Naujienos kraunasi...

Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?

Autorius: Alfa.lt.
Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?
Iki reguliariojo sezono pabaigos likus vos trejoms rungtynėms, Indianos „Pacers“ krepšininkai jau ima ruoštis svarbiausiam jų laukiančiam iššūkiui – pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijai, kurioje jiems veikiausiai teks kautis su pavojinga, tačiau viso savo potencialo dar neatskleidusia Bostono „Celtics“ komanda.

Visgi ne mažesnis iššūkis „Pacers“ vadovų laukia vasarą, kai jie turės spręsti, ar pasiūlyti nuostabiai rungtyniaujančiam Domantui Saboniui naują sutartį, rašo Alfa.lt.

Nuo 2016-ųjų NBA lygoje rungtyniaujantis lietuvis jau po šio sezono turės galimybę su „Pacers“ pasirašyti naują sutartį, galiosiančią nuo 2020-ųjų. Nors Indianos ekipa gali nuspręsti tos sutarties aukštaūgiui neįteikti, tokiu atveju ji rizikuotų D. Sabonį po metų prarasti už dyką, mat po dar vieno sezono, kurį lietuvis dar žais pagal naujoko sutartį, vienas naudingiausių „Pacers“ žaidėjų taptų laisvuoju agentu ir galėtų rinktis bet kurią naują karjeros stotelę.

Visgi Indianos klubo vadovų veiksmus riboja dar pernai kitam komandos „centrui“ įteikta sutartis – Mylesas Turneris vasarą su „Pacers“ susitarė dėl ketverių metų ir 72-80 mln. dolerių kontrakto, kuris įsigalios jau nuo ateinančio sezono.

2015-aisiais 11-uoju šaukimu „Pacers“ ekipos pasirinktas amerikietis šiame sezone per 29 minutes renka po 13,3 taško ir atkovoja po 7,3 kamuolio, taip nusileisdamas 14,1 taško ir 9,3 kamuolio susirenkančiam D. Saboniui.

Visgi M. Turneris turi ryškų pranašumą prieš lietuvį – amerikietis blokuoja net po 2,7 metimo per vieną mačą, o daugelis jį vertina kaip vieną pagrindinių pretendentų laimėti šio sezono geriausiai besiginančio žaidėjo trofėjų. Be to, M. Turneris geriausiai atspindi besikeičiančias NBA pasaulio tendencijas, kur norėdamas būti aikštėje turi ne tik vikriai judinti kojas gynyboje, bet ir solidžiai atakuoti iš trijų taškų zonos, ką „Pacers“ vidurio puolėjas ir daro.

Nepaisant šių faktų, „Pacers“ dilemą dėl dviejų „centrų“ įvertinę „NBC Sports“ apžvalgininkai pripažino – D. Sabonis šį sezoną žaidžia geriau už M. Turnerį. Nuostabiai dėl kamuolių besigrumiantis lietuvis ilgą laiką turėjo dvigubo dublio statistiką bei šmėžavo lenktynėse dėl geriausio šeštojo žaidėjo trofėjaus, o iš jų pasitraukė tik po keletą sykių jį užklupusių čiurnos traumų.

Būdamas mažų mažiausiai tarp penkių, o ESPN apžvalgininkų manymu – ir tarp trijų, geriausių atsarginių visoje NBA lygoje, D. Sabonis nusipelnė pratęsti sutartį su „Pacers“. Visgi „NBC Sports“ randa vienintelę priežastį to nepadaryti, o ji skamba kiek komiškai: komandoje tiesiog yra per daug gerų žaidėjų.

Jei kalbant apie kitų pozicijų krepšininkus dar galima rasti išeičių statant juos į antrinius vaidmenis, tai siekiant komandoje sutalpinti du itin aukšto pajėgumo „centrus“ problemų gali iškilti bet kurios ekipos vadovams.

Be abejo, „Pacers“ gali siūlyti D. Saboniui kiek mažesnės vertės, tačiau užtikrintą sutartį, kuria Indianos komanda siektų išlaikyti abu savo „centrus“ bei laikyti juos aikštėje atskirai. Bent jau kol kas vos keliems žaidėjams finansiškai įsipareigojęs Indianos klubas gali galvoti apie tokį variantą – vietos jų „algų kepurėje“ tokiam scenarijui nepritrūktų.

Visgi „NBC Sports“ pabrėžia, kad tuomet tektų aukoti kažkurį kitą žaidėją, taip pat laukiantį dosnaus piniginio kąsnelio iš dabartinės savo ekipos. Po sezono sutarties pratęsimo su „Pacers“ tikėsis ir Thaddeusas Youngas, Bojanas Bogdanovičius, Darrenas Collisonas, Wesley Matthewsas, Cory Josephas ir Tyreke‘as Evansas, tad jeigu Indianos ekipa nuspręs turėti du ganėtinai brangius „centrus“, išlaikyti visų šių svarbių komandos dalių jai gali nepavykti.

Tačiau „Pacers“ vadovai neskubės atsisakyti galimybės pasilikti abu jaunuosius aukštaūgius – tam yra net kelios svarios priežastys.

Pirmiausia, M. Turneris ir D. Sabonis per beveik du kartu praleistus sezonus tapo puikiais partneriais ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Lietuvis dar pernai nuoširdžiai džiaugėsi amerikiečio pratęsta sutartimi, o pastarasis, užsitikrinęs savo ateitį ir įgavęs daugiau pasitikėjimo, prieš kurį laiką atskleidė kalbėjęsis su D. Saboniu ir apie pastarojo likimą Indianoje – M. Turneris tikina, kad norėtų ir toliau dalintis laiką bei aikštelę kartu su bendraamžiu lietuviu.

„Kai esi užtikrintas dėl savo ateities ir neturi rūpintis dėl statistikos ar pasirodymo prieš pasirašant sutartį, rungtyniauti yra gerokai lengviau. Tai, neabejotinai, nuima nuo tavęs naštą, – kalbėdamas su JAV žiniasklaida sakė M. Turneris. – Kalbėjausi apie sutarties pratęsimą ir su Saboniu – manau, kad jis to nusipelnė.“

Kitas argumentas „Pacers“ vadovams yra netikėtai produktyvus aukštaūgių žaidimas ant parketo būnant kartu. Nors daugelis atsargiai žvelgė į M. Turnerio ir D. Sabonio dueto žaidimą gynyboje, būtent šiems dviem krepšininkams esant aikštėje „Pacers“ gynybinis reitingas yra tiesiog puikus – per 100 atakų ekipa praleidžia vos 96,6 taško. Palyginimui, vien tik su D. Saboniu aikštėje Indianos ekipa praleidžia 102,8, vien tik su M. Turneriu – 103,5, o be abiejų vidurio puolėjų – 105 taškus.

Kiek prastesni komandos skaičiai žaidžiant su abiem „centrais“ pasimato puolime – tuomet per 100 atakų „Pacers“ pelno po 100,1 taško, kai vien su D. Saboniu įmeta 108,8, vien su M. Turneriu – 106,8, o be abiejų aukštaūgių – 102,9 taško.

Vis tik žvelgiant į šiuos skaičius akivaizdu, kad bent vienas iš jaunųjų vidurio puolėjų aikštėje Indianos ekipai yra būtinas. Žaidimas su jais labai skiriasi – M. Turneris puolime dažniau atsitraukia ir atakuoja iš toliau, o D. Sabonis kerta po krepšiu ir renka taškus iš baudos aikštelės. „Pacers“ gynėjams tenka prisitaikyti, tačiau tiek su lietuviu, tiek su amerikiečiu komandos pasirodymas išlieka gana aukštame lygyje.

Pasak „NBC Sports“, daugelį NBA ekspertų šiame sezone nustebino puiki D. Sabonio fizinė forma, kuri leido jam gerokai intensyviau dirbti gynyboje ir sulaikyti ne tik pajėgius varžovų aukštaūgius, bet ir judrius gynėjus. Būtent tai leido „Pacers“ strategui Nate‘ui McMillanui dažniau griebtis dviejų „centrų“ taktikos – iš viso per susitikimą šie žaidėjai kartu ant parketo praleidžia po beveik 10 minučių, kai anksčiau šis skaičius buvo bent kelis sykius mažesnis.

Visgi išnaudoti juos aikštėje kartu dar labiau Indianos klubui gali tapti neįmanoma misija. Ypač tai pasakytina kalbant apie atkrintamąsias varžybas, kuriose daugelis komandų ieško silpnųjų varžovų vietų – būtent tokia gali tapti dviejų ne pačių paslankiausių aukštaūgių duetas gynyboje. Tad nepaisant abiejų žaidėjų progreso, daugiau, nei tos 10 kartu ant parketo praleidžiamų minučių, N. McMillanas jiems gali ir neskirti.

Tad vėlgi grįžtame prie klausimo – ar „Pacers“ verta abu savo vidurio puolėjus susaistyti ilgalaikėmis pelningomis sutartimis?

„NBC Sports“ apžvalgininkai tikina, jog nepaisant senkančio laiko, „Pacers“ vis dar turi galimybę pagalvoti. Nors nukeldami savo sprendimą iki 2020-ųjų vasaros Indianos klubo vadovai rizikuotų prarasti talentingą aukštaūgį iš Lietuvos, per dar vienerius metus jie gali įsitikinti, ar tikrai verta savo sudėtyje turėti du aukšto lygio „centrus“, dėl ko nukenčia galimybės įsigyti likusius aukšto lygio rotacijos žaidėjus.

Vis dėlto NBA istorija rodo, kad tokiais atvejais geriau nelaukti ir sunkų sprendimą priimti kuo anksčiau. Su šia dilema prieš kelerius metus buvo susidūrusi ir Filadelfijos „76ers“, turėjusi net tris aukštais naujokų biržos šaukimais pakviestus aukštaūgius – Joelį Embiidą, Nerlensą Noelį ir Jahlilą Okaforą.

Dvejoję su pasirinkimu tarp šių žaidėjų „Sixers“ išmainyti N. Noelį ir J. Okaforą ryžosi tik po kelerių metų, kai jų vertės naujokų sutartys jau ėjo į pabaigą, o vertės – ženkliai nukritusios.

Be abejo, D. Sabonis jau įrodė, kad nėra tik talentingas jaunuolis – legendinio Arvydo Sabonio sūnus išties gali tapti į lygos žvaigždės statusą besibeldžiančiu žaidėju. Tačiau jo laikymas komandoje kartu su M. Turneriu Indianos ekipai gali ir neišeiti į naudą bei sumažinti D. Sabonio vertę, taip prarandant galimybę už šį krepšininką gauti didžiulę grąžą iš kitų komandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Pistons" pasikvietė buvusią žvaigždę J.Johnsoną, vardan to atleido M.Beasley
"Pistons" pasikvietė buvusią žvaigždę J.Johnsoną, vardan to atleido M.Beasley
Detroito "Pistons" klubas sutarė dėl negarantuoto kantrakto su septyniskart NBA "Visų žvaigždžių" rungtynių dalyviu Joe Johnsonu.Atletas paskutinį kartą stipriausioje pasaulio
"Lakers" svarsto kontrakto su D.Cousinsu nutraukimo galimybę
"Lakers" svarsto kontrakto su D.Cousinsu nutraukimo galimybę
NBA žvaigždžių trio su LeBronu Jamesu ir Anthony Davisu "Lakers" komandoje turėjęs sudaryti bei sunkią traumą patyręs DeMarcusas Cousinsas gali visai debiutuoti Los Andželo ekipoje.Kaip
G.Popovichius vėl prakalbo apie tritaškius: nekenčiu jų, jie žudo krepšinį
G.Popovichius vėl prakalbo apie tritaškius: nekenčiu jų, jie žudo krepšinį
Seniai savo nemeilės tolimiems metimams neslepiantis JAV rinktinės ir San Antonijaus "Spurs" komandos vyriausiasis treneris Greggas Popovichius ir vėl prakalbo šia tema."Man asmeniškai
"Warriors" pasikvietė Meksikos rinktinės puolėją
"Warriors" pasikvietė Meksikos rinktinės puolėją
NBA vicečempionas "Golden State Warriors" klubas sudarė sutartį pagal schemą "Exhibit 10" su dukterinei komandai atstovavusiu Juanu Toscano.Toks kontraktas reiškia, kad neįsitvirtinus
D.Wade'as pasijuokė iš gandų apie sugrįžimą pademonstruodamas dukters nuotrauką
D.Wade'as pasijuokė iš gandų apie sugrįžimą pademonstruodamas dukters nuotrauką
Kaip jau rašėme, buvusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos žvaigždė Dwyane'as Wade'as užsiminė, kad palaiko gerą sportinę formą bei treniruosis su Los Andželo
D.Wade'as: palaikysiu gerą formą - maža kas...
D.Wade'as: palaikysiu gerą formą - maža kas...
Buvusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos žvaigždė Dwyane'as Wade'as užsiminė, kad dar gali grįžti į lygą."Baigiau karjerą, tačiau mano treneris palaikys mane
Traumas praeityje palikti besiviliantis D.Rose'as savo karjeroje turi tik vieną tikslą
Traumas praeityje palikti besiviliantis D.Rose'as savo karjeroje turi tik vieną tikslą
Buvęs naudingiausias NBA lygos krepšininkas Derrickas Rose'as atskleidė, jog savo karjeroje jis vis dar turi vieną jį pirmyn vedančią siekiamybę.Duodamas interviu „Sirius XM Radio“
Sulaikytas draugę smaugęs "Nets" latvis R.Kurucas
Sulaikytas draugę smaugęs "Nets" latvis R.Kurucas
"Nets" atstovaujantis latvis Rodionas Kurucas buvo sulaikytas antradienį Brukline dėl kaltinimų smaugus savo merginą.Incidentas įvyko birželio 27 dieną. Žodinis konfliktas peraugo į
Sportas mokykloje atvėrė duris į NBA virtuvę (interviu)
Sportas mokykloje atvėrė duris į NBA virtuvę (interviu)
Stipriausios pasaulio krepšinio lygos Denver „Nuggets“ klube Tomas Balčėtis – svarbi figūra. Vieno iš kelių lietuvių, dirbančių NBA, darbo laukas platus – nuo
Sh.O'Nealas: "Kings" bus geresni už "Clippers" ir "Lakers"
Sh.O'Nealas: "Kings" bus geresni už "Clippers" ir "Lakers"
Legendinis Shaquille'as O'Nealas yra ir Sakramento "Kings" komandos minoritarinis akcininkas bei mano, kad "karaliai' turi labai puikias perspektyvas."Kas bus geresni už
"Rockets" ilgam išsaugojo patyrusį E.Gordoną
"Rockets" ilgam išsaugojo patyrusį E.Gordoną
Hjustono „Rockets“ ekipa nusprendė nelaukti kitų metų vasaros bei jau dabar pratęsė sutartį su Ericu Gordonu, kuris turėjo tapti laisvuoju agentu po artėjančio sezono. Atakuojantis
Garvežys ir jo pagalbininkai: draugiškų rungtynių maratonas išryškino Lietuvos rinktinės lyderius
Garvežys ir jo pagalbininkai: draugiškų rungtynių maratonas išryškino Lietuvos rinktinės lyderius
Lietuvos rinktinė baigė pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui ir jau netrukus atvyks į Kinijos miestą Donguaną, kuriame įsikurs daugiau nei savaitei ir sužais trejas grupių
Gausus NBA žaidėjų desantas Kinijoje: kuriose rinktinėse jų bus daugiausia?
Gausus NBA žaidėjų desantas Kinijoje: kuriose rinktinėse jų bus daugiausia?
Jau po kelių dienų Kinijoje prasidėsiančiame pasaulio krepšinio čempionate kas septintas žaidėjas bus atvykęs iš NBA klubo.Tarp 32 komandų aprangas apsivilksiančių 384 krepšininkų
Shaqas nustojo "trolinti" D.Howardą: linkiu jam paties geriausio
Shaqas nustojo "trolinti" D.Howardą: linkiu jam paties geriausio
Krepšinio Šlovės muziejaus narys Shaquille'as O'Nealas nustojo šaipytis iš į Los Andželo "Lakers" klubą grįžusio Dwighto Howardo ir davė jam motyvuojantį
Išduotas NBA žvaigždės D.Cousinso arešto orderis
Išduotas NBA žvaigždės D.Cousinso arešto orderis
Kaip jau rašėme, NBA žvaigždžių trio su LeBronu Jamesu ir Anthony Davisu "Lakers" klube turėjęs sudaryti DeMarcusas Cousinsas dėl kelio kryžminių raiščių plyšimo
"Nets" nepasisekė: naujokas W.Chandleris diskvalifikuotas už dopingo vartojimą
"Nets" nepasisekė: naujokas W.Chandleris diskvalifikuotas už dopingo vartojimą
Kaip jau skelbėme, praeityje NBA lygoje žibėjęs Wilsonas Chandleris prisijungs prie Bruklino "Nets" žvaigždyno. 32-ejų veteranas pasirašė vienerių metų 2,6 mln. dolerių vertės
M.Jordanas neturi lygių pagal uždarbį iš sportinės avalynės
M.Jordanas neturi lygių pagal uždarbį iš sportinės avalynės
Geriausiu visų laikų krepšininku tituluojamas Michaelas Jordanas neturi lygių pagal uždirbtus pinigus iš sportinės avalynės pardavimo.Pranešama, kad Šarlotės "Hornets"
D.Sabonis ir M.Kalnietis apžvelgė pasiruošimą čempionatui ir draugiškų rungtynių svarbą
D.Sabonis ir M.Kalnietis apžvelgė pasiruošimą čempionatui ir draugiškų rungtynių svarbą
Jau sekmadienį Lietuvos krepšinio rinktinė stoja į kovas taip ilgai lauktame Pasaulio čempionate Kinijoje. Vis gerinę žaidimą lietuviai jau įvardijami grupės lyderiais, o vieni
Naujasis K.Leonardo treneris D.Riversas: jis - tylioji K.Garnetto versija
Naujasis K.Leonardo treneris D.Riversas: jis - tylioji K.Garnetto versija
Los Andželo "Clippers" vyriausiasis treneris Docas Riversas prisipažino, kad komandos naujokas Kawhi Leonardas jam primena buvusią Bostono "Celtics" žvaigždę Keviną Garnettą."Kawhi
Grikių dietos prikeltam D.Saboniui dar stigo jėgų aikštelėje: buvo sunku bėgioti
Grikių dietos prikeltam D.Saboniui dar stigo jėgų aikštelėje: buvo sunku bėgioti
Domantui Saboniui viešnagės pradžia Azijoje kiek apkarto. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių jau buvo pasiruošęs žengti į aikštę šeštadienio rungtynėse su Pietų
D.Howardas numetė svorio ir pažadėjo "Lakers" pakeisti požiūrį į žaidimą
D.Howardas numetė svorio ir pažadėjo "Lakers" pakeisti požiūrį į žaidimą
Kaip jau rašėme, Los Andželo "Lakers" klubas traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeis praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu, kuris jau vilkėjo Kalifornijos
"Lakers" nusprendė: traumuotą D.Cousinsą pakeis "supermenas" D.Howardas.
"Lakers" nusprendė: traumuotą D.Cousinsą pakeis "supermenas" D.Howardas.
Los Andželo "Lakers" klubas traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeis praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu, kuris jau vilkėjo Kalifornijos komandos marškinėlius
NBA ir "Kings" neturi priekaištų L.Waltonui dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
NBA ir "Kings" neturi priekaištų L.Waltonui dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
Kaip jau rašėme, balandžio pabaigoje NBA visuomenę supurtė skandalas. Tuomet ką tik Los Andželo "Lakers" klubo vyriausiojo trenerio postą palikęs ir netrukus prie Sakramento "Kings"
Skrydžio į Aziją su nekantrumu laukiantis D.Sabonis: su Jonu aikštėje jaučiuosi labai gerai
Skrydžio į Aziją su nekantrumu laukiantis D.Sabonis: su Jonu aikštėje jaučiuosi labai gerai
Domantas Sabonis šeštadienį surengė rekordinį pasirodymą su Lietuvos rinktinės marškinėliais, tačiau sparnų tai jam neišaugino.Kaip visuomet kuklus jauniausias Arvydo
M.Kalnietis: kai pradėjau karjerą rinktinėje, D.Songaila liepdavo nupirkti SIM kortelę ar šampūną
M.Kalnietis: kai pradėjau karjerą rinktinėje, D.Songaila liepdavo nupirkti SIM kortelę ar šampūną
Lietuvos krepšinio rinktinės pasiruošimas pasaulio čempionatui artėja į pabaigą – dar laukia trejos draugiškos rungtynės, per kurias mūsiškiams teks baigti šlifuoti
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
Kaip jau rašėme, Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Lietuvos rinktinė pasirengimo pasaulio krepšinio čempionatui cikle jau nuėjo du trečdalius kelio – vakarykštės rungtynės su Rusija jai buvo šeštosios, o per artimiausias
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su LeBronu Jamesu ir Anthony

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime