Naujienos kraunasi...

Naujasis kapitonas – apie olimpinę patirtį ir galbūt paskutinę vasarą su rinktine

Autorius: Linas Jocius, Krepšinis.lt, [email protected].
Naujasis kapitonas – apie olimpinę patirtį ir galbūt paskutinę vasarą su rinktine
ltu.basketball nuotr.
Vyriausias Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatas Mindaugas Kuzminskas, sekmadienį keliaudamas į stovyklos pradžią, nė nenutuokė, kad tą patį vakarą turės naujas pareigas nacionalinėje komandoje, rašo Krepšinis.lt.

M. Kuzminsko pavardė nuskambėjo dar per rinktinės spaudos konferenciją, kai Jonas Valančiūnas sulaukė klausimo apie kapitono pareigas.

„Kam perduosiu kapitono raištį? Neperduosiu (juokiasi). Turime patyrusių žaidėjų, tas pats Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, kuris buvo rezervinės rinktinės kapitonas.

Turime protingų vyrukų, nebus sunku (išrinkti)“, – kalbėjo naujos darbovietės NBA ieškosiantis J. Valančiūnas.

Visgi 34-erių puolėjas, J. Valančiūno ir trenerių štabo sprendimu, perėmė kapitono regalijas iš to paties vidurio puolėjo, kuris negalės tiesiogiai padėti rinktinei olimpinės atrankos turnyre Puerto Rike.

Ir M. Kuzminskas yra logiškas pasirinkimas.

Trečius metus paeiliui puolėjui priklauso vyriausiojo rinktinės nario statusas, dukart Europos vicečempioną pagal sužaistas rungtynes už Lietuvą (76) iš dabartinių kandidatų lenkia tik tas pats J. Valančiūnas (87).

M. Kuzminskas į rezervinę rinktinės sudėtį pirmą kartą pakviestas dar 2010 metais, o nuo 2011 metų kiekvieną vasarą jungiasi prie pagrindinės nacionalinės komandos treniruočių stovyklų. Ir ne tik vasaromis. Pastaruosius kelerius metus puolėjas sezono metu padėdavo nacionalinei komandai atrankose į Europos ar pasaulio čempionatus.

Bet metai bėga ir M. Kuzminskas supranta, kad ši vasara gali būti jau paskutinė kartu su rinktine.

„Nenoriu skambių frazių, niekada negali žinoti, kaip pasisuks, bet labai panašu į tai“, - konstatavo krepšininkas, stabtelėjęs prie būrio žurnalistų pirmąją rinktinės stovyklos dieną.

M. Kuzminskas yra vienas iš penkių rinktinės kandidatų, kuris ragavęs olimpinių žaidynių skonio. Jis ir J. Valančiūnas, Domantas Sabonis, Marius Grigonis bei Vaidas Kariniauskas vilkėjo rinktinės marškinėlius 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

„Olimpiados negali lyginti su jokiu kitu turnyru. Visi kiti čempionatai yra panašūs. Bet olimpinis kaimelis, ta atmosfera yra ypatinga. Kai eini valgyti ir šalia tavęs sėdi Usainas Boltas ar kiti geriausi pasaulio atletai. Tai kažkas neįkainojama.

Bet visų pirma, duok dieve, patekti į Paryžiaus žaidynes.

Bus labai įdomu pasižiūrėti, kaip pavyks treneriams visus žaidėjus įvesti į vieną ritmą. Kai kurie sezoną baigė prieš kelias savaites, o kai kurie – prieš kelias dienas“, - pastebėjo rinktinės veteranas, pasidalinęs mintimis apie sezoną Graikijoje, sportinę formą ir neįprastai trumpą pasirengimo stovyklą.

– Kaip vertinate Lietuvos galimybes olimpiniame atrankos turnyre?

– Meluočiau, jei sakyčiau, kad galvojame apie kažką kitą, bet ne apie pergalę.

Manau, su burtais pasisekė lyginant su kitomis grupėmis. Viskas mūsų rankose, turime važiuoti ir laimėti.

– Nebus Jono Valančiūno Puerto Rike, kiek tai keičia rinktinės veidą?

– Didžiausia pagarba jam, kad tiek metų kartu su Lietuvos rinktine, pradedant nuo jaunimo rinktinių, baigiant vyrų. Galėjo jis turėti laisvesnių vasarų. Tikimės, kad pavyks iškovoti kelialapį ir prisijungs prie rinktinės prieš olimpines žaidynes.

– Kokia situacija dėl kito sezono, ar turite pasiūlymų?

– Su amžiumi ta laisvųjų agentų rinka prasideda vis vėliau, klubai domisi jaunesniais, perspektyviais. Yra kalbų su keliais klubais Europoje ir ne tik, bet kol kas nieko konkretaus.

– Turime omeny Azijos rinką?

– Vidurio Azijos regioną.

– Sezono metu netrūko kalbų apie vėlavusias algas Atėnų AEK klube. Ar klubas rodo iniciatyvą sugrąžinti skolas ar prireiks teismo paslaugų?

– Tikiuosi, kad nereikės teismo. Dažniausiai karjeroje pavykdavo tą klausimą išspręsti be teismų.

Vėlgi, man tie vėlavimai nebuvo tokie dideli, kad galėčiau išvykti ar nutraukti kontraktą.

– Ar tiesa, kad kažkuriuo metu net nevyko treniruotės?

– Buvo. Ne visiems žaidėjams buvo vienodai mokami pinigai. Vieniems tie įsiskolinimai buvo didesni ir galėjo pagal kontraktą praleisti treniruotes. Jie praleisdavo jas, o kita dalis, kartu ir aš, eidavome į treniruotes.

Pirmą kartą teko susidurti su tokiu dalyku. Negalvojau, kad turėdamas kelioliktą sezoną patirsiu tokių pirmų kartų karjeroje.

Asmeniškai viskas gerai, pavyksta išlaikyti sportinę formą, komandiniai rezultatai nuvylė, bet tam buvo objektyvių priežasčių. Gavau traumą aš, vėliau išvyko mūsų pagrindinis vidurio puolėjas. Keitėsi treneriai, žaidėjai, gal apie 20 krepšininkų buvo klube.

Matome ir pagal „Žalgirį“, neteko vieno žaidėjo ir rezultatas prastas. Per vieną dieną, per Kūčias komanda neteko manęs ir vidurio puolėjo.

– Ar nustebino LKL finalo baigtis?

– Prieš seriją maniau, kad tikrai „Žalgiris“ favoritas, bet po pirmų rungtynių matėme, kad neturėjo to pranašumo.

Įspūdingiausias dalykas – „Ryto“ žaidėjų noras, kaip degė akys. Ypatingai sezono pabaiga būna sunki legionieriams, kurie gyvena lagamininėmis nuotaikomis.

Bet matėme, „Ryto“ legionieriai vienas už kitą kovojo, konfrontavo su varžovais ir fanais. Aukščiausi balai tiek treneriams ir turbūt kapitonui.

– Įprastai tokiam turnyrui ruošiatės gerą mėnesį, per kurį rinktinė sužaidžia 10 kontrolinių rungtynių. Šįkart stovykla – poros savaičių ir olimpinis turnyras. Kas bus svarbiausia per tokį trumpą laiką ir ką keičia toks žaibiškas pasirengimas?

– Visi turės vienodas sąlygas. Kitos šalys nacionalinius čempionatus pabaigė panašiu metu, visi į rinktines renkasi panašiu metu.

Jei kitos komandos turėtų daugiau laiko, ilgiau ruoštųsi, o mes trumpiau, tada galėtume kažką sakyti.

– Koks jūsų vaidmuo galėtų būti šią vasarą?

– Žiūrint į kandidatų sudėtį, dar reikia patekti į pagrindinę komandą. Tada galėsime kalbėti apie kažkokį vaidmenį. Apskritai džiaugiuosi, kad visi sutinka su savo užduotimis, vaidmenimis, ypač pernai tuo pasižymėjo rinktinė.

Įprastai komandoje turėti 12 laimingų žmonių yra labai sunku. Man tinka viskas, kokį vaidmenį skirs (treneriai), toks bus gerai.

– Esi vyriausias rinktinėje, važiuojant į Palangą nebuvo minties, kad jau paskutinį kartą į rinktinės vasaros stovyklą?

– Nenoriu nuskambėti pesimistiškai, nenoriu skambių frazių, niekada negali žinoti, kaip pasisuks, bet labai panašu į tai. Kitą vasarą juk nieko nevyks, o į rinktinę ateina nemažai tų jaunų žaidėjų, kažkada reikės užleisti vietą jaunesniems.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Puerto Riko vyrai garbingai priešinosi Kanados rinktinei
Puerto Riko vyrai garbingai priešinosi Kanados rinktinei
Kontrolinėse rungtynėse Orleane, Prancūzijoje, NBA žaidėjų pagrindu sudaryta Kanados rinktinė 103:93 (23:23, 23:17, 32:24, 25:29) nugalėjo atrankoje į olimpines žaidynes lietuvius eliminavusius
Lengvaatlečiu save matantis Jamesas apie Los Andželo žaidynes: manęs ten nebus
Lengvaatlečiu save matantis Jamesas apie Los Andželo žaidynes: manęs ten nebus
Trečio olimpinio aukso Paryžiuje sieksiantis LeBronas Jamesas pasidalino, kokioje olimpinėje sporto šakoje varžytųsi, jei nebūtų krepšininkas ir pasakė, jog ši olimpiada –
Dončičių lietuviu pavadinęs NBA čempionas: kodėl žaidžiame su Sudanu, o ne Lietuva?
Dončičių lietuviu pavadinęs NBA čempionas: kodėl žaidžiame su Sudanu, o ne Lietuva?
Legendinis NBA krepšininkas Paulas Pierce’as apipylė Lietuvą gražiais žodžiais, tačiau ilgametis Bostono „Celtics“ puolėjas šiek tiek susipainiojo – Luka Dončičių
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
Iš pirmo ryškumo NBA žvaigždžių suburta JAV krepšinio rinktinė netikėtai susidūrė su didelėmis problemomis žaidžiant draugiškas rungtynes prieš Pietų Sudaną,
Garastas – apie pamainą Maksvyčiui ir užsienietį prie rinktinės vairo
Garastas – apie pamainą Maksvyčiui ir užsienietį prie rinktinės vairo
Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas mano, jog bet kokios kalbos apie užsienietį prie rinktinės vairo yra šalies krepšinio pralaimėjimas, rašo
Vokiečiai ir ispanai šventė pergales draugiškose rungtynėse
Vokiečiai ir ispanai šventė pergales draugiškose rungtynėse
Penktadienį geriausios pasaulio krepšinio rinktinės toliau ruošėsi kitą savaitę prasidėsiančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Pergales kontrolinėse rungtynėse skynė Ispanijos
Puertorikiečiai neprilygo australams
Puertorikiečiai neprilygo australams
Lietuvos krepšininkus patiesusi Puerto Riko rinktinė patyrė antrą nesėkmę paeiliui besiruošiant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Nelsono Colono vadovaujama komanda penktadienį 75:90
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure lankėsi vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis. Po susitikimo su LKF vadovais, treneriui padėkota už darbą trijų
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Trečią pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle prieš olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pasiekė pagrindinė favoritė JAV rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Steve’o
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Po sunkios pergalės prieš Puerto Riką, Graikijos rinktinės strategas Vassilis Spanoulis išreiškė pagarbą varžovui bei teigė, jog šie neatsitiktinai žais olimpinėse
Šalies vadovas – drąsiai apie krepšinio rinktinę ir natūralizaciją: liberaliai žiūrėčiau į tai
Šalies vadovas – drąsiai apie krepšinio rinktinę ir natūralizaciją: liberaliai žiūrėčiau į tai
Antradienį vidurdienį iškilmingame renginyje geriausius šalies atletus į svarbiausią ketverių metų sporto renginį išlydėjo LR Prezidentas Gitanas Nausėda, sulaukęs klausimų
Kuzminskas rungtyniaus Graikijoje
Kuzminskas rungtyniaus Graikijoje
Lietuvos krepšinio rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas ir toliau žais Graikijoje. 34-erių puolėjas tęs karjerą Atėnų AEK klube, rašo Krepšinis.lt.Su sostinės
Jokičius pranoko Wembanyamą, serbai užtikrintai laimėjo Prancūzijoje
Jokičius pranoko Wembanyamą, serbai užtikrintai laimėjo Prancūzijoje
Solidžia pergale pasirengimo ciklą olimpinėms žaidynėms pradėjo Serbijos rinktinė. Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai išvykoje 79:67 pranoko Vincento Collet treniruojamą Prancūzijos nacionalinę
Pasaulio čempionai surikiavo sudėtį olimpinėms žaidynėms
Pasaulio čempionai surikiavo sudėtį olimpinėms žaidynėms
Vokietijos krepšinio rinktinės strategas Gordonas Herbertas pasirinko 12 krepšininkų, kurie sieks medalių olimpiniame Paryžiuje, rašo Krepšinis.lt.Lyginant su pergalingu
Maksvytį užstojęs kapitonas optimistiškai žvelgia į ateitį: pergalių badas nutrūks
Maksvytį užstojęs kapitonas optimistiškai žvelgia į ateitį: pergalių badas nutrūks
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sugrįžo į Vilnių po nesėkmės olimpinėje atrankoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai lemiamoje akistatoje nusileido Puerto Rikui ir praleis jau antras žaidynes
LKF prezidentas vardino kandidatus perimti rinktinės vairą: Jasikevičius yra numeris vienas
LKF prezidentas vardino kandidatus perimti rinktinės vairą: Jasikevičius yra numeris vienas
Po nesėkmės olimpinėje atrankoje, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas teigė dar nekalbėjęs su Kaziu Maksvyčiu dėl jo ateities rinktinėje, tačiau įvardijo,
Jaunimu tikintis Marčiulionis turi patarimų šalies krepšiniui
Jaunimu tikintis Marčiulionis turi patarimų šalies krepšiniui
„Nepriversime greičiau bėgti Mariaus Grigonio“, – tvirtina olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis, vertinęs Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymą Puerto Rike,
AEK siekia savo sudėtyje išsaugoti Kuzminską
AEK siekia savo sudėtyje išsaugoti Kuzminską
Su Lietuvos rinktine į Paryžiaus olimpines žaidynes nepatekęs Mindaugas Kuzminskas sprendžia savo klubinės karjeros klausimus. Pranešama, jog puolėją išlaikyti komandoje nori Atėnų
Paaiškėjo olimpinės 3x3 krepšinio rinktinės ketvertas (sirgaliai gali laimėti dviratį!)
Paaiškėjo olimpinės 3x3 krepšinio rinktinės ketvertas (sirgaliai gali laimėti dviratį!)
Rinktinės vyr. treneris Dainius Novickas nusprendė, jog Paryžiuje dėl medalių kausis tas pats kvartetas, kuris Debrecene iškovojo kelialapį į žaidynes: Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis,
Maksvyčio įpėdinius vardinęs olimpinis prizininkas po Kurtinaičio citatos tik nusišypsojo
Maksvyčio įpėdinius vardinęs olimpinis prizininkas po Kurtinaičio citatos tik nusišypsojo
Pirmadienio „Krepšinio zona“ laidoje Rimas Kurtinaitis, paklaustas apie galimą Kazio Maksvyčio įpėdinį, gana rimtai ištarė Tomo Pačėso pavardę.„Turi būti toks,
Galimą įpėdinį dabartiniame štabe regintis Maksvytis turi jam patarimą
Galimą įpėdinį dabartiniame štabe regintis Maksvytis turi jam patarimą
Antradienį prieš vidurnaktį iš Puerto Riko į Lietuvą grįžo šalies krepšinio rinktinė. Tiesa, ne visa komanda: kai kurie žaidėjai pasuko į skirtingas puses, rašo
Balčiūnas svarsto naują rinktinės konceptą, bet atmeta abejones sistema: nėra reikalo kapituliuoti
Balčiūnas svarsto naują rinktinės konceptą, bet atmeta abejones sistema: nėra reikalo kapituliuoti
Pirmadienį Mindaugui Balčiūnui nepavyko numatytu metu išskristi iš San Chuano, o dėl nukelto skrydžio susijaukė ir visi grįžimo į Lietuvą planai.„Čia – mažos problemėlės.
Iš karalių į rikius lietuvius pavertę Karibų atstovai triumfuoja: gali aplenkti Lietuvą ir FIBA reitinge
Iš karalių į rikius lietuvius pavertę Karibų atstovai triumfuoja: gali aplenkti Lietuvą ir FIBA reitinge
Iki šio savaitgalio Puerto Riko rinktinė niekada per visą istoriją nesidžiaugė pergale prieš krepšinio tautą iš Lietuvos, tačiau olimpinės atrankos finale pagaliau nutraukė
Pralaimėti – sunku: Kroatijos krepšininkai įsivėlė į muštynes naktiniame klube Atėnuose
Pralaimėti – sunku: Kroatijos krepšininkai įsivėlė į muštynes naktiniame klube Atėnuose
Po to, kai Kroatijos krepšinio rinktinė neiškovojo bilietų į olimpines žaidynes prieš Graikiją, keli kroatų atstovai su liūdesiu tvarkėsi pasinerdami į Atėnų naktinį gyvenimą,
Pasaulio čempionai pasiekė revanšą prieš prancūzus
Pasaulio čempionai pasiekė revanšą prieš prancūzus
Po triuškinančios nesėkmės pirmajame tarpusavio kontroliniame mače Vokietijo nacionalinė komanda psiekė revanšą prieš Prancūzijos rinktinę.Pasaulio čempionai Monpelje mieste
Pokyčių laukiantis Kurtinaitis: yra daug klausimų ir noriu išgirsti atsakymus
Pokyčių laukiantis Kurtinaitis: yra daug klausimų ir noriu išgirsti atsakymus
„Net nežinau, ar pikta... Labiau liūdna. Vėl nepapuolėme į olimpines žaidynes. Kita vertus, galiu pasakyti, Puerto Rikas buvo vertesnis pergalės ir to kelialapio į Paryžių, pagal žaidimo
Galbūt paskutinį kartą rinktinės aprangą vilkėjęs Kuzminskas: mums belieka verkti iš skausmo
Galbūt paskutinį kartą rinktinės aprangą vilkėjęs Kuzminskas: mums belieka verkti iš skausmo
2016-aisiais Rio de Žaneiro žaidynėse dalyvavęs Mindaugas Kuzminskas šią vasarą tikėjosi patirti antrąjį karjeroje olimpinį nuotykį, tačiau kaip ir visai Lietuvos rinktinei to padaryti
Vakarėlį tiesiog spaudos konferencijoje užkūrę puertorikiečiai įgėlė lietuviams dėl draugiško mačo
Vakarėlį tiesiog spaudos konferencijoje užkūrę puertorikiečiai įgėlė lietuviams dėl draugiško mačo
Prieš olimpinio atrankos turnyro San Chuane pradžią Puerto Riko krepšininkų šansai iškovoti kelialalapį į Paryžiaus žaidynes tebuvo vertinami 20 procentų, tačiau šeimininkai

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime