NKL: žalgiriečiai laimėjo Kauno derbį, klaipėdiečiai nutraukė įspūdingą 'Vyčio" seriją

D.Lukštos nuotr., nklyga.lt
Kauno „Žalgirio-2“ (18-18) ekipa NKL rungtynėse namuose 90:66 (18:15, 29:20, 24:12, 19:19) nepasigailėjo Kauno KTU (5-31) krepšininkų.

Šeimininkai jau po dviejų kėlinių turėjo dviženklę persvarą (47:35), o antroje mačo dalyje pradėjo svečių triuškinimą.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ dubleriai surengė spurtą 13:0 (64:41), o prieš lemiamą ketvirtį šeimininkų pranašumas nebekėlė abejonių – 71:47.

Tai buvo jau dešimtasis KTU pralaimėjimas paeiliui. Tuo metu „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Marius Valinskas. Gynėjas per 21 minutę pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgiris-2“: Marius Valinskas (5 rez. perd., 19 naud. bal.) ir Volodymyras Markovetskis (8 atk. kam.) po 13, Vitalijus Kozys ir Kerras Kriisa (5 rez. perd.) po 12, Giedrius Bergaudas 11, Modestas Kancleris 10 (9 atk. kam.).

KTU: Matas Ragauskas 17, Laurynas Miknevičius 11, Julius Liesis 9.

Dviejų pratęsimų trileryje Klaipėdoje – nutraukta įspūdinga „Vyčio“ pergalių serija

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (19-18) išgyveno tikrą praėjusio savaitgalio Deja vu. Klaipėdiečiams iškovoti pergalei vėl neužteko pagrindinio rungtynių laiko, o lemiamus dūrius antrojo pratęsimo pabaigoje vėl nuo baudų metimo linijos susmeigė šaltus nervus pademonstravęs gynėjas Tadas Pažėra.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 50 minučių dramoje 93:91 (18:22, 16:18, 20:16, 19:17, 8:8, 12:10) pranoko Šakių „Vytį“ (29-8) bei nutraukė šakiškių 18 pergalių seriją.

Pagrindinio laiko pabaigoje klaipėdiečiai dar turėjo 1 taško persvarą, tačiau „Vyčio“ puolėjas Marijus Užupis likus 12 sekundžių įsmeigė tritaškį bei išvedė Šakių komandą į priekį – 73:71.

Paskutinę susitikimo sekundę „Neptūnas-Akvaservis“ vidurio puolėjas Vytautas Šarakauskas pataisė netaiklų Arūno Mikalausko metimą bei išplėšė pratęsimą – 73:73.

Pratęsimo metu „Vytis“ buvo atitolęs per 6 taškų atstumą, tačiau Tado Pažėros ir Deivido Anužio duetas rezultatas išlygino (81:81). Šakių gynėjas Paulius Semaška galėjo ištraukti pergalę, tačiau paskutinę sekundę jo mestas metimas tikslo nepasiekė.

Nuo pirmųjų antrojo pratęsimo akimirkų kontrolę į savo rankas perėmė „Neptūnas-Akvaservis“ – D. Anužis ir T. Pažėra pelnė penkis taškus be atsako. Nors likus 20 sekundžių iki antrojo pratęsimo pabaigos M. Užupis pataikė dar vieną svarbų tritaškį bei išlygino mačo rezultatą (91:91), tačiau T. Pažėra dar kartą pademonstravo šaltus nervus – du taiklūs šiauliečio baudų metimai išplėšė „Neptūnas-Akvaservis“ komandai pergalę.

Į pergalę uostamiesčio ekipą vedė lyderių kvartetas – V. Šarakauskas (26 tšk., 11 atk. kam., 4 rez. perd.), T. Pažėra (20 tšk.), D. Anužis (19 tšk., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), A. Mikalauskas (18 tšk., 12 atk. kam., 6 rez. perd.) kartu pelnė 83 iš 93 klaipėdiečių taškų.

Pergalingame susitikime Tomo Gaidamavičiaus kariauna pataikė 11 tolimų metimų iš 22 (50 proc.), tuo metu „Vytis“ – 9 iš 36 (25 proc.).

Šios dienos dvikovoje „Neptūnas-Akvaservis“ ekipai padėti negalėjo klubo traumą besigydantis Erikas Kubilius, petį išsinarinęs Klaidas Metrikis bei susirgęs Jonas Dumašius. Tik vakar į treniruotes po ligų sugrįžo Nojus Mineikis bei Lukas Kreišmontas.

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas 26 (11 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud. bal.), Tadas Pažėra 20, Deividas Anužis 19 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Arūnas Mikalauskas 18 (4/5 trit., 11 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Vytis“: Marijus Užupis 25 (5/11 trit., 8 atk. kam.), Paulius Semaška 21, Lukas Grabauskas 12 (9 atk. kam.).

Fantastiškas J. Riley pasirodymas lėmė triuškinančią palangiškių pergalę

„Palangos Kuršiai“ (24-13) Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse savo aikštėje 97:75 (23:19, 17:22, 29:19, 28:15) sutriuškino Vilniaus „Perlo“ (19-17) krepšininkus.

Svečiai trečiojo kėlinio viduryje turėjo trijų taškų pranašumą (53:50), tačiau tuomet „Palangos Kuršiai“ spurtavo 19:5 ir įgijo dviženklį pranašumą – 69:58.

Lemiamame ketvirtyje šeimininkai pradėjo triuškinti savo varžovus ir, po Mato Juciko tikslaus dvitaškio metimo, jau turėjo 18-os taškų pranašumą (84:66).

Nugalėtojų gretose nesulaikomai žaidė Jalenas Riley. Gynėjas per 31 minutę pelnė 37 taškus (4/6 dvit., 6/10 trit., 11/13 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų suklydo, išprovokavo 7 priešininkų pražangas ir surinko 41 naudingumo balą.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Domantas Vilys, kuris per 32 minutes pelnė 24 taškus (8/9 dvit., 2/7 trit., 2/5 baud.). Gynėjas taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.

„Palangos Kuršiai“: Jalenas Riley 37 (6/10 trit., 6 rez. perd., 6 kld., 7 išpr. praž., 41 naud. bal.), Aurimas Majauskas 17 (8/10 dvit.), Aidas Viskontas 11 (5 rez. perd.), Tautvydas Paliukėnas ir Matas Jucikas po 10.

„Perlas“: Domantas Vilys 24 (8/9 dvit., 5 rez. perd., 27 naud. bal.), Simas Jarumbauskas 13, Erikas Jermolajevas 11, Lukas Kvedaravičius 10.

„Delikatesas“ įveikė „Sūduvą-Mantingą“, tačiau marijampoliečiai pateikė protestą

Joniškio „Delikateso“ (19-18) komanda iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Šįkart savo žiūrovų akivaizdoje Roberto Giedraičio auklėtiniai 88:86 (18:18, 31:21, 22:20, 17:27) palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (27-10), tačiau pralaimėjusi komanda pateikė protestą dėl rungtynių baigties.

Pagal NKL nuostatus, sprendimą dėl protesto patenkinimo ar atmetimo priima NKL drausmės komisija. NKL drausmės komisija protestus svarsto ir sprendimus priima kaip pirmoji instancija, daugiausiai per 3 (tris) kalendorines dienas nuo protesto pateikimo dienos.

Likus 4 minutėms „Delikatesas“ dar turėjo 6 taškų pranašumą (82:76), bet Aurimas Urbonas smeigė tritaškį, Edvinas Jezukevičius pridėjo dvitaškį ir svečiai priartėjo iki 81:82.

Netrukus A. Urbonas pasižymėjo dar vienu tolimu metimu ir „Sūduvai-Mantingai“ suteikė 2 taškų persvarą, bet prasidėjus paskutinei minutei rezultatą išlygino Karolis Lukošiūnas.

„Delikatesui“ pergalę išplėšė Šarūnas Valunta, likus 6 sekundėms pataikęs abu baudos metimus. Lemiamas Gedimino Navicko tritaškis skriejo pro šalį.

„Delikatesas“: Rokas Stankevičius 24 (9/13 metimai), Karolis Lukošiūnas 17 (5 rez. perd.), Šarūnas Valunta 11 (6 rez. perd.), Šarūnas Beniušis 9 (7 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 8 (2/3 trit.), Rytis Pipiras 7.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Urbonas 25 (6/8 trit., 8 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 19 (4/8 trit.), Aurimas Kieža 13 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Edvinas Jezukevičius 10, Martynas Zigmantavičius 8.

„Šilutės“ šturmą atlaikę „Telšiai“ pasiekė pergalę namuose

„Telšių“ (21-16) klubas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) savaitgalį pradėjo pergalingai. Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 87:79 (26:22, 19:18, 23:21, 19:18) įveikė „Šilutės“ (18-18) ekipą.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui šeimininkai pirmavo 68:61, tačiau per pirmąją ketvirčio minutę kaip mat priartėję svečiai savo deficitą nurėžė iki trijų taškų (68:71).

Nuo šio momento susitikimas vyko taškas į tašką, bet galų gale iniciatyvą perėmė „Telšiai“. Vilius Pocius pataikė dvitaškį, Ignas Razutis pridėjo floaterį, o Ovidijus Kaminskis realizavo baudos metimą ir iki mačo pabaigos likus mažiau nei dviems minutėms, šeimininkai įgijo 9 taškų persvarą (84:75).

Svečiai paprašė minutės pertraukėlės, tačiau Byrono Sanfordo tritaškis tikslo nepasiekė, Evaldas Džiaugys prasižengė, o V. Pocius įtvirtino „Telšių“ pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs I. Razutis pelnė 14 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 2/2 baudos), atliko 6 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, 4 kartus suklydo ir surinko 19 naudingumo balų.

„Telšiai“: Ignas Razutis 14 (6/9 dvit.), Ovidijus Kaminskis 13, Vilius Pocius 11 (9 atk. kam.).

„Šilutė“: Andrius Gaidys 20 (2/6 trit.), Evaldas Džiaugys (6/11 dvit.) ir Byronas Sanfordas (9/10 baudos) po 19.

Lemiamą Gargždų SC spurtą įkvėpęs V. Pečiukas nukalė savo ekipos pergalę

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė Gargždų SC (17-17), kuris savų žiūrovų akivaizdoje 88:77 (17:20, 21:16, 30:19, 20:22) pranoko Mažeikių „Erelius“ bei pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.

Šeimininkai susitikimo eigą perlaužė po ilgosios pertraukos. Vaidotas Pečiukas pataikė du tritaškius iš eilės bei realizavo baudų metimus, o dar po vieną tolimą metimą pataikę Aidas Viršilas bei Simonas Serapinas padidino savo ekipos persvarą iki 10 taškų (62:52).

Prieš nuaidint trečiojo kėlinio sirenai, dvitaškį atseikėjo Ernestas Jonkus ir šeimininkai prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 13 taškų pranašumą – 68:55. Per likusią susitikimo dalį svečiai rimčiau pasipriešinti nebesugebėjo ir turėjo pripažinti varžovų pergalę.

Būtent lemiamą spurtą užkūręs V. Pečiukas savo komandoje žaidė naudingiausiai. Jis per 20 minučių pelnė 21 tašką (4/6 dvit., 3/5 trit., 4/4 baudos), atliko 6 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį bei surinko 28 naudingumo balus.

Gargždų SC: Vaidotas Pečiukas 21 (4/6 dvit., 3/5 trit.), Ernestas Jonkus (2/9 trit.) ir Simonas Serapinas (4/8 trit.) po 14, Laurynas Lučinskas 10 (5/7 dvit.).

„Ereliai“: Haroldas Saprykinas 25 (4/6 dvit., 3/5 trit., 27 naud. bal.), Mantvydas Staniulis 17 (3/6 trit.), Tomas Zdanavičius 12 (16 atk. kam., 25 naud. bal.), Quintonas Campbellas 10 (3/11 metimų).

„Ežerūno“ krepšininkai išvykoje patiesė Tauragės klubą

Molėtų „Ežerūno“ ekipa (16-20) iškovojo dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), išvykoje 89:81 (17:20, 24:27, 21:14 27:20) įveikusi Tauragės krepšinio klubą (13-22).

Rungtynių pradžioje didesnę energiją demonstravo tauragiškiai ir iki ilgosios pertraukos išlaikė nedidelį šešių taškų pranašumą.

Visgi trečiajame ketvirtyje „Ežerūnas“ surengė spurtą ir kėlinį laimėję 21:14, lemiamoje atkarpoje varžovų nebeprisileido.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Jonas Zakas, surinkęs 27 taškus, atkovojęs 4 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

Dar 23 taškus, 6 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus „Ežerūnui“ pridėjo Arnas Beručka.

Tauragės klube ypač solidžiai pasirodė Paulius Morkeliūnas, pasižymėjęs 32 taškais bei 4 atkovotais kamuoliais.

Tauragės krepšinio klubas: 32 Paulius Morkeliūnas, Liudas Radavičius 11, Tadas Sebežiovas ir Raidas Nacius po 10.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 27, Arnas Beručka 23, Ignas Lukošius 13, Kostas Jonuška 11 (12 atk. kam.)

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė