Naujienos kraunasi...

S.Buterlevičius: R.Cvirkos braižas panašus į R.Kurtinaičio

S.Buterlevičius: R.Cvirkos braižas panašus į R.Kurtinaičio
Dviems sezonams į Kėdainių „Nevėžį“ iš Utenos „Juventus“ persikėlęs lengvojo krašto puolėjo bei atakuojančio gynėjo pozicijose rungtyniaujantis 29-erių metų, 200 cm ūgio Simas Buterlevičius jau rytoj su komandos draugais stos į kovą su Utenos „Juventus“ ekipa.

100 rungtynių Utenoje

„Betsafe-LKL“ senbuvis, vidutiniškai po dvidešimt penkias minutes ant parketo leidžiantis „Nevėžio“ krepšininkas praėjusiame sezone pats vilkėjo raudonai baltais uteniškių marškinėliais.

O praėjusių metų gruodį S. Buterlevičius sužaidė 100-ąsias oficialias rungtynes „Juventus“ klube ir tapo devintuoju krepšininku, pasiekusiu šį rezultatą.

„Taip, lyg ir buvo šimtas… Jeigu nuoširdžiai, esu labai prastas statistikose. Neakcentuoju tokių momentų, kaip šimtosios rungtynės ar pirmieji taškai LKL’e. Pasižiūriu: „O, šimtosios“, ir pamirštu. Labiau įsimena tam tikri epizodai, – šypteli S. Buterlevičius, reprezentacinėje Kėdainių miesto krepšinio ekipoje rungtyniavęs ir 2013-2014 m. sezone. – Tarkime, jutau didelį įspūdį, kuomet septyniolikos pradėjau treniruotis su tuometine Vilniaus „Sakalų“ komanda. Jau ant atsarginių žaidėjų suoliuko sėdėti buvo faina, pasijausdavau komandos dalimi. O jeigu dar ir apšiliminius marškinėlius duodavo ir leisdavo apšilinėti kartu su komanda, nors ir neregistruodavo rungtynėms – būdavo fantastika. Prisimenu momentą, kai pirmą kartą susipažinau su Rimu Kurtinaičiu. Jis treniravo „Sakalus“. Pamačiau jį ir pagalvojau: „Oho, koks treneris!“. Yra ir kitų panašių momentų, bet tai – ne dvidešimt rungtynėse pelnytų taškų ir ne koks dvigubas dublis.“

Už klaidas – ant suolelio

– Simai, trimis žodžiais apibūdinkite – kokia atmosfera komandoje kovos su Utenos „Juventus“ išvakarėse?

– Linksma ir draugiška. Ji visada tokia (šypteli).

– Tokia išliko nepaisant kiek duobėtos pradžios?

– Nepasakyčiau, kad mūsų pradžia buvo tokia jau duobėta. Draugiškose priešsezonio rungtynėse pasirodėme labai gerai. „Betsafe–LKL“ sezono pradžioje iš pirmųjų ketverių susitikimų tris žaidėme su lygos, sakykime, top komandomis. Nors pralaimėjome, bet žaidimas buvo – tiesiog kažkuriuo metu pakliuvome į duobę. Aišku, nekalbu apie mačą su Alytaus „Dzūkija“, kuriame po pirmojo kėlinio pralaiminėjome 4:38. Tokios rungtynės man apskritai buvo pirmos gyvenime. Buvo baisu ne dėl rezultato, bet dėl to, kad tiek būnant aikštėje, tiek sėdint ant atsarginių žaidėjų suolo jautėsi kaži koks komandinis pasimetimas: „Ką daryti?!“.

Ar nebuvo komandų, kurios po antro kėlinio pralaiminėjo dvidešimčia taškų? Buvo pilna tokių rungtynių, ir nieko čia tokio. Praėjusiais metais su „Juventus“ namuose žaidėme prieš „Nevėžį“, antroje rungtynių dalyje pirmavome trisdešimčia taškų, bet svečiai sugebėjo laimėti rungtynes. Tiesiog į tokią situaciją, kokia buvo Alytuje, man pakliūti teko pirmą kartą.

– Po didžiosios rungtynių pertraukos Dzūkijoje vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Ką rūbinėje „Nevėžio“ treneris Ramūnas Cvirka pasakė tokio, kas privertė pakilti jau nusvirusias rankas?

– Nebuvo tokių dalykų, kad jis mus išplūstų ar išvadintų kaip nors (juokiasi). Pastebėjau, kad Ramūnas stresinėse situacijose susitvarko profesionaliai. Jis pasakė keletą konkrečių dalykų, kas yra negerai. Tęsė: „Taip, prisidirbom. Bet liko dar du kėliniai. „Atžaidinėkim“ ir nestresuokim“.

– O ar už „kliurkas“ treneris dažnai sodiną ant suolelio „Simuką“?

– (šypteli) Būna, bet svarbu tai, kad jis neturi žmogiškųjų simpatijų ir antipatijų komandoje. Už kiekvieną klaidą iš trenerio velnių gaunu kaip ir bet kuris kitas žaidėjas, ir tokį požiūrį labai vertinu.

Aš tiesiog nesitikėjau, kad man taip gerai bus šioje komandoje. R. Cvirka dirbęs su R. Kurtinaičiu, sakyčiau, kad jų braižas panašus, metodika, darbo etika, drausmingumas treniruotėse – ir man visa tai labai priimtina. Visi žinome savo roles, viskas yra aišku. O mums, žaidėjams, belieka iškovoti pergales ir įrodyti, kad Ramūnas – išties geras treneris.

Krepšinį atrado netikėtai

– Sakykite, ar pats minčių apie trenerio karjerą turite?

– Esu rimtai galvojęs ir tos galimybės tikrai neatmetu. Bet, aišku, viena yra sakyti „norėčiau“, kita – atsisėsti į tą vietą ir ją pabandyti. Ne visi, galų gale, treneriais ir gali būti.

– Simai, prisiminkime pačią karjeros kelio pradžią. Kaip ir kada susidomėjote krepšiniu?

– Tiesą pasakius, mane labiau domino akordeonas, kuriuo dvejus metus grojau muzikos mokykloje, negu sportas (juokiasi). Šeimoje ar giminėje sportininkų nebuvo, bet tėčio draugas dirbo treneriu Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Kai buvau pirmoje klasėje, sykį su tėvais iš parduotuvės grįždami užsukome į akademiją – tėtis su draugu norėjo pasitarti žvejybos reikalais. Buvau aukštas berniukas, ir tėčio draugas, pamatęs mane, pasiūlė atvesti į krepšinio treniruotes.

Vienu metu grojau akordeonu ir krepšinį žaidžiau, bet krepšinis užimdavo labai daug laiko. Reikėjo juk ir mokytis. Buvo per sunku ir turėjau rinktis vieną – sportą arba muziką.

Akordeonas dar ir dabar namie yra, bet šiandien jau jokios melodijos juo nebesugročiau (šypteli).

Krepšinyje – kaip orkestre

– Ką veiktumėte be krepšinio? Kokį dar talentą turite?

– Galbūt dainuočiau (juokiasi)? Nežinau. Matyt, būčiau kabinęsis į muziką ar kitus menus. Man patiko meninė veikla ir jos teikiama laisvė.

Muzika yra kūryba ir savęs ekspresija. Ir krepšinis yra savęs ekspresija. Nekalbu apie sportininkų šukuosenas ar tatuiruotes, bet apie individualumą. Kiekvienas žaidėjas gali būti skirtingas – vienas geriau pataiko tritaškius, kitas kažką kito daro geriau.

Kaip ir muzikoje tą patį kūrinį kaskart gali sugroti visiškai skirtingai, taip ir rungtynių vienodų nebūna. Mano pusbrolis ir jo žmona groja Lietuvos kariuomenės orkestre, dalijasi patirtimi su manimi, ir galiu pasakyti, kad tiek jų, tiek mano darbo specifika yra panaši. Jie nuolat repetuoja, kartojasi kūrinius, o mes – kasdien treniruojamės. Orkestras, kaip ir krepšinio komanda, dirba komandinį darbą. Muzikantai groja muzikos instrumentais, o krepšinyje instrumentas yra tavo kūnas ir kamuolys.

– Šiandien, žinodamas, kiek dvidešimt metų šiame sporte pareikalaus pastangų, ištvermės ir kantrybės – kartotumėte viską ar vis dėlto liktumėte akordeono klasėje?

– (šypteli) Sakyčiau „Wow, reikės labai daug kantrybės“. Bet kartočiau. Išties, kiek reikėjo patirti nesėkmių, nusivylimų, duobių ar užstrigimų toje pačioje vietoje. Kiek įdirbio ir tęstinumo, kad tokiame lygyje išsilaikytum ir krepšiniu užsiimtum profesionaliai.

Barzda – iš… tinginystės

– Simai, o kada jūsų namuose pasibaigė skutimosi peiliukai?

– (juokiasi) Barzdą auginti pradėjau po to, kai su Utenos „Juventus“ iškovojome trečią vietą. Erzindavo skustis, o nusiskutus perštėdavo ir panašiai. Barzdą auginti pradėjau iš… tingėjimo. O ir atrodo gerai, nes nusiskutęs aš sau panašus į dvidešimtmetį (juokiasi).

– Ar pasimatuojate, kieno gi barzda ilgesnė – jūsų ar komandos draugo Regimanto Minioto?

– Aišku, kad mano (juokiasi)!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Nevėžį" paliks vyriausiasis treneris
"Nevėžį" paliks vyriausiasis treneris
Šiandien Kėdainių arenoje „Betsafe-LKL“ čempionato antrojo rato rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ „Nevėžio“ vyr. trenerį Ramūną Cvirką pakeis jo asistentas
"Šiaulių" treneris A.Norkus: šiuolaikiniai krepšininkai supranta fizinio rengimo svarbą
"Šiaulių" treneris A.Norkus: šiuolaikiniai krepšininkai supranta fizinio rengimo svarbą
Atidariusių pergalių „Betsafe-LKL“ čempionate sąskaitą ir laimėjusių dusyk iš eilės „Šiauliams“ gruodžio mėnesio tvarkaraštis, kuriame tėra vos trys
"Lietkabelis" Kėdainiuose pratęsė "Nevėžio" nesėkmių seriją (video komentarai)
"Lietkabelis" Kėdainiuose pratęsė "Nevėžio" nesėkmių seriją (video komentarai)
Gerą formą pastaruoju metu demonstruojantis Panevėžio „Lietkabelio“ (9-4) klubas „Betsafe-LKL“ čempionate į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę bei pagal
"Lietkabelis" šiandien žais be vieno lyderių (komentarai)
"Lietkabelis" šiandien žais be vieno lyderių (komentarai)
Panevėžio „Lietkabelis“ sudavė sensacingą smūgį Vilniaus „Rytui“ trečiadienį sostinėje, bet pergalę jau pamiršo ir koncentruojasi šio vakaro rungtynėms.Nenado
"Juventus" amerikietis K.Gainesas neatsigavo po traumos - išvyksta į JAV
"Juventus" amerikietis K.Gainesas neatsigavo po traumos - išvyksta į JAV
Utenos „Juventus“ klubas ir toliau bus priverstas rungtyniauti be legionieriaus Kenny Gaineso. Po Achilo sausgyslės traumos niekaip neatsigaunantis amerikietis ketvirtadienį ryte išvyks
G.Matulis grįžo į Kėdainius
G.Matulis grįžo į Kėdainius
FIBA langą produktyviai išnaudojęs Kėdainių „Nevėžis“ šį vakarą išvykoje Klaipėdoje draugiškame mače susitiks su vietos „Neptūnu“, o kėdainiečių
"Nevėžio" ekipoje J.C.Fullerį pakeis A.J.Parkeris
"Nevėžio" ekipoje J.C.Fullerį pakeis A.J.Parkeris
Kėdainių „Nevėžis“ šią savaitę pradeda pokyčiais ekipos komplektacijoje.Klubas abiejų šalių sutarimu nutraukė kontraktą su amerikiečiu, atakuojančiu gynėju Jon-Christopheriu
A.Kavaliauskas apie krepšininkų Kalėdas - košė ir vanduo
A.Kavaliauskas apie krepšininkų Kalėdas - košė ir vanduo
Įtemptas krepšinio sezonas reikalauja ypatingos disciplinos. Nuo rudens iki vasaros besitęsiančios rutininės treniruotės, pasiruošimai ir rungtynės nesustoja ir Kalėdų laikotarpiu.
J.Vainauskas: Sinovecas yra akivaizdžiai pranašesnis už Pilepičių (interviu)
J.Vainauskas: Sinovecas yra akivaizdžiai pranašesnis už Pilepičių (interviu)
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda FIBA Pasaulio taurės atrankos „langą“ išnaudojo produktyviai – ruoštis antrajai sezono pusei susirinko stovykloje Druskininkuose.Pastarosios
Stilingiausio žalgiriečio rinkimuose žibėjo P.Jankūnas (VIDEO reportažas)
Stilingiausio žalgiriečio rinkimuose žibėjo P.Jankūnas (VIDEO reportažas)
Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje vykusios Eurolygos rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ komandų sirgaliams padovanojo ilgai lauktą pirmąją
Ž.Skučas grįžta į "Pieno žvaigždžių" ekipą
Ž.Skučas grįžta į "Pieno žvaigždžių" ekipą
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ gretose – pažįstamas veidas. Aukštaitijos klubas oficialiai sukirto rankomis su klube prieš pustrečių metų jau rungtyniavusiu Žygimantu
A.Kavaliauskas - apie plaukus ir 2015 -ųjų Europos čempionatą
A.Kavaliauskas - apie plaukus ir 2015 -ųjų Europos čempionatą
Jei reiktų šią Antano Kavaliausko nuotrauką apibūdinti vienu žodžiu, kokį jūs pasirinktumėte?Pats krepšininkas ilgai negalvojo: „Plaukai“.Kauno „Žalgirio“
Vos atsisveikinęs su "Lietkabeliu" M.Morrisonas greitai rado naują klubą
Vos atsisveikinęs su "Lietkabeliu" M.Morrisonas greitai rado naują klubą
Solidžiai Panevėžio "Lietkabelio" gretose rungtyniavęs, bet mįslingai ekipą palikęs amerikietis Michaelas Morrisonas netruko palikti Panevėžį ir jau rado naują darbovietę.Oficialiai
Komplektacijos klaidas pripažinę "Šiauliai" žvalgosi tik į priekį
Komplektacijos klaidas pripažinę "Šiauliai" žvalgosi tik į priekį
Kol kai kurie „Betsafe–LKL“ klubai į FIBA pasaulio čempionato atrankos langą žiūri kaip į galimybę suteikti žaidėjams poilsio, „Šiauliai“ šiuo laikotarpiu
"Pieno žvaigždės" dar turės verstis be E.Omogbo
"Pieno žvaigždės" dar turės verstis be E.Omogbo
Pėdos traumą lapkričio viduryje patyręs Emmanuelis Omogbo į aikštę grįžti turėtų gruodžio viduryje.Vienas naudingiausių „Betsafe–LKL“ krepšininkų trumpam išvyko
M.Šernius: „Unikalu mokytis iš Š.Jasikevičiaus“
M.Šernius: „Unikalu mokytis iš Š.Jasikevičiaus“
Kauno „Žalgirio“ organizaciją papildė naujas treneris. Nuo šios savaitės „Žalgirio“ dublerių ekipai, rungtyniaujančiai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL),
"Neptūno" krepšininkai tavo suvirintojais
"Neptūno" krepšininkai tavo suvirintojais
Netgi žaidžiant profesionalų krepšinį laisvadienį galima praleisti kitaip nei įprasta.Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Simas Galdikas, Gytis Masiulis, Osvaldas Olisevičius,
"Nevėžį" palieka vilčių nepateisinęs legionierius
"Nevėžį" palieka vilčių nepateisinęs legionierius
Dvi pergales savo sąskaitoje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) turinti ir priešpaskutinėje vietoje žengianti Kėdainių "Nevėžio" komanda atsisako dar vieno legionieriaus paslaugų.Kėdainius
P.Jankūnas - apie savo garsųjį ūsų įvaizdį ir aktyvumą socialiniuose tinkluose
P.Jankūnas - apie savo garsųjį ūsų įvaizdį ir aktyvumą socialiniuose tinkluose
„Žalgiris TV“ tęsia šiame sezone pradėtą naują laidų rubriką pavadinimu #FollowMeZalgiris, kurios metu žalgiriečiai pasakoja apie savo įpročius socialiniuose tinkluose. Naujausiame
"Lietkabelyje" dirbęs A.Bružas skauto pareigas nuo šiol užims "Žalgiryje"
"Lietkabelyje" dirbęs A.Bružas skauto pareigas nuo šiol užims "Žalgiryje"
Panevėžio „Lietkabelio“ klube pustrečių metų treneriu-skautus dirbęs Algimantas Bružas keliasi į Kauno „Žalgirį“.26-erių A.Bružas šalies čempionų
"Lietkabelį" paliko F.Pilepičius
"Lietkabelį" paliko F.Pilepičius
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su 29 metų 194 cm ūgio Franu Pilepičiumi.F.Pilepičius „Lietkabelio“ gretas papildė praėjusią
Karjeros rungtynes LKL sužaidęs A.Hamiltonas - LKL savaitės MVP
Karjeros rungtynes LKL sužaidęs A.Hamiltonas - LKL savaitės MVP
Utenos „Juventus“ į pergalę Alytuje vedęs Alexanderis Hamiltonas tapo naudingiausiu „Betsafe–LKL“ savaitės krepšininku.Amerikietis išvykos rungtynėse
"Šiauliai" pirmosios pergalės proga dovanoja akciją sirgaliams
"Šiauliai" pirmosios pergalės proga dovanoja akciją sirgaliams
Nutraukę pralaimėjimų seriją ir pirmąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate iškovoję „Šiauliai“ dėkoja savo gerbėjams, nenusisukusiems nuo komandos sunkiausiu
LKL prognozė: stringantis "Neptūnas" kris Panevėžyje
LKL prognozė: stringantis "Neptūnas" kris Panevėžyje
Šeštadienį žiūrovų akys kryps į Panevėžį, kur centrinėje „Betsafe–LKL“ turo dvikovoje susikaus praėjusio sezono mažojo finalo dalyvės – „Lietkabelio“
V.Čeponio LKL reitingai: žemyn smukęs "Skycop" ir pakilęs "Juventus"
V.Čeponio LKL reitingai: žemyn smukęs "Skycop" ir pakilęs "Juventus"
Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ pakilo, o Alytaus „Dzūkija“ ir Prienų „Skycop“ smuktelėjo žemyn. „Betsafe-LKL“ čempionato
"Teisėjo švilpukas" aiškina 5 diskutuotinus epizodus
"Teisėjo švilpukas" aiškina 5 diskutuotinus epizodus
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
Gražiausių LKL savaitės epizodų penketuke - galingi dzūkų dėjimai
Gražiausių LKL savaitės epizodų penketuke - galingi dzūkų dėjimai
Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai retai užkariauja gražiausių „Betsafe–LKL“ čempionato savaitės epizodų penketuką.Bet kai tai padaro, tai dviguba jėga. Devintąją
"Juventus" žengė didelį žingsnį KMT ketvirtfinalio link (komentarai)
"Juventus" žengė didelį žingsnį KMT ketvirtfinalio link (komentarai)
Karaliaus Mindaugo taurės antrasis etapas startavo Utenos „Juventus“ komandos pergale. Žydrūno Urbono auklėtiniai po puikaus paskutinio ketvirčio svečiuose 77:56 (21:17, 14:14, 19:15,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime