Naujienos kraunasi...

Mūšių su Serbija išvados: naujas lyderis, atsargos būtinybė ir nepakeičiamas kapitonas

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Mūšių su Serbija išvados: naujas lyderis, atsargos būtinybė ir nepakeičiamas kapitonas
Lino Žemgulio nuotr.
Lietuvos rinktinė neišlaikė dviejų sudėtingiausių testų pasirengimo pasaulio krepšinio čempionatui cikle. Tiesa, nors rezultatas abejose kontrolinėse rungtynėse su Serbijos rinktine buvo neigiamas, vaizdas aikštelėje komandos sirgaliams turėjo palikti pakankamai pozityvų įspūdį.

Tiek Belgrade, tiek Kaune lietuviai pirmavo didesnę rungtynių dalį, o iš viso per du susitikimus bent žingsneliu priekyje serbų jie buvo 53 iš 80 sužaistų minučių.

Vis tik pralaimėjimus lėmė nesėkmingos ketvirtųjų kėlinių pabaigos – „Štark“ arenoje paskutinę beveik trijų minučių atkarpą Lietuvos rinktinė pralaimėjo 1:11, o „Žalgirio“ arenoje per paskutines šešias minutes serbams nusileista rezultatu 12:23.

Alfa.lt po dviejų lietuvių akistatų su vienais pasaulio čempionato favoritų vadinamais serbais padarė penkias išvadas.

Marius Grigonis gali tapti rinktinės puolimo lyderiu

Komandos draugų arba varžovų šešėlyje per pirmąsias dvejas rungtynes su Ispanija ir Suomija likęs ir vos po 5,5 taško rinkęs Kauno „Žalgirio“ gynėjas rungtynėse su serbais suspindo kaip Lietuvos rinktinės puolimo lyderis.

25-erių krepšininkas vien per pirmąjį kėlinį Belgrade į varžovų krepšį įsūdė tris tritaškius ir surinko 13 taškų, o apskritai per du mačus su galinga Serbijos rinktine fiksavo 17,5 taško vidurkį ir 55 proc. (11/20) pataikymą „iš žaidimo“.

M. Grigonis pademonstravo ir savo su metais vis augantį universalumą – serbus jis baudė tiek taikliais tritaškiais, kurių per dvejas rungtynes pataikė penkis, tiek prasiveržimais ir vadinamaisiais „floateriais“, tiek baudų metimais po to, kai pavykdavo išprovokuoti varžovų pražangas (iš viso gynėjas metė 11 baudų metimų).

Žalgiriečiui Kaune net pavyko kiek reabilituotis po nesėkmingos rungtynių pabaigos Belgrade, kur M. Grigonis lemiamu metu padarė dvi klaidas, privedusias prie dviejų žaibiškų serbų išpuolių. „Žalgirio“ arenoje snaiperis iš pradžių realizavo tritaškį, o paskutinę minutę bandė komandos gyvybę palaikyti ir taikliu metimu iš vidutinio nuotolio. Visgi šįkart pranašesnis buvo jo tiesioginis oponentas Bogdanas Bogdanovičius, iš viso surinkęs net 27 taškus, iš kurių 9 pelnė lemiamo spurto metu.

Lietuvos rinktinei būtinas Martino Gebeno tipo aukštaūgis

Nors vakarykštėse rungtynėse visu gražumu suspindo per 11 minučių net 13 taškų suvertęs Paulius Jankūnas, susitikimas Belgrade pademonstravo, jog į pasaulio čempionatą važiuoti vos su trimis nominaliais aukštaūgiais būtų itin rizikinga.

J. Valančiūno ir D. Sabonio pražangos, prastas P. Jankūno pasirodymas ir M. Kuzminsko bei J. Mačiulio ūgio ar raumenų trūkumas Belgrade lėmė, jog į aikštę prieš grėsmingąją serbų priekinę liniją buvo mestas ir pernai Utenos „Juventus“ aprangą vilkėjęs M. Gebenas.

Nors 24-erių „centras“ stebuklų nenuveikė ir kelis sykius liko bejėgis prieš 14 cm aukštesnį milžiną Bobaną Marjanovičių, apskritai jo pasirodymas rinktinės trenerių štabo nuvilti neturėjo – M. Gebenas per 13 min. pelnė 4 taškus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo tiek pat varžovų metimų ir suteikė pakankamą fizinę atsvarą fiziškiesiems Nikolai Jokičiui, B. Marjanovičiui ar Miroslavui Raduljicai.

Turint omenyje tai, jog lietuvių jau pirmajame etape laukia australai, kurie bus pasiruošę į aikštę mesti Arono Bayneso ir Andrew Boguto duetą, o antrajame etape veikiausiai lauktų akistata su Prancūzija ir Rudy Gobertu, akivaizdu, jog atsarga ir M. Gebeno kelionė į Kiniją tampa neišvengiamu dalyku.

Pasaulio čempionate neišvysime daug kartu žaidžiančio bokštų dueto

Po to, kai Belgrade J. Valančiūno ir D. Sabonio galimybes rungtyniauti kartu kiek apribojo abiejų susirinktos pražangos, galima buvo tikėtis, jog Kaune šie du žaidėjai ant parketo praleis kur kas daugiau laiko.

Visgi atkarpa su abiem bokštais aikštėje nedaug skyrėsi nuo tos, kurią šie žaidėjai sužaidė šeštadienį – vakarykštėse rungtynėse JV ir Domas kartu ant parketo praleido 10,5 minutės.

Mačą jie pradėjo puikiai – J. Valančiūnas skraidė po aikštę naudodamasis B. Marjanovičiaus lėtumu, o D. Sabonis stumdė Stefaną Birčevičių.

Situacija pasikeitė tuomet, kai į aikštę žengė pagrindinė serbų žvaigždė – N. Jokičius. Šis tapo tikru galvos skausmu jo kojų darbo ir sprendimų atliekant perdavimus nesugaudžiusiam J. Valančiūnui, tad darbo ginantis prieš Denverio „Nuggets“ „centrą“ teko imtis D. Saboniui. Be to, į aikštę žengė ir N. Bjelica, kurį vaikytis geriau sekėsi lengvesniems lietuvių puolėjams – Mindaugui Kuzminskui arba Jonui Mačiuliui.

Be to, abu vidurio puolėjai dar akivaizdžiai trukdė vienas kitam ir puolime. Nors buvo ne vienas atvejis, kai J. Valančiūnas ir D. Sabonis „lipo ant lentos“ ir nusiėmė kamuolius varžovams nuo galvų, pasitaikė ir tokių situacijų, kai vienas iš jų atsidurdavo prie tritaškio linijos ir vargiai žinodavo, ką daryti.

Tad nors būdami kartu aikštėje lietuvių NBA vidurio puolėjai padėjo komandai laimėti atkarpą 28:20, šiose rungtynėse pasirodė ir tokio dueto trūkumai – jie labiausiai yra tinkami prieš tokias pat aukštas ir nejudrias varžovų priekines linijas, be to, tam, kad toks duetas funkcionuotų, reikia visiško veiksmų suderinimo ir vienas kito pajautimo.

J. Valančiūnas ir D. Sabonis, be jokios abejonės, Kinijoje rungtyniaus ir viename penkete – būtų per didelė prabanga, jei kažkuris iš šių žaidėjų žaistų mažiau nei 20 minučių. Tačiau galime laukti, jog bendro žaidimo laiko minutės bus panašios į tas, kurias matėme Belgrade ir Kaune – lietuvių „centrai“ dažniau keis vienas kitą, nei bus kartu aikštėje.

Mantas Kalnietis ir toliau lieka nepakeičiamas

Nors Lietuvos rinktinėje greta jos kapitono yra ir Lukas Lekavičius, akivaizdu, kad būtent ant kitame sezone Krasnodaro „Lokomotiv“ klube žaisiančio įžaidėjo kris pagrindinė komandos atakų organizavimo našta.

Nors įžaisti kamuolį be M. Kalniečio gali ir L. Lekavičius, M. Grigonis bei Renaldas Seibutis, nė vienas iš jų nesugeba prilygti kapitonui „du prieš du“ derinio, kuris aukštaūgių žaidimu paremtoje komandoje turėtų būti kertinis, išpildymu.

195 cm ūgio krepšininkas gali matyti kur kas daugiau nei 15 cm žemesnis Lukas, be to, M. Kalniečiui padeda ir įgimtas aikštės matymas, kuriuo remdamasis jis per du mačus su serbais spėjo atlikti 13 rezultatyvių perdavimų.

Telieka tikėtis, jog kapitonas ir toliau sugebės išlaikyti ir solidų pataikymą (per tris draugiškus mačus jis pataikė 50 proc. metimų), kas jam gali dar labiau atverti aikštę skirstant perdavimus komandos aukštaūgiams.

Lietuvos rinktinei trūks tritaškių?

Nors spręsti dar anksti, pirmųjų draugiškų rungtynių tendencijos turėtų neraminti Lietuvos rinktinės trenerius.

Per ketverias rungtynes lietuviai iš toli pataikė vos 30,1 proc. tolimų metimų (28 iš 93), o komandos žaidėjų taikiklis nesusiderina ir vis labiau pamirštant liepos pabaigoje vykusias fizinio pasirengimo pratybas – abiejuose mačuose su serbais tritaškių pataikymas toli gražu nespindėjo.

Nors optimizmo turėtų įkvėpti daugelio žaidėjų taiklumas praėjusiame sezone, per kurį bent keturi rinktinės krepšininkai – L. Lekavičius, M. Kuzminskas, M. Grigonis ir R. Giedraitis – iš toli atakavo bent 40 proc. tikslumu, bent jau kol kas atrodo, kad greta galingos priekinės linijos tikslių tolimų metimų gali trūkti.

Sprendimu, ko gero, netaps ir priekinės linijos žaidėjų šaudymas iš už tritaškio linijos – nors J. Valančiūnas prieš serbus pataikė pirmąjį tolimą metimą su rinktinės apranga, o D. Sabonis laimę iš toli bandė jau keturis kartus, M. Kalnietis patvirtino, jog rinktinėje nebus teikiamas prioritetas vidurio puolėjų metimams iš toliau.

„Tai nėra nei mūsų pirma, nei antra opcija. Tas tritaškis, kurį metė Jonas, nebuvo iš gero gyvenimo – jau buvo atakos pabaiga. Mes stengiamės jiems įmesti kamuolį po krepšiu, o tolimi metimai tikrai nėra mūsų prioritetas. Žaidimas jiems yra pritaikomas taip, kad jie rinktų taškus baudos aikštelėje. Bet, aišku, gerai, kai jie taip gali įmesti paskutinėmis sekundėmis“, – sakė M. Kalnietis.

Belieka tikėtis, jog taikiklius pagaliau pavyks susiderinti bent keliems Lietuvos rinktinės gynėjų grandies žaidėjams, kadangi kitu atveju sunkus gyvenimas gali laukti ne tik jų, bet ir aukštaūgių, prieš kuriuos varžovai ims spaustis baudos aikštelėje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
M.Grigonis: "Žalgiriui" sumažinus atlyginimą perpus, svarstyčiau apie kitus variantus
M.Grigonis: "Žalgiriui" sumažinus atlyginimą perpus, svarstyčiau apie kitus variantus
Kad ir kaip būtų keista, sniegas gegužę krenta dažniau nei krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis turi progų komentuoti krepšinio rungtynes, todėl kartu su draugais iš lažybų
"Žalgirio" kapitonas P.Jankūnas: nebedaug liko ir viską sužinosime
"Žalgirio" kapitonas P.Jankūnas: nebedaug liko ir viską sužinosime
Šalyje gerėjant Covid-19 pandemijos situacijai ir vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas Lietuvoje esantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susirinko į treniruotę
Simboliniame šio amžiaus Lietuvos rinktinės starto penkete - karjerą baigę žaidėjai
Simboliniame šio amžiaus Lietuvos rinktinės starto penkete - karjerą baigę žaidėjai
Oficialioje FIBA svetainėje buvo sudaryta laisvo pobūdžio apklausa, kurioje visi krepšinio mylėtojai turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę balsuojant už geriausius šio
LaVaras Ballas: atvežkit LaMelo į Lietuvą, jį žinos visi, o Ziono - niekas
LaVaras Ballas: atvežkit LaMelo į Lietuvą, jį žinos visi, o Ziono - niekas
Garsiosios Ballų šeimos galva LaVaras pareiškė, kad jo jauniausiojo sūnaus LaMelo populiarumas yra kur kas didesnis nei praėjusių metų NBA naujokų biržoje Naujojo Orleano "Pelicans"
M.Pocius – apie Kazlausko pamokslą, Romanovo premiją už pralaimėjimą ir sumaišytus vaistus
M.Pocius – apie Kazlausko pamokslą, Romanovo premiją už pralaimėjimą ir sumaišytus vaistus
Delfi TV pramoginėje laidoje „Iš Rūbinės“, kurią veda Lietuvos krepšinio rinktinės puolėjas Mindaugas Kuzminskas, į svečius virtualiu būdu užsuko buvęs nacionalinės
Žalgirietis M.Grigonis pasinėrė į kulinarijos pasaulį: priėmė D.Belickaitės iššūkį
Žalgirietis M.Grigonis pasinėrė į kulinarijos pasaulį: priėmė D.Belickaitės iššūkį
„Žalgiris TV“ pristato naują rubriką – #ŽalgirisCookingShowdown. Rubrikoje kartu su laidos vedėja Dalia Belickaite į kulinarinę kelionę dar prieš karantiną leidosi Kauno
Olimpinė atranka Kaune oficialiai perkelta į 2021-uosius, paskelbta nauja data
Olimpinė atranka Kaune oficialiai perkelta į 2021-uosius, paskelbta nauja data
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) po konsultacijų su Tarptautiniu olimpiniu komitetu priėmė oficialų sprendimą dėl vyrų olimpinės atrankos nukėlimo metams.FIBA savo interneto svetainėje
Paaiškėjo, kada tiksliai vyks 2023 m. Pasaulio taurės kovos
Paaiškėjo, kada tiksliai vyks 2023 m. Pasaulio taurės kovos
Tarptautinė FIBA organizacija oficialiai išplatino pranešimą, kuriame paskelbtos konkrečios datos, kada vyks 2023 metų Pasaulio taurės kovos.Nurodoma, kad turnyras startuos dar vasaros
Negirdėtos Kalniečio istorijos – kaip nubudo Jankūno lovoje ir su močiute buvo išprašytas iš kazino
Negirdėtos Kalniečio istorijos – kaip nubudo Jankūno lovoje ir su močiute buvo išprašytas iš kazino
Lietuvos rinktinės ir Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) klubo gynėjas Mantas Kalnietis – puikiai pažįstamas daugeliui šalies krepšinio gerbėjų. Tačiau kai kurios 33-ejų
"Žalgiris" siūlo prisiminti dominuojantį A.Sabonio pasirodymą bei P.Jankūno debiutą
"Žalgiris" siūlo prisiminti dominuojantį A.Sabonio pasirodymą bei P.Jankūno debiutą
Kauno „Žalgiris“ neseniai pristatė naują rubriką #ZalgirisClassics, kurioje supažindinama su legendinėmis Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis. Sekmadieniais ir ketvirtadieniais
M.Ponitka: gerai žinojau rusus žaidėjus, tai padėjo Lenkijai laimėti pasaulio čempionate
M.Ponitka: gerai žinojau rusus žaidėjus, tai padėjo Lenkijai laimėti pasaulio čempionate
Sankt Peterburgo "Zenit" naujokas Mateuszas Ponitka pirmą sezoną Eurolygos debiutantų gretose tapo vienu lyderių.Lenkas prisiminė, kaip jo vedama rinktinė įveikė Rusijos rinktinę pasaulio
Stiprybės pavyzdys – tarp Lietuvos rinktinės trenerių buvęs ispanas įveikė vėžį, o dabar – koronavirusą
Stiprybės pavyzdys – tarp Lietuvos rinktinės trenerių buvęs ispanas įveikė vėžį, o dabar – koronavirusą
1992-ųjų Lietuvos krepšinio rinktinės trenerių štabe Barselonos olimpiadoje dirbęs ispanas Javieras Imbroda atskleidę persirgęs koronavirusu.59-erių krepšinio specialistas,
Eurolygoje CSKA ir "Žalgirį" palaikantis R.Šiškauskas svarstytų kvietimą dirbti rinktinėje
Eurolygoje CSKA ir "Žalgirį" palaikantis R.Šiškauskas svarstytų kvietimą dirbti rinktinėje
Lietuvos krepšinio legenda Ramūnas Šiškauskas pabendravo su Maskvos CSKA klubo, kurio marškinėlius vilkėjo 2007-2012 metais bei 2008 metais tapo Eurolygos čempionu, gerbėjais.Visą
Šiandien Lietuvos krepšinis švenčia 98-ąjį gimtadienį
Šiandien Lietuvos krepšinis švenčia 98-ąjį gimtadienį
Balandžio 23 d. Lietuvos krepšiniui – gimtadienio šventė. Šiais metais šalies krepšinis švenčia 98-ių metų gimtadienį. Tiek metų praėjo nuo pirmųjų
M.Kalnietis apie pandemijos pakoreguotą dienotvarkę: penkis mėnesius būsime be darbo
M.Kalnietis apie pandemijos pakoreguotą dienotvarkę: penkis mėnesius būsime be darbo
Šį trečiadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimo spalvos“ – krepšininkas Mantas Kalnietis. Pasaulį sukrėtusi COVID-19 pandemija stipriai pakoregavo ir paties Manto
Šiandien siūloma pasigrožėti rinktinės pergale ir L.Kleizos benefisu 2010 m. pasaulio čempionato mače dėl bronzos
Šiandien siūloma pasigrožėti rinktinės pergale ir L.Kleizos benefisu 2010 m. pasaulio čempionato mače dėl bronzos
Aštuonios pergalės, tik vienas pralaimėjimas ir iškovoti bronzos medaliai. Tokį žygdarbį 2010 metų FIBA Pasaulio čempionate, kuriame varžėsi 24 komandos, atliko Lietuvos vyrų krepšinio
A.Karnišovo kelio pradžia: "Koks buvo Artūras? Ilgas ir ne pagal savo metus kūdas"
A.Karnišovo kelio pradžia: "Koks buvo Artūras? Ilgas ir ne pagal savo metus kūdas"
„Koks buvo Artūras? Ilgas ir ne pagal savo metus kūdas“, – prisiminusi pirmąją pažintį su tuomet devynerių Artūru Karnišovu šypsosi jo vaikystės trenerė Ona Dindaitė–Mukienė.48-erių
L.Kleiza – apie turtingą karjerą, padėtį "Ryte" ir rinktinės medalių bado priežastis
L.Kleiza – apie turtingą karjerą, padėtį "Ryte" ir rinktinės medalių bado priežastis
Nudažęs velykinius margučius krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis pasiraitojo rankoves ir sėdo prie darbo – kartu su draugais pristato jau trečiąją tinklalaidės „Čeponio
Pasaulio vicečempionų treneris: Obradovičius per dieną uždirba daugiau, nei aš per mėnesį
Pasaulio vicečempionų treneris: Obradovičius per dieną uždirba daugiau, nei aš per mėnesį
Pasaulio vicečempionės Argentinos rinktinės vyriausiasis treneris Sergio Hernandezas mano, kad darbas kuriame nors Europos klube būtų visai patrauklus variantas jo karjeros tęsimui.56-erių strategas
Pasveikęs vienas "Žalgirio" lyderių M.Grigonis - apie savo būklę bei LKL ir olimpiadą
Pasveikęs vienas "Žalgirio" lyderių M.Grigonis - apie savo būklę bei LKL ir olimpiadą
Lapkričio 1 dieną įspūdingai rungtynių pabaigą Stambule sužaidęs marius Grigonis stebuklingai išplėšė pergalę Kauno "Žalgiriui" (79:76), tačiau šis laimėjimas
Krepšinio sirgaliams – auksinis 2003 metų Europos čempionato finalas
Krepšinio sirgaliams – auksinis 2003 metų Europos čempionato finalas
Krepšinio sirgaliai rytoj turės unikalią galimybę išvysti Stokholme vykusį 2003 metų Europos vyrų krepšinio čempionato finalą, kuriame Lietuvos rinktinė palaužė galingą
P.Jankūnas apie Š.Jasikevičių: krepšinio dievas
P.Jankūnas apie Š.Jasikevičių: krepšinio dievas
Koronavirusas sustabdė Eurolygos kovas, bet ne turnyro komunikacijos komandą. Pirmadienį Eurolyga išplatino reportažą apie Kauno „Žalgirio“ strategą Šarūną Jasikevičių,
Lietuvos rinktinė į olimpiadą gali patekti ir be atrankos turnyro
Lietuvos rinktinė į olimpiadą gali patekti ir be atrankos turnyro
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė į Tokijo olimpines žaidynes gali patekti ir tiesiogiai, be atrankos turnyro.FIBA šiuo metu neketina atsisakyti nuo kvalifikacinių varžybų rengimo,
Eurolygos pagerbimo sulaukusį P.Jankūną gyrė ir Š.Jasikevičius: jis – geriausias
Eurolygos pagerbimo sulaukusį P.Jankūną gyrė ir Š.Jasikevičius: jis – geriausias
Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas šį sezoną tapo daugiausiai kamuolių Eurolygos istorijoje atkovojusiu žaidėju.Ta proga Eurolyga susuko specialų vaizdo reportažą
Kovo 11-ios proga P.Jankūnas tikrino N.Hayeso žinias apie Lietuvą
Kovo 11-ios proga P.Jankūnas tikrino N.Hayeso žinias apie Lietuvą
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga „Žalgiris TV“ pristato naują #ZalgirisChallenge rubrikos epizodą, kuriame šį kartą Pauliaus Jankūno iššūkį
P.Jankūnas - ketvirtas istorijoje pagal sužaistas rungtynes
P.Jankūnas - ketvirtas istorijoje pagal sužaistas rungtynes
Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas pakilo į ketvirtą vietą daugiausiai rungtynių Lietuvos krepšinio lygoje sužaidusių krepšininkų sąraše.Puolėjui sekmadienio
FIBA reitinge Lietuva išlaikė savo pozicijas, iš dešimtuko krito rusai
FIBA reitinge Lietuva išlaikė savo pozicijas, iš dešimtuko krito rusai
FIBA atnaujino nacionalinių komandų reitingą, kuriame Lietuvos rinktinė išlaikė 8-ą poziciją, nors Europos čempionato atrankoje patyrė skaudžią nesėkmę prieš belgus, bet palaužė
N.Hayesas planavo nemalonumus žalgiriečių skrandžiams, P.Jankūnas beldė į medį
N.Hayesas planavo nemalonumus žalgiriečių skrandžiams, P.Jankūnas beldė į medį
Nigelis Hayesas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje ir buvo naudingiausias svarbią pergalę nuskynusioje Kauno „Žalgirio“ komandoje, bet po mačo rūbinėje ėmė bėdotis.Amerikietis

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime