galutinio dvyliktuko buvo likę du žaidėjai. Tuomet – vienas. Viskas. Sužinojau, kad važiuoju į čempionatą. Apėmė palaima.

2005-aisiais rinktinė turėjo net šešis debiutantus. Tai yra didelis skaičius. Darjušas Lavrinovičius, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas, Simonas Serapinas, Darius Šilinskas ir aš.

Mums tai buvo pirmas oficialus čempionatas atstovaujant savo šalį. Mes gavome šansą, buvome alkani bei norintys įrodyti save. Žvaigždžių atsisakymas žaisti rinktinėje šiek tiek nuėmė spaudimą nuo mūsų. Nebuvome priskirti prie favoritų, dėl to žaisti buvo kiek lengviau.

Žinoma, prastai pasirodyti vis tiek negalėjome. Mūsų tokia šalis, kur prasti krepšinio rezultatai nėra laukiami ar toleruojami. Iš rinktinės visada tikisi rezultatų, o pasirodžius blogai ji būna nuskalpuojama kaip reikiant.

Mūsų komandos lyderis buvo Ramūnas Šiškauskas, mano jaunystės idealas, į kurį stengiausi lygiuotis. Tai žaidėjas, kuris vedė mus į pergales ir aplink kurį buvo statomas žaidimas. Ramūnas neveltui yra Ramūnas. Labai ramaus charakterio žaidėjas. Už aikštės ribų labiausiai girdimi buvo broliai Lavrinovičiai ar Robertas Javtokas. Jie labai padėjo sukurti puikų ir darnų kolektyvą. Darnus kolektyvas – neatsiejama gerų rezultatų dalis. Komandoje visi privalo būti lygūs. Rinktinėje jokių prievolių nebuvo. 

Tai kartais būna klubuose, kai kažkas turi nešioti veteranų tašes ar panašiai. Klubuose kartais būna, kad komanda pasiskirsto į tris grupeles: veteranai, jaunimas ir ta vidurinioji dalis. Kartais ta vidurinioji dalis mėgsta užlipti ant jaunimo. Man pasisekė, nes per karjerą kokiuose klubuose buvau, visada turėjome tolerantiškus veteranus, kurie neleisdavo to daryti. Jie užstodavo, būdavo jaunimo užnugaryje. Tai komandiškumas, kuris reikalingas norint pasiekti rezultatus. Turi būti pagarba.

Žinoma, ji visada būna Lietuvos rinktinėje, tačiau nebūtinai kitų šalių rinktinėse. Pamenu, kai 2005-aisiais Europos pirmenybėse taip buvo su turkais. Ši rinktinė į čempionatą atsivežė visą savo elitą: Turkoglu, Turkčanas, Kutluay, Erdoganas, Okuras.. Tačiau ten nebuvo darnios komandos. Žvaigždės vaikšto su kuprinėmis, o užguitas jaunimas atsakingas už tašes ir kitus dalykus. Tai nenormalu ir nežmoniška. Manau, kad tokiai komandai negali pasisekti. Ne veltui turkai tuomet nepateko į ketvirtfinalį ir eilę metų buksavo.

Turkai buvo vieni tų, kuriuos be didelio vargo įveikėme grupės etape. Ten viskas ėjosi puikiai. Įveikėme ir kroatus bei bulgarus, o visas pergales pasiekėme dviženkliu taškų skirtumu. Ėjome ir nuėjome, be jokių problemų.

Atėjo svarbiausias turnyro etapas – ketvirtfinalis. Arba lieki be nieko, arba esi per žingsnelį nuo medalio – nuo svajonės.

Mūsų varžovas – prancūzai. Atletiška komanda, greitai bėganti ir aukštai šokanti. Mums jie visada neparankūs. Prieš rungtynes atvyko daug gerbėjų, o visi Lietuvoje ėmė tikėtis medalių. Atsirado šiokia tokia panika, galbūt dėl patirties stygiaus. Grupėje analizavome varžovus ir rungtynėms ruošėmės tolygiai, žinojome, ką reikia daryti, tačiau prieš ketvirtfinalį pasiruošimas ir susikaupimas buvo maksimalus. Suprantu, kad į jį reikia žiūrėti rimtai, tačiau, manau, kad mes į jį žiūrėjome per stipriai. Galvojome tik apie jį ir galiausiai perdegėme.  

Šioje dvikovoje mums viskas nesisekė. Bandėme rizikuoti ties Borisu Diaw, o jis pataikė kelis tolimus metimus. Tuo metu prancūzai visiškai uždarė mūsų pagrindinius puolimo lyderius – Šiškauską ir Kšištofą Lavrinovičių. Jie abu pataikė 5 metimus iš 22. Varžovai labai stipriai prižiūrėjo Ramą, tai buvo pagrindinis jų gynybos akcentas – išjungti mūsų variklį bei taip išderinti mechanizmą. Jiems tai pavyko.

Tai situacijos beviltiškumas. Stengiesi labai, tačiau niekas nesigauna. Taip jau kartais būna. Varžovai pataiko, o mes atsakyti į tai nesugebame. Tai kraunasi kraunasi, kol atstumas pasiekia didelį skirtumą. Pralaimėjimas. Kaip parodė laikas – vienintelis čempionate.

Buvo labai skaudu. Po rungtynių susitikome su sirgaliais. Jie mus visada palaiko, ir po pralaimėjimų, ir po pergalių. Jautėmės šiek tiek juos nuvylę.

Turnyrą užbaigėme pergalėmis prieš Rusiją ir Slovėniją bei likome penkti. Taip užsitikrinimo vietą pasaulio čempionate Japonijoje.

Atsuki mintyse laiką atgal ir pagalvoji, kodėl viskas susiklostė taip? Vienas pralaimėjimas ir lieki penktas. Kodėl tas nevykęs mačas negalėjo įvykti finale?

Visada norisi medalių. Žinant, kaip mes atrodėme ir žaidėme, manau, kad turėjome laimėti medalį. Deja, jo nėra. Per karjerą taip ir neteko laimėti apdovanojimo su Lietuvos rinktine. Arti to buvome Pekino olimpiadoje, bet vėl – pritrūko vieno žingsnio.

Neturėjimas medalio su rinktine yra skaudžiausias mano karjeros dalykas. Gaila, sunku, bet išgyveni. Stengiuosi iš to pasimokyti. Iš pralaimėjimų gali išmokti daugiau nei iš pergalių. Prasuki mintyse rungtynes, galvoji apie atskirus epizodus, ką reikėjo daryti kitaip. Tobulėji. Tai – neįkainojama patirtis, kuri, tikiu, man padėjo ir kituose karjeros etapuose.

Tokią filosofiją stengiuosi įskiepyti ir savo sūnui. Jam tik aštuoneri ir jis skaudžiai priima nesėkmes. Noriu, kad jis suprastų, jog be pralaimėjimų nebus ir pergalių.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Du mėnesius nežaidęs M.Lukauskis grįžta į aikštę
Du mėnesius nežaidęs M.Lukauskis grįžta į aikštę
Pozityvo kupinas Prienų „Skycop“ metų startas tęsiasi – į rikiuotę sugrįžta vienas ekipos lyderių ir vyriausias lygos krepšininkas Mindaugas Lukauskis.39-erių gynėjas
M.Lukauskis gins LKL snaiperio titulą
M.Lukauskis gins LKL snaiperio titulą
Mindaugas Lukauskis tapo pirmu „LKL snaiperis 2019“ konkurso dalyviu. Praėjusių metų tritaškių konkurso nugalėtojas sulaukė vardinio kvietimo ir gins pernai iškovotą titulą.„Snaiperio“
"Ryto" legendos vis dar puikiai mena istorinius žygius
"Ryto" legendos vis dar puikiai mena istorinius žygius
Beveik treji metai – tiek laiko praėjo nuo pastarojo karto, kai Vilniaus „Ryto“ komanda iškovojo titulą.2016-ųjų vasarį tuometis „Lietuvos rytas“ triumfavo Karaliaus
Straipsnis: Nuo majų sugalvoto "krepšinio" iki Adomaičio galvos kirtimo
Straipsnis: Nuo majų sugalvoto "krepšinio" iki Adomaičio galvos kirtimo
Oficialiuose šaltiniuose teigiama, kad lietuvių antroji religija (o gal daug kam ir pirmoji?) užgimė 1891 m. gruodžio 21-ąją dieną – beveik prieš pat šv. Kalėdas, kuomet
Lietuvos rinktinė atrankos etapą baigs Klaipėdoje
Lietuvos rinktinė atrankos etapą baigs Klaipėdoje
Pasaulio čempionato atrankos etapą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigs ten, kur ir pradėjo – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai vasario
Rinktinė varžovus pasaulio čempionate sužinos kovo 16 dieną
Rinktinė varžovus pasaulio čempionate sužinos kovo 16 dieną
2019 metų vyrų krepšinio pasaulio čempionato burtai bus traukiami kovo 16 dieną Šendžene, kuris yra vienas iš Kinijos miestų, kuriame vyks turnyro kovos.Dar liko paskutinis "langas",
Lietuvos rinktinė FIBA reitinge liko toje pačioje pozicijoje
Lietuvos rinktinė FIBA reitinge liko toje pačioje pozicijoje
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, sėkmingai tęsianti Pasaulio taurės atrankos etapą, FIBA reitinge lieka toje pačioje, šeštoje vietoje.Lietuviai šiuo metu turi surinkę
Lietuva savo sirgalių akivaizdoje įtikinamai nugalėjo kroatus
Lietuva savo sirgalių akivaizdoje įtikinamai nugalėjo kroatus
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (9 pergalės ir 1 pralaimėjimas) 2019 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro antrojo etapo J grupėje dešimtojo turo rungtynes sekmadienį namuose
R.Kaukėnas: jeigu žaisti krepšinį, tai tik rimtai ir kažką laimėti
R.Kaukėnas: jeigu žaisti krepšinį, tai tik rimtai ir kažką laimėti
„R.Kaukėnas yra kaip Karlsonas, įsijungė savo motoriuką ir varo“, – taip dar 2009 metais sakė tuometinis Atėnų „Panathinaikos“ klubo žaidėjas, o dabar Kauno „Žalgirio“
Lietuvos rinktinė pirmą kartą pralaimėjo Pasaulio čempionato atrankos turnyre
Lietuvos rinktinė pirmą kartą pralaimėjo Pasaulio čempionato atrankos turnyre
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 2019 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro antrojo etapo J grupėje devintojo turo rungtynes ketvirtadienį išvykoje Brešos mieste žaidė
Lietuvos vyrų rinktinės dvyliktuke - du naujokai
Lietuvos vyrų rinktinės dvyliktuke - du naujokai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis išsirinko galutinę komandos sudėtį Pasaulio taurės atrankos rungtynėms su Italijos ir Kroatijos rinktinėmis.
M.Lukauskis į aikštę grįš kitąmet
M.Lukauskis į aikštę grįš kitąmet
Prienų „Skycop“ šį vakarą pradės žygį Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio link, bet komandos lyderis Mindaugas Lukauskis į kovas įsijungtų tik ketvirtfinalio etape.Vyriausias
Paaiškėjo italų sudėtis rungtynėms su Lietuva
Paaiškėjo italų sudėtis rungtynėms su Lietuva
Lapkričio 29 -ąją Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė Brešos mieste Italijoje sužais dar vienerias atrankos į Pasaulio taurę rungtynes.Likus 10 dienų iki susitikimo italų
Lietuvos rinktinėje - net septyni krepšininkai iš LKL pirmenybių
Lietuvos rinktinėje - net septyni krepšininkai iš LKL pirmenybių
Vilniaus „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis paskelbė Lietuvos rinktinės sudėtį artėjančioms pasaulio čempionato atrankos rungtynėms per FIBA langą.Tarp 15 krepšininkų –
LKL epizodų Top 5 - neįtikėtinas perdavimas, gynėjo blokas ir dėjimų gausa
LKL epizodų Top 5 - neįtikėtinas perdavimas, gynėjo blokas ir dėjimų gausa
„Betsafe–LKL“ komandos savo gerbėjus praėjusią savaitę džiugino įspūdingais epizodais, o LKL TV išrinko ir jums pateikia penkis gražiausius momentus.Šį kartą tarp
Į viršūnę pakilęs M.Lukauskis: turiu kažką tokio, kas leidžia būti tuo vagimi
Į viršūnę pakilęs M.Lukauskis: turiu kažką tokio, kas leidžia būti tuo vagimi
Kai Prienų „Skycop“ sekmadienį nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“, krepšininkai rūbinėje tradiciškai pasidarė selfį po pergalės, pasveikino gimtadienius
M.Lukauskis tapo lygos rekordininku pagal atkovotus kamuolius
M.Lukauskis tapo lygos rekordininku pagal atkovotus kamuolius
Mindaugas Lukauskis dar vienoje kategorijoje įrašė savo pavardę į Lietuvos krepšinio lygos istoriją.Vyriausias lygos žaidėjas tapo rekordininku pagal perimtus kamuolius.Prienų „Skycop“
Prasidėjo bilietų prekyba į rinktinės rungtynes su Kroatija
Prasidėjo bilietų prekyba į rinktinės rungtynes su Kroatija
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai pradėjusi Pasaulio taurės atrankos antrąjį etapą, jau lapkričio pabaigoje vėl stos į kovą su gilias krepšinio tradicijas turinčiomis
5000 taškų ribą peržengęs M.Lukauskis: "Kol nebūsiu pirmas, karjeros nebaigsiu"
5000 taškų ribą peržengęs M.Lukauskis: "Kol nebūsiu pirmas, karjeros nebaigsiu"
Mindaugas Lukauskis vėl dėmesio centre. Vyriausias „Betsafe–LKL“ krepšininkas vakar pasiekė istorinę ribą – pelnė 5000-ąjį tašką per karjerą LKL.Prienų
Pažintis su D.Adomaičiu: šeimos žmogus, reiklus žaidėjams ir turintis savų tikslų
Pažintis su D.Adomaičiu: šeimos žmogus, reiklus žaidėjams ir turintis savų tikslų
„Aš privalau atiduoti didžiausią duoklę savo žmonai, nes galiu susikaupti savo darbui šimtu procentų“, – pareiškė Dainius Adomaitis, pravėręs savo namų duris
LKL savaitės apžvalga: lengvos favoritų pergalės bei veteranų šėlsmas Prienuose
LKL savaitės apžvalga: lengvos favoritų pergalės bei veteranų šėlsmas Prienuose
Įtikinamos praėjusio sezono prizininkų pergalės sezono starte, Prienų „Skycop“ kirtis Panevėžio „Lietkabeliui“, karjeros rekordą užfiksavęs Mindaugas Lukauskis, sudėties
M.Lukauskis - pirmasis naujojo LKL sezono savaitės MVP
M.Lukauskis - pirmasis naujojo LKL sezono savaitės MVP
Mindaugas Lukauskis įrodė, kad dar turi parako. Vyriausias „Betsafe–LKL“ krepšininkas dominavo centrinėse savaitės rungtynėse ir tapo naudingiauoju pirmojo turo krepšininku.39-erių
Bilietas į pasaulio čempionatą - kišenėje: o kas laukia dabar? (apžvalga)
Bilietas į pasaulio čempionatą - kišenėje: o kas laukia dabar? (apžvalga)
Lietuvos rinktinė atlaikė aršiai jiems į gerkles besikabinusių olandų pasipriešinimą bei įkėlė abi kojas į pasaulio krepšinio čempionatą, kuris kitų metų rugpjūčio-rugsėjo
Plinta tarsi virusas: internautai rado J.Valančiūno antrininką
Plinta tarsi virusas: internautai rado J.Valančiūno antrininką
Socialinėje erdvėje žaibo greičiu plinta dviejų sportininkų nuotraukos su stulbinančiu panašumu.NBA rungtyniaujantis Spenceris Dinwiddie pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksavo Toronto
D.Adomaitis: labai žemai nusilenkiu žaidėjams, kurie atvyko (interviu)
D.Adomaitis: labai žemai nusilenkiu žaidėjams, kurie atvyko (interviu)
Dainiaus Adomaičio vadovaujama Lietuvos nacionalinė komanda neišklydo iš pergalių kelio ir pasaulio atrankos turnyre iškovojo septintą pergalę iš tiek pat galimų.Penktadienį
E.Bendžius: savo B plano net nepanaudojome - visai gerai veikė ir A planas
E.Bendžius: savo B plano net nepanaudojome - visai gerai veikė ir A planas
Eimantas Bendžius yra vienas iš vos trijų Lietuvos rinktinės krepšininkų, į komandą atvykusių per visus keturis „langus“ bei rungtyniavusių visose septyneriose rungtynėse
Lietuviai kroatams - sunkiai įkandamas riešutas: 18 metų trukęs prakeiksmas nutrauktas tik Rio
Lietuviai kroatams - sunkiai įkandamas riešutas: 18 metų trukęs prakeiksmas nutrauktas tik Rio
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šįvakar oficialiai pradės ketvirtąjį atrankos į kitų metų pasaulio čempionatą „langą“, o pirmąja jos varžove bus grėsmingoji Kroatijos
A.Sireika - apie atranką į pasaulio čempionatą: visas komandas reikia gerbti
A.Sireika - apie atranką į pasaulio čempionatą: visas komandas reikia gerbti
Sekmadienį „Siemens“ arenoje kaimynams latviams patirtas skaudus pralaimėjimas rezultatu 80:97 apnuogino Lietuvos krepšinio rinktinės bėdas. Tuomet rungtynių metu dar ne pilnos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime