Naujienos kraunasi...

Sireika pasitikintis "Šiaulių" valdybos pirmininkas pasamprotavo apier prastą sezono pradžią

Sireika pasitikintis "Šiaulių" valdybos pirmininkas pasamprotavo apier prastą sezono pradžią
"Šiaulių" nuotr.
Pirmąja pergale tiek „Betsafe-LKL“ čempionate, tiek Citadele KMT varžybose savo gerbėjų dar nenudžiuginusios „Šiaulių“ vyrų komandos situacija nedžiugina. Šiauliečiai pralaimėjo septynis mačus šalies pirmenybėse, taip pat nesugebėjo palaužti Klaipėdos „Neptūno“ dublerių taurės turnyro starte.

Įvardinti prasto vyrų komandos sezono starto priežastis, padarytas išvadas ir vykdomus sprendimus, kurie, tikimasi, pakeis situaciją ir komandos žaidime, ir užimamoje vietoje turnyro lentelėje ėmėsi klubo valdybos pirmininkas Artūras Nacickas, atsakęs į užduotus klausimus. 

Kaip vertinate vyrų komandos sezono pradžią?

Vertinimas vienareikšmis – niekas klube tokios sezono pradžios nesitikėjo. Į būsimą čempionatą žiūrėjome tikrai optimistiškai, nes komandos komplektaciją baigėme anksti, todėl buvo galima nuosekliai ruoštis. Tokia situacija, kai niekaip nepavyksta iškovoti pirmosiose pergalės, netenkina nei klubo vadovų, nei rėmėjų, nei, žinoma, visų krepšinį mėgstančių šiauliečių. 

Kokios yra nesėkmių priežastys?

Sunku įvardinti, kas yra didžiausia priežastis. Visas kelias į pergales susideda iš daug įvairių detalių. Visų pirma, mūsų sudėtis pasikeitė iš pagrindų, joje liko tik keli pernai komandai atstovavę žaidėjai. Neturime didelio biudžeto, todėl sudėtį formavome kviesdami jaunus ir nedaug aukšto lygio krepšinio patirties turinčius žaidėjus. Naujai suburtai komandai visada reikia laiko. Paprastai trenerio Antano Sireikos komandos savo tikrą krepšinį pradeda žaisti po 3-4 mėnesių.

Tuo pačiu, rungtynių metu ir sėkmė nebuvo mūsų pusėje. Atsiminkime, kaip pralaimėjome „Pieno žvaigždėms“. Po šių rungtynių komanda nespėjo atsigauti psichologiškai ir tiesiog sulūžo rungtynėse su Alytaus „Dzūkija“. Reabilituotis tiek žaidėjai, tiek treneris žadėjo rungtynėse su Prienų „CBet“, tačiau pirmomis sekundėmis traumą gavo ir visam sezonui iškrito vidurio puolėjas Ryanas Andersonas, aplink kurį buvo statomas žaidimas. Nors tas rungtynes užsivedusi komanda sužaidė neblogai, tačiau vėliau legionieriaus netektis buvo labai skaudi, ką matome tolesnėse komandos rungtynėse, kurios pralaimėtos dideliais skirtumais.

Ilgėjant pralaimėjimų serijai, atsirado papildomas psichologinis spaudimas treneriams ir žaidėjams, nes atsiranda papildoma baimė pralaimėti būsimas rungtynes. Nepadeda ir atsiradęs spaudimas iš žiniasklaidos. Tačiau toks yra gyvenimas sporte. Dabar sunkiai lipame aukštyn į kalną, bet tikime, kad iškovojus tą ilgai laukiamą pirmą pergalę, situacija pasikeis. Viską užglaisto tik pergalės.

Kokie numatyti sprendimai priežastims pašalinti?

Sprendimai jau vyksta, daromi pokyčiai sudėtyje, po kurių komandą jau papildė labai patyrę aukšto lygio krepšininkai. Taip pat šiuo metu aktyviai ieškome vidurio puolėjo, tačiau susidūrėme su situacija, kad šiuo metu surasti tinkamą žaidėją mums tinkamame atlyginimų rėžyje yra tikrai sudėtinga. Tačiau darbas vyksta.

Taip pat asmeniškai kalbėjome su visais žaidėjais ir treneriais. Aptarėme jų savijautą, teiravomės apie nusiskundimus, ką būtų galima keisti, ką galėtų pagerinti klubas. Iš pokalbių supratome, kad šiuo metu komanda yra didelėje psichologinėje duobėje. Mums svarbu buvo išgirsti ir tai, kad atmosfera rūbinėje yra gera, o įtampai nuimti labiausiai trūksta vieno svarbaus dalyko – pergalės.

Kalbant apie komplektaciją, viešoje erdvėje yra nuolat eskaluojamas klubo biudžetas esą jis neatsilieka ar net lenkia lentelės viduryje esančius klubus, todėl stebimasi, kad į komandą nesugebama pakviesti pajėgesnių žaidėjų. Ar tokiose kalbose yra tiesos?

Negaliu spekuliuoti skaičiais ir kalbėti apie kitų klubų biudžetus, nes neturiu duomenų, o užsiimti gandais palikime žiniasklaidai. Galiu atsakyti už informaciją apie mūsų klubą. Šiemet mūsų biudžetas yra apie 730 tūkst. eurų. Tačiau nemaža dalis žmonių galvoja, kad tai yra suma, kurią klubas išleidžia žaidėjų atlyginimams.

Iškart atkreipiu dėmesį, kad tai yra viso klubo biudžetas, o ne vyrų komandos. Iš jo kone 70 tūkst. eurų suma yra skiriama moterų komandai. Žaidimas ir treniruotės arenoje kainuoja 45 tūkst. eurų, kai kone visi klubai, su kuriais esame lyginami, tokių išlaidų neturi. 

Apie 110 tūkst. skiriama administracinėms išlaidoms – butų nuomai, agentų mokesčiams, medicinos paslaugoms, rungtynių organizavimui, aprangoms, transportui ir kt. Administracijos ir aptarnaujančio personalo algoms numatyta apie 60 tūkst. eurų. 

Tuo tarpu visus dominantis atlyginimų žaidėjams, tarp kurių yra ir jau nebežaisiantis Andersonas, dydis – apie 360 tūkst. eurų, iš kurių 86 tūkst. eurų sumokama mokesčių valstybei. Treneriams skirta 80 tūkst. eurų suma, iš kurių – 23 tūkst eurų mokesčių.

Biudžetas galėtų būti ir dar šiek tiek didesnis, bet dėl koronaviruso, netekome dalies rėmėjų, kiti sumažino paramos sumas, taip pat negausim jokių pajamų iš bilietų, kurios amortizuotų kai kurias išlaidas. Visos šios prarastos pajamos galėtų būtų skiriamos žaidėjų įsigijimui, nes administracinės išlaidos ir atlyginimai personalui yra fiksuoti.

Kalbant apie sudėtį, viešoje erdvėje yra formuojama nuomonė, kad nevykdome kviečiamų į komandą legionierių skautinimo. Bandoma teigti, kad esame visiškai priklausomi nuo agentų, kurie „įkiša“ kitiems klubams nereikalingus krepšininkus. Tačiau niekas nepaklausia mūsų trenerių ar sporto direktoriaus, kiek jie įdeda laiko peržiūrėti informaciją apie dominančius žaidėjus, jų žaidžiamas rungtynes. 

Ir po to „neskautinantis“ klubas į komandą pakviečia spalio mėn. geriausią „Betsafe-LKL“ legionierių islandą Elvarą Fridrikssoną, kuris kviečiamas atstovauti savo šaliai per būsimą rinktinių langą ar į Belgijos rinktinę kviečiamą Andy Van Vlietą.

Sporto pasaulyje neretas atvejis, kai, komandai neiškovojant pergalių, lekia vyr. trenerio galva. Ar nebuvo svarstyta ieškoti naujo stratego?

Žinoma, kad toks sprendimas yra lengviausias. Bet ar tai yra išeitis šiam momentui ir po jo pasipiltų pergalės? Kaip jau sakiau, komanda yra nauja, be to, ją papildė keli patyrę žaidėjai. Todėl turime treneriui suteikti laiko.

Šią savaitę įvyko klubo dalininkų susitikimas, kuriame buvo aptarta situacija klube, pristatyti atlikti sudėties pokyčiai. Dalininkai supranta, kad šiuo metu komandai labiausiai reikia laiko. Tačiau jo nėra daug, todėl buvo nuspręsta išreikšti pasitikėjimą komandos vyr. treneriui Sireikai ir susilaikyti nuo bet kokių vertinimų iki antro rato vidurio. Po gruodžio mėn. rungtynių su „Dzūkija“ dalininkai vėl susirinks įvertinti dabar atliktų pokyčių rezultatus ir, jei reikės, tada bus priimami nauji sprendimai.

Taip pat visuomenėje reikalaujama ir sporto direktoriaus Mindaugo Žukausko galvų. Ar yra kokie nors sprendimai ar komentarai?

Mindaugas mums ne sykį sakė, kad nėra įsikabinęs į savo kėdę ir, jei tai padėtų komandai laimėti, yra pasiruošęs bet kada ją palikti. Tačiau sporto direktoriaus darbas yra vertinamas sezono pabaigoje. Po jo, jei reikės, ir bus priimami vienokie ar kitokie sprendimai.

Koks yra Šiaulių miesto savivaldybės, vieno didžiausių klubo rėmėjų, susiklosčiusios situacijos vertinimas, matant, kad į diskusijas socialiniuose tinkluose įsitraukia ir Šiaulių miesto meras?

Džiaugiamės, kad mūsų miesto meras Artūras Visockas nėra abejingas tam, kas vyksta miesto krepšinyje. Jis yra vienas didžiausių mūsų komandos gerbėjų, jį nuolat matome arenoje. Jei žaidžiame išvykoje, gauname sveikinimo žinutes po laimėtų rungtynių ir linkėjimų laimėti po pralaimėjimų, todėl nėra keista, kad jam nuoširdžiai rūpi situacija klube, nes jis visų pirma yra tikras krepšinio, tikras sporto sirgalius, o tik po to miesto meras.

Ne tik mero, bet ir savivaldybės administracijos dėmesys klubo veiklai yra nuolatinis, nes savivaldybė yra vienas iš klubo dalininkų. Ne tik savivaldybė, bet ir kiti dalininkai nėra patenkinti šio sezono pradžia. Tačiau, kaip jau sakiau, situaciją jie supranta. 

Dalininkų susirinkime administracijos direktorius Antanas Bartulis patikino, kad krepšinį savivaldybė ir toliau mato kaip vieną iš miestą garsinančių elementų, todėl, pasak jo, dabartinė situacija verčia klubą operatyviai identifikuoti kilusias problemas ir rasti jų sprendimus.

Dabartiniai sprendimai buvo pristatyti, turime šiek tiek palaukti ir pamatyti, ar jie yra teisingi. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Itin rezultatyviame mače - "Juventus" pergalė Prienuose
Itin rezultatyviame mače - "Juventus" pergalė Prienuose
Žydrūno Urbono vadovaujama „Juventus“ (9/5) komanda iškovojo devintąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ sezone.Rungtynėse Prienuose, svečiai iš Utenos, įveikė
Beveik 100 taškų surinkęs "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Beveik 100 taškų surinkęs "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Panevėžio „Lietkabelis“ (11/4) trečiadienį iškovojo lengvą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Aukštaijos ekipa namuose 98:69 (29:14, 21:17, 23:23, 25:15) sutriuškino
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubui Naujieji metai netruko apkarsti. Praėjusią savaitę sostinės ekipa baigė kelionę ne tik FIBA čempionų lygoje, bet ir Karaliaus Mindaugo taurės
Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimą
Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimą
Taurių turnyrai – vieta sensacijoms. Turbūt kiekvienas krepšininkas bent kartą yra pasakęs, kad pilnas sezonas ir taurės turnyras – dvi atskiros istorijos, kurias kaskart reikia
Iš NCAA grįžęs "Žalgirio" gynėjas skolinamas Prienų klubui
Iš NCAA grįžęs "Žalgirio" gynėjas skolinamas Prienų klubui
Prienų „CBet“ komanda sulaukė dar vieno pastiprinimo – prie ekipos jungiasi 21 metų 193 cm ūgio gynėjas Ignas Sargiūnas.Po dvejų metų pertraukos į Lietuvą sugrįžusį žaidėją
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Vilniaus „Ryto“ klubas išgyvena nemažas permainas. Aukšta nata sezoną pradėjusi sostinės komanda atsisveikino su Donaldu Kairiu, o pajėgūs legionieriai surado arba vis dar
Perspektyvusis D.Vilys ilgam susiejo ateitį su "Nevėžiu"
Perspektyvusis D.Vilys ilgam susiejo ateitį su "Nevėžiu"
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ klubas ilgam susiejo ateitį su puikiai šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje debiutavusiu 21-erių Domantu Viliu, su kuriuo pasirašyta trejų
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vilniaus "Ryto" sirgaliai gali lengviau atsikvėpti: vieno lyderių Andrew Goudelocko trauma nėra sunki.Sostinės klubas pranešė, kad snaiperiui diagnozuotas kairės čiurnos raiščių
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
Vilniaus "Rytui" atleidus vyriausiąjį trenerį Donaldą Kairį, atsilaisvino ir sostinės klubo sporto direktoriaus kėdė.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas šias
Triuškinantis debiutanto dėjimas - gražiausias LKL savaitės momentas
Triuškinantis debiutanto dėjimas - gražiausias LKL savaitės momentas
„Betsafe-LKL“ čempionate pasibaigus savaitės dvikovoms, LKL.lt kviečia jus pasimėgauti gražiausiais pastaruosiuose pirmenybių mačuose sukurtais momentais.Rinkinį atidaro Klaipėdos
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų „CBet“ ekipa stiprina savo pajėgas po krepšiu – prie komandos gretų jungiasi 29 metų 201 cm ūgio amerikietis Demetriusas Treadwellas.2018-2019 metų sezone aukštaūgis
"Šiauliams" iki antro stebuklo trūko nedaug - į KMT finalo ketvertą keliauja "Neptūnas"
"Šiauliams" iki antro stebuklo trūko nedaug - į KMT finalo ketvertą keliauja "Neptūnas"
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverte aiški jau trečioji komanda. Tarp keturių stipriausių turnyro komandų prasibrovė tikrą dramą išgyvenę Klaipėdos
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės klubas skiriasi su vyriausiuoju treneriu Donaldu Kairiu, kuriam tai buvo paskutinės rungtynės
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
Sausio 15 d. FIBA paskelbė taikanti sankcijas Panevėžio krepšinio klubui. Pagal jas ekipai yra draudžiama registruoti naujus žaidėjus. „Lietkabelis“ su tokiu sprendimu nesutinka
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
Sėkmingai šį sezoną Eurolygoje kovojantis Kauno „Žalgiris“ susigriebė, kad laukia itin sunki sezono pabaiga. Grafike ne tik dar 14 reguliariojo sezono rungtynių ir galima kova
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose susitiko vietos „Nevėžis-Optibet“ (5/9) ir Alytaus „Dzūkija“ (4/8).Po atkaklios kovos šiame mače
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Pakovoti teko iki paskutinių sekundžių, bet galiausiai Klaipėdos „Neptūnas“ (5/10) laimėjo dramą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kur svečiuose 77:73 (19:19, 22:23, 10:13, 26:18)
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
LKL TV savo žiūrovams pristato dar vieną „Dainų testo“ dvikovą, į kurią stojo Kauno „Žalgirio“ veteranai – Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis.Daugiau nei dešimtmetį
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
„Betsafe-LKL“ trečiadienio rungtynėse „Šiaulių“ (4/9) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Nuo pirmųjų minučių aktyviai rungtynes pradėję Antano Sireikos
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
„Betsafe-LKL“ čempionate trečiadienio vakarą įvyko vienų iš turnyrinės lentelės lyderių akistata, kurioje stipresni pasirodė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) krepšininkai.Namuose
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) surems ginklus su Utenos „Juventus“ ekipa.Šiuo metu antroje pozicijoje
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
Naujausiame LKL TV reportaže – ir vėl lingvistinis iššūkis. Po to, kai kalbėti prancūziškai savo komandos draugus mokė Joffrey Lauvergne‘as, latvių kalbos pamoka
"Juventus" veterano tritaškis viena ranka - gražiausias LKL savaitės epizodas
"Juventus" veterano tritaškis viena ranka - gražiausias LKL savaitės epizodas
Praėjusią savaitę „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko penkerios rungtynės, o net du kartus tarpusavyje susigrūmė Prienų „CBet“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos.
"Betsafe-LKL" pratęsė bendradarbiavimą su tituliniu rėmėju
"Betsafe-LKL" pratęsė bendradarbiavimą su tituliniu rėmėju
Prasidėjus naujiems metams Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) džiaugiasi galėdama pranešti apie pratęstą bendradarbiavimą su tituliniu lygos rėmėju – lažybų
Taškų lenktynėse "Šiauliai" antrą kartą įveikė "Neptūną"
Taškų lenktynėse "Šiauliai" antrą kartą įveikė "Neptūną"
Antano Sireikos vadovaujama „Šiaulių“ (3/9) komanda iškovojo trečiąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ sezone. Taškų lenktynėse Klaipėdoje šiauliečiai
Skučo ir Kariniausko vedamas "Juventus" išsivežė pergalę iš Alytaus
Skučo ir Kariniausko vedamas "Juventus" išsivežė pergalę iš Alytaus
„Betsafe-LKL“ sekmadienio rungtynėse Utenos „Juventus“ (8/4) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Be kapitono Mariaus Runkausko rungtyniavę Žydrūno Urbono auklėtiniai

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime