Naujienos kraunasi...

S.Buterlevičius: R.Cvirkos braižas panašus į R.Kurtinaičio

S.Buterlevičius: R.Cvirkos braižas panašus į R.Kurtinaičio
Dviems sezonams į Kėdainių „Nevėžį“ iš Utenos „Juventus“ persikėlęs lengvojo krašto puolėjo bei atakuojančio gynėjo pozicijose rungtyniaujantis 29-erių metų, 200 cm ūgio Simas Buterlevičius jau rytoj su komandos draugais stos į kovą su Utenos „Juventus“ ekipa.

100 rungtynių Utenoje

„Betsafe-LKL“ senbuvis, vidutiniškai po dvidešimt penkias minutes ant parketo leidžiantis „Nevėžio“ krepšininkas praėjusiame sezone pats vilkėjo raudonai baltais uteniškių marškinėliais.

O praėjusių metų gruodį S. Buterlevičius sužaidė 100-ąsias oficialias rungtynes „Juventus“ klube ir tapo devintuoju krepšininku, pasiekusiu šį rezultatą.

„Taip, lyg ir buvo šimtas… Jeigu nuoširdžiai, esu labai prastas statistikose. Neakcentuoju tokių momentų, kaip šimtosios rungtynės ar pirmieji taškai LKL’e. Pasižiūriu: „O, šimtosios“, ir pamirštu. Labiau įsimena tam tikri epizodai, – šypteli S. Buterlevičius, reprezentacinėje Kėdainių miesto krepšinio ekipoje rungtyniavęs ir 2013-2014 m. sezone. – Tarkime, jutau didelį įspūdį, kuomet septyniolikos pradėjau treniruotis su tuometine Vilniaus „Sakalų“ komanda. Jau ant atsarginių žaidėjų suoliuko sėdėti buvo faina, pasijausdavau komandos dalimi. O jeigu dar ir apšiliminius marškinėlius duodavo ir leisdavo apšilinėti kartu su komanda, nors ir neregistruodavo rungtynėms – būdavo fantastika. Prisimenu momentą, kai pirmą kartą susipažinau su Rimu Kurtinaičiu. Jis treniravo „Sakalus“. Pamačiau jį ir pagalvojau: „Oho, koks treneris!“. Yra ir kitų panašių momentų, bet tai – ne dvidešimt rungtynėse pelnytų taškų ir ne koks dvigubas dublis.“

Už klaidas – ant suolelio

– Simai, trimis žodžiais apibūdinkite – kokia atmosfera komandoje kovos su Utenos „Juventus“ išvakarėse?

– Linksma ir draugiška. Ji visada tokia (šypteli).

– Tokia išliko nepaisant kiek duobėtos pradžios?

– Nepasakyčiau, kad mūsų pradžia buvo tokia jau duobėta. Draugiškose priešsezonio rungtynėse pasirodėme labai gerai. „Betsafe–LKL“ sezono pradžioje iš pirmųjų ketverių susitikimų tris žaidėme su lygos, sakykime, top komandomis. Nors pralaimėjome, bet žaidimas buvo – tiesiog kažkuriuo metu pakliuvome į duobę. Aišku, nekalbu apie mačą su Alytaus „Dzūkija“, kuriame po pirmojo kėlinio pralaiminėjome 4:38. Tokios rungtynės man apskritai buvo pirmos gyvenime. Buvo baisu ne dėl rezultato, bet dėl to, kad tiek būnant aikštėje, tiek sėdint ant atsarginių žaidėjų suolo jautėsi kaži koks komandinis pasimetimas: „Ką daryti?!“.

Ar nebuvo komandų, kurios po antro kėlinio pralaiminėjo dvidešimčia taškų? Buvo pilna tokių rungtynių, ir nieko čia tokio. Praėjusiais metais su „Juventus“ namuose žaidėme prieš „Nevėžį“, antroje rungtynių dalyje pirmavome trisdešimčia taškų, bet svečiai sugebėjo laimėti rungtynes. Tiesiog į tokią situaciją, kokia buvo Alytuje, man pakliūti teko pirmą kartą.

– Po didžiosios rungtynių pertraukos Dzūkijoje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Ką rūbinėje „Nevėžio“ treneris Ramūnas Cvirka pasakė tokio, kas privertė pakilti jau nusvirusias rankas?

– Nebuvo tokių dalykų, kad jis mus išplūstų ar išvadintų kaip nors (juokiasi). Pastebėjau, kad Ramūnas stresinėse situacijose susitvarko profesionaliai. Jis pasakė keletą konkrečių dalykų, kas yra negerai. Tęsė: „Taip, prisidirbom. Bet liko dar du kėliniai. „Atžaidinėkim“ ir nestresuokim“.

– O ar už „kliurkas“ treneris dažnai sodiną ant suolelio „Simuką“?

– (šypteli) Būna, bet svarbu tai, kad jis neturi žmogiškųjų simpatijų ir antipatijų komandoje. Už kiekvieną klaidą iš trenerio velnių gaunu kaip ir bet kuris kitas žaidėjas, ir tokį požiūrį labai vertinu.

Aš tiesiog nesitikėjau, kad man taip gerai bus šioje komandoje. R. Cvirka dirbęs su R. Kurtinaičiu, sakyčiau, kad jų braižas panašus, metodika, darbo etika, drausmingumas treniruotėse – ir man visa tai labai priimtina. Visi žinome savo roles, viskas yra aišku. O mums, žaidėjams, belieka iškovoti pergales ir įrodyti, kad Ramūnas – išties geras treneris.

Krepšinį atrado netikėtai

– Sakykite, ar pats minčių apie trenerio karjerą turite?

– Esu rimtai galvojęs ir tos galimybės tikrai neatmetu. Bet, aišku, viena yra sakyti „norėčiau“, kita – atsisėsti į tą vietą ir ją pabandyti. Ne visi, galų gale, treneriais ir gali būti.

– Simai, prisiminkime pačią karjeros kelio pradžią. Kaip ir kada susidomėjote krepšiniu?

– Tiesą pasakius, mane labiau domino akordeonas, kuriuo dvejus metus grojau muzikos mokykloje, negu sportas (juokiasi). Šeimoje ar giminėje sportininkų nebuvo, bet tėčio draugas dirbo treneriu Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Kai buvau pirmoje klasėje, sykį su tėvais iš parduotuvės grįždami užsukome į akademiją – tėtis su draugu norėjo pasitarti žvejybos reikalais. Buvau aukštas berniukas, ir tėčio draugas, pamatęs mane, pasiūlė atvesti į krepšinio treniruotes.

Vienu metu grojau akordeonu ir krepšinį žaidžiau, bet krepšinis užimdavo labai daug laiko. Reikėjo juk ir mokytis. Buvo per sunku ir turėjau rinktis vieną – sportą arba muziką.

Akordeonas dar ir dabar namie yra, bet šiandien jau jokios melodijos juo nebesugročiau (šypteli).

Krepšinyje – kaip orkestre

– Ką veiktumėte be krepšinio? Kokį dar talentą turite?

– Galbūt dainuočiau (juokiasi)? Nežinau. Matyt, būčiau kabinęsis į muziką ar kitus menus. Man patiko meninė veikla ir jos teikiama laisvė.

Muzika yra kūryba ir savęs ekspresija. Ir krepšinis yra savęs ekspresija. Nekalbu apie sportininkų šukuosenas ar tatuiruotes, bet apie individualumą. Kiekvienas žaidėjas gali būti skirtingas – vienas geriau pataiko tritaškius, kitas kažką kito daro geriau.

Kaip ir muzikoje tą patį kūrinį kaskart gali sugroti visiškai skirtingai, taip ir rungtynių vienodų nebūna. Mano pusbrolis ir jo žmona groja Lietuvos kariuomenės orkestre, dalijasi patirtimi su manimi, ir galiu pasakyti, kad tiek jų, tiek mano darbo specifika yra panaši. Jie nuolat repetuoja, kartojasi kūrinius, o mes – kasdien treniruojamės. Orkestras, kaip ir krepšinio komanda, dirba komandinį darbą. Muzikantai groja muzikos instrumentais, o krepšinyje instrumentas yra tavo kūnas ir kamuolys.

– Šiandien, žinodamas, kiek dvidešimt metų šiame sporte pareikalaus pastangų, ištvermės ir kantrybės – kartotumėte viską ar vis dėlto liktumėte akordeono klasėje?

– (šypteli) Sakyčiau „Wow, reikės labai daug kantrybės“. Bet kartočiau. Išties, kiek reikėjo patirti nesėkmių, nusivylimų, duobių ar užstrigimų toje pačioje vietoje. Kiek įdirbio ir tęstinumo, kad tokiame lygyje išsilaikytum ir krepšiniu užsiimtum profesionaliai.

Barzda – iš… tinginystės

– Simai, o kada jūsų namuose pasibaigė skutimosi peiliukai?

– (juokiasi) Barzdą auginti pradėjau po to, kai su Utenos „Juventus“ iškovojome trečią vietą. Erzindavo skustis, o nusiskutus perštėdavo ir panašiai. Barzdą auginti pradėjau iš… tingėjimo. O ir atrodo gerai, nes nusiskutęs aš sau panašus į dvidešimtmetį (juokiasi).

– Ar pasimatuojate, kieno gi barzda ilgesnė – jūsų ar komandos draugo Regimanto Minioto?

– Aišku, kad mano (juokiasi)!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
10 įdomių faktų apie "Lietkabelio" naujoką I.Iroegbu
10 įdomių faktų apie "Lietkabelio" naujoką I.Iroegbu
Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje sėkmingai debiutavo naujokas Ike‘as Iroegbu, kuris per pirmąsias dvejas „Betsafe–LKL“ rungtynes spėjo užkariauti ir
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
Jubiliejinę 20-ąją „Betsafe–LKL“ savaitę daugiausia dėmesio vertų epizodų buvo sukurta Kėdainiuose – čia buvo dalijami blokai ir dėliojama į krepšius.Tačiau įspūdingiausias momentas sukurtas
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
Vieni LKL krepšininkai rengiasi atsakomosioms „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėms, kiti jau gali treniruotis sekmadienį vyksiančiam LKL „Snaiperio“
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Kauno „Žalgiris“ dar visai neseniai turėjo rimtų problemų su traumuotais žaidėjais, tačiau pastaruoju metu situacija gerėja ir krepšininkai sklandžiai įsilieja į komandos
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
Artūras Jomantas tapo šeštu krepšininku Lietuvos krepšinio lygos istorijoje, perėmusiu 600 kamuolių.Alytaus „Dzūkijos“ puolėjas šią ribą peržengė
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
Sezono tritaškių rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ (20-2) iškovojo penktąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate. Tris kėlinius vargę Šarūno
"Dzūkija" į kovą su "Žalgiriui" stos be dviejų žaidėjų
"Dzūkija" į kovą su "Žalgiriui" stos be dviejų žaidėjų
Dviem užsieniečiais neseniai pasipildžiusi Alytaus „Dzūkija“ neteko dviejų lietuvių.Šį vakarą „Dzūkija“ į kovą su Kauno „Žalgiriu“ stos be Gedimino
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
„Betsafe–LKL“ pirmenybėse Vilniaus „Rytas“ (16/5) iškovojo sudėtingą pergalę ir svečiuose 75:74 (19:16, 14:16, 25:20, 17:22) atsilaikė prieš Kėdainių
M.Gebenas apie debiutą Lietuvos rinktinėje: „Buvo labai smagi patirtis“
M.Gebenas apie debiutą Lietuvos rinktinėje: „Buvo labai smagi patirtis“
Po studijų iš už Atlanto į gimtąją Lietuvą sugrįžęs ir nuomos pagrindais prie Utenos „Juventus“ klubo prisijungęs Martinas Gebenas jau debiutiniame sezone tapo svarbia komandos
V.Čeponis: apie pasiteisinusi D.Suttono atleidimą ir įdomybes KMT finalo ketverte
V.Čeponis: apie pasiteisinusi D.Suttono atleidimą ir įdomybes KMT finalo ketverte
Vilniaus „Ryto“ pergalė Europos taurės turnyro rungtynėse sukėlė euforiją sostinėje. Skeptikai sakys, kad patekti į Europos taurės turnyro ketvirtfinalį – anoks čia pasiekimas.
D.Lavrinovičius įžengė į blokų 300 -uko klubą
D.Lavrinovičius įžengė į blokų 300 -uko klubą
Darjušas Lavrinovičius tapo penktu krepšininku Lietuvos krepšinio lygos istorijoje, blokavusiu 300 metimų.Prienų „Skycop“ žaidėjas vakar per rungtynes su Kauno „Žalgiriu“
Savaitės apžvalga: galingi debiutai bei tritaškių rekordas
Savaitės apžvalga: galingi debiutai bei tritaškių rekordas
Sezono tritaškių rekordą pagerinusios bei Klaipėdos „Neptūną“ paskandinusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“, į rikuotę sugrįžęs Leo Westermannas,
Solidžiai debiutavę "Dzūkijos" naujokai padėjo įveikti "Nevėžį"
Solidžiai debiutavę "Dzūkijos" naujokai padėjo įveikti "Nevėžį"
Alytaus „Dzūkija“ (7/13) „Betsafe–LKL“ pirmenybėse savų sirgalių akivaizdoje be didesnių problemų 86:73 (25:15, 26:15, 22:22, 13:21) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“
D.Dimavičius lieka prie "Nevėžio" vairo, R.Cvirka - sporto direktorius
D.Dimavičius lieka prie "Nevėžio" vairo, R.Cvirka - sporto direktorius
Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo valdyba vyriausiojo ekipos trenerio pareigas patikėjo strategui Dariui Dimavičiui.Penkiasdešimties metų amžiaus krepšinio
"Nevėžio" lyderis Ch.Collinsas palieka Lietuvą
"Nevėžio" lyderis Ch.Collinsas palieka Lietuvą
Iškart po šios dienos „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių Alytuje su vietos „Dzūkija“ Kėdainių „Nevėžio“ lyderis Chauncey Collinsas paliks
Karjeros atkarpą žaidžiantis E.Bendžius atvedė "Rytą" į pergalę prieš "Juventus"
Karjeros atkarpą žaidžiantis E.Bendžius atvedė "Rytą" į pergalę prieš "Juventus"
Puikią formą demonstruojantis Eimantas Bendžius sužaidė rezultatyviausias karjeros „Betsafe-LKL“ rungtynes, o jo vedamas Vilniaus „Rytas“ (15-5) nacionaliniame čempionate
I.Vaitkus mėnesiui iškrito iš rikiuotės
I.Vaitkus mėnesiui iškrito iš rikiuotės
Iš nesėkmių ruožo neišlipantys „Šiauliai“ patyrė dar vieną smūgį. Komanda mažiausiai mėnesiui neteko rezultatyviausio ekipos žaidėjo Igno Vaitkaus, kuris po
LKL prognozė: naujoku pasipildęs "Skycop" sieks įkasti "Žalgriui"
LKL prognozė: naujoku pasipildęs "Skycop" sieks įkasti "Žalgriui"
Padėtį Eurolygoje susikomplikavęs Kauno „Žalgiris“ sieks pyktį išlieti vietiniame fronte. Centrinėje turo dvikovoje kauniečiai namuose priims Prienų „Skycop“ krepšininkus
"Pieno žvaigždes" palieka E.Omogbo
"Pieno žvaigždes" palieka E.Omogbo
Sėkmingai pastaruoju metu rungtyniaujančių Pasvalio „Pieno žvaigždžių sudėtyje – pasikeitimai. Klubas oficialiai informuoja, kad Aukštaitijos ekipos marškinėlių šį
"Lietkabelį" sustiprino Nigerijos rinktinės įžaidėjas
"Lietkabelį" sustiprino Nigerijos rinktinės įžaidėjas
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas rado naują įžaidėją – į Lietuvą jau penktadienį vakare atvyks 23 metų 188 cm ūgio Ikenna Iroegbu.Tiesiog Ike‘u vadinamas įžaidėjas
Ž.Skučas: nuo praėjusio sezono, kai žaidžiau "Lietkabelyje" buvau pasimetęs krepšinyje
Ž.Skučas: nuo praėjusio sezono, kai žaidžiau "Lietkabelyje" buvau pasimetęs krepšinyje
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ patyliukais tapo karščiausia „Betsafe–LKL“ komanda.Aukštaitijos klubas išgyveno sunkų sezono startą, pakeitė nepasiteisinusius
A.Kavaliauskas pasirengęs sugrįžimui į aikštelę
A.Kavaliauskas pasirengęs sugrįžimui į aikštelę
Kauno „Žalgirio“ komanda artimiausiu metu turėtų sulaukti Antano Kavaliausko.Po pilvo išvaržos operacijos atsigavęs aukštaūgis su „Žalgiriu“ išvyko į
"Skycop" gretose - praėjusiame sezone Kėdainiuose spindėjęs amerikietis
"Skycop" gretose - praėjusiame sezone Kėdainiuose spindėjęs amerikietis
Prienų „Skycop“ ekipoje – naujokas. Komandą artimiausiu metu papildys Lietuvoje praėjusiais metais rungtyniavęs 30 metų 185 cm ūgio įžaidėjas Malcolmas Grantas.Amerikietis
R.Jokubaitis: „Treneris padeda tobulėti, tik reikia imti informaciją“
R.Jokubaitis: „Treneris padeda tobulėti, tik reikia imti informaciją“
Jauniausias šio sezono Kauno „Žalgirio“ komandos žaidėjas Rokas Jokubaitis žingsnis po žingsnio bando įgauti tvirtesnes pozicijas pagrindinės vyrų ekipos sudėtyje.Kiekvieną
"Nevėžio" snaiperis A.Einikis šį sezoną veikiausiai nebežais
"Nevėžio" snaiperis A.Einikis šį sezoną veikiausiai nebežais
Kėdainių „Nevėžis“ likusią sezono dalį turės verstis be Aido Einikio. Snaiperiui vakar atlikta peties operacija, reabilitacija turėtų trukti iki sezono pabaigos.22 metų krepšininkas
"Žalgiris" su "Nevėžiu" vargo iki paskutinės sekundės
"Žalgiris" su "Nevėžiu" vargo iki paskutinės sekundės
Kauno „Žalgirio“ (17/2) komandai teko rimtai paprakaituoti „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kurių 19-ajame ture namie 82:79 (24:18, 14:18, 26:25, 18:18) palaužė tritaškiais
"Lietkabelis" ir antrą kartą Vilniuje pamokė "Rytą" (komentarai)
"Lietkabelis" ir antrą kartą Vilniuje pamokė "Rytą" (komentarai)
Panevėžio „Lietkabelis“ (11-8) įspūdingai nutraukė keturių pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ čempionate.Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 96:75 (32:21,
"Nevėžis" - ne upė, "Nevėžis" - jėga
"Nevėžis" - ne upė, "Nevėžis" - jėga
Sekmadienį po kurio laiko Kėdainių arenoje savų sirgalių akivaizdoje „Nevėžio“ krepšininkai iškovojo ketvirtąją Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime