Naujienos kraunasi...

Skučas apie "Pieno žvaigždžių" situaciją: laukia kažko – stebuklo turbūt

Skučas apie "Pieno žvaigždžių" situaciją: laukia kažko – stebuklo turbūt
LKL nuotr.
2 pergalės ir 9 nesėkmės – taip atrodo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipos startas šio sezono „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Šiuo metu komanda yra priešpaskutinėje turnyro lentelės vietoje ir lenkia tik Prienų „Labas GAS“ klubą, kuris per 10 susitikimų dar nelaimėjo nieko.

„Dabar visi tik gūžčioja pečiais, laukia kažko – stebuklų turbūt. Aš jau nebelaukiu“, – atsidusta apie reikiamą „Pieno žvaigždžių“ papildymą kalbėjęs Žygimantas Skučas.

Komanda remiasi kuklia rotacija, o ant parketo išbėgus 8–9 žaidėjams tai jau atrodo kaip neblogas pasiekimas. Tačiau lyderiams tenka žaisti po daugiau nei 30 minučių, nuovargis daro savo, o dar prisideda ir nerimas – kas jei toks krūvis lems traumas?

„Gerai, jei būsime sveiki, žaisime ir susižaisime, taip kartais būna, bet dažnai būna ir taip, kad vienam trauma, kitas suserga – tokia amžina karuselė. Jei iš rikiuotės iškristų Beručka ar Jarumbauskas, išvis būtų labai sunku“, – LKL.lt svetainei teigė Ž.Skučas.

Jam pačiam pastarąjį mėnesį taip pat tenka milžiniški krūviai, o sezono vidurkiai siekia 30 minučių, 11,8 taško, 4,6 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo, 3,2 klaidos ir 10,4 naudingumo balo. Ž.Skučas patenka į dešimtuką daugiausiai minučių žaidžiančių „Betsafe-LKL“ žaidėjų.

LKL.lt – interviu su Pasvalio ekipos kapitonu apie sunkius išgyvenimus, pralaimėjimus ir viltį.

– Rinktinių „langai“ turi savų pliusų ir savų minusų – kaip jį išnaudojote jūs su Pasvalio ekipa?

– Buvome išsinuomavę pirtį ir kartu komandiškai pabuvome (Juokiasi). O jei kalbėtume apie darbą, sportavome stipriau, bet žaidėjų nėra, jie vis išvyksta, o niekas naujas neatvyksta, yra tų spragų, sunku treniruotis, 5 prieš 5 to daryti negalime. Nesiskundžiame, treniruojamės pagal galimybes.

– Kokiomis nuotaikomis pradedate antrąjį „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono ratą?

– Kadangi pirmąjį uždarėme pergale prieš kėdainiškius, turėjome kelias dienas atostogų, nuotaika buvo gera. Aišku, situacija yra sunki, turime dvi pergales, o liko tik 19 rungtynių. Darome daug klaidų, esame atsakingi kiekvienas už save, nežaidžiame taip, kaip galėtume, išskyrus jauniausius. Jei turėtume pilną sudėtį ar didelį biudžetą, tada gal būtų kažkoks spaudimas treneriams ir mums iš valdžios, o dabar visi tik gūžčioja pečiais, laukia kažko – stebuklų turbūt. Aš jau nebelaukiu. Jau žiūriu, kaip su likusia komanda kovosime ir kokia bus mūsų situacija.

– Kaip emociškai tvarkotės su tokia pralaimėjimų gausa – jų turite devynis? Ar net prie jų galima priprasti, ar nuotaika genda vis labiau?

– Kažkiek prisitaikėme prie situacijos. Toks yra mūsų darbas – užmiršti pralaimėjimus, užmiršti sunkias situacijas ir dirbti toliau. Pralaimėjome ir lemiamas „Citadele KMT“ rungtynes prieš „Dzūkiją“, po tokių momentų kažkiek pasijaučia nepasitikėjimas, pradedi žiūrėti į kitus, netikėti savimi. Sunku, jei iš tiesų. Kažkiek liūdna, bet yra tokia situacija. Iš kiekvienos situacijos galima pasiimti kažko naudingo, tad dirbame.

– Kas šiuo metu „Pieno žvaigždėms“ koją kiša labiausiai?

– Vieni komandos draugai sako: „Prieš Klaipėdą, prieš Jonavą pralaimėjome gale, gal būtume pasiėmę ketvirtame kėlinyje pergalę“. Bet yra žmonių, kurie žaidžia 30 minučių ir daugiau, ir jie pavargsta. Iš patirties žinau – pavargus sprendimai yra visai kitokie, kartais ne tik nepasitikėjimas atsiranda, bet ir jėgų trūksta, nieko su tuo nepadarysi. Žmonės iš šono sako: „Neblogai žaidžiate, kodėl taip neina?“ Bet iš tikrųjų ketvirtas kėlinys dažniausiai būna laidotuvės. Jei yra pilna sudėtis – devyni žaidėjai – tada dar normaliai, bet jei iškrenta koks vienas ar kitas, lieka tik vainikai.

– Pačiam irgi teko rungtyniauti po daugiau nei 30 minučių: 42 prieš alytiškius, 32 ir 35 – prieš uteniškius, 36 prieš kėdainiškius. Kiek gyvybės liko po tokių krūvių?

– Aš pats turėjau sveikatos problemyčių, ne kartą sirgau, nes prasidėjo naujas etapas, kai sūnus eina į darželį, parneša ligų, tada susergi ir pats. Teko susipažinti su šia nauja istorija, negalvojau, kad taip bus. Buvo ir tokių dalykų, kad kelias savaites nežaidi, o po to per savaitę turi kelias rungtynes, tai sunku. Esu toks žaidėjas, kur nors bandau pasitaupyti, man ne visada tai pavyksta. Išvargsti, tada priimi blogus sprendimus, viskas griūva, pasitikėjimas savimi irgi. Tada dirbi su savimi ir bandai pasiimti viską, kas geriausia gali būti.

– Ar „Pieno žvaigždėms“ yra didžiulis praradimas, kad nepavyko peržengti pirmojo „Citadele KMT“ etapo barjero? Jį baigėte su vos viena pergale.

– Jei nepatekome, reiškias jie buvo geresni. Alytiškiai dukart iš eilės laimėjo prieš mus per trumpą laikotarpį. Mes jau įpratome su tuo susitaikyti – susitaikėme ir su šiuo dalyku.

– Turite nemažą patirtį „Betsafe-LKL“. Ar galima teigti, kad šis sezonas jums asmeniškai yra vienas sunkiausių, su kuriais susidūrėte?

– Šiemet apskritai trūksta žaidėjų. Ir Jonavai, ir Utenai – daug kam. Taip ir tąsomės visi, tada nukenčia ir kokybė, atsiranda faktorius, kam labiau pasiseks ir kas geriau susižais. Bet gal geriau, kad man dabar sunku, nes 25-erių būtų buvę sunkiau, dabar jau žiūriu į viską kitaip.

Su savo agentu irgi pašneku, sakau: „Kodėl tu nieko neatveži pas mus?“ Jis atsako, kad nėra ką vežti. Kosminio atlyginimo pasiūlyti čia negali, tada žaidėjai klausia užsieniečių atsiliepimų, pažiūri miesto dydį – Pasvalyje turėtų būti kažkoks pliusas, kad jie rinktųsi vykti čia, o ne kitur, kur mokėtų tiek pat. Sunku tokį žaidėją rasti. Kažkaip laukiau, laukiau tuos 4 mėnesius nuo vasaros, bet jau susitaikiau, kad turbūt nesulauksiu.

– Kaip treneris Mantas Šernius dar bando jus įkvėpti bent kažkokio pozityvo?

– Kiek esu buvęs pas skirtingus trenerius, Mantas turbūt yra ramiausias, koks gali būti tokioje situacijoje. Jis tikrai nenusispjauna, taiso mūsų tas pačias klaidas, treniruotėse dirbame, bet desperacijos ar panikos jame nėra. Yra žmonės, kurie gali dirbti šioje profesijoje, man tokioje situacijoje jau būtų tikrai panika (Juokiasi).

– Kas Pasvalio ekipos rūbinėje yra garsiausias šiuo sudėtingu periodu?

– Šnekame visi. Aš bandau kažką pasakyti, nes treneris sako, jog esu kapitonas – turiu tai daryti, o aš prie šių rogių dar nesu pratęs. Bandau kažką pamokyti, bet ne visada pats gerai žaidžiu ir nejaučiu pasitikėjimo, jog galiu kažkam kitam kažką patarti. Visi pasisakome, neturime užsisklendusių žmonių, nesame susipykę. Šiaip gerai girdisi Arno Beručkos balsas, bet jis turbūt ir per laidotuves garsiai kalbėtų, liežuvį turi, kartais palinksmina (Juokiasi).

– Liko dar du „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono ratai. Jei jūsų pesimizmas pasiteisintų ir naujokų neturėtumėte, kas būtų geras pasiekimas „Pieno žvaigždėms“?

– Teoriškai turbūt gerai būtų patekti į atkrintamąsias, nes esame dešimti. Gerai, jei būsime sveiki, žaisime ir susižaisime, taip kartais būna, bet dažnai būna ir taip, kad vienam trauma, kitas suserga – tokia amžina karuselė. Jei iškristų Beručka ar Jarumbauskas, išvis būtų labai sunku, jie dar iš tos jaunystės varo, jiems nieko neskauda, jie greičiau atsigauna. Šneku čia kaip koks senis (Juokiasi). Nors buvo planuota, kad jie bus atsarginiai, jie tapo pagrindiniais mūsų žaidėjais. Jei kažkas iškristų, būtų šakės.

Todėl dabar nelabai žiūrime tolyn, tik į artėjančias rungtynes ir tiek, ne mano reikalas kelti tikslus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Normantas – apie "Ryto" veidą,  artėjantį mūšį su "Žalgiriu" ir debiutą rinktinėje
Normantas – apie "Ryto" veidą, artėjantį mūšį su "Žalgiriu" ir debiutą rinktinėje
Trylika pergalių iš eilės, kova dėl vietos pačioje turnyro lentelės viršūnėje ir vos vienas pralaimėjimas iki šiol. Toks yra dabartinio Vilniaus „Ryto“ paveikslas
Auklėtinių dušą gavęs Sireika taikosi į titulą: kitokių minčių ir būti negali (pasveikino Kuzia)
Auklėtinių dušą gavęs Sireika taikosi į titulą: kitokių minčių ir būti negali (pasveikino Kuzia)
Pirmą kartą istorijoje į „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą prasibrovęs „Šiaulių-7bet“ klubas ruošiasi patriukšmauti ir ten. Antanas
Zdovcą nustebinęs Šeškus prasitarė, kad LKL klubai "Žalgirio" nebebijo: įkąsti patyliukais tikisi daugelis
Zdovcą nustebinęs Šeškus prasitarė, kad LKL klubai "Žalgirio" nebebijo: įkąsti patyliukais tikisi daugelis
Kauno „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje krito į duobę ir iššvaistė dviženklę persvarą, tačiau spurtu 20:2 galiausiai parbloškė Jonavos „CBet“ ir priartėjo
"Žalgiris" nesustabdė monstriškai žaidusio belgo, tačiau laimėjo pirmąjį ketvirfinalio mūšį
"Žalgiris" nesustabdė monstriškai žaidusio belgo, tačiau laimėjo pirmąjį ketvirfinalio mūšį
Kauno „Žalgiris“ iššvaistė dviženklį pranašumą, tačiau lemiamu metu susigriebė ir „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje startavo pergale.Jure
Utenoje laimėję šiauliečiai pirmąkart istorijoje žengė į KMT finalo ketvertą
Utenoje laimėję šiauliečiai pirmąkart istorijoje žengė į KMT finalo ketvertą
„Šiaulių-7bet“ komanda užtikrintai pradėjo rungtynes ir užtikrintai sužaidė jų pabaigą, tad tai atvėrė Antano Sireikos auklėtiniams duris į Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele
Adomaičio auklėtinių barjerą dramatiškai peržengęs "Lietkabelis" – KMT finalo ketverte
Adomaičio auklėtinių barjerą dramatiškai peržengęs "Lietkabelis" – KMT finalo ketverte
Šeštadienio vakarą Panevėžio „Lietkabelis“ tapo antrąja ekipa, patekusia į Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketvertą.Antrajame ketvirtfinalio
Užtikrintai laimėjęs "Rytas" – pirmasis KMT pusfinalio dalyvis
Užtikrintai laimėjęs "Rytas" – pirmasis KMT pusfinalio dalyvis
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje („Citadele KMT“) paaiškėjo pirmieji pusfinalio dalyviai.Ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namuose 94:80 (22:16,
Orelikas: slidinėdamas susiplėšiau kojos raumenį, tad nusipirkau naujus sportbačius
Orelikas: slidinėdamas susiplėšiau kojos raumenį, tad nusipirkau naujus sportbačius
Šeštadienį Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalio antrosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ sieks pratęsti sėkmingą žygį šiame turnyre ir
LKL skelbia visuotinę atranką į "Betsafe" snaiperio konkursą
LKL skelbia visuotinę atranką į "Betsafe" snaiperio konkursą
Kaip ir kiekvienais metais, Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto metu bus rengiamas „Betsafe“ snaiperio konkursas, o jame susirungs taikliausi „Betsafe-LKL“
Blaževičiaus ir Jankūno vedamas "Žalgiris" užtikrintai laimėjo Prienuose
Blaževičiaus ir Jankūno vedamas "Žalgiris" užtikrintai laimėjo Prienuose
Kauno „Žalgiris“ (16-1) nesulaukė labai lengvo gyvenimo Prienuose, tačiau galiausiai pasiekė pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Jures Zdovco auklėtiniai 88:71 (20:19, 27:17,
Monstriškai žaidęs Buva padėjo "Rytui" įveikti septynis Šeškaus karius
Monstriškai žaidęs Buva padėjo "Rytui" įveikti septynis Šeškaus karius
Jonavos „CBet“ (7-9) klubas yra kaip reikiant išretėjęs dėl koronaviruso, tačiau tai nesutrukdė porą kėlinių tampyti nervus Vilniaus „Rytui“ (15-1).Po pertraukos
"Rytas" gana ilgam neteko Ndouro
"Rytas" gana ilgam neteko Ndouro
Vilniaus "Ryto" gerbėjus pasiekė nemaloni žinia: Lietuvos vicečempionai kurį laiką turės verstis be neseniai kontraktą iki sezono pabaigos pratęsusio Maurice'o Ndouro.Klubas pranešė,
Aistruoliai patys išrinks "Ryto" ir "Žalgirio" dvikovos komentatorius (balsavimas)
Aistruoliai patys išrinks "Ryto" ir "Žalgirio" dvikovos komentatorius (balsavimas)
Likus kiek daugiau nei savaitei iki antrojo „Betasfe-LKL“ derbio tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ ekipų, krepšinio aistruoliams dar viena
LKL teisėjų direktoriaus sprendimas: teisėjai klydo Pasvalio ir Kėdainių ekipų akistatoje
LKL teisėjų direktoriaus sprendimas: teisėjai klydo Pasvalio ir Kėdainių ekipų akistatoje
LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis peržiūrėjęs bei išanalizavęs 2022 sausio 10 d. vykusių „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynių tarp Pasvalio
Ką vienas apie kitą žino "Ryto" puolėjai Butkevičius ir Radzevičius?
Ką vienas apie kitą žino "Ryto" puolėjai Butkevičius ir Radzevičius?
LKL TV rubrikoje „Ar gerai mane pažįsti“ žiniomis apie vienas kitą rungėsi Vilniaus „Ryto“ krepšininkai – Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius.Jiedu vienas
"Šiaulių" senbuvis Stankevičius: pernai buvo geresni žaidėjai, šiemet – geresnė komanda
"Šiaulių" senbuvis Stankevičius: pernai buvo geresni žaidėjai, šiemet – geresnė komanda
Daugelis pastebi, jog „Šiaulių-7bet“ komandoje kiekvieną sezoną atsiranda vis naujai sužibančių asmenybių. Ne išimtis yra ir trečiajį sezoną šioje ekipoje
"Nevėžio" talento iš Senegalo dėjimas – gražiausias LKL savitės momentas
"Nevėžio" talento iš Senegalo dėjimas – gražiausias LKL savitės momentas
LKL.lt čempionato aistruoliams pristato gražiausių praėjusios savaitės momentų penketuką.Rinkinyje sutiksite du Utenos ekipos legionierius – Jayliną Airingtoną ir Patricką Millerį –
Artimiausios savaitės "Žalgirio" tvarkaraštyje – dar trys pakeitimai
Artimiausios savaitės "Žalgirio" tvarkaraštyje – dar trys pakeitimai
Eurolygai oficialiai patvirtinus, jog ketvirtadienį turėjusios vykti Kauno „Žalgirio“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ rungtynės neįvyks dėl COVID-19 atvejų Serbijos klube, Lietuvos
Sezono tritaškių rekordą pagerinę šiauliečiai užtikrintai susitvarkė su "Dzūkija"
Sezono tritaškių rekordą pagerinę šiauliečiai užtikrintai susitvarkė su "Dzūkija"
Įspūdingai iš toli atakavusi „Šiaulių-7bet“ (10-6) komanda užtikrintai atrodė antrojoje rungtynių dalyje ir taip pasiekė pergalę „Betsafe-LKL“.Antano Sireikos
Pasvalyje – įspūdingai sugrįžusio "Nevėžio" pergalė minimaliu skirtumu
Pasvalyje – įspūdingai sugrįžusio "Nevėžio" pergalė minimaliu skirtumu
Pirmadienio vakarą įspūdingą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (4-11) komanda. Charakterį pademonstravę Gedimino
"Rytas" nepagailėjo LKL autsaiderių
"Rytas" nepagailėjo LKL autsaiderių
Gražiais epizodais savo sirgalius lepinęs Vilniaus „Rytas“ (14-1) iškovojo nesudėtingą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 106:75
"Žalgiriui" nepavyksta žaisti: rungtynių dieną išaiškintas COVID-19 atvejis varžovų gretose
"Žalgiriui" nepavyksta žaisti: rungtynių dieną išaiškintas COVID-19 atvejis varžovų gretose
Paskutinę minutę dėl COVID-19 rizikų valdymo šiandienos popietę turėjęs įvykti Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio mūšis Jonavos „Cbet“
Urbonas gūžčiojo pečiais dėl pamestų galvų: eisime ir toliau graušime parketą
Urbonas gūžčiojo pečiais dėl pamestų galvų: eisime ir toliau graušime parketą
Po pralaimėjimo šeštadienį Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandos vairininkas Žydrūnas Urbonas atvirai pabrėžė, kad jo auklėtiniai sužaidė prasčiausius šį
Gagičiaus vedamas "Lietkabelis" neturėjo vargo Utenoje
Gagičiaus vedamas "Lietkabelis" neturėjo vargo Utenoje
Panevėžio „Lietkabelis“ (11-5) sekmadienio vakarą iškovojo vienuoliktąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 92:75 (20:19,
Šeškus – apie "Žalgirį": jie pastaruoju metu pateikia siurprizų į kitą pusę
Šeškus – apie "Žalgirį": jie pastaruoju metu pateikia siurprizų į kitą pusę
Virginijus Šeškus ir jo treniruojama Jonavos „CBet“ krepšinio komanda pasitinka kol kas sunkiausią savaitę šiame sezone, kur per vieną savaitę net tris kartus
Dar kartą išsikapanojusio "Žalgirio" treneris: nieko naujo
Dar kartą išsikapanojusio "Žalgirio" treneris: nieko naujo
Pasiramstydamas ir šlubčiodamas, bet taip ir nesuklupdamas. Turnyro lyderis Kauno „Žalgiris“ (15-1) LKL čempionate ir toliau klibinkščiuoja pergalingai.Šį sykį žalgiriečiai
Jubiliatas Ulanovas buvo vienas vedlių į sunkią "Žalgirio" pergalę Šiauliuose
Jubiliatas Ulanovas buvo vienas vedlių į sunkią "Žalgirio" pergalę Šiauliuose
Penktadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko labai intriguojantis mūšis tarp pirmojo ketverto komandų.Tylerio Cavanaugh ir šiandien 30-ąjį gimtadienį
"Lietkabelio" serbas Radičevičius: NBA spėjau susipažinti su Karnišovu
"Lietkabelio" serbas Radičevičius: NBA spėjau susipažinti su Karnišovu
LKL TV interviu rubrikoje šįkart – trumpas, bet įdomus pokalbis su Panevėžio „Lietkabelio“ atakų organizatoriumi Nikola Radičevičiumi.Kalbėdamas apie savo nusimanymą Lietuvos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime