Naujienos kraunasi...

R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą

Autorius: Erikas Petrikas, SKM.
R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą
S.Čirbos nuotr.
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovyklos toliau vaikams neleidžia nuobodžiauti. Šįkart į legendinę Lazdynų vidurinę mokyklą atvyko Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) DELFI.TV komentatorius Rokas Grajauskas, su kuriuo kiekvienas NBA rungtynes stebėti yra kur kas įdomiau. Taip pat kartu su R. Grajausku į šią stovyklą atvyko Vilniaus „Ryto“ jaunasis talentas, buvęs SKM žaidėjas – Marek Blaževič.

Po smagaus laiko praleidimo su vaikais – R. Grajauskas sutiko pakalbėti su SKM.LT ir prisiminė įdomiausias rungtynes, pasakė kelis patarimus, kurie yra naudingi komentuojant rungtynes bei papasakojo apie praėjusius mainus stipriausioje pasaulio lygoje.

Kaip jūsų vertėjo, aktoriaus, teatro studijos vadovo gyvenime atsirado komentavimas?

– Nuo pat vaikystės įsivaizdavau, jog norėčiau komentuoti ir tada, kai atsirado galimybė, tai ta galimybe suskubau pasinaudoti. Laimėjau Viasat Sport Baltic komentatoriaus konkursą, kurio prizas buvo vieną kartą pakomentuoti futbolo rungtynes kartu su Gediminu Reklaičiu.

Pakomentavome futbolą, jam visai patiko, buvo smagu dirbti, o galiausiai po daugmaž mėnesio man paskambino tas pats G. Reklaitis ir paklausė ar vis dar ieškau komentatoriaus darbo, nes Sport 1 ieško komentatoriaus, o aš atsakiau žinoma. Komentuojant Sport 1 įtikau tiems žmonėms, tad taip viskas ir prasidėjo.

Kai pradėjote komentuoti – ar turėjote kokį nors komentatoriaus pavyzdį, į kurį lygiavotės?

– Faktiškai visi, kas komentavo nuo tų laikų, kuomet aš buvau mažas. Tiek Linas Kunigėlis, tiek Robertas Petrauskas, tiek Tautvydas Meškonis. Vaikystėje man atrodė, jog tas, kuris bėgioja, žaidžia yra kietas, tačiau tas, kuris kalba, kuris viską žino, tai tas yra dievas šitoje sferoje. Dėl to visi tie žmonės, kurie komentavo nuo 1993 iki 2003 man padarė vienokią ar kitokią įtaką.

Kuo skiriasi komentavimas NBA rungtynių nuo tarkime Eurolygos, Europos taurės rungtynių?

– Skiriasi meistriškumai, greičiai, bet ir pati atmosfera yra kitokia. NBA yra labiau šou produktas ir komentuodamas NBA gali įdėti daugiau entuziazmo, kuris tinka tai atmosferai, bet pavyzdžiui netinka tai pačiai Eurolygai. Jeigu taip pat it NBA komentuotum Eurolygos rungtynes, atrodytų, jog kažkas prasilenkia, nesusiderina, tad NBA tuo atžvilgiu yra man mielesnis, artimesnis krepšinis.

Pats labai aktyviai domitės NBA virtuve, kas būtent jus taip žavi apie NBA? Ir kuo ši lyga prikausto eilinį žiūrovą?

– Viskas. Tai yra pajėgiausia krepšinio lyga ir ten žaidžia talentingiausi krepšininkai. Aš suprantu NBA skeptikus, kurie labiau vertina Eurolygos krepšinį arba tarptautinį, rinktinių krepšinį, bet NBA yra melodrama, kuri tęsiasi visus metus ir tuo pačiu viskas, kas vyksta informacijos prieinamumo, pateikimo atžvilgiu yra patogiai pasiekiama ir labai patogiai priimama.

Nors ir dabar sezonas nebevyksta, tačiau NBA toliau vyksta milijonas dalykų. NBA tas produktas, kuris prikausto dėmesį 11 mėnesių per metus.

Per visą gyvenimą tikriausiai teko komentuoti daug rungtynių, kokias rungtynes išskirtumėte, kurias labiausiai patiko komentuoti? Kodėl?

– Svarbių futbolo rungtynių neteko komentuoti, tiesa Olandijos lygoje buvo labai įdomi situacija, kuomet Amsterdamo „Ajax“ pirmavo visą sezoną, bet paskutinėse rungtynėse su Dutenhemo „De Graffshap“ ir „PSV“ laimėjo savo paskutiniąsias rungtynes, tad paskutinėmis minutėmis viskas apsivertė ir visgi „PSV“ tapo čempionais.

Iš krepšinio labiausiai įsiminė 2016 metų NBA finalai, kurie buvo nežmoniški. Mirsiu, nepamiršiu, kaip viskas šiuose finaluose viskas klostėsi (šypsosi).

Dar man įsiminė 2016 m. rungtynės, kuomet Stephenas Curry pataikė vos ne iš vidurio, išlygino 12 taiklių tritaškių rekordą ir išplėšė savo komandai pergalę.

Ar buvo įvykęs kažkoks nemalonus dalykas komentuojant rungtynes – nerišli kalba, nusikeikimas?

– Šitokių dalykų būna visada, kadangi komentavimas yra improvizacija, o viena iš improvizacijos taisyklių yra, kad nėra tokio dalyko kaip klaida, yra tiesiog neteisingas interpretacijos išsprendimas, tad jeigu kažką pasakai ne taip, tai visada gali išsukti, išvinguriuoti taip, kad viskas būtų logiška.

Viena situacija buvo šiemet, kuomet su vienu kolega komentavome rungtynes neišsijungė mikrofono ir tiesiai į eterį pasakė „Klay Thompson game“ ir nieko tame nieko blogo, necenzūrinio nebuvo, bet tai tiesiog išėjo į tiesioginį eterį, nors nenorėjo to skirti tiesioginiam eteriui.

Lietuvos komentatorių rinką po truputį įeina jaunimas. Kokių patarimų galėtumėte skirti jaunuoliams, kurie galbūt svajoja būti krepšinio, ar bet kokio kito sporto komentatoriais?

– Siūlyčiau vengti klišinių frazių, nes pas mus yra labai daug negyvai įsiėdusių eilučių, kurias vartoja visi. Pavyzdžiui „atsidaro savo taškų sąskaitą“ – yra milijonas daugiau būdų pasakyti, kaip žaidėjas pelnė pirmuosius savo taškus, bet visi kartoja šią frazę. Visose situacijose, kai kažkas ateina į galvą – paieškoti būdų, kaip kitaip išreikšti mintį nei tos frazės, kurios yra vartojamos visada.

Ar nustebino, jog Deividas Sirvydis buvo pakankamai aukštai pašauktas antrajame draftų rate?

– Taip, nustebino. Iš tikrųjų nesitikėjau, bet būtent tą akimirką, kai žiūrėjau draftus buvo tokia nuojauta, kad nejaugi taip aukštai pašaukė. Nepilnai minutei apsidžiaugiau, jog jis žais Dalase, tačiau, kai sužinojau, jog žais Detroite, tai, manau, jam bus sunku, nes pačiame Detroite irgi yra sudėtinga situacija.

„Pistons“ yra įstrigusi pačiame viduriuke – jie nėra pakankamai gera komanda, kad kovotų dėl čempionų titulų, tačiau nėra ir tokia prasta komanda, kuri gautų aukštus šaukimus ir gautų kažkokio papildomo talento. Tuo pačiu Detroito ekipa neturi pinigų algų biudžete, tad tai neleidžia prisivilioti žvaigždžių.

Labai sunku prognozuoti, kaip bandys Detroito komanda išspręsti šią situaciją, tačiau tikėkimės, kad Deividas, kurį taip aukštai pašaukė, gaus G lygos (dukterinė NBA lyga – aut. past.) patirties ir tuo pačiu, jog vieną dieną įsitvirtins Detroito „Pistons“ – būtų labai smagu.

Ar Anthony Daviso mainai į „Lakers“ iškart padarė Los Andželo komandą viena favoričių Vakarų konferencijoje?

– „Lakers“ komandai kol kas dar trūksta kelių domino detalių, kurios nukris laisvųjų agentų rinkoje. Daug yra komandų, kurios gali aplenkti „Lakers“, bet iš esmės taip – Los Andželo komanda neturėjo kitų būdų prisivilioti kitokių žvaigždžių, nors ir jie turi vietos algų biudžeto erdvėje.

Vis dėlto niekas nesiveržia žaisti Los Andžele, kadangi ten yra labai neaiški situacija su klubo valdyba, neaiškūs organizacijos priimami sprendimai, neaišku, kas išvis vadovauja šiai organizacijai – ar tai Jeanie Buss, ar tai generalinis vadybininkas Rob Pelinka, ar Kurtas Rambisas su žmona, kuri turi specialiai sugalvotas pareigas – projektų koordinatorius.

„Lakers“ reikėjo atlikti šiuos mainus. Mano manymu – tai teisingas sprendimas, tačiau „Lakers“ atidavė labai daug ateities šaukimų, labai stipriai rizikuoja, kadangi LeBronas Jamesas neeina jaunyn, o Anthony Davisas pastaruosius du sezonus sužaidė be didelių traumų, tačiau per visą karjerą turėjęs daug sveikatos problemų, tad užmauti čempionų žiedų neketinčiau, bet dabar yra didesni šansai laimėti nei prieš atliekant mainus.

Kaip manote, koks gali būti netikėčiausias NBA laisvojo agento ėjimas šią vasarą?

– Sunku pasakyti, tačiau būtų labai netikėta, jei Kawhi Leonardas nueitų į komandą, su kuria jis nebuvo visiškai siejamas, su kuria jis neturėtų jokių sąsajų – pavyzdžiui Orlando „Magic“ ar kažkas panašaus.

Manau, jog tų netikėtumų ar taip, ar taip bus. Viskas pamažu aiškėja, dėliojasi, bet šita vasara ir ateinantis sezonas bus pagaliau žvėriškai įdomus, kadangi nebus aišku, kuri komanda turi didžiausius šansus tapti čempionais.

Kaip vertinate SKM darbą?

– Sveikinimai laimėjus pirmąją vietą berniukų reitinge, šaunuoliai! Viskas gerai atrodo. Smagu, jog vaikai turi kuo užsiimti, gali tuo užsiimti saugioje aplinkoje ir tuo pačiu tobulėti ne tik kaip būsimieji sportininkai, bet ir kaip žmonės, kaip kolektyvo dalis, kaip bendruomenės dalis, o tokios stovyklos yra labai sveikintina iniciatyva ir aš labai palaikau tokio pobūdžio stovyklas bei tokius renginius, susitikimus su svečiais.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
J.Valančiūnas pranoko N.Jokičių, bet "grizlių" medžioklė buvo bevaisė
J.Valančiūnas pranoko N.Jokičių, bet "grizlių" medžioklė buvo bevaisė
Trijų Memfio „Grizzlies“ pergalių serija baigėsi: namuose žaidusį Jono Valančiūno atstovaujamą klubą rezultatu 131:114 (28:32, 44:17, 36:31, 23:34) nugalėjo Denverio „Nuggets“
NBA Top 10 viršūnėje - L.Jameso užbaigta ataka "žemė-oras"
NBA Top 10 viršūnėje - L.Jameso užbaigta ataka "žemė-oras"
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 17 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Antroje vietoje atsidūrė Los Andželo "Lakers" 
Sąmyšis San Antonijuje: tapo neaišku, kas treniruoja "Spurs"
Sąmyšis San Antonijuje: tapo neaišku, kas treniruoja "Spurs"
San Antonijaus „Spurs“ praėjusią naktį namuose 116:121 nusileido Portlando „Trail Blazers“ komandai, o šio susitikimo viduryje tapo neaišku, kad vadovauja šeimininkų
Pro šalį mėtęs D.Sabonis surinko dvigubą dublį, o "Pacers" nepasipriešino "Bucks"
Pro šalį mėtęs D.Sabonis surinko dvigubą dublį, o "Pacers" nepasipriešino "Bucks"
Taiklumu pasigirti negalėjęs Domantas Sabonis vis tiek užfiksavo dvigubą dublį, tačiau Indianos „Pacers“ (7-6) ekipa namie 83:102 (22:26, 14:23, 27:22, 20:31) neprilygo Milvokio „Bucks“
J.Hardenas sukratė 49 taškus Minesotoje, P.George'as ne mažiau įspūdingai debiutavo Los Andžele
J.Hardenas sukratė 49 taškus Minesotoje, P.George'as ne mažiau įspūdingai debiutavo Los Andžele
Asmeninį karjeros rekordą pasiekęs Jamesas Hardenas atliko net 41 metimą, o rezultatyvus jo šou nulėmė užtikrintą Hjustono „Rockets“ (10-3) pergalę.Nukraujavusi, tačiau po
"Clippers" pergalė prieš "Hawks" - didžiausiu skirtumu klubo istorijoje
"Clippers" pergalė prieš "Hawks" - didžiausiu skirtumu klubo istorijoje
Kaip jau skelbėme, šiąnakt įspūdingą rezultatyvumą sirgaliai išvydo Los Andžele, kur galingai praėjusią naktį debiutavo po traumos atsitiesęs "Clippers" (8/5) naujokas
"Warriors" toliau persekioja traumos - paaiškėjo dar vienos žvaigždės traumos rimtumas
"Warriors" toliau persekioja traumos - paaiškėjo dar vienos žvaigždės traumos rimtumas
"Golden State Warriors" komandą toliau persekioja traumą - iš rikiuotės iškrito dabartinis jos lyderis D'Angelo Russellas.Praėjusią naktį NBA vicečempionai 100:105 nusileido
"Jazz" įžaidėjas negavo nė vienos techninės pražangos per 800 rungtynių
"Jazz" įžaidėjas negavo nė vienos techninės pražangos per 800 rungtynių
Jutos "Jazz" komandos atakų organizatorius Mike'as Conley - tolerantiškiausias NBA krepšininkas per pastaruosius 25 metus.Amerikietis jau sužaidė 800 rungtynių, per kurias
Rezultatyvaus D.Sabonio dvigubas dublis nublanko prieš J.Hardeno šou
Rezultatyvaus D.Sabonio dvigubas dublis nublanko prieš J.Hardeno šou
Domantas Sabonis vėl buvo rezultatyviausias ir naudingiausias Indianos „Pacers“ (7-5) žaidėjas, tačiau komandos pergalei jo pastangų buvo maža. Nate'o McMillano auklėtiniai
K.Valančiūnas neprilygo R.Gobertui, tačiau "Grizzlies" įveikė "Jazz"
K.Valančiūnas neprilygo R.Gobertui, tačiau "Grizzlies" įveikė "Jazz"
Jonas Valančiūnas aikštėje vėl susigrūmė su Prancūzijos rinktinės vidurio puolėju Rudy Gobertu, ir nors lietuvis tiesioginę dvikovą oponentui pralaimėjo, jo atstovaujama Memfio „Grizzlies“
LeBronas pratęsė pergalingą "Lakers" žygį, "Wizards" vokietis užfiksavo istorinę statistiką
LeBronas pratęsė pergalingą "Lakers" žygį, "Wizards" vokietis užfiksavo istorinę statistiką
LeBronas Jamesas surengė galingą pasirodymą, o jo vedama Los Andželo „Lakers“ (10-2) komanda liko pergalingame kelyje.Vakarų konferencijos lyderiai namuose 99:97 (20:30, 29:20, 25:21,
NBA Top 10 viršūnėje - L.Jameso skrydis ir pergalingas M.Monko šūvis
NBA Top 10 viršūnėje - L.Jameso skrydis ir pergalingas M.Monko šūvis
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 15 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Antroje vietoje atsidūrė įspūdingas Los Andželo "Lakers"
D.Dedmonas pertraukos metu pasistiprino sirgaliaus užkandžiais
D.Dedmonas pertraukos metu pasistiprino sirgaliaus užkandžiais
Sakramento "Kings" komandos vidurio puolėjas Dewayne'as Dedmonas rungtynių su Los Andželo "Lakers" metu paragavo sirgaliaus maisto.213 cm ūgio milžinas pasistiprino pertraukos
C.Anthony pagaliau rado juo patikėjusį NBA klubą
C.Anthony pagaliau rado juo patikėjusį NBA klubą
Pastaruoju metu niekam nebereikalingas vienas ryškiausių šio šimtmečio JAV krepšininkų Carmelo Anthony visgi grįžta į NBA lygą.Su daugiau nei metus nerungtyniavusia blėstančia
"Shaqtin' A Fool" laidoje - "klišarankis" "Lakers" gynėjas bei įžaidėju nutaręs tapti T.Thompsonas
"Shaqtin' A Fool" laidoje - "klišarankis" "Lakers" gynėjas bei įžaidėju nutaręs tapti T.Thompsonas
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė savo tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje parodomi juokingiausi
Latvių žvaigždė nušvilpta Niujorke, L.Dončičius driokstelėjo penktą trigubą dublį
Latvių žvaigždė nušvilpta Niujorke, L.Dončičius driokstelėjo penktą trigubą dublį
Kristapas Porzingis viešnagę Niujorke atsimins ilgai – Latvijos krepšinio žvaigždė nuo priešiškai nusiteikusių „Knicks“ fanų švilpimo negalėjo
NBA Top 10 viršūnėje - R.Rubio "išdūręs" T.Youngas bei R.J.Barretto reidas
NBA Top 10 viršūnėje - R.Rubio "išdūręs" T.Youngas bei R.J.Barretto reidas
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 14 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Antroje vietoje atsidūrė Atlantos "Hawks" lyderis
M.Jordano grafiką lenkiantis J.Hardenas, prisidirbęs barzdočiaus gynėjas ir pergalingas "raketų" kursas
M.Jordano grafiką lenkiantis J.Hardenas, prisidirbęs barzdočiaus gynėjas ir pergalingas "raketų" kursas
Jamesas Hardenas pelnė 47 taškus, o jo vedama Hjustono „Rockets“ namuose 102:93 (31:15, 18:22, 25:31, 28:25) įveikė Los Andželo „Clippers“.„Raketos“ pasiekė
"Grizliai" rodo raumenis: rezultatyvus J.Valančiūno ir spindinčio naujoko tandemas nutildė "širšes"
"Grizliai" rodo raumenis: rezultatyvus J.Valančiūno ir spindinčio naujoko tandemas nutildė "širšes"
Antrą pergalę paeiliui iškovojo Memfio „Grizzlies“ ekipa (4/7), kuri svečiuose 119:117 (26:29, 37:35, 31:32, 25:21) palaužė Šarlotės „Hornets“ krepšininkus
Tarp K.Townso ir R.Gay'aus įvyko incidentas, muštynių išvengta
Tarp K.Townso ir R.Gay'aus įvyko incidentas, muštynių išvengta
NBA lygos rungtynių tarp Minesotos "Timberwolves" ir San Antonijaus "Spurs" klubų (129:114) į konfiktą įsivėlė Karlas-Anthony Townsas ir Rudy Gay'us.Incidentas įvyko antrajame
NBA Top 10 viršūnėje - J.Hardeno ir T.Chandlerio ataka "žemė-oras" bei pergalingas J.Moranto metimas
NBA Top 10 viršūnėje - J.Hardeno ir T.Chandlerio ataka "žemė-oras" bei pergalingas J.Moranto metimas
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 13 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Antroje vietoje atsidūrė Hjustono "Rockets"
NBA pripažino: lemiamu metu J.Valančiūnas D.DeRozano metimą blokavo su pražanga
NBA pripažino: lemiamu metu J.Valančiūnas D.DeRozano metimą blokavo su pražanga
Jonas Valančiūnas sulaukė pagyrų po sėkmingo epizodo gynyboje, kuomet „Spurs“ ir „Grizzlies“ rungtynių pabaigoje blokavo DeMaro DeRozano metimą, galėjusį išlyginti
Po krepšiais dominavęs D.Sabonis solidžiai prisidėjo prie ketvirtos paeiliui "Pacers" pergalės
Po krepšiais dominavęs D.Sabonis solidžiai prisidėjo prie ketvirtos paeiliui "Pacers" pergalės
Domantas Sabonis vėl ant parketo buvo viena ryškiausių figūrų, o Indianos „Pacers“ (7/4) namuose pasiekė ketvirtą pergalę iš eilės: 111:85 (31:25, 21:17, 34:20, 25:23)
NBA: "Lakers" reabilitacija Finikse, pergalingas J.Embiido dėjimas ir rekordinis T.Youngo pasirodymas
NBA: "Lakers" reabilitacija Finikse, pergalingas J.Embiido dėjimas ir rekordinis T.Youngo pasirodymas
Los Andželo „Lakers“ po nutrūkusios pergalių serijos mūšyje su Toronto „Raptors“ antradienį vakare svečiuose 123:115 (26:29, 34:29, 35:34, 28:23) pranoko Finikso „Suns“
T.Youngas pakartojo M.Jordano ir L.Jameso pasiekimą
T.Youngas pakartojo M.Jordano ir L.Jameso pasiekimą
Atlantos "Hawks" atakų organizatorius Trae Youngas pakartojo Michaelo Jordano ir LeBrono Jameso pasiekimą tapdamas trečiuoju žaidėju NBA istorijoje, kuris surinko 40 taškų ir 10
NBA Top 10 viršūnėje - R.J.Barretto dėjimas bei pavyzdinė "Heat" ataka
NBA Top 10 viršūnėje - R.J.Barretto dėjimas bei pavyzdinė "Heat" ataka
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 13 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Jo viršūnėje atsidūrė Niujorko "Knicks"
J.Valančiūnas su "Grizzlies" sugadino T.Parkerio pagerbimo šventę (rezultatai)
J.Valančiūnas su "Grizzlies" sugadino T.Parkerio pagerbimo šventę (rezultatai)
Memfio „Grizzlies“ (3-7) krepšininkai sugadino Tony Parkerio pagerbimo vakarą San Antonijuje. „Grizliai“ išvykoje 113:109 (35:22, 22:32, 34:26, 22:29) nugalėjo San
Dar vienos efektyvios D.Sabonio rungtynės: lietuvis artėjo prie trigubo dublio
Dar vienos efektyvios D.Sabonio rungtynės: lietuvis artėjo prie trigubo dublio
NBA čempionate trečią pergalę paeiliui ir šeštą per paskutines septynerias žaistas rungtynes iškovojo Indianos „Pacers“ (6/4) ekipa, išvykoje 109:102 (29:33,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime