Negailestingi "Spurs" nušlavė sirgalių nušvilptą bei išdaviku išvadintą Leonardą ir "Raptors"

Autorius: DELFI NBA.

Ketvirtadienio naktį NBA pirmenybėse buvo sužaistos vienos emocionaliausių reguliariojo sezono rungtynių.

San Antonijuje vykusi šią vasarą tarpusavio mainus atliksuių vietos „Spurs“ (22-17) ir Toronto „Raptors“ (28-12) dvikova itin pradžiugino vietos sirgalius – šeimininkai svečius iš Kanados pranoko net 125:107 (38:19, 29:32, 29:24, 29:32), rašo Krepšinis.lt.

Vienu iš laukiamiausių šio susitikimo aspektų tapo buvusių „Spurs“ krepšininkų Kawhi Leonardo ir Danny Greeno sugrįžimas į „AT&T Center“ areną. Prieš rungtynes San Antonijaus organizacija didžiajame ekrane parodė itin emocionalų ir abiejų krepšininkų atžvilgiu pagarbų padėkos vaizdo klipą, tačiau sirgaliai tokiu geraširdiškumu nepasižymėjo.

Arenos pranešėjui ištarus atakuojančio gynėjo Greeno pavardę didžioji dauguma žiūrovų atsistoję triukšmingomis ovacijomis pasveikino aštuonis sezonus „Spurs“ klube praleidusį žaidėją. Tačiau vos nuskambėjus Leonardo numeriui „AT&T Center“ pranešėjo balsą užgožė kurtinantis švilpimas.

Praėjusiame sezone vos 9 rungtynes sužaidęs ir nuo tuometinės savo komandos atsiribojęs Kawhi triukšmo banga buvo lydimas kiekvieno savo prisilietimo prie kamuolio metu. Pirmoje „Raptors“ atakoje naujasis kanadiečių lyderis savo susierzinimą išliejo prasiveržimu įveikdamas visą šeimininkų gynybą ir pelnydamas taškus su Derricko White‘o pražanga.

Per pirmąsias minutes Leonardas spėjo pataikyti dar vieną dvitaškį ir blokuoti varžovo metimą, tačiau neilgai trukus jo sugrįžimas į San Antonijų buvo nustumtas į šešėlį. Savąjį keršto žygį prieš „Raptors“ pradėjo rezultatyviausias visų laikų Toronto krepšininkas DeMaras DeRozanas. Šaltakraujiškai ir sistemingai kanadiečių gynybą it peiliu pjaustęs gynėjas jau pirmame kėlinyje pasižymėjo agresyviu dėjimu, privertusiu Nicką Nurse‘ą prašyti pertraukėlės, ir eile taiklių sudėtingų metimų. Negana to, per pirmąsias septynias minutes užsivedęs DeRozanas beveik dvigubai pranoko savo buvusią ekipą atkovotų kamuolių kategorijoje – 7:4.

Pakiliai rungtyniavusio DeMaro užvesti San Antonijaus krepšininkai ėmėsi demonstruoti Greggo Popovičiaus vizitine kortele tapusį žaidimą. Nesavanaudiškai kamuoliu dalinęsi „Spurs“ vien pirmame kėlinyje atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir nesurinko nė vienos klaidos. Artėjant ketvirčio pabaigai po dar vieno DeRozano dvitaškio su pražanga ir latvio Davio Bertanio tritaškiui atlikto rezultatyvaus perdavimo bei kito buvusio „Raptors“ krepšininko Rudy Gay dėjimo San Antonijaus komandos pranašumas tapo pribloškiančiu – 34:11.

Be nugaros skausmus kenčiančio Kyle‘o Lowry ir piršto traumą besigydančio Jono Valančiūno rungtyniavę „Raptors“ stengėsi žaisti greitą krepšinį, privertusį komandą dažnai klysti ir priimti skubotus sprendimus. Po pirmojo kėlinio kanadiečiai turėjo didžiausią per dvylika minučių įgautą deficitą šiame sezone ir atsiliko net 19 taškų skirtumu.

Uraganinė rungtynių pradžia galiausiai tapo susitikimo baigtį nulėmusia atkarpa. Užtikrintai rungtyniavę „Spurs“ viso susitikimo metu demonstravo daug aukštesnį susikaupimo ir ryžto lygį. Tik kartkartėmis geresnę atkarpą sužaisdavę „Raptors“ antro kėlinio viduryje pelnė septynis taškus be atsako, tačiau ir po šio spurto šeimininkai turėjo 18 taškų pranašumą.

Iki ilgosios pertraukos likus kiek daugiau nei trims su puse minutės ir „Spurs“ pirmaujant devyniolikos taškų skirtumu prie baudų metimo linijos stojo Leonardas, kurį šeimininkų sirgaliai „pasveikino“ nepamirštama skanduote. Sausakimšą „AT&T Center“ užpildė ritmingas šūksnis „traitor!“ („išdavikas!“).

Bent dalinai atsilyginti už šį įžeidimą Kawhi pavyko 21 pelnytu tašku ir vienu itin agresyviu dėjimu.

Antroji susitikimo pusė intriga nepasižymėjo, o didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį aikštėje grūmėsi rezerviniai abiejų komandų krepšininkai. San Antonijaus komandoje debiutavo dėl plyšusio menisko pirmąją sezono pusę praleidęs lygos naujokas Lonnie Walkeris, pataikęs pirmąjį savo karjeros tritaškį.

Pirmojo karto motyvas pažymėjo ir DeRozano keršto vakarą. Pirmą sykį prieš „Raptors“ rungtyniavęs gynėjas pasižymėjo pirmuoju per savo karjerą surinktu trigubu dubliu bei pasiekė naują karjeros rekordą atkovodamas net 14 kamuolių.

Per pastarąsias šešiolika rungtynių tik aštuonias pergales pasiekęs Toronto klubas San Antonijaus mieste triumfuoti nesugeba jau daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą „Spurs“ arenoje kanadiečiai varžovus įveikė dar 2007-ųjų metų gruodžio mėnesį.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge‘as 23 (10/14 met., 5 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 21 (7/15 met., 7/7 baud., 14 atk. kam., 11 rez. perd.), Brynas Forbesas 20 (6/7 trit.), Derrickas White‘as 19, Rudy Gay 13, Patty Millsas 12 taškų.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 21 (8/13 met., 5 rez. perd.), Delonas Wrightas 15, Serge‘as Ibaka ir Normanas Powellas po 14, Gregas Monroe ir Fredas VanVleetas po 12, Pascalis Siakamas 10 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), (...) Danny Greenas 0 taškų (0/7 met., 0/6 trit.).

Artimiausiose rungtynėse Toronto komandos lauks dar vienas itin sudėtingas išbandymas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį „Raptors“ svečiuose susigrums su juos iš pirmosios Rytų konferencijos vietos išstūmusiais Milvokio „Bucks“.

Atkrintamųjų viltis išsaugojęs "Nevėžis" nutraukė "Neptūno" pergalių seriją
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo mūšis pajūryje. Klaipėdos „Neptūnas“ (14-13) savo arenoje 79:92 (26:24,
Po lenta dominavusio Valančiūno komandai atkrintamųjų starte pritrūko vieno metimo
Vienintelė NBA atkrintamosiose varžybose dalyvaujanti „lietuviška“ ekipa savo pirmo etapo seriją pradėjo atkakliu, bet nesėkmingai pasibaigusiu mūšiu favoritų teritorijoje
 Naudingiausiu NBA krepšininku šeštus metus iš eilės taps ne amerikietis
NBA lyga paskelbė po tris pretendentus į asmeninius reguliaraus sezono apdovanojimus, rašo Krepšinis.lt.Naudingiausiu žaidėju pretenduoja tapti Denverio „Nuggets“ serbas Nikola
"Juventus" suspendavo savo naudingiausią žaidėją
Balandį dar nė sykio ant parketo neišbėgęs Utenos „Juventus“ legionierius iš Kroatijos Ivanas Vranešas daugiau komandoje gali ir nebepasirodyti, rašo Krepšinis.lt.27-erių
NBA atkrintamosiose varžybose – favoritų diktatas ir Lillardo fenomenas
NBA atkrintamosios varžybos kol kas šykšti staigmenų – pergalėmis startavo ir aukščiau už savo varžovus reitinguotos Milvokio „Bucks“, Los Andželo „Clippers“
Po lengvo pasivaikščiojimo Trinchieri vardijo, ko nori iš naujoko, o Šeškus baisėjosi: man gėda
LKL reguliariojo sezono nugalėtojų vardo link užtikrintai artėjantys Kauno „Žalgirio“ (23-3) krepšininkai sekmadienį net namuose 101:57 nepasigailėjo Jonavos „CBet“
Naujoko debiuto sulaukęs "Žalgiris" rekordiniu skirtumu nušlavė jonaviečius
Kauno „Žalgiris“ (23-3) labai lengvai papildė pergalių sąskaitą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir namuose 101:57 (30:15, 21:10, 26:13, 24:19) sutrypė Jonavos
Urbonas uteniškiams užkūrė pirtį, bet "Šiauliai" krito paskutinę minutę
Žydrūnas Urbonas stojo į kovą su klubu, kuriame praleido keliolika metų, tačiau puikiai pažįstama aplinka jo komandai svarbios pergalės neatnešė.Oliverio Kostičiaus treniruojama Utenos
Dominavęs "Rytas" privertė Mažeikių klubą kristi trečiąsyk paeiliui
Vilniaus „Ryto“ (22-5) komandai neprireikė pilnos sudėties, kad įveiktų Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-16) ekipą.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Po krepšiais karaliavęi "Cavaliers" užtikrintai pradėjo atkrintamąsias
NBA atkrintamosios varžybos prasidėjo Klivlando „Cavaliers“ pergale, kuri namuose 97:83 (33:26, 15:20, 17:20, 24:25) įveikė Orlando „Magic“ ir serijoje iki keturių pergalių
Žalgiriečių Eurolygos epizodų dešimtuke – Hayeso dominavimas
Praėjusią savaitę stipriausiame Senojo žemyno klubiniame krepšinio turnyre kovas baigę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį sezoną pažymėjo gausybe efektingų epizodų.„Žalgiris
Sabonio perimtas iš Valančiūno kamuolys bei dėjimas – tarp įspūdingiausių momentų
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė balandžio 19 dieną vykusių įkrintamųjų varžybų gražiausių epizodų penketuką.Į jį pateko ir Lietuvos rinktinės bokštai.Trečią
Sabonio sezonas – baigtas: kelionę link NBA žiedų pratęs tautietį pranokęs Valančiūnas
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Naujajame Orleane vykusiose lemiamose NBA įkrintamųjų rungtynėse vietos „Pelicans“ krepšininkai 105:98 (22:24, 32:21, 29:22,
"Heat" ir vėl aplaužė ragus "Buliams" bei įšoko į atkrintamąsias
Paskutiniais šių metų NBA Rytų konferencijos atkrintamųjų dalyviais tapo praėjusių metų lygos finalininkai Majamio „Heat“ krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Eriko
Štreimikytė-Virbickienė: krepšinis tapo pirma meile, kuri nerūdija (interviu)
Viena žinomiausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkių – Jurgita Štreimikytė-Virbickienė – turėjo įspūdingą karjerą. Puolėja yra viena iš dviejų Lietuvos
Į Lietuvą jau atvykęs "Žalgirio" naujokas paaiškino, kuo gali padėti kauniečiams
Kauno „Žalgirio“ gretas ketvirtadienį oficialiai papildęs 28-erių metų 203 cm ūgio Demetre Riversas jau penktadienio popietę pasiekė Lietuvą.Su antra puse ir šuniu į Vilniaus
Sedekerskis ir "Baskonia" pačiupo paskutinį Eurolygos atkrintamujų bilietą
Penktadienį nuaidėjo pirmųjų istorijoje Eurolygos įkrintamųjų paskutinis mačas, po kurio paaiškėjo paskutinė į atkrintamąsias įšokusi komanda. Paskutinį bilietą sugriebė Tadas
Lemtinga Lietuvos bokštų kaktomuša: ar ji taps paskutine Valančiūno giesme „Pelikanuose“?
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Naujajame Orleane vyksiančiose lemiamose NBA įkrintamųjų rungtynėse tarp vietos „Pelicans“ ir Sakramento „Kings“
Mažeikiškio Antetokounmpo pokalbiai su teisėju, treneriu ir komandos draugais
„Betsafe-LKL TV“ dėmesio sulaukė Mažeikių „M Basket Delamode“ žaidėjas Alexas Antetokounmpo.Jauniausias iš brolių Antetokounmpo, rungtynių metu naudojo sportininkams
Jaunimo rinktinėms – palankūs Krivo, Murausko, Jakučionio ir Jocytės atsakymai
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje ketvirtadienį susirinkę šalies jaunimo rinktinių treneriai pristatė savo pasirengimo ateinančios vasaros pirmenybėms planus ir pasidalino
ASVEL krizė gali paveikti ir Jocytės ateitį
Lietuvos moterų krepšinio žvaigždė Justė Jocytė ateinantį sezoną gali pradėti naujoje komandoje, praneša Prancūzijos žiniasklaida.Skelbiama, kad Vilerbano ASVEL mažins biudžetus
Murauskas keičia universitetą, žais kartu su Marčiulioniu
Paulius Murauskas nusprendė pakeisti universitetą po neitin sėkmingo pirmojo sezono NCAA. 20-metis antrąjį sezoną suvienys jėgas su Augustu Marčiulioniu, rašo Krepšinis.lt.P. Murauskas
Generolui atiduota pagarba: Vilniuje iškelti "Ryto" legendos Eidsono marškinėliai
Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Rytas“, minėdamas 15-ąsias triumfo Europos taurėje metines, LKL rungtynių su Šiaulių „Šiauliais“ ilgosios pertraukos metu savo
Oficialu: "Žalgirio" gretas sustiprino amerikietis (Jankūno komentaras)
Traumų išretintą Kauno „Žalgirio“ puolėjų liniją netrukus papildys naujokas. Lietuvos čempionų klubas iki sezono pabaigos pasirašė sutartį su 203 cm ūgio amerikiečiu
LKF pristatyti jaunimo rinktinių treneriai paskelbė pasiruošimo planus
Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijoje vyko susirinkimas, kuriame dalyvavo visų Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneriai. Susirinkimo metu treneriai pristatė rinktinių pasiruošimo
Trinchieri mojavo protokolu: nesitikėjau tokio teisėjavimo krepšinio šalyje (pretenzijų turėjo ir Vovoras)
38 pražangos ir penki jų limitą išnaudoję vienos komandos krepšininkai – Andrea Trinchieri teatrališkai tvirtino tokio atvejo per savo karjerą nepamenantis, užtat ilgai
NBA įkrintamosiose Karnišovo klubas laimėjo pirmą išlikimo mūšį, laukia akistata su "Heat"
Reguliariajame NBA sezone Rytuose 9-ą vietą užėmęs Čikagos „Bulls“ klubas namuose pergalingai pradėjo įkrintamąsias varžybas: 131:116 (40:22, 33:45, 37:25, 21:24) pranoko Atlantos
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Įsibėgėjusio Klaipėdos „Neptūno“ (14-12) įspūdingo grožio trileryje, trukusiame 50 minučių, nesustabdė ir Kauno „Žalgiris“ (22-3).Georgios Vovoro kariauna

Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07