Naujienos kraunasi...

Po 7 mėnesių į aikštę grįžtantis Jogėla: "Labas Gas" gali pakovoti dėl atkrintamųjų

Po 7 mėnesių į aikštę grįžtantis Jogėla: "Labas Gas" gali pakovoti dėl atkrintamųjų
Tauras Jogėla pastarąjį kartą Lietuvoje žaidė dar 2015–2016 m. sezone. Tada jis buvo Virginijaus Šeškaus auklėtiniu Prienuose, o progą grįžti pas šį trenerį turėjo dar pernai. Vis tik to padaryti taip ir nepavyko, o sugrįžimas ant „Betsafe-LKL“ parketo vyks jau netrukus. Simboliška, bet tai bus toje pačioje Prienų komandoje, kurioje jis jau žaidė anksčiau.

Komanda ta pati, bet jos situacija, vadovai, žaidėjai – jau kiti, o ir pats T. Jogėla per šiuos metus prikaupė nemažai patirties. 29 metų 203 cm ūgio lietuvis spėjo pažaisti Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje ir Austrijoje. Pastarojoje šalyje jo prisiminimai – labai kontraversiški.

Vieną vertus, Vienos „Hallmann“ komanda šlavė visus iš kelio vietiniame fronte ir susižėrė trofėjus, kitą vertus, paties T. Jogėlos sezonas baigėsi anksčiau laiko dėl rimtos kelio traumos. Ant parketo jo nebuvo daugiau nei septynis mėnesius, tad sugrįžti į aikštę jis nekantrauja.

Į Lietuvą T. Jogėla grįžo savaitgalį, antradienį prisijungė prie „Labas GAS“ treniruočių ir jau netrukus oficialiai pasirodys ant „Betsafe-LKL“ parketo.

„Manau, nervų tikrai bus, visai kitaip įeini į aikštę, kai esi po traumos, o visi jau formoje. Tikiuosi, greitai pagausiu žaidybinę formą“, – LKL.lt sakė jis.

LKL.lt pateikia jums pokalbį su puolėju apie praeito sezono išbandymus, karjerą užsienyje ir tikslus Prienuose.

– Kaip susiklostė, kad grįžote į Lietuvą ir prisijungėte prie Prienų ekipos?

– Vienoje, sezono metu, gavau traumą. Plyšo priekinis kryžminis kelio raištis su menisku, Vienos klubas sakė lauks, sportavau ten pusantro mėnesio, bet tenkinančio pasiūlymo jie taip ir nepateikė. Jie norėjo nurėžti didelę algos dalį, o ir šiaip kai kurios sąlygos, lyginant su praeitais metais, netiko. Tada man paskambino Kiltinavičius, net neturėjome derybų, jis man pasakė, ko jie nori, pasakiau, ko noriu aš, ir susitarėme per 12 valandų.

– Marių Kiltinavičių pažinojote anksčiau ar tai – pirma pažintis su juo?

– Dar kai jis dirbo Kėdainiuose, irgi norėjo, kad prisijungčiau, bet tada man gimė vaikas, nenorėjau priimti skubotų sprendimų. Galiausiai tada išvykau į Vengriją. Ten kartu žaidžiau su Johnu Elmore‘u ir Antino Jacksonu, kuris dabar žais Šiauliuose.

– „Labas GAS“ išgyvena ne geriausius laikus. Ar nesunkiai patikėjote komandos vizija ir idėja, kaip atrodys kilimas iš turnyro lentelės dugno?

– Man tai nėra pirmas kartas. Į Vengriją vykau, kuomet komanda buvo panašioje stadijoje kaip dabar Prienai – jie irgi buvo paskutiniai. Visi matome, kokie yra pasikeitimai Prienuose: pradedant valdžia, baigiant žaidėjais. Atėjęs treneris iškart priėmė sprendimus ir numatė kelis žingsnius į priekį, man tai labai patiko. Milaševičius irgi šneka kitaip nei buvusi „Labas GAS“ valdžia, kuri dingdavo po mėnesį, neatsakydavo į skambučius bei žinutes, kuomet ten teko žaisti. Dabar matosi visiškai kita klubo vizija. Taip, su pinigai problemų yra, bet žingsnis po žingsnio jie tvarkosi.

Aišku, taip pat buvau pasiilgęs Lietuvos, galiu būti su šeima, gavau geras sąlygas, esu laimingas, dabar reikia tik pergalių.

– Kaip manote, ar „Labas GAS“ kausis dėl „Betsafe-LKL“ atkrintamųjų?

– Pokyčių įvyko daug, manau, čia net ne pabaiga. Komanda pasikeitė 50–60 procentų. Tikrai turime ir galime pakovoti dėl atkrintamųjų.

– Minėjote, kad praeito sezono metu patyrėte rimtą traumą. Gal galite daugiau papasakoti apie ją ir kaip po jos atsigavote?

– Trauma tikrai buvo labai sunki. Rungtynių metu ėjau į kontaktą, sustojau ant dviejų kojų ir net neįsivaizduoju, kaip kažkas išlinko, bet iškart jaučiau, kad rungtynės baigtos. Kitą rytą viskas buvo neblogai, jau atsirado ir pozityvių nuotaikų, kad gal kažką tik timptelėjau, bet pasirodo, kad plyšo priekinis kryžminis raištis ir meniskas. Iškart mane išoperavo vienas geriausių, o gal net geriausias Austrijos specialistas – kaip Gudas Lietuvoje.

Labai greitai pradėjau atsistatymą, kuris truko gana nedaug: praėjo 5 mėnesiai ir 10 dienų, kol man leido žaisti. Po tokios traumos tai nerealu. Bet pakalbėjau su keliais specialistais, kurie patarė dar pusantro mėnesio palaukti dėl 100 proc. saugumo. Nereikėjo skubėti, per šį laiką nebūčiau nieko praradęs, suprantate patys, kad trauma – rimta.

– Ar nustebote, kad Vienos komanda net jums atsigavus po traumos nepanoro rizikuoti ir tęsti bendradarbiavimo?

– Taip. Mes fiksavome istorinius pasiekimus, visi buvo laimingi. Realiai turėjau ant stalo du pasiūlymus – Prienų ir Vienos, tik „Labas GAS“ rodė didesnį norą. Plius, namų faktorius. Buvusiam klubui bandžiau paaiškinti, bet jie nelabai suprato, sakė: išoperavome, atsistatei, o dabar į Lietuvą vyksti. Iš principo taip ir buvo, bet ką daryti? Kontrakto jie man taip ir nebuvo pateikę, o Prienai jau laukė atsakymo.

Vėliau vienas iš brolių vadovų suprato, ką noriu pasakyti, tad galiausiai apsikabinome ir atsisveikinome, padėkojome vieni kitiems, nes rezultatai buvo įspūdingi. Austrijos lygoje tiesiog dominavome, šluodavome visus 30–40 taškų, kartais leisdavome austrams žaisti paskutines 10 minučių, kad nebūtų tokio žiauraus rezultato.

– Pačiam įdomu buvo žaisti tokioje lygoje, kur nesulauki jokio pasipriešinimo?

– Komandoje be manęs turėjome amerikietį iš Slovakijos rinktinės, Bosnijos ir Hercegovinos žaidėją, trys Austrijos rinktinės krepšininkus, dar vieną naujoką ir 41-erių amerikietį veteraną su Austrijos pasu. Surinkome komandą labiau „Betsafe-LKL“ nei Austrijos lygai, ten tikrai nebuvo ką veikti, finale irgi dominuojančiai laimėjome, pasistengė klubas surinkti tokią kapelą.

– Lietuvoje nežaidėte jau seniai. Ar be minėtų Kėdainių buvo dar kokių realių progų grįžti namo?

– Visada išlįsdavo vienas–kitas pasiūlymas, bet su šeima pakalbėdavome, kad kol esu jaunas, galime pabūti užsienyje. Pernai buvau arti susitarimo su Jonavos „CBet“, nes pas juos buvo trauma, reikėjo pakeitimo. Reikėjo palaukti keletą dienų ir būčiau atvykęs pas Šeškų, bet manęs griežtai nepaleido.

– Pakeliavote po tokias šalis kaip Rumunija, Latvija, Lenkija, Vengrija, Austrija. Pasiilgote žaidimo krepšinio šalyje ir aukštesniame lygyje?

– Labai. Net kai į Kėdainius užsukau, iškart jaučiasi kitas lygis, pradedant žaidėjais, teisėjais, žiniasklaida. „Betsafe-LKL“ lygis kyla jau keletą metų, ne tik rungtynėse, bet ir organizacijoje. Galiu pasakyti, kad tikrai turime džiaugtis tuo, ką turime Lietuvoje. Gal arčiausiai viso to dabar yra Lenkija, ten yra 18 komandų, ilgos kelionės, sunki ir atletiška lyga, pinigų komandos turi ir gali įsigyti solidžius legionierius. Ten krepšinis irgi populiarėjanti sporto šaka.

– Vengrija – rečiau lietuvių lankyta šalis, kokį įspūdį paliko ji?

– Labai patiko. Buvau tokios nuomonės, kad į silpnesnes šalis vykstant lygis nėra aukštas, bet ta pati Vengrija nustebino. Kur yra pinigų, kur klubai gali pasikviesti gerus žaidėjus, ten lygis visada pakils. Taip jie ir prisivilioja stipresnius žaidėjus. Net Lietuvoje nėra tiek daug komandų, kurios galėtų mokėti užsieniečiams penkiaženkles sumas. Mažesnės šalys iš kažkur randa pinigų ir kelia krepšinio lygį.

– O kur žaisti ir gyventi jums pačiam patiko labiausiai?

– Viską sudėjus, vienareikšmiškai labiausiai patiko Vienoje. Tai – miestas muziejus, viskas atrodo kaip muziejus, tiek architektūra, tiek gatvės – kosmosas. Sąlygos pernai buvo nerealios, klubas labai iškilo per 1–2 metus, nes atėjo nauji rėmėjai, jie pakėlė klubą finansiškai.

– Kokių ambicijų dabar turite „Betsafe-LKL“? Norisi įsitvirtinti čia ar galbūt vėliau tęsti legionieriaus kelią?

– Dabar planų neturiu, man prioritetas buvo kažkaip grįžti į Lietuvą. Kai Kiltinavičius paklausė: Taurai, nori Lietuvai priminti apie save? Atsakiau: žiauriai noriu. Viskas, važiuok – atsakė jis. Toks buvo mūsų pirmas pokalbis. Ateityje noriu tiesiog kuo geriau pasirodyti, padėti Prienams išlipti iš dugno, tai – pirmas uždavinys, nes komanda pasikeitė ir, kas svarbu, treneriai bei klubas laikosi žodžio. Ką šnekėjome prieš keletą dienų, tai ir vyksta. Mintys tik pozityvios.

– Grįšite į aikštę po ilgos pertraukos, jau nekantraujate?

– Labai. Nuo traumos ir operacijos bus praėję 7,5 mėnesio, tikrai trokštu išbėgti, reikia išsilieti emocijas. Manau, nervų tikrai bus, visai kitaip įeini į aikštę, kai esi po traumos, o visi jau formoje. Tikiuosi, greitai pagausiu žaidybinę formą, nes kai prieš 1,5 mėnesio pradėjau sportuoti su Vienos ekipa, antrą kvėpavimą ėmiau įgauti tik po 2–3 savaičių žaidimo. Iki „Betsafe-LKL“ lygio dar reikės pakelti fizinę savo būklę.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Nukeliama "Žalgirio" ir "Juventus" dvikovos data
Nukeliama "Žalgirio" ir "Juventus" dvikovos data
Kauno „Žalgirio“ tvarkaraštyje „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko korekcijos. Pasikeitė gegužės mėnesį „Žalgirio“ arenoje įvyksiančių rungtynių su Utenos
Čeponis išskyrė visų laikų geriausių LKL krepšininkų penketuką
Čeponis išskyrė visų laikų geriausių LKL krepšininkų penketuką
Prieš kiek daugiau nei mėnesį asociacija Lietuvos krepšinio lyga kartu su parduotuvių tinklu DEPO pristatė lygos 30-mečio svajonių komandos rinkimus, kurių tikslas – išrinkti
Komandą nuo techninio pralaimėjimo išgelbėję "Cbet" sirgaliai: be Virgio neįsivaizduojame savo klubo
Komandą nuo techninio pralaimėjimo išgelbėję "Cbet" sirgaliai: be Virgio neįsivaizduojame savo klubo
„Betsafe-LKL“ čempionato kovoms įžengus į pavasarį, lyga bendradarbiaudama su „Volfas Engelman“ bravoru skelbia, kam atiteks dar vienas „fair play“ apdovanojimas
Su Jankūnu rungtynių metu šnekėjęs aistruolis: įspūdį paliko jų tarpusavio šiluma
Su Jankūnu rungtynių metu šnekėjęs aistruolis: įspūdį paliko jų tarpusavio šiluma
Kauno „Žalgirio“ arenoje tęsiasi šiame sezone startavusi akcija, kurioje bilietus į rungtynes perkantys krepšinio aistruoliai turi galimybę laimėti vietą šalia Pauliaus
"Wolves" sukrėtė permainos: Kurtinaitį vyr. trenerio poste pakeitė Kemzūra
"Wolves" sukrėtė permainos: Kurtinaitį vyr. trenerio poste pakeitė Kemzūra
BC „Wolves“ krepšinio komandai likusioje debiutinio sezono dalyje vadovaus patyręs treneris Kęstutis Kemzūra, su kuriuo pasirašyta sutartis iki kito sezono pabaigos.Jis pakeis
"CBet" lyderis Watsonas – apie krepšininkų šeimą, Ilinojaus žvaigždes ir legionieriaus karjerą
"CBet" lyderis Watsonas – apie krepšininkų šeimą, Ilinojaus žvaigždes ir legionieriaus karjerą
Interviu rubrikoje, kurią pristato parduotuvių tinklas DEPO – pokalbis su viduryje sezono Jonavos „CBet“ papildžiusiu ir akimirksniu vienu ekipos lyderių tapusiu Glynnu
"Žalgirio" šansus Eurolygoje įvertinęs Kurtinaitis pateikė savo prognozę Maksvyčio kompanijai
"Žalgirio" šansus Eurolygoje įvertinęs Kurtinaitis pateikė savo prognozę Maksvyčio kompanijai
Pirmadienį vakare užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Alytaus „Wolves“ (16-8). Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savo arenoje be
Nemaloni žinia "Juventus" gerbėjams: komandos lyderis už išpirką keliasi į Lenkiją
Nemaloni žinia "Juventus" gerbėjams: komandos lyderis už išpirką keliasi į Lenkiją
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandos sudėtyje – permainos. Aukštaitijos klubą paliko amerikietis Alexanderis Hamiltonas. Komandos lyderis karjerą tęs Lenkijoje,
Daviso debiutą uteniškiai pažymėjo pratęsdami "Šiaulių" nesėkmių seriją
Daviso debiutą uteniškiai pažymėjo pratęsdami "Šiaulių" nesėkmių seriją
Pirmadienio vakarą po dviejų nesėkmių į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate sugrįžo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (15-9) ekipa.Donaldo Kairio
"Wolves" su solidžiu naujoku sutriuškino "Pieno žvaigždes"
"Wolves" su solidžiu naujoku sutriuškino "Pieno žvaigždes"
Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Alytaus „Wolves“ (16-8). Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savo arenoje be nesklandumų
"Papasakok apie tai plačiau" – žvilgsnis į spalvingą Lukauskio karjerą
"Papasakok apie tai plačiau" – žvilgsnis į spalvingą Lukauskio karjerą
43-ejų krepšininkas prieš kameras pasakojo apie savo karjeros pradžią Panevėžyje ir aprodė, kaip ir kur viskas prasidėjo – nuo nepasikeitusios pirmosios krepšinio salės
Penktas kartas nemelavo – "Neptūnas" pirmą sykį šį sezoną palaužė CBet"
Penktas kartas nemelavo – "Neptūnas" pirmą sykį šį sezoną palaužė CBet"
Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) sekmadienio vakarą pasiūlė dar vieną puikiu reginiu virtusį susitikimą. Klaipėdos „Neptūnas“ (11-13) savo arenoje po
Lyderius pataupęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Gargždus"
Lyderius pataupęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Gargždus"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) dar vienos staigmenos pateikti nepavyko „Gargždams“ (5/19). Povilo Šakinio auklėtiniai išvykoje 70:96 (19:27,
"Wolves" naujokas Kelly: Sabonis puikus krepšininkas, "Žalgiris" – stipri komanda, žinau ir "Rytą"
"Wolves" naujokas Kelly: Sabonis puikus krepšininkas, "Žalgiris" – stipri komanda, žinau ir "Rytą"
Artėjant svarbiausioms sezono kovoms „Wolves“ komandos sudėtį sustiprino puolėjas Rashardas Kelly. Krepšininkas į Lietuvą persikėlė iš Australijos, kur pasibaigusiame
Žibėnas džiaugėsi pergale, Čanakas pasigedo protingesnio žaidimo
Žibėnas džiaugėsi pergale, Čanakas pasigedo protingesnio žaidimo
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalininkų dvikovoje Vilniaus „Rytas“ (18 pergalių/5 pralaimėjimai) šeštadienį savo arenoje po neįtikėtino finišo
Dramatiškame LKL finalo pakartojime – "Ryto" triumfas po neįtikėtinos atomazgos
Dramatiškame LKL finalo pakartojime – "Ryto" triumfas po neįtikėtinos atomazgos
Vilniaus „Rytas“ (18-5) šeštadienio vakarą pasiekė dramatišką pergalę pernykščio „Betsafe-LKL“ finalo pakartojime.Giedriaus Žibėno auklėtiniai
Lambrechto benefisas lėmė "Nevėžio" pergalę per pratęsimą
Lambrechto benefisas lėmė "Nevėžio" pergalę per pratęsimą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo antrosios turnyro lentelės dalies klubų mūšis. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“
Normantas prieš finalo pakartojimą: man principų prieš panevėžiečius nėra, gal yra jiems
Normantas prieš finalo pakartojimą: man principų prieš panevėžiečius nėra, gal yra jiems
Vilniaus „Ryto“ ekipa šią savaitę užbaigė sezoną Čempionų lygoje ir pasisėmusi daug reikšmingų pamokų dabar koncentruosis į kovas „Betsafe-LKL“ fronte.Šiuo
Orelikas prieš mūšį Vilniuje: svarbu, kad nebūtų baimių žaidžiant pilnoje mažoje salėje
Orelikas prieš mūšį Vilniuje: svarbu, kad nebūtų baimių žaidžiant pilnoje mažoje salėje
„Betsafe-LKL“ čempionate šį savaitgalį laukia paskutinioji reguliariojo sezono akistata tarp praėjusio sezono finalininkų – Vilniaus „Ryto“ (17-5) ir Panevėžio
Furmanavičius – apie patirtis JAV, sutiktas NBA žvaigždes ir nepamirštus programavimo įgūdžius
Furmanavičius – apie patirtis JAV, sutiktas NBA žvaigždes ir nepamirštus programavimo įgūdžius
Betsafe-LKL TV šįkart lygos aistruoliams pateikia pokalbį su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėju Justu Furmanavičiumi.28-erių krepšininkas pradžioje papasakojo, kaip
Šiaulių krepšinis: rungtynės prie minusinės temperatūros ir FIBA "tylos mokestis" nepatekus į Eurolygą
Šiaulių krepšinis: rungtynės prie minusinės temperatūros ir FIBA "tylos mokestis" nepatekus į Eurolygą
Lietuvos krepšinio sirgaliams pristatoma antroji dokumentinių apybraižų „Tylieji Lietuvos krepšinio herojai“ serija. Lietuvos krepšinio kultūros centro kartu su Lietuvos
Rekonstrukciją vasarą baigsiančioje ASG arenoje – alaus siena bei ekranai tualetuose
Rekonstrukciją vasarą baigsiančioje ASG arenoje – alaus siena bei ekranai tualetuose
Praėjusių metų rudenį rekonstrukcijai užsidariusi Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena skelbia apie sugrįžimą ir pristato darbų progresą bei būsimus atnaujinimus nuo ženkliai pagerintos
"Juventus" gretose – amerikietis gynėjas
"Juventus" gretose – amerikietis gynėjas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komanda sulaukė pastiprinimo įžaidėjų grandyje. Aukštatijos klubą papildė 26 metų 189 cm ūgio gynėjas Jonathanas Davisas.Aukštaitijos
Kurtinaičio kompaniją pranokęs "Gargždų" vedlys: gyvenime daug ką lemia tikėjimas
Kurtinaičio kompaniją pranokęs "Gargždų" vedlys: gyvenime daug ką lemia tikėjimas
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) antradienį vyko itin dramatiškos rungtynės, kuriose retą bei sunkią pergalę pasiekė „Gargždai“ (5-18). Namų arenoje
"Wolves" po dramatiškos kovos krito Gargžduose
"Wolves" po dramatiškos kovos krito Gargžduose
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) antradienį vyko itin dramatiškos rungtynės, kuriose retą bei sunkią pergalę pasiekė „Gargždai“ (5-18).Namų arenoje
Dalininkai maukšlinasi šalmus: rinkimų įsiūbuotame Utenos klube "griūva dangus"
Dalininkai maukšlinasi šalmus: rinkimų įsiūbuotame Utenos klube "griūva dangus"
Artėjant valdžios perdavimo estafetei Utenoje du ilgamečiai bendražygiai iš „Juventus“ krepšinio klubo prapliupo žaibais. Priešingose politinių barikadų pusėse
Gimtadienį šventęs Paulauskas: metai bėga taip greit, kaip taksi skaitliukas, kai nenori mokėti pinigų
Gimtadienį šventęs Paulauskas: metai bėga taip greit, kaip taksi skaitliukas, kai nenori mokėti pinigų
Šiandien vienas tituluočiausių Lietuvos krepšininkų, Klaipėdos miesto garbės pilietis Modestas Paulauskas švenčia 78 metų gimtadienį. Olimpinis, dukart pasaulio ir keturis
Internetinių komentatorių juokeliai – "Žalgirio" žaidėjams: Ulanovas gina "ožio" barzdą
Internetinių komentatorių juokeliai – "Žalgirio" žaidėjams: Ulanovas gina "ožio" barzdą
Betsafe-LKL TV blogų komentarų rubrikoje apsilankė trys žalgiriečiai – Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh ir jau profesionalaus krepšininko karjerą baigęs Mantas Kalnietis.„Labai

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (175) 02.16 20:51
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime