Naujienos kraunasi...

Prisiminimai iš Venesuelos: tankai gatvėse, automatai parduotuvėse ir kaltinimai

Autorius: Linas Kunigėlis, Lietuvos rinktinės atstovas ryšiams su visuomene.
Prisiminimai iš Venesuelos: tankai gatvėse, automatai parduotuvėse ir kaltinimai
DELFI montažas
Jau ateinantį sekmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniuje susikaus su Venesuelos rinktine, antrą kartą iš eilės tapusia Pietų Amerikos čempione. Šios komandos abi yra tiesiogiai patekusios į Olimpines žaidynes Rio ir tai – tik pasirengimas olimpiniam turnyrui. Tačiau prieš ketverius metus atrankos turnyre Venesueloje lietuviai turėjo kautis su šeimininkaisdėl teisės važiuoti į Londoną. Nuo tada Venesuelos pavadinimas kelia dvejopus prisiminimus.

Paliko šeimininkus už borto

Olimpinis atrankos turnyras 2012 m. Venesueloje buvo viena įdomiausių patirčių per visą 20 metų karjerą ir dirbant su rinktine, ir kaip žiniasklaidos atstovui.

Jau vien buvimas vienoje grupėje su šeimininkais garantavo tam tikrą atsainesnį organizatorių požiūrį į Lietuvos komandos poreikius, grafiką ir kitus dalykus. O kai Lietuvos rinktinės sportinis pasirodymas turėjo tiesioginės įtakos šeimininkų fiasko, atmosfera dar labiau įkaito.

Grupės dvikovą lietuviai prieš Venesuela laimėjo net 18 taškų skirtumu, o netikėtas mūsiškių pralaimėjimas paskutinę dieną Nigerijai reiškė, kad Venesuela užima trečiąją vietą grupėje ir iškrinta iš turnyro. Įvairūs Venesuelos sporto funkcionieriai vos ne atvirai kaltino lietuvius tyčia pralaimėjus Nigerijai, kad eliminuotų šeimininkų rinktinę (beje, Nigerija buvo viena iš trijų komandų drauge su Lietuva ir Rusija laimėjusi kelialapį į olimpinį Londoną).

Tankai šalia treniruočių salės

Taip jau sutapo, kad turnyro metu liepos pradžioje buvo švenčiama Venesuelos Nepriklausomybės diena. Ta proga karinėje bazėje, kurioje, beje, treniravosi turnyro dalyviai, buvo surengtas didžiulis karinis paradas su gausybe kareivių ir karinės technikos.

Vėl, taip jau sutapo, kad repeticiją buvo nuspręsta surengti per Lietuvos rinktinės treniruotę. Salė, kurioje treniravosi komandos, buvo pusiau atvira. Tad tankams šalia arenos užkūrus savo senus dyzelinius variklius, salės patalpa per kelias minutes prisipildė išmetamųjų dujų. Treniruotė greitai sutrumpėjo…

Savanoris – pranašas

Artėjant lemiamai ketvirtfinalio dvikovai su Puerto Riku, sulaukėme dar vieno siurprizo – buvo atleisti du savanoriai, kurie Lietuvos rinktinei talkino nuo pirmos dienos. Vienintelė galima priežastis – per daug padėjo Lietuvos komandai sprendžiant problemas.

Mergina apsipylė ašaromis, vaikinas, vardu Raineris, perspėjo, kad rytoj reikia tikėtis įvairių siurprizų – gali sugesti autobusas, nereikėtų duoti žaidybinių aprangų skalbti, nes jos gali staiga netikėtai dingti, ir t.t.

Aprangų skalbti nedavėme, o Rainerio vizija dėl autobuso, pasirodo, buvo pranašiška. Beje, po to tarpusavyje juokavome, į kurią sunkiųjų darbų koloniją ir keleriems metams Raineris galėtų būti išvežtas už pagalbą valstybės priešams. Tačiau viskas baigėsi laimingai – vėliau „Facebook” puslapyje mačiau, kad jis sėkmingai baigė universitetą, gavo diplomą, o dabar gyvena Barselonoje.

Nuvažiavus keletą kilometrų, vairuotojas švelniai sustabdė autobusą šalikelėje, ir atidaręs duris puolė į lauką. Kai po minutės išlipome pažiūrėti, kas vyksta, vairuotojas jau buvo išsitepęs alyva rankas, veidą, ir visus baltutėlius marškinius. Tačiau žaibiškas remontas padėjo tik išsitepti. „Gedimo” problemos jis neišsprendė.

Kito autobuso teko laukti ilgokai. Kai pagaliau atvykome į arena, iki varžybų pradžios buvo likusios 45 minutės (įprastas terminas – atvykti į rungtynės likus iki jų pusantros valandos).

Visi tie nesklandumai, sakyčiau, tik dar labiau motyvavo komandą – rungtynės su Puerto Riku buvo dramatiškos, tačiau jas laimėjome. O kitame mače Dominikos Respublikos rinktinė buvo nušluota jau trečiajame kėlinyje. Ši pergalė iš karto garantavo Lietuvai kelialapį į olimpiadą, ir reiškė, kad nebereikės paskutinę turnyro dieną žaisti dėl trečiojo bilieto į olimpinį Londoną. Kartu tai reiškė dvi laisvas dienas iki grįžimo namo ir galimybę atšvęsti.

Į parduotuvę – su automatais

Norint atšvęsti, reikėjo pasiekti artimiausią parduotuvę. Visos komandos gyveno viename viešbutyje, kurį 24 valandas per parą saugojo didžiulis kiekis puikiai ginkluotų kareivių su šarvuočiais.

Su vertėjo pagalba išsakius prie posto savo prašymo esmę, patraukėme į netoliese esančią nedidelę parduotuvę, lydimi keturių automatais ginkluotų Venesuelos armijos kareivių. Taip saugiai pirkti vaišių dar nebuvau ėjęs gyvenime.

Venesuelos pažanga

Nuo to laiko Lietuvos vyrų rinktinė pasiekė nemažai skambių pergalių – dukart laimėjo Europos čempionato sidabrą ir pateko tarp keturių geriausių pasaulio komandų. Nesėdėjo sudėjusi rankų ir Venesuelos rinktinė.

2014-aisiais Venesuelos rinktinė po 23 metų pertraukos tapo Pietų Amerikos čempionate ir šią pergalę pakartojo prieš savaitę, palikdami už nugarų olimpiadoje žaisiančias Braziliją ir Argentiną. 2015 m. venesueliečiai laimėjo ir Amerikos čempionatą.

Rungtynėmis su Venesuela lietuviai pradeda tarptautinį turnyrą, kuris vyks trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Alytuje ir Kėdainiuose. Jame be šių dviejų komandų dar žaidžia kovingoji Nyderlandų ekipa ir į Europos elitą grįžti siekianti Baltarusija.

Daugybei Lietuvos krepšinio aistruolių rungtynės Vilniuje gali būti paskutinė proga gyvai pamatyti Lietuvos rinktinę prieš jai išvykstant į Olimpines žaidynes. Nes Alytuje ir Kėdainiuose arenos yra ženkliai mažesnės ir visi norintys gali netilpti. Savo ruožtu Kaune į palydėtuvių rungtynes su Ispanija bilietai labai sparčiai tirpsta, visa „Žalgirio” arenos apačia beveik užpildyta jau dabar.

Daugiau informacijos apie rinktinės kontrolines rungtynes ir bilietus – informacinėje svetainėje www.krepsiniobilietai.lt.

Tarptautinis vyrų krepšinio turnyras

Lietuva – Venesuela, liepos 10 d. 18.15 val. Vilniuje, „Siemens” arenoje.

Venesuela – Baltarusija, liepos 12 d. 15.55 val., Alytaus sporto ir rekreacijos centras

Lietuva – Nyderlandai, liepos 12 d. 18.15 val., Alytaus sporto ir rekreacijos centras

Nyderlandai – Baltarusija, liepos 13 d. 18.30 val., Kėdainių arena

Nyderlandai – Venesuela, liepos 14 d. 15.45 val., Kėdainių arena

Lietuva – Baltarusija, liepos 14 d. 18.15 val., Kėdainių arena

Turint bilietus į tos dienos Lietuvos rinktinės rungtynes bus galima stebėti ir kitų komandų kovas liepos 12-ąją ir 14-ąją. Liepos 13-osios rungtynės Kėdainiuose yra nemokamos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Atskleista, kiek federacijoms kainuos teisė surengti olimpinį atrankos turnyrą
Atskleista, kiek federacijoms kainuos teisė surengti olimpinį atrankos turnyrą
Tiesiai per pasaulio čempionatą į olimpines žaidynes nepatekusios krepšinio rinktinės kitų metų birželio pabaigoje varžysis olimpiniuose atrankos turnyruose, kuriuose paaiškės paskutinės
Pasaulio čempionato metu Kinijoje insultą patyręs rinktinės sirgalius pabudo iš komos
Pasaulio čempionato metu Kinijoje insultą patyręs rinktinės sirgalius pabudo iš komos
Kinijoje insultą patyręs Lietuvos vyrų rinktinės sirgalius Andrius Radzevičius pabudo iš komos. Lietuvos rinktinės aistruoliai A. Radzevičiaus šeimos vardu padėkojo visiems, kurie
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Lenktynėse dėl Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto išryškėjo aiškus lyderis. Dainiaus Adomaičio atlaisvintoje pozicijoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF)
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Prabėgus pasaulio krepšinio čempionatui, FIBA atnaujino nacionalinių rinktinių reitingą.Tik 9-ąją vietą planetos pirmenybėse užėmusi Lietuvos rinktinė jame prarado dvi pozicijas ir iš
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje viena Lietuvos rinktinės aistyruoliui baigėsi nelaime, vyrą ištiko insultas. Pateikiame pagalbos prašymą.Ką tik praūžė krepšinio
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) šalies vyrų krepšinio vyriausiojo trenerio kėdę siūlo Kaziui Maksvyčiui."Rinktinė čempionate žaidė neblogai, tik trūko detalių.
Konkurentai Lietuvai: graikai taip pat nori rengti olimpinį atrankos turnyrą
Konkurentai Lietuvai: graikai taip pat nori rengti olimpinį atrankos turnyrą
Graikijos krepšinio federacijos prezidentas Giorgios Vasilakopoulos patvirtino, jog jo šalis kitų metų vasarą sieks surengti vieną iš keturių olimpinių atrankos turnyrų.Graikijos
Žvilgsnis į kitą vasarą: su kuo olimpinėje atrankoje teks grumtis Lietuvos rinktinei?
Žvilgsnis į kitą vasarą: su kuo olimpinėje atrankoje teks grumtis Lietuvos rinktinei?
Lietuvos rinktinei pasaulio krepšinio čempionate nepavyko iškovoti medalių ar pagriebti tiesioginio bilieto į Tokijo olimpines žaidynes, tačiau iš Kinijos šalies nacionalinė
S.Scariolo tarp stipriausių į ketvertą nepatekusių komandų paminėjo ir Lietuvą
S.Scariolo tarp stipriausių į ketvertą nepatekusių komandų paminėjo ir Lietuvą
Ispanijos rinktinės vyriausiasis treneris Sergio Scariolo pakomentavo komandos patekimą į pasaulio čempionato pusfinalį."Labai džiaugiuosi, kad patekome į "Top 4". Nebuvome pasaulio
Pasaulio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 milijono žiūrovų, buvo vėlinami ir ilginami pietūs
Pasaulio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 milijono žiūrovų, buvo vėlinami ir ilginami pietūs
Lietuvių rinktinės rungtynes šiame Pasaulio krepšinio čempionate jau stebėjo 1,3 milijono šalies gyventojų, rodo „Kantar“ duomenys. Vakar sužaidus paskutinį šalies
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Dainius Adomaitis po paskutinių pasaulio čempionato rungtynių patvirtino, kad trauksis iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto.Atskleidęs, jog apie šį sprendimą galvojo dar
Galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje lietuviai užėmė aukštą vietą
Galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje lietuviai užėmė aukštą vietą
Finišavus paskutinėms pasaulio čempionato antrojo etapo kovoms, paaiškėjo, kurią vietą galutinėje rikiuotėje užėmė Lietuvos rinktinė.L grupėje australams ir prancūzams nusileidę
Lietuvos rinktinė trinktelėjo durimis pasaulio čempionate
Lietuvos rinktinė trinktelėjo durimis pasaulio čempionate
Lietuvos nacionalinė komanda ( L grupėje Nankino mieste stojo į paskutinę dvikovą pasaulio čempionate Kinijoje.Dainaius Adomaičio auklėtiniai visas rungtynes kontroliavo žaidimą ir 74:55 (19:14,
D.Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto
D.Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto
Lietuvos nacionalinei komandai dar liko sužaisti vienerias rungtynes Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate, tačiau žurnalistams jau tapo žinoma, kad iš vyriausiojo trenerio posto traukiasi
Rusija paguodos mače palaužė Venesuelą
Rusija paguodos mače palaužė Venesuelą
Fošano mieste I grupės rungtynėse susitiko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį galimybių patekti jau neturėjusios komandos.Rusijos (3/2) rinktinė 69:60 (13:10, 14:17, 21:15, 21:18) palaužė
Įspūdingas G.Ra pasirodymas leido korėjiečiams čempionatą baigti pergalingai
Įspūdingas G.Ra pasirodymas leido korėjiečiams čempionatą baigti pergalingai
Pietų Korėjos nacionalinė komanda Kinijoje vykstantį pasaulio čempionatą paliks kiek pakilesnės nuotaikos - iškovojo vienintelę pergalę M grupėje.Korėjiečiai Guangžou mieste 80:71 (18:14,
FIBA atmetė Lietuvos rinktinės protestą
FIBA atmetė Lietuvos rinktinės protestą
Po apmaudžiai pasibaigusios dvikovos su Prancūzija, kurią Lietuvos rinktinė pralaimėjo 75:78 ir prarado galimybes prasibrauti į pasaulio čempionato ketvirtfinalį, nacionalinės ekipos atstovai
FIBA nubaudė suklydusius teisėjus: čempionate jie nebedirbs
FIBA nubaudė suklydusius teisėjus: čempionate jie nebedirbs
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) išplatino pranešimą, kuriame paskelbė, jog pasaulio čempionato rungtynėse tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių dirbę teisėjai padarė
Po skaudžios nesėkmės D.Adomaitis mįslingai užsiminė apie "paskutinį kartą"
Po skaudžios nesėkmės D.Adomaitis mįslingai užsiminė apie "paskutinį kartą"
Po pralaimėtų prieš Prancūziją visas emocijas oficialioje spaudos konferencijoje išliejęs Dainius Adomaitis bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida buvo kiek santūresnis.Tiesa, išgirdęs
Lietuvos rinktinė nenuleidžia rankų: FIBA sulaukė protesto
Lietuvos rinktinė nenuleidžia rankų: FIBA sulaukė protesto
Skandalingai kelionę link pasaulio čempionato medalių užbaigusi Lietuvos rinktinė nežada sėdėti sudėjusi rankų.Lietuvos nacionalinės komandos viešųjų ryšių vadovas Vaidotas
Lietuva pralaimėjo trilerį prancūzams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių
Lietuva pralaimėjo trilerį prancūzams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių
Lietuvos rinktinė stoja į žūtbūtinį mūšį pasaulio čempionato antrojo etapo L grupėje Nankino mieste.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po itin atkaklios kovos 75:78 (14:26, 26:24, 14:15,
Problema ar nepanaudotas rezervas? Lietuvos rinktinė pagal svarbų komponentą yra tarp prasčiausių Kinijoje
Problema ar nepanaudotas rezervas? Lietuvos rinktinė pagal svarbų komponentą yra tarp prasčiausių Kinijoje
Lietuvos rinktinė pirmajame pasaulio čempionato etape demonstravo pagirtinus rodiklius puolime – jie, kaip bebūtų keista, klydo mažiausiai iš visų 32 komandų, pagal pataikymą „iš
Skaudžią nesėkmę prieš prancūzus prisimenantis D.Maskoliūnas: jie nėra neįveikiami Lietuvai
Skaudžią nesėkmę prieš prancūzus prisimenantis D.Maskoliūnas: jie nėra neįveikiami Lietuvai
Nors Lietuvos krepšinio rinktinė ir patyrė pirmąjį niuksą Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate, tačiau, kaip teigia buvęs nacionalinės komandos trenerių štabo narys Darius
Rinktinė pasveikino M.Kalnietį su gimtadieniu
Rinktinė pasveikino M.Kalnietį su gimtadieniu
Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis jau artėjant vidurnakčiui Nankine sulaukė saldžios dovanos. Po treniruotės prieš lemiamą mačą su Prancūziją į viešbutį
Lietuvos rinktinės kelias link medalių gali baigtis jau šeštadienį: kaip to išvengti?
Lietuvos rinktinės kelias link medalių gali baigtis jau šeštadienį: kaip to išvengti?
Lietuvos rinktinė jau šeštadienį pradės kovas antrojo pasaulio čempionato etapo L grupėje. Kaip pradės, taip gali ir baigti.Jei Dainius Adomaitis jau mačą su Australija vadino finalu,
Sunkiai bluostą sudėjęs D.Adomaitis - apie prancūzų ir australų panašumus bei M.Kuzminsko žaidimo laiką
Sunkiai bluostą sudėjęs D.Adomaitis - apie prancūzų ir australų panašumus bei M.Kuzminsko žaidimo laiką
Nelengvai po pralaimėjimo Australijai užmigęs Dainius Adomaitis neturi laiko poilsiui – vos pabudęs jis su visa Lietuvos rinktine iš Donguano išskrido į netoli Šanchajaus
Atnaujintas pasaulio čempionato reitingas: Lietuva - viduryje, australai aplenkė amerikiečius
Atnaujintas pasaulio čempionato reitingas: Lietuva - viduryje, australai aplenkė amerikiečius
Pasibaigus pasaulio krepšinio čempionato grupių etapui, FIBA atstovai atnaujino kovą dėl medalių tęsiančių komandų reitingą.Dvi pergales iš trijų galimų iškovojusi Lietuva
Po Argentinos pergalės paaiškėjo pirmosios ketvirtfinalio dalyvės
Po Argentinos pergalės paaiškėjo pirmosios ketvirtfinalio dalyvės
Pietų Amerikos komandų derbyje pasaulio čempionato I grupėje Fošane triumfavusi Argentinos nacionalinė komanmda iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.Sergio Hernandezo auklėtiniai 87:67

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime