NKL: Galingas žalgiriečių spurtas paskutinę minutę ir D.Rediko sugrįžimas (rezultatai)

D.Lukštos nuotr., nklyga.lt
Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris-2“ (11-10) parodė puikią kovotojų dvasią ir išvykoje, pačioje rungtynių pabaigoje 71:66 (15:17, 16:22, 19:13, 21:14) palaužė Molėtų „Ežerūną“ (9-12).

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi rungtynių pabaigoje, o iki ketvirtojo pabaigos likus minutei, 66:62 pirmavo šeimininkai. Vis dėlto, kitoje atakoje Rokas Jokubaitis pelnė du taškus su pražanga ir „Ežerūno“ persvara sumažėjo iki minimumo (66:65).

Šeimininkai kiek vėliau apmaudžiai suklydo ir nesugebėjo įvesti kamuolio į žaidimą per tam skirtas penkias sekundes. Tuo pasinaudojo Ignas Sargiūnas, kuris pelnė du taškus iš po krepšio ir svečius išvedė į priekį, iki susitikimo pabaigos likus, 11 sekundžių.

„Ežerūno“ vyriausiasis treneris Gintautas Vileita paprašė minutės pertraukėlės, tačiau jo auklėtiniai dar kartą apmaudžiai suklydo ir antrą kartą lemiamais rungtynių momentais nesugebėjo išsimesti kamuolio per 5 sekundes. Šeimininkai nebeturėjo kitų išeičių ir buvo priversti taikyti tyčinių pražangų taktiką, o prie baudų metimų linijos neklydę kauniečiai įtvirtino pergalę.

„Ežerūnas“: Karolis Lukošiūnas 16, Raimundas Ambrulaitis 13, Jonas Zakas (1/7 dvit.) ir Ignas Lukošius po 11.

„Žalgiris-2“: Rokas Jokubaitis 18, Ignas Sargiūnas 16, Lukas Uleckas 13.

Naudingiausiai komandoje žaidęs D. Redikas „Jonavos“ nuo nesėkmės neišgelbėjo

Dovydo Rediko sugrįžimas į Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) pirmenybes pažymėtas nesėkme. „Jonavos“ (10-11) komandos marškinėlius apsivilkęs gynėjas pelnė 10 taškų, bet jo atstovaujama komanda namie 74:91 (13:33, 22:16, 23:18, 16:24) nusileido pirmenybių lyderiui, Šakių „Vyčiui“ (18-3).

Mačą starto penkete pradėjęs D. Redikas pelnė pirmuosius Jonavos klubo taškus, o per 25 minutes realizavo 4 dvitaškius iš 7, prametė vienintelį tritaškį ir pataikė abi baudas. Jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, pats sykį prasižengė ir 2 kartus suklydo. Jis surinko 14 naudingumo balų ir tai buvo geriausias rodiklis komandoje.

D. Redikas NKL pirmenybėse paskutinį kartą žaidė 2015-2016 m. sezono pradžioje, kai atstovavo „Vyčiui“. Po to jis apsivilko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ marškinėlius, o praėjusį sezoną rungtyniavo antrojoje Graikijos lygoje.

Šio susitikimo pradžioje „Jonavą“ į nokdauną pasiuntė galinga „Vyčio“ puolimo atkarpą, po kurios Šakių klubas jau pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo triuškinamą persvarą (13:33). Jonaviečiai trečiajame kėlinyje dar spurtavo 11:0 ir gerokai sumažino atsilikimą (58:64).

Visgi „Jonavos“ komandos puolimas vėl užstrigo ketvirtajame kėlinyje, kuriame svečiai, nemažinę apsukų, vėl susikrovė užtikrintą persvarą (67:88). Rungtynių pabaigoje Nerijaus Zabarausko auklėtiniai tik nežymiai sumažino atsilikimą.

„Jonava“: Martynas Pacevičius ir Lukas Grabauskas po 12, Karolis Šarukas, Dovydas Redikas ir Tomas Miškinis po 10, Ebuka Anyaorah 8.

„Vytis“: Gytis Radzevičius 18 taškų, Paulius Beliavičius 16, Edvinas Jezukevičius 15, Aurelijus Pukelis 14, Marijus Užupis 11.

Itin dramatiškose rungtynėse „Šilutė“ palaužė „Tauragę“

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) savų žiūrovų palaikoma „Šilutė“ (16-5) sugebėjo atsitiesti ir 74:71 (21:18, 13:19, 18:23, 22:11) įveikti „Tauragės“ (10-11) ekipą. Šilutiškiai šiuo metu turi 5 pergalių iš eilės serija ir tai yra ilgiausia serija visoje lygoje.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui šeimininkai atsilikinėjo 52:60, tačiau „Šilutė“ ketvirtį pradėjo spurtu 9:2 ir jo viduryje svečiai teturėjo 1 taško persvarą (62:61). Iki kėlinio pabaigos likus 4 minutėms „Tauragė“ po taiklių Aivaro Kvedaravičiaus baudų metimų pirmavo 68:66. Po šio epizodo rungtynėse stojo tyla – nė viena iš ekipų nesugebėjo pelnyti taškų lygiai 3 minutes.

Ledus pralaužė „Šilutės“ legionierius Calebas Oetjenas, kuris pelnė 2 taškus su pražanga ir iki susitikimo pabaigos likus minutei, išvedė šeimininkus į priekį 69:68.

Iki ketvirčio pabaigos buvo likusios 25 sekundės, kai Justas Nausėdas išprovokavo A. Kvedaravičiaus pražangą ir realizavo abi baudas. Tačiau iš karto po to „Tauragės“ žaidėjams, buvusiems ant atsarginių suolelių buvo techninė pražanga ir J. Nausėdas pridėjo papildomą baudos metimą, taip šeiminkams sukraudamas 4 taškų persvarą (72:68).

Likus 5 sekundėms iki ketvirčio pabaigos, rezultatas buvo 74:70, o prie baudų metimo linijos stojo R. Pipiras. Jis pataikė pirmąją baudą, o paskui prametė tyčia ir tauragiškiams pavyko atkovoti kamuolį puolime, tačiau Roko Čepanonio tolimas metimas tikslo nepasiekė ir „Šilutė“ šventė dramatišką pergalę.

„Šilutė“: Taurantas Tamošiūnas 19, Justas Nausėdas 17 (30 naud. bal.), Calebas Brownas 14.

„Tauragė“: Aivaras Kvedaravičius 18, Rytis Pipiras 17, Liudas Valantinas 12.

Ketvirtajame kėlinyje „Telšius“ sukausčiausi „Sūduva-Mantinga“ šventė pergalę

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-5) išvykoje 73:58 (15:14, 22:23, 20:15, 16:6) pranoko „Telšių“ (11-10) ekipą ir pratęsė savo pergalingų rungtynių seriją iki ketverių paeiliui.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, „Sūduva-Mantinga“ turėjo 5 taškų persvarą, o nuo pat jo pradžios savo pranašumą svečiai pradėjo didinti bei vienu metu ekipas jau skyrė dviženklė persvara (52:62). Vis tik šeimininkai neketino pasiduoti ir kėlinio viduryje ištirpdė „Sūduvos-Mantinga“ persvarą iki 6 taškų (62:56).

„Telšių“ viltys greitai subliuško, mat po Ryčio Vaišvilos minutės pertraukėlės svečiai atsigavo ir likus kiek daugiau nei 3 minutėms susikrovė 10 taškų persvarą, kurios iš rankų nebepaleido ir įsirašė 16-ąją pergalę šį sezone.

„Telšiai“: Mindaugas Norkus (7/12, 12 atk. kan) ir Erikas Kubilius  (4/14 dvit.) po 14, Ovidijus Kaminskis 11 (10 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Rokas Stankevičius 15 (11 atk. kam.), Antanas Udras (10 atk. kam.), Ignas Labutis ir Marius Valukonis po 11.

Reto nerezultatyvumo rungtynėse – „Erelių“ pergalė

Vyriausiojo trenerio pakeitimas Mažeikių „Erelių“ (9-12) ekipai, panašu, išėjo į naudą. Itin nerezultatyviose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse Mažeikių ekipa išvykoje 55:45 (17:11, 9:10, 18:15, 11:9) įveikė Joniškio „Delikateso“ (5-15) ir nutraukė trijų pralaimėjimų iš eilės seriją.

„Ereliai“ šią savaitę paskelbė, kad vyriausiasis treneris Aloyzas Rudys po devynerių metų darbo klube pasiprašė perkeliamas į asistento poziciją, o jo vietą užėmė Avydas Straupis. Naujo trenerio vadovaujama komanda sumušė pastarųjų dviejų sezonų NKL rekordą – 45 taškai yra mažiausiai lygoje nuo 2015-2016 m. sezono.

Didžiausią pranašumą „Ereliai“ susikrovė dar pirmajame kėlinyje, kurį užbaigė spurtu 9:2 bei į priekį išsiveržė 6 taškų persvara (17:11). Svečiai savo pozicijas dar labiau sustiprino trečiajame kėlinyje, kai po Arno Bertašiaus tritaškio skirtumas tarp komandų pasiekė 10 taškų ribą (32:42).

Ketvirtajame kėlinyje „Delikatesas“ lemiamo spurto nesurengė ir Mažeikių ekipa išsaugojo pergalę.

Šiame susitikime akis itin badė abiejų komandų taiklumas. Šeimininkai šiose rungtynėse iš žaidimo metė viso labo 23 proc. taiklumu (14/60), o tritaškių taiklumas tesiekė 13 proc. (4/30). Kiek geriau sekėsi svečiams, kurie pataikė 31 proc. mestų metimų (19/60) ir 23 proc. tritaškių (5/21).

„Ereliai“ taip pat geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (53-37) bei atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (11-5).

„Delikatesas“: Mindaugas Reminas 16, Žilvinas Petraitis 15, Rytis Biliartas 6.

„Ereliai“: Ignas Razutis 11, Antanas Bertašius 10, Darius Marcinkevičius 9.

KTU pratęsė „Palangos“ pralaimėjimų seriją

Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) susitikime namuose rungtyniavę Kauno KTU (4-17) krepšininkai 86:72 (27:22, 29:15, 19:25, 11:10) nugalėjo „Palangos“ klubą bei pratęsė palangiškių nesėkmių seriją iki 8 pralaimėjimų iš eilės.

Rungtynių lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kai šeimininkai surengė spurtą 13:3 ir po Mato Sapiegos tritaškio ekipas skyrė 15 taškų (40:25). Prieš prasidedant ilgajai pertraukai kauniečiams pavyko dar labiau nutolti ir jie užtikrintai pirmavo 56:37.

Po ilgosios pertraukos svečiai atkuto ir pradėjo mažinti savo deficitą. Kėlinio viduryje „Palanga“ surengė spurtą 13:4 ir po Nerijaus Barausko taškų ekipas skyrė 11 taškų (64:53). Vis tik kauniečiai į tai atsakė laimėta atkarpa 7:2 ir atstatė solidų 16 taškų pranašumą (71:55), kurio pakako iki pat susitikimo pabaigos.

KTU: Ignas Daukšys 18 (5/14 metimų, 11 atk. kam., 5 rez. perd.) , Matas Sapiega 16, Katolis Kokoška 15.

„Palanga“: Tadas Pažėra 18, Jonathanas Walteris 13, Haroldas Saprykinas 11.

78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)