Naujienos kraunasi...

Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau

Autorius: Alfa.lt.
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Dainius Adomaitis po paskutinių pasaulio čempionato rungtynių patvirtino, kad trauksis iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto.

Atskleidęs, jog apie šį sprendimą galvojo dar vykdamas į pirmenybes, strategas paaiškino jo motyvus, rašo Alfa.lt.

„Šitas sprendimas buvo priimtas žymiai anksčiau ir komandos viduje buvo pasakyta, kad išsikėlėme tokius tikslus ir su jais važiavome. Buvau komandai pasakęs, kad važiuojame su labai aiškiu tikslu patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Buvo toks tikslas, kitas rezultatas netenkina nei manęs kaip trenerio, nei nieko kito. Gaila, kad taip viskas susiklostė. Tinka frazė, kurią pasakiau rūbinėje, kad ne taip viskas turėjo būti. Bet deja, taip yra“, – kalbėjo specialistas.

Jis po paskutinių savo rungtynių prie nacionalinės komandos vairo kalbėjo tiek apie sunkiausią darbą šalyje, tiek apie tai, ko pritrūko iki geresnių pasiekimų Kinijoje.

– Motyvacija tokiose rungtynėse, ko gero, buvo svarbiausias dalykas?

– Norėčiau labai padėkoti žaidėjams už jų požiūrį į šitą žaidimą. Jie parodė, kad myli ir gerbia šį žaidimą. Antras dalykas – sirgaliai. Tai yra žmonės, kurie sukorė tokią kelionę, investavo tiek pinigų, atvažiavo čia ir palaikė. Man kaip treneriui labiausiai gaila dėl jų, kad jie nebegali mūsų daugiau palaikyti. Važiuojame namo, o ir pats pasaulio čempionatas be jų taps liūdnesnis.

– Kokiomis patirtimis jus praturtino buvimas Lietuvos rinktinės treneriu?

– Apie patirtis gal nekalbėkime. Tik labai norėjau padėkoti visiems krepšinio pasaulio žmonėms, treneriams ir visiems kitiems už tą tokį palaikymą. Tai yra kažkas vau. Pasirodo tas krepšinis mums, treneriams, esamiems ir buvusiems žaidėjams, rūpi labiausiai. Ir čia turime susikoncentruoti krepšiniui, kad padarytume tinkamus ėjimus, priimtume tinkamus sprendimus, nes krepšinis yra žaidžiamas dėl sirgalių, visi kiti esame tik įrankiai.

Tai padarykime taip, kad sirgaliai galėtų stebėti geriausius žaidėjus, aukščiausio lygio krepšinį, aukščiausio lygio teisėjus. Čia, manau, visiems didžiausia užduotis po šio čempionato bus tai padaryti. Užtenka kažkokių kvailų ambicijų, reikia sėsti prie vieno stalo ir susitarti, o tada nebus tokių spaudos konferencijų.

– Sirgaliai rungtynių pabaigoje pasiuntė savąją žinutę, skanduodami prieš FIBA nukreiptą skanduotę.

– Šaunuoliai sirgaliai, manau, jie pasakė tai… Kad neprisišnekėčiau, gausiu dar vieną baudą. Jie pasakė, ką galvoja ir kaip jaučiasi. Manau, dauguma taip jaučiasi.

– Ar gavote baudą po spaudos konferencijos?

– Nežinau, ar galiu sakyti, bet taip. Oficialiai buvo atsiųstas raštas, kad buvo gauta bauda už spaudos konferenciją.

– Kokio dydžio ta bauda?

– Norite susimokėti kitą? Jeigu norite, tai aš galiu pasakyti dar daug dalykų (šypsosi). Čia yra blogiausias dalykas mano darbe – jeigu aš galėčiau pasakyti visą teisybę, demokratinėje visuomenėje ir t.t. Nenoriu aš čia, kol dar neaišku viskas iki galo, kalbėti „ant“ emocijų. Bet tikrai ne taip turi būti su krepšiniu.

– Sakoma, kad rinktinės trenerio kėdė yra karščiausia Lietuvoje. Galite per šiuos trejus metus tai patvirtinti?

– Aišku, taip. Manau, tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau. Mano pirmas klausimas, prieš priimant sprendimą, buvo šeimoje. Susisodinau dukras, žmoną, ir paklausiau: „ar jūs pasiruošusios tam? Nes to šūdo bus labai daug. Ar jūs pasiruošusios, kad ir mokykloje jo galite gauti?“ Čia buvo mano pirmas klausimas.

Sugrįžtant atgal, manau, vėl sėstume su šeima ir sprendimas būtų toks pats, nes mano šeima myli tą žaidimą. Dukros užaugo aikštelėje, žmona didesnę dalį pragyveno legionieriaus žmonos karjerą ir krepšinio tribūnose. Ne grožio salonuose. Taip yra.

– Lietuvos krepšinio federacija pradės ieškoti jūsų įpėdinio. Koks tai turi būti žmogus, ką jis turėtų turėti ir ko jam palinkėtumėte?

– Palinkčiau tiktai sėkmės ir storos odos.

– Ar jūsų sprendimas nebeperkalbamas?

– Ne. Aš toks žmogus. Šitas sprendimas buvo priimtas žymiai anksčiau ir komandos viduje buvo pasakyta, kad išsikėlėme tokius tikslus ir su jais važiavome. Buvau komandai pasakęs, kad važiuojame su labai aiškiu tikslu patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Buvo toks tikslas, kitas rezultatas netenkina nei manęs kaip trenerio, nei nieko kito. Gaila, kad taip viskas susiklostė. Tinka frazė, kurią pasakiau rūbinėje, kad ne taip viskas turėjo būti. Bet deja, taip yra.

– Paskutinį kartą Lietuvos rinktinė tarp keturių stipriausiųjų buvo 2015 metais. Ko rinktinei dar trūksta, kad sugrįžtų į tą buvusį lygį?

– Manau, labai smulkių detalių. Visas rungtynes lėmė smulkios detalės. Mes labai gerai atrodėme komandiškai. Komandos viduje buvo fantastinė atmosfera. Galiu žaidėjams tik padėkoti už jų darbą, atsidavimą treniruotėse. Jų atsidavimas rūbinėje, ką jie darė, man davė pasitikėjimo kaip treneriui. Tai yra fantastika.

Kartais trūksta kažko vieno. Pavyzdžiui, su Australija, kad pasiteisintų rizika. Su Prancūzija nepadaryti tų šešių grubių klaidų, kur žaidėjas nueina į stiprią ranką. Čia viskas susiveda į detales. Tą detalę turi išsireikalauti treneris, ir jeigu tos detalės nepadaromos, tai treneris atsakingas už tai. Tokia mano nuomonė.

– Šios vasaros klausimas numeris vienas buvo kaip kartu aikštėje atrodo Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Ar įvertinus šį čempionatą ir žvelgiant į ateitį manote, kad jie gali kartu žaisti?

– Taip. Mes tikrai čia tobulėjome, tik labai gaila, kad mikrotraumos ir ligos truputį išmušė mus iš dviejų draugiškų rungtynių, kur planavome, kad jie žais. Bet tai gerėjo. Sakiau prieš prasidedant čempionatui, kad čia bus didžiausias mūsų iššūkis, nes du mūsų geriausi žaidėjai yra vienos pozicijos. Abu penkti numeriai. Juos sutalpinti toje baudos aikštelėje… Visgi ne NBA baudos aikštelė. Manau, kad pavyko, skaičiai, ką skaičiavo asistentai, sako, kad buvo neblogai. Faktas, kad žaidimas nebuvo gražus. Visi tą žinome, ir jūs tą žinote. Bet jis buvo efektyvus. Manau, tai veikia. Jie supranta vienas kitą, o svarbiausia, kad jie nori žaisti vienas su kitu, gerai žaidžia ir komanda tą priima.

– Kai paskelbėte, kad trauksitės, krepšininkai dar nežinojo. Kaip reagavo komanda?

– Net nežinau. Bet normaliai, matėsi, kad išėję į aikštelę žaidė susikaupę.

– Ar prieš sprendimą pasitarėte su šeima?

– Taip, jie buvo vieninteliai žmonės, kurie žinojo.

– Kodėl paskutinėse rungtynėse nežaidė D. Sabonis?

– Temperatūra pakilo. Sakėme, kad žiūrėsime, kaip per rungtynes. Jis norėjo eiti į aikštę, bet nenorėjome, kad kažkas nutiktų. Tačiau visi sveiki ir džiaugiuosi, kad iš čempionato visi grįžta sveiki ir, tikiuosi, gerai pasiruošę sezonui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Prabėgus pasaulio krepšinio čempionatui, FIBA atnaujino nacionalinių rinktinių reitingą.Tik 9-ąją vietą planetos pirmenybėse užėmusi Lietuvos rinktinė jame prarado dvi pozicijas ir iš
JAV rinktinės vadovo pasiteisinimai: jei ne traumos, būtume laimėję pasaulio čempionatą
JAV rinktinės vadovo pasiteisinimai: jei ne traumos, būtume laimėję pasaulio čempionatą
JAV krepšinio rinktinės vadovas Jerry Colangelo net ir pasibaigus pasaulio čempionatui nevengia skambių pareiškimų.Kiek anksčiau rėžęs, jog „prisimins žaidėjus, kurie neatsiliepė
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje viena Lietuvos rinktinės aistyruoliui baigėsi nelaime, vyrą ištiko insultas. Pateikiame pagalbos prašymą.Ką tik praūžė krepšinio
Karti krepšinio šventė: grandiozinį pasaulio čempionatą žadėjusi FIBA pridarė krūvą klaidų
Karti krepšinio šventė: grandiozinį pasaulio čempionatą žadėjusi FIBA pridarė krūvą klaidų
Didžiausiu pasaulio krepšinio metų (o gal net ir penkmečio) renginiu turėjęs tapti planetos čempionatas baigėsi, o daugelis šios sporto šakos gerbėjų jį prisimins su kartėliu.FIBA
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) šalies vyrų krepšinio vyriausiojo trenerio kėdę siūlo Kaziui Maksvyčiui."Rinktinė čempionate žaidė neblogai, tik trūko detalių.
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Kinijoje vykusiame pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė liko be medalių, be olimpinio kelialapio ir... be trenerio. Mūsų krepšininkams atiteko devintoji vieta, ji yra prasčiausia
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Pasaulio krepšinio čempione antrą kartą tapusi Ispanijos rinktinė grįžo namo. Iš Kinijos parvykę planetos čempionai pirmiausia nuvyko į Karaliaus rūmus, o vėlai vakare atšventė
Ispanai - naujieji pasaulio krepšinio karaliai!
Ispanai - naujieji pasaulio krepšinio karaliai!
Lauktos intrigos pasaulio čempionato Kinijoje finale nebuvo - naująja planetos čempione tapo užtikrintai lemiamą mūšį laimėjusi Ispanijos nacionalinė komanda.Sergio Scariolo auklėtiniai
Jautri ispanų MVP išpažintis: prieš trejus metus praradau mamą, bet ji toliau mane stumia į priekį
Jautri ispanų MVP išpažintis: prieš trejus metus praradau mamą, bet ji toliau mane stumia į priekį
Prieš 11 metų, dar neatšventęs nė 18-ojo gimtadienio, Ispanijos krepšinio talentas Ricky Rubio Pekino olimpinių žaidynių finale stojo į kovą prieš JAV krepšininkus.Nors
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Marcas Gasolis nėra vienintelis Ispanijos rinktinės narys, per kelis pastaruosius mėnesius laimėjęs ir NBA, ir pasaulio čempionatą.Lygiai tokiu pačiu pasiekimu gali pasigirti ir vyriausiasis Ispanijos
Argentinos treneris didžiavosi savo auklėtiniais: mes ne pralaimėjome auksą, o laimėjome sidabrą
Argentinos treneris didžiavosi savo auklėtiniais: mes ne pralaimėjome auksą, o laimėjome sidabrą
Argentinos rinktinės treneris Sergio Hernandezas ir įžaidėjas Nicolas Laprovittola su visa komanda pralaimėjo pasaulio čempionato finalą, tačiau iš jo išėjo kaip nugalėtojai.Argentiniečiai,
Įspūdingiausius karjeros metus išgyvenantis M.Gasolis: buvo geri trys mėnesiai
Įspūdingiausius karjeros metus išgyvenantis M.Gasolis: buvo geri trys mėnesiai
34-erių Marcas Gasolis, ko gero, jau nebėra aukščiausiame savo karjeros taške žaidimo atžvilgiu, tačiau būtent šią vasarą jis gali vadinti pačia sėkmingiausia.Vidurio puolėjas
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Pasaulio čempionato mažasis finalas Pekine žiūrovams padovanojo nuostabų reginį, o bronzos medalius iškovojo Prancūzijos nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai po permainingos
FIBA vadovas problemų nepastebėjo: teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę
FIBA vadovas problemų nepastebėjo: teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę
FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis nemano, jog teisėjavimas pasaulio čempionate Kinijoje buvo prasto lygio.Spaudos konferencijoje graikas tikino, jog arbitrai turnyrui buvo pasiruošę
Čempionato MVP - R.Rubio, penkete - jo komandos draugas, argentinietis, prancūzas ir serbas
Čempionato MVP - R.Rubio, penkete - jo komandos draugas, argentinietis, prancūzas ir serbas
Pasaulio pirmenybių Kinijoje naudingiausioju žaidėju (MVP) išrinktas čempionų komandos atakų organizatorius Ricky Rubio.28 metų 193 cm ūgio katalonas per susitikimą vidutiniškai
Prancūzų lyderis ant apdovanojimų pakylos lipo be medalio: bronza man nerūpi
Prancūzų lyderis ant apdovanojimų pakylos lipo be medalio: bronza man nerūpi
Prancūzijos rinktinės krepšininkai pasaulio čempionatą užbaigė pergale mače dėl bronzos, tačiau iškovotais medaliais džiaugėsi ne visi komandos žaidėjai.Kol dauguma prancūzų
R.Rubio laukia akistatos su F.Campazzo: komandos draugai mane dėl jo jau įspėjo
R.Rubio laukia akistatos su F.Campazzo: komandos draugai mane dėl jo jau įspėjo
Argentinos ir Ispanijos krepšininkai jau netrukus stos į lemiamą pasaulio čempionato mūšį dėl aukso, o viena iš mikrodvikovų, galinčių nulemti finalo rungtynių baigtį, virs
Žmogus, dėl kurio šokama Argentinos gatvėse: L.Scola pasiryžęs ištaisyti 17 metų senumo klaidą
Žmogus, dėl kurio šokama Argentinos gatvėse: L.Scola pasiryžęs ištaisyti 17 metų senumo klaidą
2002-aisiais, kai Argentinos rinktinė paskutinį kartą žaidė ir pralaimėjo pasaulio krepšinio čempionato finalą, jos gretose buvo ir Luisas Scola. Prabėgus 17-ai metų, veteranas atrodo
Dvi pasakos, iš kurių laimingai baigsis tik viena: kas taps pasaulio krepšinio karaliais?
Dvi pasakos, iš kurių laimingai baigsis tik viena: kas taps pasaulio krepšinio karaliais?
Jaunystė ir patirtis, solidūs lyderiai ir virtuoziški įžaidėjai, seniai primirštas ir dar juntamas pasaulio čempionų titulo kvapas – planetos pirmenybių finale susitiks ir panašios,
Pasaulio čempionato finalo komandas įvertinęs T.Pačėsas išskyrė esminį ispanų pranašumą
Pasaulio čempionato finalo komandas įvertinęs T.Pačėsas išskyrė esminį ispanų pranašumą
Kinijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas priartėjo prie kulminacijos. Sekmadienį dėl trečiosios vietos kovos Australijos ir Prancūzijos ekipos, o finale lauks Ispanija – Argentina
Serbų vilčių neišpildęs A.Džordževičius traukiasi iš rinktinės
Serbų vilčių neišpildęs A.Džordževičius traukiasi iš rinktinės
Vilčių pasaulio čempionate Kinijoje neišpildžiusi Serbijos rinktinė liko be vyriausiojo trenerio.Nuo 2013-ųjų rinktinei vadovavęs Aleksandras Džordževičius po paskutinių komandos rungtynių
Penktąją vietą čempionate užėmė rungtynių pradžioje buksavę serbai
Penktąją vietą čempionate užėmė rungtynių pradžioje buksavę serbai
Serbijos rinktinė, kuriai buvo prognozuojamas mažiausiai žaidimas pasaulio čempionato finale, tenkinosi geriausios į pusfinalį nepatekusios komandos pozicija.Kovoje dėl penktosios vietos Aleksandro
Kovoje dėl septintos vietos amerikiečiams pasipriešino ir lenkai
Kovoje dėl septintos vietos amerikiečiams pasipriešino ir lenkai
Pasaulio čempionato kovoje dėl septintos vietos Pekine susitiko dvi komandos, kurios pirmenybėse pateikė dideles staigmenas - viena dėl labai žemos užimtos pozicijos, kita - dėl patekimo tarp aštuonių
Dvigubas dublis: M. Gasolis finale sieks ir išskirtinio asmeninio pasiekimo
Dvigubas dublis: M. Gasolis finale sieks ir išskirtinio asmeninio pasiekimo
Marco Gasolio vedama Ispanijos rinktinė pateko į pasaulio čempionato finalą, o pats 34-erių vidurio puolėjas gali įrašyti savo pavardę į itin retą pasiekimą užfiksavusių žaidėjų
Pekine apsilankęs ir lietuvius prisiminęs K.Bryantas: pasaulis prisivijo JAV rinktinę
Pekine apsilankęs ir lietuvius prisiminęs K.Bryantas: pasaulis prisivijo JAV rinktinę
Pekine penktadienį dėl patekimo į pasaulio čempionato finalą varžosi keturios rinktinės, o jų dvikovas pusfinaliuose stebi ir oficialus turnyro ambasadorius Kobe Bryantas.20 metų Los Andželo
Pasaulio čempionato finalas - be lietuvių skriaudikų: Argentina parklupdė ir Prancūziją
Pasaulio čempionato finalas - be lietuvių skriaudikų: Argentina parklupdė ir Prancūziją
Pasaulio čempionato finale žais prieš jį prie favoritų nepriskirta komanda. Ketvirtfinalyje eliminavusi serbus pusfinalyje nesustojo bei dėl aukso kovos Argentinos rinktinė.Sergio Hernandezo
Ispanai laimėjo trilerį su dviem pratęsimais ir po 13-os metų pertraukos žais finale
Ispanai laimėjo trilerį su dviem pratęsimais ir po 13-os metų pertraukos žais finale
Pekine paaiškejo pirmoji 2019 metų pasaulio čempionato dalyvė, kuria tapo Ispanijos nacionalinė komanda.Sergio Scariolo auklėtiniai po itin atkaklios kovos su dviem pratęsimais 95:88 (22:21,
Pusfinalio herojumi tapęs M.Gasolis atskleidė svarstęs nežaisti rinktinėje: dabar matau, jog buvo verta
Pusfinalio herojumi tapęs M.Gasolis atskleidė svarstęs nežaisti rinktinėje: dabar matau, jog buvo verta
Įspūdingą pasirodymą surengęs ir pasaulio čempionato pusfinalyje net 33 taškus pelnęs Ispanijos rinktinės veteranas Marcas Gasolis po pergalės kalbėjo ne tik apie fantastišką dviejų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime