NKL: Alijevo sugrįžimas, "Perlo" tritaškių salvės, marijampoliečių šou ir nesulaikomi "Telšiai"

Vienuoliktąją „7bet-NKL“ sezono savaitę buvo sužaista 14 susitikimų, o per ją nutiko daug įdomybių, kurias skubame jums nušviesti.

Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių apžvalgą.

Pergalė be lyderių. Praėjusią savaitę Šakių „Vyčio“ klubas vertėsi be 3x3 turnyre žaidusių Aurelijaus Pukelio, Pauliaus Beliavičiaus, Marijaus Užupio ir Šarūno Vingelio, tačiau tai nesutrukdė laimėti. Šakių klubas savo aikštėje 88:71 įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Lyderio estafetę perėmęs Augustinas Mikštas per 28 minutes pelnė 31 tašką (8/10 dvit., 5/11 trit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Tritaškių salvės Garliavoje. Ketvirtadienį Vilkaviškio „Perlo“ ekipa vyko į Garliavą, kur surėmė ginklus su „Atletu“, Rungtynes kontroliavę Karolio Abramavičiaus auklėtiniai iškovojo rezultatyvią pergalę 106:92, o pagrindiniu ginklu tapo tritaškiai.

Vilkaviškio ekipa laimėtame mače susmeigė 15 tolimų metimų iš 32 (47 proc.), o net 7 iš jų pataikė Augustinas Venckus, kuris rungtynes baigė su 23 taškais (7/11 trit.).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Mantas Šerkšnas, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 28 taškai (7/10 dvit., 2/5 trit., 8/8 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos bei 31 naudingumo balas.

Nepailstanti rankelė. 35-erių Marius Runkauskas ir toliau įrodinėja, kad dar turi daug parako. Ketvirtadienio mače su Palangos „Kuršiais  gynėjas per 26 minutes pelnė 27 taškus (4/6 dvit., 5/8 trit., 4/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus, o jo vedami „Gargždai“ įveikė „Kuršius“ (88:67).

Šiame susitikime M. Runkauskui pritrūko dviejų taškų, kad jis pagerintų savo rezultatyvumo rekordą „7bet-NKL“ čempionate. Mače su Kauno r. „Atletu“ gynėjas pelnė 28 taškus.

Nutrūko. Praėjusią savaitę lygos debiutantai „Kretingos“ (6-14) krepšininkai nutraukė penkių pralaimėjimų iš eilės seriją. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 92:81 įveikė Joniškio „Delikateso“ (5-17) krepšininkus, kuriems tai buvo septintoji nesėkmė paeiliui.

Visgi kretingiškiai netrukus vėl gavo spragilų, kuomet savaitės rungtynėse neprilygo „Šilutei“ (63:96).

Dėjimų šou ir +52. Tokio dydžio persvarą rungtynėse su Vilniaus „Perlu Energija“ turėjo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (92:40). Galutinis rezultatas – 104:68.

Negana to, Marijampolės ekipa laimėtose rungtynėse pademonstravo dėjimų fiestą. „Sūduva-Mantinga“ lanką drebino penkis kartus. Keturis iš jų atliko Ignas Labutis, pademonstravęs dėjimą apsisukus 360 laipsnių kampu.

Praėjusią savaitę marijampoliečiai gavo didesnį krūvį nei įprastai bei žaidė tris kartus, tačiau problemų tai nesukėlė. Mariaus Kiltinavičiaus kariauna laimėjo visus susitikimus bei vėl iškopė į turnyrinės lentelės viršūnę (18-3).

Nesulaikomi. „Telšiai“ tęsia pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai praėjusią savaitę įveikė tiek „Mažeikius“ (77:66), tiek Kauno „Žalgirį-2“ (71:65) ir laimėjo aštuntą kartą paeiliui.

Karčiausia lygos komanda su 17 pergalių ir 4 pralaimėjimais žengia trečioje vietoje.

Sugrįžimas. Kauno r. „Atletas“ į savo sudėtį įregistravo 36-erių 192 cm ūgio gynėją Rolandą Alijevą.

R. Alijevas krepšinio nežaidė nuo 2019-2020 metų sezono, kai Kauno „Atleto“ komandoje RKL rinko po 6,2 taško, 5,1 rezultatyvaus perdavimo ir 10,5 naudingumo balo.

Pernai sezono pradžioje įžaidėjas treniravo Molėtų „Ežerūną-Atletą“.

R. Alijevo sugrįžimas įvyko šeštadienio mače prieš „Kuršius“. Jis per 18 minučių surinko 3 taškus (0/2 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 išprovokuotas pražangas ir 1 naudingumo balą.

Drama. Pergalę nervų kare šeštadienį iškovojo „Kuršių“ ekipa. Povilo Šakinio auklėtiniai namie 62:58 palaužė Kauno r. „Atletą“ (11-10).

Tiksint paskutinei rungtynių minutei Ignas Juškevičius Kauno r. komandai suteikė minimalų pranašumą (58:57), bet į tai Justinas Youngas atsakė taikliu dvitaškiu (59:58).

Likus 22 sekundėms Martynas Linkevičius ėmėsi iniciatyvos, bet jo metimas skriejo pro šalį, o atšokusį kamuolį sugriebė J. Youngas.

Amerikietis prametė abu baudų metimus, tačiau kamuolį pagavo komandos draugas Karolis Sapiega.

K. Sapiegos baudų metimai buvo taiklūs (61:58), o paskutinę progą išplėšti pratęsimą turėjo M. Linkevičius, bet jo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Palangos komandai K. Sapiega per 37 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 1/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

12. tiek rezultatyvių perdavimų pergalingose rungtynėse atliko Aurimas Urbonas, o įžaidėjo vedama „Sūduva-Mantinga“ išvykoje 94:66 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

A. Urbono sąskaitoje per 23 minutes buvo 8 taškai (1/2 dvit., 2/3 trit.), 5 atkovoti kamuoliai, 12 rezultatyvių perdavimų bei 26 naudingumo balai.

Turnyrinė lentelė. Tris pergales praėjusią savaitė iškovojo „Sūduva-Mantinga“, po dvi – „Šilutė“, „Telšiai“ ir „Gargždai“.

Tris pralaimėjimus patyrė „Perlas Energija“, po du – „Atletas“, „Neptūnas-Akvaservis“, „Mažeikiai“ ir „Žalgiris-2“.

Savaitės rungtynės. Toks titulas suteiktas „Šilutės“ ir „Kretingos“ mačui. Visgi intriga šis mačas nepasižymėjo. Dominuoti šilutiškiai pradėjo nuo antrojo kėlinio, kuriame spurtavo 25:10 ir po Tomo Balčiūno tolimo šūvio įgijo 21 taško pranašumą (53:32).

Po pertraukos šeimininkai nepametė koncentracijos, laimėjo trečiąjį kėlinį 28:15, o po Jeremiah Culverio taškų persvara pasiekė 34 taškus (81:47). Likęs laikas tapo formalumu.

Šilutės ekipos gretose išsiskyrė Tomas Balčiūnas, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 21 taškas (6/11 dvit., 1/1 trit., 6/8 baud.), 9 atkovoti bei 1 perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 28 naudingumo balai.

30 taškų suvertęs Jamesas per paskutines sekundes išgelbėjo "Monaco" nuo fiasko
Prancūzijos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje vos gėdingos pabaigos išvengė „Monaco“. Donato Motiejūno atstovaujama komanda šeštadienį išvykoje tik
"Warriors" nepaliko šansų Dončičiui – triumfavo ir žengė į NBA finalą
„Golden State Warrriors“ krepšininkai ne tik tapo NBA Vakarų konferencijos čempionais, bet ir pirmieji žengė į didįjį NBA finalą. Tai paaiškėjo ankstų penktadienio rytą
Žibėnas pridengė vėl ne laiku suliepsnojusį komandos "degtuką": jokio kriminalo
Panevėžio „Lietkabelis“ šiuo metu žaidžia geriausią krepšinį Lietuvoje, ir tai įrodo ne kalbomis, o darbais. Tuo tarpu Vilniaus „Ryto“ argumentai Lietuvos krepšinio
Prasta pradžia nieko nereiškė: "Lietkabelis" pergalingai startavo finale
Panevėžio „Lietkabelis“ rungtynes pradėjo vangiau, bet galiausiai perėmė iniciatyvą ir pergalingai pradėjo „Betsafe-LKL“ kovas dėl aukso.Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje
"Heat" pastangas spurtu nušlavę "Celtics" – per žingsnį nuo NBA finalo
Bostono „Celtics“ trečiadienį svečiuose 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) nugalėjo Majamio „Heat“ krepšininkus ir NBA Rytų konferencijos serijoje iki 4 pergalių pirmauja
Maksvytis – apie "nereikalingą" bronzinę seriją ir pinigines baudas; Sireika priekaištavo žalgiriečiams
Kauno „Žalgirio“ atstovams dar niekada neteko stebėti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo per televizorių, o komandos vairininkas Kazys Maksvytis neslepia, jog likus užribyje kova
Tritaškiais šiauliečius užliejęs "Žalgiris" pergalingai startavo mažajame finale
Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai atidarė „Betsafe-LKL“ mažojo finalo seriją.Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie 92:75 (28:18, 29:21, 14:19, 21:17) įveikė „Šiaulius-7bet“.Serija
Parduotų du NBA aukso žiedus, kad padėtų Ukrainai, ir pasikviestų į svečius Shaqą
Buvęs Los Andželo „Lakers“ ir Atlantos „Hawks“ vidurio puolėjas Slava Medvedenka nedvejodamas paėmė ginklą į rankas ir stojo į teritorinės gynybos pajėgas Kijeve, kad
Įspūdingais blokais "Heat" puolimą atšipinusi Bostono komanda išlygino serijos rezultatą
Geležinę gynybą pirmoje rungtynių dalyje demonstravusi Bostono „Celtics“ komanda pirmadienį namie 102:82 (29:11, 28:22, 19:19, 26:30) nugalėjo Majamio „Heat“ krepšininkus
LKL pusfinalių Top 5 – trys žalgiriečių bei du šiauliečių sukurti epizodai
„Betsafe-LKL“ čempionato atkrintamosiose varžybose baigėsi abi pusfinalio serijos, tad LKL.lt tradiciškai pateikia gražiausių šio etapo momentų penketuką.Į jį pateko
Ukrainos krepšinio vilkui norisi staugti: toks jausmas, kad karas visiems – pelningas reikalas
Aleksandras Volkovas lietuviams visada buvo pirmiausia aršus Kauno „Žalgirio“ konkurentas, tarpusavio mūšiuose tempdavęs Kijevo „Budivelnik“ ar Maskvos CSKA. Bet
Kiaurai priešininkus: "Warriors" tiesia linija žygiuoja į NBA finalą
Trečią kartą iš eilės laimėjęs „Golden State Warriors“ klubas NBA Vakarų konferencijos finale prie prarajos krašto nustūmė Dalaso „Mavericks“.Steve‘o
"Real" stratego apmaudas: reikėjo prasižengti
Madrido „Real“ turėjo galimybę Belgrade pakartoti 2018-ųjų triumfą bei 11-ą kartą klubo istorijoje iškovoti Eurolygos čempionų titulą. „Karališkasis“ klubas
"Heat" Bostone prarado lyderį, bet išsaugojo pergalę
NBA Rytų konferencijos finalo serijos trečiose rungtynėse Majamio „Heat“ du kėlinius žaidė be traumą patyrusio lyderio Jimmy Butlerio, bet vis tiek išvykoje 109:103 (39:18, 23:29,
Maksvytis: komanda serga ir ją reikia gydyti Čanakas: tai – neįtikėtina
Kauno „Žalgiriui“ nepavyko išvengti neišvengiamo. 32-ejus metus Lietuvos čempionato finale visuomet dalyvavę žaliai-balti 33-iąjį kartą iš eilės jo visgi nebepasiekė,
Nelauktą kozirį išsitraukęs "Anadolu Efes" apgynė Eurolygos čempiono titulą
Šeštadienio vakarą Belgrade finišuoja Eurolygos finalo ketvertas. Paskutinis ir pagrindinis jo akcentas – didysis finalas tarp Madrido „Real“ ir Stambulo „Anadolu
Didžiausia katastrofa "Žalgirio" istorijoje, finale – "Lietkabelis"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) istorinį rezultatą užfiksavo Panevėžio „Lietkabelis“.Aukštaitijos komanda namie trečią kartą laimėjo prieš
NBA lyga išrinko geriausius gynybos specialistus
NBA lyga šeštadienį paskelbė geriausiai besiginančiųjų krepšininkų penketukusNet 99 iš 100 šiuose rinkimuose dalyvavuvių žurnalistų į pirmą penketuką įrašė
Dončičiaus magija nublanko prieš komandinį "Karių" žaidimą
Vakarų konferencijoje ir toliau šeimininkauja San Francisko „Golden State Warriors“. Antrose serijos rungtynėse „Kariai“ savo aikštėje 126:117 (25:32, 33:40, 25:13,
Sireika "būrė" "Žalgirio" sugrįžimą, Žibėnas uždraudė žaidėjams švęsti pergalę
Giedrius Žibėnas nori, kad „Šiaulių“ barjerą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje peržengęs Vilniaus „Rytas“ sureaguotų kitaip nei praėjusiais metais,
Po ilgosios pertraukos atsigavęs "Rytas" – finale
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) aiškūs pirmieji finalo dalyviai.Vilniaus „Rytas“ perlaužė rungtynes ketvirtajame kėlinyje ir svečiuose 87:77 (17:24,
Atamanas kalba apie žaidimu besimėgaujančius čempionus, Laso finale versis be Williamso-Gosso
Prieš didįjį Eurolygos finalą labiau susiklosčiusiomis aplinkybėmis ir pasitikėjimu savimi mėgavosi Stambulo „Anadolu Efes“ strategas Erginas Atamanas. „Barceloną“
LKL vienbalsiai priėmė "Gargždus" – kitą sezoną dalyvaus 12 klubų
Penktadienį paaiškėjo, jog jubiliejiniame 30-ajame „Betsafe-LKL“ čempionato sezone rungtyniaus dvylika komandų.Gegužės 20 d. vykusiame LKL Valdybos posėdyje vienbalsiai
Jasikevičiaus auklėtiniu gali tapti "Fenerbahče" žvaigždė, deramasi jau ilgokai
Kaip praneša Ispanijos žiniasklaida, Šarūno Jasikevičiaus Barselonos "Barcelona" gretas gali papildyti Čekijos krepšinio žvaigždė Janas Vesely.Anot šaltinių,
Po sustabdytos "Barcos" – karti tiesa Jasikevičiaus lūpose: neturime "žudiko" instinkto
Po pirmosios rungtynių pusės „Barcelona“ turėjo geresnes pozicijas pergalės link – Eurolygos pusfinalyje disponavo dviženkliu pranašumu. Tačiau atsitiesusi Madrido „Real“
"Celtics" kontratakuoja – 25 taškais sutriuškino "Heat"
Bostono „Celtics“ demonstruoja raumenis – ketvirtadienį Majamyje 127:102 (35:24, 35:21, 26:26, 31:31) sutriuškino vietos „Heat“ komandą ir NBA Rytų konferencijos
Maksvytis pyktelėjo: jei neparodysime charakterio, esame neverti finalo
„Serija dar nesibaigė. Jei neparodysime charakterio, reiškia esame neverti finalo“, – po antro pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijoje ketvirtadienį kalbėjo
Atamanas artėja prie tikslo: Micičiaus tritaškis į Eurolygos finalą išvedė "Anadolu Efes"
Į Eurolygos finalą Belgrade ketvirtadienio vakarą pirmoji prasibrovė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa. Čempionės titulą ginsianti Ergino Atamano kariauna pirmajame finalo ketverto turnyro