Naujienos kraunasi...

Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
fiba.com nuotr.
žaidėjai – Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius. Atakuojantieji gynėjai – Marius Grigonis ir Renaldas Seibutis. Lengvieji krašto puolėjai – Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis ir Edgaras Ulanovas. Vidurio puolėjai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Kažko trūksta?

Taip, nepaminėti liko tik vienos pozicijos žaidėjai Lietuvos rinktinėje – sunkieji krašto puolėjai. O to priežastis paprasta – vieninteliais tikrais ketvirtaisiais numeriais nacionalinėje komandoje galima laikyti vyriausią ir jauniausią rinktinės krepšininkus, toli gražu neprimenančius žaidėjų, galinčių užkamšyti šią plačiai atsivėrusią skylę – Paulių Jankūną ir Gytį Masiulį, rašo Alfa.lt.

Be abejo, sunkiaisiais puolėjais klubuose ar net rinktinėje pastaraisiais metais daugiau ar mažiau žaidė ir daug kitų Palangoje šiuo metu sportuojančių rinktinės kandidatų – M. Kuzminskas, J. Mačiulis, E. Ulanovas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ir net D. Sabonis.

Vis dėlto visi šie krepšininkai patogiau jaučiasi išnaudojami kituose vaidmenyse, tad rinktinės strategui Dainiaus Adomaičiui per iki pasaulio čempionato likusį mėnesį teks spręsti, kurių pozicijų ir žaidėjų sąskaitą verta lopyti ketvirtojo numerio grandyje atsivėrusią opą.

Kokie yra D. Adomaičio variantai?

Nenori, bet reikia

Pagrindiniai žaidėjai, kuriems Lietuvos rinktinėje piešiamas sunkiųjų kraštų vaidmuo, yra M. Kuzminskas ir J. Mačiulis.

Abu jie prie šios pozicijos buvo pratinami dar 2017 m. Europos čempionate, taip pat nesvetimas šis vaidmuo jiems buvo ir jų atstovautuose klubuose – atitinkamai Milano „AX Armani Exchange“ ir Atėnų AEK.

Tiesa, bent jau M. Kuzminskas ne sykį garsiai kalbėjo apie tai, jog arčiau krepšio rungtyniauti jam nėra prie širdies. Vilnietis pyko ant „AX Armani Exchange“ stratego Simone Pianigiani, kuris sulaužė jam prieš sutarties pasirašymą duotą pažadą ir Kuzią aikštėje laikė praktiškai vien sunkiojo krašto vaidmenyje.

Visgi atvykęs į rinktinės stovyklą 29 metų krepšininkas jau pakeitė savo toną ir kalbėjo apie tai, kad rungtyniauti ketvirtuoju numeriu jam nebūtų tokia didelė problema.

„Negaliu sakyti, kad noriu rungtyniauti trečiuoju numeriu, ir viskas. Šiais laikais krepšinis yra toks, kad gerai, kai žaidėjas gali žaisti keliose pozicijose. Manau, kad aš tai galiu daryti. Viskas priklausys nuo trenerio strategijos. Pavyzdžiui, 2017 m. Europos čempionate žaidžiau ketvirtojoje pozicijoje, tačiau žaisdavau kartu su Jonu Mačiuliu, su kuriuo galėdavome keistis gynyboje ar puolime atakuoti žaidėjus, prieš kuriuos turėdavome pranašumą. Man nėra svetimos abi pozicijos, o didesnė esmė yra ta, kaip mane išnaudoja“, – kalbėjo M. Kuzminskas.

Būtent puolėjo paminėtas J. Mačiulis turėtų tapti pagrindiniu D. Adomaičio pasirinkimu ieškant sunkiojo krašto puolėjo žemesnių komandos žaidėjų gretose.

Vos 198 cm ūgio, tačiau galingo kūno sudėjimo ir milžiniškos valios žaidėjas Atėnuose praėjusį sezoną žaidė beveik vien ketvirtuoju numeriu bei puikiai atitinka šiuolaikinio krepšinio tendencijas – jos verčia trenerius vis dažniau sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje laikyti žemesnius, tačiau vikresnius ir pataikyti iš toli galinčius žaidėjus.

Maža to, J. Mačiulis turėtų puikiai derėti su bet kuriuo iš rinktinės lyderių „centro“ pozicijoje – J. Valančiūnu arba D. Saboniu. Jie taip pat gali pataikyti iš toli, tačiau D. Adomaitis veikiausiai juos norės matyti baudos aikštelėje, kurioje dėl J. Mačiulio buvimo ir grėsmės ant tritaškio linijos NBA krepšininkams turėtų atsiverti dar daugiau erdvės.

„Jonui (Mačiuliui) ne naujiena buvo žaisti ketvirtojoje pozicijoje. Jis žaidė ir rinktinėje, žaidė ir klube, tad jis yra vienas iš tų, kuris gali žaisti abiejose pozicijose“, – kalbėdamas apie skylės ketvirtojoje pozicijoje kamšymą pirmiausia J. Mačiulį išskyrė ir D. Adomaitis.

Teks prisiminti įgūdžius

Kitas akivaizdus problemos sprendimas gali būti D. Adomaičio bandymas aikštėje „sukišti“ abu NBA vidurio puolėjus. Tokiu atveju ketvirtuoju numeriu tektų žaisti D. Saboniui, o tai jam taip pat nebūtų naujiena.

Nors per pastaruosius du sezonus jauniausias Arvydo Sabonio sūnus Indianos „Pacers“ gretose atsiskleidė kaip „centras“, o pernai sunkiuoju kraštu sužaidė vos kiek daugiau nei 10 proc. savo aikštėje praleistų minučių, dar pirmajame savo sezone NBA D. Sabonis rungtyniavo ketvirtuoju numeriu.

Nors 23 metų bokštas nėra pats patikimiausias metikas iš toli, žaisti sunkiuoju kraštu jam leidžia kitos žaidimo savybės – greitis, puikūs perdavimo įgūdžiai ir universalumas.

Žinant tai, jog tiek „Pacers“, tiek jo tėčio Arvydo didžiausias noras dar prieš kelis mėnesius buvo D. Sabonio tritaškių metimų taiklumo gerinimas, verta tikėtis, jog ir šis aspektas per kelis vasaros mėnesius bus pasistūmėjęs į priekį, o tai leistų lietuviui išvilioti iš baudos aikštelės varžovų sunkųjį kraštą ir taip palikti daugiau erdvės J. Valančiūnui.

Kiti variantai

Be jau įvardytų žaidėjų, į ketvirtojo numerio poziciją dar gali stumtis tokie krepšininkai, kaip E. Ulanovas, A. Butkevičius ar E. Bendžius. Visgi kiekvienas iš jų turi savų minusų.

E. Ulanovas ir A. Butkevičius fiziškai nedaug nusileidžia J. Mačiuliui, o savo klubuose jiems ne sykį teko užimti sunkiųjų kraštų pozicijas. Visgi abiejų krepšininkų ūgis nesiekia dviejų metrų, taip pat jiems, ypač A. Butkevičiui, dar kiek trūksta pataikymo iš toli, dėl to jiems sunkiau tapti vadinamaisiais „stretch four“ tipo žaidėjais, galinčiais žaisti ketvirtojoje pozicijoje ir išplėsti aikštę savo pataikymu iš toli.

Savo ruožtu situacija su E. Bendžiumi priešinga – jis turi itin taiklią ranką, tačiau stokoja fiziškumo, dėl to stabdyti grėsmingus varžovų ketvirtuosius numerius jam gali tapti praktiškai neįmanoma misija.

Teoriškai ketvirtuoju numeriu dar galėtų žaisti ir tokie krepšininkai kaip Martynas Echodas ar net Rokas Giedraitis, tačiau abu jie stokoja arba patirties (M. Echodo atveju), arba ūgio ir fiziškumo (R. Giedraičio atveju), dėl ko D. Adomaitis greičiausiai rinksis kitus variantus.

Kas jų laukia?

Ketvirtojo numerio problemai skirti ypatingą dėmesį D. Adomaitį verčia ne tik noras sustyguoti komandos žaidimą, bet ir laukiantys varžovai pasaulio čempionate.

Nors nei australų, nei kanadiečių gretose sunkieji krašto puolėjai negriežia pirmaisiais smuikais, abi komandos turi, ką pasiūlyti.

Ypač pajėgiai atrodo Kanados rinktinės ketvirtųjų numerių grandis, kurioje yra bent du solidūs NBA krepšininkai – vos prieš kelias savaites sutartį su San Antonijaus „Spurs“ sudaręs Trey‘us Lylesas ir Majamio „Heat“ gretose pernai rungtyniavęs Kelly Olynykas.

Be to, juos pakeisti gali dar ir prieš kelerius metus Pirėjo „Olympiakos“, o praėjusiame sezone – Malagos „Unicaja“ aprangą vilkėjęs Kyle‘as Wiltjeras.

Australų gretose stipriai išreikštų ketvirtųjų numerių mažiau – čia labiausiai išsiskiria lietuviams puikiai pažįstamas Brockas Motumas.

Visgi dar 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuvos rinktinei teko susidurti su itin galingu ir kartu aikštėje būti pasiruošusiu australų duetu – Andrew Bogutu ir Aronu Baynesu. Nors meistriškumu šie žaidėjai gal kiek nusileidžia lietuvių NBA aukštaūgiams, fizine jėga jiems sunkiai prilygtų bet kurios pasaulio čempionato komandos priekinė linija, tad lietuviams jau grupės etape tikrai bus ką veikti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
Praėjusią savaitę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai surengė keturių dienų stovyklą Birštone. Ten jiems buvo atliekamos įvairios procedūros ir, kaip sakė patys žaidėjai,
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
Antradienio vakarą sostinės „Siemens“ arenoje vykusiame Europos taurės mače Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iš karto leido atitrūkti Venecijos „Umana Reyer“
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
Vyriausiasis Vilniaus „Ryto“ komandos treneris Dainius Adomaitis pripažįsta faktą – antradienio Europos taurės rungtynės su Venecijos „Umana Reyer“ komanda bus žūtbūtinės.Europos
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
„Mūsų siekiamybė žaisti taip, kaip sužaidėme ketvirtame kėlinyje“, – po pergalingų rungtynių prieš „Šiaulius“ kalbėjo Vilniaus „Ryto“ strategas
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Vilniaus „Ryto“ (1/3) komanda Europos taurės turnyro B grupėje patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui bei turnyro lentelėje smuktelėjo į paskutinę vietą.Dainiaus Adomaičio vadovaujama
"Tofaš" lyderius išskyręs D.Adomaitis - apie "Ryto" psichologinę būseną ir rungtynių svarbą
"Tofaš" lyderius išskyręs D.Adomaitis - apie "Ryto" psichologinę būseną ir rungtynių svarbą
Vilniaus „Rytas“ antradienį ryte išskrido į Turkiją, čia trečiadienį Lietuvos komanda (1/2) žais ketvirtąsias „Eurocup“ rungtynes su Bursos „Tofaš“
Š.Jasikevičius: žaidėjai pajautė kas yra derbis; D.Adomaitis: tai - blogiausios sezono rungtynės
Š.Jasikevičius: žaidėjai pajautė kas yra derbis; D.Adomaitis: tai - blogiausios sezono rungtynės
Kauno "Žalgiris" sekmadienį iškovojo jau šeštąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), o intriga rungtynėse tarp dviejų "amžinų" varžovų susitikimą
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pirmojo pralaimėjimo Europos taurėje Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis akcentavo, kad komanda nesilaikė paruošto plano, daug klydo ir užstrigo prancūzų ekipos gynyboje. Vilniaus
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
Skambiai Europos taurės sezoną atidaręs Vilniaus „Rytas“ antradienio popietę išvyko į Prancūziją, kur rytoj sostinės krepšininkų laukia antrasis sezono mačas.„Ryto“
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
Ir toliau šiame sezone nenugalimo Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis po pergalės prieš Utenos „Juventus“ džiaugėsi auklėtinių pasirodymu.„Labai
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sezono starte turi prisibijoti net stipriausios Europos taurės komandos.Lyg ant sparnų antrąjį kėlinį sužaidę, o po ilgosios pertraukos pranašumą
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
Vilniaus „Rytas“ sėkmingai išlaikė pirmąjį kiek rimtesnį šio sezono iššūkį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).Vilniečiai namuose 85:75 nugalėjo Klaipėdos
D.Adomaitis: į aukštesnį lygį norintys išeiti žaidėjai sutinka žaisti už mažesnę algą
D.Adomaitis: į aukštesnį lygį norintys išeiti žaidėjai sutinka žaisti už mažesnę algą
Prasidėjus pirmosioms „Betsafe-LKL“ kovoms ir belaukiant šeštadienio dvikovos prieš Klaipėdos „Neptūną“ bei antradienio vyksiančios Europos taurės akistatos
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Kinijoje vykusiame pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė liko be medalių, be olimpinio kelialapio ir... be trenerio. Mūsų krepšininkams atiteko devintoji vieta, ji yra prasčiausia
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Dainius Adomaitis po paskutinių pasaulio čempionato rungtynių patvirtino, kad trauksis iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto.Atskleidęs, jog apie šį sprendimą galvojo dar
D.Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto
D.Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto
Lietuvos nacionalinei komandai dar liko sužaisti vienerias rungtynes Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate, tačiau žurnalistams jau tapo žinoma, kad iš vyriausiojo trenerio posto traukiasi
 NBA čempiono palaikymas: D.Adomaičio pykčio protrūkį pavadino nuostabiu
NBA čempiono palaikymas: D.Adomaičio pykčio protrūkį pavadino nuostabiu
Kanados rinktinės ir Toronto „Raptors“ vyriausiasis treneris Nickas Nurse'as solidarizuojasi su Lietuvos nacionalinės komandos strategu Dainiumi Adomaičiu.Šeštadienį D.
FIBA nusprendė cenzūruoti skandalingąją D.Adomaičio spaudos konferencijos kalbą
FIBA nusprendė cenzūruoti skandalingąją D.Adomaičio spaudos konferencijos kalbą
Visas savo mintis apie FIBA ir teisėjavimą pasaulio krepšinio čempionate išrėžusio Dainiaus Adomaičio kalba oficialioje FIBA paskyroje „YouTube“ buvo cenzūruota.Po staigiai
Po skaudžios nesėkmės D.Adomaitis mįslingai užsiminė apie "paskutinį kartą"
Po skaudžios nesėkmės D.Adomaitis mįslingai užsiminė apie "paskutinį kartą"
Po pralaimėtų prieš Prancūziją visas emocijas oficialioje spaudos konferencijoje išliejęs Dainius Adomaitis bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida buvo kiek santūresnis.Tiesa, išgirdęs
D.Adomaitis siuto iš pykčio: teisėjai iš mūsų atėmė pergalę (pritarė ir JV)
D.Adomaitis siuto iš pykčio: teisėjai iš mūsų atėmė pergalę (pritarė ir JV)
Lietuvos krepšinio rinktinė baigė pasirodymą Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate, tačiau patys komandos nariai įsitikinę, kad juos palaužė ne tik Prancūzijos krepšininkai,
Problema ar nepanaudotas rezervas? Lietuvos rinktinė pagal svarbų komponentą yra tarp prasčiausių Kinijoje
Problema ar nepanaudotas rezervas? Lietuvos rinktinė pagal svarbų komponentą yra tarp prasčiausių Kinijoje
Lietuvos rinktinė pirmajame pasaulio čempionato etape demonstravo pagirtinus rodiklius puolime – jie, kaip bebūtų keista, klydo mažiausiai iš visų 32 komandų, pagal pataikymą „iš
Sunkiai bluostą sudėjęs D.Adomaitis - apie prancūzų ir australų panašumus bei M.Kuzminsko žaidimo laiką
Sunkiai bluostą sudėjęs D.Adomaitis - apie prancūzų ir australų panašumus bei M.Kuzminsko žaidimo laiką
Nelengvai po pralaimėjimo Australijai užmigęs Dainius Adomaitis neturi laiko poilsiui – vos pabudęs jis su visa Lietuvos rinktine iš Donguano išskrido į netoli Šanchajaus
Savo klaidą išskyręs D.Adomaitis nori, kad komanda žaistų kaip antroje rungtynių pusėje
Savo klaidą išskyręs D.Adomaitis nori, kad komanda žaistų kaip antroje rungtynių pusėje
Lietuvos rinktinė gavo pirmąjį niuksą pasaulio čempionate, kai 82:87 nusileido Australijos krepšininkams.Komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po nesėkmės išskyrė dvi kardinaliai
D.Adomaitis į kitą etapą dar nesižvalgo: mintyse - tik laukiantis "finalas" prieš Australiją
D.Adomaitis į kitą etapą dar nesižvalgo: mintyse - tik laukiantis "finalas" prieš Australiją
Lietuvos rinktinė kol kas užtikrintai šuoliuoja per pasaulio čempionate jiems iškilusias kliūtis.Dvejas rungtynes bendru 77 taškų skirtumu laimėję lietuviai antrajame mače
NBA prieskonį turintį Kanados žaidimą išanalizavęs D.Adomaitis: tai - į puolimą orientuota komanda
NBA prieskonį turintį Kanados žaidimą išanalizavęs D.Adomaitis: tai - į puolimą orientuota komanda
Pirmąjį pasaulio čempionato išbandymą lengvu pasivaikščiojimu pavertę Lietuvos rinktinės krepšininkai jau ruošiasi antrajam turnyro susitikimui.Net 54 taškų skirtumu
Rinktinės sirgaliais didžiavęsis D.Adomaitis: padarėme tai, ką privalėjome
Rinktinės sirgaliais didžiavęsis D.Adomaitis: padarėme tai, ką privalėjome
Lietuvos rinktinė pirmajame pasaulio čempionato susitikime tarsi pamiršo, jog pateko į „mirtininkų“ vadinamą H grupę.Su pasimėgavimu rungtyniavę lietuviai net 101:47 nušlavė
Stringančiu internetu Kinijoje pasiskundęs D.Adomaitis išskyrė žaidėjų susikaupimą
Stringančiu internetu Kinijoje pasiskundęs D.Adomaitis išskyrė žaidėjų susikaupimą
Lietuvos rinktinės krepšininkai jau įsikūrė Kinijos Donguano mieste, o penktadienį galėjo išbandyti ir antraisiais jų namais artimiausią savaitę tapsiančią krepšinio areną.Vos
Lietuvių akys sekmadienį kryps į Australijos ir Kanados susitikimą - kam žadama pergalė?
Lietuvių akys sekmadienį kryps į Australijos ir Kanados susitikimą - kam žadama pergalė?
Savaitgalį prasidedančio pasaulio krepšinio čempionato laukiančių lietuvių akys neabejotinai labiausiai kryps į sekmadienio dvikovas – tądien pasirodys ne tik mūsų šalies

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime