Naujienos kraunasi...

Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?

Autorius: Alfa.lt.
Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?
Iki reguliariojo sezono pabaigos likus vos trejoms rungtynėms, Indianos „Pacers“ krepšininkai jau ima ruoštis svarbiausiam jų laukiančiam iššūkiui – pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijai, kurioje jiems veikiausiai teks kautis su pavojinga, tačiau viso savo potencialo dar neatskleidusia Bostono „Celtics“ komanda.

Visgi ne mažesnis iššūkis „Pacers“ vadovų laukia vasarą, kai jie turės spręsti, ar pasiūlyti nuostabiai rungtyniaujančiam Domantui Saboniui naują sutartį, rašo Alfa.lt.

Nuo 2016-ųjų NBA lygoje rungtyniaujantis lietuvis jau po šio sezono turės galimybę su „Pacers“ pasirašyti naują sutartį, galiosiančią nuo 2020-ųjų. Nors Indianos ekipa gali nuspręsti tos sutarties aukštaūgiui neįteikti, tokiu atveju ji rizikuotų D. Sabonį po metų prarasti už dyką, mat po dar vieno sezono, kurį lietuvis dar žais pagal naujoko sutartį, vienas naudingiausių „Pacers“ žaidėjų taptų laisvuoju agentu ir galėtų rinktis bet kurią naują karjeros stotelę.

Visgi Indianos klubo vadovų veiksmus riboja dar pernai kitam komandos „centrui“ įteikta sutartis – Mylesas Turneris vasarą su „Pacers“ susitarė dėl ketverių metų ir 72-80 mln. dolerių kontrakto, kuris įsigalios jau nuo ateinančio sezono.

2015-aisiais 11-uoju šaukimu „Pacers“ ekipos pasirinktas amerikietis šiame sezone per 29 minutes renka po 13,3 taško ir atkovoja po 7,3 kamuolio, taip nusileisdamas 14,1 taško ir 9,3 kamuolio susirenkančiam D. Saboniui.

Visgi M. Turneris turi ryškų pranašumą prieš lietuvį – amerikietis blokuoja net po 2,7 metimo per vieną mačą, o daugelis jį vertina kaip vieną pagrindinių pretendentų laimėti šio sezono geriausiai besiginančio žaidėjo trofėjų. Be to, M. Turneris geriausiai atspindi besikeičiančias NBA pasaulio tendencijas, kur norėdamas būti aikštėje turi ne tik vikriai judinti kojas gynyboje, bet ir solidžiai atakuoti iš trijų taškų zonos, ką „Pacers“ vidurio puolėjas ir daro.

Nepaisant šių faktų, „Pacers“ dilemą dėl dviejų „centrų“ įvertinę „NBC Sports“ apžvalgininkai pripažino – D. Sabonis šį sezoną žaidžia geriau už M. Turnerį. Nuostabiai dėl kamuolių besigrumiantis lietuvis ilgą laiką turėjo dvigubo dublio statistiką bei šmėžavo lenktynėse dėl geriausio šeštojo žaidėjo trofėjaus, o iš jų pasitraukė tik po keletą sykių jį užklupusių čiurnos traumų.

Būdamas mažų mažiausiai tarp penkių, o ESPN apžvalgininkų manymu – ir tarp trijų, geriausių atsarginių visoje NBA lygoje, D. Sabonis nusipelnė pratęsti sutartį su „Pacers“. Visgi „NBC Sports“ randa vienintelę priežastį to nepadaryti, o ji skamba kiek komiškai: komandoje tiesiog yra per daug gerų žaidėjų.

Jei kalbant apie kitų pozicijų krepšininkus dar galima rasti išeičių statant juos į antrinius vaidmenis, tai siekiant komandoje sutalpinti du itin aukšto pajėgumo „centrus“ problemų gali iškilti bet kurios ekipos vadovams.

Be abejo, „Pacers“ gali siūlyti D. Saboniui kiek mažesnės vertės, tačiau užtikrintą sutartį, kuria Indianos komanda siektų išlaikyti abu savo „centrus“ bei laikyti juos aikštėje atskirai. Bent jau kol kas vos keliems žaidėjams finansiškai įsipareigojęs Indianos klubas gali galvoti apie tokį variantą – vietos jų „algų kepurėje“ tokiam scenarijui nepritrūktų.

Visgi „NBC Sports“ pabrėžia, kad tuomet tektų aukoti kažkurį kitą žaidėją, taip pat laukiantį dosnaus piniginio kąsnelio iš dabartinės savo ekipos. Po sezono sutarties pratęsimo su „Pacers“ tikėsis ir Thaddeusas Youngas, Bojanas Bogdanovičius, Darrenas Collisonas, Wesley Matthewsas, Cory Josephas ir Tyreke‘as Evansas, tad jeigu Indianos ekipa nuspręs turėti du ganėtinai brangius „centrus“, išlaikyti visų šių svarbių komandos dalių jai gali nepavykti.

Tačiau „Pacers“ vadovai neskubės atsisakyti galimybės pasilikti abu jaunuosius aukštaūgius – tam yra net kelios svarios priežastys.

Pirmiausia, M. Turneris ir D. Sabonis per beveik du kartu praleistus sezonus tapo puikiais partneriais ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Lietuvis dar pernai nuoširdžiai džiaugėsi amerikiečio pratęsta sutartimi, o pastarasis, užsitikrinęs savo ateitį ir įgavęs daugiau pasitikėjimo, prieš kurį laiką atskleidė kalbėjęsis su D. Saboniu ir apie pastarojo likimą Indianoje – M. Turneris tikina, kad norėtų ir toliau dalintis laiką bei aikštelę kartu su bendraamžiu lietuviu.

„Kai esi užtikrintas dėl savo ateities ir neturi rūpintis dėl statistikos ar pasirodymo prieš pasirašant sutartį, rungtyniauti yra gerokai lengviau. Tai, neabejotinai, nuima nuo tavęs naštą, – kalbėdamas su JAV žiniasklaida sakė M. Turneris. – Kalbėjausi apie sutarties pratęsimą ir su Saboniu – manau, kad jis to nusipelnė.“

Kitas argumentas „Pacers“ vadovams yra netikėtai produktyvus aukštaūgių žaidimas ant parketo būnant kartu. Nors daugelis atsargiai žvelgė į M. Turnerio ir D. Sabonio dueto žaidimą gynyboje, būtent šiems dviem krepšininkams esant aikštėje „Pacers“ gynybinis reitingas yra tiesiog puikus – per 100 atakų ekipa praleidžia vos 96,6 taško. Palyginimui, vien tik su D. Saboniu aikštėje Indianos ekipa praleidžia 102,8, vien tik su M. Turneriu – 103,5, o be abiejų vidurio puolėjų – 105 taškus.

Kiek prastesni komandos skaičiai žaidžiant su abiem „centrais“ pasimato puolime – tuomet per 100 atakų „Pacers“ pelno po 100,1 taško, kai vien su D. Saboniu įmeta 108,8, vien su M. Turneriu – 106,8, o be abiejų aukštaūgių – 102,9 taško.

Vis tik žvelgiant į šiuos skaičius akivaizdu, kad bent vienas iš jaunųjų vidurio puolėjų aikštėje Indianos ekipai yra būtinas. Žaidimas su jais labai skiriasi – M. Turneris puolime dažniau atsitraukia ir atakuoja iš toliau, o D. Sabonis kerta po krepšiu ir renka taškus iš baudos aikštelės. „Pacers“ gynėjams tenka prisitaikyti, tačiau tiek su lietuviu, tiek su amerikiečiu komandos pasirodymas išlieka gana aukštame lygyje.

Pasak „NBC Sports“, daugelį NBA ekspertų šiame sezone nustebino puiki D. Sabonio fizinė forma, kuri leido jam gerokai intensyviau dirbti gynyboje ir sulaikyti ne tik pajėgius varžovų aukštaūgius, bet ir judrius gynėjus. Būtent tai leido „Pacers“ strategui Nate‘ui McMillanui dažniau griebtis dviejų „centrų“ taktikos – iš viso per susitikimą šie žaidėjai kartu ant parketo praleidžia po beveik 10 minučių, kai anksčiau šis skaičius buvo bent kelis sykius mažesnis.

Visgi išnaudoti juos aikštėje kartu dar labiau Indianos klubui gali tapti neįmanoma misija. Ypač tai pasakytina kalbant apie atkrintamąsias varžybas, kuriose daugelis komandų ieško silpnųjų varžovų vietų – būtent tokia gali tapti dviejų ne pačių paslankiausių aukštaūgių duetas gynyboje. Tad nepaisant abiejų žaidėjų progreso, daugiau, nei tos 10 kartu ant parketo praleidžiamų minučių, N. McMillanas jiems gali ir neskirti.

Tad vėlgi grįžtame prie klausimo – ar „Pacers“ verta abu savo vidurio puolėjus susaistyti ilgalaikėmis pelningomis sutartimis?

„NBC Sports“ apžvalgininkai tikina, jog nepaisant senkančio laiko, „Pacers“ vis dar turi galimybę pagalvoti. Nors nukeldami savo sprendimą iki 2020-ųjų vasaros Indianos klubo vadovai rizikuotų prarasti talentingą aukštaūgį iš Lietuvos, per dar vienerius metus jie gali įsitikinti, ar tikrai verta savo sudėtyje turėti du aukšto lygio „centrus“, dėl ko nukenčia galimybės įsigyti likusius aukšto lygio rotacijos žaidėjus.

Vis dėlto NBA istorija rodo, kad tokiais atvejais geriau nelaukti ir sunkų sprendimą priimti kuo anksčiau. Su šia dilema prieš kelerius metus buvo susidūrusi ir Filadelfijos „76ers“, turėjusi net tris aukštais naujokų biržos šaukimais pakviestus aukštaūgius – Joelį Embiidą, Nerlensą Noelį ir Jahlilą Okaforą.

Dvejoję su pasirinkimu tarp šių žaidėjų „Sixers“ išmainyti N. Noelį ir J. Okaforą ryžosi tik po kelerių metų, kai jų vertės naujokų sutartys jau ėjo į pabaigą, o vertės – ženkliai nukritusios.

Be abejo, D. Sabonis jau įrodė, kad nėra tik talentingas jaunuolis – legendinio Arvydo Sabonio sūnus išties gali tapti į lygos žvaigždės statusą besibeldžiančiu žaidėju. Tačiau jo laikymas komandoje kartu su M. Turneriu Indianos ekipai gali ir neišeiti į naudą bei sumažinti D. Sabonio vertę, taip prarandant galimybę už šį krepšininką gauti didžiulę grąžą iš kitų komandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Rockets" savininkas: man patinka protestai, jie daro Ameriką didžia
"Rockets" savininkas: man patinka protestai, jie daro Ameriką didžia
Hjustono "Rockets" savininkas Tilmanas Fertitta pareiškė, kad palaiko tūkstančius protestuojančių prieš rasinę nelygybę JAV."Žinome, kad yra blogų žurnalistų, yra
D.Riversas: kai juodaodis vilki sportinę formą, jis sportininkas, kai tik nusirengia - tai problema
D.Riversas: kai juodaodis vilki sportinę formą, jis sportininkas, kai tik nusirengia - tai problema
Los Andželo "Clippers" vyriausiasis treneris Docas Riversas pareiškė, kad juodaodžius sportininkus šlovina už pasiekimus, bet kai tik jie nusiima aprangą, juose mato grėsmę
Mirė pneumonijos kamuota Vašingtono krepšinio legenda
Mirė pneumonijos kamuota Vašingtono krepšinio legenda
Vašingtono „Wizards“ pranešė, kad birželio 2-ąją užgeso klubo legendos, 74-erių metų Weso Unseldo gyvybė.201 cm ūgio W. Unseldas žaidė vidurio puolėjo pozicijoje ir
J.R.Smithas: LeBronas visiškai nepanašus į Jordaną ir Kobe, negalima lyginti tigro ir liūto
J.R.Smithas: LeBronas visiškai nepanašus į Jordaną ir Kobe, negalima lyginti tigro ir liūto
Penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs bei 2016 metais čempionu su Klivlando "Cavaliers" tapęs J.R.Smithas paaiškino, kuo Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas skiriasi
G.Popovichius: ligoniui idiotui Trumpui neužtenka smegenų pasakyti: "Juodaodžių gyvybė turi reikšmę"
G.Popovichius: ligoniui idiotui Trumpui neužtenka smegenų pasakyti: "Juodaodžių gyvybė turi reikšmę"
San Antonijaus "Spurs" vyriausiasis treneris Greggas Popovichius pasmerkė JAV prezidento Donaldo Trumpo veiksmus dėl afroamerikiečio George'o Flloydo nužudymo ir po to sekusių vmasinių
"Kings TV" komentatorius nušalintas už žodžius: "Bet kuri gyvybė turi reikšmę"
"Kings TV" komentatorius nušalintas už žodžius: "Bet kuri gyvybė turi reikšmę"
Daugiametis Sakramento "Kings" rungtynių komentatorius ir "Kings TV" laidų vedėjas buvo laikinai nušalintas nuo pareigų dėl to, kad atsainiai reagavo į judėjimą "Juodaodžio
A.Morrow: pakrikštyjau Curry "Mažyliu iš vidurinės mokyklos", o jis tapo vienu didžiausių žaidėjų
A.Morrow: pakrikštyjau Curry "Mažyliu iš vidurinės mokyklos", o jis tapo vienu didžiausių žaidėjų
"Golden State Warriors" komandos marškinėlius 2008-2010 metais vilkėjęs Anthony Morrow papasakojo apie būsimo triskart NBA čempiono ir dusyk sezono MVP Stepheno Curry debiutą lygoje."Kai
Netikėtas taikos balandis: NBA blogiukas kreipėsi į amerikiečius
Netikėtas taikos balandis: NBA blogiukas kreipėsi į amerikiečius
Kontroversiškomis istorijomis NBA lygoje kadaise garsėjęs (ir tebegarsėjantis) Dennisas Rodmanas sureagavo į masinius protestus JAV ir juos išprovokavusią George'o Floydo žūtį
J.R.Smithas apie suspardytą vaikiną: vienas baltas berniukas sudaužė mano langą, kalta sistema
J.R.Smithas apie suspardytą vaikiną: vienas baltas berniukas sudaužė mano langą, kalta sistema
Kaip jau rašėme, penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs bei 2016 metais čempionu su Klivlando "Cavaliers" tapęs J.R.Smithas sumušė vieną riaušių Los Andželė dalyvių,
"Warriors" strategas S.Kerras: 73 pergalės neteikia to džiaugmo, kokį galėtų
"Warriors" strategas S.Kerras: 73 pergalės neteikia to džiaugmo, kokį galėtų
San Fransisko "Golden State Warriors" vyriausiais treneris Steve'as Kerras prisipažina, kad ramiai vertina 2015-2016 metų sezone jo auklėtinių pasiektą rekordą."Kariai" tuomet
E.Kanteris: kai grįšiu į Turkiją, apsivilksiu "Fenerbahče" marškinėlius
E.Kanteris: kai grįšiu į Turkiją, apsivilksiu "Fenerbahče" marškinėlius
Bostono "Celtics" komandos centras Enesas Kanteris papasakojo, ką jaučia "gimtajam" Stambulo "Fenerbahče" klubui."Mano brangioji komanda, mano vienintelė meilė.
M.Jordano meilės laiškas perparduotas už dešimteriopai didesnę sumą (teksto ištrauka)
M.Jordano meilės laiškas perparduotas už dešimteriopai didesnę sumą (teksto ištrauka)
NBA lygos ir Čikagos "Bulls" legendo Michaelo Jordano meilės laiškas modeliui Amy Hunter "Iconic Auctions" aukcione parduotas už 25 703 dolerius.Prieš šešerius
J.R.Smithas sumušė jo automobilio langą sudaužiusį riaušininką
J.R.Smithas sumušė jo automobilio langą sudaužiusį riaušininką
Penkiolika sezonų NBA lygoje praleidęs bei 2016 metais čempionu su Klivlando "Cavaliers" tapęs J.R.Smithas sumušė vieną riaušių Los Andželė dalyvių, kuris sudaužė jo
Š.Marčiuliono bendražygis Ch.Mullinas: anksčiau žaidėjai taip dažnai nekeisdavo klubų
Š.Marčiuliono bendražygis Ch.Mullinas: anksčiau žaidėjai taip dažnai nekeisdavo klubų
Šlovės muziejaus narys ir Šarūno Marčiulionio bendražygis "Golden State Warriors" klube Chrisas Mullinas pareiškė, kad šiuolaikiniame krepšinyje klubai
K.Abdul-Jabbaras: rasizmas JAV panašus į dulkes ore - jų nesimato, bet jos visur
K.Abdul-Jabbaras: rasizmas JAV panašus į dulkes ore - jų nesimato, bet jos visur
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir Los Andželo "Lakers" legenda Kareemas Abdul-Jabbaras palaiko protestus prieš policijos žiaurumą ir George'o Floydo nužudymą."Taip,
P.George'as: man nebūtų sunku žaisti kartu su Jordanu, juk užaugau stebėdamas Kobe
P.George'as: man nebūtų sunku žaisti kartu su Jordanu, juk užaugau stebėdamas Kobe
Žvaigždėtasis Los Andželo "Clippers" naujokas Paulas George'as, duodamas interviu garsiam ESPN apžvalgininkui Adrianui Wojnarowski, pareiškė, kad neturėtų problemų, jei tektų
C.Drexleris: aš nežiūrėjau "Paskutinio šokio", aš jį išgyvenau
C.Drexleris: aš nežiūrėjau "Paskutinio šokio", aš jį išgyvenau
Šlovės muziejaus narys Clyde'as Drexleris paaiškino, kodėl nežiūrėjo išgarsėjusio dokumentinio filmo "Paskutinis šokis" apie 90-ųjų Čikagos "Bulls"."Aš
"Sibiro lokys" P.Podkolzinas: mane dažnai vadindavo tinginiu, nežinojo apie operaciją
"Sibiro lokys" P.Podkolzinas: mane dažnai vadindavo tinginiu, nežinojo apie operaciją
Šio tūkstantmečio pradžioje žiniasklaidoje daug buvo rašoma apie 226 cm ūgio milžiną iš Rusijos Pavelą Podkolziną.2004 metų NBA naujokų biržoje "Sibiro lokį"
NBA numatė naujokų biržos datą
NBA numatė naujokų biržos datą
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) 2020 metų naujokų biržą ketina surengti rugsėjo 25 dieną - lygiai trim mėnesiais vėliau, nei buvo suplanuota.Kaip jau rašėme, lygos komisaras
E.Kanteris: jei įvardinsiu superžvaigždes, kurios nenori NBA sezono pratęsimo, išprotėsite
E.Kanteris: jei įvardinsiu superžvaigždes, kurios nenori NBA sezono pratęsimo, išprotėsite
Bostono "Celtics" komandos centras Enesas Kanteris pareiškė, kad NBA yra daug garsių krepšininkų, kurie prieš sezono atnaujinimą.Lyga dėl koronaviruso pandemijos pristabdė
"Celtics" ketina J.Tatumui siūlyti maksimalų kontraktą
"Celtics" ketina J.Tatumui siūlyti maksimalų kontraktą
Bostono "Celtics" klubas ketina lyderiu tapusiam Jasonui Tatumui po šio sezono pasiūlyti maksimalų kontraktą, praneša krepšinio apžvalgininkas Brianas Windhorstas."Keltai"
NBA vadovas paskelbė numatomą NBA sezono atnaujinimo datą
NBA vadovas paskelbė numatomą NBA sezono atnaujinimo datą
Penktadienį vykusioje Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vykdytojų tarybos konferencijoje lygos komisaras Adamas Silveris paskelbė, kad 2019-2020 metų sezono atnaujinimas numatytas liepos
JAV vis labiau aptarinėjama J.Hardeno merginos neištikimybė su K.Oubre
JAV vis labiau aptarinėjama J.Hardeno merginos neištikimybė su K.Oubre
JAV žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose vis labiau aptarinėjamas skandalas, susijęs su NBA superžvaigždės ir Hjustono "Rockets" lyderio Jameso Hardeno mergina.Tokį dėmesį sukėlė
S.Kerras pasijuokė iš D.Trumpo konflikto su "Twitter"
S.Kerras pasijuokė iš D.Trumpo konflikto su "Twitter"
San Fransisko "Golden State Warriors" vyriausiasis treneris Srteve'as Kerras pasijuokė iš JAV prezidento Donaldo Trumpo dėl jo konflikto su socialiniu tinklu "Twitter".D.Trumpas
S.Dinwiddie: 80 proc. pasveikęs Durantas - tai Nowitzki
S.Dinwiddie: 80 proc. pasveikęs Durantas - tai Nowitzki
Vienas Bruklino "Nets" lyderių Spenceris Dinwiddie pasamprotavo, kad jei žvaigždėtasis komandos naujokas Kevinas Durantas visgi spėtų sužaisti atnaujintame NBA lygos sezone, jis demonstruotų
"Wizards" strategas: Bealas - vienas geriausių NBA žaidėjų ir nusipelnė "Visų žvaigždžių" rungtynių
"Wizards" strategas: Bealas - vienas geriausių NBA žaidėjų ir nusipelnė "Visų žvaigždžių" rungtynių
Vašingtono "Wizards" vyriausiasis treneris Scottas Brooksas aukštai įvertinoi komandos lyderio Bradley Bealo potencialą.Strategas kreipėsi retoriniu klausimu į savo kolegas
G.Arenasas: pagal IQ esu visų laikų "Top 5", jūs norėtumėte žaisti su manimi, o ne su Kyrie
G.Arenasas: pagal IQ esu visų laikų "Top 5", jūs norėtumėte žaisti su manimi, o ne su Kyrie
Buvusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė Gilbertas Arenasas pareiškė, kad puikiai atrodytų varžydanmasis su dabartiniais lygos žvaigždėtaisiais įžaidėjais."Agent
NBA gali atverti laisvųjų agentų rinkos duris prieš naujokų biržą
NBA gali atverti laisvųjų agentų rinkos duris prieš naujokų biržą
Nacionalinė krepšinio asociaciją (NBA) laisvųjų agentų rinkos duris gali atveti prieš įvykstant naujokų biržai.Toks pakeitimas bus svarstomas penktadienį lygos vykdančiųjų direktorių

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime