Naujienos kraunasi...

P.Gershonas nepamiršta žiauraus vakaro, pasibaigusio restorane su Sabu

Autorius: Jaunius Sarapas, Krepšinis.lt.


Tai, kas 2004-ųjų pavasarį nutiko Tel Avive, iki šiol prisimena daugelis Lietuvos krepšinio sirgalių. Pamiršti žydų stebuklo negali ir patys istorinių rungtynių dalyviai.

Atvykęs į Lietuvą buvęs „Maccabi“ treneris Pini Gershonas priminė Arvydui Saboniui pačią skaudžiausią „Žalgirio“ nesėkmę Eurolygoje. „Tąkart smarkiai prisigėrėme. Šis momentas jam buvo labai skausmingas, o man – vienas įspūdingiausių“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt pasakojo P. Gershonas.

Skaudus Derricko Sharpo šūvis iš toli tuomet tapo „Maccabi“ klubo čempioniško sezono finišo pamatu, o „Žalgiris“ nuo to vakaro daugiau nė karto taip arti trofėjaus nebuvo priartėjęs.

„Jeigu Gustas būtų pataikęs bent vieną baudos metimą, aš iki šiol gyvenčiau palapinėje“, – juokėsi 64-erių Izraelio krepšinio guru, pabrėžęs, kad būtent šis epizodas nulėmė jo sėkmingą trenerio karjerą.

Kitų metų rudenį A. Sabonis vėl sugrįš į Tel Avivo „Menora Mivtachim“ areną, kurioje žlugo jo svajonė karjerą užbaigti su gimtuoju „Žalgirio“ klubu užkopus ant Eurolygos čempionų pakylos. Kaip ir prieš tuos 12 metų kitoje barikadų pusėje stovės P. Gershonas. Izraelio krepšinio rinktinės vadovas svariai prisidėjo prie to, kad žydai ir lietuviai „Eurobasket 2017“ kovas pradėtų vienoje grupėje.

„Aš jums esu tiek daug skolingas, kad net nesipriešindamas atiduosiu pirmą vietą grupėje. Jeigu mes būsime antri – būsiu laimingas“, – šypsojosi vyras, pripažinęs Izraelio nacionalinės komandos talento stoką.

P. Gershonas vylėsi, kad į uostamiestį Viduržemio jūros pakrantėje rugsėjį atvyks bent 2 tūkst. krepšinio sirgalių iš Lietuvos. Bet kas dar be žydų ir lietuvių sirgalių užpildys Tel Avivo areną ir miesto gatves, paaiškės burtų traukimo ceremonijoje lapkričio 22 dieną.

– Izraelis turi gilią klubinio krepšinio istoriją, „Maccabi“ klubas yra vienas geriausių Europoje, bet tik pirmą kartą rengsite „Eurobasket“ turnyrą. Kodėl taip ilgai laukėte?Krepšinis.lt paklausė P. Gershono.

– Iki šiol mūsų niekas net neįvardindavo tarp galimų kandidatų rengti čempionatą: mes jau daug kartų prašėme, bet dėl politinių ar kitų priežasčių vis pasirinkdavo kitas šalis. Tačiau dabar – pats tinkamiausias laikas, nes jau daugiau nei 20 metų prasibrauname į finalinį etapą.

– Minėjote, kad Lietuvą pasirinkote dėl istorinių sąsajų, šalių panašumų ir meilės krepšiniui. Bet pažvelgus iš kitos pusės, juk prieš burtų traukimo ceremoniją pirmajame krepšelyje be Lietuvos dar bus Ispanija, Prancūzija ir Serbija. Galbūt tokį pasirinkimą priėmėte paskaičiavę, kad lietuviai – lengviausias grobis?

– Oi ne. Visos šios komandos yra labai geros, o mes neturime pakankamai talento įveikti bent vieną iš jų. Bet santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio yra labai geri, todėl tikiu, kad atvyks daug sirgalių ir trenerių (čempionato metu vyks specialus trenerių seminaras – Krepšinis.lt). Būtent tai ir buvo viena iš priežasčių pasirinkti jūsų komandą.

– 2015-ųjų Europos čempionatą baigėte aštuntfinalyje itin skaudžiai pralaimėję Italijos rinktinei (52:82). Kokių rezultatų tikitės ateinantį rudenį?

– Mūsų tikslas – patekti į lemiamą varžybų etapą Stambule kartu su Lietuva. Aš jums esu tiek daug skolingas, kad net nesipriešindamas atiduosiu pirmą vietą grupėje (juokiasi). Jeigu mes būsime antri – būsiu laimingas.

– Pastaruoju metu žiniasklaidoje sklinda kalbos, kad Jonas Kazlauskas – vienas pagrindinių kandidatų perimti „Maccabi“ vairą. Kiek jose yra tiesos?

– Aš nežinau. Tai žurnalistų darbas. Taip, kažkas paminėjo jo vardą, o jis tikrai yra labai geras treneris, turintis daugybę patirties. Jūs turite du labai gerus trenerius: Jonas turi daug daugiau patirties, o Šaras žinias ir talentą pasisėmė pats žaisdamas krepšinį („Maccabi“ jau anksčiau domėjosi dabartiniu „Žalgirio“ treneriu – Krepšinis.lt). Žinote, galbūt laikinasis treneris dirbs gerai ir jam bus suteiktas šansas. Bet galbūt vasarą...

– Bet šiuo metu du pagrindiniai minimi Svetislavas Pešičius ir J. Kazlauskas. Kuris iš jų labiausiai tiktų šiai „Maccabi“ komandai?

– Nemėgstu lyginti trenerių, bet ne visuomet vien žiniomis gali pasiekti gerų rezultatų. „Maccabi“ klube yra labai didelis spaudimas – kad ir kas ketina atvykti į komandą, turi žinoti, kad be krepšinio žinių reikės atlaikyti ir spaudimą. O jis Tel Avive – milžiniškas: labai dideli lūkesčiai, investicijos trigubai didesnės nei „Žalgiryje“. Būtent dėl to jie labai atidžiai renkasi trenerius.

– Kai 2014 metais „Maccabi“ netikėtai laimėjo Eurolygą ir Davidas Blattas persikėlė į NBA, klubas pamažu ėmė ristis žemyn ir netgi iškrito iš Europos elitinių komandų sąrašo. Kas pasikeitė?

– Žinote, tai verslas: kartais klubo atstovai nėra patenkinti, kartais pats klubas nėra patenkintas, kartais treneriai sulaukia geresnių pasiūlymų – kad ir D. Blattas išvyko į NBA. Nieko ypatingo, tai tiesiog verslas.

– Dauguma garsių trenerių, kurie treniravo Šarūną Jasikevičių yra ne kartą pareiškę, kad jis dar žaisdamas buvo labai geras treneris. Ar tais metais, kai treniravote Šarą, taip jau įžvelgėte šią savybę?

– Dabar lengva tai pasakyti, tačiau aš tai esu pasakęs dar prieš jam tampant treneriu. Kai jis dar buvo profesionalus krepšininkas, aš ne kartą viešai sakiau, kad jis bus puikus treneris. Jis turi visas tinkamas savybes.

– Kokios tos savybės?

– Be jau įgimtų žinių jis per savo karjerą dar galėjo dirbti su daugybe gerų Europos trenerių, iš kurių daug ko išmoko. Jau būdamas žaidėju jis sugebėdavo atlaikyti įtampą. Tą patį gali padaryti ir apsivilkęs trenerio kostiumą. Net jeigu treneris ir yra atsakingas už visą komandą – jis protingas vyrukas, todėl tikrai gali turėti sėkmingą karjerą.

– O ar Šaras pajėgus tapti vienu geriausiu Europoje?

– Jis iš daug gerų trenerių galėjo pasisemti nemažai patirties, todėl jei tas žinias sugebės sulipdyti kartu su savo žaidimo filosofija, tai manau, kad gali. Aišku, viskas priklauso ir nuo to, kokioje komandoje dirbs. Be to, be psichologinio tvirtumo ir žinių dar labai svarbi yra sėkmė. Tiek aš, tiek jūs tai žinote geriau nei kiti. Aš jums priminsiu 2004-uosius: jeigu tuomet manęs nebūtų lydėjusi sėkmė, mano karjera galėjo pakrypti visai kita kryptimi. Todėl jeigu Šarūną lydės sėkmė, jis pasirinks tinkamą klubą ir tinkamus žaidėjus – gali tapti puikiu treneriu.

– Dauguma lietuvių vis dar prisimena tą skaudų „Žalgirio“ pralaimėjimą 2004 metais Tel Avive...

– Aš jus nuoširdžiai užjaučiu. Tik duokite man savo adresą, aš mielai kiekvieną dieną jums atsiųsiu gėlių. Ypatingai Giedriui Gustui. Kiekvieną savaitę. Žinote, aš iki šiol užjaučiu visus, kurie tą vakarą pralaimėjo ir nepateko į finalo ketvertą. Arvydui Saboniui baigti karjerą viršūnėje būtų buvę nuostabu – jis buvo geriausias Europos žaidėjas, galbūt net vienas geriausių pasaulyje. Bet tuomet sėkmė lydėjo mane. Jeigu Gustas būtų pataikęs bent vieną baudos metimą, aš iki šiol gyvenčiau palapinėje (juokėsi).

– Ar atvykęs į Lietuvą su A. Saboniu prisiminėte tas „Žalgiriui“ nelaimingas rungtynes?

– Kalbėjomės, parodžiau jam nuotrauką, kurioje po rungtynių buvome girti. Pamatęs nuotrauką jis prisiminė tą vakarą restorane, kai laiką leidome kartu. Tąkart smarkiai prisigėrėme (juokiasi). Tas momentas jam buvo labai skausmingas, o man – vienas įspūdingiausių. Bet juk tai sportas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Š.Jasikevičius: reikia labiau gerbti komandines taisykles
Š.Jasikevičius: reikia labiau gerbti komandines taisykles
Kauno "Žalgiris" antradienio vakarą pralaimėjo Eurolygos rugntynes Bamberge, tačiau ilgai narstyti pralaimėjimo priežastis tiesiog nėra laiko.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai
"Žalgiriui" nepavyko laimėti Vokietijoje
"Žalgiriui" nepavyko laimėti Vokietijoje
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dvigubų rungtynių savaitę Eurolygoje pradėjo rezultatyviu, tačiau pralaimėjimu pasibaigusiu aštuonioliktojo turo maču Vokietijoje prieš
Serbų žvaigždė NBA mače ramino kumščius į darbą paleidusį varžovą (rezultatai)
Serbų žvaigždė NBA mače ramino kumščius į darbą paleidusį varžovą (rezultatai)
32 taškus pelnęs ir savo NBA sezono rekordą pagerinęs Evanas Fournier padėjo Orlando „Magic“ (13-31) komandai nutraukti 7-ių iš eilės pralaimėjimų seriją.Antradienį
Prieš ketvirtadienio mačą Kaune "Valencia" nukovė "Barcą"
Prieš ketvirtadienio mačą Kaune "Valencia" nukovė "Barcą"
Ketvirtadienio vakarą Valencijos "Valencia Basket" (6/12) Kaune Eurolygos mače susitiks su "Žalgiriu" (11/7).O antradienį Ispanijos čempionai savo žiūrovų akivaizdoje 81:76
V.Jurgilas: dėjimai 1995-aisiais ir dabar - kaip "Lada" ir "Mercedes"
V.Jurgilas: dėjimai 1995-aisiais ir dabar - kaip "Lada" ir "Mercedes"
Artėjant SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dėjimų konkursui LKL legendos ir nuolatiniai „Oro karaliaus“ konkurso varžovai Darius Sirtautas ir Vaidas Jurgilas sutiko prisiminti
J.Valančiūno dėjimai nepadėjo laimėti, D.Sabonis svariai prisidėjo prie pergalės
J.Valančiūno dėjimai nepadėjo laimėti, D.Sabonis svariai prisidėjo prie pergalės
Ketvirtą kartą šį sezoną su „76ers“ (20-20) komanda susikovęs Toronto „Raptors“ (29-13) turėjo pirmą kartą pripažinti varžovų pranašumą.Pirmadienį visai
A.Milaknis: dvikova Vokietijoje bus visai kita istorija
A.Milaknis: dvikova Vokietijoje bus visai kita istorija
Pirmadienio vakare pirmąją treniruotę Bambergo „Brose“ arenoje surengę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį stos į kovą su šeimininkų „Brose“
Buvęs žalgirietis M.Beričius prisiminė sezoną su Sabu ir kylančią P.Jankūno žvaigždę
Buvęs žalgirietis M.Beričius prisiminė sezoną su Sabu ir kylančią P.Jankūno žvaigždę
Pirmąją sausio savaitę Serbijos sostinėje besilankiusi „Žalgiris TV“ komanda nepraleido progos pakalbinti Kauno „Žalgiryje“ prieš 15 metų rungtyniavusio, o vėliau
LKL savaitės apžvalga: tritaškių lietus Panevėžyje bei "Pieno žvaigždžių" antirekordas
LKL savaitės apžvalga: tritaškių lietus Panevėžyje bei "Pieno žvaigždžių" antirekordas
Brolių Ballų debiutas, arti istorinio pasiekimo buvusi Utenos „Juventus“, pergalingas Axelio Toupane'o metimas, tritaškių salvė Panevėžyje, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
D.Sabonis karaliavo po krepšiais, "Pacers" svečiuose nušlavė Finikso klubą
D.Sabonis karaliavo po krepšiais, "Pacers" svečiuose nušlavė Finikso klubą
Užtikrintą pergalę NBA pirmenybėse pasiekė Indianos „Pacers“ (23-20) krepšininkai, svečiuose nepalikę jokių vilčių Finikso „Suns“ (16-28) ekipai ir sutriuškinę
"Žalgiriui" pergalę Utenoje išplėšė A.Toupane'o metimas (video komentarai)
"Žalgiriui" pergalę Utenoje išplėšė A.Toupane'o metimas (video komentarai) (1)
Prieš dvigubą rungtynių porciją Eurolygoje Lietuvos čempionai apturėjo rimtą išbandymą Utenoje, kur 19-ajame „Betsafe–LKL“ ture tik po pergalingo Axelio Toupane dvitaškio
J.Valančiūnas kovoje su NBA čempionais buvo arti dvigubo dublio ir pergalės
J.Valančiūnas kovoje su NBA čempionais buvo arti dvigubo dublio ir pergalės
Jonui Valančiūnui sunkiai sekėsi rinkti taškus iš žaidimo, tačiau arti dvigubo dublio buvęs lietuvis prisidėjo prie to, kad Toronto „Raptors“ (29-12) mestų iššūkį
"Lietuvos rytas" neturėjo vargo Pasvalyje
"Lietuvos rytas" neturėjo vargo Pasvalyje
„Lietuvos ryto“ ekipa (15–4) pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 93:65 (21:14,
Ballų debiutas neišgelbėjo: "Lietkabelis" pratęsė "Vytauto" agoniją
Ballų debiutas neišgelbėjo: "Lietkabelis" pratęsė "Vytauto" agoniją
„Betsafe–LKL“ savaitės rungtynėse Prienų–Birštono „Vytauto“ (4/15) ekipoje debiutavo bene garsiausi Lietuvoje esantys krepšininkai – LiAngelo
Lietuviškai apie "Žalgirio" arenos atmosferą prabilęs L.Ballas: man patinka!
Lietuviškai apie "Žalgirio" arenos atmosferą prabilęs L.Ballas: man patinka!
Kauno „Žalgirio“ arena 17-tojo Eurolygos turo rungtynėse tarp Kauno „Žalgirio“ ir Malagos „Unicaja“ sulaukė netikėtų svečių – visame pasaulyje ažiotažą
"Žalgiris" Kaune laimėjo trilerį prieš "Unicaja"
"Žalgiris" Kaune laimėjo trilerį prieš "Unicaja" (1)
Penktadienio vakarą sausakimša Kauno „Žalgirio“ aplodismentais atsidėjoko Juanui Plazai, išvydo fantastišką kovą iki paskutinių sekundžių ir žalgiriečių triumfą
E.Ulanovo "blokas" - tarp gražiausių Eurolygos turo epizodų
E.Ulanovo "blokas" - tarp gražiausių Eurolygos turo epizodų
Eurolyga paskelbė gražiausių septynioliktojo turo epizodų dešimtuką, kuriame atsidūrė ir pergalingas Edgaro Ulanovo gynybinis momentas.Būtent dešimtuką ir pradeda žalgiriečio "blokas"
LeBroną pergudravęs D.Sabonis inicijavo pergalingą "Pacers" spurtą
LeBroną pergudravęs D.Sabonis inicijavo pergalingą "Pacers" spurtą
Solidus dvigubas dublis, sėkmingas žaidimas lemiamomis susitikimo minutėmis ir be žado paliktas LeBronas Jamesas. Domantas Sabonis buvo viena ryškiausių asmenybių pergalingame Indianos „Pacers“
"Baskonia" krepšininkai sutriuškino Eurolygos vicečempionus
"Baskonia" krepšininkai sutriuškino Eurolygos vicečempionus
Vitorijos "Baskonia" (8/9) krepšininkai po tragiškos sezono Eurolygoje pradžios pradeda vis labiau įsibėgėti.Penktadienį baskai savo žiūrovų akivaizdoje 86:54 (16:21, 20:9,
"Anadolu Efes" namie palaužė "Crvena Zvezda" krepšininkus
"Anadolu Efes" namie palaužė "Crvena Zvezda" krepšininkus
Viena Eurolygos autsaiderių Stambulo "Anadolu Efes" (5/12) komanda nenuleidžia rankų.Penktadienį Turkijos klubas namie 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24) įveikė Serbijos ir Adrijos lygos
J.Mačiulis buvo tuščias, bet "Real" iškovojo pergalę Rusijoje
J.Mačiulis buvo tuščias, bet "Real" iškovojo pergalę Rusijoje
Madrido "Real" (11/6) komanda, kurios marškinėlius vilki Jonas Mačiulis, Eurolygoje iškovojo jau šeštą pergalę iš eilės.Ispanijos klubas Rusijoje be didesnio
Kaune "Žalgirio" jaunimas nukovė "Lietuvos ryto" dublerius
Kaune "Žalgirio" jaunimas nukovė "Lietuvos ryto" dublerius
Iki pat ketvirtojo kėlinio nė taško nepelnęs Rokas Jokubaitis suspindėjo reikiamiausiu metu. Gynėjas surinko 12 taškų, įskaitant ir rezultatą Kauno „Žalgirio“ (16-11)
G.Maldūnui - klausimai apie užaugimą ir saulės švietimą
G.Maldūnui - klausimai apie užaugimą ir saulės švietimą
„Kodėl jūs toks aukštas“, – į Gabrielių Maldūną kreipėsi jaunoji ekspertė.Kėdainių „Nevėžio“ aukštaūgis turėjo neįprastą pokalbį – žurnalisto
LKL derinį organizuoja dzūkų duetas
LKL derinį organizuoja dzūkų duetas
Alytaus „Dzūkijos“ komandai šį sezoną derinius organizuoti sekasi ne tobulai – ekipa užima aštuntą vietą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.Tačiau šios
Š.Jasikevičius: Malagos klubas šiuo metu yra pakilime (VIDEO)
Š.Jasikevičius: Malagos klubas šiuo metu yra pakilime (VIDEO)
Penktadienį Kauno "Žalgirio" komanda stos į dar vieną svarbų Eurolygos mūšį.Kauniečiai savo aikštėje 20 val. priims Malagos "Unicaja" komanda, kuriai vadovauja
Į starto penketą grįžusio D.Sabonio pastangų nepakako pergalei
Į starto penketą grįžusio D.Sabonio pastangų nepakako pergalei
NBA pirmenybėse naujausia Majamio „Heat“ (24-17) pergalių serijos auka tapo Indianos „Pacers“ (21-20) krepšininkai. Indianapolyje vykusiame susitikime šeimininkai
A.White'as apie "Unicaja": reiks žaisti prieš puikią varžovų komandą
A.White'as apie "Unicaja": reiks žaisti prieš puikią varžovų komandą
Šį penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos rungtynėse „Žalgirio“ arenoje stos į kovą su pirmajame reguliariojo sezono rate po pratęsimo Ispanijoje
LKL legendos. R.Skaisgirys:bandydavau išvesti iš proto ne tik žaidėjus, bet ir teisėjus
LKL legendos. R.Skaisgirys:bandydavau išvesti iš proto ne tik žaidėjus, bet ir teisėjus
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime