Naujienos kraunasi...

Normantas – apie "Ryto" veidą, artėjantį mūšį su "Žalgiriu" ir debiutą rinktinėje

Normantas – apie "Ryto" veidą,  artėjantį mūšį su "Žalgiriu" ir debiutą rinktinėje
LKL nuotr.
Trylika pergalių iš eilės, kova dėl vietos pačioje turnyro lentelės viršūnėje ir vos vienas pralaimėjimas iki šiol. Toks yra dabartinio Vilniaus „Ryto“ paveikslas „Betsafe-LKL“ čempionate. Sostinės ekipai tokius rezultatus padeda pasiekti ir vis svarbesnį vaidmenį komandoje atliekantis Margiris Normantas.

Praėjusiame sezone, dar žaisdamas Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje, M. Normantas tapo „Metų proveržiu“. Įspūdingas sezonas jį iškart sugrąžino į gimtąjį Vilniaus miestą – gynėjas antrą kartą grįžo į „Rytą“.

25 metų krepšininkui šis pergalėmis nusėtas sezonas sostinėje – lygiai taip pat sėkmingas. Po 23 minutes žaidžiantis M. Normantas prie komandos pasirodymo prisideda 9,5 taško, 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir 9,7 naudingumo balo vidurkiais.

Kalbėdamas su LKL.lt krepšininkas pripažįsta – dabar, kai rezultatai tokie geri, komandos viduje iš tikrųjų jaučiamas pakylėjimas

„Kol komanda laimi, tol viskas gerai. Viskas labai paprasta. Nuotaikos komandoje ir aplink ją yra labai geros. Tas akivaizdu ir smagu būti to dalimi“, – sakė M. Normantas.

Vilnietis savo miesto komandą jau spėjo pamatyti visokią. Vienu metu vien žaidimas joje atrodė kaip svajonė, vėliau teko ją ir palikti, o dabar, sugrįžus ir į ekipą ir į pergalių kelią, M. Normantas kalba apie gerą balansą ir komandos draugus kovotojus.

„Dabartinis „Rytas“ yra alkanesnis gynyboje. Turime ir gerai nušlifuotą branduolį. Arnas Butkevičius likęs, Gytis Radzevičius antrą sezoną čia, Maurice’as Ndouras, Ivanas Buva – visi jie yra kovotojai, visi atiduoda viską komandai. Geras balansas tarp lietuvių ir užsieniečių kovotojų“, – sakė krepšininkas.

Plačiau apie dabartinį „Rytą“ M. Normanto akimis, krepšininko debiutą Lietuvos rinktinėje ir artėjantį mūšį su Kauno „Žalgiriu“ – interviu:

– Kaip jūs pats manote, kas formuoja tą gerą branduolį komandoje, apie kurį užsiminėte?

– Sporto direktorius su treneriu atliko tikrai gerą darbą. Jie rinkosi žaidėjus su gerais charakteriais. Aš nesakau, kad tai unikalus atvejis, nes „Lietkabelyje“ irgi buvo gera rūbinė. Bet tai labai svarbu komandai. Rūbinė persikelia ir į aikštelę, tas jaučiasi.

– Ką jums reiškia būti šios komandos dalimi?

– Visų pirma, man labai gera dėl to, kad esu vilnietis ir atnešu savo indėlį į miesto komandą. Gera žinoti, kad galiu padėti savo komandai. Tai geras jausmas, už kurį esu dėkingas ir treneriui – jis atranda stipriąsias puses, labai pasitiki. Kol viskas pavyksta, tol labai lengva kalbėti, bet reikia tikėtis, kad taip ir liks ateityje.

– O prieš kiek laiko jūs supratote, kad visa tai gali būti realu? Kada supratote, kad gyvensite iš krepšinio?

– Tikrai dar nesukaupiau tiek daug patirties, kad galėčiau kalbėti apie jaunystės laikus. Aš tik prieš kokius šešerius, gal septynerius metus supratau, kad galiu žaisti krepšinį, kažką jame pasiekti. Todėl dabar galiu pasakyti tik viena – viskas susideda į darbą ir į sėkmę, jei paminėtume traumų faktorių.

– Būdamas dar jaunesnis, žaisdavote Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos rinktinėje. Tada neatrodė, kad tai – kelio pradžia?

– Ne, ne, tada aš nieko negalvojau. Savo malonumui su draugais pažaisdavau, kartais pasisekdavo. Aišku, visada lankiau krepšinio mokyklas, pas gerus trenerius patekdavau. Viskas palaipsniui taip ir išsivystė.

– O jūs žinote dar bent vieną Lietuvoje žinomą Margirį?

– Ne, kiek galvoju, tiek neprisimenu jokio kito Margirio. Bent krepšinyje tai tikrai nesugalvoju.

– Neseniai įvyko ir ilgai lauktas jūsų debiutas Lietuvos rinktinėje. Kaip atrodė tas pirmasis kartas vilkint Lietuvos marškinėlius?

– Didelių lūkesčių rinktinėje aš niekada neturėjau. Vienintelis lūkestis – būti joje. Džiugu, kad priaugau tokį lygį, kai esu kviečiamas. Nors tai ir atrankos langai, bet tai vis dėlto yra rinktinė. Tikrai geras jausmas būti rinktinės dalimi. Kalbant apie lygį ir jausmą rinktinėje, tai ten radau tą, ko ir tikėjausi – labai gera darbo etika, geras kolektyvas. Visi pažįstami, gera atmosfera. Maždaug to ir tikėjausi, visa tai susideda į gerą laiką ir stiprią patirtį. Žinoma, tai vienos svajonės išsipildymas. Dabar reikia svajoti toliau – norėtųsi išbėgti su Lietuvos marškinėliais ir kokiame rimtame turnyre. Toliau dirbsiu ir tikėsiuosi, kad pavyks tai padaryti.

– Mindaugas Lukauskis yra sakęs, kad visus karjeros nuopelnus įvertins tik baigęs karjerą – mat dabar nėra tam laiko, nes viskas vyksta gana greitai. O jūs jau tikrai spėjote įvertinti šį svajonės išsipildymą?

– Turbūt taip ir yra. Pradžioje jausmas truputį kaip sapne, nelabai supranti, kaip čia atsidūrei, bet viduje jauti, kad visa tai tiesiog gera. Vėliau supranti, kad tai didelis įvertinimas. Greičiausiai ir baigęs karjerą su šypsena prisiminsiu tokius dalykus. Tikrai ne kiekvienas į rinktinę patenka, tai bus nuostabu prisiminti.

– O kaip atrodė jūsų pakvietimas į rinktinę?

– Iš pradžių patenki į išplėstinį sąrašą, apie tai sužinai iš klubo. O kai treneris suformuoja dvyliktuką, tada susiranda tave asmeniškai – tikrai nieko stebuklingo, paskambina, parašo žinutę, pasveikina, pakviečia, pasikalbi ir eini ruoštis.

– Spėjote iš arčiau pažinti naują trenerį Kazį Maksvytį. Koks tai treneris jūsų akimis?

– Atmosferą treneris sukuria aplink save, visi jaučia norą kovoti už jį ir už Lietuvą. Tai dviguba motyvacija. Tarp žaidėjų ir trenerių tikrai geras ryšis, treneris turi gerą aurą, tas ir jaučiasi.

– „Betsafe-LKL“ čempionate jau prasidėjo antrasis varžybų ratas. Kokį čempionato lygį matote šiais metais?

– Bendras lygis, manau, nei nukrito, nei pakilo. Tiesą sakant, labiausiai žiūrime į save, todėl kol kas vaizdas džiugina. Turėjome labai skaudų pralaimėjimą prieš Uteną, bet turbūt būtent tas vakaras mums ir leido atsispirti neblogam šuoliui į viršų. Supratome, kad negalime taip žaisti, pamatėme esmines klaidas, o dabar seka gera serija.

– Atrodo, kad vis ryškesniu jūsų asmeniniu koziriu tampa darbas gynyboje. Kaip yra iš tikrųjų?

– Faktas, kad per penkerius metus jau atradau savo stilių. Užsikabinau ant to. Dabar matau, kad šitame lygyje galiu gintis prieš bet ką. Gintis leidžia ir kūnas, nes reikia labai daug kovoti dėl savo pozicijos. Galiu pavadinti tai savo koziriu, bet jaučiu, kad gerėju ir puolime. Per pastaruosius metus gavau daugiau pasitikėjimo, tai ir puolime atsirišo rankos.

– Sausio pabaigoje laukia mūšis su „Žalgiriu“. Kartą Kauno ekipą jau įveikėte, o kaip manote, kokius šansus turite dabar?

– Negaliu sakyti, kad dabar jie daug stipresni. Visi matome jų formą, bet apie varžovą kalbėti nenoriu. Žinau, kad yra šansas užsikabinti. Ant popieriaus jie tikrai stipresni – tai kitos sutartys, kiti pinigai. Todėl negaliu sakyti, kad mes imsime ir padarysime, bet tikrai yra šansas. Turime gerą galimybę užsikabinti, nes ir artimiausios rungtynės Vilniuje, ir Citadele KMT turnyras Vilniuje. Kad yra šansas, tai tikrai. Tai vienas didesnių šansų. Kaip daug kas kalba, taip turbūt ir yra. Turime eiti ir susikauti.

– O tai nekelia papildomo spaudimo?

– Ne, kaip tik tai motyvuoja. Mes žinome, kad jie yra favoritai. Nors ir minimalūs, bet favoritai. Mums nuo to tik geriau. Manau, kad jie jaus didesnę įtampą nei mes.

– Iki sezono pabaigos komandoje lieka M. Ndouras. Ko tai prideda dabartiniam „Rytui“?

– Visiems lengviau, kai yra aiškumas. Komandai nereikia nieko naujo ieškoti, viskas aiškiau. Duok dieve be traumų, o kad jis mums prideda nerealiai daug, tai mato visi. Labai judrus, aukštas, talentingas ir kovingas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ toliau tęsia komandos komplektavimo darbus. Komandos sudėtį  papildė 24-erių metų, 203 cm ūgio puolėjas Justinu Marcinkevičiumi, su kuriuo pasirašyta
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Praėjusį sezoną Islandijoje pradėjęs bei žiemos pradžioje į Lietuvą grįžęs Tomas Zdanavičius vėl rungtyniaus užsienyje.Vilnietis pasirašė su vienu garsiausių Slovakijos krepšinio
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Sausio pabaigoje Kauno "Žalgiris" paskolino dublerių komandai atstovavusį Dominyką Stenionį Kėdainių "Nevėžis-Optibet" klubui.Pasibaigus sezonui "Žalgiris" nusprendė
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Sezoną Šiaulių "Šiauliai-7bet" komandoje užbaigęs Issufas Sanonas karjerą tęs gimtosios Ukrainos ekipoje.2018 metais NBA naujokų biržoje Vašington "Wizards"
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje apsilankė daugiausiai rezultatyvių perdavimų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istorijoje atlikęs Žygimantas Janavičius.Praėjusį
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Lietuvos krepšinio vicečempionų Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas grįžo į gimtinę ir pasidalino savo sezono įspūdžiais serbiškos
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Geriausias šio sezono LKL treneris Giedrius Žibėnas šiemet neturėjo progos šalia šoninės linijos pasigalynėti su Kaziu Maksvyčiu. Pastarasis girgždančio Kauno „Žalgirio“
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Du sezonus Vilniuje praleidęs ir 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono naudingiausiu žaidėju tapęs Ivanas Buva palieka sostinę – Vilniaus „Rytas“ skiriasi su
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
„Šiaulių“ krepšinio klubas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir nusprendė nebepratęsti sutarties su Ernestu Jonkumi. Įžaidėjas geltonuosius marškinėlius vilkėjo
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
Dar šios savaitės pradžioje Vilniaus „Ryto“ komanda iškilmingoje ceremonijoje gavo LKL aukso žiedus. Vieną iš jų klubas pardavė aukcione už keturženklę sumą.Beveik
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Nuo beveik niekam negirdėto asistento ir laikinojo trenerio – iki ilgametę sausrą Vilniuje žaibiškai nutraukusio ir šlovę pelniusio stratego. Tokį kelią Giedrius Žibėnas sukorė
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
Pirmą kartą karjeroje čempionu tapęs Vilniaus "Ryto" atakų lyderis Ivanas Buva karjerą tęs labai toli nuo Lietuvos.Kroatas 15min.lt sporto redaktoriui Kęstui Rimkui prasitarė, kad keliasi
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Lietuvos čempionu bei finalo MVP tapęs Vilniaus "Ryto" kapitonas Arnas Butkevičius netrukus gali apsivilkti Kauno "Žalgirio" marškinėlius.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
2021-2022 metų sezono „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams pirmadienį įteikiami čempionų žiedai, iškilmingoje
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
„Beviltiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas“, „istorinė nesėkmė“, „amžiaus fiasko“, „didžiausia visų laikų LKL sensacija“ – tokios
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės (1)
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai savo profesionalų karjerą pradėjo prieš jau beveik 25-erius metus, kai 1997-ųjų rudenį su Alytaus „Alitos“ klubo
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL čempionate debiutuosiantis "Gargždų" klubas penktadienį oficialiai pristatė pirmąjį naujoką.Juo tapo kretingiškis Aurimas Urbonas praėjusį sezoną  vilkėjęs Marijampolės
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
Šiandien Dailės galerijoje buvo priimti „Lietkabelio“ krepšininkai, jų treneriai, klubo vadovai ir įteiktos padėkos už Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams, pirmadienį bus įteikti čempionų žiedai.Žiedus kuriantys PREMIÈRE
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis jau kibo į ankstyvuosius pasiruošimo naujajam sezonui darbus bei kartu su klubo vadovybe darbuojasi vasaros žaidėjų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
Antradienį Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Portalas LKL.lt lygos aistruoliams pristato paskutinį šio sezono gražiausių momentų rinkinį, kuriame – epizodai iš „Betsafe-LKL“ didžiojo ir mažojo finalų serijų.Penketuką
Žibėnas: daug kas mus nurašė, buvome nekenčiamiausia komanda, bet skaičiai nemeluoja
Žibėnas: daug kas mus nurašė, buvome nekenčiamiausia komanda, bet skaičiai nemeluoja
Vilniaus „Rytas“ po 12 metų pertraukos sugrąžino Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) titulą į sostinę, o ekipos treneris Giedrius Žibėnas po lemiamo
Dramatiškame finalo trileryje triumfavęs "Rytas" sugrąžino LKL titulą į Vilnių
Dramatiškame finalo trileryje triumfavęs "Rytas" sugrąžino LKL titulą į Vilnių
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Stebuklingai pabaigoje sužaidęs "Rytas" – per žingsnį iki titulo
Stebuklingai pabaigoje sužaidęs "Rytas" – per žingsnį iki titulo
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi finalo kovos, kuriose dėl titulo grumiasi Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.Ketvirtajame serijos
"Žalgiris" sezoną baigė pergalingai
"Žalgiris" sezoną baigė pergalingai
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažojo finalo serija – baigta.Kauno „Žalgiris“ svečiuose 89:76 (23:26, 21:14, 23:15, 22:21) įveikė „Šiaulius-7bet“,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime