Naujienos kraunasi...

Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
fiba.com nuotr.
žaidėjai – Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius. Atakuojantieji gynėjai – Marius Grigonis ir Renaldas Seibutis. Lengvieji krašto puolėjai – Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis ir Edgaras Ulanovas. Vidurio puolėjai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Kažko trūksta?

Taip, nepaminėti liko tik vienos pozicijos žaidėjai Lietuvos rinktinėje – sunkieji krašto puolėjai. O to priežastis paprasta – vieninteliais tikrais ketvirtaisiais numeriais nacionalinėje komandoje galima laikyti vyriausią ir jauniausią rinktinės krepšininkus, toli gražu neprimenančius žaidėjų, galinčių užkamšyti šią plačiai atsivėrusią skylę – Paulių Jankūną ir Gytį Masiulį, rašo Alfa.lt.

Be abejo, sunkiaisiais puolėjais klubuose ar net rinktinėje pastaraisiais metais daugiau ar mažiau žaidė ir daug kitų Palangoje šiuo metu sportuojančių rinktinės kandidatų – M. Kuzminskas, J. Mačiulis, E. Ulanovas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ir net D. Sabonis.

Vis dėlto visi šie krepšininkai patogiau jaučiasi išnaudojami kituose vaidmenyse, tad rinktinės strategui Dainiaus Adomaičiui per iki pasaulio čempionato likusį mėnesį teks spręsti, kurių pozicijų ir žaidėjų sąskaitą verta lopyti ketvirtojo numerio grandyje atsivėrusią opą.

Kokie yra D. Adomaičio variantai?

Nenori, bet reikia

Pagrindiniai žaidėjai, kuriems Lietuvos rinktinėje piešiamas sunkiųjų kraštų vaidmuo, yra M. Kuzminskas ir J. Mačiulis.

Abu jie prie šios pozicijos buvo pratinami dar 2017 m. Europos čempionate, taip pat nesvetimas šis vaidmuo jiems buvo ir jų atstovautuose klubuose – atitinkamai Milano „AX Armani Exchange“ ir Atėnų AEK.

Tiesa, bent jau M. Kuzminskas ne sykį garsiai kalbėjo apie tai, jog arčiau krepšio rungtyniauti jam nėra prie širdies. Vilnietis pyko ant „AX Armani Exchange“ stratego Simone Pianigiani, kuris sulaužė jam prieš sutarties pasirašymą duotą pažadą ir Kuzią aikštėje laikė praktiškai vien sunkiojo krašto vaidmenyje.

Visgi atvykęs į rinktinės stovyklą 29 metų krepšininkas jau pakeitė savo toną ir kalbėjo apie tai, kad rungtyniauti ketvirtuoju numeriu jam nebūtų tokia didelė problema.

„Negaliu sakyti, kad noriu rungtyniauti trečiuoju numeriu, ir viskas. Šiais laikais krepšinis yra toks, kad gerai, kai žaidėjas gali žaisti keliose pozicijose. Manau, kad aš tai galiu daryti. Viskas priklausys nuo trenerio strategijos. Pavyzdžiui, 2017 m. Europos čempionate žaidžiau ketvirtojoje pozicijoje, tačiau žaisdavau kartu su Jonu Mačiuliu, su kuriuo galėdavome keistis gynyboje ar puolime atakuoti žaidėjus, prieš kuriuos turėdavome pranašumą. Man nėra svetimos abi pozicijos, o didesnė esmė yra ta, kaip mane išnaudoja“, – kalbėjo M. Kuzminskas.

Būtent puolėjo paminėtas J. Mačiulis turėtų tapti pagrindiniu D. Adomaičio pasirinkimu ieškant sunkiojo krašto puolėjo žemesnių komandos žaidėjų gretose.

Vos 198 cm ūgio, tačiau galingo kūno sudėjimo ir milžiniškos valios žaidėjas Atėnuose praėjusį sezoną žaidė beveik vien ketvirtuoju numeriu bei puikiai atitinka šiuolaikinio krepšinio tendencijas – jos verčia trenerius vis dažniau sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje laikyti žemesnius, tačiau vikresnius ir pataikyti iš toli galinčius žaidėjus.

Maža to, J. Mačiulis turėtų puikiai derėti su bet kuriuo iš rinktinės lyderių „centro“ pozicijoje – J. Valančiūnu arba D. Saboniu. Jie taip pat gali pataikyti iš toli, tačiau D. Adomaitis veikiausiai juos norės matyti baudos aikštelėje, kurioje dėl J. Mačiulio buvimo ir grėsmės ant tritaškio linijos NBA krepšininkams turėtų atsiverti dar daugiau erdvės.

„Jonui (Mačiuliui) ne naujiena buvo žaisti ketvirtojoje pozicijoje. Jis žaidė ir rinktinėje, žaidė ir klube, tad jis yra vienas iš tų, kuris gali žaisti abiejose pozicijose“, – kalbėdamas apie skylės ketvirtojoje pozicijoje kamšymą pirmiausia J. Mačiulį išskyrė ir D. Adomaitis.

Teks prisiminti įgūdžius

Kitas akivaizdus problemos sprendimas gali būti D. Adomaičio bandymas aikštėje „sukišti“ abu NBA vidurio puolėjus. Tokiu atveju ketvirtuoju numeriu tektų žaisti D. Saboniui, o tai jam taip pat nebūtų naujiena.

Nors per pastaruosius du sezonus jauniausias Arvydo Sabonio sūnus Indianos „Pacers“ gretose atsiskleidė kaip „centras“, o pernai sunkiuoju kraštu sužaidė vos kiek daugiau nei 10 proc. savo aikštėje praleistų minučių, dar pirmajame savo sezone NBA D. Sabonis rungtyniavo ketvirtuoju numeriu.

Nors 23 metų bokštas nėra pats patikimiausias metikas iš toli, žaisti sunkiuoju kraštu jam leidžia kitos žaidimo savybės – greitis, puikūs perdavimo įgūdžiai ir universalumas.

Žinant tai, jog tiek „Pacers“, tiek jo tėčio Arvydo didžiausias noras dar prieš kelis mėnesius buvo D. Sabonio tritaškių metimų taiklumo gerinimas, verta tikėtis, jog ir šis aspektas per kelis vasaros mėnesius bus pasistūmėjęs į priekį, o tai leistų lietuviui išvilioti iš baudos aikštelės varžovų sunkųjį kraštą ir taip palikti daugiau erdvės J. Valančiūnui.

Kiti variantai

Be jau įvardytų žaidėjų, į ketvirtojo numerio poziciją dar gali stumtis tokie krepšininkai, kaip E. Ulanovas, A. Butkevičius ar E. Bendžius. Visgi kiekvienas iš jų turi savų minusų.

E. Ulanovas ir A. Butkevičius fiziškai nedaug nusileidžia J. Mačiuliui, o savo klubuose jiems ne sykį teko užimti sunkiųjų kraštų pozicijas. Visgi abiejų krepšininkų ūgis nesiekia dviejų metrų, taip pat jiems, ypač A. Butkevičiui, dar kiek trūksta pataikymo iš toli, dėl to jiems sunkiau tapti vadinamaisiais „stretch four“ tipo žaidėjais, galinčiais žaisti ketvirtojoje pozicijoje ir išplėsti aikštę savo pataikymu iš toli.

Savo ruožtu situacija su E. Bendžiumi priešinga – jis turi itin taiklią ranką, tačiau stokoja fiziškumo, dėl to stabdyti grėsmingus varžovų ketvirtuosius numerius jam gali tapti praktiškai neįmanoma misija.

Teoriškai ketvirtuoju numeriu dar galėtų žaisti ir tokie krepšininkai kaip Martynas Echodas ar net Rokas Giedraitis, tačiau abu jie stokoja arba patirties (M. Echodo atveju), arba ūgio ir fiziškumo (R. Giedraičio atveju), dėl ko D. Adomaitis greičiausiai rinksis kitus variantus.

Kas jų laukia?

Ketvirtojo numerio problemai skirti ypatingą dėmesį D. Adomaitį verčia ne tik noras sustyguoti komandos žaidimą, bet ir laukiantys varžovai pasaulio čempionate.

Nors nei australų, nei kanadiečių gretose sunkieji krašto puolėjai negriežia pirmaisiais smuikais, abi komandos turi, ką pasiūlyti.

Ypač pajėgiai atrodo Kanados rinktinės ketvirtųjų numerių grandis, kurioje yra bent du solidūs NBA krepšininkai – vos prieš kelias savaites sutartį su San Antonijaus „Spurs“ sudaręs Trey‘us Lylesas ir Majamio „Heat“ gretose pernai rungtyniavęs Kelly Olynykas.

Be to, juos pakeisti gali dar ir prieš kelerius metus Pirėjo „Olympiakos“, o praėjusiame sezone – Malagos „Unicaja“ aprangą vilkėjęs Kyle‘as Wiltjeras.

Australų gretose stipriai išreikštų ketvirtųjų numerių mažiau – čia labiausiai išsiskiria lietuviams puikiai pažįstamas Brockas Motumas.

Visgi dar 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuvos rinktinei teko susidurti su itin galingu ir kartu aikštėje būti pasiruošusiu australų duetu – Andrew Bogutu ir Aronu Baynesu. Nors meistriškumu šie žaidėjai gal kiek nusileidžia lietuvių NBA aukštaūgiams, fizine jėga jiems sunkiai prilygtų bet kurios pasaulio čempionato komandos priekinė linija, tad lietuviams jau grupės etape tikrai bus ką veikti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
JAV rinktinės griūtis tęsiasi: "ne" pasakė ir užsirekomendavęs gynėjas
JAV rinktinės griūtis tęsiasi: "ne" pasakė ir užsirekomendavęs gynėjas
Kaip diena, taip naujiena. Dar penktadienį paaiškėjo, jog dėl nesunkios čiurnos traumos JAV rinktinės stovyklą palieka P.J. Tuckeris, o šiandien iš nacionalinės komandos atkrito
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Esppo mieste žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Suomijos nacionaline komanda ir sutriuškino varžovus rezultatu 87:46
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas skirtingas rungtynes per tris dienas, tačiau abiejų jų pabaigos buvo tokios pačios.Nors šeštadienį Belgrade lietuviai įklimpo gynybiniame mūšyje
Ispanai ir italai po pergalių sutrumpino kandidatų sąrašus
Ispanai ir italai po pergalių sutrumpino kandidatų sąrašus
Pasaulio krepšinio čempionatui besiruošiančios Ispanijos ir Italijos vyrų rinktinės draugiškuose mačuose iškovojo pergales, o po jų sutrumpino savo kandidatų sąrašus.Ispanijos
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
Beveik savaitę po paskutinių kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Dainiui Adomaičiui teko priimti pirmąjį nemalonų sprendimą šią vasarą. Su asistentais pasitaręs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris nusprendė atsisakyti trijų žaidėjų –
Po daugiau nei trijų mėnesių ant parketo žengęs D.Sabonis: geras jausmas
Po daugiau nei trijų mėnesių ant parketo žengęs D.Sabonis: geras jausmas
Domantas Sabonis jau pirmosiose savo rungtynėse šią vasarą pademonstravo, kad pasaulio čempionate Kinijoje jis ketina būti ryškia Lietuvos rinktinės figūra.Pirmąkart nuo praėjusių
Net 30 "ne" išgirdęs G.Popovichius paskelbė galutinį JAV rinktinės kandidatų sąrašą
Net 30 "ne" išgirdęs G.Popovichius paskelbė galutinį JAV rinktinės kandidatų sąrašą
Juokaujama, kad garsiausias JAV krepšininkas artėjančiame pasaulio čempionate Kinijoje bus karjerą baigęs Kobe Bryantas, kuris yra oficialus turnyro ambasadorius.Tačiau nepaisant keliasdešimties
NBA talentais ginkluota Japonija į turnyrą atvyksta su vienu tikslu
NBA talentais ginkluota Japonija į turnyrą atvyksta su vienu tikslu
Dėl futbolo, beisbolo ir kitų komandinių sporto šakų pamišę Japonijos aistruoliai šį rudenį galės palaikyti savo komandą pasaulio krepšinio čempionate.Tokia galimybė
Sirgaliai iššlavė bilietus į mačą su suomiais, prekiaujama papildomais
Sirgaliai iššlavė bilietus į mačą su suomiais, prekiaujama papildomais
Pajūrio sirgaliai dar kartą patvirtino, kad krepšinis jiems – šventas reikalas. Likus dienai iki Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių rungtynių su Suomijos ekipa,
Lietuvos rinktinė pirmąjį kontrolinį mačą pralaimėjo ispanams
Lietuvos rinktinė pirmąjį kontrolinį mačą pralaimėjo ispanams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 (18:17,
J.Mačiulis: smagu vėl žaisti krepšinį
J.Mačiulis: smagu vėl žaisti krepšinį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmąsias kontrolines rungtynes Pamplonos mieste Ispanijoje pralaimėjo aikštės šeimininkams, tačiau po mačo lietuviai nebuvo nusivylę ir tikino,
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje nesėkme pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 nusileido
Maskvoje - V.Fridzono šou ir įspūdinga Rusijos rinktinės pergalė
Maskvoje - V.Fridzono šou ir įspūdinga Rusijos rinktinės pergalė
Artėjančiam pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Rusijos rinktinė Maskvoje iškovojo skambią pergalę – Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai net 111:71 (22:14, 25:19,
Rimta netektis Lietuvos varžovams - Kanadai nepadės dar vienas NBA žaidėjas
Rimta netektis Lietuvos varžovams - Kanadai nepadės dar vienas NBA žaidėjas
Dar vienas NBA lygoje rungtyniaujantis krepšininkas atsisakė padėti Lietuvos rinktinės varžovei pasaulio čempionato H grupėje Kanados nacionalinei komandai.Nuo 2014 metų Dalaso "Mavericks"
Rinktinės fotosesijoje - gera nuotaika ir klausimas apie kirpyklą
Rinktinės fotosesijoje - gera nuotaika ir klausimas apie kirpyklą
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį į pirmąją kontrolinę dvikovą stos apsirengusi naujo dizaino aprangomis. Ilgamečiai Lietuvos vyrų rinktinės partneriai, sportinės aprangos
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
žaidėjai – Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius. Atakuojantieji gynėjai – Marius Grigonis ir Renaldas Seibutis. Lengvieji krašto puolėjai – Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis
Rinktinės kapitonas varžėsi su futbolininku, kuriam geriau sekasi ne jo sporto šakoje
Rinktinės kapitonas varžėsi su futbolininku, kuriam geriau sekasi ne jo sporto šakoje
Liepos mėnesį Palangos Arenoje/stadione pluša ne tik „Palangos“ futbolininkai, kurie rengiasi antrajai A lygos sezono pusei, tačiau ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.Rugpjūčio
Vokietijos rinktinės sąraše - trys NBA žaidėjai ir Eurolygos čempionų naujokas
Vokietijos rinktinės sąraše - trys NBA žaidėjai ir Eurolygos čempionų naujokas
Vokietijos krepšinio rinktinė pristatė 16 kandidatų sąrašą, kurie konkuruos dėl teisės nuvykti į pasaulio pirmenybes Kinijoje.Trenerio Henriko Rodlio komandos stuburą turėtų sudaryti
D.Sabonis - apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV
D.Sabonis - apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV
Kol Jonas Valančiūnas vis dar tvarkosi savo draudimo reikalus, kitas NBA žaidėjas iš Lietuvos – Domantas Sabonis – jau plušo Lietuvos rinktinės treniruotėje drauge su likusiais
D.Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų
D.Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų
Lietuvos krepšinio jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos oro uosto išskris į Pamploną, kur penktadienį išsibandys jėgas pirmosiose draugiškose
Masinis atsisakymas tęsiasi - JAV rinktinei "ne" ištarė ir pagrindinis centras
Masinis atsisakymas tęsiasi - JAV rinktinei "ne" ištarė ir pagrindinis centras
Masinis atsisakymas padėti JAV rinktinei artėjančiame pasaulio krepšinio čempionate tęsiasi: trečiadienį apie tai, kad nepadės savo šalies komandai pranešė ir dukart NBA „Visų
Lietuvos varžovai paskelbė kandidatų sąrašą, kuriame - vienas aukščiausių pasaulio krepšininkų
Lietuvos varžovai paskelbė kandidatų sąrašą, kuriame - vienas aukščiausių pasaulio krepšininkų
Tik vakar paskirtas Senegalo rinktinės vyriausiasis treneris Moustapha Gaye ketvirtadienį paskelbė 24 žaidėjų sąrašą, kurie pretenduos patekti į galutinį dvyliktuką ir vykti į pasaulio
Į Ispaniją nevyks penki rinktinės krepšininkai
Į Ispaniją nevyks penki rinktinės krepšininkai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos skris į Pamploną, kur penktadienį sužais pirmąsias kontrolines rungtynes su Ispanijos rinktine.
R.Gobertas: man Prancūzijos rinktinė svarbi taip pat, kaip NBA finalas
R.Gobertas: man Prancūzijos rinktinė svarbi taip pat, kaip NBA finalas
Jutos "Jazz" komandos "centras" Rudy Gobertas įsitikinęs, kad jo atstovaujama Prancūzijos rinktinė pajėgi kovoti dėl pasaulio čempionato Kinijoje aukso."Esu nusiteikęs
Rinktinės fizinio parengimo treneriai džiaugiasi kas vasarą vis geriau pasiruošusiais žaidėjais
Rinktinės fizinio parengimo treneriai džiaugiasi kas vasarą vis geriau pasiruošusiais žaidėjais
Ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigs pirmąjį treniruočių ciklą ir po pietų išskris į Pamploną (Ispanija), kur penktadienį vakare sužais kontrolines rungtynes
Pasirengimą pradedančių prancūzų treneris regi sunkią europiečių kovą Kinijoje
Pasirengimą pradedančių prancūzų treneris regi sunkią europiečių kovą Kinijoje
Prancūzijos krepšinio rinktinė antradienį Po mieste pradėjo pasirengimą 2019-ųjų pasaulio čempionatui Kinijoje.Kaip paskelbė šalies krepšinio federacija, treneris Vincentas

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime