Naujienos kraunasi...

S.Buterlevičius: R.Cvirkos braižas panašus į R.Kurtinaičio

S.Buterlevičius: R.Cvirkos braižas panašus į R.Kurtinaičio
Dviems sezonams į Kėdainių „Nevėžį“ iš Utenos „Juventus“ persikėlęs lengvojo krašto puolėjo bei atakuojančio gynėjo pozicijose rungtyniaujantis 29-erių metų, 200 cm ūgio Simas Buterlevičius jau rytoj su komandos draugais stos į kovą su Utenos „Juventus“ ekipa.

100 rungtynių Utenoje

„Betsafe-LKL“ senbuvis, vidutiniškai po dvidešimt penkias minutes ant parketo leidžiantis „Nevėžio“ krepšininkas praėjusiame sezone pats vilkėjo raudonai baltais uteniškių marškinėliais.

O praėjusių metų gruodį S. Buterlevičius sužaidė 100-ąsias oficialias rungtynes „Juventus“ klube ir tapo devintuoju krepšininku, pasiekusiu šį rezultatą.

„Taip, lyg ir buvo šimtas… Jeigu nuoširdžiai, esu labai prastas statistikose. Neakcentuoju tokių momentų, kaip šimtosios rungtynės ar pirmieji taškai LKL’e. Pasižiūriu: „O, šimtosios“, ir pamirštu. Labiau įsimena tam tikri epizodai, – šypteli S. Buterlevičius, reprezentacinėje Kėdainių miesto krepšinio ekipoje rungtyniavęs ir 2013-2014 m. sezone. – Tarkime, jutau didelį įspūdį, kuomet septyniolikos pradėjau treniruotis su tuometine Vilniaus „Sakalų“ komanda. Jau ant atsarginių žaidėjų suoliuko sėdėti buvo faina, pasijausdavau komandos dalimi. O jeigu dar ir apšiliminius marškinėlius duodavo ir leisdavo apšilinėti kartu su komanda, nors ir neregistruodavo rungtynėms – būdavo fantastika. Prisimenu momentą, kai pirmą kartą susipažinau su Rimu Kurtinaičiu. Jis treniravo „Sakalus“. Pamačiau jį ir pagalvojau: „Oho, koks treneris!“. Yra ir kitų panašių momentų, bet tai – ne dvidešimt rungtynėse pelnytų taškų ir ne koks dvigubas dublis.“

Už klaidas – ant suolelio

– Simai, trimis žodžiais apibūdinkite – kokia atmosfera komandoje kovos su Utenos „Juventus“ išvakarėse?

– Linksma ir draugiška. Ji visada tokia (šypteli).

– Tokia išliko nepaisant kiek duobėtos pradžios?

– Nepasakyčiau, kad mūsų pradžia buvo tokia jau duobėta. Draugiškose priešsezonio rungtynėse pasirodėme labai gerai. „Betsafe–LKL“ sezono pradžioje iš pirmųjų ketverių susitikimų tris žaidėme su lygos, sakykime, top komandomis. Nors pralaimėjome, bet žaidimas buvo – tiesiog kažkuriuo metu pakliuvome į duobę. Aišku, nekalbu apie mačą su Alytaus „Dzūkija“, kuriame po pirmojo kėlinio pralaiminėjome 4:38. Tokios rungtynės man apskritai buvo pirmos gyvenime. Buvo baisu ne dėl rezultato, bet dėl to, kad tiek būnant aikštėje, tiek sėdint ant atsarginių žaidėjų suolo jautėsi kaži koks komandinis pasimetimas: „Ką daryti?!“.

Ar nebuvo komandų, kurios po antro kėlinio pralaiminėjo dvidešimčia taškų? Buvo pilna tokių rungtynių, ir nieko čia tokio. Praėjusiais metais su „Juventus“ namuose žaidėme prieš „Nevėžį“, antroje rungtynių dalyje pirmavome trisdešimčia taškų, bet svečiai sugebėjo laimėti rungtynes. Tiesiog į tokią situaciją, kokia buvo Alytuje, man pakliūti teko pirmą kartą.

– Po didžiosios rungtynių pertraukos Dzūkijoje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Ką rūbinėje „Nevėžio“ treneris Ramūnas Cvirka pasakė tokio, kas privertė pakilti jau nusvirusias rankas?

– Nebuvo tokių dalykų, kad jis mus išplūstų ar išvadintų kaip nors (juokiasi). Pastebėjau, kad Ramūnas stresinėse situacijose susitvarko profesionaliai. Jis pasakė keletą konkrečių dalykų, kas yra negerai. Tęsė: „Taip, prisidirbom. Bet liko dar du kėliniai. „Atžaidinėkim“ ir nestresuokim“.

– O ar už „kliurkas“ treneris dažnai sodiną ant suolelio „Simuką“?

– (šypteli) Būna, bet svarbu tai, kad jis neturi žmogiškųjų simpatijų ir antipatijų komandoje. Už kiekvieną klaidą iš trenerio velnių gaunu kaip ir bet kuris kitas žaidėjas, ir tokį požiūrį labai vertinu.

Aš tiesiog nesitikėjau, kad man taip gerai bus šioje komandoje. R. Cvirka dirbęs su R. Kurtinaičiu, sakyčiau, kad jų braižas panašus, metodika, darbo etika, drausmingumas treniruotėse – ir man visa tai labai priimtina. Visi žinome savo roles, viskas yra aišku. O mums, žaidėjams, belieka iškovoti pergales ir įrodyti, kad Ramūnas – išties geras treneris.

Krepšinį atrado netikėtai

– Sakykite, ar pats minčių apie trenerio karjerą turite?

– Esu rimtai galvojęs ir tos galimybės tikrai neatmetu. Bet, aišku, viena yra sakyti „norėčiau“, kita – atsisėsti į tą vietą ir ją pabandyti. Ne visi, galų gale, treneriais ir gali būti.

– Simai, prisiminkime pačią karjeros kelio pradžią. Kaip ir kada susidomėjote krepšiniu?

– Tiesą pasakius, mane labiau domino akordeonas, kuriuo dvejus metus grojau muzikos mokykloje, negu sportas (juokiasi). Šeimoje ar giminėje sportininkų nebuvo, bet tėčio draugas dirbo treneriu Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Kai buvau pirmoje klasėje, sykį su tėvais iš parduotuvės grįždami užsukome į akademiją – tėtis su draugu norėjo pasitarti žvejybos reikalais. Buvau aukštas berniukas, ir tėčio draugas, pamatęs mane, pasiūlė atvesti į krepšinio treniruotes.

Vienu metu grojau akordeonu ir krepšinį žaidžiau, bet krepšinis užimdavo labai daug laiko. Reikėjo juk ir mokytis. Buvo per sunku ir turėjau rinktis vieną – sportą arba muziką.

Akordeonas dar ir dabar namie yra, bet šiandien jau jokios melodijos juo nebesugročiau (šypteli).

Krepšinyje – kaip orkestre

– Ką veiktumėte be krepšinio? Kokį dar talentą turite?

– Galbūt dainuočiau (juokiasi)? Nežinau. Matyt, būčiau kabinęsis į muziką ar kitus menus. Man patiko meninė veikla ir jos teikiama laisvė.

Muzika yra kūryba ir savęs ekspresija. Ir krepšinis yra savęs ekspresija. Nekalbu apie sportininkų šukuosenas ar tatuiruotes, bet apie individualumą. Kiekvienas žaidėjas gali būti skirtingas – vienas geriau pataiko tritaškius, kitas kažką kito daro geriau.

Kaip ir muzikoje tą patį kūrinį kaskart gali sugroti visiškai skirtingai, taip ir rungtynių vienodų nebūna. Mano pusbrolis ir jo žmona groja Lietuvos kariuomenės orkestre, dalijasi patirtimi su manimi, ir galiu pasakyti, kad tiek jų, tiek mano darbo specifika yra panaši. Jie nuolat repetuoja, kartojasi kūrinius, o mes – kasdien treniruojamės. Orkestras, kaip ir krepšinio komanda, dirba komandinį darbą. Muzikantai groja muzikos instrumentais, o krepšinyje instrumentas yra tavo kūnas ir kamuolys.

– Šiandien, žinodamas, kiek dvidešimt metų šiame sporte pareikalaus pastangų, ištvermės ir kantrybės – kartotumėte viską ar vis dėlto liktumėte akordeono klasėje?

– (šypteli) Sakyčiau „Wow, reikės labai daug kantrybės“. Bet kartočiau. Išties, kiek reikėjo patirti nesėkmių, nusivylimų, duobių ar užstrigimų toje pačioje vietoje. Kiek įdirbio ir tęstinumo, kad tokiame lygyje išsilaikytum ir krepšiniu užsiimtum profesionaliai.

Barzda – iš… tinginystės

– Simai, o kada jūsų namuose pasibaigė skutimosi peiliukai?

– (juokiasi) Barzdą auginti pradėjau po to, kai su Utenos „Juventus“ iškovojome trečią vietą. Erzindavo skustis, o nusiskutus perštėdavo ir panašiai. Barzdą auginti pradėjau iš… tingėjimo. O ir atrodo gerai, nes nusiskutęs aš sau panašus į dvidešimtmetį (juokiasi).

– Ar pasimatuojate, kieno gi barzda ilgesnė – jūsų ar komandos draugo Regimanto Minioto?

– Aišku, kad mano (juokiasi)!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
G.Leonavičius: apie LKL grandus mokyklos salėje, skolas ir neapdainuotus "Nevėžio" herojus
G.Leonavičius: apie LKL grandus mokyklos salėje, skolas ir neapdainuotus "Nevėžio" herojus
LKL akademija, siekdama šviesti krepšinio visuomenę apie klubo „Nevėžis“ istoriją – spalvingiausius įvykius, didžiausius laimėjimus – vysto rubriką „Šią
Devintąją vietą iškovojęs "Nevėžis" vainikavo tragišką "Pieno žvaigždžių" ratą
Devintąją vietą iškovojęs "Nevėžis" vainikavo tragišką "Pieno žvaigždžių" ratą
Kėdainių „Nevėžis“ (8-28) pabaigė „Betsafe-LKL“ sezoną padovanodamas savo sirgaliams gražią pergalę. Devintąją vietą užsitikrinę Ramūno Cvirkos auklėtiniai namie
Z.Hearsto šou kilstelėjo "Nevėžį" į devintą vietą (video komentarai)
Z.Hearsto šou kilstelėjo "Nevėžį" į devintą vietą (video komentarai)
Įspūdingai krepšį atakavęs Zaidas Hearstas sužaidė karjeros Lietuvoje rungtynes, o jo vedamas Kėdainių „Nevėžis“ (7-28) atsiplėšė nuo „Betsafe-LKL“ čempionato
J.Jankevičius: šį sezoną "Rytas" stipresnis už praėjusio sezono komandą
J.Jankevičius: šį sezoną "Rytas" stipresnis už praėjusio sezono komandą
Keletą kartų per mėnesį su komandos žaidėjais, treneriais ar klubo darbuotojais susitinkame prie mikrofono RYTO podkaste. Trečiuoju tinklalaidės svečiu tapo ištikimas komandos gerbėjas
LKL pripažino: teisėjai atėmė pergalę iš "Šiaulių"
LKL pripažino: teisėjai atėmė pergalę iš "Šiaulių"
Lietuvos krepšinio lyga, išanalizavusi balandžio 25 d. vykusias „Betsafe–LKL“ rungtynes tarp „Šiaulių“ ir Kėdainių „Nevėžio“, paskyrė
G.Masiulio karjeros mačas pažymėjo šeštąją "Neptūno" pergalę iš eilės
G.Masiulio karjeros mačas pažymėjo šeštąją "Neptūno" pergalę iš eilės
Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia pergalingą žygį „Betsafe–LKL“ čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 86:76 (21:21, 20:15, 21:19, 24:21) pranoko Kėdainių „Nevėžį“
Aiškios visos LKL atkrintamųjų varžybų komandos
Aiškios visos LKL atkrintamųjų varžybų komandos
Kėdainių „Nevėžio“ pergalė užvėrė duris „Šiauliams“ į atkrintamąsias varžybas, o tai reiškia, kad aiškios visos aštuonios komandos, tęsiančios
"Šiauliai" namie panaikino triuškinamą deficitą, bet nusileido "Nevėžiui"
"Šiauliai" namie panaikino triuškinamą deficitą, bet nusileido "Nevėžiui"
Kėdainių „Nevėžio“ ekipa iššvaistė 24 taškų persvarą, tačiau Armino Urbučio metimas su sirena nebuvo įskaitytas ir kėdainiečiai išsigelbėjo Šiauliuose.
Sezoną "Nevėžis" užbaigs su kitu treneriu
Sezoną "Nevėžis" užbaigs su kitu treneriu
Po trylikos pralaimėjimų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) pirmenybėse iš Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukė Darius Dimavičius.Komandos
"Nevėžis" Šiauliuose pasitinka svarbiausią sezono mūšį
"Nevėžis" Šiauliuose pasitinka svarbiausią sezono mūšį
Kėdainių „Nevėžis“ svarbiausią sezono mūšį Šiauliuose pasitinka atlikęs korekciją vyriausiojo trenerio rolėje. Vilčių iš lentelės dugno pakilti neprarandantiems
T.Dimšos vedama "Juventus“ ekipa sutriuškino bedantį "Nevėžį"
T.Dimšos vedama "Juventus“ ekipa sutriuškino bedantį "Nevėžį"
Tomas Dimša sužaidė geriausias sezono rungtynes, o jo vedama Utenos „Juventus“ komanda (14-18) iškovojo užtikrintą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Žydrūno
Ž.Urbonas: šiemet čempionatas - stipriausias per LKL istoriją
Ž.Urbonas: šiemet čempionatas - stipriausias per LKL istoriją
Utenos „Juventus“ komanda pastaruoju metu turėjo galvoti, kaip išsaugoti šeštą vietą reguliariajame „Betsafe–LKL“ sezone.Tačiau kritusi Pasvalio „Pieno
Teisėjo švilpukas: numuštas kamuolys, nepastebėtos pražangos ir žingsniai
Teisėjo švilpukas: numuštas kamuolys, nepastebėtos pražangos ir žingsniai
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
"Nevėžio" centras G.Maldūnas: laimėti Vilniuje netenka dažnai, bet vis tiek esame paskutiniai
"Nevėžio" centras G.Maldūnas: laimėti Vilniuje netenka dažnai, bet vis tiek esame paskutiniai
Gabrielius Maldūnas maustė Vilniaus „Ryto“ aukštaūgius ir siuntė vieną taiklų metimą po kito. 25-erių centras sužaidė vienas geriausių karjeros Lietuvoje rungtynių ir buvo
Sensacija LKL: "Rytas" namie nusileido autsaideriams, traumą patyrė A.Parachovskis
Sensacija LKL: "Rytas" namie nusileido autsaideriams, traumą patyrė A.Parachovskis
Kėdainių „Nevėžis“ (5-25) sensacingai nutraukė dvylikos pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ čempionate – lygos autsaideriai svečiuose 70:68 (13:18, 21:10, 15:23, 21:17)
Ar "Rytas" pastūmės "Nevėžį" prasčiausio sezono klubo istorijoje link? (ilgiausios serijos)
Ar "Rytas" pastūmės "Nevėžį" prasčiausio sezono klubo istorijoje link? (ilgiausios serijos)
Kai Kėdainių „Nevėžis“ pastarąjį kartą žaidė su Vilniaus „Rytu“, vargu, ar kas tikėjosi tokios rungtynių pabaigos, kokia įvyko Kėdainiuose.Regimantas Miniotas tuomet
Didžiausią pergalę iškovojęs "Lietkabelis" pratęsė "Nevėžio" nesėkmių seriją (komentarai)
Didžiausią pergalę iškovojęs "Lietkabelis" pratęsė "Nevėžio" nesėkmių seriją (komentarai)
Panevėžio „Lietkabelio“ (19/11) komanda pasiekė didžiausią sezono pergalę, namuose 101:60 (23:23, 24:17, 27:13, 27:7) nepalikdama vilčių Kėdainių „Nevėžiui“ (4/26).Tuo
"Nevėžis" surengė šventę jauniesiems aistruoliams
"Nevėžis" surengė šventę jauniesiems aistruoliams
Daugiausia džiaugsmo teikianti veikla dažniausiai yra susijusi su tais, kuriuos labiausiai mylime. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) šią meilę ir artumą jau trečius metus puoselėja kartu
"Žalgiris" vėl peržengė 100 taškų ribą - šįkart Kėdainiuose (komentarai)
"Žalgiris" vėl peržengė 100 taškų ribą - šįkart Kėdainiuose (komentarai)
Kauno „Žalgirio“ (26/3) komanda sužaidė dar vieną rezultatyvų mačą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kurių 29-ajame ture išvykoje 102:70 (23:17, 28:20, 23:17, 28:16)
K.Lukošiūnas: "Ryto" sistemoje vietos man neatsirado
K.Lukošiūnas: "Ryto" sistemoje vietos man neatsirado
Tolimais taikliais tritaškiais "Šiaulių" gerbėjus žavintis bei ryškų progresą rodantis snaiperis Karolis Lukošiūnas interviu GeltonaJuoda.lt papasakojo
"Skycop" privertė pasinervinti V.Šeškų - Kėdainiuose laimėjo tik po pratęsimo
"Skycop" privertė pasinervinti V.Šeškų - Kėdainiuose laimėjo tik po pratęsimo
„Betsafe–LKL“ čempionate Prienų „Skycop“ (10/18) komanda šiek tiek atitrūko nuo aštuntoje vietoje esančios Alytaus „Dzūkijos“ (9/19) ekipos,
Po "Žalgirio" sėkmės Eurolygoje - korekcijos LKL tvarkaraštyje
Po "Žalgirio" sėkmės Eurolygoje - korekcijos LKL tvarkaraštyje
Lietuvos krepšinio lyga (LKL) atliko pakeitimus kitos savaitės „Betsafe–LKL“ čempionato tvarkaraštyje.Pakeitimai atlikti po Kauno „Žalgirio“ sėkmės Eurolygoje
18 taškų persvarą iššvaistęs "Neptūnas" turėjo paplušėti Kėdainiuose
18 taškų persvarą iššvaistęs "Neptūnas" turėjo paplušėti Kėdainiuose
Klaipėdos „Neptūnas“ (20-6) sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai neišsaugojo 18 taškų persvaros, tačiau
K.Maksvytis: nemanau, kad galime neįvertinti varžovų; D.Dimavičius: treniravomės aštuoniese
K.Maksvytis: nemanau, kad galime neįvertinti varžovų; D.Dimavičius: treniravomės aštuoniese
Kėdainių „Nevėžis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ šį vakarą baigs 26-ąjį „Betsafe–LKL“ čempionato turą.Dėl savaitgalį užimtos Kėdainių arenos
T.Gaidamavičius - apie netikėtą pasiūlymą "Nevėžyje", kuris tapo tramplinu į trenerio karjerą
T.Gaidamavičius - apie netikėtą pasiūlymą "Nevėžyje", kuris tapo tramplinu į trenerio karjerą
LKL akademija, siekdama šviesti krepšinio visuomenę apie klubo „Nevėžis“ istoriją – spalvingiausius įvykius, didžiausius laimėjimus – vysto rubriką „Šią
Puikiai tritaškius pataikę "Skycop" krepšininkai palaužė "Nevėžį" (video komentarai)
Puikiai tritaškius pataikę "Skycop" krepšininkai palaužė "Nevėžį" (video komentarai)
Dar kartą panaikinę dviženklį deficitą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse triumfavo Prienų „Skycop“ (9-16) krepšininkai. Šįkart Virginijaus Šeškaus
Traumuotą Ch.Kramerį "Ryte" pakeis buvęs "Šiaulių" legionierius
Traumuotą Ch.Kramerį "Ryte" pakeis buvęs "Šiaulių" legionierius
Kovas „Betsafe-LKL“ tęsiantis Vilniaus „Rytas“ sulaukė papildymo. Nuo šiol sostinės ekipos marškinėlius vilkės 28-erių įžaidėjas Derekas Needhamas.Iš
Traumą patyrusį latvį Pasvalyje keičia L.Aukštikalnis
Traumą patyrusį latvį Pasvalyje keičia L.Aukštikalnis
Po trumpos pertraukos į rungtynių ritmą vėl sugrįžusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda sulaukė papildymo. Aukštaitijos klubas oficialiai sukirto rankomis su Ispanijoje

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime