Naujienos kraunasi...

R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą

Autorius: Erikas Petrikas, SKM.
R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą
S.Čirbos nuotr.
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovyklos toliau vaikams neleidžia nuobodžiauti. Šįkart į legendinę Lazdynų vidurinę mokyklą atvyko Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) DELFI.TV komentatorius Rokas Grajauskas, su kuriuo kiekvienas NBA rungtynes stebėti yra kur kas įdomiau. Taip pat kartu su R. Grajausku į šią stovyklą atvyko Vilniaus „Ryto“ jaunasis talentas, buvęs SKM žaidėjas – Marek Blaževič.

Po smagaus laiko praleidimo su vaikais – R. Grajauskas sutiko pakalbėti su SKM.LT ir prisiminė įdomiausias rungtynes, pasakė kelis patarimus, kurie yra naudingi komentuojant rungtynes bei papasakojo apie praėjusius mainus stipriausioje pasaulio lygoje.

Kaip jūsų vertėjo, aktoriaus, teatro studijos vadovo gyvenime atsirado komentavimas?

– Nuo pat vaikystės įsivaizdavau, jog norėčiau komentuoti ir tada, kai atsirado galimybė, tai ta galimybe suskubau pasinaudoti. Laimėjau Viasat Sport Baltic komentatoriaus konkursą, kurio prizas buvo vieną kartą pakomentuoti futbolo rungtynes kartu su Gediminu Reklaičiu.

Pakomentavome futbolą, jam visai patiko, buvo smagu dirbti, o galiausiai po daugmaž mėnesio man paskambino tas pats G. Reklaitis ir paklausė ar vis dar ieškau komentatoriaus darbo, nes Sport 1 ieško komentatoriaus, o aš atsakiau žinoma. Komentuojant Sport 1 įtikau tiems žmonėms, tad taip viskas ir prasidėjo.

Kai pradėjote komentuoti – ar turėjote kokį nors komentatoriaus pavyzdį, į kurį lygiavotės?

– Faktiškai visi, kas komentavo nuo tų laikų, kuomet aš buvau mažas. Tiek Linas Kunigėlis, tiek Robertas Petrauskas, tiek Tautvydas Meškonis. Vaikystėje man atrodė, jog tas, kuris bėgioja, žaidžia yra kietas, tačiau tas, kuris kalba, kuris viską žino, tai tas yra dievas šitoje sferoje. Dėl to visi tie žmonės, kurie komentavo nuo 1993 iki 2003 man padarė vienokią ar kitokią įtaką.

Kuo skiriasi komentavimas NBA rungtynių nuo tarkime Eurolygos, Europos taurės rungtynių?

– Skiriasi meistriškumai, greičiai, bet ir pati atmosfera yra kitokia. NBA yra labiau šou produktas ir komentuodamas NBA gali įdėti daugiau entuziazmo, kuris tinka tai atmosferai, bet pavyzdžiui netinka tai pačiai Eurolygai. Jeigu taip pat it NBA komentuotum Eurolygos rungtynes, atrodytų, jog kažkas prasilenkia, nesusiderina, tad NBA tuo atžvilgiu yra man mielesnis, artimesnis krepšinis.

Pats labai aktyviai domitės NBA virtuve, kas būtent jus taip žavi apie NBA? Ir kuo ši lyga prikausto eilinį žiūrovą?

– Viskas. Tai yra pajėgiausia krepšinio lyga ir ten žaidžia talentingiausi krepšininkai. Aš suprantu NBA skeptikus, kurie labiau vertina Eurolygos krepšinį arba tarptautinį, rinktinių krepšinį, bet NBA yra melodrama, kuri tęsiasi visus metus ir tuo pačiu viskas, kas vyksta informacijos prieinamumo, pateikimo atžvilgiu yra patogiai pasiekiama ir labai patogiai priimama.

Nors ir dabar sezonas nebevyksta, tačiau NBA toliau vyksta milijonas dalykų. NBA tas produktas, kuris prikausto dėmesį 11 mėnesių per metus.

Per visą gyvenimą tikriausiai teko komentuoti daug rungtynių, kokias rungtynes išskirtumėte, kurias labiausiai patiko komentuoti? Kodėl?

– Svarbių futbolo rungtynių neteko komentuoti, tiesa Olandijos lygoje buvo labai įdomi situacija, kuomet Amsterdamo „Ajax“ pirmavo visą sezoną, bet paskutinėse rungtynėse su Dutenhemo „De Graffshap“ ir „PSV“ laimėjo savo paskutiniąsias rungtynes, tad paskutinėmis minutėmis viskas apsivertė ir visgi „PSV“ tapo čempionais.

Iš krepšinio labiausiai įsiminė 2016 metų NBA finalai, kurie buvo nežmoniški. Mirsiu, nepamiršiu, kaip viskas šiuose finaluose viskas klostėsi (šypsosi).

Dar man įsiminė 2016 m. rungtynės, kuomet Stephenas Curry pataikė vos ne iš vidurio, išlygino 12 taiklių tritaškių rekordą ir išplėšė savo komandai pergalę.

Ar buvo įvykęs kažkoks nemalonus dalykas komentuojant rungtynes – nerišli kalba, nusikeikimas?

– Šitokių dalykų būna visada, kadangi komentavimas yra improvizacija, o viena iš improvizacijos taisyklių yra, kad nėra tokio dalyko kaip klaida, yra tiesiog neteisingas interpretacijos išsprendimas, tad jeigu kažką pasakai ne taip, tai visada gali išsukti, išvinguriuoti taip, kad viskas būtų logiška.

Viena situacija buvo šiemet, kuomet su vienu kolega komentavome rungtynes neišsijungė mikrofono ir tiesiai į eterį pasakė „Klay Thompson game“ ir nieko tame nieko blogo, necenzūrinio nebuvo, bet tai tiesiog išėjo į tiesioginį eterį, nors nenorėjo to skirti tiesioginiam eteriui.

Lietuvos komentatorių rinką po truputį įeina jaunimas. Kokių patarimų galėtumėte skirti jaunuoliams, kurie galbūt svajoja būti krepšinio, ar bet kokio kito sporto komentatoriais?

– Siūlyčiau vengti klišinių frazių, nes pas mus yra labai daug negyvai įsiėdusių eilučių, kurias vartoja visi. Pavyzdžiui „atsidaro savo taškų sąskaitą“ – yra milijonas daugiau būdų pasakyti, kaip žaidėjas pelnė pirmuosius savo taškus, bet visi kartoja šią frazę. Visose situacijose, kai kažkas ateina į galvą – paieškoti būdų, kaip kitaip išreikšti mintį nei tos frazės, kurios yra vartojamos visada.

Ar nustebino, jog Deividas Sirvydis buvo pakankamai aukštai pašauktas antrajame draftų rate?

– Taip, nustebino. Iš tikrųjų nesitikėjau, bet būtent tą akimirką, kai žiūrėjau draftus buvo tokia nuojauta, kad nejaugi taip aukštai pašaukė. Nepilnai minutei apsidžiaugiau, jog jis žais Dalase, tačiau, kai sužinojau, jog žais Detroite, tai, manau, jam bus sunku, nes pačiame Detroite irgi yra sudėtinga situacija.

„Pistons“ yra įstrigusi pačiame viduriuke – jie nėra pakankamai gera komanda, kad kovotų dėl čempionų titulų, tačiau nėra ir tokia prasta komanda, kuri gautų aukštus šaukimus ir gautų kažkokio papildomo talento. Tuo pačiu Detroito ekipa neturi pinigų algų biudžete, tad tai neleidžia prisivilioti žvaigždžių.

Labai sunku prognozuoti, kaip bandys Detroito komanda išspręsti šią situaciją, tačiau tikėkimės, kad Deividas, kurį taip aukštai pašaukė, gaus G lygos (dukterinė NBA lyga – aut. past.) patirties ir tuo pačiu, jog vieną dieną įsitvirtins Detroito „Pistons“ – būtų labai smagu.

Ar Anthony Daviso mainai į „Lakers“ iškart padarė Los Andželo komandą viena favoričių Vakarų konferencijoje?

– „Lakers“ komandai kol kas dar trūksta kelių domino detalių, kurios nukris laisvųjų agentų rinkoje. Daug yra komandų, kurios gali aplenkti „Lakers“, bet iš esmės taip – Los Andželo komanda neturėjo kitų būdų prisivilioti kitokių žvaigždžių, nors ir jie turi vietos algų biudžeto erdvėje.

Vis dėlto niekas nesiveržia žaisti Los Andžele, kadangi ten yra labai neaiški situacija su klubo valdyba, neaiškūs organizacijos priimami sprendimai, neaišku, kas išvis vadovauja šiai organizacijai – ar tai Jeanie Buss, ar tai generalinis vadybininkas Rob Pelinka, ar Kurtas Rambisas su žmona, kuri turi specialiai sugalvotas pareigas – projektų koordinatorius.

„Lakers“ reikėjo atlikti šiuos mainus. Mano manymu – tai teisingas sprendimas, tačiau „Lakers“ atidavė labai daug ateities šaukimų, labai stipriai rizikuoja, kadangi LeBronas Jamesas neeina jaunyn, o Anthony Davisas pastaruosius du sezonus sužaidė be didelių traumų, tačiau per visą karjerą turėjęs daug sveikatos problemų, tad užmauti čempionų žiedų neketinčiau, bet dabar yra didesni šansai laimėti nei prieš atliekant mainus.

Kaip manote, koks gali būti netikėčiausias NBA laisvojo agento ėjimas šią vasarą?

– Sunku pasakyti, tačiau būtų labai netikėta, jei Kawhi Leonardas nueitų į komandą, su kuria jis nebuvo visiškai siejamas, su kuria jis neturėtų jokių sąsajų – pavyzdžiui Orlando „Magic“ ar kažkas panašaus.

Manau, jog tų netikėtumų ar taip, ar taip bus. Viskas pamažu aiškėja, dėliojasi, bet šita vasara ir ateinantis sezonas bus pagaliau žvėriškai įdomus, kadangi nebus aišku, kuri komanda turi didžiausius šansus tapti čempionais.

Kaip vertinate SKM darbą?

– Sveikinimai laimėjus pirmąją vietą berniukų reitinge, šaunuoliai! Viskas gerai atrodo. Smagu, jog vaikai turi kuo užsiimti, gali tuo užsiimti saugioje aplinkoje ir tuo pačiu tobulėti ne tik kaip būsimieji sportininkai, bet ir kaip žmonės, kaip kolektyvo dalis, kaip bendruomenės dalis, o tokios stovyklos yra labai sveikintina iniciatyva ir aš labai palaikau tokio pobūdžio stovyklas bei tokius renginius, susitikimus su svečiais.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Įspūdingais blokais "Heat" puolimą atšipinusi Bostono komanda išlygino serijos rezultatą
Įspūdingais blokais "Heat" puolimą atšipinusi Bostono komanda išlygino serijos rezultatą
Geležinę gynybą pirmoje rungtynių dalyje demonstravusi Bostono „Celtics“ komanda pirmadienį namie 102:82 (29:11, 28:22, 19:19, 26:30) nugalėjo Majamio „Heat“ krepšininkus
Kiaurai priešininkus: "Warriors" tiesia linija žygiuoja į NBA finalą
Kiaurai priešininkus: "Warriors" tiesia linija žygiuoja į NBA finalą
Trečią kartą iš eilės laimėjęs „Golden State Warriors“ klubas NBA Vakarų konferencijos finale prie prarajos krašto nustūmė Dalaso „Mavericks“.Steve‘o
"Heat" Bostone prarado lyderį, bet išsaugojo pergalę
"Heat" Bostone prarado lyderį, bet išsaugojo pergalę
NBA Rytų konferencijos finalo serijos trečiose rungtynėse Majamio „Heat“ du kėlinius žaidė be traumą patyrusio lyderio Jimmy Butlerio, bet vis tiek išvykoje 109:103 (39:18, 23:29,
NBA lyga išrinko geriausius gynybos specialistus
NBA lyga išrinko geriausius gynybos specialistus
NBA lyga šeštadienį paskelbė geriausiai besiginančiųjų krepšininkų penketukusNet 99 iš 100 šiuose rinkimuose dalyvavuvių žurnalistų į pirmą penketuką įrašė
Dončičiaus magija nublanko prieš komandinį "Karių" žaidimą
Dončičiaus magija nublanko prieš komandinį "Karių" žaidimą
Vakarų konferencijoje ir toliau šeimininkauja San Francisko „Golden State Warriors“. Antrose serijos rungtynėse „Kariai“ savo aikštėje 126:117 (25:32, 33:40, 25:13,
Internete pasirodė Dončičiaus nuotrauka su alaus bokalu rankoje, klubas aiškina, kad tai senas kadras
Internete pasirodė Dončičiaus nuotrauka su alaus bokalu rankoje, klubas aiškina, kad tai senas kadras
Socialiniuose tinkluose gegužės 18 dieną pasirodė nuotrauką, kurioje Dalaso "Mavericks" lyderis Luka Dončičius užfiksuotas su alaus bokalu rankoje.TMZ pranešė, kad slovėnas sėdi
"Celtics" kontratakuoja – 25 taškais sutriuškino "Heat"
"Celtics" kontratakuoja – 25 taškais sutriuškino "Heat"
Bostono „Celtics“ demonstruoja raumenis – ketvirtadienį Majamyje 127:102 (35:24, 35:21, 26:26, 31:31) sutriuškino vietos „Heat“ komandą ir NBA Rytų konferencijos
Kandidatas į pirmąjį šaukimą atsakė į klausimą, apie geriausią NBA žaidėją: po dviejų mėnesių juo tapsiu aš
Kandidatas į pirmąjį šaukimą atsakė į klausimą, apie geriausią NBA žaidėją: po dviejų mėnesių juo tapsiu aš
Pagrindinis kandidatas į šių metų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržos pirmąjį šaukimą Chetas Holmgrenas atsakė į klausimą, kas yra geriausias lygos
Wigginso subraižytas Dončičius: jaučiuosi kaip kietas vyrukas
Wigginso subraižytas Dončičius: jaučiuosi kaip kietas vyrukas
Dalaso "Mavericks" lyderis Luka Dončičius pareiškė, kad nepergyvena dėl įbrėžimų ant veido, kuriuos paliko San Fransisko "Golden State Warriors" gynėjas Andrew Wigginsas."Viskas
Prasčiausiame Dončičiaus atkrintamųjų mače – "Mavericks" sutriuškinimas ir randas slovėnui
Prasčiausiame Dončičiaus atkrintamųjų mače – "Mavericks" sutriuškinimas ir randas slovėnui
San Fransisko „Golden State Warriors“ NBA Vakarų konferencijos finalą atidarė abejonių nekeliančia pergale namuose prieš Dalaso „Mavericks“ 112:87 (28:18, 26:27, 34:24,
Barkley provokavo "Warriors" sirgalius, pastarieji atsakė: "Chuck, you suck!"
Barkley provokavo "Warriors" sirgalius, pastarieji atsakė: "Chuck, you suck!"
Kaip jau rašėme, pirmasis NBA Vakarų konferencijos finalo mačas prasidėjo San Fransisko "Warriors" triuškinančia pergale namie 112:87 prieš Dalaso "Mavericks".Šlovės
Ypatingas svečias: Eurolygos finalo ketvertą Belgrade stebės Popovichius
Ypatingas svečias: Eurolygos finalo ketvertą Belgrade stebės Popovichius
Į Belgradą atvyksta NBA legenda, San Antonijaus „Spurs“ strategas Greggas Popovichius, kuris gyvai „Štark“ arenoje stebės Eurolygos finalo ketverto kovas.Apie tai pranešė
LeBronas įvardijo tris 90-ųjų centrus, kurie šiuolaikinėje NBA galėtų tapti MVP
LeBronas įvardijo tris 90-ųjų centrus, kurie šiuolaikinėje NBA galėtų tapti MVP
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas pasamprotavo apie 90-ųjų vidurio puolėjus."Karaliaus Jameso" manymu,
Sabonis NBA loterijoje atnešė "Kings" aukštą šaukimą, pirmasis atiteko "Magic"
Sabonis NBA loterijoje atnešė "Kings" aukštą šaukimą, pirmasis atiteko "Magic"
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko naujokų biržos loterija, sudėliojusi 14 į atkrintamąsias varžybas nepatekusių komandų vietą renkantis.16 likusių klubų pozicijos bus
Rytų finalas prasidėjo permaininga kova ir lemiamu Butlerio žodžiu
Rytų finalas prasidėjo permaininga kova ir lemiamu Butlerio žodžiu
Galingas spurtas trečiame kėlinyje padėjo Majamio „Heat“ apginti namų sienas NBA Rytų konferencijos finalo starte.Pirmąsias serijos iki keturių pergalių rungtynes šeimininkai
"Knicks" pasiųs skautus stebėti Jokubaičio, bet neplanuoja jo vežtis per Atlantą
"Knicks" pasiųs skautus stebėti Jokubaičio, bet neplanuoja jo vežtis per Atlantą
Niujorko „Knicks“ klubas yra patenkintas pernai NBA naujokų biržoje pašaukto Roko Jokubaičio progresu, tačiau kitame sezone 21-erių įžaidėjas iš Lietuvos turėtų toliau
Magicas: gerai pasirodyčiau ir šiuolaikinėje NBA
Magicas: gerai pasirodyčiau ir šiuolaikinėje NBA
Los Andželo "Lakers" legenda bei vienas geriausių visų laikų atakų organizatorių Magicas Johnsonas pareiškė, kad su savo žaidimo stiliumi nepasimestų ir šiuolaikinėje
Irvingas: jei "Cavaliers" laikais būčiau toks protingas kaip dabar, su LeBronu iškovotume dar keletą titulų
Irvingas: jei "Cavaliers" laikais būčiau toks protingas kaip dabar, su LeBronu iškovotume dar keletą titulų
Žvaigždėtasis Bruklino "Nets" atakų organizatorius Kyrie Irvingas pareiškė, kad jo išsiskyrimas su LeBronu Jamesu ir išėjimas iš Klivlando "Cavaliers"
"Lakers" kandidatų į trenerio posto klausia, kaip jie panaudotų Westbrooką
"Lakers" kandidatų į trenerio posto klausia, kaip jie panaudotų Westbrooką
Los Andželo "Lakers" vadovai pokalbių su kandidatais į vyriausiojo trenerio postą metu klausinėja, kaip jie panaudotų komandos ir NBA lygos žvaigždę Russellą Westbrooką, praneša
Buvęs "Žalgirio" milžinas norėjo pamokyti "Suns" gynėją už veiksmus paskutinėmis sekundėmis
Buvęs "Žalgirio" milžinas norėjo pamokyti "Suns" gynėją už veiksmus paskutinėmis sekundėmis
Dalaso "Mavericks" gerbėjai galėjo išvysti retą vaizdą: jų numylėtinis milžinas Bobanas Marjanovičius itin supyko ant Aaarono Holiday.Finisko "Suns" gynėjas paskutinėmis
NBA favoritai – "išspardytais užpakaliais": sukompromituotas veteranas pareiškė mėginsiantis vėl
NBA favoritai – "išspardytais užpakaliais": sukompromituotas veteranas pareiškė mėginsiantis vėl
Iš geriausios NBA reguliaraus sezono komandos – į vieną slogiausių finišų istorijoje: susidūrusi su Lukos Dončičiaus šypsena-žudike, Finikso „Suns“ neatpažįstamai
NBA sostas – laisvas: Giannio sezonas baigtas, Luka ištempė saviškius
NBA sostas – laisvas: Giannio sezonas baigtas, Luka ištempė saviškius
Lemiamose septintosiose NBA konferencijų pusfinalių rungtynėse titulą gynęs Milvokio „Bucks“ įstrigo pagarsėjusioje Bostono „Celtics“ gynyboje, o reguliaraus sezono nugalėtojus
Dončičiaus tolimas šūvis ir Giannio dėjimas – įspūdingiausi NBA nakties momentai
Dončičiaus tolimas šūvis ir Giannio dėjimas – įspūdingiausi NBA nakties momentai
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sekmadienį įvyko du susitikimai, po kurių paaiškėjo konferencijų finalų dalyviai.Serijas 4:3 laimėjo Dalaso "Mavericks" prieš
Curry: Morantui nėra nieko neįmanomo, o "Grizzlies" dar ilgai pretenduos į lyderiavimą Vakaruose
Curry: Morantui nėra nieko neįmanomo, o "Grizzlies" dar ilgai pretenduos į lyderiavimą Vakaruose
San Fransisko "Golden State Warriors" superžvaigždė Stephenas Curry po pergalės prieš Memfio "Grizzlies" NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje 4:2 negailėjo pagyrų
"Lakers" kreipėsi į "Bucks" dėl pokalbio su 37-erių trenerio asistentu
"Lakers" kreipėsi į "Bucks" dėl pokalbio su 37-erių trenerio asistentu
Los Andželo "Lakers" po itin nesėkmingo NBA lygos sezono aktyviai ieško, kas vyriausiojo trenerio poste pakeis atleistą Franką Vogelį.Šį kartą Kalifornijos klubas kreipėsi
Graikų Heraklio žygdarbiai nepadėjo – prireiks lemiamo mačo; "Warriors" – konferencijos finale
Graikų Heraklio žygdarbiai nepadėjo – prireiks lemiamo mačo; "Warriors" – konferencijos finale
NBA Rytų konferencijos pusfinalyje Bostono „Celtics“ išvykoje 108:95 (28:26, 25:17, 29:27,26:25) įveikė Milvokio „Bucks“ ir išlygino serijos iki keturių pergalių
Giannis sukūrė 3 iš 5 gražiausių NBA nakties epizodų
Giannis sukūrė 3 iš 5 gražiausių NBA nakties epizodų
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) penktadienį įvyko dar du konferencijų ketvirtfinalių susitikimai.Rytuose Milvokio "Bucks" ir Bostono "Celtics" dvikovoje prireiks
Po "Heat" triumfo – Butlerio atvirumas, nušvilpta Barzda ir apmaudas dėl 2019-ųjų klaidos
Po "Heat" triumfo – Butlerio atvirumas, nušvilpta Barzda ir apmaudas dėl 2019-ųjų klaidos
Majamio „Heat“ antrą kartą per paskutinius tris sezonus su lyderiu Jimmy Butleriu pateko į Rytų konferencijos finalą: ketvirtadienį naktį Rytų konferencijos pusfinalio 6-osiose rungtynėse

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime