NKL: "Vyčio" pergalė 55 taškais, pirmoji "Šilutės" nesėkmė, čempionų spurtas

D.Lukštos nuotr.
Šakių „Vyčio“ (4-1) komanda Mezon NKL pirmenybėse iškovojo įspūdingą pergalę. Aurimo Jasilionio treniruojama ekipa namuose net 55 taškų persvara 114:59 (33:13, 22:15, 31:18, 28:13) sutraiškė „Palangą“ (0-5).

Iki šio mačo „Palanga“ nesėkmes vidutiniškai patirdavo 9 taškų skirtumu.

„Vytis“ jau mačo pradžioje svečius pasiuntė į nokdauną – pirmųjų keturių minučių atkarpą laimėjo 16:1, o po dar kelių minučių pranašumas išaugo iki 22 taškų (25:3).

Įpusėjus antrajam kėliniui „Vytis“ palangiškius triuškino 30 taškų atstumu (45:15), o trečiajame ketvirtyje po Gyčio Radzevičiaus 11 taškų pranašumas pasiekė 40 taškų ribą (75:35).

Paskutinio kėlinio metu po dviejų iš eilės Juliaus Daugėlos tritaškių „Vytis“ savo pranašumą pirmą kartą padidino iki 50 taškų (96:46). 100-ąjį tašką pelnė Justas Sakalauskas.

Likus 4 minutėms Šakių klubo persvara šoktelėjo iki 60 taškų (108:48). Būtent šis „Vyčio“ pranašumas tapo rekordiniu šiame mače.

Šakių komandoje taškus pelnė visi 12 krepšininkų.

„Vytis“ pagerino sau priklaususį Mezon NKL sezono rezultatyvumo rekordą. Prieš tai Šakių ekipa daugiausiai buvo pelniusi 106 taškus. Nė viena kita komanda triženklio taškų skaičiaus dar nesurinko.

A.Jasilionio treniruojami krepšininkai pataikė 84 proc. dvitaškių (32/38), 34 proc. tritaškių (10/29) ir 80 proc. baudų (20/25).

„Vytis“: Gytis Radzevičius 19 (6/7 dvit., 2/2 trit., 4 atk. kam.), Aurelijus Pukelis 15 (5/5 dvit., 5/5 baudos, 5 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 14 (6 atk. kam.), Paulius Beliavičius ir Justas Sakalauskas (5/5 dvit.) po 10, Julius Daugėla 9,  Karolis Babkauskas, Brianas Wanamakeris ir Šarūnas Vingelis po 8.

„Palanga“: Tadas Pažėra 19, Eimantas Maksvytis ir Bobas van Zijverdenas po 9, Nerijus Barauskas ir Jonathanas Walteris po 7.

Solidžiai žaidę „Telšiai“ privertė „Šilutę“ pirmą kartą suklupti

Dar vieną pergalę Mezon NKL čempionate iškovojo „Telšių“ (4-1) krepšininkai, kurie namų arenoje 100:66 sutriuškino „Šilutės“ (4-1) atstovus.

Pastariesiems tai buvo tik pirmoji nesėkmė šį sezoną

Jeigu pirmajame kėlinyje komandų žaidimas buvo apylygis, tai antrajame ketvirtyje jėgos išsiskyrė. Antrą kėlinį telšiškiai pradėjo laimėta atparpa 9-1, po kurios Augenijaus Vaškio auklėtiniai įgijo dviženklį pranašumą (33:22).

Netrukus „Telšiai“ sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą, gynyboje, kai varžovams dvi minutes neleido pelnyti nė taško, patys surinko šešis iš eilės ir dar labiau nutolo (45:26).

Ant šio žirgo „Telšiai“, kaip vėliau paaiškėjo, ir nurūko į priekį. Rungtynių vadžių Vaškio kariauna daugiau nebeatleido ir, išlaikiusi susikrautą pranašumą, iškovojo nesudėtingą pergalę.

„Telšiai“ šiame susitikime pasižymėjo komandiniais veiksmais – dviženklį taškų skaičių surinko šeši žaidėjai.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 21, Mindaugas Norkus 16, Osvaldas Mačernis 14, Kajus Okmanas 12, Tomas Domarkas ir Mantvydas Stašelis po 11.

„Šilutė“: Oetjenas Brownas 14, Justas Nausėdas 12, Modestas Žaunieriųnas ir Taurantas Tamošiūnas po 9.

Spurtas antrajame kėlinyje leido čempionams triumfuoti prieš „Delikatesą“

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (4-1) krepšininkai Mezon NKL pirmenybėse iškovojo ketvirtąją pergalę.

Marijampoliečiai savo sirgalių akivaizdoje 89:60 neturėjo didelio vargo su Joniškio „Delikateso“ klubu (2-3), kuriam tai buvo trečioji nesėkmė.

Suvalkijos sostinės klubas visus reikalus sutvarkė antrajame kėlinyje, kuriame savo sirgalius nustebino geležine gynyba.

Paskutinius taškus antrajame ketvirtyje joniškiečiai pelnė iki kėlinio pabaigos likus dar septynioms minutėms, o sūduviečiai atsakė spurtu 14:0. Taip į didžiąją pertrauką abi komandos patraukė jas skiriant solidžiam dviženkliui skirtumui (45:31).

Likęs laikas Marijampolėje tebuvo formalumas. Trečiajame kėlinyje „Sūduva-Mantinga“ tik padidino sukauptą persvarą, o ketvirtajame „Delikatesas“ rimčiau jau nebesipriešino.

Marijampolės komandoje naudingiausiai žaidė Rokas Stankevičius, kuris per 19 minučių spėjo pelnyti 18 taškų (9/9 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Nors Ryčio Vaišvilos auklėtiniai strigo atakuodami iš toli (5/24), tačiau užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (41-24).

Kitas rungtynes „Sūduva-Mantinga“ žais rytoj, kai susikaus su Kauno KTU komanda. Tuo metu Joniškio komanda namie priims Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ klubą.

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Udras 20, Rokas Stankevičius 18, Ignas Labutis 16, Lukas Vabalevičius 11, Andrius Aleksandrovas 8.

„Delikatesas“: Mantvydas Žukauskas 14, Giedrius Stankevičius 11, Mantas Margis, Žilvinas Petraitis ir Arminas Kelmelis po 9.

Klaipėdiečiai namie susitvarkė su „Ereliais“

Pakiliai namie rungtyniavusi Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (3-2) ekipa gynyboje surakino Mažeikių „Erelius“ (2-3) ir pratęsė banguotą Aloyzo Rudžio auklėtinių sezono startą.

Klaipėdiečiai namie svečius iš Mažeikių nugalėjo 77:53 (18:16, 20:14, 18:14, 21:9).

Kertiniu šiose rungtynėse tapo trečiasis kėlinys. Trečiąjį ketvirtį Klaipėdos ekipa pradėjo laimėta atkarpa 8:2, po kurios uostamiesčio komandos pranašumas tapo dviženklis (43:30).

Netrukus „Neptūno-Akvaservis“ komandą į priekį dar stipriau stumtelėjo Deividas Anužis, kuris pelnė 8 taškus iš eilės, o šeimininkai nutolo dar didesniu nuotoliu (54:38).

Ketvirtajame kėlinyje didelės intrigos Klaipėdoje jau nebeliko – „Neptūnas-Akvaservis“ išlaikė susikrautą pranašumą ir iškovojo trečiąją sezono pergalę

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Raidas Nacius, kuris pelnė 19 taškų (5/6 dvit., 3/5 trit., 0/2 baud. met.). Puolėjas taip pat atkovojo 2 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Neptūnas-Akvaservis“: Raidas Nacius 19, Deividas Anužis 15, Mindaugas Stašys 13, Mantas Šerkšnas 8

„Ereliai“: Darius Marcinkevičius 13, Tomas Zdanavičius 12, Deividas Pogužinskas 8.

Pergalių seriją „BC Jonava“ pratęsė namuose įveikdama „Ežerūną“

Antrąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) čempionate iškovojo „BC Jonavos“ (2-3) krepšininkai, namuose 76:67 (21:16, 15:12, 22:13, 18:16) įveikę Molėtų „Ežerūno“ (2-3) ekipą.

Iki penktojo turo kovų NKL turnyro lentelėje molėtiškiai žengė aukštesnėje pozicijoje nei jonaviečiai, todėl po šios dvikovos, klubams susilyginus pergalėmis, aukščiau turnyro lentelėje kyla „BC Jonava“. Kitas rungtynes jonaviečiai žais rytoj Šilutėje su vietos „Šilutės“ klubu.

Nors „BC Jonavos“ ekipa pirmoji šovė į priekį rungtynėse (4:0), molėtiškiai išlygino rezultatą ir ketvirčiui įpusėjus svečiai, vedami Jono Zako, pirmavo (10:11). Šeimininkų gretose iniciatyvos ėmėsi Karolis Šarukas, kuris pelnė 8 taškus iš eilės (18:16).  Ketvirtį jonaviečiai užbaigė taikliais Vytauto Kamarūno baudų metimais bei pirmaudami (21:16).

Nerijaus Zabarausko auklėtiniai nemažino apsukų ir antrajame ketvirtyje, kurioje pirmoje dalyje susikrovė ryškesnį pranašumą (29:21). Nedidelis varžovų blykstelėjimas puolime mažino skirtumą tarp komandų (29:25), tačiau „BC Jonava“ rado atsakymų puolime ir po dviejų kėlinių išlaikė saugesnį atstumą nuo varžovų (36:28).

Kurį laiką po didžiosios pertraukos skirtumas tarp komandų neaugo, tačiau po dviejų iš eilės šeimininkų tritaškių „BC Jonava“ gerokai atitrūko (49:36). Svečiai bandė pagerinti situaciją (49:41), bet jonaviečių reikalus puolime tvarkė Luko Grabausko ir Justo Vazalio tandemas sėkmingai užbaigęs ketvirtį (58:41).

Pirmoje lemiamo kėlinio dalyje „Ežerūno“ pastagos mažinti atsilikimą atsimušdavo į sėkmingas šeimininkų atakas puolime. „BC Jonavai“ pirmaujant (61:47), svečiai suorganizavo geresnę atkarpą (63:54). Per likusį trijų minučių laiką susitikime jonaviečiai atsakė Ebuka Anyoarah dėjimu bei kitų krepšininkų atakomis, kurios neleido rungtynių pabaigoje įvykti papildomai intrigai (76:67).

„BC Jonava“: Karolis Šarukas 19 taškų, Ebuka Anyaorah 12, Lukas Grabauskas ir Justas Vazalis po 8, Martynas Pacevičius, Raimundas Žukllevičius ir Mykolas Dieninis po 6, Mintautas Bulanovas ir Tomas Miškinis po 4, Vytautas Kamarūnas 3, Antanas Montrimavičius ir Margiris Vaznaitis taškų nepelnė.

„Ežerūnas“: Arnas Adomavičius 18 taškų, Jonas Zakas 14, Marius Pociukonis ir Raimundas Ambrulaitis po 13.

Tauragės krepšinio klubas susitvarkė su KTU

Į pergalių kelią Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon NKL) grįžo Tauragės krepšinio klubas (4-1). Tauragiškiai namie 90:78 (19:21, 19:20, 24:18, 28:19) įveikė be pergalių liekančią Kauno KTU (0-5) ekipą.

Šeimininkai pergalingą persvarą įgijo ketvirto kėlinio pradžioje, kai laimėjo atkarpą 11:2 ir nutolo 73:62. KTU krepšininkai dar buvo priartėję iki 67:73, bet tada Tadas Sebežiovas pelnė 5 iš 7 Tauragės krepšinio klubų taškų ir šeimininkai nutolo nepavejamai – 80:67.

Tauragiškiai praėjusią savaitę patyrę pirmą nesėkmę, nusileisdami Šakių „Vyčio“ ekipai. Po šios pergalės jie su dar keturiomis komandomis turnyrinėje lentelėje dalijasi 1-5 vietas.

Tuo metu KTU ir „Palangos“ komandos yra vienintelės, kol kas nepatyrusios pergalės džiaugsmo.

Tauragės krepšinio klubas: Tadas Sebežiovas 21, 4/6 trit.), Rytis Pipiras 19 (10 atk. kam.), Liudas Radavičius 15, Paulius Morkeliūnas 12.

KTU: Ignas Daukšys 17, Kostas Kokoška 15, Medas Kuprijanovas 14, Martynas Zigmantavičius 10.

78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)