Naujienos kraunasi...

Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė

Autorius: Mindaugas Lukauskis, "Sporto namai".
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Krepšinis mane lydi visą gyvenimą. Jis yra įaugęs mūsų šeimai į kraują. Tėtis buvo krepšininkas ir didelis krepšinio fanas, mama – irgi. Mano žmona labai domisi šia sporto šaka. Meilę krepšiniui matome ir savo sūnuje, kuriam yra aštuoneri. Tai eina iš kartos į kartą.

Tėtis vis dar rašo rungtynių rezultatus ir statistikas į užrašų knygutę, renka visas įmanomas iškarpas ir nuotraukas. Panevėžyje pas tėvus namuose mano kambarys yra kaip krepšinio muziejus. Tėtis prikabinėjęs ženkliukų, plakatų. Pririnkęs visokių iškarpų, nuotraukų bei medalių.

Pirmoji mano sporto šaka buvo futbolas. Lankiau treniruotes galbūt ketverius metus, sekėsi gerai, net pirmosios kelionės buvo su futbolu. Pamenu, kai skridome lėktuvu į Gruziją į draugišką turnyrą.

Visgi, atėjo toks amžius, kai alkis futbolui dingo, o tėtis nuvedė į krepšinio treniruotes pas Gintarą Leonavičių. Tuomet užsikabinau ir nepaleidžiu krepšinio iki šiol. Tai mano gyvenimas.

Nuo pirmos treniruotės svajojau tapti krepšininku, žaisti Lietuvos rinktinėje. Tai nieko nuostabaus, mūsų šalyje visi svajoja tai pasiekti. Juk tai aukščiausias įmanomas pasiekimas.

Vaikystėje didžiąją laisvo laiko dalį praleisdavau krepšinio aikštelėse šalia namų. Kasdien jas trindavau. Rinkdavau korteles, iškarpas, parašus ir eidavau kone į visas „Lietkabelio“ rungtynes. Nors nesu NBA fanas, tačiau vaikystėje mano idealas buvo Michaelas Jordanas. Kiek paaugus juo tapo Ramūnas Šiškauskas.

Būtent su Ramu teko kartu žaisti debiutiniame mano čempionate vilkinti Lietuvos rinktinės marškinėlius. Tačiau iki debiuto buvo nueitas ilgas ir sunkus kelias. Išlieta daug prakaito, ašarų ir kraujo.

2005-aisiais, po Europos taurės laimėjimo su „Lietuvos rytu“, patekau į rezervinę rinktinę. Tai jau yra įvertinimas. Atsiranda menkas šanselis, kad iš ten pateksiu ir į rinktinės stovyklą. Su rezervine ekipa žaidėme Kinijoje ir laimėjome Borislavo Stankovičiaus taurę. Keli žaidėjai kvietimą į rinktinės stovyklą gavo po šio turnyro, aš pasijungiau po Australijoje vykusių Keturių tautų turnyro.

Mūsų šalyje yra trys milijonai sportininkų ar ekspertų, o į rinktinės sąrašą papuola 24 krepšininkai. Iš 24 sportininkų į stovyklą pakviečiami 17 ar 15. Emocijos būti tarp geriausių šalies krepšininkų – neapsakomos. Tai svarbu tiek man, tiek mano šeimai. Pasididžiavimas.

Visgi, vien pakvietimas dar nereiškia, kad darbas jau baigtas. Pasitenkinti patekimu tik į stovyklą neketinau, buvo sportinis alkis ir motyvacija pakliūti į galutinį dvyliktuką bei važiuoti į Serbiją ir Juodkalniją.

Rinktinė po 2004-ųjų olimpinių žaidynių buvo susilpnėjusi. Tai yra faktas. Neatvyko Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Darius Songaila. Karjerą rinktinėje po olimpiados baigė Saulius Štombergas ir Eurelijus Žukauskas. Rimtos netektys. Tačiau tai atvėrė duris kitiems žaidėjams, įskaitant mane.

Prieš čempionatą buvo juntama įtampa. Konkurencija – labai didelė. Ji sveika, tai reiškia, kad nelinki niekam blogo, tačiau nori įrodyti, kad esi geresnis ir sieki patekti į čempionatą.

Taip krito vienas žaidėjas. Krito kitas, o sąrašas trumpėja, bet įtampa augo. Iki galutinio dvyliktuko buvo likę du žaidėjai. Tuomet – vienas. Viskas. Sužinojau, kad važiuoju į čempionatą. Apėmė palaima.

2005-aisiais rinktinė turėjo net šešis debiutantus. Tai yra didelis skaičius. Darjušas Lavrinovičius, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas, Simonas Serapinas, Darius Šilinskas ir aš.

Mums tai buvo pirmas oficialus čempionatas atstovaujant savo šalį. Mes gavome šansą, buvome alkani bei norintys įrodyti save. Žvaigždžių atsisakymas žaisti rinktinėje šiek tiek nuėmė spaudimą nuo mūsų. Nebuvome priskirti prie favoritų, dėl to žaisti buvo kiek lengviau.

Žinoma, prastai pasirodyti vis tiek negalėjome. Mūsų tokia šalis, kur prasti krepšinio rezultatai nėra laukiami ar toleruojami. Iš rinktinės visada tikisi rezultatų, o pasirodžius blogai ji būna nuskalpuojama kaip reikiant.

Mūsų komandos lyderis buvo Ramūnas Šiškauskas, mano jaunystės idealas, į kurį stengiausi lygiuotis. Tai žaidėjas, kuris vedė mus į pergales ir aplink kurį buvo statomas žaidimas. Ramūnas neveltui yra Ramūnas. Labai ramaus charakterio žaidėjas. Už aikštės ribų labiausiai girdimi buvo broliai Lavrinovičiai ar Robertas Javtokas. Jie labai padėjo sukurti puikų ir darnų kolektyvą. Darnus kolektyvas – neatsiejama gerų rezultatų dalis. Komandoje visi privalo būti lygūs. Rinktinėje jokių prievolių nebuvo. 

Tai kartais būna klubuose, kai kažkas turi nešioti veteranų tašes ar panašiai. Klubuose kartais būna, kad komanda pasiskirsto į tris grupeles: veteranai, jaunimas ir ta vidurinioji dalis. Kartais ta vidurinioji dalis mėgsta užlipti ant jaunimo. Man pasisekė, nes per karjerą kokiuose klubuose buvau, visada turėjome tolerantiškus veteranus, kurie neleisdavo to daryti. Jie užstodavo, būdavo jaunimo užnugaryje. Tai komandiškumas, kuris reikalingas norint pasiekti rezultatus. Turi būti pagarba.

Žinoma, ji visada būna Lietuvos rinktinėje, tačiau nebūtinai kitų šalių rinktinėse. Pamenu, kai 2005-aisiais Europos pirmenybėse taip buvo su turkais. Ši rinktinė į čempionatą atsivežė visą savo elitą: Turkoglu, Turkčanas, Kutluay, Erdoganas, Okuras.. Tačiau ten nebuvo darnios komandos. Žvaigždės vaikšto su kuprinėmis, o užguitas jaunimas atsakingas už tašes ir kitus dalykus. Tai nenormalu ir nežmoniška. Manau, kad tokiai komandai negali pasisekti. Ne veltui turkai tuomet nepateko į ketvirtfinalį ir eilę metų buksavo.

Turkai buvo vieni tų, kuriuos be didelio vargo įveikėme grupės etape. Ten viskas ėjosi puikiai. Įveikėme ir kroatus bei bulgarus, o visas pergales pasiekėme dviženkliu taškų skirtumu. Ėjome ir nuėjome, be jokių problemų.

Atėjo svarbiausias turnyro etapas – ketvirtfinalis. Arba lieki be nieko, arba esi per žingsnelį nuo medalio – nuo svajonės.

Mūsų varžovas – prancūzai. Atletiška komanda, greitai bėganti ir aukštai šokanti. Mums jie visada neparankūs. Prieš rungtynes atvyko daug gerbėjų, o visi Lietuvoje ėmė tikėtis medalių. Atsirado šiokia tokia panika, galbūt dėl patirties stygiaus. Grupėje analizavome varžovus ir rungtynėms ruošėmės tolygiai, žinojome, ką reikia daryti, tačiau prieš ketvirtfinalį pasiruošimas ir susikaupimas buvo maksimalus. Suprantu, kad į jį reikia žiūrėti rimtai, tačiau, manau, kad mes į jį žiūrėjome per stipriai. Galvojome tik apie jį ir galiausiai perdegėme.  

Šioje dvikovoje mums viskas nesisekė. Bandėme rizikuoti ties Borisu Diaw, o jis pataikė kelis tolimus metimus. Tuo metu prancūzai visiškai uždarė mūsų pagrindinius puolimo lyderius – Šiškauską ir Kšištofą Lavrinovičių. Jie abu pataikė 5 metimus iš 22. Varžovai labai stipriai prižiūrėjo Ramą, tai buvo pagrindinis jų gynybos akcentas – išjungti mūsų variklį bei taip išderinti mechanizmą. Jiems tai pavyko.

Tai situacijos beviltiškumas. Stengiesi labai, tačiau niekas nesigauna. Taip jau kartais būna. Varžovai pataiko, o mes atsakyti į tai nesugebame. Tai kraunasi kraunasi, kol atstumas pasiekia didelį skirtumą. Pralaimėjimas. Kaip parodė laikas – vienintelis čempionate.

Buvo labai skaudu. Po rungtynių susitikome su sirgaliais. Jie mus visada palaiko, ir po pralaimėjimų, ir po pergalių. Jautėmės šiek tiek juos nuvylę.

Turnyrą užbaigėme pergalėmis prieš Rusiją ir Slovėniją bei likome penkti. Taip užsitikrinimo vietą pasaulio čempionate Japonijoje.

Atsuki mintyse laiką atgal ir pagalvoji, kodėl viskas susiklostė taip? Vienas pralaimėjimas ir lieki penktas. Kodėl tas nevykęs mačas negalėjo įvykti finale?

Visada norisi medalių. Žinant, kaip mes atrodėme ir žaidėme, manau, kad turėjome laimėti medalį. Deja, jo nėra. Per karjerą taip ir neteko laimėti apdovanojimo su Lietuvos rinktine. Arti to buvome Pekino olimpiadoje, bet vėl – pritrūko vieno žingsnio.

Neturėjimas medalio su rinktine yra skaudžiausias mano karjeros dalykas. Gaila, sunku, bet išgyveni. Stengiuosi iš to pasimokyti. Iš pralaimėjimų gali išmokti daugiau nei iš pergalių. Prasuki mintyse rungtynes, galvoji apie atskirus epizodus, ką reikėjo daryti kitaip. Tobulėji. Tai – neįkainojama patirtis, kuri, tikiu, man padėjo ir kituose karjeros etapuose.

Tokią filosofiją stengiuosi įskiepyti ir savo sūnui. Jam tik aštuoneri ir jis skaudžiai priima nesėkmes. Noriu, kad jis suprastų, jog be pralaimėjimų nebus ir pergalių.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
LKL gražiausių savaitės epizodų penketuko viršūnėje - vyriausias lygos žaidėjas
LKL gražiausių savaitės epizodų penketuko viršūnėje - vyriausias lygos žaidėjas
Mindaugas Lukauskis netrukus švęs 39-ąjį gimtadienį, tačiau vyriausias „Betsafe–LKL“ krepšininkas dar turi parako.Kad moka kilti nuo žemės ir grūsti kamuolį į
LKL'25 legendos. M.Lukauskis: tas sportininko gyvenimas nenuspėjamas
LKL'25 legendos. M.Lukauskis: tas sportininko gyvenimas nenuspėjamas
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
M.Lukauskis - apie pasiruošimą snaiperio konkursui ir pergales treniruotėse
M.Lukauskis - apie pasiruošimą snaiperio konkursui ir pergales treniruotėse
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienį keliaus Uteną, kur susitiks su Žydrūno Urbono vadovaujama „Juventus“ ekipa. Prieš šią išvyką
Sirgaliai vėl gausiai stebėjo rinktinės kovas prie televizorių ekranų
Sirgaliai vėl gausiai stebėjo rinktinės kovas prie televizorių ekranų
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė praėjusią savaitę sėkmingai įveikė ir antrąjį Pasaulio čempionato atrankos „langą“. Lietuviai namuose įveikė Vengrijos (80:75) ir Kosovo
Lietuva sutriuškino Kosovą ir išlieka be pralaimėjimų (komentarai)
Lietuva sutriuškino Kosovą ir išlieka be pralaimėjimų (komentarai)
Pirmadienio vakarą, Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė tęsė kovas FIBA 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankoje, kur susitiko su Kosovo
Kosovo krepšininkui - skubi Lietuvos ortopedų pagalba
Kosovo krepšininkui - skubi Lietuvos ortopedų pagalba
Penktadienio rungtynės su Lenkijos komanda Kosovo vyrų krepšinio rinktinei buvo kaip reta nesėkmingos. Traumas patyrė du žaidėjai. Vienas iš jų nedelsiant buvo išsiųstas
D.Adomaitis paskelbė dvyliktuką, K.Lavrinovičiui teko perleisti kapitono pareigas
D.Adomaitis paskelbė dvyliktuką, K.Lavrinovičiui teko perleisti kapitono pareigas
2019 metų Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynėse su Kosovo rinktine Lietuvos komanda turės naują kapitoną. Šiandien po rytinės treniruotės ekipos vyriausias treneris Dainius
Lietuvos rinktinė vargo su vengrais, bet iškovojo trečią pergalę (komentarai)
Lietuvos rinktinė vargo su vengrais, bet iškovojo trečią pergalę (komentarai)
Penktadienio vakarą Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pradėjo antrąjį atrankos „langą“ į 2019 FIBA Pasaulio krepšinio čempionatą. Klaipėdos „Švyturio“
D.Adomaitis paskelbė sudėtį, kuria pasikliaus mače su Vengrija
D.Adomaitis paskelbė sudėtį, kuria pasikliaus mače su Vengrija
Likus dienai iki 2019 metų Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos rinktine, Dainius Adomaitis paskelbė dvyliktuką žaidėjų, kurie penktadienį žengs ant parketo.Vyriausiojo
Klaipėdiečiams - išskirtinės dovanos ir proga pamatyti Lietuvos rinktinę gyvai
Klaipėdiečiams - išskirtinės dovanos ir proga pamatyti Lietuvos rinktinę gyvai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Klaipėdoje pratęs kovą dėl patekimo į 2019 metų Pasaulio krepšinio čempionatą. „Švyturio“ arenoje lietuvių
Rinktinės vyrai pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje (komentarai)
Rinktinės vyrai pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje (komentarai)
Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pirmadienį pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje, kurioje ruošis antrajam FIBA 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankos „langui“.
Vyrų rinktinei - naujas autobusas
Vyrų rinktinei - naujas autobusas
Jau ne vienerius metus besitęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir vienos didžiausių Lietuvos keleivių vežėjų, „Kautros“, draugystė, šį kartą pateikią malonią
Snaiperio konkurse triumfavo finale N.Zeisloftą įveikęs  M.Lukauskis
Snaiperio konkurse triumfavo finale N.Zeisloftą įveikęs M.Lukauskis
Klaipėdos „Švyturio“ arenoje praūžė viena įdomiausių viso SIL–Karaliaus Mindaugo taurės renginio dalių – „LKL snaiperio 2018“ konkursas. Jame sau lygių nerado
Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše - būrys LKL žaidėjų
Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše - būrys LKL žaidėjų
Net 18 krepšininkų įtraukti į išplėstinį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašą.Nacionalinės komandos treneris Dainius Adomaitis paskelbė 33 kandidatų
"Lietuvos ryto" pergalė pažymėta M.Lukauskio rekordu (video komentarai)
"Lietuvos ryto" pergalė pažymėta M.Lukauskio rekordu (video komentarai)
Vilniaus „Lietuvos rytas“ (13/4) vos neprisižaidė Alytuje, o visų laikų „Betsafe–LKL“ čempionato rekordininku tapo Mindaugas Lukauskis.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai
Savaitės apžvalga: M.Lukauskio pasiekimas bei iššovęs "Neptūno" jaunimas
Savaitės apžvalga: M.Lukauskio pasiekimas bei iššovęs "Neptūno" jaunimas
Lygos istorijos metraščius perrašinėjantis Mindaugas Lukauskis, stebuklingai Pasvalyje išsigelbėjęs Klaipėdos „Neptūnas“, švenčių sulaukęs Kauno „Žalgiris“,
M.Kuzminskas - mėgstamiausias Lietuvos sportininkas
M.Kuzminskas - mėgstamiausias Lietuvos sportininkas
108 tūkstančiai balsų. Tiek visuomenės dėmesio ir palaikymo sulaukė geriausių Lietuvos sportininkų rinkimai. Tris savaites portale lrytas.lt vykęs balsavimas – visuomenės indėlis į „LTeam
Sporto žurnalistai apdovanojo metų laureatus, įvertintas ir D.Adomaitis
Sporto žurnalistai apdovanojo metų laureatus, įvertintas ir D.Adomaitis
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje gruodžio 12 dieną „Crown Plaza“ viešbutyje, Vilniuje, apdovanoti sporto žurnalistai, sportininkai
Atranka į 2019 Pasaulio čempionatą susilaukė gausaus susidomėjimo
Atranka į 2019 Pasaulio čempionatą susilaukė gausaus susidomėjimo
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo kovas dėl patekimo į Pasaulio čempionatą. Po to, kai FIBA pakeitė pasaulio čempionato atrankos sistemą, rinktinei tenka žaisti atskirame atrankos
Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo
Klaipėdos krepšinio atgimimas: nuo LKL vidutiniokų iki Lietuvos rinktinės pagrindo
Jau buvome įpratę matyti, kaip Lietuvos rinktinės pagrindą sudaro krepšininkai iš Kauno.Stiprią Arvydo Sabonio krepšinio mokyklą ir itin gilias šio sporto tradicijas turintis
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Krepšinis mane lydi visą gyvenimą. Jis yra įaugęs mūsų šeimai į kraują. Tėtis buvo krepšininkas ir didelis krepšinio fanas, mama – irgi. Mano žmona labai domisi
Užtikrintai rungtyniavę lietuviai sutriuškino ir lenkus (video komentarai)
Užtikrintai rungtyniavę lietuviai sutriuškino ir lenkus (video komentarai)
Daug laiko poilsiui po pergalės 99:61 Kosove, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė neturėjo. Sekmadienio vakarą lietuviai, Klaipėdoje – „Švyturio“ arenoje, priėmė Lenkijos
Lietuvos rinktinė pasirodys Klaipėdos publikai, varžovai - pavojingi lenkai
Lietuvos rinktinė pasirodys Klaipėdos publikai, varžovai - pavojingi lenkai
Vakar vakare Prištinoje rungtynėmis su Kosovo krepšininkais atranką į 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatą pradėję lietuviai, sekmadienį 19.30 val. Klaipėdoje, „Švyturio“
Lietuvos rinktinė išsivežė triuškinančią pergalę iš Kosovo
Lietuvos rinktinė išsivežė triuškinančią pergalę iš Kosovo
Į Balkanus ketvirtadienį atvykusi Lietuvos rinktinė pradeda kovas atrankos į 2019 metų pasaulio čempionatą varžybas. Pirmieji Dainiaus Adomaičio auklėtinių varžovai buvo dar nepažįstami Kosovo
D.Adomaitis galutiniame dvyliktuke nepaliko dviejų jauniausių žaidėjų
D.Adomaitis galutiniame dvyliktuke nepaliko dviejų jauniausių žaidėjų
Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis apsisprendė dėl galutinio dvyliktuko.Jame nebus dviejų jauniausių krepšininkų - 19-mečio Arnoldo Kulbokos ir 20-mečio
Neįprasta rinktinės fizinio pasiruošimo savaitė
Neįprasta rinktinės fizinio pasiruošimo savaitė
Palanga. Miesto stadionas. Dvimetriniai vyrai šiltą vasaros dieną suka ratus. Bėgančius stebi ir jiems patarimus dalija dar vienas vyriškis – fizinio pasiruošimo treneris.
Sutrumpėjo Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas - nepadės M.Grigonis
Sutrumpėjo Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas - nepadės M.Grigonis
Prieš pirmąjį FIBA pasaulio čempionato atrankos langą – skaudus kirtis Lietuvos rinktinei. Dvi pastarąsias vasaras rinktinei atstovavęs M. Grigonis neatvyks į pirmadienį prasidedančią
M.Lukauskis braunasi į LKL metraščių viršūnę
M.Lukauskis braunasi į LKL metraščių viršūnę
Mindaugas Lukauskis jau šį savaitgalį gali pakilti į penktą vietą visų laikų rezultatyviausių LKL žaidėjų sąraše.Tačiau ypatingas momentas M. Lukauskio turėtų laukti gruodį

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime