Naujienos kraunasi...

Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė

Autorius: Mindaugas Lukauskis, "Sporto namai".
Mindaugas Lukauskis. Neišsipildžiusi svajonė
Krepšinis mane lydi visą gyvenimą. Jis yra įaugęs mūsų šeimai į kraują. Tėtis buvo krepšininkas ir didelis krepšinio fanas, mama – irgi. Mano žmona labai domisi šia sporto šaka. Meilę krepšiniui matome ir savo sūnuje, kuriam yra aštuoneri. Tai eina iš kartos į kartą.

Tėtis vis dar rašo rungtynių rezultatus ir statistikas į užrašų knygutę, renka visas įmanomas iškarpas ir nuotraukas. Panevėžyje pas tėvus namuose mano kambarys yra kaip krepšinio muziejus. Tėtis prikabinėjęs ženkliukų, plakatų. Pririnkęs visokių iškarpų, nuotraukų bei medalių.

Pirmoji mano sporto šaka buvo futbolas. Lankiau treniruotes galbūt ketverius metus, sekėsi gerai, net pirmosios kelionės buvo su futbolu. Pamenu, kai skridome lėktuvu į Gruziją į draugišką turnyrą.

Visgi, atėjo toks amžius, kai alkis futbolui dingo, o tėtis nuvedė į krepšinio treniruotes pas Gintarą Leonavičių. Tuomet užsikabinau ir nepaleidžiu krepšinio iki šiol. Tai mano gyvenimas.

Nuo pirmos treniruotės svajojau tapti krepšininku, žaisti Lietuvos rinktinėje. Tai nieko nuostabaus, mūsų šalyje visi svajoja tai pasiekti. Juk tai aukščiausias įmanomas pasiekimas.

Vaikystėje didžiąją laisvo laiko dalį praleisdavau krepšinio aikštelėse šalia namų. Kasdien jas trindavau. Rinkdavau korteles, iškarpas, parašus ir eidavau kone į visas „Lietkabelio“ rungtynes. Nors nesu NBA fanas, tačiau vaikystėje mano idealas buvo Michaelas Jordanas. Kiek paaugus juo tapo Ramūnas Šiškauskas.

Būtent su Ramu teko kartu žaisti debiutiniame mano čempionate vilkinti Lietuvos rinktinės marškinėlius. Tačiau iki debiuto buvo nueitas ilgas ir sunkus kelias. Išlieta daug prakaito, ašarų ir kraujo.

2005-aisiais, po Europos taurės laimėjimo su „Lietuvos rytu“, patekau į rezervinę rinktinę. Tai jau yra įvertinimas. Atsiranda menkas šanselis, kad iš ten pateksiu ir į rinktinės stovyklą. Su rezervine ekipa žaidėme Kinijoje ir laimėjome Borislavo Stankovičiaus taurę. Keli žaidėjai kvietimą į rinktinės stovyklą gavo po šio turnyro, aš pasijungiau po Australijoje vykusių Keturių tautų turnyro.

Mūsų šalyje yra trys milijonai sportininkų ar ekspertų, o į rinktinės sąrašą papuola 24 krepšininkai. Iš 24 sportininkų į stovyklą pakviečiami 17 ar 15. Emocijos būti tarp geriausių šalies krepšininkų – neapsakomos. Tai svarbu tiek man, tiek mano šeimai. Pasididžiavimas.

Visgi, vien pakvietimas dar nereiškia, kad darbas jau baigtas. Pasitenkinti patekimu tik į stovyklą neketinau, buvo sportinis alkis ir motyvacija pakliūti į galutinį dvyliktuką bei važiuoti į Serbiją ir Juodkalniją.

Rinktinė po 2004-ųjų olimpinių žaidynių buvo susilpnėjusi. Tai yra faktas. Neatvyko Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Darius Songaila. Karjerą rinktinėje po olimpiados baigė Saulius Štombergas ir Eurelijus Žukauskas. Rimtos netektys. Tačiau tai atvėrė duris kitiems žaidėjams, įskaitant mane.

Prieš čempionatą buvo juntama įtampa. Konkurencija – labai didelė. Ji sveika, tai reiškia, kad nelinki niekam blogo, tačiau nori įrodyti, kad esi geresnis ir sieki patekti į čempionatą.

Taip krito vienas žaidėjas. Krito kitas, o sąrašas trumpėja, bet įtampa augo. Iki galutinio dvyliktuko buvo likę du žaidėjai. Tuomet – vienas. Viskas. Sužinojau, kad važiuoju į čempionatą. Apėmė palaima.

2005-aisiais rinktinė turėjo net šešis debiutantus. Tai yra didelis skaičius. Darjušas Lavrinovičius, Simas Jasaitis, Paulius Jankūnas, Simonas Serapinas, Darius Šilinskas ir aš.

Mums tai buvo pirmas oficialus čempionatas atstovaujant savo šalį. Mes gavome šansą, buvome alkani bei norintys įrodyti save. Žvaigždžių atsisakymas žaisti rinktinėje šiek tiek nuėmė spaudimą nuo mūsų. Nebuvome priskirti prie favoritų, dėl to žaisti buvo kiek lengviau.

Žinoma, prastai pasirodyti vis tiek negalėjome. Mūsų tokia šalis, kur prasti krepšinio rezultatai nėra laukiami ar toleruojami. Iš rinktinės visada tikisi rezultatų, o pasirodžius blogai ji būna nuskalpuojama kaip reikiant.

Mūsų komandos lyderis buvo Ramūnas Šiškauskas, mano jaunystės idealas, į kurį stengiausi lygiuotis. Tai žaidėjas, kuris vedė mus į pergales ir aplink kurį buvo statomas žaidimas. Ramūnas neveltui yra Ramūnas. Labai ramaus charakterio žaidėjas. Už aikštės ribų labiausiai girdimi buvo broliai Lavrinovičiai ar Robertas Javtokas. Jie labai padėjo sukurti puikų ir darnų kolektyvą. Darnus kolektyvas – neatsiejama gerų rezultatų dalis. Komandoje visi privalo būti lygūs. Rinktinėje jokių prievolių nebuvo. 

Tai kartais būna klubuose, kai kažkas turi nešioti veteranų tašes ar panašiai. Klubuose kartais būna, kad komanda pasiskirsto į tris grupeles: veteranai, jaunimas ir ta vidurinioji dalis. Kartais ta vidurinioji dalis mėgsta užlipti ant jaunimo. Man pasisekė, nes per karjerą kokiuose klubuose buvau, visada turėjome tolerantiškus veteranus, kurie neleisdavo to daryti. Jie užstodavo, būdavo jaunimo užnugaryje. Tai komandiškumas, kuris reikalingas norint pasiekti rezultatus. Turi būti pagarba.

Žinoma, ji visada būna Lietuvos rinktinėje, tačiau nebūtinai kitų šalių rinktinėse. Pamenu, kai 2005-aisiais Europos pirmenybėse taip buvo su turkais. Ši rinktinė į čempionatą atsivežė visą savo elitą: Turkoglu, Turkčanas, Kutluay, Erdoganas, Okuras.. Tačiau ten nebuvo darnios komandos. Žvaigždės vaikšto su kuprinėmis, o užguitas jaunimas atsakingas už tašes ir kitus dalykus. Tai nenormalu ir nežmoniška. Manau, kad tokiai komandai negali pasisekti. Ne veltui turkai tuomet nepateko į ketvirtfinalį ir eilę metų buksavo.

Turkai buvo vieni tų, kuriuos be didelio vargo įveikėme grupės etape. Ten viskas ėjosi puikiai. Įveikėme ir kroatus bei bulgarus, o visas pergales pasiekėme dviženkliu taškų skirtumu. Ėjome ir nuėjome, be jokių problemų.

Atėjo svarbiausias turnyro etapas – ketvirtfinalis. Arba lieki be nieko, arba esi per žingsnelį nuo medalio – nuo svajonės.

Mūsų varžovas – prancūzai. Atletiška komanda, greitai bėganti ir aukštai šokanti. Mums jie visada neparankūs. Prieš rungtynes atvyko daug gerbėjų, o visi Lietuvoje ėmė tikėtis medalių. Atsirado šiokia tokia panika, galbūt dėl patirties stygiaus. Grupėje analizavome varžovus ir rungtynėms ruošėmės tolygiai, žinojome, ką reikia daryti, tačiau prieš ketvirtfinalį pasiruošimas ir susikaupimas buvo maksimalus. Suprantu, kad į jį reikia žiūrėti rimtai, tačiau, manau, kad mes į jį žiūrėjome per stipriai. Galvojome tik apie jį ir galiausiai perdegėme.  

Šioje dvikovoje mums viskas nesisekė. Bandėme rizikuoti ties Borisu Diaw, o jis pataikė kelis tolimus metimus. Tuo metu prancūzai visiškai uždarė mūsų pagrindinius puolimo lyderius – Šiškauską ir Kšištofą Lavrinovičių. Jie abu pataikė 5 metimus iš 22. Varžovai labai stipriai prižiūrėjo Ramą, tai buvo pagrindinis jų gynybos akcentas – išjungti mūsų variklį bei taip išderinti mechanizmą. Jiems tai pavyko.

Tai situacijos beviltiškumas. Stengiesi labai, tačiau niekas nesigauna. Taip jau kartais būna. Varžovai pataiko, o mes atsakyti į tai nesugebame. Tai kraunasi kraunasi, kol atstumas pasiekia didelį skirtumą. Pralaimėjimas. Kaip parodė laikas – vienintelis čempionate.

Buvo labai skaudu. Po rungtynių susitikome su sirgaliais. Jie mus visada palaiko, ir po pralaimėjimų, ir po pergalių. Jautėmės šiek tiek juos nuvylę.

Turnyrą užbaigėme pergalėmis prieš Rusiją ir Slovėniją bei likome penkti. Taip užsitikrinimo vietą pasaulio čempionate Japonijoje.

Atsuki mintyse laiką atgal ir pagalvoji, kodėl viskas susiklostė taip? Vienas pralaimėjimas ir lieki penktas. Kodėl tas nevykęs mačas negalėjo įvykti finale?

Visada norisi medalių. Žinant, kaip mes atrodėme ir žaidėme, manau, kad turėjome laimėti medalį. Deja, jo nėra. Per karjerą taip ir neteko laimėti apdovanojimo su Lietuvos rinktine. Arti to buvome Pekino olimpiadoje, bet vėl – pritrūko vieno žingsnio.

Neturėjimas medalio su rinktine yra skaudžiausias mano karjeros dalykas. Gaila, sunku, bet išgyveni. Stengiuosi iš to pasimokyti. Iš pralaimėjimų gali išmokti daugiau nei iš pergalių. Prasuki mintyse rungtynes, galvoji apie atskirus epizodus, ką reikėjo daryti kitaip. Tobulėji. Tai – neįkainojama patirtis, kuri, tikiu, man padėjo ir kituose karjeros etapuose.

Tokią filosofiją stengiuosi įskiepyti ir savo sūnui. Jam tik aštuoneri ir jis skaudžiai priima nesėkmes. Noriu, kad jis suprastų, jog be pralaimėjimų nebus ir pergalių.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Pažintis su D.Adomaičiu: šeimos žmogus, reiklus žaidėjams ir turintis savų tikslų
Pažintis su D.Adomaičiu: šeimos žmogus, reiklus žaidėjams ir turintis savų tikslų
„Aš privalau atiduoti didžiausią duoklę savo žmonai, nes galiu susikaupti savo darbui šimtu procentų“, – pareiškė Dainius Adomaitis, pravėręs savo namų duris
LKL savaitės apžvalga: lengvos favoritų pergalės bei veteranų šėlsmas Prienuose
LKL savaitės apžvalga: lengvos favoritų pergalės bei veteranų šėlsmas Prienuose
Įtikinamos praėjusio sezono prizininkų pergalės sezono starte, Prienų „Skycop“ kirtis Panevėžio „Lietkabeliui“, karjeros rekordą užfiksavęs Mindaugas Lukauskis, sudėties
M.Lukauskis - pirmasis naujojo LKL sezono savaitės MVP
M.Lukauskis - pirmasis naujojo LKL sezono savaitės MVP
Mindaugas Lukauskis įrodė, kad dar turi parako. Vyriausias „Betsafe–LKL“ krepšininkas dominavo centrinėse savaitės rungtynėse ir tapo naudingiauoju pirmojo turo krepšininku.39-erių
Bilietas į pasaulio čempionatą - kišenėje: o kas laukia dabar? (apžvalga)
Bilietas į pasaulio čempionatą - kišenėje: o kas laukia dabar? (apžvalga)
Lietuvos rinktinė atlaikė aršiai jiems į gerkles besikabinusių olandų pasipriešinimą bei įkėlė abi kojas į pasaulio krepšinio čempionatą, kuris kitų metų rugpjūčio-rugsėjo
Plinta tarsi virusas: internautai rado J.Valančiūno antrininką
Plinta tarsi virusas: internautai rado J.Valančiūno antrininką
Socialinėje erdvėje žaibo greičiu plinta dviejų sportininkų nuotraukos su stulbinančiu panašumu.NBA rungtyniaujantis Spenceris Dinwiddie pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksavo Toronto
D.Adomaitis: labai žemai nusilenkiu žaidėjams, kurie atvyko (interviu)
D.Adomaitis: labai žemai nusilenkiu žaidėjams, kurie atvyko (interviu)
Dainiaus Adomaičio vadovaujama Lietuvos nacionalinė komanda neišklydo iš pergalių kelio ir pasaulio atrankos turnyre iškovojo septintą pergalę iš tiek pat galimų.Penktadienį
E.Bendžius: savo B plano net nepanaudojome - visai gerai veikė ir A planas
E.Bendžius: savo B plano net nepanaudojome - visai gerai veikė ir A planas
Eimantas Bendžius yra vienas iš vos trijų Lietuvos rinktinės krepšininkų, į komandą atvykusių per visus keturis „langus“ bei rungtyniavusių visose septyneriose rungtynėse
Lietuviai kroatams - sunkiai įkandamas riešutas: 18 metų trukęs prakeiksmas nutrauktas tik Rio
Lietuviai kroatams - sunkiai įkandamas riešutas: 18 metų trukęs prakeiksmas nutrauktas tik Rio
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šįvakar oficialiai pradės ketvirtąjį atrankos į kitų metų pasaulio čempionatą „langą“, o pirmąja jos varžove bus grėsmingoji Kroatijos
A.Sireika - apie atranką į pasaulio čempionatą: visas komandas reikia gerbti
A.Sireika - apie atranką į pasaulio čempionatą: visas komandas reikia gerbti
Sekmadienį „Siemens“ arenoje kaimynams latviams patirtas skaudus pralaimėjimas rezultatu 80:97 apnuogino Lietuvos krepšinio rinktinės bėdas. Tuomet rungtynių metu dar ne pilnos
Galingą sudėtį paskelbę kroatai rungtynėms su Lietuva kaupėsi ypatingoje vietoje
Galingą sudėtį paskelbę kroatai rungtynėms su Lietuva kaupėsi ypatingoje vietoje
Kroatijos rinktinės treneris Draženas Anzulovičius paskelbė galutinį komandos dvyliktuką penktadienio rungtynėms su Lietuvos rinktine.Po dvi savaites trukusių treniruočių ir dviejų sužaistų
Rinktinė susirinko, bet ne visa: D.Adomaičiui labiausiai gaila žaidėjų
Rinktinė susirinko, bet ne visa: D.Adomaičiui labiausiai gaila žaidėjų
Penktadienį Vilniuje startavo Lietuvos krepšinio rinktinės stovykla, į kurią dar vėluoja trys žaidėjai. Rugsėjo 14 ir 17 dienomis mūsų šalies krepšininkai žais dvejas atrankos
Rinktinėje prakaitą liejantis M.Kuzminskas: rinktinių vardas išsigimsta
Rinktinėje prakaitą liejantis M.Kuzminskas: rinktinių vardas išsigimsta
Penktadienio rytą Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatai susirinko Vilniuje, kur surengė pirmąją treniruotę prieš artėjantį 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybų „langą“.Kaip
M.Blaževič - apie patekimą į pagrindinę "Ryto" komandą bei galimybę atstovauti šalį
M.Blaževič - apie patekimą į pagrindinę "Ryto" komandą bei galimybę atstovauti šalį
Vilniaus „Ryto“ jaunimas nuo šiol sulauks ypatingo dėmesio, o kiekvieną savaitę oficiali klubo interneto svetainė „bcvilnius.lt“ atskleis įdomių faktų, istorijų bei
Sirgaliams - asmeninės Lietuvos rinktinės krepšininkų dovanos
Sirgaliams - asmeninės Lietuvos rinktinės krepšininkų dovanos
Jau šį sekmadienį, rugsėjo 9 dieną, Vilniaus „Siemens” arenoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės laukia rimtas kontrolinis jėgų išbandymas su Latvijos nacionaline
Keistos sudėties Lietuvos rinktinė neprilygo suomiams
Keistos sudėties Lietuvos rinktinė neprilygo suomiams
Jaunimo pagrindu sudaryta Lietuvos rinktinė šiandien sužaidė kontrolines rungtynes su Suomijos ekipa. Arvydo Gronskio auklėtiniai 75:103 (21:26, 23:21, 7:31, 24:23) turėjo pripažinti
Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio taurės atrankos rungtynėms
Paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio taurės atrankos rungtynėms
Pirmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis Vilniuje pristatė rinktinės kandidatų sąrašą, kurie yra kviečiami į treniruočių stovyklą
Oficialu: M.Lukauskis padėjo parašą po sutartimi su "Skycop"
Oficialu: M.Lukauskis padėjo parašą po sutartimi su "Skycop"
Krepšinio klubas Prienų „Skycop“ pasipildė dar vienu naujoku. Prie komandos artimiausiu metu prisijungs Prienuose jau rungtyniavęs 39 metų 198 cm ūgio Mindaugas Lukauskis.M.
M.Lukauskis sugrįš į Prienus?
M.Lukauskis sugrįš į Prienus?
Mindaugas Lukauskis po ketverių metų pertraukos gali ir vėl apsivilkti Prienų "Prienų" marškinėlius.Vieno iš krepšinio apžvalgininkų "Twitter" paskyroje
Rinktinė rugsėjį prieš atrankos etapo kovas išbandys jėgas ir su suomiais
Rinktinė rugsėjį prieš atrankos etapo kovas išbandys jėgas ir su suomiais
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau rugpjūčio 30 dieną rinksis į treniruočių stovyklą Vilniuje, kur pradės pasiruošimą Pasaulio taurės atrankos, antro etapo rungtynėms su Kroatijos
Dvidešimtmečiai įveikė juodkalniečius
Dvidešimtmečiai įveikė juodkalniečius
Pasirodymą Europos čempionate tęsianti Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė šiandien 76:58 (18:11, 22:12, 18:16, 18:19) dar kartą įveikė Juodkalnijos bendraamžius ir rytoj
J.Valančiūnas papasakojo, ko labiausiai pasiilgsta būdamas JAV
J.Valančiūnas papasakojo, ko labiausiai pasiilgsta būdamas JAV
Toronto „Raptors“ klube žaidžiantis krepšininkas Jonas Valančiūnas į Lietuvą ilgesniam laikui grįžta tik vasarą. Nors Lietuvos krepšinio rinktinės lyderis ir sutinka,
39-erių M.Lukauskis: geriausia žaisti Lietuvoje, tačiau neatmetu galimybės ir užsienyje
39-erių M.Lukauskis: geriausia žaisti Lietuvoje, tačiau neatmetu galimybės ir užsienyje
Vyriausias praėjusio „Betsafe–LKL“ sezono žaidėjas 39-erių Mindaugas Lukauskis dar neketina kabinti sportinės avalynės ant vinies. Legendinis pirmenybių krepšininkas pasiryžęs
Pasauliniame reitinge lyderiai išlaikė savo pozicijas
Pasauliniame reitinge lyderiai išlaikė savo pozicijas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai baigė Pasaulio taurės pirmąjį atrankos etapą, tačiau atnaujintame FIBA reitinge Dainiaus Adomaičio auklėtiniai liko toje pačioje vietoje –
Europos čempionatas vyks be Lietuvos 3×3 rinktinių
Europos čempionatas vyks be Lietuvos 3×3 rinktinių
Rugsėjo 14-16 dienomis Bukarešte (Rumunija) vyksiančiame Europos krepšinio 3×3 čempionate Lietuvos rinktinių neišvysime. Savaitgalį vykusiame atrankos turnyre kelialapio
Lietuva sutriuškino Vengriją ir į kitą etapą žengs su maksimaliu taškų bagažu
Lietuva sutriuškino Vengriją ir į kitą etapą žengs su maksimaliu taškų bagažu
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė be pralaimėjimų baigė pasaulio čempionato atrankos I etapą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai paskutinėse C grupės rungtynėse 73:50 (19:14, 18:10, 18:13,
Rinktinė į Lenkiją išvyko be traumą patyrusio M.Echodo
Rinktinė į Lenkiją išvyko be traumą patyrusio M.Echodo
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkų sąrašas prieš Pasaulio taurės atrankos rungtynes sutrumpėjo priverstiniu būdu. Martynas Echodas treniruotės metu sumušė
Lenkijos rinktinė prieš mačą su Lietuva turi problemų (apžvalga, video)
Lenkijos rinktinė prieš mačą su Lietuva turi problemų (apžvalga, video)
Ketvirtadienio vakarą Gdanske 2019-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybų rungtynėse Lenkijos rinktinė priims Lietuvos krepšininkus. Artėjant šiam mačui lenkų gretose ryškėja
Rinktinės lyderiai sieks pratęsti kolegų pradėtą darbą
Rinktinės lyderiai sieks pratęsti kolegų pradėtą darbą
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susirinko į trumpą pasirengimo stovyklą prieš trečiąjį pasaulio čempionato atrankos „langą“, o joje ir vėl matomos pačios ryškiausios

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime