Naujienos kraunasi...

Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau

Autorius: Alfa.lt.
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Dainius Adomaitis po paskutinių pasaulio čempionato rungtynių patvirtino, kad trauksis iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto.

Atskleidęs, jog apie šį sprendimą galvojo dar vykdamas į pirmenybes, strategas paaiškino jo motyvus, rašo Alfa.lt.

„Šitas sprendimas buvo priimtas žymiai anksčiau ir komandos viduje buvo pasakyta, kad išsikėlėme tokius tikslus ir su jais važiavome. Buvau komandai pasakęs, kad važiuojame su labai aiškiu tikslu patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Buvo toks tikslas, kitas rezultatas netenkina nei manęs kaip trenerio, nei nieko kito. Gaila, kad taip viskas susiklostė. Tinka frazė, kurią pasakiau rūbinėje, kad ne taip viskas turėjo būti. Bet deja, taip yra“, – kalbėjo specialistas.

Jis po paskutinių savo rungtynių prie nacionalinės komandos vairo kalbėjo tiek apie sunkiausią darbą šalyje, tiek apie tai, ko pritrūko iki geresnių pasiekimų Kinijoje.

– Motyvacija tokiose rungtynėse, ko gero, buvo svarbiausias dalykas?

– Norėčiau labai padėkoti žaidėjams už jų požiūrį į šitą žaidimą. Jie parodė, kad myli ir gerbia šį žaidimą. Antras dalykas – sirgaliai. Tai yra žmonės, kurie sukorė tokią kelionę, investavo tiek pinigų, atvažiavo čia ir palaikė. Man kaip treneriui labiausiai gaila dėl jų, kad jie nebegali mūsų daugiau palaikyti. Važiuojame namo, o ir pats pasaulio čempionatas be jų taps liūdnesnis.

– Kokiomis patirtimis jus praturtino buvimas Lietuvos rinktinės treneriu?

– Apie patirtis gal nekalbėkime. Tik labai norėjau padėkoti visiems krepšinio pasaulio žmonėms, treneriams ir visiems kitiems už tą tokį palaikymą. Tai yra kažkas vau. Pasirodo tas krepšinis mums, treneriams, esamiems ir buvusiems žaidėjams, rūpi labiausiai. Ir čia turime susikoncentruoti krepšiniui, kad padarytume tinkamus ėjimus, priimtume tinkamus sprendimus, nes krepšinis yra žaidžiamas dėl sirgalių, visi kiti esame tik įrankiai.

Tai padarykime taip, kad sirgaliai galėtų stebėti geriausius žaidėjus, aukščiausio lygio krepšinį, aukščiausio lygio teisėjus. Čia, manau, visiems didžiausia užduotis po šio čempionato bus tai padaryti. Užtenka kažkokių kvailų ambicijų, reikia sėsti prie vieno stalo ir susitarti, o tada nebus tokių spaudos konferencijų.

– Sirgaliai rungtynių pabaigoje pasiuntė savąją žinutę, skanduodami prieš FIBA nukreiptą skanduotę.

– Šaunuoliai sirgaliai, manau, jie pasakė tai… Kad neprisišnekėčiau, gausiu dar vieną baudą. Jie pasakė, ką galvoja ir kaip jaučiasi. Manau, dauguma taip jaučiasi.

– Ar gavote baudą po spaudos konferencijos?

– Nežinau, ar galiu sakyti, bet taip. Oficialiai buvo atsiųstas raštas, kad buvo gauta bauda už spaudos konferenciją.

– Kokio dydžio ta bauda?

– Norite susimokėti kitą? Jeigu norite, tai aš galiu pasakyti dar daug dalykų (šypsosi). Čia yra blogiausias dalykas mano darbe – jeigu aš galėčiau pasakyti visą teisybę, demokratinėje visuomenėje ir t.t. Nenoriu aš čia, kol dar neaišku viskas iki galo, kalbėti „ant“ emocijų. Bet tikrai ne taip turi būti su krepšiniu.

– Sakoma, kad rinktinės trenerio kėdė yra karščiausia Lietuvoje. Galite per šiuos trejus metus tai patvirtinti?

– Aišku, taip. Manau, tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau. Mano pirmas klausimas, prieš priimant sprendimą, buvo šeimoje. Susisodinau dukras, žmoną, ir paklausiau: „ar jūs pasiruošusios tam? Nes to šūdo bus labai daug. Ar jūs pasiruošusios, kad ir mokykloje jo galite gauti?“ Čia buvo mano pirmas klausimas.

Sugrįžtant atgal, manau, vėl sėstume su šeima ir sprendimas būtų toks pats, nes mano šeima myli tą žaidimą. Dukros užaugo aikštelėje, žmona didesnę dalį pragyveno legionieriaus žmonos karjerą ir krepšinio tribūnose. Ne grožio salonuose. Taip yra.

– Lietuvos krepšinio federacija pradės ieškoti jūsų įpėdinio. Koks tai turi būti žmogus, ką jis turėtų turėti ir ko jam palinkėtumėte?

– Palinkčiau tiktai sėkmės ir storos odos.

– Ar jūsų sprendimas nebeperkalbamas?

– Ne. Aš toks žmogus. Šitas sprendimas buvo priimtas žymiai anksčiau ir komandos viduje buvo pasakyta, kad išsikėlėme tokius tikslus ir su jais važiavome. Buvau komandai pasakęs, kad važiuojame su labai aiškiu tikslu patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Buvo toks tikslas, kitas rezultatas netenkina nei manęs kaip trenerio, nei nieko kito. Gaila, kad taip viskas susiklostė. Tinka frazė, kurią pasakiau rūbinėje, kad ne taip viskas turėjo būti. Bet deja, taip yra.

– Paskutinį kartą Lietuvos rinktinė tarp keturių stipriausiųjų buvo 2015 metais. Ko rinktinei dar trūksta, kad sugrįžtų į tą buvusį lygį?

– Manau, labai smulkių detalių. Visas rungtynes lėmė smulkios detalės. Mes labai gerai atrodėme komandiškai. Komandos viduje buvo fantastinė atmosfera. Galiu žaidėjams tik padėkoti už jų darbą, atsidavimą treniruotėse. Jų atsidavimas rūbinėje, ką jie darė, man davė pasitikėjimo kaip treneriui. Tai yra fantastika.

Kartais trūksta kažko vieno. Pavyzdžiui, su Australija, kad pasiteisintų rizika. Su Prancūzija nepadaryti tų šešių grubių klaidų, kur žaidėjas nueina į stiprią ranką. Čia viskas susiveda į detales. Tą detalę turi išsireikalauti treneris, ir jeigu tos detalės nepadaromos, tai treneris atsakingas už tai. Tokia mano nuomonė.

– Šios vasaros klausimas numeris vienas buvo kaip kartu aikštėje atrodo Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Ar įvertinus šį čempionatą ir žvelgiant į ateitį manote, kad jie gali kartu žaisti?

– Taip. Mes tikrai čia tobulėjome, tik labai gaila, kad mikrotraumos ir ligos truputį išmušė mus iš dviejų draugiškų rungtynių, kur planavome, kad jie žais. Bet tai gerėjo. Sakiau prieš prasidedant čempionatui, kad čia bus didžiausias mūsų iššūkis, nes du mūsų geriausi žaidėjai yra vienos pozicijos. Abu penkti numeriai. Juos sutalpinti toje baudos aikštelėje… Visgi ne NBA baudos aikštelė. Manau, kad pavyko, skaičiai, ką skaičiavo asistentai, sako, kad buvo neblogai. Faktas, kad žaidimas nebuvo gražus. Visi tą žinome, ir jūs tą žinote. Bet jis buvo efektyvus. Manau, tai veikia. Jie supranta vienas kitą, o svarbiausia, kad jie nori žaisti vienas su kitu, gerai žaidžia ir komanda tą priima.

– Kai paskelbėte, kad trauksitės, krepšininkai dar nežinojo. Kaip reagavo komanda?

– Net nežinau. Bet normaliai, matėsi, kad išėję į aikštelę žaidė susikaupę.

– Ar prieš sprendimą pasitarėte su šeima?

– Taip, jie buvo vieninteliai žmonės, kurie žinojo.

– Kodėl paskutinėse rungtynėse nežaidė D. Sabonis?

– Temperatūra pakilo. Sakėme, kad žiūrėsime, kaip per rungtynes. Jis norėjo eiti į aikštę, bet nenorėjome, kad kažkas nutiktų. Tačiau visi sveiki ir džiaugiuosi, kad iš čempionato visi grįžta sveiki ir, tikiuosi, gerai pasiruošę sezonui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Vilniečių pergale pasidžiaugęs D.Adomaitis palinkėjo sėkmės rinktinės treneriui
Vilniečių pergale pasidžiaugęs D.Adomaitis palinkėjo sėkmės rinktinės treneriui
Europos taurės rungtynėse Vilniaus „Rytas“ (3-4) trečiadienį sostinėje 92:78 palaužė Limožo CSP (2-5) komandą.„Ačiū už palaikymą sirgaliams, jų kuriama gera atmosfera padėjo
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės medicinos komandos „ginklų arsenalą“ papildė dar vienas svarbus aparatas. Kompanijos „Philips“ atstovai rinktinei padovanojo portatyvų
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas nesibaimina naujo iššūkio ir neabejoja, kad iš šios komandos galima tikėtis daugiau.Po Lietuvos
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje antradienį naujuoju rinktinės treneriu buvo patvirtintas Darius Maskoliūnas. 48 metų Kauno „Žalgirio“ trenerio
Iš FIBA lietuviai neišgirdo, ar Kauno pozicijos rengti olimpinę atranką yra stiprios
Iš FIBA lietuviai neišgirdo, ar Kauno pozicijos rengti olimpinę atranką yra stiprios
Lapkričio 15 dieną bus paskelbta, kur vyks Tokijo žaidynių olimpinės atrankos turnyrai.„Daug spekuliacijų – net nėra paskelbta, kiek kandidatų. Niekas nepasakė ir kokios Lietuvos galimybės
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo išrinktas naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.Posėdžio
Susikrimtęs D.Adomaitis: tai - neatleistina
Susikrimtęs D.Adomaitis: tai - neatleistina
Antrą kartą iš eilės vienam LKL autsaiderių Kėdainių „Nevėžiui“ pralaimėjusio Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po šeštadienio
Tarp kandidatų rengti olimpinę krepšinio atranką minima ir Kanada
Tarp kandidatų rengti olimpinę krepšinio atranką minima ir Kanada
Artimiausiomis dienomis Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) turėtų paskelbti keturias šalis, kurioms bus patikėta teisė rengti 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyrus.Šios
D.Adomaitis džiaugėsi, kad "Rytas" sunkią akimirką nenuleido rankų
D.Adomaitis džiaugėsi, kad "Rytas" sunkią akimirką nenuleido rankų
„Mums tai buvo tarsi gyvybės ar mirties klausimas. Sužaidėme kaip tikra, vieninga komanda ir iškovojome pergalę“, - po pergalės Krasnodare prieš „Lokomotiv-Kuban“
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
Praėjusią savaitę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai surengė keturių dienų stovyklą Birštone. Ten jiems buvo atliekamos įvairios procedūros ir, kaip sakė patys žaidėjai,
D.Adomaičio atvejis: už įniršusio A.Boguto keiksmažodžius FIBA skyrė baudą
D.Adomaičio atvejis: už įniršusio A.Boguto keiksmažodžius FIBA skyrė baudą
Australas Andrew Bogutas po pasaulio čempionate pralaimėto pusfinalio ispanams turėjo karčių žodžių turnyro organizatorei FIBA. Ši savo ruožtu krepšininkui skyrė nemenką finansinę
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
Antradienio vakarą sostinės „Siemens“ arenoje vykusiame Europos taurės mače Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iš karto leido atitrūkti Venecijos „Umana Reyer“
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
Vyriausiasis Vilniaus „Ryto“ komandos treneris Dainius Adomaitis pripažįsta faktą – antradienio Europos taurės rungtynės su Venecijos „Umana Reyer“ komanda bus žūtbūtinės.Europos
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
„Mūsų siekiamybė žaisti taip, kaip sužaidėme ketvirtame kėlinyje“, – po pergalingų rungtynių prieš „Šiaulius“ kalbėjo Vilniaus „Ryto“ strategas
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Vilniaus „Ryto“ (1/3) komanda Europos taurės turnyro B grupėje patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui bei turnyro lentelėje smuktelėjo į paskutinę vietą.Dainiaus Adomaičio vadovaujama
NBA favoritus įvardijęs D. Motiejūnas apie grįžimą į rinktinę: klausimų nebūtų
NBA favoritus įvardijęs D. Motiejūnas apie grįžimą į rinktinę: klausimų nebūtų
Trečiadienį prasidėjęs naujas NBA lygos sezonas žada ne vieną intrigą: ko iš tiesų vertos nemenkai tarpsezoniu pasistiprinusios komandos, ką parodys praėjusio sezono finalininkai, ar žais
"Tofaš" lyderius išskyręs D.Adomaitis - apie "Ryto" psichologinę būseną ir rungtynių svarbą
"Tofaš" lyderius išskyręs D.Adomaitis - apie "Ryto" psichologinę būseną ir rungtynių svarbą
Vilniaus „Rytas“ antradienį ryte išskrido į Turkiją, čia trečiadienį Lietuvos komanda (1/2) žais ketvirtąsias „Eurocup“ rungtynes su Bursos „Tofaš“
Š.Jasikevičius: žaidėjai pajautė kas yra derbis; D.Adomaitis: tai - blogiausios sezono rungtynės
Š.Jasikevičius: žaidėjai pajautė kas yra derbis; D.Adomaitis: tai - blogiausios sezono rungtynės
Kauno "Žalgiris" sekmadienį iškovojo jau šeštąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), o intriga rungtynėse tarp dviejų "amžinų" varžovų susitikimą
Klubas uždraudė K.Maksvyčiui treniruoti Lietuvos rinktinę
Klubas uždraudė K.Maksvyčiui treniruoti Lietuvos rinktinę
Kazys Maksvytis negalės perimti Lietuvos krepšinio rinktinės vairo iš Dainiaus Adomaičio.To neleidžia Permės „Parma“ klubas, kuriam nuo šio sezono vadovauja pagrindinis
 Puerto Rikas norėtų rengti olimpinę atranką, bet vis dar suka galvą: ar verta tiek mokėti?
Puerto Rikas norėtų rengti olimpinę atranką, bet vis dar suka galvą: ar verta tiek mokėti?
Puerto Riko krepšinio federacija paskelbė rimtai svarstanti galimybę organizuoti vieną iš keturių 2020-ųjų vasarą vyksiančių olimpinių atrankos turnyrų. Puerto Riko rinktinėKaip
G.Antetokounmpo: žaisdamas pagal FIBA taisykles buvau it kalinys
G.Antetokounmpo: žaisdamas pagal FIBA taisykles buvau it kalinys
Praėjusį sezoną NBA lygos MVP tapęs Giannis Antetokounmpo šią vasarą vilkėjo Graikijos rinktinės marškinėlius ir žaidė pasaulio čemponate Kinijoje, tačiau lengviau atsikvėpė
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pirmojo pralaimėjimo Europos taurėje Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis akcentavo, kad komanda nesilaikė paruošto plano, daug klydo ir užstrigo prancūzų ekipos gynyboje. Vilniaus
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
Skambiai Europos taurės sezoną atidaręs Vilniaus „Rytas“ antradienio popietę išvyko į Prancūziją, kur rytoj sostinės krepšininkų laukia antrasis sezono mačas.„Ryto“
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
Ir toliau šiame sezone nenugalimo Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis po pergalės prieš Utenos „Juventus“ džiaugėsi auklėtinių pasirodymu.„Labai
Oficialu: Lietuva pretenduos surengti vieną iš olimpinių atrankos turnyrų
Oficialu: Lietuva pretenduos surengti vieną iš olimpinių atrankos turnyrų
Lietuvos krepšinio federacija teiks paraišką dėl teisės 2020 metais Lietuvoje organizuoti vieną iš keturių olimpinės atrankos krepšinio turnyrų. Tai paaiškėjo
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sezono starte turi prisibijoti net stipriausios Europos taurės komandos.Lyg ant sparnų antrąjį kėlinį sužaidę, o po ilgosios pertraukos pranašumą
D.Hackettas paskelbė apie karjeros Italijos rinktinėje pabaigą
D.Hackettas paskelbė apie karjeros Italijos rinktinėje pabaigą
Netrukus Eurolygos čempiono titulą su Maskvos CSKA klubu pradėsiantis ginti Danielis Hackettas paskelbė apie karjeros pabaigą Italijos nacionalinėje komandoje."Manau, kad bus sąžiningą užleisti
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
Vilniaus „Rytas“ sėkmingai išlaikė pirmąjį kiek rimtesnį šio sezono iššūkį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).Vilniečiai namuose 85:75 nugalėjo Klaipėdos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime