Sabonis sulaukė NBA legendos palyginimo su tėčiu, Valančiūnas pasirodė prastai

Autorius: Krepšinis.lt.

Po itin apmaudaus pralaimėjimo Bostono krepšininkams atsitiesti sugebėjo Indianos „Pacers“ (18-14) ekipa, šiąnakt svečiuose rezultatu 105:95 (28:27, 25:24, 25:20, 27:24) pranokusi absoliučius NBA pirmenybių autsaiderius Atlantos „Hawks“ (7-24).

Atkakliai vykusiose rungtynėse svečiai iš Indianapolio pergalingą pranašumą susikrovė ketvirtame kėlinyje, iki kurio pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms komandas skyrė net 20 taškų. Likusią susitikimo dalį Atlantos ekipa sugebėjo užbaigti pelnydama dešimt taškų be atsako, tačiau vėlyvas šeimininkų spurtas nesukėlė jokio rimto pavojaus „Pacers“ pergalei, rašo Krepšinis.lt.

Lietuvos krepšininkams nesėkmingai susiklosčiusią naktį Domantas Sabonis sužaidė antras nerezultatyviausias rungtynes nuo atvykimo į Indianos klubą. Per 22 minutes aukštaūgis pelnė tik 4 taškus (2/5 met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei kartą blokavo varžovo metimą.

Ant parketo pasirodęs pirmo kėlinio pabaigoje Domas startavo užtikrintai – pataikė gražų ir sudėtingą puskablį kaire ranka bei išrašė galingą bloką varžovų gynėjui DeAndrei Bembry. Visgi sėkminga susitikimo pradžia netapo dar vieno solidaus lietuvio pasirodymo pamatu.

Visų rungtynių metu taip ir neįsibėgėjęs Sabonis šiąnakt nemetė nė vieno baudos metimo. Tokį „pasiekimą“ Domantas užfiksavo tik penktą kartą šiame sezone.

Indianos klubą į pergalę vedė sėkmingas starto penketo narių bei nuo suolo pakilusių gynėjų žaidimas. Įvairiapusiškai naudingai rungtyniavo prieš rungtynes skambią keršto po pralaimėjimo „Celtics“ klubui pergalę žadėjęs Lance'as Stephensonas, įnešęs į „Pacers“ žaidimą energijos bei sugebėjęs sukontroliuoti temperamentingą savo charakterį.

Rungtynes kuo greičiau pamiršti norės „Hawks“ ir Vokietijos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės įžaidėjas Dennisas Schroderis. Daugiausiai žaidybinio laiko Atlantos komandoje šiąnakt gavęs gynėjas prametė 11 iš 15 metimų iš žaidimo ir viso surinko tik 8 taškus.

Pasiekti emociškai svarbią pergalę Indianos ekipai nesutrukdė santykiu 37:43 pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių bei prastas taiklumas atakuojant iš trijų taškų zonos. Tik 7 iš 21 tolimo metimo pataikę svečiai šiuos rodiklius kompensavo patikimai saugodami kamuolį ir suklysdami tik 9 kartus.

Išvyka į Atlantą tapo tikra šventine dovana Indianapolio ekipai atstovaujančiam veteranui Damienui Wilkinsui. 37-erių metų puolėjas „Philips“ arenoje turėjo galimybę susitikti su „Hawks“ rungtynes komentuojančiu savo dėde Dominique'u Wilkinsu bei savo tėčiu – trylika metų NBA lygoje praleidusiu Atlantos legendos broliu Geraldu.

Vyresnieji Wilkinsai transliacijos metu dalinosi atsiminimais apie savo dvikovas NBA pirmenybėse bei Domanto tėvą Arvydą Sabonį. Jaunajam „Pacers“ aukštaūgiui valdant kamuolį tarp baudų ir tritaškio linijų Dominique'as teigė, jog Domo aikštės matymas ir kamuolio saugojimas korpusu jam itin ryškiai primena Arvydo žaidimą.

„Hawks“: Johnas Collinsas 18 (9 atk. kam.), Kentas Bazemore'as ir Marco Belinelli po 13, Ersanas Ilyasova (4/11 met.) ir Milesas Plumlee po 10 taškų.

„Pacers“: Victoras Oladipo 23, Mylesas Turneris 20 (3 blk.), Bojanas Bogdanovičius 19, Darrenas Collisonas ir Cory Josephas po 11, Lance'as Stephensonas 10 taškų (8 atk. kam., 6 rez. perd.).

Artimiausias rungtynes „Pacers“ žais Šventų Kūčių išvakarėse, kai namuose priims šiame sezone du kartus iš tiek pat galimų įveiktą Bruklino „Nets“ klubą.

Užtikrintą pergalę NBA pirmenybėse pasiekė Toronto „Raptors“ (21-8) ekipa, svečiuose 129:111 (22:26, 41:21, 36:32, 30:32) sutriuškinusi Šarlotės „Hornets“ (11-20) krepšininkus. Puikią sportinę formą šiuo metu demonstruojantis Kanados klubas laimėjo jau dešimtąsias iš pastarųjų vienuolikos rungtynių ir pakilo į antrąją Rytų konferencijos turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynes solidžiai pradėjo „Raptors“ starto penketo krepšininkai su Jonu Valančiūnu. Lietuviui sėkmingai stabdžius visus tris pirmuosius metus prametusį šeimininkų aukštaūgį Dwightą Howardą Toronto ekipa truktelėjo pirmyn, tačiau nesugebėjo išlaikyti anksti susikrauto pranašumo.

JV ant suolo sėdo Kanados klubui pirmaujant šešių taškų persvara, tačiau prieš fiziškai silpnesnį Jakobą Poeltlą likęs Howardas sėkmingu žaidimu padėjo „Hornets“ užbaigti kėlinį spurtu 12:2 ir persverti rezultatą savo naudai.

Intriga vis dar laikėsi pirmoje antro ketvirčio pusėje, kai fantastišką žaidimą demonstravo Šarlotės klubo atakuojantis gynėjas Jeremy Lambas. Nuo suolo pakilęs žaidėjas net devynias minutes buvo vieninteliu taškus kėlinyje pelniusiu „Hornets“ krepšininku ir per šią atkarpą sumetė 14 taškų, pataikydamas visus šešis iš žaidimo atliktus metimus.

Visgi į aikštę grįžus abiejų komandų startinių penketukų nariams „Raptors“ perėmė iniciatyvą į savo rankas. Per antrą kėlinį 41 tašką pelniusius svečius į priekį vedė po dėl kelio skausmų praleistų rungtynių su Sakramento „Kings“ į aikštę grįžęs Serge'as Ibaka.

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs puolėjas dar iki ilgosios pertraukos surinko 13 taškų ir sudrebino varžovų ginamąjį krepšį keliais efektingais dėjimais.

Itin gražų epizodą Ibaka sukūrė kartu su DeMaru DeRozanu, atlikusiu puikų perdavimą pro nugarą ir leidusiu afrikiečiui galingai užbaigti ataką dar vienu dėjimu iš viršaus. Rezultatyviausias visų laikų „Raptors“ klubo krepšininkas DeRozanas šiąnakt pasižymėjo ne tik pelnytais taškais, bet ir sėkmingu progų kūrimu, ir viso atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Efektyviu žaidimu puolime šįsyk neišsiskyręs Valančiūnas po ilgosios pertraukos dar kelis kartus naudingai sužaidė gynyboje, tačiau sužaidus tris minutes užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą ir sėdo ant atsarginių žaidėjų suolo.

Dar aukštesniu tempu taisykles pažeidinėti sugebėjo jaunasis austras Poeltlas, ketvirto kėlinio pradžioje 23 žaidybinio laiko minutes trukusį pasirodymą užbaigęs šeštąja asmenine pražanga.

Nepaisant ankstyvo aukštaūgio iškritimo iš žaidimo, vyriausiasis „Raptors“ treneris Dwane'as Casey nusprendė nebegrąžinti JV į aikštę. Tik trečdalį kėlinio antroje rungtynių pusėje žaidęs Valančiūnas per 16 minučių viso pelnė 4 taškus (2/6 met., 0/1 trit.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo vieną metimą ir keturis kartus prasižengė.

Ketveriose pastarosiose rungtynėse vidutiniškai po 17,3 taško rinkęs lietuvis šiąnakt pakartojo prasčiausią šio sezono rezultatyvumo rodiklį, o mažiau laiko aikštėje praleido tik trejose rungtynėse.

Itin aukštu taiklumu (16 iš 33) tritaškius šiąnakt metę „Raptors“ krepšininkai pasiekė ir dar vieną įspūdingą skaičių, atlikdami net 35 rezultatyvius perdavimus. Pastarąjį kartą tokį skaičių Toronto ekipa buvo užfiksavusi prieš beveik šešerius metus – 2011-ųjų metų gruodžio 26-ą dieną.

„Hornets“: Jeremy Lambas 32 (11/17 met., 8/10 baud.), Dwightas Howardas (9 atk. kam.) ir Kemba Walkeris po 15, Johnny O'Bryantas 10 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 28 (10/15 met., 8 rez. perd.), Serge'as Ibaka 24 (11/16 met., 2/3 trit.), O. G. Anunoby 20 (6/7 trit.), Pascalis Siakamas 12, Kyle'as Lowry 11 taškų (8 rez. perd.).

Pergalė leido Kanados klubui iš antrosios Rytų konferencijos vietos išstumti Klivlando „Cavaliers“ krepšininkus, tačiau tokį šuolį bent iš dalies lėmė ir itin lengva komandos tvarkarščio atkarpa. Per pastarąsias vienuolika rungtynių „Raptors“ tik kartą žaidė su šiuo metu tarp aštuonių bet kurios konferencijos geriausių komandų pakliūnančiais varžovais (Indianos „Pacers“).

Artimiausias rungtynes Toronto klubas jau šiąnakt žais su Filadelfijos „76ers“ ekipa.

NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Skandalas NBA: teisėjų klaida lėmė lietuvių klubams neparankią "Clippers" pergalę
Naktį iš ketvirtadiienio į penktadienį Filadelfijoje vykusiose NBA rungtynėse tarp vietos „76ers“ (39-34) ir Los Andželo „Clippers“ (45-27) krepšininkų baigėsi
Nesenstantis LeBronas surinko trigubą dublį, Greenas – vėl išvarytas
Penkta pergale iš eilės NBA čempionate džiaugėsi atkrintamųjų traukinį besivejantys Los Andželo „Lakers“ (41-32) vyrai. Jie svečiuose 136:124 (37:36, 32:25, 33:31 34:32) nugalėjo
Trinchieri gyrė geriausią versiją demonstruojančius dizaineriius bei užsiminė apie Šmito situaciją
Ketvirtadienį Eurolygos 32 ture Kauno „Žalgiris“ (13-18) namuose priims turnyro lentelės kaimynę Milano „Olimpia“ (14-17), kurią žalgiriečiai įveikė pirmame rate, rašo
"Žalgiris" – pagrindinis kandidatas prisivilioti Jokubaitį?
Kauno "Žalgiris" kitą sezoną gali susigrąžinti karjerą gimtojo miesto komandoje pradėjusį Roką Jokubaitį.Krepšinio apžvalgininkas Alessandro Luigi Magi skelbia, kad Lietuvos
Solidus Sabonio pasirodymas neišgelbėjo nuo pralaimėjimo "Mavs", Valančiūnas gavo kuklias minutes
NBA čempionate antradienį naktį Sakramento „Kings“ (42-30) namuose net 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) neprilygo Dalaso „Mavericks“ ekipai (43-29), rašo Krepšinis.lt.Domantas
Evansas – apie nustebinusią Trichieri mintį ir didžiausią pamoką "Žalgiryje"
Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas jau antrą sezoną Eurolygoje žiba vilkėdamas žaliai baltus marškinėlius.Amerikietis prieš dar vieną išbandymą Eurolygoje
NBA slenkstį minančio Buzelio pažadas Lietuvai: kai aš ateisiu, mes laimėsime viską
Pirmą profesionalo karjeros sezoną NBA plėtojimosi lygoje baigiantis Matas Buzelis jau po kelių mėnesių išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje, o jo galvoje – mintys ne tik apie
Kol "Olympiakos" neigia, graikai jau aptarinėja milžinišką Evanso atlyginimą Pirėjuje
Antradienį ryte Graikijos žiniasklaida paskelbė apie Pirėjo „Olympiakos“ ir Kauno „Žalgirio“ lyderio Keenano Evanso susitarimą. Nors klubas suskubo neigti pasirodžiusią
LKL Drausmės komisija nepatenkino Viliaus apeliacijos
Kovo 16 d. vykusiose Vilniaus „Ryto“ – Klaipėdos „Neptūno“ rungtynėse dirbę teisėjai ketvirto kėlinio pabaigoje suklydo, neužfiksuodami „Ryto“ komandos
Net penkios išeivijos lietuvės yra ant merginų rinktinės slenksčio
Savaitės trukmės treniruočių stovyklai į Lietuvą atvykusios penkios išeivijos lietuvaitės padarė gerą įspūdį Lietuvos rinktinės treneriams ir turi realių šansų kovoti dėl
"Wolves" laukia medikų uždegtos žalios šviesos Žagaro sugrįžimui
Reabilitaciją po sunkios traumos tęsiantis Vilniaus „Wolves“ legionierius iš Latvijos Artūras Žagaras nekantrauja prisijungti prie komandos treniruočių. Vis tik, kovo mėnesio
Daugybės sveikinimų sulaukęs Sabonis atviras: nuostabu, bet džiaugiuosi, kad tai baigėsi
NBA rekordą pagerinęs Domantas Sabonis sulaukė daugybės sveikinimų ir pagyrų, bet pats sako besidžiaugiantis, kad pagaliau ši tema bus baigta, rašo Krepšinis.lt.Praėjusią
Istorinis pasiekimas: Sabonis pagerino NBA rekordą ir įsirašė į išskirtinę kompaniją
Domantas Sabonis pagerino visų laikų NBA rekordą, o Sakramento „Kings“ (42-29) nutraukė prakeiksmą ir iškovojo ilgai lauktą pergalę, rašo Krepšinis.lt.Lietuvio ekipa
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Evansas jau turi susitarimą su OLY, klubas tai neigia
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas pasiekė susitarimą su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa kitam sezonui, rašo Krepšinis.lt.Ši
Buzelis itin netaikliai šaudė iš toli, bet vis tiek buvo tarp rezultatyviausių
Pro šalį iš toli šaudęs, tačiau rezultatyviai žaidęs Matas Buzelis NBA G lygos mače nepadėjo savo atstovaujamai komandai pasidžiaugti reta pergale."G League Ignite"
"Mavericks" toliau nepaleidžia Sabonio ir "Kings", bet kitoje aikštėje – palankus rezultatas
Luka Dončičius surinko trigubą dublį, o slovėno Dalaso „Mavericks“ (42-29) toliau kaunasi dėl tiesioginės vietos NBA atkrintamosiose varžybose, rašo Krepšinis.lt.Dalaso
"Celtics" krito iššvaistę 30 taškų persvarą, "Knicks" gynėjas pagerino tritaškių rekordą
Atlantos „Hawks“ (32-39) panaikino 30 taškų deficitą ir patiesė geriausią NBA reguliaraus sezono komandą, o Niujorko „Knicks“ (43-28) gynėjas pasiekė klubo tritaškių
Tobulą kovo mėnesį "Neptūnas" užbaigė nutrauktu Utenos prakeiksmu
Klaipėdos „Neptūnas“ (10-12) tobulai užbaigė kovo mėnesį „Betsafe-LKL“ čempionate.Georgios Vovoro auklėtiniai išvykoje 96:83 (22:16, 29:21, 18:30, 27:16)
Kurtinaitis ir Čeponis: apie "Žalgirio" viltį, "Ryto" sudorotus "Vilkus" ir Eurolygos lietuvius
„Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ treneris Rimas Kurtinaitis ir komentatorius Vaidas Čeponis dalinasi mintimis apie naujausias aktualijas bei aptariamas temas.Šį
"Betsafe Mic'd Up": Vovoro emocijos ir pergalė prieš "Rytą"
Praėjusį savaitgalį Vilniaus „Rytas“ po dramatiškos kovos namie 83:84 krito prieš Klaipėdos „Neptūną“.„Neptūnui“ tai buvo trečioji pergalė paeiliui,
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Fanams nusilenkęs Žibėnas pagarsino svarbiausią sezono tikslą ir iškėlė retorinį klausimą
LKL vicečempionai Vilniaus „Ryto“ (17-4) krepšininkai atsikvošėjo po dviejų nesėkmių iš eilės prieš Kauno „Žalgirį“ ir Klaipėdos „Neptūną“
Pakeliui į pergalę Valančiūnas žaidė efektyviai, o Williamsonas – nesustabdomai
Dar vieną pergalę į savo sąskaitą įsirašė penktoje NBA Vakarų konferencijos vietoje skriejantys Naujojo Orleano „Pelicans“ (44-27) krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Luizianos
"Lietkabelis" pranoko Šeškaus karius
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susidūrė dvi savo pozicijas pagerinti nusiteikusios ekipos. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (13-8) namie 90:80 (15:14, 22:21,
Karštame Viniaus derbyje – "Ryto" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko trečiasis sostinės derbis. Jame sudėtingą pergalę pasiekė Vilniaus „Rytas“ (17-4), kuris 99:83 (27:19, 23:25, 19:25,
Paskutiniame kėlinyje atitrūkęs "Žalgiris" iš Šiaulių išsivežė triuškinančią pergalę
Kauno „Žalgiris“ (20-2) turėjo pavargti, tačiau Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) trečiąkart nugalėjo „Šiaulių“ (5-17) ekipą.Andrea Trinchieri
"Žalgiris" Dubajuje jau iškovojo vieną trofėjų – dėjimų konkurse triumfavo prancūzas
Prieš Dubajuje vykstančio Eurolygos jaunimo (U 18) turnyro finalą, kuriame Kauno "Žalgiris" susitinka su Ulmo "Ratiopharm", kauniečiau jau spėjo iškovoti trofėjų.Talentų