NKL: fantastiškai atsitiesusi "Tauragė" nukovė ir čempionus (rezultatai, aprašymai)

Tomo Marcinkevičiaus nuotr.
21 taško pranašumas pirmoje rungtynių pusėje Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (1-1) pergalės Mezon NKL pirmenybių rungtynėse Tauragėje negarantavo.

Titulą ginanti Marijampolės ekipa Tauragėje 79:84 vis tik nusileido vietos „Tauragei“ (2-0) ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Pirmoji susitikimo dalis jokios intrigos šiame mače net nežadėjo, kadangi pasibaigus antrajam kėliniui Marijampolės klubas savo varžovus tiesiog traiškė (58:37).

Vis tik viskas aukštyn kojomis vertėsi trečiajame kėlinyje. Pasiduoti neketinę „Tauragės“ krepšininkai spurtavo 15:2, ir skirtumas tarp komandų stipriai sumenko (54:62).

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje vyko tikra drama, o antroje ketvirčio pusėje daugiausiai problemų NKL čempionams darė Paulius Morkeliūnas, po kurio šešių taškų iš eilės tauragiškiai išsiveržė į priekį (79:75).

Lemiamą žodį šiose rungtynėse tarė „Tauragės“ komandos žaidėjai. Iki susitikimo pabaigos likus dviems minutėms, Tadas Sebežiovas sumetė dvi baudas, o po minutės tritaškį pridėjo ir Rytis Pipiras (84:79).

Likusio laiko sūduviečiams atsitiesti nepavyko ir Tauragėje susitikimą jie baigė nuleistomis galvomis.

Abi komandos šiame susitikime naudojo mažas rotacijas ir rungtyniavo tik su aštuoniais žaidėjais. Tiesa, iš tų aštuonių „Tauragės“ ekipoje Tadas Rapolavičius žaidė tik 4 minutes, o Marijampolės komandos gretose Robertas Subotkevičius ant parketo praleido 5 minutes.

„Sūduva-Mantinga“ šiame mače nesulaikė Pipiro ir Morkeliūno tandemo, kurie kartu sudėjus pelnė 44 taškus.

„Tauragė“: Rytis Pipiras 23 (9 atk. kam.), Paulius Morkeliūnas 21 (10 atk. kam.), Tadas Sebežiovas 16, Aivaras Kvedaravičius 15.

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Udras 29, Žygimantas Šimonis 16, Andrius Aleksandrovas 14.

Vėl triženklę taškų ribą pasiekęs „Vytis“ sutraiškė KTU

Puikiai tritaškius pataikęs ir dar kartą 100 taškų ribą pasiekęs Šakių „Vytis“ (2-0) Mezon NKL įsirašė antrąją pergalę. Šįkart Aurimo Jasilionio komanda svečiuose 106:67 (35:14, 25:24, 25:21, 21:8) sutriuškino Kauno KTU krepšininkus.

Vakar pirmose sezono rungtynėse „Vytis“ pelnė 100 taškų, o tuomet paskutinius taškus pelnė Edvinas Jezukevičius.

Sužaidus pustrečios minutės „Vytis“ turėjo tik vieno taško persvarą (10:9), tačiau tuomet ekipa pelnė 15 taškų be atsako ir nutolo 16 taškų atstumu (25:9). Šakiečiai dar pirmajame kėlinyje pasiekė 20 taškų pranašumą (33:13).

Antrajame ketvirtyje kelį susižeidė Edvinas Jezukevičius, tačiau, pailsėjęs pusę kėlinio, jis sugrįžo ant parketo. Situacija aikštėje nesikeitė – „Vytis“ ir toliau bėgo į priekį, o sužaidus 15 minučių svečiai triuškino šeimininkus 30 taškų persvara (53:23).

Ketvirtį KTU baigė spurtu 10:2 ir savo deficitą sumažino iki 22 taškų (38:60).

Trečiąjį kėlinį KTU pradėjo atkarpa 8:0 ir priartėjo iki 14 taškų (46:60), o Aurimas Jasilionis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. „Vyčio“ krepšininkai greitai atliko išvadas ir iškart smeigė tris tritaškius iš eilės bei nutolo 69:48.

KTU taip pat pataikė tris tritaškius paeiliui ir priartėjo iki 12 taškų skirtumo, tačiau tuomet „Vytis“ surengė dar galingesnį spurtą – įmetė 14 taškų be atsako (83:57).

„Negalime nieko neįvertinti. Žaidėjai nesuprato, kad tuomet puolime buvo visiškai laisvi. Jie galėjo atsivaryti kamuolį ir mesti. Būtume pataikę, būtume jų avantiūrą anksčiau nutraukę. Pasimetė krepšininkai tuomet ir tiek“, – po mačo nesėkmingą atkarpą aiškino treneris.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėms 100-ąjį „Vyčio“ tašką dvitaškiu su pražanga pelnė Julius Daugėla.

Šakių komandoje pasižymėjo visi 12 krepšininkų.

„Vyčio“ krepšininkai pataikė net 17 tritaškių iš 30 bandymų (56 proc.). Vienas Karolis Babkauskas smeigė 8 tolimus šūvius iš 13 (61 proc.).

Jasilionis po mačo aiškino, kad jo komanda privalėjo mesti tritaškius. „KTU tankino gynybą, todėl mums neliko ką daryti. Šioje lygoje turi mesti ir įmesti. Varžovai mus išmušė iš vėžių, bet ir jie turi imtis veiksmų, nes aukštaūgių neturi, yra panašaus ūgio komanda“, – teigė treneris.

Kitas rungtynes „Vytis“ žais spalio 13-ąją dieną namuose su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

KTU: Martynas Zigmantavičius 22, Ignas Daukšys 18, Medas Kuprijanovas 7.

„Vytis“: Karolis Babkauskas 24 (8/13 trit., 9 rez. perd.), Aurelijus Pukelis 16 (8/8 baudos, 9 atk. kam., 30 naud. bal.), Edvinas Jezukevičius 13 (9/9 baudos, 8 atk. kam.) po 13, Paulius Beliavičius 10, Gytis Radzevičius ir Brianas Wanamakeris po 9, Šarūnas Vingelis 8 (2/2 trit.).

R.Biliarto vedamas „Delikatesas“ nugalėjo „Perlą“

Rytis Biliartas surinko dvigubą dublį ir jo vedama Joniškio „Delikateso“ (1-1) komanda įsirašė pirmąją pergalę Mezon-NKL pirmenybėse. Joniškiečiai namie 88:81 (25:19 22:20 26:24 15:18) pranoko Vilniaus „Perlą“ (1-1).

„Perlas“ rungtynėse pirmavo tik kartą – pirmojo kėlinio pradžioje vilniečiai turėjo 5 taškų pranašumą (9:4), po to „Delikatesas“ pradėjo diktuoti sąlygas aikštėje.

„Delikatesas“ vienu metu atitrūko net 20 taškų skirtumu, tačiau vilniečiai nepasidavė ir rungtynių pabaigoje „Perlui“ pavyko sumažinti skirtumą iki 3 taškų (79:82), tačiau „Deliktasesas“ spurtavo 7:2 ir iškovojo pergalę.

„Delikatesas“: Rytis Biliartas 23 (12 atk. kam.), Žilvinas Petraitis 17, Dominykas Matutis 14 (6 rez. per.).

„Perlas“: Arnas Beručka 19, Lukas Kvedaravičius 17 (7 atk. kam.), Deividas Sirvydis 16.

Klaipėdiečiai pergalių sąskaitą atsidarė Molėtuose

Molėtuose dominavęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šių metų Mezon NKL pirmenybėse į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Klaipėdiečiai svečiuose 81:73 (25:13, 24:20, 14:18, 18:22) susitvarkė su Molėtų „Ežerūnu“.

Toną rungtynėms svečiai uždavė jau pirmajame kėlinyje, kai ketvirčio viduryje pelnė devynis taškus iš eilės ir nutolo dviženkliu atstumu (18:8).

„Neptūnas-Akvaservis“ dar tą patį ketvirtį baigė turėdamas solidų pranašumą (25:13), o jo iš savo rankų nepaleido nei trečiajame, nei ketvirtajame kėliniuose. Pastarajame ketvirtyje svečių pranašumas balansavo ties dviženklio riba, tačiau ryškesnės intrigos molėtiškiai sugrąžinti nesugebėjo.

Naudingiausiai Klaipėdos komandoje rungtyniavo 18 naudingumo balų surinkęs Deividas Anužis. „Neptūno-Akvaservio“ komandos gynėjas buvo ties dvigubo dublio riba ir pelnė 12 taškų (4/8 dvit., 4/6 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Molėtų klubui tai buvo jau antroji nesėkmė iš eilės. Lengva Gintauto Vileitos auklėtiniams nebus ir kitą savaitę, kuomet jų lauks išvyka į Telšius.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 20, Karolis Lukošiūnas 17, Arnas Adomavičius ir Marius Pociukonis po 8.

„Neptūnas-Akvaservis“: Deividas Anužis 12 (9 atk. kam.), Herkus Kumpys, Mantas Šerkšnas ir Ignas Ramašauskas po 11.

Antrąją pergalę iškovoję „Šilutės“ krepšininkai paliko „Palangą“ be pergalių

Antrąją pergalė nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) čempionate iškovojo „Šilutės“ (2-0) komanda, kuri 90:77 (26:23, 18:11, 24:18, 22:25) įveikė namie žaidusius „Palangos“ (0-2) krepšininkus, kurie dar nėra iškovoję pergalės šiame sezone

Įpusėjus antrajam ketvirčiui šeimininkai turėjo 3 taškų pranašumą (32:29), tačiau tuomet rungtynių kontrolę perėmė svečiai iš Šilutės. Labai sėkmingai sužaidę antrąją šio ketvirčio pusę, „Šilutės“ krepšininkai spurtavo 15:2 ir įpusėjus mačui įgijo dviženklį pranašumą (44:34).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo šeimininkų spurtu ir bandymu sumažinti turimą deficitą. Sužaidus beveik keturias minutes Palangos krepšininkai atsilikimą sumažino iki 5 taškų (45:50). Visgi antrąją ketvirčio pusę sėkmingiau sužaidę svečiai vėl susigrąžino dviženklį pranašumą, o prieš lemiamą ketvirtį jau galėjo džiaugtis 16 taškų pranašumu – 68:52.

Ketvirtajame kėlinyje „Palanga“ taip ir nesugebėjo panaikinti turimo deficito.

„Palanga“: Tadas Pažėra 20, Augustas Šuliauskas 14, Nerijus Barauskas 11, Jonathanas Walteris 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam)

„Šilutė“: Taurantas Tamošiūnas 18, Justas Nausėdas 17, Jefrey Perkinsas 16 (3 bl.), Modestas Žaunieriūnas 11, ...Oetjenas Brownas 6 (7 atk. kam., 13 rez. perd.)

Kitas rungtynes Mezon NKL piprmenybėse „Šilutė“ žais spalio 13 dieną. Šilutiškiai namuose priims Kauno KTU krepšininkus. Tuo metu Palangos krepšininkai pirmąją pergalė bandys iškovoti namuose priimdami Mažeikių „Erelių“ ekipą.

„Telšiai“ išsivežė pergalę iš Mažeikių

Dvejus metus namų rungtynes Mažeikiuose žaidę „Telšiai“ (2-0) šiandien sugrįžo į buvusius savo namus ir iš ten išsivežė pergalę.

Augenijaus Vaškio treniruojama Žemaitijos komanda svečiuose 73:63 (20:11, 17:12, 15:24, 21:16) susitvarkė su Mažeikių „Ereliais“ (0-2).

Pamatus savo pergalei telšiškiai pradėjo klotis jau pirmajame kėlinyje, kuriame susikrovė devynių taškų pranašumą (20:11), o pirmoji rungtynių pusė buvo baigta su dar didesniu pranašumu (37:23).

Vis tik Aloyzo Rudžio kariauna atkuto po ilgosios pertraukos. Skurdžiai per pirmuosius du kėlinius puolę mažeikiškiai pamažu atrado kelius link krepšio, o kėlinio viduryje po 11:3 laimėtos atkarpos netgi sugebėjo išsiveržti į priekį (47:46).

Tiesa, pričiupti „Telšių“ krepšininkai vadžių iš savo rankų galutinai nepaleido, o iki mačo pabaigos likus minutei, svečiai turėjo šešių taškų persvarą (69:63).

„Ereliai“ dar mėgino kilti į šturmą, tačiau jie greitai buvo nusodinti „Telšių“ komandos lyderių – taškus pelnė Mantvydas Stašelis, o pergalę dėjimu užtvirtino Erikas Kubilius.

Mažeikių klubą šiame mače skandino klaidos – šeimininkai suklydo 21 kartą, kuomet „Telšiai“ kamuolį prarado 14 kartų.

„Telšiai“ varžovų gretose šiandien sutiko puikiai pažįstamus veidus – anksčiau Telšiuose žaidusius Igną Razutį ir Lauryną Kaveckį. Pastarasis pelnė 14 taškų, o Razutis pridėjo 4.

„Ereliai“: Mindaugas Reminas ir Laurynas Kaveckis po 14, Darius Marcinkevičius 10, Aurimas Urbonas 9, Deividas Pogužinskas 7.

„Telšiai“: Erikas Kubilius 14, Mantvydas Stašelis 13, Mindaugas Norkus 12, Osvaldas Mačernis 11.

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė