NBA: pusšimtis LeBrono taškų bei dar viena "Warriors" nesėkmė

Autorius: DELFI NBA.

NBA pirmenybėse savo pozicijas ir toliau stiprina Los Andželo „Lakers“ (9-7) ekipa. Kalifornijos valstijos krepšininkai šiąnakt svečiuose rezultatu 113:97 (34:21, 33:31, 25:24, 21:21) nepaliko vilčių Majamio „Heat“ (6-10) komandai.

Pergalė leido „Lakers“ pakilti į septintąją Vakarų konferencijos turnyrinės lentelės poziciją, rašo Krepšinis.lt.

Ryškiausia figūra nuo pat susitikimo pradžios tapo „Lakers“ lyderis LeBronas Jamesas. Nuo pat išvykimo iš Majamio 2014-ųjų metų vasarą varžovų arenoje nė vienos pergalės iki šios nakties neiškovojęs krepšininkas šįkart ėmėsi iniciatyvos jau pirmame kėlinyje, kurio metu spėjo surinkti net 19 taškų.

8 iš 10 metimų iš žaidimo pirmajame ketvirtyje pataikęs Jamesas tapo neišsprendžiama mįsle 8 iš 22 bandymų per tą patį laikotarpį realizavusių „Heat“ krepšininkų gynybai. Dar iki ilgosios pertraukos LeBronas sugebėjo viršyti savo šio sezono rezultatyvumo vidurkį – vidutiniškai po 27,3 taško renkanti lygos žvaigždė per pirmus du kėlinius pelnė 28 taškus.

Vedami stebėtiną taiklumą pademonstravusio savo lyderio svečiai iš Los Andželo beveik visų rungtynių metu išlaikė dviženklę persvarą. Apsukų nemažinęs Jamesas dvikovą užbaigė su 51 tašku, taip pasiekdamas geriausią asmeninį rezultatą susitikimuose su „Heat“ ekipa. Negana to, 51 pelnytas taškas tapo ir nauju „Lakers“ rekordu rungtynėse su Majamio klubu.

Iškovotoji pergalė nutraukė itin ilgą Jameso prakeiksmą. Pastarąjį kartą Majamyje „Heat“ ekipą LeBronas buvo įveikęs tik 2010-ųjų metų sausio mėnesį.

Ketvirto kėlinio viduryje savitvardą prarado rezultatyviausias šio sezono „Heat“ krepšininkas Joshas Richardsonas. Bandydamas įdėti kamuolį į varžovų krepšį jaunasis Floridos valstijos komandos lyderis susidūrė su varžovu, o jam nukritus ant parketo nuo Richardsono kojos nulėkė batas.

Grįžęs į savo aikštės pusę gynėjas užsidirbo penktąją asmeninę pražangą, po kurios iš pykčio sviedė rankoje vis dar laikytą batą į arenoje susirinkusius žiūrovus. Už šį epizodą Richardsonas buvo išvarytas iš aikštės bei turėtų sulaukti keletą tūkstančių JAV dolerių siekiančios baudos iš NBA lygos.

Los Andželo krepšininkų artimiausiose rungtynėse laukia emocionalus išbandymas. Naktį iš trečiadienio į kevirtadienį LeBronas lankysis Klivlande, kur „Lakers“ laukia pirmoji šio sezono akistata su „Cavaliers“ klubu.

„Heat“: Wayne‘as Ellingtonas 19 (5/11 trit.), Joshas Richardsonas ir Tyleris Johnsonas po 17, Rodney McGruderis 14 taškų.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 51 (19/31 met., 6/8 trit., 7/10 baud., 8 atk. kam., 3 rez. perd.), Kentavious Cladwell-Pope‘as 19, Kyle‘as Kuzma 15, Brandonas Ingramas 13 taškų.

Puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Memfio „Grizzlies“ (10-5) krepšininkai. J. B. Bickerstaffo auklėtiniai šiąnakt svečiuose 100:87 (17:20, 30:23, 28:19, 25:25) pranoko Minesotos „Timberwolves“ (7-10) ekipą ir iškovojo jau penktąją pergalę per pastarąsias šešerias rungtynes.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kurio pirmoje pusėje svečiai iš Memfio spurtavo rezultatu 15:3 ir susikrovė didžiausią savo pranašumą. Centriniu šios atkarpos herojumi tapo Marcas Gasolis, po ilgosios pertraukos surinkęs 18 taškų ir svariausiai prisidėjęs prie dar vieno „Grizzlies“ triumfo.

Šeimininkai ketvirtame kėlinyje bandė gelbėtis ir po dviejų paeiliui Dario Šaričiaus pataikytų tritaškių sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų skirtumo, tačiau taikliais tolimais šūviais atsakė ir Gasolis. Ispano vedami svečiai sugebėjo išsaugoti saugų atstumą ir išsivežti pergalę iš „Target Center“ arenos.

„Timberwolves“: Derrickas Rose‘as 18, Robertas Covingtonas (4 per. kam.) ir Karl-Anthony Townsas (20 atk. kam.) po 15, Andrew Wigginsas (6/18 met.) ir Dario Šaričius po 14 taškų.

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 26 (4/7 trit., 13 atk. kam., 3 blk.), Mike‘as Conley 18 (8 rez. perd.), Jarenas Jacksonas 13 (3 blk.), Shelvinas Mackas 12 taškų.

Tikrą rezultatyvumo fiestą žiūrovams surengė Orlande į tarpusavio dvikovą stojusios „Magic“ (9-8) ir Niujorko „Knicks“ (4-13) ekipos. Uraganiniu puolimu pasižymėjusioje akistatoje pergalę rezultatu 131:117 (44:31, 23:35, 31:26, 33:25) iškovojo arenos šeimininkai.

Trečią pergalę iš eilės iškovojusius „Magic“ į priekį vedė 20 taškų pirmame kėlinyje pelnęs Aaronas Gordonas. Vedami atletiškojo puolėjo Steve‘o Cliffordo auklėtiniai rungtynes pradėjo įspūdinga serija – svečiai iš Niujorko niekaip nerado priešnuodžių visus 10 pirmųjų metimų pataikiusių varžovų puolimui.

Tris naujokus savo starto penkete turėję „Knicks“ iš jaunųjų krepšininkų nesulaukė bent kiek svaresnio indėlio. Vidurio puolėjas Mitchellas Robinsonas dėl asmeninių pražangų problemų žaidė tik 9 minutes ir aikštę paliko nepasižymėjęs, o Alonzo Trieris ir Kevinas Knoxas kartu pataikė vos 4 metimus iš 13 bei surinko tik 11 taškų.

„Magic“: Aaronas Gordonas 31 (13/17 met.), Nikola Vučevičius 28 (10/15 met., 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Evanas Fournier 19, Johnathanas Isaacas 16, D. J. Augustinas 12 (7 rez. perd.), Terrence‘as Rossas 10 taškų.

„Knicks“: Timas Hardaway 32 (5/10 trit.), Trey Burke‘as 31, Enesas Kanteris 21 (19 atk. kam.), Emmanuelis Mudiay 12 taškų.

Iš nesėkmių liūno ir toliau neišbrenda didžiausiu sezono nusivylimu kol kas laikomi Vašingtono „Wizards“ (5-11). JAV sostinės klubas šiąnakt namuose 109:119 (25:32, 16:30, 29:29, 39:28) pripažino Portlando „Trail Blazers“ (11-5) pranašumą.

Scotto Brookso auklėtinių užduotis dar labiau apsunkino atsinaujinusi Dwighto Howardo trauma. Raumens skausmus kenčiantis aukštaūgis sužaidė tik 7 minutes, per kurias spėjo pelnyti 2 taškus ir atkovoti 3 kamuolius.

Po pralaimėjimo Minesotos „Timberwolves“ klubui atsitiesę Portlando krepšininkai pakilo į pirmąją Vakarų konferencijos poziciją.

„Wizards“: Johnas Wallas 24 (10/21 met., 3 blk.), Kelly Oubre 19, Otto Porteris 13, Bradley Bealas 12 (4/13 met.), Tomašas Satoransky 10 taškų (7 rez. perd.).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 40 (12/29 met.), C. J. McCollumas 25, Jusufas Nurkičius 13 taškų (14 atk. kam., 8 rez. perd.).

Juodą periodą išgyvena ir lygos čempionai „Golden State Warriors“ (12-6). Be Stepheno Curry ir Draymondo Greeno rungtyniavę Steve‘o Kerro auklėtiniai svečiuose 92:104 (27:33, 21:23, 22:23, 22:25) neprilygo San Antonijaus „Spurs“ (8-7) ekipai.

Svečių Achilo kulnu šiąnakt tapo tragiškumas taiklumas atakuojant iš toli. Pavojingiausi komandos snaiperiai Kevinas Durantas ir Klay Thompsonas kartu pataikė vos 4 iš 19 tritaškių. Nepaisant to, „Warriors“ buvo priartėję prie varžovų iki 90:91, tačiau rungtynes teksasiečiai užbaigė spurtu 13:2.

Ouklando ekipai tai buvo jau trečias pralaimėjimas iš eilės bei ketvirta nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 24 (17 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 20 (8/19 met., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Rudy Gay 19 (3 blk.), Marco Belinelli 12, Brynas Forbesas 10 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 26 (8/25 met., 1/9 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Klay Thompsonas 25 (11/26 met., 3/11 trit.), Quinnas Cookas 16 taškų (8 atk. kam.).

"Teisėjo švilpuke" - 5 epizodai iš KMT ketvirtfinalio rungtynių
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
A.Milaknis: nemanau, kad svetima arena turės įtakos rezultatui
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau šeštadienį pradės kovas „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Žalgiriečių pusfinalyje laukia rungtynės su
"Shaqtin A Fool": "galingas" R.Westbrooko dėjimas bei prieš baudos metimą nesugebantys išsirikiuoti žaidėjai
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė savo tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje parodomi juokingiausi
NBA: Westbrooko rekordo nepakako - nusileista Davisą praradusiems "Pelicans", "Knicks" nutraukė gėdingą seriją
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį NBA čempionate sužaisti trys susitikimai, pergalių seriją pratęsė Orlando „Magic“, Naujojo Orleano „Pelicans“ įveikė Oklahomos
KMT renginyje - ašarą priversiantis nubraukti pasirodymas
„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyras kasmet padovanoja įspūdingų pasirodymų žiūrovams, o šių metų renginys bus ypatingas – gyvenimo pasirodymo laukia žmonės
L.Westermannas: kontrakto pasirašymas su "Žalgiriu" buvo ypatinga akimirka
Į Kauno „Žalgirį“ po sezono pertraukos sugrįžęs prancūzas Leo Westermannas mėgaujasi dar vieneriais metais Lietuvoje. Pirmąsyk rungtyniauti į Kauną 2016–2017 m. atvykęs gynėjas,
"Olympiakos" ultimatumas – nuo šiol su "Panathinaikos" žais tik su viena sąlyga
Po skandalingai nutrauktų Graikijos krepšinio taurės pusfinalio rungtynių Pirėjo „Olympiakos“ klubas ketvirtadienį paskelbė, kad daugiau neketina žaisti su principiniu savo varžovu
NKL savaitės MVP: nedaug pašoku, dėl to ir neatlieku daug blokų
Jonavos „Sintek-Jonava“ Nacionalinės krepšinio lygos sezoną pradėjo sunkiai rinkdama pergales, todėl šiuo metu išgyvena žūtbūtinę atkarpą.Iki reguliaraus sezono
"Lietkabelis" tapo paskutiniuoju KMT finalo ketverto dalyviu
Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa atsakomajame „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio mače dar kartą įrodė pranašumą prieš Pasvsalio „Pieno
Dar sykį "Šiaulius" sutriuškinęs "Žalgiris" - KMT pusfinalyje (komentarai)
Kauno „Žalgirio“ ekipa išsprendė formalumus ir žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalinį ketvertą. Prieš atsakomąsias rungtynes 43 taškų
"Šiauliai" rado naują įžaidėją
Pajėgaus įžaidėjo niekaip nerandanti Šiaulių "Šiaulių" komanda dar kartą užmetė meškerę tikėdamiesi sugauti stambią žuvį."Sportando" šaltinių
"Neptūnas" tapo pirmuoju Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto dalyviu
Klaipėdos „Neptūno“ komanda ilgai vargo su svečiais iš Prienų, tačiau galų gale iškovojo pergalę ir po dvejų metų pertraukos iškopė į „Kidy Tour“
E.Ulanovas – apie bendravimą su sirgaliais, bičiulius katinus ir virtualią barzdą
Šį sezoną „Žalgiris TV“ pristatė naują laidų rubriką pavadinimu #FollowMeŽalgiris. Laidų metu žalgiriečiai pasakoja apie savo įpročius socialiniuose tinkluose. Naujausiame
Kova prasideda iš naujo: kas taps pirmosiomis Karaliaus Mindaugo taurės dalyvėmis
Šį vakarą paaiškės pirmosios dvi komandos, kurios artėjantį savaitgalį Vilniuje „Siemens“ arenoje sieks pirmojo sezono trofėjaus „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
Jubiliejinę 20-ąją „Betsafe–LKL“ savaitę daugiausia dėmesio vertų epizodų buvo sukurta Kėdainiuose – čia buvo dalijami blokai ir dėliojama į krepšius.Tačiau įspūdingiausias momentas sukurtas
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
Vieni LKL krepšininkai rengiasi atsakomosioms „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėms, kiti jau gali treniruotis sekmadienį vyksiančiam LKL „Snaiperio“
M.Grigonis: po metų su Š.Jasikevičiumi vėliau nelabai kas gali tave išgąsdinti
Kaunietis Marius Grigonis praėjusią vasarą pasirašė kontraktą su Kauno „Žalgirio“ klubu. Sudaręs sutartį su gimtojo miesto ekipa gynėjas grįžo į organizaciją, kurioje pradėjo
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Kauno „Žalgiris“ dar visai neseniai turėjo rimtų problemų su traumuotais žaidėjais, tačiau pastaruoju metu situacija gerėja ir krepšininkai sklandžiai įsilieja į komandos
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
Artūras Jomantas tapo šeštu krepšininku Lietuvos krepšinio lygos istorijoje, perėmusiu 600 kamuolių.Alytaus „Dzūkijos“ puolėjas šią ribą peržengė
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
Sezono tritaškių rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ (20-2) iškovojo penktąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate. Tris kėlinius vargę Šarūno
"Lietkabelis" neturėjo problemų su "Skycop" (komentarai)
Užtikrintai rungtyniavęs ir tritaškių ginklą naudojęs Panevėžio „Lietkabelis“ (13/8) pasiekė trečią pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“.Nenado Čanako
Po šalto dušo atsitiesęs "Neptūnas" triumfavo Utenoje (komentarai)
Banguojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (17-5) dramatiškai grįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate. 17 taškų deficitą panaikinę Kazio Maksvyčio auklėtiniai
LKL prognozė: banguojantis "Neptūnas" į pergalių kelią sugrįš Utenoje
Utenos „Juventus“ ekipa tęsia sudėtingų rungtynių atkarpą – per pastarąsias dvi savaites jėgomis pasitikrinę su Kauno „Žalgiriu“ ir Vilniaus „Rytu“, šį
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
„Betsafe–LKL“ pirmenybėse Vilniaus „Rytas“ (16/5) iškovojo sudėtingą pergalę ir svečiuose 75:74 (19:16, 14:16, 25:20, 17:22) atsilaikė prieš Kėdainių
R.Kurtinaičio auklėtiniai pasiekė svarbią pergalę Juodkalnijoje
Maskvos srities "Chimki" (9/13) klubas, prie kurio vairo stovi Rimas Kurtinaitis Eurolygos reguliariajame sezone pasiekė labai svarbią pergalę leidžiančią išlikti lenktynėse dėl
Pasikartojęs scenarijus: "Žalgiris" sustojo ketvirtajame kėlinyje ir nusileido katalonams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 22-ajame ture Barselonoje rimtai kibo į atlapus „FC Barcelona“ krepšininkams, tačiau lemiamu metu užstrigo ir patyrė nesėkmę
M.Gebenas apie debiutą Lietuvos rinktinėje: „Buvo labai smagi patirtis“
Po studijų iš už Atlanto į gimtąją Lietuvą sugrįžęs ir nuomos pagrindais prie Utenos „Juventus“ klubo prisijungęs Martinas Gebenas jau debiutiniame sezone tapo svarbia komandos
A.White'as: treniruotės tapo pilnavertiškesnės ir konkurencingesnės
Barselonoje porai dienų įsikūrę žalgiriečiai ketvirtadienį „Palau Blaugrana“ arenoje stos į kovą su šeimininkų „FC Barcelona“ ekipa.Pergalė leistų Kauno „Žalgirio“