NKL: Suvalkijos derbis, "Šilutės" amerikiečio šou ir netoli trigubo dublio buvęs Urbonas

S.Gvildžio nuotr.
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL – VIKINGLOTTO) prabėgo pirmasis mėnuo, per kurį pralaimėjimo kartėlio dar nepajuto dvi komandos – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (5-0) ir „Gargždai“ (4-0).

Praėjusią savaitę komandos vėl sužaidė tik po vienerias rungtynes, tačiau nuo šios savaitės ekipos vėl žais įprastu tvarkaraščiu ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

Visgi dėl COVID-19 viruso valdymo artimiausiu metu klubai per vieną savaitę sužais po dvejas rungtynes su tuo pačiu varžovu – taip norima apriboti komandų tarpusavio sąlyti iki vieno varžovo per savaitę.

Apie praėjusios savaitės įvykius – tradicinėje svetainės „nklyga.lt“ apžvalgoje.

Derbis. Šeštadienį NKL – VIKINGLOTTO savaitės rungtynėse susigrūmė Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, o susitikimą rezultatu 63:55 laimėjo Povilo Šakinio treniruojama ekipa. Taip „Vytis“ patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą – dabar komanda per šešis mačus yra laimėjusi penkis kartus, o „Sūduva-Mantinga“ laimėjo visas 5 rungtynes.

Abi komandos sužaidė nerezultatyviausias savo sezono rungtynes.

Trečiajame kėlinyje „Vytis“ dar turėjo 11 taškų persvarą, bet tuomet „Sūduva-Mantinga“ pakilo į kovą ir iškovojo sunkią pergalę.

Įsivažiuojantis amerikietis. „Šilutė“ namie užtikrintai 94:68 susitvarkė su Mažeikių „Ereliais“, o Kęstučio Mačijausko vadovaujamą kariauną ir vėl į priekį vedė Kahlilas Thomasas. Šįkart 203 cm ūgio vidurio puolėjas per 32 minutes pelnė 25 taškus (10/14 dvit., 5/6 baudų), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą ir surinko 35 naudingumo balus.

Prieš savaitę 26-erių K. Thomasas pelnė 24 taškus ir surinko 34 naudingumo balus.

Pralaimėjimai. Mažeikių „Ereliai“ ir toliau nesugeba pasiekti pirmosios pergalės. Klubas sezoną pradėjo penkiais pralaimėjimais namuose, o šeštosiose rungtynėse suklupo ir Šilutėje. „Ereliai“ vidutiniškai pralaimi 14,8 taško skirtumu.

Pirmenybėse lieka trys nelaimėjusios ekipos – „Ereliai“ (0-6), Šilalės „Lūšis“ (0-5) ir Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (0-4).

Permainingos rungtynės. Be Klaipėdos „Neptūno“ pagrindinėje komandoje LKL žaidusių Nojaus Mineikio ir Adomo Sidarevičiaus rungtyniavusi „Neptūno-Akvaservis“ ekipa Jonavos „CBet“ komandai metė itin rimtą iššūkį.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 4 minutes klaipėdiečiai dar turėjo 17 taškų persvarą (68:51), bet tuomet „CBet“ pakilo į kovą – spurtavo 24:4 ir išsiveržė į priekį 75:72.

Iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms klaipėdiečiai dar buvo priekyje (81:80), bet Ignas Labutis ir Darius Tarvydas pelnė po 5 taškus iš eilės, Tomas Delininkaitis smeigė tritaškį ir Jonavos klubas atitrūko. Klaipėdiečiai paskutinę minutę dar priartėjo iki 3 taškų, bet „CBet“ surinko keturis taškus ir šventė pergalę.

„CBet“ laimėjo šeštą kartą iš eilės ir po septynerių rungtynių yra pirmoje vietoje.

Vedlys. Darius Tarvydas dar kartą Jonavos „CBet“ atvedė į pergalę. Šįkart 199 cm ūgio puolėjas dvikovoje Klaipėdoje per 33 minutes pelnė 28 taškus (9/12 dvit., 2/6 trit., 4/5 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Arti trigubo dublio. Kitas Jonavos klubo krepšininkas Aurimas Urbonas taikėsi į trigubą dublį – jis susidūrime su „Neptūnu-Akvaservis“ per 32 minutes pelnė 13 taškų (2/2 dvit., 2/4 trit., 3/4 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Nepralaimėjusios. NKL – VIKINGLOTTO išlieka dvi pralaimėjimo kartėlio nepajutusios komandos. Marijampolės klubas laimėjo visas penkerias rungtynes, o praėjusią savaitę Vilniuje prieš vietos „Perlą Energiją“ triumfavę „Gargždai“ turi 4 pergales iš tiek pat galimų.

Nugalėtojams Mantas Ruikis surinko 25 taškus (2/5 dvit., 5/7 trit., 6/6 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei įsirašė 27 naudingumo balus. Oskaras Pleikys pridėjo 20 taškų (9/11 dvit., 2/2 baudų).

„Perlas Energija“ suklupo penktąjį kartą iš eilės.

Įsibėgėja. Keturiais pralaimėjimais sezoną pradėjęs Vilkaviškio „Perlas“ ima įsivažiuoti ir jau pasiekė antrąją pergalę iš eilės. Karolio Abramavičiaus auklėtiniai šįkart Molėtuose 97:75 susitvarkė su „Ežerūnu-Atletu“. Po dviejų kėlinių „Perlas“ pirmavo tik 2 taškais, tačiau antrąją rungtynių pusėje laimėjo 20 taškų pranašumu.

Nugalėtojams Edgaras Stanionis surinko 21 tašką ir 26 naudingumo balus, Martynas Linkevičius pridėjo dvigubą dublį – 15 taškų ir 10 sugriebtų kamuolių.

Molėtiškių neišgelbėjo 23 taškus pelnęs Laurynas Samėnas (4/7 trit., 11/13 baudų).

78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)