Naujienos kraunasi...

Moterų rinktinės žaidėja M.Kvederavičiūtė: turime visus šansus sugrįžti į elitą

Moterų rinktinės žaidėja M.Kvederavičiūtė: turime visus šansus sugrįžti į elitą
27-erių metų Mantė Kvederavičiūtė į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę sugrįžta po pertraukos. Praėjusiame atrankos cikle vos kartą nacionalinės komandos aprangą vilkėjusi gynėja šįkart sugrįžta su naujomis ambicijomis ir tikslais. Prie komandos vairo grįžo ir jai pažįstamas treneris Mantas Šernius, o 2019 metų Europos čempionato atrankos grupėje teks varžytis su Vengrija, Rusija ir Albanija.

„Šiuo metu esu patenkinta savo sportine forma ir laiminga, jog nekamuoja traumos. Žinoma, grupė nėra lengva, tačiau visos varžovės tikrai įveikiamos“, – sakė M.Kvederavičiūtė. – Tikiu komanda ir jai iškeltais tikslais, turime patekti į Europos čempionatą. Dalyvauti tarptautiniuose turnyruose ir atstovauti savo šaliai man yra labai svarbu. Manau, kad mano komandos draugėms taip pat, todėl turime visus šansus sugrįžti į krepšinio elitą, tik reikia dėl to labai pasistengti“.

Tiesa, paskutiniame 2017 metų Europos čempionato atrankos etape, grupėje su Slovėnija ir Latvija, mūsiškėms pergalių iškovoti nepavyko ir durys į senojo žemyno pirmenybes buvo užtrenktos.

„Rinktinė turėjo tiek gerų, tiek blogų pasirodymų tarptautinėje arenoje“, – teigia 180 cm ūgio krepšininkė. – Galbūt galima sakyti, jog banguotam rinktinės žaidimui įtakos turėjo trenerių bei žaidėjų rotacija, tačiau tai yra gyvas ir kartu neišvengiamas procesas. Pradėsime naują Olimpinį ciklą – tai yra naujas atspirties taškas, o kartu ir siektinas rezultatas. Jeigu pavyks užtikrinti stabilų procesą, tikiuosi paties geriausio įmanomo rezultato ateityje“.

Būtent rinktinės trenerį M.Šernių krepšinio specialistai įvardina kaip vieną didžiausių moterų rinktinės stiprybių.

„M.Šernių pažįstu dar prieš jam tampant Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneriu. Gerbiu jį kaip trenerį, kaip specialistą ir kaip žmogų. Džiaugiuosi, jog turiu galimybę žaisti jo vadovaujamoje komandoje“, – kalbėjo M.Kvederavičiūtė.

Pati atakuojančios gynėjos ir lengvojo krašto pozicijose galinti žaisti krepšininkė prieš šį sezoną priėmė spendimą sugrįžti į Švediją – „Umea Udominate Basket“ komandą. Čia ji rungtyniavo 2014-2015 metais.

„Švedijoje mane tenkino siūlomos sąlygos, miestas ir komanda buvo žinomi, o tai tik palengvino apsisprendimą“, – sakė M.Kvederavičiūtė.

Švedijos klubas šį sezoną be kovų nacionaliniame čempionate dar varžosi Rytų Europos krepšinio lygoje ir Europos taurėje.

„Kaip komanda sieksime pasirodyti kuo puikiausiai visuose trijuose čempionatuose, kuriuose dalyvaujame“, – tikino iš Prienų kilusi žaidėja. – Mano asmeniniai tikslai persilieja kartu su komandiniais – geras rezultatas tiek Švedijoje, tiek Europoje. Taip pat noras demonstruoti kokybišką krepšinį ir, žinoma, išvengti traumų“.

Švedijos čempionate lietuvė per 27 minutes renka po 13 taškų, atkovoja po 3 kamuolius ir atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus.

„Mano vaidmuo komandoje prasideda nuo to, jog esu kapitonė, manau, tai yra malonus įvertinimas ir atsakomybė“, – pasakoja M.Kvederavičiūtė. – Tad krepšinio aikštelėje, kaip ir už jos ribų, stengiuosi padėti komandai tuo kuo galiu ir ko tam tikra situacija reikalauja. Trenerio naudojamas terminas „All around player“ kartu nusako ir mano vaidmenį komandoje. Ar tai būtų gynybinio, ar puolamojo pobūdžio užduotys – rungtynių metu tenka susidurti ir daryti viską, priklausomai nuo to, ko reikalauja tam tikra situacija“.

„Umea Udominate Basket“ komandoje M.Kvederavičiūtė rungtyniauja kartu su kita tautiete – Gintare Mažionyte.

„Žaidžiant užsienyje turėti komandoje tautietę – ne dažnas ir gan malonus reiškinys… bet, kas yra dar smagiau, tai komandoje turėti ne tik tautietę, bet ir draugę. Tai yra tarsi Kalėdinė dovana“, – juokiasi M.Kvederavičiūtė. – O Umea tokia pat šalta kaip ir prieš porą sezonų… Kol kas Švedijos čempionatą vertinti anksti, nesužaidėme net pirmo rato, kad galėčiau įvertinti visas dalyvaujančias komandas. Kol kas žygiuojame be pralaimėjimų, tikiuosi tokia tendencija išsilaikys kuo ilgiau“.

2016-2017 metų sezoną M.Kvederavičiūtė pradėjo Graikijoje, kur vilkėjo „AEO Proteas Voulas“ komandos aprangą. Tiesa, ten sužaidė vos 6 rungtynes ir per jas pelnydavo po 7 taškus.

„Graikijoje važiavau žaisti pas trenerį, kuris manęs norėjo savo komandoje. Tačiau netrukus įvyko trenerių kaita ir dėl tos priežasties teko palikti komandą“, – prisiminė gynėja.

Jau to sezono viduryje M.Kvederavičiūtė persikėlė į Švediją, kur apsivilko „Visby Ladies“ aprangą.

„Ši komanda turėjo labai sunkią pradžią, todėl įpusėjus sezonui nusprendė, jog jiems reikia pastiprinimo. Džiaugiuosi, jog man pavyko įnešti energijos ir padėti komandai pasiekti užsibrėžtus tikslus. Po sezono tiek klubas, tiek aš galėjome kartu pasidžiaugti rezultatais“, – sakė M.Kvederavičiūtė.

Pati M.Kvederavičiūtė demonstravo puikius statistinius rodiklius: rinko po 16 taškų, atkovojo po 5 kamuolius ir atliko po 4 rezultatyvius perdavimus.

„Antroji sezono pusė, kurią praleidau Švedijoje buvo gera ir aš ją vertinu teigiamai. Žinoma, komanda nežaidė finale, todėl akivaizdu, jog rezultatai galėjo būti kur kas geresni, tačiau vertinant tai, kokioje situacija buvo prieš naujuosius metus, galima sakyti, jog išspaudėme maksimumą“, – vertino Lietuvos rinktinės žaidėja.

Lietuvos krepšininkės į treniruočių stovyklą susirinks lapkričio 6 dieną, o atrankos turnyrą pradės lapkričio 11 dieną, 19 valandą, kai Kėdainiuose susikaus su Vengrijos rinktine, o lapkričio 15 išvykoje išmėgins jėgas su Rusijos ekipa. C grupėje taip pat rungtyniauja Albanijos rinktinė, su kuria lietuvės susikaus kitų metų vasario mėnesį išvykoje. Į Europos čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Į čempionatą be atrankos jau pateko Serbijos ir Latvijos rinktinės.

Įėjimas į rungtynes su Vengrijos rinktine – nemokamas, o žiūrovams Lietuvos moterų krepšinio rinktinė padovanos net 400 krepšinio kamuolių.

Minutės pertraukėlių metu taip pat bus leista pasireikšti visiems norintiems. Visi talentingi krepšinio sirgaliai ir ne tik, galės per 50 sekundžių parodyti savo sugebėjimus visai Kėdainių arenai. Jei norite pasireikšti, rašykite laišką į [email protected], papasakokite apie save, parašykite, ką galėtumėte nuveikti per tas 50 sekundžių ir galbūt būsite vienas iš aštuonių, pasirodysiančių per Lietuva – Vengrija moterų Europos krepšinio čempionato rungtynes lapkričio 11 d. Kėdainiuose.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Moterų rinktinė po dramatiškos kovos nusileido rusėms
Moterų rinktinė po dramatiškos kovos nusileido rusėms
Lietuvos nacionalinė moterų krepšinio rinktinė patyrė ketvirtąją nesėkmę atrankos į šiemet vyksiantį Europos moterų krepšinio čempionatą varžybose.Viltis prasibrauti
Moterų rinktinė pradėjo pasiruošimą Europos čempionato atrankos rungtynėms
Moterų rinktinė pradėjo pasiruošimą Europos čempionato atrankos rungtynėms
Pirmadienio vakarą Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Kėdainiuose surengė pirmąją treniruotę prieš Europos čempionato atrankos rungtynes. Dvylika Manto Šerniaus auklėtinių
Paskelbta Lietuvos moterų rinktinės sudėtis atrankos rungtynėms
Paskelbta Lietuvos moterų rinktinės sudėtis atrankos rungtynėms
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius paskelbė komandos sudėtį 2019 metų Europos čempionato atrankos rungtynėms su Rusijos ir Albanijos rinktinėmis.
Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei (video komentaras)
Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei (video komentaras)
Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė trečiadienio vakarą stojo į lemiamą kovą FIBA 2019 Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje.Lietuvės išvyko susitiko su Vengrijos moterų
Lietuvės prieš dvikovą su Vengrija akcentuoja gynybą: turime būti agresyvesnės
Lietuvės prieš dvikovą su Vengrija akcentuoja gynybą: turime būti agresyvesnės
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sėkmingai pradėjusi antrąjį 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos „langą“, sekmadienio naktį atvyko į Vengrijos
Lietuvės Europos čempionato atrankoje išvykoje įveikė albanes
Lietuvės Europos čempionato atrankoje išvykoje įveikė albanes
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė tęsia kovas FIBA 2019 Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje. Antrame atrankos lange Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė abejas rungtynes
Moterų rinktinė kontrolinėse rungtynėse įveikė Rygos TTT komandą (video)
Moterų rinktinė kontrolinėse rungtynėse įveikė Rygos TTT komandą (video)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė šiandien Kaune sužaidė kontrolines rungtynes prieš Rygos TTT komandą. Lietuvės rungtynes laimėjo rezultatu 87:57 (20:15, 28:12, 21:15, 18:15).Prieš
Kaune pristatytas filmas apie Europos čempiones - "Auksinė komanda"
Kaune pristatytas filmas apie Europos čempiones - "Auksinė komanda"
Kaune trečiadienio vakarą iškilmingai pristatytas filmas, primenantis prieš du dešimtmečius, 1997 metais, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės triumfą Europos čempionate
Pagirtinai kovojusi Lietuvos rinktinė krito Rusijoje
Pagirtinai kovojusi Lietuvos rinktinė krito Rusijoje
Lietuvos nacionalinei moterų rinktinei po patirto pralaimėjimo namuose, daug laiko poilsiui neteko. Trečiadienio vakarą Manto Šerniaus auklėtinės susitiko su grupės lyderėmis Rusijos krepšininkėmis
Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei
Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pradėjo kovas 2019 FIBA Europos krepšinio čempionato atrankoje. Šeštadienį Lietuvės sausakimšoje Kėdainių arenoje priėmė
Rinktinės moterys metė iššūkį treneriui prie automobilio vairo (video)
Rinktinės moterys metė iššūkį treneriui prie automobilio vairo (video)
Jau šį šeštadienį, 19 valandą, Kėdainių arenoje, Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė pradės kovą 2019 FIBA Europos čempionato atrankoje, kur susitiks su Vengrijos komanda. Iki
M.Grigalauskytė: visada smagu grįžti į rinktinę (prasidėjo pasiruošimas)
M.Grigalauskytė: visada smagu grįžti į rinktinę (prasidėjo pasiruošimas)
Pirmadienį Kėdainiuose rinkosi Lietuvos moterų krepšinio rinktinės krepšininkės, kurios pradėjo pasiruošimą 2019 metų Europos čempionato atrankai. Atrankos turnyrą lietuvės
Moterų rinktinės žaidėja M.Kvederavičiūtė: turime visus šansus sugrįžti į elitą
Moterų rinktinės žaidėja M.Kvederavičiūtė: turime visus šansus sugrįžti į elitą
27-erių metų Mantė Kvederavičiūtė į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę sugrįžta po pertraukos. Praėjusiame atrankos cikle vos kartą nacionalinės komandos aprangą vilkėjusi gynėja
M.Šernius pristatė Lietuvos moterų rinktinės kandidates (sąrašas, trenerio, specialistų komentarai)
M.Šernius pristatė Lietuvos moterų rinktinės kandidates (sąrašas, trenerio, specialistų komentarai)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius paskelbė išplėstinį kandidačių sąrašą, kurios bus kviečiamos į Europos čempionato atrankos rungtynes
Moterų rinktinė sunkioje kovoje palaužė suomes
Moterų rinktinė sunkioje kovoje palaužė suomes
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą Europos čempionato atrankos turnyrui ir sužaidė dar vienas kontrolines rungtynes. Manto Šerniaus auklėtinės išvykoje
Moterų rinktinė įveikė Vokietijos krepšininkes
Moterų rinktinė įveikė Vokietijos krepšininkes
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė antrą kartą išmėgino jėgas su Vokietijos krepšininkėmis. Šiandien Manto Šerniaus auklėtinės iškovojo pergalę po atkaklios
Lietuvos moterų rinktinė po atkaklios kovos nusileido vokietėms
Lietuvos moterų rinktinė po atkaklios kovos nusileido vokietėms
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą Europos čempionato atrankos turnyrui.Manto Šerniaus auklėtinės šiandien Vokietijoje sužaidė kontrolines rungtynes
Lietuvos rinktinė dar kartą įveikė Baltarusijos krepšininkes (komentaras)
Lietuvos rinktinė dar kartą įveikė Baltarusijos krepšininkes (komentaras)
Kinijoje viešinti Lietuvos moterų rinktinė antrą kartą nugalėjo Baltarusijos krepšininkes. Šiandien Manto Šerniaus auklėtinės varžoves įveikė rezultatu  –
Lietuvės nusileido Kinijos rinktinei
Lietuvės nusileido Kinijos rinktinei
Kinijoje viešinti Lietuvos moterų rinktinė sužaidė dar vienas kontrolines rungtynes. Šiandien Manto Šerniaus auklėtinės dar kartą susitiko su turnyro šeimininke, Kinijos
Paaiškėjo Lietuvos moterų rinktinės varžovės Europos čempionate
Paaiškėjo Lietuvos moterų rinktinės varžovės Europos čempionate
Šiandien Miunchene (Vokietija) buvo ištraukti 2019 metų moterų Europos čempionato atrankos burtai, kurie 32 komandas suskirstė į grupes. 14 geriausių ekipų prisijungs
Moterų rinktinė iškovojo pirmą pergalę - sutriuškino baltaruses (trenerio komentaras)
Moterų rinktinė iškovojo pirmą pergalę - sutriuškino baltaruses (trenerio komentaras)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę kontrolinėse rungtynėse Kinijoje.Trečiajame susitikime Manto Šerniaus auklėtinės nugalėjo Baltarusijos ekipą
Moterų rinktinė nusileido ir kinėms (trenerio komentaras)
Moterų rinktinė nusileido ir kinėms (trenerio komentaras)
Kontrolinių rungtynių ciklą Kinijoje tęsia Lietuvos moterų krepšinio rinktinė. Manto Šerniaus auklėtinės antrosiose rungtynėse turėjo pripažinti Kinijos rinktinės pranašumą
Lietuvos moterų rinktinė kontrolinių rungtynių ciklą pradėjo pralaimėjimu
Lietuvos moterų rinktinė kontrolinių rungtynių ciklą pradėjo pralaimėjimu
Lietuvos moterų rinktinė pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą Kinijoje. Pirmajame susitikime Manto Šerniaus auklėtinės pralaimėjo Kanados ekipai – 50:61 (19:14, 11:21, 12:20,
Paskelbtas moterų rinktinės kandidačių sąrašas (planuojamas turnyras Kinijoje)
Paskelbtas moterų rinktinės kandidačių sąrašas (planuojamas turnyras Kinijoje)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius šiandien paskelbė komandos kandidačių sąrašą, kurios vasarą ruošis atrankos rungtynėms į 2019 metų
M.Šernius stiprins pamatus, ant kurių stovi Lietuvos moterų krepšinis
M.Šernius stiprins pamatus, ant kurių stovi Lietuvos moterų krepšinis
Lietuvos moterų krepšinio rinktinę po vienerių metų pertraukos vėl treniruos Mantas Šernius. Šio specialisto vadovaujama komanda tik per plauką nepateko tarp keturių stipriausių
Lietuvos rinktinės treniruotėje - geros nuotaikos ir taiklūs tritaškiai (video)
Lietuvos rinktinės treniruotėje - geros nuotaikos ir taiklūs tritaškiai (video)
Lietuos moterų krepšinio rinktinė po daugiau nei 7 valandas trukusios kelionės lėktuvais ir autobusais pasiekė Slovėnijos Celjės miestą, kur šį vakarą žais paskutines Europos čempionato
Atjaunėjusi moterų krepšinio rinktinė pasirengusi priimti Slovėnijos iššūkį
Atjaunėjusi moterų krepšinio rinktinė pasirengusi priimti Slovėnijos iššūkį
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pakiliomis nuotaikoms išvyksta į Slovėniją, kur šeštadienį sieks garbingai pabaigti Europos čempionato atrankos etapą. Nors lietuvaitės
"Atsukus laikrodį": R.Valentienė - žaidžianti moterų krepšinio legenda (video)
"Atsukus laikrodį": R.Valentienė - žaidžianti moterų krepšinio legenda (video)
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) oficialioje svetainėje startavo nauja rubrika „Atsukus laikrodį“, kurioje kiekvieną trečiadienį jums pasiūlysime prisiminti įvykius iš

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime