NKL: "Vyčio" tritaškių rekordas bei galingas žalgiriečio V.Kozio pasirodymas (rezultatai)

V.Kozys, D.Lukštos nuotr.
20 tritaškių pataikęs Šakių „Vytis“ (21-7) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė lengvą pergalę ir svečiuose 112:97 (32:19, 34:25, 24:25, 22:28) pranoko Kauno KTU (5-22).

20 pataikytų tolimų metimų – naujas NKL rekordas. „Vytis“ taip pat per plauką liko ir nuo rezultatyvumo rekordo. 114 taškų anksčiau buvę surinkę Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ krepšininkai.

„Vytis“ visus reikalus sutvarkė dar prieš ilgąją pertrauką. Sėkmingai rungtynes pradėję svečiai po pirmojo kėlinio jau pirmavo 32:19, o pergalę įtvirtino antrajame ketvirtyje.

Erikas Jakštys ir Justas Sakalauskas pataikė po tritaškį, Lukas Grabauskas surinko 4 taškus iš eilės, o dar du baudų metimus pridėjęs Aurelijus Pukelis „Vyčiui“ sukrovė triuškinimą persvarą – 44:23. Apsukų nemažinę šakiškiai prieš prasidedant ilgajai pertraukai pirmavo 66:44.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Erikas Jakštys pelnė 24 taškus (1/1 dvit., 7/13 trit., 1/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius bei surinko 16 naudingumo balų.

KTU: Julius Liesis 18 (2/5 trit.), Karolis Sapiega 17 (7/11 dvit.), Laurynas Miknevičius 16 (5/8 dvit.), Redas Jakubauskas 12.

„Vytis“: Erikas Jakštys 24 (7/13 trit.), Justas Sakalauskas (4/6 dvit.) ir Aurelijus Pukelis (6/6 dvit.) po 14, Lukas Grabauskas 13, Paulius Semaška 10.

Dramatiškose rungtynėse Gargžduose – „Žalgiris-2“ triumfas ir galingas V. Kozio pasirodymas

Kauno „Žalgiris-2“ (13-15) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergale džiaugėsi po itin atkaklios kovos. Manto Šerniaus auklėtiniai išvykoje 79:77 (25:12, 15:18, 18:23, 21:24) patiesė Garždų SC (13-15).

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei trims minutėms, Laurynas Lučinskas pataikė metimą iš po krepšio ir šeimininkų deficitą sumažino iki 3 taškų (70:73). Vis tik tuomet savo atsaką pateikė ir jaunieji žalgiriečiai.

Martynas Arlauskas pataikė puskablį, Arnas Adomavičius pridėjo taiklų dvitaškį ir prieš prasidedant paskutinei minutei, svečiai pirmavo 77:72. Vis tik tuomet Vaidotas Pečiukas pataikė vieną baudą, kiek vėliau pridėjo dar du taškus ir likus 50 sekundžių, ekipas teskyrė 2 taškai (75:77).

Vis tik Kerras Krisa iš karto atsakė taikliu floateriu ir padvigubino savo ekipos persvarą – 79:75. Paskutinius taškus rungtynėse pelnė Rokas Šimkevičius, kuris realizavo baudų metimus, likus 23 sekundėms.

Šeimininkams pergalę išplėšti galėjo V. Pečiukas, bet jo tolimas metimas pačioje rungtynių pabaigoje tikslo nepasiekė.

Įspūdingas rungtynes sužaidė Vitalijus Kozys, kuris per 29 minutes pelnė 18 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit., 3/4 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei surinko 30 naudingumo balų.

Gargždų SC: Laurynas Lučinskas 16 (6/13 dvit.), Rokas Šimkevičius ir Simonas Serapinas po 12, Vaidotas Pečiukas 11 (2/6 trit.).

„Žalgiris-2“: Modestas Kancleris 20 (8/16 dvit.), Vitalijus Kozys 18 (10 atk. kam., 7 rez. perd., 30 naud. bal.), Arnas Adomavičius 11.

30 naudingumo balų surinkęs E. Jezukevičiaus ištempė „Sūduvą-Mantingą“ į pergalę Vilniuje

Edvinas Jezukevičius surengė 30 naudingumo balų šou, o jo vedama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (23-5) paskutinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo reguliariojo sezono etapo rungtynėse išvykoje 75:66 (22:17, 17:18, 23:14, 13:17) pranoko Vilniaus „Perlą“ (15-13).

E. Jezukevičius pelnė 18 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 5/6 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius pardavimus ir išprovokavo 7 pražangas.

Svečiai iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos. Žygimantas Šimonis ir E. Jezukevičius pelnė po dvitaškį, Aurimas Kieža realizavo baudų metimus ir atkarpą 16:7 laimėjusi Marijampolės ekipa prieš ketvirtąjį kėlinį įgijo dviženklę persvarą – 62:49.

Po Aurimo Urbono keturių taškų ketvirtojo kėlinio pradžioje, atrodė, jog mačo baigtis bus aiški (66:49), tačiau charakterį parodęs „Perlas“ į tai atsakė spurtu 16:4 ir deificitą nurėžė iki 5 taškų – 65:70.

Vis tik E. Jezukevičius į tai atsakė tritaškiu, o A. Kieža paskutinę mačo minutę pataikė dvitaškį ir įtvirtino NKL lyderių pergalę (75:65).

„Perlas“: Robertas Keliačius (5/6 dvit., 12 atk. kam., 29 naud. bal.) ir Domantas Vilys (6/21 metimų) po 16, Augustas Marčiulionis 10.

„Sūduva-Mantinga“: Edvinas Jezukevičius 18 (5/7 dvit., 30 naud. bal.), Aurimas Urbonas 16 (5/6 dvit.), Aurimas Kieža 14 (5/7 dvit.), Tautvydas Kliučinykas 10.

Dominavęs Š. Beniušis vedė „Delikatesą“ į pergalę prieš „Neptūną-Akvaservis“

Šarūnas Beniušis surinko net 37 naudingumo balus, o jo vedamas Joniškio „Delikatesas“ (17-11) namuose 90:79 (21:16, 25:23, 22:20, 21:20) pranoko Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“ (16-12).

Š. Beniušis pelnė 27 taškus (10/14 dvit., 7/9 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius pardavimus, kartą suklydo bei surinko 37 naudingumo balus.

Klaipėdiečiai ir joniškiečiai pateko tarp aštuonių stipriausių čempionato komandų bei būtent su šiomis ekipomis kausis trečiajame ir ketvirtajame reguliaraus sezono ratuose. Trečiojo NKL rato kovos prasidės jau kitą savaitgalį, o detalesnis rungtynių tvarkaraštis paaiškės artimiausiu metu.

Tadas Pažėra pelnė 5 taškus iš eilės, po tritaškį pridėjo Nojus Mineikis ir Lukas Kreišmontas, o 11:0 antrąjį kėlinį laimėjęs „Neptūnas-Akvaservis“ įgijo 6 taškų persvarą (27:21). Vis dėlto Joniškio ekipa greitai susigrąžino persvarą į savo rankas – antrąją antrojo kėlinio dalį „Delikatesas“ užbaigė galinga atkarpa 24:8 bei į ilgąją pertrauką nusinešė 8 taškų pranašumą (39:47).

Didžiąją laiko dalį antrojo susitikimo pusėje klaipėdiečių deficitas siekė dviženklę taškų ribą, o ketvirtajame kėlinyje ji buvo išaugusi iki 17 taškų – 59:76. Prieš susitikimo pabaigę uostamiesčio krepšininkai deficitą sumažino 11 taškų – 79:90.

„Neptūnas-Akvaservis“ komandos neišgelbėjo ir ryškiai žibėjęs Tadas Pažėra. Gynėjas per 26 minutes pelnė 24 taškus (7/11 dvit., 1/2 trit., 7/8 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

Klaipėdiečiai realizavo vos 18 proc. tritaškių (6 iš 33), tuo metu „Delikatesas“ – 45 proc. (9 iš 20).

„Delikatesas“: Šarūnas Beniušis 27 (11 atk. kam., 37 naud. bal.), Airidas Giedraitis 17 (3/6 trit.), Mantvydas Žukauskas 12 (6 atk. kam.), Andrius Globys 11 (10 atk. kam.), Rytis Biliartas 10.

„Neptūnas-Akvaservis“: Tadas Pažėra 24 (33 naud. bal.), Deividas Anužis 12, Erikas Kubilius 11, Vytautas Šarakauskas (11 atk. kam.) ir Rokas Gadiliauskas – po 7.

Galingą spurtą po ilgosios pertraukos surengę „Telšiai“ patiesė „Erelius“

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė Telšių „Telšiai“ (17-11), kurie savų žiūrovų akivaizdoje 79:58 (25:15, 12:10, 20:16, 22:17) nugalėjo Mažeikių „Erelius“ (9-19).

„Telšiai“ itin galingai sužaidė rungtynių pradžią. Tomas Rimša užbaigė ataką „žemė-oras“, Laurynas Kaveckis ir Ignas Razutis įsūdė po tritaškį ir šeimininkai startavo spurtu 11:0.

Situaciją stabilizavę „Ereliai“ prie varžovų neartėjo, tačiau ir neleido jiems bėgti – po antrojo kėlinio komandas skyrė 12 taškų (37:25).

Vis tik naujas ir tuo pačiu lemiamas „Telšių“ šturmas prasidėjo iškart po ilgosios pertraukos. I. Razutis pataikė dvitaškį ir tritaškį, Deividas Rasys pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio ir 13:2 spurtavę mažeikiškiai sutvarkė visus reikalus – 50:27.

Būtent I. Razutis nugalėtojų gretose pasirodė geriausiai. Jis pelnė 18 taškų (3/3 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius pardavimus, dukart suklydo bei surinko 17 naudingumo balų.

„Telšiai“: Ignas Razutis 18 (4/5 trit.), Tomas Rimša 12 (9 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 10.

„Ereliai“: Ignas Fiodorovas 16 (6/10 dvit.), Haroldas Saprykinas 14, Lavellas Boydas 11.

Jonavos klubas po ilgosios pertraukos palaužė tauragiškius

Devintąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos „Sintek-Jonava“ (9-19) klubas, namuose 82:72 (17:19, 20:25, 25:11, 20:17) įveikęs Tauragės krepšinio klubą (11-17).

Tai jau buvo antroji komandų tarpusavio dvikova. Pirmoji dvikova Tauragėje baigėsi šeimininkų pergale 74:67.

Pirmoji mačo dalis geriau klostėsi svečiams, kurie po 20 žaidimo minučių pirmavo 7 taškais (44:37).

Susitikimo lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Palengva mažinę atsilikimą jonaviečiai surengė spurtą 14:2 ir išsiveržė į priekį (57:53). „Sintek-Jonava“ nemažino apsukų ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 7 taškais (62:55).

Ketvirtojo ketvirčio metu Tauragės ekipa buvo kiek sumažinusi atsilikimą (62:66), tačiau dar vienas Jonavos klubo spurtas (8:0) leido atitrūkti dviženkliu pranašumu (74:62). Per likusią kėlinio dalį „Sintek-Jonava“ išlaikė pranašumą ir iškovojo pergalę.

„Sintek-Jonava“: Martynas Linkevičius 22, Jalenas Bradley 16, Ernestas Serkevičius 13, Augustinas Jankaitis 10, Rytis Juknevičius 9, Justas Vazalis ir Martynas Pacevičius po 5.

Tauragės krepšinio klubas: Paulius Morkeliūnas 18 taškų, Raidas Nacius 16, Deividas Keburys 14, Mindaugas Stašys 10.

Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)
"Ryto" dublerių sezoną užbaigė per pratęsimą sostinėje triumfavęs "Vytis-VDU"
Dar vienas Tito Januševičiaus rezultatyvus pasirodymas padėjo Šakių „Vyčiui-VDU“ žengti į ketvirtfinalį. Šakiškiai sostinėje 110:100 (26:24, 16:23, 30:24,
Titulo gynyba tęsiasi: "Žalgirio" dubleriai Kretingoje išplėšė lemiamą mačą
„7bet-NKL“ atkrintamosios įgauna pagreitį, o jose žūtbūtinę pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris-2“. Titulą ginantys Vytauto Pliaugos auklėtiniai aštuntfinalyje svečiuose 88:72 (25:16,
"Atletas" neįtikėtinu spurtu atėmė aikštės pranašumą iš "Perlo", "Delikatesas" išlygino serijos rezultatą
Paskutiniame kėlinyje atsibudęs Kauno r. „Atletas“ iškovojo pirmąją pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalyje. Remigijaus Bardausko kariauna išvykoje 83:75 (13:25,
NKL atkrintamosios: žalgiriečiai prarado namų pranašumą, "Ryto" dubleriai krito Šakiuose
„7bet-NKL“ aštuntfinalio etape – pirmoji staigmena. Žemesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi „Kretinga“ išvykoje 67:64 (19:12, 13:15, 16:14,
Vainauskas: stengiuosi nesikišti, tačiau duodu individualius patarimus savo žaidėjams
Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. Klubo
NKL aštuntfinalio starte – pergalė nepadoriu skirtumu
Tadas Rinkūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o Ukmergės „Stekas“ įsirašė lengvą pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalio starte. Ukmergiškiai savo aikštėje
Aiškios visos NKL aštuntfinalio poros
Pasibaigus Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) reguliariojo sezono kovoms, paaiškėjo visos aštuntfinalio poros.40 ture buvo sužaistos šešerios rungtynės, kuriose
Žalgiriečius įveikę "Telšiai" užsitikrino antrą vietą, "Ryto" ir Neptūno" dubleriai patyrė nesėkmes
30 pergalė „Telšiams“ (30-8) užtikrino antrąją vietą „7bet-NKL“ reguliariajame sezone. Povilo Šakinio kariauna išvykoje 79:65 (16:18, 22:16, 21:16, 20:15)
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
„7bet-NKL“ sezono finišo tiesiojoje pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-8), kuri namų tvirtovėje 80:76 (9:19, 21:17, 24:19, 26:21) parklupdė Palangos
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18,
Žalgiriečiai nusileido marijampoliečiams, "Ryto" jaunimas nukovė autsaiderius
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28-7) ekipa, vedama Egidijaus Dimšos, laimėjo 28 kartą šiame „7bet-NKL“ sezone. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje
Žalgiriečiai dramatiškai pralaimėjo, "Ryto" ir "Neptūno" dublerių mūšyje triumfavo klaipėdiečiai
5 pralaimėjimų seriją „7bet-NKL“ sezone nutraukęs Vilkaviškio „Perlas“ (17-18) namie 73:70 (21:22, 13:20, 18:13, 21:15) dramatiškai palaužė Kauno „Žalgirį-2“
Žalgiriečiai pratęsė "Vyčio-VDU" nesėkmių seriją
Š akių „Vytis-VDU“ (15-17) toliau neišbrenda iš nesėkmių ruožo. „7bet-NKL“ čempionate šakiškiai išvykoje 87:94 (16:25, 26:22, 17:22,