Naujienos kraunasi...

Prisiminimai iš Venesuelos: tankai gatvėse, automatai parduotuvėse ir kaltinimai

Autorius: Linas Kunigėlis, Lietuvos rinktinės atstovas ryšiams su visuomene.
Prisiminimai iš Venesuelos: tankai gatvėse, automatai parduotuvėse ir kaltinimai
DELFI montažas
Jau ateinantį sekmadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniuje susikaus su Venesuelos rinktine, antrą kartą iš eilės tapusia Pietų Amerikos čempione. Šios komandos abi yra tiesiogiai patekusios į Olimpines žaidynes Rio ir tai – tik pasirengimas olimpiniam turnyrui. Tačiau prieš ketverius metus atrankos turnyre Venesueloje lietuviai turėjo kautis su šeimininkaisdėl teisės važiuoti į Londoną. Nuo tada Venesuelos pavadinimas kelia dvejopus prisiminimus.

Paliko šeimininkus už borto

Olimpinis atrankos turnyras 2012 m. Venesueloje buvo viena įdomiausių patirčių per visą 20 metų karjerą ir dirbant su rinktine, ir kaip žiniasklaidos atstovui.

Jau vien buvimas vienoje grupėje su šeimininkais garantavo tam tikrą atsainesnį organizatorių požiūrį į Lietuvos komandos poreikius, grafiką ir kitus dalykus. O kai Lietuvos rinktinės sportinis pasirodymas turėjo tiesioginės įtakos šeimininkų fiasko, atmosfera dar labiau įkaito.

Grupės dvikovą lietuviai prieš Venesuela laimėjo net 18 taškų skirtumu, o netikėtas mūsiškių pralaimėjimas paskutinę dieną Nigerijai reiškė, kad Venesuela užima trečiąją vietą grupėje ir iškrinta iš turnyro. Įvairūs Venesuelos sporto funkcionieriai vos ne atvirai kaltino lietuvius tyčia pralaimėjus Nigerijai, kad eliminuotų šeimininkų rinktinę (beje, Nigerija buvo viena iš trijų komandų drauge su Lietuva ir Rusija laimėjusi kelialapį į olimpinį Londoną).

Tankai šalia treniruočių salės

Taip jau sutapo, kad turnyro metu liepos pradžioje buvo švenčiama Venesuelos Nepriklausomybės diena. Ta proga karinėje bazėje, kurioje, beje, treniravosi turnyro dalyviai, buvo surengtas didžiulis karinis paradas su gausybe kareivių ir karinės technikos.

Vėl, taip jau sutapo, kad repeticiją buvo nuspręsta surengti per Lietuvos rinktinės treniruotę. Salė, kurioje treniravosi komandos, buvo pusiau atvira. Tad tankams šalia arenos užkūrus savo senus dyzelinius variklius, salės patalpa per kelias minutes prisipildė išmetamųjų dujų. Treniruotė greitai sutrumpėjo…

Savanoris – pranašas

Artėjant lemiamai ketvirtfinalio dvikovai su Puerto Riku, sulaukėme dar vieno siurprizo – buvo atleisti du savanoriai, kurie Lietuvos rinktinei talkino nuo pirmos dienos. Vienintelė galima priežastis – per daug padėjo Lietuvos komandai sprendžiant problemas.

Mergina apsipylė ašaromis, vaikinas, vardu Raineris, perspėjo, kad rytoj reikia tikėtis įvairių siurprizų – gali sugesti autobusas, nereikėtų duoti žaidybinių aprangų skalbti, nes jos gali staiga netikėtai dingti, ir t.t.

Aprangų skalbti nedavėme, o Rainerio vizija dėl autobuso, pasirodo, buvo pranašiška. Beje, po to tarpusavyje juokavome, į kurią sunkiųjų darbų koloniją ir keleriems metams Raineris galėtų būti išvežtas už pagalbą valstybės priešams. Tačiau viskas baigėsi laimingai – vėliau „Facebook” puslapyje mačiau, kad jis sėkmingai baigė universitetą, gavo diplomą, o dabar gyvena Barselonoje.

Nuvažiavus keletą kilometrų, vairuotojas švelniai sustabdė autobusą šalikelėje, ir atidaręs duris puolė į lauką. Kai po minutės išlipome pažiūrėti, kas vyksta, vairuotojas jau buvo išsitepęs alyva rankas, veidą, ir visus baltutėlius marškinius. Tačiau žaibiškas remontas padėjo tik išsitepti. „Gedimo” problemos jis neišsprendė.

Kito autobuso teko laukti ilgokai. Kai pagaliau atvykome į arena, iki varžybų pradžios buvo likusios 45 minutės (įprastas terminas – atvykti į rungtynės likus iki jų pusantros valandos).

Visi tie nesklandumai, sakyčiau, tik dar labiau motyvavo komandą – rungtynės su Puerto Riku buvo dramatiškos, tačiau jas laimėjome. O kitame mače Dominikos Respublikos rinktinė buvo nušluota jau trečiajame kėlinyje. Ši pergalė iš karto garantavo Lietuvai kelialapį į olimpiadą, ir reiškė, kad nebereikės paskutinę turnyro dieną žaisti dėl trečiojo bilieto į olimpinį Londoną. Kartu tai reiškė dvi laisvas dienas iki grįžimo namo ir galimybę atšvęsti.

Į parduotuvę – su automatais

Norint atšvęsti, reikėjo pasiekti artimiausią parduotuvę. Visos komandos gyveno viename viešbutyje, kurį 24 valandas per parą saugojo didžiulis kiekis puikiai ginkluotų kareivių su šarvuočiais.

Su vertėjo pagalba išsakius prie posto savo prašymo esmę, patraukėme į netoliese esančią nedidelę parduotuvę, lydimi keturių automatais ginkluotų Venesuelos armijos kareivių. Taip saugiai pirkti vaišių dar nebuvau ėjęs gyvenime.

Venesuelos pažanga

Nuo to laiko Lietuvos vyrų rinktinė pasiekė nemažai skambių pergalių – dukart laimėjo Europos čempionato sidabrą ir pateko tarp keturių geriausių pasaulio komandų. Nesėdėjo sudėjusi rankų ir Venesuelos rinktinė.

2014-aisiais Venesuelos rinktinė po 23 metų pertraukos tapo Pietų Amerikos čempionate ir šią pergalę pakartojo prieš savaitę, palikdami už nugarų olimpiadoje žaisiančias Braziliją ir Argentiną. 2015 m. venesueliečiai laimėjo ir Amerikos čempionatą.

Rungtynėmis su Venesuela lietuviai pradeda tarptautinį turnyrą, kuris vyks trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Alytuje ir Kėdainiuose. Jame be šių dviejų komandų dar žaidžia kovingoji Nyderlandų ekipa ir į Europos elitą grįžti siekianti Baltarusija.

Daugybei Lietuvos krepšinio aistruolių rungtynės Vilniuje gali būti paskutinė proga gyvai pamatyti Lietuvos rinktinę prieš jai išvykstant į Olimpines žaidynes. Nes Alytuje ir Kėdainiuose arenos yra ženkliai mažesnės ir visi norintys gali netilpti. Savo ruožtu Kaune į palydėtuvių rungtynes su Ispanija bilietai labai sparčiai tirpsta, visa „Žalgirio” arenos apačia beveik užpildyta jau dabar.

Daugiau informacijos apie rinktinės kontrolines rungtynes ir bilietus – informacinėje svetainėje www.krepsiniobilietai.lt.

Tarptautinis vyrų krepšinio turnyras

Lietuva – Venesuela, liepos 10 d. 18.15 val. Vilniuje, „Siemens” arenoje.

Venesuela – Baltarusija, liepos 12 d. 15.55 val., Alytaus sporto ir rekreacijos centras

Lietuva – Nyderlandai, liepos 12 d. 18.15 val., Alytaus sporto ir rekreacijos centras

Nyderlandai – Baltarusija, liepos 13 d. 18.30 val., Kėdainių arena

Nyderlandai – Venesuela, liepos 14 d. 15.45 val., Kėdainių arena

Lietuva – Baltarusija, liepos 14 d. 18.15 val., Kėdainių arena

Turint bilietus į tos dienos Lietuvos rinktinės rungtynes bus galima stebėti ir kitų komandų kovas liepos 12-ąją ir 14-ąją. Liepos 13-osios rungtynės Kėdainiuose yra nemokamos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
D.Maskoliūno debiutas pažymėtas košmaru: rinktinė sutriuškinta Belgijoje
D.Maskoliūno debiutas pažymėtas košmaru: rinktinė sutriuškinta Belgijoje
Dariaus Maskoliūno debiutas prie Lietuvos vyrų nacionalinės krepšinio komandos vairo pažymėtas skausmingai.Lietuviai sugebėjo išvengti itin gėdingo pralaimėjimo "Eurobasket 2021"
A.Sireika Lietuvos rinktinės varžovų nelaiko rimtais priešininkais
A.Sireika Lietuvos rinktinės varžovų nelaiko rimtais priešininkais
Šis penktadienis Dariui Maskoliūnui – ypatingas. Jis prie šoninės krepšinio aikštelės linijos oficialiose varžybose pirmąkart stovės jau kaip vyriausiasis Lietuvos
Paaiškėjo olimpinio atrankos turnyro rungtynių laikai
Paaiškėjo olimpinio atrankos turnyro rungtynių laikai
FIBA paskelbė olimpinių atrankos turnyrų rungtynių kalendorių ir jų tikslius laikus. Kaune birželio 23-28 dienomis vyksiančiame turnyre lietuviai žais itin patogiu laiku.Pirmame mače birželio
Rinktinės fotosesijoje – D.Motiejūno dovanos komandos draugams
Rinktinės fotosesijoje – D.Motiejūno dovanos komandos draugams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai ir krepšininkai, susirinkę į stovyklas ne tik treniruojasi, bet ir dalyvauja fotosesijoje. Ne išimtis ir ši stovykla, kur krepšininkai
Lietuvos rinktinei – traumų išretintų Belgijos "liūtų" iššūkis
Lietuvos rinktinei – traumų išretintų Belgijos "liūtų" iššūkis
Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kuriai vadovauja naujasis treneris Darius Maskoliūnas, pradeda 2021 metų Europos čempionato atrankos ciklą. Pirmoji Lietuvos krepšininkų
M.Kalnietis: žaisime lietuvišką krepšinį
M.Kalnietis: žaisime lietuvišką krepšinį
Vienas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės senbuvių, įžaidėjas Mantas Kalnietis, prisipažino norėjęs baigti karjerą, tačiau nuoskauda dėl nesėkmingai rinktinei susiklosčiusio pasaulio
D.Maskoliūnas: žaidėjai ne robotai, o aš – ne vunderkindas
D.Maskoliūnas: žaidėjai ne robotai, o aš – ne vunderkindas
Antradienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai susirinko į pirmą treniruotę. Jau ketvirtadienį komanda išskrenda į Belgiją, kur penktadienį žais pirmas Europos vyrų krepšinio
D.Motiejūnas į NBA ir Eurolygos klubų pasiūlymus kol kas nesigilina
D.Motiejūnas į NBA ir Eurolygos klubų pasiūlymus kol kas nesigilina
Šanchajaus „Sharks“ klubo lyderis Donatas Motiejūnas iš pradžių nebuvo įtrauktas į vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašą dėl įtempto varžybų grafiko
Lietuvos rinktinę įvertinęs belgų strategas rinktinės sąrašą sutrumpino iki 15 žaidėjų
Lietuvos rinktinę įvertinęs belgų strategas rinktinės sąrašą sutrumpino iki 15 žaidėjų
Belgijos rinktinės strategas Dario Gjerga ir rinktinės štabas paskelbė 15 žaidėjų sąrašą, kuris toliau ruošis pirmosioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Lietuva.„Liūtai“
Meilės dienos proga – papildomi bilietai į olimpinės atrankos turnyrą
Meilės dienos proga – papildomi bilietai į olimpinės atrankos turnyrą
Meilės dienos proga Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ištikimiausiems sirgaliams turi dovanų. Olimpinės atrankos turnyro abonementas aktyviausių sirgalių sektoriuose – 130 ir
Paskelbta Čekijos rinktinės sudėtis rungtynėms Vilniuje
Paskelbta Čekijos rinktinės sudėtis rungtynėms Vilniuje
Likus savaitei iki 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyro pradžios, būsimi lietuvių varžovai, Čekijos rinktinė, paskelbė savo sudėtį artimiausioms dviems rungtynėms. Rinktinės strategas
Belgija paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą mačui prieš Lietuvą
Belgija paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą mačui prieš Lietuvą
Belgijos rinktinės strategas Dario Gjergja paskelbė 24-ių žaidėjų sąrašą, kuris rengsis Europos krepšinio čempionato atrankai bei kovai su Lietuva ir Danija, rašo Krepšinis.lt.Belgijos
Rinktinėje debiutuosiantis D.Maskoliūnas kopijuos "Žalgirį" bei turės tik keturias treniruotes
Rinktinėje debiutuosiantis D.Maskoliūnas kopijuos "Žalgirį" bei turės tik keturias treniruotes
Iki oficialaus Dariaus Maskoliūno debiuto Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio poste liko 11 dienų. Vasario 21-ąją lietuviai pradės pasirodymą Europos čempionato atrankos varžybose,
Rinktinės sudėtyje – trys naujokai ir sugrįžtantis Motiejūnas
Rinktinės sudėtyje – trys naujokai ir sugrįžtantis Motiejūnas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas pirmadienį paskelbė 14-os žaidėjų sąrašą, su kuriais kitą savaitę pradės pasiruošimą Europos
"Knicks" puolėjas I.Brazdeikis įteikė dokumentus dėl Lietuvos pilietybės suteikimo
"Knicks" puolėjas I.Brazdeikis įteikė dokumentus dėl Lietuvos pilietybės suteikimo
Krepšininkas Ignas Brazdeikis Lietuvos Prezidentūrai oficialiai įteikė visus reikalingus dokumentus ir sieks mūsų šalies pilietybės. Ją išimties tvarka jam gali suteikti Lietuvos
D.Maskoliūnas paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
D.Maskoliūnas paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
Likus daugiau nei mėnesiui iki pirmųjų Europos čempionato atrankos turnyro rungtynių, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas paskelbė išplėstinį komandos
D.Motiejūnas patyrė traumą, ar pavyks aukštaūgiui tesėti pažadą jau vasarį žaisti rinktinėje?
D.Motiejūnas patyrė traumą, ar pavyks aukštaūgiui tesėti pažadą jau vasarį žaisti rinktinėje?
Donatui Motiejūnui gali nepavykti tesėti pažado apsivilkti rinktinės marškinėlkius jau vasarį vyksiančiose atrankos į 2021 metų Europos čempionatą varžybose.Kinijos žiniasklaida pranešė,
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
Prasidėjus naujiems metams, naują etapą pradeda ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri jau vasario mėnesį stos į kovą 2021 metų Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėse.Turnyrą
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnijos krepšinio bendruomenei gerai žinomas Jordanas Morganas netrukus gali papildyti šios šalies nacionalinę komandą – 28-erių amerikietis siekia Slovėnijos pilietybės.Mičigano
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
Donatas Motiejūnas, bendraudamas su naujuoju Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Dariumi Maskoliūnu, teigė jau vasarį per Europos čempionato atrankos rungtynių ciklą prisijungsiąs prie nacionalinės
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Penktadienį prasidėjusi visuotinė bilietų prekyba į „Žalgirio“ arenoje vyksiantį olimpinės atrankos krepšinio turnyrą ypatingai sudomino sirgalius. Per kelias dienas nuo prekybos
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Šiandien startavo išankstinė prekyba bilietais į
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Antradienį Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre įvyko „Krepšinio namų apdovanojimų 2019“ renginys, kurio metu buvo pagerbti geriausi šių metų krepšininkai
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
Birželio 28 dieną Kaune įvyks Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalas, kuriame dauguma Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių jau dabar laukia akistatos tarp mūsiškių
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
„Pastaruoju metu burtai mums nebūdavo labai sėkmingi, todėl šiuos vertinu gana neblogai“, – sužinojęs, su kuo teks kovoti olimpiados krepšinio atrankos turnyre, sakė
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Trečiadienio popietę Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) būstinėje Šveicarijoje ištraukus Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybų burtus savo varžovus sužinojo
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
FIBA pirmadienį atskleidė daugiau detalių, kokiu būdu ir kaip bus traukiami olimpinių žaidynių burtai.Tapo aišku, kad Lietuvos varžovais bus 4 ir 5 krepšelio komandos, o atmetus turnyro
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Paaiškėjus olimpinių žaidynių atrankos krepšeliams, Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) oficialus tinklalapis pakalbino Indianos „Pacers“ aukštaūgį

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime