Naujienos kraunasi...

R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą

Autorius: Erikas Petrikas, SKM.
R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą
S.Čirbos nuotr.
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovyklos toliau vaikams neleidžia nuobodžiauti. Šįkart į legendinę Lazdynų vidurinę mokyklą atvyko Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) DELFI.TV komentatorius Rokas Grajauskas, su kuriuo kiekvienas NBA rungtynes stebėti yra kur kas įdomiau. Taip pat kartu su R. Grajausku į šią stovyklą atvyko Vilniaus „Ryto“ jaunasis talentas, buvęs SKM žaidėjas – Marek Blaževič.

Po smagaus laiko praleidimo su vaikais – R. Grajauskas sutiko pakalbėti su SKM.LT ir prisiminė įdomiausias rungtynes, pasakė kelis patarimus, kurie yra naudingi komentuojant rungtynes bei papasakojo apie praėjusius mainus stipriausioje pasaulio lygoje.

Kaip jūsų vertėjo, aktoriaus, teatro studijos vadovo gyvenime atsirado komentavimas?

– Nuo pat vaikystės įsivaizdavau, jog norėčiau komentuoti ir tada, kai atsirado galimybė, tai ta galimybe suskubau pasinaudoti. Laimėjau Viasat Sport Baltic komentatoriaus konkursą, kurio prizas buvo vieną kartą pakomentuoti futbolo rungtynes kartu su Gediminu Reklaičiu.

Pakomentavome futbolą, jam visai patiko, buvo smagu dirbti, o galiausiai po daugmaž mėnesio man paskambino tas pats G. Reklaitis ir paklausė ar vis dar ieškau komentatoriaus darbo, nes Sport 1 ieško komentatoriaus, o aš atsakiau žinoma. Komentuojant Sport 1 įtikau tiems žmonėms, tad taip viskas ir prasidėjo.

Kai pradėjote komentuoti – ar turėjote kokį nors komentatoriaus pavyzdį, į kurį lygiavotės?

– Faktiškai visi, kas komentavo nuo tų laikų, kuomet aš buvau mažas. Tiek Linas Kunigėlis, tiek Robertas Petrauskas, tiek Tautvydas Meškonis. Vaikystėje man atrodė, jog tas, kuris bėgioja, žaidžia yra kietas, tačiau tas, kuris kalba, kuris viską žino, tai tas yra dievas šitoje sferoje. Dėl to visi tie žmonės, kurie komentavo nuo 1993 iki 2003 man padarė vienokią ar kitokią įtaką.

Kuo skiriasi komentavimas NBA rungtynių nuo tarkime Eurolygos, Europos taurės rungtynių?

– Skiriasi meistriškumai, greičiai, bet ir pati atmosfera yra kitokia. NBA yra labiau šou produktas ir komentuodamas NBA gali įdėti daugiau entuziazmo, kuris tinka tai atmosferai, bet pavyzdžiui netinka tai pačiai Eurolygai. Jeigu taip pat it NBA komentuotum Eurolygos rungtynes, atrodytų, jog kažkas prasilenkia, nesusiderina, tad NBA tuo atžvilgiu yra man mielesnis, artimesnis krepšinis.

Pats labai aktyviai domitės NBA virtuve, kas būtent jus taip žavi apie NBA? Ir kuo ši lyga prikausto eilinį žiūrovą?

– Viskas. Tai yra pajėgiausia krepšinio lyga ir ten žaidžia talentingiausi krepšininkai. Aš suprantu NBA skeptikus, kurie labiau vertina Eurolygos krepšinį arba tarptautinį, rinktinių krepšinį, bet NBA yra melodrama, kuri tęsiasi visus metus ir tuo pačiu viskas, kas vyksta informacijos prieinamumo, pateikimo atžvilgiu yra patogiai pasiekiama ir labai patogiai priimama.

Nors ir dabar sezonas nebevyksta, tačiau NBA toliau vyksta milijonas dalykų. NBA tas produktas, kuris prikausto dėmesį 11 mėnesių per metus.

Per visą gyvenimą tikriausiai teko komentuoti daug rungtynių, kokias rungtynes išskirtumėte, kurias labiausiai patiko komentuoti? Kodėl?

– Svarbių futbolo rungtynių neteko komentuoti, tiesa Olandijos lygoje buvo labai įdomi situacija, kuomet Amsterdamo „Ajax“ pirmavo visą sezoną, bet paskutinėse rungtynėse su Dutenhemo „De Graffshap“ ir „PSV“ laimėjo savo paskutiniąsias rungtynes, tad paskutinėmis minutėmis viskas apsivertė ir visgi „PSV“ tapo čempionais.

Iš krepšinio labiausiai įsiminė 2016 metų NBA finalai, kurie buvo nežmoniški. Mirsiu, nepamiršiu, kaip viskas šiuose finaluose viskas klostėsi (šypsosi).

Dar man įsiminė 2016 m. rungtynės, kuomet Stephenas Curry pataikė vos ne iš vidurio, išlygino 12 taiklių tritaškių rekordą ir išplėšė savo komandai pergalę.

Ar buvo įvykęs kažkoks nemalonus dalykas komentuojant rungtynes – nerišli kalba, nusikeikimas?

– Šitokių dalykų būna visada, kadangi komentavimas yra improvizacija, o viena iš improvizacijos taisyklių yra, kad nėra tokio dalyko kaip klaida, yra tiesiog neteisingas interpretacijos išsprendimas, tad jeigu kažką pasakai ne taip, tai visada gali išsukti, išvinguriuoti taip, kad viskas būtų logiška.

Viena situacija buvo šiemet, kuomet su vienu kolega komentavome rungtynes neišsijungė mikrofono ir tiesiai į eterį pasakė „Klay Thompson game“ ir nieko tame nieko blogo, necenzūrinio nebuvo, bet tai tiesiog išėjo į tiesioginį eterį, nors nenorėjo to skirti tiesioginiam eteriui.

Lietuvos komentatorių rinką po truputį įeina jaunimas. Kokių patarimų galėtumėte skirti jaunuoliams, kurie galbūt svajoja būti krepšinio, ar bet kokio kito sporto komentatoriais?

– Siūlyčiau vengti klišinių frazių, nes pas mus yra labai daug negyvai įsiėdusių eilučių, kurias vartoja visi. Pavyzdžiui „atsidaro savo taškų sąskaitą“ – yra milijonas daugiau būdų pasakyti, kaip žaidėjas pelnė pirmuosius savo taškus, bet visi kartoja šią frazę. Visose situacijose, kai kažkas ateina į galvą – paieškoti būdų, kaip kitaip išreikšti mintį nei tos frazės, kurios yra vartojamos visada.

Ar nustebino, jog Deividas Sirvydis buvo pakankamai aukštai pašauktas antrajame draftų rate?

– Taip, nustebino. Iš tikrųjų nesitikėjau, bet būtent tą akimirką, kai žiūrėjau draftus buvo tokia nuojauta, kad nejaugi taip aukštai pašaukė. Nepilnai minutei apsidžiaugiau, jog jis žais Dalase, tačiau, kai sužinojau, jog žais Detroite, tai, manau, jam bus sunku, nes pačiame Detroite irgi yra sudėtinga situacija.

„Pistons“ yra įstrigusi pačiame viduriuke – jie nėra pakankamai gera komanda, kad kovotų dėl čempionų titulų, tačiau nėra ir tokia prasta komanda, kuri gautų aukštus šaukimus ir gautų kažkokio papildomo talento. Tuo pačiu Detroito ekipa neturi pinigų algų biudžete, tad tai neleidžia prisivilioti žvaigždžių.

Labai sunku prognozuoti, kaip bandys Detroito komanda išspręsti šią situaciją, tačiau tikėkimės, kad Deividas, kurį taip aukštai pašaukė, gaus G lygos (dukterinė NBA lyga – aut. past.) patirties ir tuo pačiu, jog vieną dieną įsitvirtins Detroito „Pistons“ – būtų labai smagu.

Ar Anthony Daviso mainai į „Lakers“ iškart padarė Los Andželo komandą viena favoričių Vakarų konferencijoje?

– „Lakers“ komandai kol kas dar trūksta kelių domino detalių, kurios nukris laisvųjų agentų rinkoje. Daug yra komandų, kurios gali aplenkti „Lakers“, bet iš esmės taip – Los Andželo komanda neturėjo kitų būdų prisivilioti kitokių žvaigždžių, nors ir jie turi vietos algų biudžeto erdvėje.

Vis dėlto niekas nesiveržia žaisti Los Andžele, kadangi ten yra labai neaiški situacija su klubo valdyba, neaiškūs organizacijos priimami sprendimai, neaišku, kas išvis vadovauja šiai organizacijai – ar tai Jeanie Buss, ar tai generalinis vadybininkas Rob Pelinka, ar Kurtas Rambisas su žmona, kuri turi specialiai sugalvotas pareigas – projektų koordinatorius.

„Lakers“ reikėjo atlikti šiuos mainus. Mano manymu – tai teisingas sprendimas, tačiau „Lakers“ atidavė labai daug ateities šaukimų, labai stipriai rizikuoja, kadangi LeBronas Jamesas neeina jaunyn, o Anthony Davisas pastaruosius du sezonus sužaidė be didelių traumų, tačiau per visą karjerą turėjęs daug sveikatos problemų, tad užmauti čempionų žiedų neketinčiau, bet dabar yra didesni šansai laimėti nei prieš atliekant mainus.

Kaip manote, koks gali būti netikėčiausias NBA laisvojo agento ėjimas šią vasarą?

– Sunku pasakyti, tačiau būtų labai netikėta, jei Kawhi Leonardas nueitų į komandą, su kuria jis nebuvo visiškai siejamas, su kuria jis neturėtų jokių sąsajų – pavyzdžiui Orlando „Magic“ ar kažkas panašaus.

Manau, jog tų netikėtumų ar taip, ar taip bus. Viskas pamažu aiškėja, dėliojasi, bet šita vasara ir ateinantis sezonas bus pagaliau žvėriškai įdomus, kadangi nebus aišku, kuri komanda turi didžiausius šansus tapti čempionais.

Kaip vertinate SKM darbą?

– Sveikinimai laimėjus pirmąją vietą berniukų reitinge, šaunuoliai! Viskas gerai atrodo. Smagu, jog vaikai turi kuo užsiimti, gali tuo užsiimti saugioje aplinkoje ir tuo pačiu tobulėti ne tik kaip būsimieji sportininkai, bet ir kaip žmonės, kaip kolektyvo dalis, kaip bendruomenės dalis, o tokios stovyklos yra labai sveikintina iniciatyva ir aš labai palaikau tokio pobūdžio stovyklas bei tokius renginius, susitikimus su svečiais.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
S.Baylessas įvardijo tris geriausius snaiperius NBA istorijoje
S.Baylessas įvardijo tris geriausius snaiperius NBA istorijoje
Garsus televizijos laidų vedėjas Skipas Baylessas įvardijo tris geriausius visų laikų NBA lygos snaiperius.Pirmąją vietą jis skyrė San Fransisko "Golden State Warriors" lyderiui Stephenui
K.Perkinsas: nedirbu LeBronui ar jo agentūrai, tiesiog vertinu jo didybę
K.Perkinsas: nedirbu LeBronui ar jo agentūrai, tiesiog vertinu jo didybę
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, 2008 metų lygos čempionas, o dabar ESPN krepšinio apžvalgininkas Kendrickas Perkinsas nesutinka su tuo, kad jis perdėtai šlovina lygos superžvaigždę
J.Embiidas: "Paskutiniame šokyje" pamačiau daug bendro tarp savęs ir Jordano
J.Embiidas: "Paskutiniame šokyje" pamačiau daug bendro tarp savęs ir Jordano
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždė ir vienas Filadelfijos "76ers" lyderių Joelas Embiidas pasidalijo įspūdžiais apie dokumentinį serialą apie 90-ųjų Čikagos
Prieš NBA sezono pratęsimą balsavo tik vienas klubas, o profsąjungą nustebino ankstyvas kito sezono startas
Prieš NBA sezono pratęsimą balsavo tik vienas klubas, o profsąjungą nustebino ankstyvas kito sezono startas
Kaip jau rašėme, ketvirtadienį Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) patvirtino 2019-2020 metų sezono užbaigimą su 22 komandomis Walto Disney parke Orlande nuo liepos 31 dieos.Už
Oficialu: NBA "sumažintu formatu" sugrįš liepos pabaigoje
Oficialu: NBA "sumažintu formatu" sugrįš liepos pabaigoje
Ketvirtadienį NBA vadovybė ir klubų savininkai apisprendė dėl koronaviruso sustabdyto sezono pratęsimo.Kaip informavo žurnalistas Adrianas Wojnarowskis, visiems klubams balsuojant apsispręsta dėl
M.Špokas: FIBA dirba su NBA, kad rinktinėms atstovautų geriausi krepšininkai
M.Špokas: FIBA dirba su NBA, kad rinktinėms atstovautų geriausi krepšininkai
Vasarą Lietuvos moterų ir vyrų krepšinio rinktinės rinksis į pasirengimo stovyklas. Kokie bus varžovai, su kuriais lietuviai žaistų draugiškas rungtynes, pasak Lietuvos krepšinio
Naujasis NBA sezonas startuos per Kalėdas
Naujasis NBA sezonas startuos per Kalėdas
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė preliminarią datą, kada startuos 2020-2021 metų sezonas. Jis prasidės pirmą Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, skelbia „The New York
J.Valančiūno komandos trenerių štabą paliko dukart NBA čempionas
J.Valančiūno komandos trenerių štabą paliko dukart NBA čempionas
Jono Valančiūno atstovaujamą Memfio "Grizzlies" klubą paliko vyriausiojo trenerio Tayloro Jenkinso asistentas Mike'as Milleris.Prieš trejus metus krepšininko karjerą baigęs,
Ch.Broussardas sulygino du Los Andželo klubus: "Clippers" tiesiog geresni
Ch.Broussardas sulygino du Los Andželo klubus: "Clippers" tiesiog geresni
Garsus krepšinio analitikas Chrisas Broussardas sulygino du Nacionalinės krepšinio asociacijos Vakarų konferencijos favoritus - Los Andželo "Lakers" ir "Clippers" klubus."Clippers"
M.Jordano dukra: neįsivaizduoju, kad tėvas turėtų "Twitter" ar "Instagram" paskyrą
M.Jordano dukra: neįsivaizduoju, kad tėvas turėtų "Twitter" ar "Instagram" paskyrą
Geriausiu visų laikų krepšininku tituluojamo Michaelo Jordano dukra Jasmine papasakojo, kad jos tėvas nemėgsta socialinių tinklų."Mano tėvas - socialinių tinklų priešininkas.
NBA prisikėlimo planas: 22 komandos stos į kovą kitą mėnesį
NBA prisikėlimo planas: 22 komandos stos į kovą kitą mėnesį
Ketvirtadienį NBA vadovybė ir klubų savininkai spręs dėl koronaviruso sustabdyto sezono pabaigos klausimą. ESPN skelbia, jog balsuoti teks dėl plano, pagal kurį pirmenybes tęstų tik dalis ekipų.Liepos
NBA klubai ieško alternatyvų namų aikštės pranašumui - labai įdomūs variantai
NBA klubai ieško alternatyvų namų aikštės pranašumui - labai įdomūs variantai
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ketina dėl koronaviruso pandemijos atnaujintą sezoną užbaigti Orlando mieste. Tokiu būdu, aukštesnes vietas turnyrinėje lentelėje užėmusios
"Rockets" savininkas: man patinka protestai, jie daro Ameriką didžia
"Rockets" savininkas: man patinka protestai, jie daro Ameriką didžia
Hjustono "Rockets" savininkas Tilmanas Fertitta pareiškė, kad palaiko tūkstančius protestuojančių prieš rasinę nelygybę JAV."Žinome, kad yra blogų žurnalistų, yra
D.Riversas: kai juodaodis vilki sportinę formą, jis sportininkas, kai tik nusirengia - tai problema
D.Riversas: kai juodaodis vilki sportinę formą, jis sportininkas, kai tik nusirengia - tai problema
Los Andželo "Clippers" vyriausiasis treneris Docas Riversas pareiškė, kad juodaodžius sportininkus šlovina už pasiekimus, bet kai tik jie nusiima aprangą, juose mato grėsmę
Mirė pneumonijos kamuota Vašingtono krepšinio legenda
Mirė pneumonijos kamuota Vašingtono krepšinio legenda
Vašingtono „Wizards“ pranešė, kad birželio 2-ąją užgeso klubo legendos, 74-erių metų Weso Unseldo gyvybė.201 cm ūgio W. Unseldas žaidė vidurio puolėjo pozicijoje ir
J.R.Smithas: LeBronas visiškai nepanašus į Jordaną ir Kobe, negalima lyginti tigro ir liūto
J.R.Smithas: LeBronas visiškai nepanašus į Jordaną ir Kobe, negalima lyginti tigro ir liūto
Penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs bei 2016 metais čempionu su Klivlando "Cavaliers" tapęs J.R.Smithas paaiškino, kuo Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas skiriasi
G.Popovichius: ligoniui idiotui Trumpui neužtenka smegenų pasakyti: "Juodaodžių gyvybė turi reikšmę"
G.Popovichius: ligoniui idiotui Trumpui neužtenka smegenų pasakyti: "Juodaodžių gyvybė turi reikšmę"
San Antonijaus "Spurs" vyriausiasis treneris Greggas Popovichius pasmerkė JAV prezidento Donaldo Trumpo veiksmus dėl afroamerikiečio George'o Flloydo nužudymo ir po to sekusių vmasinių
"Kings TV" komentatorius nušalintas už žodžius: "Bet kuri gyvybė turi reikšmę"
"Kings TV" komentatorius nušalintas už žodžius: "Bet kuri gyvybė turi reikšmę"
Daugiametis Sakramento "Kings" rungtynių komentatorius ir "Kings TV" laidų vedėjas buvo laikinai nušalintas nuo pareigų dėl to, kad atsainiai reagavo į judėjimą "Juodaodžio
A.Morrow: pakrikštyjau Curry "Mažyliu iš vidurinės mokyklos", o jis tapo vienu didžiausių žaidėjų
A.Morrow: pakrikštyjau Curry "Mažyliu iš vidurinės mokyklos", o jis tapo vienu didžiausių žaidėjų
"Golden State Warriors" komandos marškinėlius 2008-2010 metais vilkėjęs Anthony Morrow papasakojo apie būsimo triskart NBA čempiono ir dusyk sezono MVP Stepheno Curry debiutą lygoje."Kai
Netikėtas taikos balandis: NBA blogiukas kreipėsi į amerikiečius
Netikėtas taikos balandis: NBA blogiukas kreipėsi į amerikiečius
Kontroversiškomis istorijomis NBA lygoje kadaise garsėjęs (ir tebegarsėjantis) Dennisas Rodmanas sureagavo į masinius protestus JAV ir juos išprovokavusią George'o Floydo žūtį
J.R.Smithas apie suspardytą vaikiną: vienas baltas berniukas sudaužė mano langą, kalta sistema
J.R.Smithas apie suspardytą vaikiną: vienas baltas berniukas sudaužė mano langą, kalta sistema
Kaip jau rašėme, penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs bei 2016 metais čempionu su Klivlando "Cavaliers" tapęs J.R.Smithas sumušė vieną riaušių Los Andželė dalyvių,
"Warriors" strategas S.Kerras: 73 pergalės neteikia to džiaugmo, kokį galėtų
"Warriors" strategas S.Kerras: 73 pergalės neteikia to džiaugmo, kokį galėtų
San Fransisko "Golden State Warriors" vyriausiais treneris Steve'as Kerras prisipažina, kad ramiai vertina 2015-2016 metų sezone jo auklėtinių pasiektą rekordą."Kariai" tuomet
E.Kanteris: kai grįšiu į Turkiją, apsivilksiu "Fenerbahče" marškinėlius
E.Kanteris: kai grįšiu į Turkiją, apsivilksiu "Fenerbahče" marškinėlius
Bostono "Celtics" komandos centras Enesas Kanteris papasakojo, ką jaučia "gimtajam" Stambulo "Fenerbahče" klubui."Mano brangioji komanda, mano vienintelė meilė.
M.Jordano meilės laiškas perparduotas už dešimteriopai didesnę sumą (teksto ištrauka)
M.Jordano meilės laiškas perparduotas už dešimteriopai didesnę sumą (teksto ištrauka)
NBA lygos ir Čikagos "Bulls" legendo Michaelo Jordano meilės laiškas modeliui Amy Hunter "Iconic Auctions" aukcione parduotas už 25 703 dolerius.Prieš šešerius
J.R.Smithas sumušė jo automobilio langą sudaužiusį riaušininką
J.R.Smithas sumušė jo automobilio langą sudaužiusį riaušininką
Penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs bei 2016 metais čempionu su Klivlando "Cavaliers" tapęs J.R.Smithas sumušė vieną riaušių Los Andželė dalyvių, kuris sudaužė jo
Š.Marčiuliono bendražygis Ch.Mullinas: anksčiau žaidėjai taip dažnai nekeisdavo klubų
Š.Marčiuliono bendražygis Ch.Mullinas: anksčiau žaidėjai taip dažnai nekeisdavo klubų
Šlovės muziejaus narys ir Šarūno Marčiulionio bendražygis "Golden State Warriors" klube Chrisas Mullinas pareiškė, kad šiuolaikiniame krepšinyje klubai
K.Abdul-Jabbaras: rasizmas JAV panašus į dulkes ore - jų nesimato, bet jos visur
K.Abdul-Jabbaras: rasizmas JAV panašus į dulkes ore - jų nesimato, bet jos visur
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir Los Andželo "Lakers" legenda Kareemas Abdul-Jabbaras palaiko protestus prieš policijos žiaurumą ir George'o Floydo nužudymą."Taip,
P.George'as: man nebūtų sunku žaisti kartu su Jordanu, juk užaugau stebėdamas Kobe
P.George'as: man nebūtų sunku žaisti kartu su Jordanu, juk užaugau stebėdamas Kobe
Žvaigždėtasis Los Andželo "Clippers" naujokas Paulas George'as, duodamas interviu garsiam ESPN apžvalgininkui Adrianui Wojnarowski, pareiškė, kad neturėtų problemų, jei tektų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime