Naujienos kraunasi...

Paskutinės apmąstymų valandos: kurią riziką pasirinks J.Valančiūnas?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Paskutinės apmąstymų valandos: kurią riziką pasirinks J.Valančiūnas?
Jonui Valančiūnui kelios artimiausios valandos gali tapti vienomis svarbiausių karjeroje. Ne, lietuvis staiga neužsivilks Toronto „Raptors“ marškinėlių ir neišbėgs ant parketo šeštosiose NBA finalo rungtynėse, o vietoje krepšinio kamuolio į rankas ims telefoną arba kitą išmanųjį įrenginį, kuriuo Memfio „Grizzlies“ ekipai praneš savo sprendimą, rašo Alfa.lt.

Ant kortos pastatyta 17,6 mln. JAV dolerių suma – būtent tiek J. Valančiūnas gautų, jei nuspręstų pratęsti dar metus galinčią galioti savo sutartį ir liktų Memfyje. Tačiau apsispręsti, ar tai padaryti, uteniškis turi per artimiausias mažiau nei 20 valandų – iki vidurnakčio JAV rytinės pakrantės laiku (7 val. ryto Lietuvos laiku).

Pasirinkimas lyg ir atrodytų lengvas – uždirbdamas 17,6 mln. lietuvis būtų dešimtas daugiausiai apmokamas „centras“ visoje NBA lygoje, o turint omenyje krentančią tradicinių vidurio puolėjų vertę tokia suma J. Valančiūnui taptų tikru aukso grynuoliu.

Vis dėlto dar balandį vertindamas savo ateities perspektyvas lietuvis patikino, kad labiau už papildomus metus Memfyje jis norėtų tik vieno – Tenesio valstijos miesto komandai įsipareigoti ilgesniam, tarkime trejų metų, laikotarpiui.

Tad labai realu, jog galėdamas pratęsti dar 2015-aisiais su Toronto „Raptors“ sudarytą sutartį, JV rinksis kitą, kiek rizikingesnį, kelią ir atsisakydamas beveik 18 mln. ryšis pirmą kartą karjeroje testuoti laisvųjų agentų rinką, kuri atsidarys paskutinę birželio dieną.

Nepaisant to, kad J. Valančiūnas įspūdingai užbaigė sezoną ir nuo vasario vilkėdamas „grizlių“ marškinėlius rinko kerinčią 19,9 taško ir 10,7 atkovoto kamuolio statistiką, atsisakyti garantuotos sutarties ir milijonų jam gali būti pražūtinga – tikimybė, kad kažkuri komanda susiviliotų galimybe matyti pas save nykstančios rūšies krepšininką, kokiu laikomas J. Valančiūnas, ir jam įsipareigotų per trejus ar ketverius metus mokėti po maždaug 15 mln., yra pakankamai nedidelė.

„Jis greičiausiai niekada nebeturės galimybės per sezoną uždirbti tokių pinigų, kokius gautų priimdamas sprendimą pratęsti savo sutartį, – kalbėdamas su Alfa.lt tikino Memfio krepšinio tinklaraščio „Grizzly Bear Blues“ vadovas Joe Mullinaxas. – Kadangi nemanau, jog jis gali sulaukti ilgalaikės sutarties Memfyje, manau, kad jam būtų protinga rinktis pratęsti dabartinę sutartį ir prieš 2020-ųjų laisvųjų agentų rinką „išsimušti“ riebų čekį. Manau, kad jis tai ir padarys.“

Tiesa, pats J. Mullinaxas dar prieš kelis mėnesius manė, kad „Grizzlies“ gali sieti savo ateitį su J. Valančiūnu, kuriam jis prognozavo ilgalaikės sutarties pasiūlymą iš panašų atlyginimą, kokį jis gauna dabar. Visgi per šį laiką nutiko keli dalykai, galimai pakeitę komandos vadovų požiūrį į vos 19 rungtynių su šviesiai ir tamsiai mėlynos spalvos „Grizzlies“ aprangą sužaidusį aukštaūgį.

Pirmiausia, memfiečiai nusprendė surizikuoti ir kiek netikėtai atleido ne tik vyriausiąjį komandos trenerį J.B. Bickerstaffą, bet ir pažemino pareigose generalinį vadybininką Chrisą Wallace‘ą. Į jų vietas „grizliai“ paskyrė atitinkamai 34-erių metų Taylorą Jenkinsą ir 30-metį Zachą Kleimaną, taip netiesiogiai parodydami, jog komanda eina ne tik atsinaujinimo, bet ir atsijauninimo kryptimi.

Maža to, iš Milvokio „Bucks“, kurie tapo geriausia reguliariojo sezono komanda, trenerių štabo atvykstantis T. Jenkinsas atsineša iš Greggo Popovichiaus San Antonijuje ir Mike‘o Budenholzerio Atlantoje ir Milvokyje įskiepytą krepšinio filosofiją, kuri gali būti neparanki tradiciniu NBA vidurio puolėju laikomam J. Valančiūnui.

Naujasis „Grizzlies“ strategas propaguoja universalesnius aukštaūgius, galinčius tiek pataikyti iš toli, tiek sėkmingai judėti aikštelėje, tad į „centro“ poziciją jis gali nuspręsti statyti jaunąją ekipos žvaigždę Jareną Jacksoną, kuris iki šiol dažniau rungtyniaudavo sunkiuoju krašto puolėju.

„Jenkinsas, panašu, labiau yra susikoncentravęs ties Jarenu Jacksonu, nei Jonu. Be abejo, naujasis „Grizzlies“ strategas nenustums Jono visiškai į šalį, tačiau „Bucks“ praėjusio sezono sėkmė akivaizdžiai iliustruoja, kad Valančiūnas nėra tokio tipo „centras“, kurio labiausiai trokštų Jenkinsas, – kalbėjo J. Mullinaxas. – Nemanau, kad pasisamdę šį trenerį „grizliai“ sieks atsikratyti Jonu, bet tuo pačiu man akivaizdu, kad rinkdamiesi strategą jie tikrai negalvojo apie Valančiūno perspektyvas.“

Be J. Jacksono, „Grizzlies“ kitame sezone veikiausiai turės ir dar vieną jaunąją žvaigždę – naujokų biržos loterijoje gavę antrąjį šaukimą, jie jau po kelių dienų išreiškė norą juo rinktis įžaidėją Ja Morantą, kuris turėtų sėkmingai pakeisti ilgametį komandos lyderį Mike‘ą Conley.

Su pastaruoju J. Valančiūnas buvo įgavęs neblogą susižaidimą, o šių krepšininkų „du prieš du“ situacijos tapo sėkmingu „grizlių“ variklių gana neblogoje atkarpoje vasario ir kovo mėnesiais, tad praradus patikimą partnerį lietuvio vaidmuo galėtų gerokai nukentėti. Vis dėlto šiuo atžvilgiu J. Mullinaxas uteniškiui mato daugiau pozityvo, negu vertindamas naujojo trenerio filosofijos naudą lietuviui.

„Gautas antrasis šaukimas gali labai stipriai prisidėti prie šviesesnės Memfio klubo ateities. Dabar žvelgdami į priekį jau turėsime ne vieną, o dvi jaunąsias žvaigždės – Jareną ir Ja, o visi likę žaidėjai turės būti lipdomi aplink juos. Ar Jonas gali prie jų prisiderinti? Be abejo – jis puikiai kovoja dėl kamuolių, o kol Jarenas vis dar tobulėja šiame aspekte, Moranto ir Valančiūno „du prieš du“ gali tapti ne mažiau pavojingu ginklu, nei praėjusio sezono Conley ir Valančiūno žaidimas kartu. Vis dėlto besitikintiems, kad Jonas gali tapti centrine „Grizzlies“ figūra, turiu prastų žinių – manau, kad nesugebėjęs įsipaišyti į komandos žaidimą, jis kaipmat būtų keičiamas kitur“, – sakė „Grizzly Bear Blues“ vadovas.

Tiesa, amerikietis nemano, kad tai toks scenarijus galėtų išsipildyti jau artimiausiu metu. Pasak J. Mullinaxo, nors situacija nuo kovo ar balandžio mėnesio pasikeitė, jis vis dar yra įsitikinęs, kad „grizliams“ protingiausia būtų bandyti išlaikyti J. Valančiūną ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

„Jeigu spręsčiau aš, manau, kad trejų metų susitarimas būtų geriausias sprendimas abiem pusėms. Kol Valančiūno sutartis netrukdys Memfiui pratęsti pasibaigsiančios J. Jacksono naujoko sutarties (ji baigsis 2022-aisiais, tačiau galimybę pasirašyti naują kontraktą abi šalys turės metais anksčiau – Alfa.lt), tol manęs negąsdintų net ir 55 mln. suma, kurią būtų galima mokėti Valančiūnui už likimą Memfyje dar trejiems metams. Visgi daugiau jam tikrai nesiūlyčiau, o be to, nemanau, kad net ir šią sumą jis galėtų gauti iš kitų komandų laisvųjų agentų rinkoje.

Valančiūnas turi puikius įgūdžius, bet tai nėra žaidėjas, galėsiantis prisitaikyti prie aukšto tempo ir labiausiai į perimetrą orientuoto krepšinio, kurį ateityje demonstruos „Grizzlies“, – vertino J. Mullinaxas.

Akivaizdu, kad iki šiol itin lengvai savo sutarties reikalus tvarkiusiam J. Valančiūnui pastarosios dienos, kurias jis leidžia žvejodamas Norvegijoje, nėra pačios lengviausios. Lietuvis privalo apsvarstyti įvairiausius įmanomus scenarijus, tačiau bet kuris pasirinkimas jo ateičiai vis tiek paliktų rizikos faktorių.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Pasitvirtino niūrios prognozės dėl G.Greeno traumos: "Rockets" puolėjas nežais 2-3 mėnesius
Pasitvirtino niūrios prognozės dėl G.Greeno traumos: "Rockets" puolėjas nežais 2-3 mėnesius
Pasitvirtino niūrios prognozės dėl Hjustono "Rockets" veterano Geraldo Greeno traumos: krepšininkui nustatytas kairės pėdos kaulo lūžis, jis negalės rungtyniauti 2-3 savaites.2007
S.Kerras įvardijo "Warriors" problemą ikisezoninėse: jei ją išspręsime, aplenksime "Maccabi" ir gal net "Sharks"
S.Kerras įvardijo "Warriors" problemą ikisezoninėse: jei ją išspręsime, aplenksime "Maccabi" ir gal net "Sharks"
"Golden State Warriors" vyriausiasis treneris Steve'as Kerras įvardijo didžiausią komandos problemą ikisezoninėse rungtynėse."Kontroliniuose susitikimuose žaidžia 37 klubai -
L.Dončičius ir K.Porzingis atvedė "Mavs" į pirmąją pergalę; "Grizzlies" be J.Valančiūno pralaimėjo
L.Dončičius ir K.Porzingis atvedė "Mavs" į pirmąją pergalę; "Grizzlies" be J.Valančiūno pralaimėjo
Pirmąją pergalę NBA lygos ikisezoninėse rungtynėse iškovojo "europietiškas" Dalaso "Mavericks" klubas.Šiąnakt Ricko Carlisle'o auklėtiniai 107:70 (29:19,
Praėjusiame sezone sužibėjusio B.Hieldo ir "Kings" derybos atsidūrė aklavietėje
Praėjusiame sezone sužibėjusio B.Hieldo ir "Kings" derybos atsidūrė aklavietėje
Praėjusiame NBA lygos sezone sužibėjusio Buddy Hieldo ir Sakramento "Kings" derybos dėl naujo kontrakto atsidūrė aklavietėje, praneša "The Sacramento Bee".B.Hieldas nereikalauja
LaVaras Ballas: "Lonzo ir LaMelo nepasirašys kontraktų su "Nike". Aš taip pasakiau"
LaVaras Ballas: "Lonzo ir LaMelo nepasirašys kontraktų su "Nike". Aš taip pasakiau"
Skandalingasis LaVaras Ballas teigia, kad jo sūnūs Lonzo ir LaMelo nepasirašys kontraktų su sporto avalynės gamybos gigantu "Nike"."LaMelo nepasirašys sutarties su "Nike",
"Cavaliers" žaidėjai per rungtynes su "Celtics" prarado daugiau kamuolių nei atliko tikslių metimų
"Cavaliers" žaidėjai per rungtynes su "Celtics" prarado daugiau kamuolių nei atliko tikslių metimų
NBA ikisezoninėse rungtynėse Klivlando "Cavaliers" klubas Bostone nusileido "Celtics" ekipai rezultatu 72:118.Įdomu tai, kad svečiai šiame susitikime padarė daugiau klaidų
ESPN ekspertas: "Warriors" nepateks į atkrintamąsias
ESPN ekspertas: "Warriors" nepateks į atkrintamąsias
Garsusis ESPN ekspertas Jay Williamsas mano, kad atsinaujinę "Golden State Warriors" 2019-2020 metų NBA lygos sezone nepateks į atkrintamąsias varžybas."Warriors į atkrintamąsias
D.Rose'as: vaikinas, kurį laikote komandos stabdžiu, gali pelnyti 50 taškų
D.Rose'as: vaikinas, kurį laikote komandos stabdžiu, gali pelnyti 50 taškų
Detroito "Pistons" naujokas Derrickas Rose'as, praėjusiame NBA lygos sezone per rungtynes pasiekęs karjeros rekordą pelnydamas 50 taškų, mano, kad negalima neįvetinti nė vieno
Zionas demonstruoja raumenis - pirmasis dvigubas dublis ir dar viena pergalė
Zionas demonstruoja raumenis - pirmasis dvigubas dublis ir dar viena pergalė
Naujojo Orleano „Pelicans“ tęsia pergalingą žygį priešsezoninėse NBA rungtynėse, o komandos naujokas Zionas Williamsonas dar neprasidėjus sezonui tvirtina savo, kaip naujos lygos
J.Valančiūnas dėl pėdos skausmų praleis visas ikisezonines rungtynes
J.Valančiūnas dėl pėdos skausmų praleis visas ikisezonines rungtynes
Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas praleis ir likusias Memfio "Grizzlies" ikisezonines rungtynes.Aukštaūgis jaučia pėdos skausmus po pasaulio čempionato Kinijoje
NBA ekspertas: "Kalbate, kad Kawhi geresnis už LeBroną? Jūs rimtai?"
NBA ekspertas: "Kalbate, kad Kawhi geresnis už LeBroną? Jūs rimtai?"
NBA ekspertas Shannonas Sharpe'as pasipiktino, kad jo kolegos pavadino Los Andželo "Clippers" naujoką Kawhi Leonardą geriausiu šiuo metu žaidžiančiu krepšininku pasaulyje."Nieko
D.Trumpas: "Kerras atrodo silpnas ir apgailėtinas. Nenoriu jo Baltuosiuose rūmuose!"
D.Trumpas: "Kerras atrodo silpnas ir apgailėtinas. Nenoriu jo Baltuosiuose rūmuose!"
JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl sukritiavo "Golden State Warriors" strategą bei JAV rinktinės trenerio asistentą Steve'ą Kerrą."Buvo taip Steve'as Kerras žeminasi ir
D.Sabonis svaidė pro šalį, tačiau pagirtinai grūmėsi dėl kamuolių
D.Sabonis svaidė pro šalį, tačiau pagirtinai grūmėsi dėl kamuolių
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Indianapolio „Bankers Life Fieldhouse“ arenoje vykusiose NBA ikesezoninės rungtynėse dar vieną, jau trečią pergalę iš
Giannis, Luka ir Zionas pasismagino - pelnė daugiau taškų, nei žaidė minučių
Giannis, Luka ir Zionas pasismagino - pelnė daugiau taškų, nei žaidė minučių
Likus mažiau nei dviem savaitėms iki naujojo sezono pradžios NBA žvaigždės ir žvaigždutės įgauna vis didesnį pagreitį: naktį iš penktadienio į šeštadienį vykusiose ikisezoninėse
S.Kerras atsakė į D.Trumpo kritiką: šis cirkas tęsis
S.Kerras atsakė į D.Trumpo kritiką: šis cirkas tęsis
"Golden State Warriors" komandos strategas bei JAV rinktinės trenerio asistentas Steve'as Kerras atsakė į Donaldo Trumpo kritiką.Ketvirtadienį JAV prezidentas pavadino 54-erių specialistą
K.Leonardas debiutavo "Clippers" gretose (visi rezultatai)
K.Leonardas debiutavo "Clippers" gretose (visi rezultatai)
Los Andželo "Clippers" gretose kontroliniame susitikime šiąnakt debiutavo NBA čempionas Kawhi Leonardas.Kalifornijos klubas savo gerbėjų akivaizdoje 91:111 (29:23, 32:29, 15:29, 15:30)
J.Buttleris: aš ne Picasso, greičiau Banksy
J.Buttleris: aš ne Picasso, greičiau Banksy
NBA lygos žvaigždė ir Majamio "Heat" naujokas Jimmy Butleris sulygino savo gyvenimą su garsių menininkų kūryba."Neturiu omenyje, kad esu meno kūrinys, - pareiškė keturiskart
G.Antetokounmpo: žaisdamas pagal FIBA taisykles buvau it kalinys
G.Antetokounmpo: žaisdamas pagal FIBA taisykles buvau it kalinys
Praėjusį sezoną NBA lygos MVP tapęs Giannis Antetokounmpo šią vasarą vilkėjo Graikijos rinktinės marškinėlius ir žaidė pasaulio čemponate Kinijoje, tačiau lengviau atsikvėpė
Akistatoje su "Lakers" K.Irvingo pasirodymas truko vos minutę
Akistatoje su "Lakers" K.Irvingo pasirodymas truko vos minutę
Ikisezoninėse rungtynėse nesėkmę patyrė Los Andželo „Lakers“, kuri 111:114 (33:29, 22:28, 32:27, 24:30) nusileido Bruklino „Nets“ ekipai.Tai pirmas „Lakers“ pralaimėjimas
NBA ir Kinijos konflikte pabaigos nematyti: atšaukiami renginiai, suimtas "Rockets" sirgalius
NBA ir Kinijos konflikte pabaigos nematyti: atšaukiami renginiai, suimtas "Rockets" sirgalius
Hjustono „Rockets“ klubo generalinio vadybininko Darylo Morey žinutės apie Honkongą pradėtas NBA ir Kinijos konfliktas apima vis platesnes sferas.Jau ketvirtadienį Šanchajuje turi
 Įspūdingas pasirodymas – Zionas lygiuojasi į lygos geriausiųjų rekordus
Įspūdingas pasirodymas – Zionas lygiuojasi į lygos geriausiųjų rekordus
Naujojo Orleano „Pelicans“ ketvirtadienį 127:125 nugalėjo Čikagos „Bulls“ krepšininkus, o prie pergalės svariai prisidėjo pirmasis NBA šaukimas naujokų biržoje
L.Dončičiaus ir K.Porzingio duetas stebina, "Greek Freak" sugrįžimas - tobulas
L.Dončičiaus ir K.Porzingio duetas stebina, "Greek Freak" sugrįžimas - tobulas
Kontrolinėse rungtynėse trečiadienį Dalaso „Mavericks“ išvykoje 117:124 nusileido Detroito „Pistons“ ekipai, tačiau Lukos Dončičiaus ir Kristapo Porzingio duetas kuria
Prieš "Grizzlies" rungtynes - J.Valančiūno tritaškių salvė
Prieš "Grizzlies" rungtynes - J.Valančiūno tritaškių salvė
Nors Jonas Valančiūnas praleido pirmąsias dvejas Memfio „Grizzlies“ kontrolines rungtynes prieš artėjantį NBA sezoną, lietuvis apšilimo metu pademonstravo, kad laiko veltui
Kaip viena nekalta žinutė įplieskė neregėto masto konfliktą, dėl kurio NBA gali prarasti milijardus
Kaip viena nekalta žinutė įplieskė neregėto masto konfliktą, dėl kurio NBA gali prarasti milijardus
Viskas prasidėjo nuo nekalto pasidalinimo žinute socialiniame tinkle. Galiausiai tai peraugo į sužlugusią beveik du dešimtmečius trukusią sėkmingą Hjustono „Rockets“ ir Kinijos
J.Valančiūnas dėl traumos praleido ir antrąsias "Grizzlies" draugiškas rungtynes
J.Valančiūnas dėl traumos praleido ir antrąsias "Grizzlies" draugiškas rungtynes
Jonas Valančiūnas dėl traumos praleido ir antrąsias draugiškas rungtynes, o jo atstovaujama Memfio "Grizzlies" komanda namie 108:94 (27:14, 28:22, 22:29, 31:29) įveikė Oklando "Breakers"
Vienas "76ers" lyderių B.Simmonsas pataikė pirmąjį savo tritaškį karjeros NBA metu
Vienas "76ers" lyderių B.Simmonsas pataikė pirmąjį savo tritaškį karjeros NBA metu
Įsibėgėja NBA komandų kontrolinių rungtynių prieš 2019-2020 metų lygos sezono startą maratonas.Šiąnakt vienas Filadelfijos "76ers" lyderių Benas Simmonsas pataikė pirmąjį
Kinijos ir NBA konfliktas aštrėja: atšauktos visų komandų ikisezoninių rungtynių transliacijos
Kinijos ir NBA konfliktas aštrėja: atšauktos visų komandų ikisezoninių rungtynių transliacijos
Prieš kelias dienas prasidėjęs Kinijos ir NBA konfliktas įgauna pagreitį. Į jį pirmadienį įsitraukė ir lygos vadovas Adamas Silveris, į kurio pasisakymą jau spėjo sureaguoti ir nacionalinė
R.Westbrooko debiutas "Rockets" gretose nepadėjo - pralaimėta čempionams
R.Westbrooko debiutas "Rockets" gretose nepadėjo - pralaimėta čempionams
Hjustono "Rockets" gretose debiutavo NBA lygos superžvaigždė ir trigubų dublių meistras Russellas Westbrookas.Antradienį Japonijoje vykusiame ikisezoniniame mače Mike'o D'Antoni

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime