Naujienos kraunasi...

Paskutinės apmąstymų valandos: kurią riziką pasirinks J.Valančiūnas?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Paskutinės apmąstymų valandos: kurią riziką pasirinks J.Valančiūnas?
Jonui Valančiūnui kelios artimiausios valandos gali tapti vienomis svarbiausių karjeroje. Ne, lietuvis staiga neužsivilks Toronto „Raptors“ marškinėlių ir neišbėgs ant parketo šeštosiose NBA finalo rungtynėse, o vietoje krepšinio kamuolio į rankas ims telefoną arba kitą išmanųjį įrenginį, kuriuo Memfio „Grizzlies“ ekipai praneš savo sprendimą, rašo Alfa.lt.

Ant kortos pastatyta 17,6 mln. JAV dolerių suma – būtent tiek J. Valančiūnas gautų, jei nuspręstų pratęsti dar metus galinčią galioti savo sutartį ir liktų Memfyje. Tačiau apsispręsti, ar tai padaryti, uteniškis turi per artimiausias mažiau nei 20 valandų – iki vidurnakčio JAV rytinės pakrantės laiku (7 val. ryto Lietuvos laiku).

Pasirinkimas lyg ir atrodytų lengvas – uždirbdamas 17,6 mln. lietuvis būtų dešimtas daugiausiai apmokamas „centras“ visoje NBA lygoje, o turint omenyje krentančią tradicinių vidurio puolėjų vertę tokia suma J. Valančiūnui taptų tikru aukso grynuoliu.

Vis dėlto dar balandį vertindamas savo ateities perspektyvas lietuvis patikino, kad labiau už papildomus metus Memfyje jis norėtų tik vieno – Tenesio valstijos miesto komandai įsipareigoti ilgesniam, tarkime trejų metų, laikotarpiui.

Tad labai realu, jog galėdamas pratęsti dar 2015-aisiais su Toronto „Raptors“ sudarytą sutartį, JV rinksis kitą, kiek rizikingesnį, kelią ir atsisakydamas beveik 18 mln. ryšis pirmą kartą karjeroje testuoti laisvųjų agentų rinką, kuri atsidarys paskutinę birželio dieną.

Nepaisant to, kad J. Valančiūnas įspūdingai užbaigė sezoną ir nuo vasario vilkėdamas „grizlių“ marškinėlius rinko kerinčią 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio statistiką, atsisakyti garantuotos sutarties ir milijonų jam gali būti pražūtinga – tikimybė, kad kažkuri komanda susiviliotų galimybe matyti pas save nykstančios rūšies krepšininką, kokiu laikomas J. Valančiūnas, ir jam įsipareigotų per trejus ar ketverius metus mokėti po maždaug 15 mln., yra pakankamai nedidelė.

„Jis greičiausiai niekada nebeturės galimybės per sezoną uždirbti tokių pinigų, kokius gautų priimdamas sprendimą pratęsti savo sutartį, – kalbėdamas su Alfa.lt tikino Memfio krepšinio tinklaraščio „Grizzly Bear Blues“ vadovas Joe Mullinaxas. – Kadangi nemanau, jog jis gali sulaukti ilgalaikės sutarties Memfyje, manau, kad jam būtų protinga rinktis pratęsti dabartinę sutartį ir prieš 2020-ųjų laisvųjų agentų rinką „išsimušti“ riebų čekį. Manau, kad jis tai ir padarys.“

Tiesa, pats J. Mullinaxas dar prieš kelis mėnesius manė, kad „Grizzlies“ gali sieti savo ateitį su J. Valančiūnu, kuriam jis prognozavo ilgalaikės sutarties pasiūlymą iš panašų atlyginimą, kokį jis gauna dabar. Visgi per šį laiką nutiko keli dalykai, galimai pakeitę komandos vadovų požiūrį į vos 19 rungtynių su šviesiai ir tamsiai mėlynos spalvos „Grizzlies“ aprangą sužaidusį aukštaūgį.

Pirmiausia, memfiečiai nusprendė surizikuoti ir kiek netikėtai atleido ne tik vyriausiąjį komandos trenerį J.B. Bickerstaffą, bet ir pažemino pareigose generalinį vadybininką Chrisą Wallace‘ą. Į jų vietas „grizliai“ paskyrė atitinkamai 34-erių metų Taylorą Jenkinsą ir 30-metį Zachą Kleimaną, taip netiesiogiai parodydami, jog komanda eina ne tik atsinaujinimo, bet ir atsijauninimo kryptimi.

Maža to, iš Milvokio „Bucks“, kurie tapo geriausia reguliariojo sezono komanda, trenerių štabo atvykstantis T. Jenkinsas atsineša iš Greggo Popovichiaus San Antonijuje ir Mike‘o Budenholzerio Atlantoje ir Milvokyje įskiepytą krepšinio filosofiją, kuri gali būti neparanki tradiciniu NBA vidurio puolėju laikomam J. Valančiūnui.

Naujasis „Grizzlies“ strategas propaguoja universalesnius aukštaūgius, galinčius tiek pataikyti iš toli, tiek sėkmingai judėti aikštelėje, tad į „centro“ poziciją jis gali nuspręsti statyti jaunąją ekipos žvaigždę Jareną Jacksoną, kuris iki šiol dažniau rungtyniaudavo sunkiuoju krašto puolėju.

„Jenkinsas, panašu, labiau yra susikoncentravęs ties Jarenu Jacksonu, nei Jonu. Be abejo, naujasis „Grizzlies“ strategas nenustums Jono visiškai į šalį, tačiau „Bucks“ praėjusio sezono sėkmė akivaizdžiai iliustruoja, kad Valančiūnas nėra tokio tipo „centras“, kurio labiausiai trokštų Jenkinsas, – kalbėjo J. Mullinaxas. – Nemanau, kad pasisamdę šį trenerį „grizliai“ sieks atsikratyti Jonu, bet tuo pačiu man akivaizdu, kad rinkdamiesi strategą jie tikrai negalvojo apie Valančiūno perspektyvas.“

Be J. Jacksono, „Grizzlies“ kitame sezone veikiausiai turės ir dar vieną jaunąją žvaigždę – naujokų biržos loterijoje gavę antrąjį šaukimą, jie jau po kelių dienų išreiškė norą juo rinktis įžaidėją Ja Morantą, kuris turėtų sėkmingai pakeisti ilgametį komandos lyderį Mike‘ą Conley.

Su pastaruoju J. Valančiūnas buvo įgavęs neblogą susižaidimą, o šių krepšininkų „du prieš du“ situacijos tapo sėkmingu „grizlių“ variklių gana neblogoje atkarpoje vasario ir kovo mėnesiais, tad praradus patikimą partnerį lietuvio vaidmuo galėtų gerokai nukentėti. Vis dėlto šiuo atžvilgiu J. Mullinaxas uteniškiui mato daugiau pozityvo, negu vertindamas naujojo trenerio filosofijos naudą lietuviui.

„Gautas antrasis šaukimas gali labai stipriai prisidėti prie šviesesnės Memfio klubo ateities. Dabar žvelgdami į priekį jau turėsime ne vieną, o dvi jaunąsias žvaigždės – Jareną ir Ja, o visi likę žaidėjai turės būti lipdomi aplink juos. Ar Jonas gali prie jų prisiderinti? Be abejo – jis puikiai kovoja dėl kamuolių, o kol Jarenas vis dar tobulėja šiame aspekte, Moranto ir Valančiūno „du prieš du“ gali tapti ne mažiau pavojingu ginklu, nei praėjusio sezono Conley ir Valančiūno žaidimas kartu. Vis dėlto besitikintiems, kad Jonas gali tapti centrine „Grizzlies“ figūra, turiu prastų žinių – manau, kad nesugebėjęs įsipaišyti į komandos žaidimą, jis kaipmat būtų keičiamas kitur“, – sakė „Grizzly Bear Blues“ vadovas.

Tiesa, amerikietis nemano, kad tai toks scenarijus galėtų išsipildyti jau artimiausiu metu. Pasak J. Mullinaxo, nors situacija nuo kovo ar balandžio mėnesio pasikeitė, jis vis dar yra įsitikinęs, kad „grizliams“ protingiausia būtų bandyti išlaikyti J. Valančiūną ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

„Jeigu spręsčiau aš, manau, kad trejų metų susitarimas būtų geriausias sprendimas abiem pusėms. Kol Valančiūno sutartis netrukdys Memfiui pratęsti pasibaigsiančios J. Jacksono naujoko sutarties (ji baigsis 2022-aisiais, tačiau galimybę pasirašyti naują kontraktą abi šalys turės metais anksčiau – Alfa.lt), tol manęs negąsdintų net ir 55 mln. suma, kurią būtų galima mokėti Valančiūnui už likimą Memfyje dar trejiems metams. Visgi daugiau jam tikrai nesiūlyčiau, o be to, nemanau, kad net ir šią sumą jis galėtų gauti iš kitų komandų laisvųjų agentų rinkoje.

Valančiūnas turi puikius įgūdžius, bet tai nėra žaidėjas, galėsiantis prisitaikyti prie aukšto tempo ir labiausiai į perimetrą orientuoto krepšinio, kurį ateityje demonstruos „Grizzlies“, – vertino J. Mullinaxas.

Akivaizdu, kad iki šiol itin lengvai savo sutarties reikalus tvarkiusiam J. Valančiūnui pastarosios dienos, kurias jis leidžia žvejodamas Norvegijoje, nėra pačios lengviausios. Lietuvis privalo apsvarstyti įvairiausius įmanomus scenarijus, tačiau bet kuris pasirinkimas jo ateičiai vis tiek paliktų rizikos faktorių.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Lakers" nusprendė: traumuotą D.Cousinsą pakeis "supermenas" D.Howardas.
"Lakers" nusprendė: traumuotą D.Cousinsą pakeis "supermenas" D.Howardas.
Los Andželo "Lakers" klubas traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeis praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu, kuris jau vilkėjo Kalifornijos komandos marškinėlius
NBA ir "Kings" neturi priekaištų L.Waltonui dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
NBA ir "Kings" neturi priekaištų L.Waltonui dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
Kaip jau rašėme, balandžio pabaigoje NBA visuomenę supurtė skandalas. Tuomet ką tik Los Andželo "Lakers" klubo vyriausiojo trenerio postą palikęs ir netrukus prie Sakramento "Kings"
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
Kaip jau rašėme, Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Lietuvos rinktinė pasirengimo pasaulio krepšinio čempionatui cikle jau nuėjo du trečdalius kelio – vakarykštės rungtynės su Rusija jai buvo šeštosios, o per artimiausias
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su LeBronu Jamesu ir Anthony
M.Penberthy prisiminė mėgstamą istoriją: kartą Shaqas padovanojo man automobilį
M.Penberthy prisiminė mėgstamą istoriją: kartą Shaqas padovanojo man automobilį
Buvęs NBA krepšininkas, o dabar Los Andželo "Lakers" trenerio asistentas Mike'as Penberthy papasakojo savo mėgstamiausią istoriją apie Shaquille'ą O'Nealą."Ėjau
K.Abdul-Jabbaras: LeBronas neprivalo niekam nieko įrodinėti
K.Abdul-Jabbaras: LeBronas neprivalo niekam nieko įrodinėti
Los Andželo "Lakers" legenda Kareemas Abdul-Jabbaras tikisi, kad sirgaliai pradės šilčiau priimti dabartinę klubo žvaigždę LeBroną Jamesą, jei jam pavyks grąžinti komandą į
Milžinui T.Fallui tapti geresniu krepšininku padėjo futbolas
Milžinui T.Fallui tapti geresniu krepšininku padėjo futbolas
Bostono "Celtics" komandos naujokas Tacko Fallas pareiškė, kad jam labai padėjo futbolas."Ką tikrai duoda futbolas, tai padeda kojų darbui, - teigia iš Senegalo kilęs
Iš viršūnės - į dugną: buvusi JAV krepšinio žvaigždė ilgam keliauja už grotų
Iš viršūnės - į dugną: buvusi JAV krepšinio žvaigždė ilgam keliauja už grotų
Prieš penkiolika metų talentingiausiu savo kartos JAV vidurinių mokyklų krepšininku laikyto Sebastiano Telfairo nuotrauka puošė sporto žiniasklaidos flagmano „Sports Illustrated“
Tritaškio liniją ir rinktinėje prisijaukinęs J.Valančiūnas: kartais dar pamirštame derinius
Tritaškio liniją ir rinktinėje prisijaukinęs J.Valančiūnas: kartais dar pamirštame derinius
Jonas Valančiūnas netruko įsibėgėti Lietuvos rinktinės pasiruošimo pasaulio čempionatui cikle.Tik šeštadienį pirmąsias rungtynes šią vasarą žaidęs ir Belgrade prieš
Sietle bus pavadinta gatvė legendinio L.Wilkenso garbei
Sietle bus pavadinta gatvė legendinio L.Wilkenso garbei
Sietlo merė Jenny Durkan pareiškė, kad viena miesto gatvių bus pavadinta Krepšinio Šlovės muziejaus nario Lenny Wilkenso vardu."Lenny Wilkens Way" yra šalia legendinės
Bokštų jėga: ar Lietuvos rinktinė turės stipriausią priekinę liniją pasaulio čempionate?
Bokštų jėga: ar Lietuvos rinktinė turės stipriausią priekinę liniją pasaulio čempionate?
Lietuvos krepšinio mokykla nuo seno žinoma kaip snaiperių kalvė – vos oranžinį kamuolį į savo rankas paėmę lietuviai iškart mokosi jį mesti į krepšį, o paprašius
J.Valančiūnas - apie duetą su D.Saboniu, serbų žvaigždę ir JAV rinktinės nuostolius
J.Valančiūnas - apie duetą su D.Saboniu, serbų žvaigždę ir JAV rinktinės nuostolius
Jonas Valančiūnas šeštadienį taps paskutiniuoju Lietuvos rinktinės žaidėju, šią vasarą apsivilksiančiu nacionalinės komandos marškinėlius.Dėl užsitęsusių NBA
L.Dončičius vasaros veltui nešvaisto: į NBA arenas grįš viršsvorį pakeitęs raumenimis
L.Dončičius vasaros veltui nešvaisto: į NBA arenas grįš viršsvorį pakeitęs raumenimis
Lyg viesulas NBA padangę jau debiutiniame savo sezone supurtęs Luka Dončičius kaipmat užsitarnavo būsimos lygos superžvaigždės statusą. Tiesa, istorinius rodiklius 20-metis slovėnas fiksavo
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
Beveik savaitę po paskutinių kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys
"Mavericks" su I.Roby pasirašė rekordinį kontraktą
"Mavericks" su I.Roby pasirašė rekordinį kontraktą
Dalaso "Mavericks" komandos naujokas Isaiah Roby įsirašė savo vardą į NBA istoriją nesužaidęs lygoje nė vieno mačo.Šių metų naujokų biržos 45-asis šaukimas su
Išrinkti NBA dešimtmečio žaidėjai: K.Bryantui ir D.Wade’ui vietos atsirado tik trečiajame penkete
Išrinkti NBA dešimtmečio žaidėjai: K.Bryantui ir D.Wade’ui vietos atsirado tik trečiajame penkete
Baigiantis antrajam šio amžiaus dešimtmečiui, NBA.com tinklalapyje ir NBA TV televizijoje dirbantys žurnalistai ir analitikai išrinko 15 labiausiai pasižymėjusių 2010–2019
Sh.O'Nealas negalėjo patikėti, kad L.Ballas pataiko baudų metimus blogiau nei jis
Sh.O'Nealas negalėjo patikėti, kad L.Ballas pataiko baudų metimus blogiau nei jis
Praeityje NBA superžvaigždė, o dabar krepšinio apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas visąlaik sulaukdavo pašaipų dėl prasto baudų metimų pataikymo procento, kuris per jo 19-os
V.Carteris rekordinės trukmės karjerą baigs "Hawks" gretose
V.Carteris rekordinės trukmės karjerą baigs "Hawks" gretose
"Manęs užteks dar vienam sezonui. Tai paskutinis sezonas", - kiek anksčiau pareiškė 42-ejų Atlantos "Hawks" komandos veteranas Vince'as Carteris.Pirmadienį paskelbta,
"Grizzlies" trenerių štabe - buvęs "Lietuvos ryto" strategas bei Ž.Ilgausko bendraklubis
"Grizzlies" trenerių štabe - buvęs "Lietuvos ryto" strategas bei Ž.Ilgausko bendraklubis
Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ klubas pirmadienį įvardino visą trenerių štabą.Strategui Taylorui Jenkinsui kitą sezoną talkins asistentai Niele Ivey, Bradas
"Nuggets" naujokui B.Bolui žaisti per Kalėdas prieš "Pelicans" - ne lygis
"Nuggets" naujokui B.Bolui žaisti per Kalėdas prieš "Pelicans" - ne lygis
NBA tik spėjo paskelbti 2019-2020 metų sezono tvarkaraštį, o vienas jaunas žaidėjas jau išreiškė nepasitenkinimą, nors lygoje dar nėra sužaidęs nė mačo.Denverio "Nuggets"
NBA finansų analizė: tarp užjūrio miestų nėra lygių Kaunui
NBA finansų analizė: tarp užjūrio miestų nėra lygių Kaunui
Kokio ūgio žaidėjai NBA uždirba daugiausiai? Koks yra optimalus amžius tikintis maksimalios vertės sutarties? Kokių tautybių krepšininkai pajėgiausioje planetos lygoje kiečiausiai prisikemša
Naująjį NBA sezoną atidarys favoritų mūšis - derbis Los Andžele
Naująjį NBA sezoną atidarys favoritų mūšis - derbis Los Andžele
Iki naujojo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono starto likus dviem su puse mėnesio pradeda aiškėti ir pirmieji lygos tvarkaraščio kontūrai. Pirmąją
Duranto netekę "Warriors" nesudeda ginklų: Greenas pasirašė devynženklę sutartį
Duranto netekę "Warriors" nesudeda ginklų: Greenas pasirašė devynženklę sutartį
Ambicijų ir toliau kovoti dėl aukščiausių tikslų neslepia tris NBA čempionų titulus per pastaruosius penkerius metus iškovoję „Golden State Warriors“.Su viena ryškiausių
C.Anthony: "Ar norėčiau žaisti vienoje komandoje su L.Jamesu? 1000 procentų"
C.Anthony: "Ar norėčiau žaisti vienoje komandoje su L.Jamesu? 1000 procentų"
Blėstanti NBA žvaigždė bei šiuo metu laisvasis agentas Carmelo Anthony prisipažino kad norėtų žaisti vienoje komandoje su Los Andželo "Lakers" lyderiu LeBronu Jamesu."1000
Buvusio šefo dūris LeBronui į nugarą: dirbti su juo - apgailėtina patirtis
Buvusio šefo dūris LeBronui į nugarą: dirbti su juo - apgailėtina patirtis
Buvęs Klivlando „Cavaliers“ generalinis vadybininkas Davidas Griffinas kaip reta atvirame interviu „Sports Illustrated“ prisipažino susmukęs ant grindų apsipylęs ašaromis,
J.Valančiūno klubas pristatė retro aprangas ir aikštelės dizainą jubiliejiniam sezonui
J.Valančiūno klubas pristatė retro aprangas ir aikštelės dizainą jubiliejiniam sezonui
Memfio "Grizzlies" klubas, kuriam atstovauja Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, pristatė retro formas ir aikštelės dizainą, kuriuos naudos 2020-2021 metų sezone.Būtent
Serbų snaiperis M.Guduričius oficialiai tapo J.Valančiūno bendraklubiu
Serbų snaiperis M.Guduričius oficialiai tapo J.Valančiūno bendraklubiu
Dvejus pastaruosius metus Stambulo "Fenerbahče" ekipos marškinėlius vilkėjęs snaiperis Marko Guduričius keliasi į NBA lygą ir tapo Jono Valančiūno bendraklubiu.Memfio "Grizzlies"

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime