Po šalto dušo atsigavęs "Vytautas" pateko į BBL finalą

Autorius: Kvitrina.com, Eurobasket.lt.
Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšininkai antrose Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinalio rungtynėse dramatiškoje kovoje sugebėjo palaužti Talino „Kalev/Cramo“ komandą - 88:77 (9:13, 20:22, 25:16, 34:26) ir pateko į  turnyro finalą.

Tiesa, pirmoje rungtynių pusėje nuotaikos Prienų sporto arenoje buvo ne kokios, nes antrajame kėlinyje „Vytautas“, susumavus dviejų mačių rezultatą, turėjo 20 taškų deficitą.

Atsigavimas ir kelias link pergalės prasidėjo antroje kėlinio pabaigoje ir įsibėgėjo po didžiosios pertraukos. Virginijaus Šeškaus kariaunos skrydi link pergalės galingai palaikė susirinkę žiūrovai.

Rungtynes aikštelės šeimininkai pradėjo taip, lyg prieš tai dirbo miške – perdavimai skriejo į nugaras, metimai pro šalį. Matyt, visi taiklūs metimai buvo iššaudyti mače su „Dzūkija“.

Svečiai iš Estijos žaidė tvarkingiau ir pirmi pelnė taškus (0:2). „Vytautui“ pirmus taškus pelnė Regimantas Miniotas , pataisęs netaiklų Vytenio Čižausko metimą (2:2). Aikštelės šeimininkų šūviai pro šalį tęsiasi, o varžovai didino persvarą (2:8). Regimantas Miniotas pataikė tritaškį (5:8) ir atrodė atidarė kelią link „Kalev/Cramo“ krepšio. Kitus taškus „Vytauto“ komanda pelnė tik po trijų minučių (7:8). Tylą nutraukė ir svečiai, bet žymiai skambiau (7:13). Kėlinio pabaigoje Vytenis Lipkevičius sumažino skirtumą 2 taškias (9:130 ir tai buvo viskas.

„Vytauto“ nesąmonės aikštėje tęsiasi ir antrojo kėlinio pirmoje pusėje. Praėjus trims kėlinio minutėms komandas jau skyrė 11 taškų (13:24). Po dar vienos atakos „Kalev/Cramo“ įgijo 13 taškų pranašumą (13:25). Kėliniui įpusėjus Vytenis Čižauskas sumažino skirtumą 2 taškais (15:26) ir svečių strategas iškart paėmė minutės pertraukėlę. Po jos Estijos komandos persvarą padidėjo iki 14 taškų (15:29). Ir tik po to, „Vytautas“ pagaliau pradėjo kurti. Du Vyteniui (Čižauskas ir Lipkevičius) sumažino atsilikimą iki 8 taškų (21:29). „Kalev/Cramo“ strategas sunerimo ir vėl sukvietė žaidėjus pasitarti. Komandos apsikeitė tritaškiais (24:32). Likus iki kėlinio pabaigos 1,5 min. Talino komanda pirmavo 11 taškais (24:35). iniciatyvą į savo rankas paėmė Vytenis Lipkevičius,. Jo taiklūs metimai sumažino skirtumą iki 6 taškų (29:35). Deja, eilinį savo šansą padėti komandai neišnaudojo Artūras Valeika, nesugebėjęs pelnyti taškų iš po krepšio.

Jau pirmoje trečio ketvirčio atakoje Vytenis Čižauskas uždirbo dvi pražangas, bet Virginijus Šeškus jį paliko aikštelėje. Tomas Delininkaitis įsmeigė tritaškį, Vytenis Čižauskas – du taškus ir komandos skyrė tik vienas taškas (34:35). Svečiai pataikė tolimą metimą (34:38). Vytenis Čižauskas pelnė du taškus (36:38) ir paliko aikštę, gavęs penktąją pražangą. Svečiai dar sykį padidino skirtumą iki 5 taškų (39:44). Bet „Vytauto“ krepšininkai jau pagavo viltį už uodegos ir Dariaus Gvezdausko tolima bomba panaikino varžovų pranašumą iki nulio (46:46). Bet svečiai nesiruošė atiduoti „Vytautui“ iniciatyvos ir vėl įgijo 5 taškų persvarą (46:51). Bet aikštelės šeimininkai atsakė dar galingiau. Vytenis Lipkevičius pataikė dvitaškį, o Tomas Delininkaitis sušaudė svečius dviem tolimais metimais ir po trijų kėlinių Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau pirmavo trimis taškais (54:51).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo dar vienu „Vytauto“ skrydžiu. Darius Gvezdauskas iššovė iš tritaškio zonos, Vytenis Lipkevičius ir Artūras Valeika padidino skirtumą iki 10 taškų (61:51). Bet „Kalev/Cramo“ žaidėjas pataikė tritaškį (61:54)ir grąžino įtampą į rungtynes (61:54). Aikštę už penkias pražangas paliko Artūras Valeika, o Regimantas Miniotas (2) ir Darius Gvezdauskas (5) vėl „Vytauto“ persvarą pakėlė iki dviženklio skirtumo (65:54). Komandos apsikeitė tolimais metimais (68:57).„Vytauto“ žaidėjas gauna techninę pražangą ir varžovai sumažino skirtumą iki 10 taškų (68:58). „Vytauto“ atsakas buvo buvo galingas ir likus iki kėlinio pabaigos 1,43 min. Virginijaus Šeškaus auklėtinių persvara jau siekė 17 taškų (78:61). Ir kai atrodė, kad šiose rungtynėse viskas aišku, Talino komanda pr 40 sek. sumažino „Vytauto“ persvarą iki 9 taškų (80:71) ir įkaitino atmosferą iki maksimumo. Svečiai pradėjo taikyti pražangų sistemą, bet aikštelės šeimininkai buvo tikslūs ir po Regimanto Minioto iš eilės pelnytų taškų „Vytautas“ vėl įgijo saugesni taškų kraitį (85:71). „Kalev/Cramo“ krepšininkai kovojo iki pat rungtynių pabaigos, bet sugadinti „Vytautui“ nuotaikos nesugebėjo. Prienų – Birštono komanda laimėjo rungtynes 11 taškų skirtumu (88:77) ir nužingsniavo į BBL finalą.

"Vytautas": Regimantas Miniotas 21 (9 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 17 (6 atk. kam., 4 kl.), Darius Gvezdauskas 16 (4/7 trit., 4 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 14, Vytenis Čižauskas 11, Tadas Klimavičius 6 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Artūras Valeika 2, Martynas Linkevičius 1, Domantas Šeškus 0.

"Kalev/Cramo": Vitalijus Liutičius 19 (5 atk. kam.), Branko Mirkovičius 16 (4/6 trit., 4 rez. perd., 4 kl.), Erikas Keedusas 11 (5 atk. kam.), Stenas-Timmu Sokkas 10 (8 rez. perd.).

J.Manigat tritaškių serija pažymėta pasvaliečių pergale Estijoje
Komandos naujokas Jahennsas Manigat pataikė keturis tolimus metimus iš penkių, iš viso pelnė 18 taškų ir atvedė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (10-1) komandą į
V.Čižauskas surengė fantastišką pasirodymą, bet ir tai komandos neišgelbėjo
Vytenis Čižauskas buvo tiesiog nesulaikomas, tačiau ir toks lietuvio žaidimas jo bei Juliaus Kazakausko atstovaujamai Tartu "Ulikool University" (8/4) komandai pergalės negarantavo.Baltijos
Į Šiaulių areną sugrįžę "Šiauliai" sutriuškino estus
Eilinę pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse iškovojo Šiaulių "Šiaulių" (9/1) komanda.Į Šiaulių areną po beveik dviejų mėnesių pertraukos
D.Krestininas laimėtose rungtynėse pasižymėjo dvigubu dubliu
Dvigubą dublį Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse užfiksavo Denisas Krestininas, o jo atstovaujama Jūrmalos "Jurmala" (8/1) komanda iškovojo dar vieną pergalę.Latviai
Įspūdingas V.Čižausko pasirodymas Estijoje
Triuškinančią pergalę Baltijos krepšinio lygoje (BBL) iškovojo Vytenio Čižausko ir Juliaus Kazakausko atstovaujama Tartu universiteto (8/3) komanda.Estijos klubas namie 85:66
Broliai Ballai kartu surinko 71 tašką, "Vytauto" ekipa - pusantro šimto
LaMelo Ballas atliko trigubą dublį, o jo vedama Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa „Big Baller Brand Challenge Games“ draugiškų rungtynių ciklą baigė pergale.Jaunesnysis
"Pieno žvaigždžių" naujoko debiutas vainikuotas įtvirtinta pirmąja vieta BBL
Neseniai komandą papildęs Jahennsas Manigatas debiutavo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (9-1) gretose bei sėkmingu žaidimu prisidėjo prie klubo įsitvirtinimo pirmoje Baltijos krepšinio
"Šiauliai" pergale užbaigė BBL rungtynių ciklą regione
Rungtyniaudami be susirgusio komandos lyderio Lauryno Biručio, šiauliečiai užbaigė Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynių ciklą Šiaulių regione pergale prieš BK „Jūrmala“
"Šiauliai" padovanojo joniškiečiams šventė ir įveikė estus
Dar vieną pergalę Baltijos krepšino lygos (BBL) čempionate iškovojo Šiaulių "Šiaulių" (7/1) klubas.Antano Sireikos auklėtiniai Joniškyje žaistose rungtynėse
"Pieno žvaigždės" neturėjo vargo su latviais
Retą pergalę šiame sezone iškovojo Gediminas Petrauskas, kurio vadovaujama Pasvalio "Pieno žvaigždžių" (8/1) komanda Baltijos krepšinio lygos (BBL) B grupės rungtynėse
Dėl transliacijų internetu keičiami dvejų "Vytauto" rungtynių laikai
Lietuvos krepšinio lyga, norėdama parodyti Prienų–Birštono „Vytauto“ komandos rungtynes JAV rinkai, pavėlino dvejas artimiausias „Vytauto“ namų rungtynes
"Šiauliai" Pakruojo žiūrovų akivaizdoje susitvarkė su baltarusiais
Nesunkią pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate pasiekė Šiaulių "Šiaulių" (6/1) krepšininkai.Saulės miesto atstovai mače, kuris buvo žaidžiamas
"Pieno žvaigždės" pirmą nesėkmę BBL čempionate patyrė Estijoje
Lemiamu rungtynių metu varžovus paviję, tačiau mačo eigos perlaužti savo pusėn nesugebėję Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (7-1) krepšininkai pirmąsyk suklupo Baltijos krepšinio
"Šiauliai" BBL rungtynes žais Pakruojyje, Joniškyje ir Radviliškyje
Šiaulių apskrities krepšinio mėgėjai turės puikią galimybę iš arti pamatyti  „Šiaulių“ krepšinio komandą, kuri Pakruojyje, Joniškyje ir
L.Birutis - BBL gruodžio mėnesio MVP
„Šiaulių“ krepšinio komandos vidurio puolėjas Laurynas Birutis pripažintas geriausiu gruodžio mėnesio Baltijos krepšinio lygos (BBL) krepšininku. Jo vedami
"Šiauliai" BBL čempionate atsirevanšavo prieniškiams
Šiaulių "Šiaulių" (6/2) komanda pratęsė pergalių seriją Baltijos krepšinio lygos čempionate.Antano Sireiko vadovaujami Saulės miesto krepšininkai svečiuose
"Pieno žvaigždės" tiesiog sumindė svečius iš Kazachstano
Po nesėkmės Alytuje atsigavusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (7-0) ekipa reabilitavosi Baltijos krepšinio lygos (BBL) akistatoje.Pasvaliečiai savo sirgalių akivaizdoje 118:53 (33:14,
Naujoko debiutą "Šiauliai" pažymėjo įspūdinga pergale Latvijoje
Pergalę nepadoriu skirtumu Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate iškovojo Šiaulių "Šiaulių" (5/2) komanda.Antano Sireikos auklėtiniai A grupėje svečiuose
"Vytautas" triuškinamai pralaimėjo Latvijoje
Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipai nepavyko iškovoti penktosios pergalės Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate.Aštuoniese rungtyniavę Virginijaus Šeškaus
"Pieno žvaigždės" tiesiog sumindė "Rock" ir užfiksavo dešimtmečio rekordą
Baltijos krepšinio lygoje (BBL) dominuojanti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (6-0) komanda pirmąjį reguliariojo sezono ratą užbaigė itin galingai. Gedimino Petrausko vadovaujama
"Šiauliai" iš Estijos išvyksta nepralaimėję
Šiaulių "Šiaulių" (4/2) klubas Baltijos krepšinio lygos reguliaraus sezono rungtynėse pasiekė dar vieną pergalę.Viešnagės į kaimyninę Estiją metu šiauliečiai
G.Petrauskas prie "Pieno žvaigždžių" vairo pasiekė pirmą pergalę
Tragiškai sezoną su Utenos "Juventus" komanda pradėjęs ir Uteną palikęs Gediminas Petrauskas greitai rado naują darbovietę, o šįvakar su naująja komanda iškovojo
"Šiauliai" iškovojo pergalę Estijoje
Pergalę po dviejų iš eilės pralaimėjimų Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse iškovojo Šiaulių "Šiaulių" (3/2) klubas.Antano Sireikos auklėtiniai
V.Čižauskas vedė Tartu klubą į dar vieną pergalę BBL
Vytenis Čižauskas buvo rezultatyviausias savo komandoje, o jo atstovaujama Tartu "University" (4/1) komanda įsirašė dar vieną pergalę reguliariajame sezone.Estijos vicečempionai
Asmenines pražangas eikvojęs D.Krestininas rungtynes baigė ant suolo
Ir toliau be pralaimėjimų Baltijos krepšinio lygos reguliariajame sezone išlieka Deniso Krestinino atstovaujama Jūrmalos "Jurmala" (4/0) komanda, kuri šįkart išvykoje 72:64
D.Kairys tapo Estijos čempionų vyr. treneriu
Buvęs Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas Donaldas Kairys vėl stos prie užsienio klubo vairo.Oficialiai pranešama, kad 40 -metis krepšinio specialistas
"Pieno žvaigždės" sutriuškino estus ir BBL laimėjo ketvirtą kartą iš eilės
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-0) ir toliau pergalingai žygiuoja Baltijos krepšinio lygoje (BBL). Rimanto Grigo auklėtiniai namuose 75:51 (24:8, 19:16, 18:14, 14:13) sutriuškino
"Vytautas" išsivežė pergalę iš Šiaulių
Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate Prienų – Birštono „Vytauto“ (4/1) ekipa į savo sąskaitą įsirašė ketvirtąją pergalę.Ketvirtajame kėlinyje dominavę

NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52