Naujienos kraunasi...

Nuo Kinšasos iki Kauno: spalvinga ir banguota "Žalgirio" naujoko karjeros kelionė

Autorius: Krepšinis.lt.


„Praeityje vienu talentingiausių pasaulio krepšininkų laikytas žaidėjas atvyksta į Kauną“. Toks sakinys pats savaime neatrodo stulbinančiai, tačiau nuostabą kelia tai, jog toji praeitis nėra dvidešmities ar penkiolikos metų senumo, o aptariamasis krepšininkas – vos 25-ių metų amžiaus, rašo Krepšinis.lt.

„Matyti tokį talentingą devyniolikmetį – tikra beprotybė. Tik keli krepšininkai sugeba būdami tokio jauno amžiaus vadovauti savo komandai. Emmanuelis Mudiay bus geresnis, nei aš kada nors buvau, jis jau yra geresnis, nei aš buvau tokiu amžiaus. Jis turi progą nuveikti šį tą labai, labai ypatingo“.

Galima atleisti tai daliai „Nuggets“ sirgalių, kuri po šių itin skambių krepšinio šlovės muziejaus nario Jasono Kiddo žodžių patikėjo, jog jų klube nutūpė tikras krepšinio deimantas. Tačiau praėjus nepilniems šešeriems metams Mudiay rungtyniaus ne NBA Visų žvaigždžių rungtynėse, o Kauno „Žalgirio“ klube.

Kongo Demokratinės Respublikos sostinėje Kinšasoje gimusio įžaidėjo kelionė nuo Kongo upės baseino iki Kauno Nemuno salos – daugiau nei spalvinga. Joje pasitaikiusių vingių, kliūčių bei posūkių užtektų ir pilnai profesionalo karjerai. Su ja susipažinus darosi sunku patikėti, jog Mudiay vis dar vos 25-eri.

Į Jungtines Amerikos Valstijas Emmanuelis su dviem vyresniais broliais ir mama atvyko dar vaikystėje. Šeimos tėvas Jeanas-Paulis Mudiay pasitraukė iš pasaulio po 1998-ais patirto širdies smūgio, o viena trijų vaikų Kinšasoje aprūpinti nesugebėjusi krepšininko mama ryžosi išvykti į Arlingtoną Teksaso valstijoje, kur po metų prie jos prisijungė ir visi trys jos sūnūs.

Prancūzakalbis vaikas Teksase ėmėsi mokytis aplink skambėjusios anglų kalbos ir jau neužilgo atrado ryšį su bendraamžiais užmegzti padėjusį savo pašaukimą – krepšinį. Vidurinėje mokykloje išskirtiniu talentu ir fiziniais gebėjimais išsiskyręs gynėjas pripažinimo sulaukė jau šiame savo gyvenimo etape: 2014-ais metais interneto svetainė rivals.com Mudiay reitingavo antruoju talentingiausiu savo kartos krepšininku visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Talentingam gynėjui stipendijų pasiūlymus pateikė Arizonos, Beiloro, Kanzaso ir Kentukio universitetai, tačiau žaidėjas pasirinko galimybę rungtyniauti NBA ir NCAA čempiono titulus iškovojusio Larry Browno vadovaujamoje „Southern Methodist University“ komandoje.

Visgi suvienyti savo jėgas su „įžaidėjų užkalbėtoju“ JAV vadinamu strategu afrikiečiui galiausiai neteko. Sulaukęs 18-os metų amžiaus Mudiay atšaukė žodinį susitarimą su SMU komanda ir pasirašė vieno sezono trukmės 1,2 milijono JAV dolerių vertės sutartį su Kinijos CBA pirmenybėse besivaržančia Guangdongo „Southern Tigers“ ekipa.

JAV sporto apžvalgininkai ėmė kelti abejones tokio žingsnio pagrįstumu. Jų manymu, Mudiay tobulėjimui daugiau naudos būtų davusi stažuotė NCAA pirmenybėse. Visgi afrikietis savo pasirinkimą motyvavo noru finansiškai prisidėti prie savo šeimos gerbūvio.

Nors dalis ekspertų Emmanueliui klijavo galimo pirmojo 2015-ųjų NBA naujokų biržos šaukimo etiketę, sezonas Kinijoje numušė įžaidėjo akcijas. Vos 10 reguliariojo sezono rungtynių sužaisti spėjęs krepšininkas patyrė traumą, po kurios į aikštę grįžo tik dviem atkrintamųjų varžybų susitikimam.

„Southern Tigers“ ekipoje Mudiay fiksavo solidžius 18 taškų, 6,3 atkovoto kamuolio ir 5,9 rezultatyvaus perdavimo vidurkius, tačiau sezoną sujaukusi trauma ir žaidėjo pasitraukimas iš į NCAA pirmenybes nukreipto skautų dėmesio lauko gerokai sumažino NBA klubų susidomėjimą.

2015-ųjų naujokų biržos naktį savo pavardes aukščiau nei Mudiay išgirdo Karl-Anthony Townsas, D'Angelo Russellas, Jahlilas Okaforas, Kristapas Porzingis, Mario Hezonja ir Willie Cauley-Steinas. Iš Kinšasos pro Teksasą ir Guangdongą į NBA atvykusį įžaidėją septintuoju šaukimu pasirinko Denverio „Nuggets“.
Adnet media icon

Jau savo debiutinėse rungtynėse krepšininkas pademosntravo tiek savo nenuginčijamą talentą, tiek ir plačiai žiojinčias savo žaidimo spragas. Dvikovoje su Hjustono „Rockets“ Mudiay pasižymėjo 17 taškų ir 9 rezultatyviais perdavimais bei sprendimų priėmimo gebėjimo trūkumą iliustravusiomis 11 klaidų.

Pirmajame krepšininko NBA sezone „Nuggets“ nusprendė investuoti į jo tobulėjimą ir suteikė jam startinio įžaidėjo poziciją. Trenerių štabo pasitikėjimą Mudiay pagrindė keliomis sėkmingomis akimirkomis – kovo mėnesį žaidėjas pradėjo penkeriose rungtynėse rinkdamas po 21,6 taško (44 proc. tritaškių), 4,6 atkovoto kamuolio ir 6,4 rezultatyvaus perdavimo – tačiau jau pirmajame sezone krepšininkui prilipo visą NBA karjerą jį lydėjusi etiketė: „nestabilus“.

Sezono pabaigoje Mudiay buvo išrinktas į antrąjį simbolinį geriausių lygos naujokų penketuką, bet tai nesutrukdė „Nuggets“ kitų metų biržoje taip pat septintuoju šaukimu pasirinkti dar vieną įžaidėją – kanadietį Jamalą Murray.

Konkurencinėje kovoje sėkmingiau startavęs Mudiay vienose pirmųjų sezono rungtynių su Bostono „Celtics“ pasižymėjo 24 pirmame kėlinuke pelnytais taškais. Simboliška, jog šį įspūdingą pasirodymą krepšininkas surengė po rungtynių, kuriose nepataikė nė vieno iš 7 iš žaidimo atliktų metimų.

Lygiai pusę sezono komandos startinio įžaidėjo vaidmenyje praleidęs krepšininkas galiausiai sulaukė pažeminimo pareigose. Įdomu, jog žaidėją iš starto penketuko išstūmė ne Murray, o 34-erių metų veteranas Jameeras Nelsonas, o pats Mudiay sezoną užbaigė nebegaudamas žaidybinio liko Mike'o Malone'o rotacijoje.

Trečiajame sezone afrikietis ant parketo vidutiniškai praleido po 18 minučių – beveik dvigubai mažiau, nei debiutiniais metais – o mainų lango užsidarymo dieną „Nuggets“ nutraukė sąsajas su Mudiay išsiųsdami jį į Niujorko „Knicks“ ekipą.

Įžaidėjas „Knicks“ klube, jo paties žodžiais, iš naujo atrado Denveryje prarastą meilę krepšiniui ir 2018-19 metais sužaidė geriausią karjeros sezoną. Po 14,8 taško, 3,3 atkovoto kamuolio ir 3,9 rezultatyvaus perdavimo rinkęs Mudiay tapo laisvuoju agentu, tačiau galiausiai priėmė minimalios vertės (1,8 mln. JAV dolerių) Jutos „Jazz“ pasiūlymą

Kodėl solidžia statistika pasižymėjusiam tuomet vos 23-ejų metų amžiaus įžaidėjui NBA klubai nepasiūlė pelningesnio ar ilgesnės trukmės kontrakto? Atsakymų į šį klausimą – daugiau negu vienas.

Pagrindine žaidėjo silpnybe įvardijamas jo prastas taiklumas atakuojant krepšį iš tolimosios distancijos. Per savo NBA karjerą Mudiay realizavo vos 32 procentus mestų tritaškių, nors nė viename sezone jo tolimų metimų vidurkis neviršijo 3,6 per rungtynes.

Negana to, nors žaidėjas yra laikomas itin pavojingu dėl savo prasiveržimų, jo taiklumas atakuojant iš po krepšio taip pat nekelia susižavėjimo. Tik „Jazz“ klube, kuriame Mudiay žaidė 2019-20 metų sezone, jam pavyko perkopti lygos vidurkį ir iš po krepšio realizuoti 59 proc. atliktų metimų.

Žemas efektyvumas dviejose NBA klubų pastaraisiais metais itin stipriai akcentuojamose aikštės zonose atsispindėjo ir išplėstinėje statistikoje. Mudiay sėdint ant suolo „Jazz“ per 100 atakų vidutiniškai pelnydavo 6,5 taško daugiau, nei afrikiečiui esant aikštėje.

Jutos ekipa tapo vienintele įžaidėjo karjeros stotele, kurioje jo neigiama įtaka komandos gynybiniams rodikliams nebuvo ryški. Iki paskutinio NBA sužaisto sezono Mudiay esant aikštėje varžovai kasmet per 100 atakų pelnydavo 3-4 taškais daugiau, nei jam sėdint ant suolo.

Net ir akivaizdūs talento blykstelėjimai galiausiai tapo per retu reiškiniu afrikiečio žaidime. Per savo NBA karjerą 300 rungtynių sužaidęs krepšininkas 32 kartus pelnė 20 ar daugiau taškų, tačiau dvejose rungtynėse iš eilės tą padaryti jam pavyko vos tris sykius.

Nepaisant to, žvelgiant į žaidėją iš NBA lygos išgujusią statistiką derėtų nepamiršti, jog žaidėjui vis dar vos 25-eri. Atvykimas į Senąjį žemyną, kur jo laukia „Jazz“ dukterinėje G-lygos komandoje jį jau „čiupinėjęs“ Martinas Schilleris bei Denverio „Nuggets“ komandoje kartu su juo sezoną sužaidęs Joffrey Lauvergne'as gali padėti krepšininkui atsiskleisti gražiausiomis spalvomis.

Jei „Žalgirio“ trenerių štabui pavyks Mudiay produktyvumui suteikti stabilumo ir teisingai išnaudoti beprotiška žaidėjo atletiškumą, Kauno krepšinio sirgaliai gali įsiminti Kongo Demokratinės Respublikos įžaidėją kaip vieną įstabiausių atletų klubo istorijoje.

Visgi nereikėtų atmesti galimybės, jog metus be profesionalaus krepšinio praleidęs žaidėjas nesugebės prisitaikyti prie europietiškojo krepšinio subtilybių ir pakelti savo žaidimo į aukštesnį lygmenį.
Adnet media icon

Tokiu atveju „Žalgiris“ taptų jau penktuoju profesionaliu klubu Mudiay karjeroje, atsiminsiančiu žaidėją su kartoku „o kas būtų buvę, jeigu būtų buvę“ prieskoniu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
„Ule, ark už rinktinę, o ne čia“, – sekmadienį skriejo replikos iš tribūnų Kauno „Žalgirio“ kapitono Edgaro Ulanovo, svilinusio Panevėžio „Kalnapilio“
Jasikevičiaus auklėtinis apiplėštas Barselonos gatvėje
Jasikevičiaus auklėtinis apiplėštas Barselonos gatvėje
Šarūno Jasikevičiaus auklėtinis „Barcelonos“ klube Sertačas Šanli tapo vagystės auka – iš turko gatvėje pavogtas vertingas laikrodis, rašo Krepšinis.lt.Ispanijos
Žinutė "Barcelonai": Rubio ketina palikti NBA ir grįžti Kataloniją
Žinutė "Barcelonai": Rubio ketina palikti NBA ir grįžti Kataloniją
Nuo 2011 metų už Atlanto rungtyniaujantis 32-ejų Ricky Rubio svarsto apie galimybę baigti etapą NBA ir grįžti į Europą, rašo Krepšinis.lt.Apie tai atakuojantis gynėjas kalbėjo
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Kiek anksčiau sutartį su Rolandu Šmitu pratęsęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas artėjantiems metams išsaugojo dar vieną krepšininką.Kaune kartu su R.Šmitu
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
Gerų rezultatų tiek krepšinio aikštėje, tiek už jos ribų šį sezoną pasiekęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas grąžino 2021 metais paimtą 2 mln. eurų
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Laukiant mažojo ir didžiojo „Betsafe-LKL“ finalų, prisiminkime ne taip seniai vykusį ketvirtfinalio etapą, kuriame pirmą kartą po ketverių metų pertraukos rungtyniavo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“.Atkrintamosiose
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Sekmadienio Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje baigėsi LKL pusfinalio serija tarp vietos „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtose
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo, kokiomis poromis komandos dalinsis medalių komplektus.Kauno „Žalgiris“ pusfinalių etapą išvykoje uždarė
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Kauno „Žalgiriui“ uždarius pusfinalio seriją su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“, tapo aiškios ne tik didžiojo ir mažojo finalų poros, bet ir abiejų serijų iki trijų
Istorinio pasiekimo nuojauta: "Celtics" išlygino serijos rezultatą
Istorinio pasiekimo nuojauta: "Celtics" išlygino serijos rezultatą
Per visą NBA istoriją atkrintamosiose varžybose trimis pralaimėjimais startavusi komanda neišvengiamai pasitraukdavo iš kovos dėl titulo. Tačiau Bostono „Celtics“ gali pakeisti
Maldūnas: kai žaidžiame savo arenoje viskas yra daug lengviau
Maldūnas: kai žaidžiame savo arenoje viskas yra daug lengviau
Penktadienį Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Betsafe-LKL pusfinalio serijoje ir taip ją sugrąžino į Panevėžį – ketvirtasis
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Į savo areną po ilgokos pertraukos dėl čia vykusio Eurolygos finalo ketverto turnyro grįžęs Kauno „Žalgiris“ vietinių sirgalių nepradžiugino, rašo Krepšinis.lt.Žalgiriečiai
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pusfinalių kovos tęsiasi.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsigelbėjo gyvybiškai svarbiame mače, išvykoje
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
Penktadienį „Šiaulių“ klubo istorijoje baigėsi ilgas ir spalvingas etapas – vyr. trenerio postą paliko ilgametis ekipos treneris Antanas Sireika.Didžiąją dalį savo karjeros
Sireika palieka "Šiaulių" vyr. trenerio postą
Sireika palieka "Šiaulių" vyr. trenerio postą
„Nieko nėra amžino ir nieko nėra neįmanomo“, – šypteli vienas žymiausių krepšinio veidų Lietuvos istorijoje.Po 45 metų vyr. trenerio poste, iš kurių
"Žalgiris" oficialiai pratęsė sutartį su Šmitu
"Žalgiris" oficialiai pratęsė sutartį su Šmitu
„Betsafe-LKL“ atkrintamosiose pergales skinantis Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo artėjančio sezono komandos komplektacijos darbus ir pratęsė sutartį su vienu šio sezono
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmuoju finalo dalyviu užtikrintai tapo Vilniaus „Rytas“. Sostinės ekipa savo arenoje 90:85 (16:22, 26:16, 29:22,
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
Didelį deficitą Panevėžyje panaikinusiam Kauno „Žalgiriui“ liko vienas žingsnis iki sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ finalą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje
Žalgiriečiai išbandė naujai įrengtus "Dariaus ir Girėno teniso kortus"
Žalgiriečiai išbandė naujai įrengtus "Dariaus ir Girėno teniso kortus"
Aktyviai laisvalaikį leidžiantys kauniečiai ir miesto svečiai nuo šiol turės dar vieną puikią vietą, kurioje galės praleisti savo laisvalaikį ir sportuoti – Kauno „Žalgirio“
Baltos vėliavos nekeliantys "Celtics" pradėjo neįmanomą misiją Rytuose
Baltos vėliavos nekeliantys "Celtics" pradėjo neįmanomą misiją Rytuose
Bostono „Celtics“ sušvelnino bendrą santykį NBA Rytų konferencijos finale iki 1-3, išvykoje 116:99 (23:29, 27:27, 38:23, 28:20) įveikę Majamio „Heat“ klubą,
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Vilniaus „Ryto“ komanda žengė antrąjį žingsnį link Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo.Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 82:67 (21:25, 22:16, 18:10,
Po skaudaus finišo – Karaliaus abejonės dėl kito sezono: turiu gerai pagalvoti
Po skaudaus finišo – Karaliaus abejonės dėl kito sezono: turiu gerai pagalvoti
Po skausmingai pasibaigusio NBA Vakarų konferencijos finalo LeBronas Jamesas neslėpė turintis abejonių, ar dar tęsti karjerą NBA. NBA Vakarų konferencijos finalo ketvirtose rungtynėse pirmadienį
Spindėjęs Jokičius išsiuntė Jamesą atostogų: "Nuggets" – pirmąkart NBA finale
Spindėjęs Jokičius išsiuntė Jamesą atostogų: "Nuggets" – pirmąkart NBA finale
NBA Vakarų konferencijos finalo ketvirtose rungtynėse pirmadienį naktį Denverio „Nuggets“ 113:111 (34:28, 39:30, 16:30, 22:19) pranoko Los Andželo „Lakers“ ekipą ir seriją
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
Nelengva pergale Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris Garliavoje 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9) nugalėjo Panevėžio
Karjeros šou surengusio gynėjo vedama "Heat" – per žingsnį nuo finalo
Karjeros šou surengusio gynėjo vedama "Heat" – per žingsnį nuo finalo
Karjeros rungtynes sužaidusio gynėjo vedama Majamio „Heat” surengė įspūdingą spurtą ir atsidūrė per vieną pergalę nuo NBA finalo. „Heat” namuose 128:102 (30:22, 31:24,
Kaune – graikų ašaros: fantastiškai atsitiesęs "Real" – Eurolygos čempionas
Kaune – graikų ašaros: fantastiškai atsitiesęs "Real" – Eurolygos čempionas
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įspūdingu finalu finišavo Eurolygos sezonas, pasibaigęs „Real“ triumfu. Chuso Mateo auklėtiniai 79:78 (17:24, 28:21, 14:18,
Paguodos finale – lengva "Monaco" pergalė, o Šaro ir Roko "Barca" Kaune liko paskutinė
Paguodos finale – lengva "Monaco" pergalė, o Šaro ir Roko "Barca" Kaune liko paskutinė
Sekmadienio popietę Nemuno saloje stūksančioje Kauno „Žalgirio“ arenoje sužaistos Eurolygos finalo ketverto rungtynės dėl trečios vietos – mažasis finalas. Jame susitiko pusfinalyje
"Nuggets" atsidūrė maksimaliai arti finalo – trečią kartą iš eilės patiesė "Lakers"
"Nuggets" atsidūrė maksimaliai arti finalo – trečią kartą iš eilės patiesė "Lakers"
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Los Andželo „Crypto.com“ (buvusioje „Staples Center“) arenoje vykusiose trečiose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime