Naujienos kraunasi...

Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?

Autorius: Alfa.lt.
Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?
Iki reguliariojo sezono pabaigos likus vos trejoms rungtynėms, Indianos „Pacers“ krepšininkai jau ima ruoštis svarbiausiam jų laukiančiam iššūkiui – pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijai, kurioje jiems veikiausiai teks kautis su pavojinga, tačiau viso savo potencialo dar neatskleidusia Bostono „Celtics“ komanda.

Visgi ne mažesnis iššūkis „Pacers“ vadovų laukia vasarą, kai jie turės spręsti, ar pasiūlyti nuostabiai rungtyniaujančiam Domantui Saboniui naują sutartį, rašo Alfa.lt.

Nuo 2016-ųjų NBA lygoje rungtyniaujantis lietuvis jau po šio sezono turės galimybę su „Pacers“ pasirašyti naują sutartį, galiosiančią nuo 2020-ųjų. Nors Indianos ekipa gali nuspręsti tos sutarties aukštaūgiui neįteikti, tokiu atveju ji rizikuotų D. Sabonį po metų prarasti už dyką, mat po dar vieno sezono, kurį lietuvis dar žais pagal naujoko sutartį, vienas naudingiausių „Pacers“ žaidėjų taptų laisvuoju agentu ir galėtų rinktis bet kurią naują karjeros stotelę.

Visgi Indianos klubo vadovų veiksmus riboja dar pernai kitam komandos „centrui“ įteikta sutartis – Mylesas Turneris vasarą su „Pacers“ susitarė dėl ketverių metų ir 72-80 mln. dolerių kontrakto, kuris įsigalios jau nuo ateinančio sezono.

2015-aisiais 11-uoju šaukimu „Pacers“ ekipos pasirinktas amerikietis šiame sezone per 29 minutes renka po 13,3 taško ir atkovoja po 7,3 kamuolio, taip nusileisdamas 14,1 taško ir 9,3 kamuolio susirenkančiam D. Saboniui.

Visgi M. Turneris turi ryškų pranašumą prieš lietuvį – amerikietis blokuoja net po 2,7 metimo per vieną mačą, o daugelis jį vertina kaip vieną pagrindinių pretendentų laimėti šio sezono geriausiai besiginančio žaidėjo trofėjų. Be to, M. Turneris geriausiai atspindi besikeičiančias NBA pasaulio tendencijas, kur norėdamas būti aikštėje turi ne tik vikriai judinti kojas gynyboje, bet ir solidžiai atakuoti iš trijų taškų zonos, ką „Pacers“ vidurio puolėjas ir daro.

Nepaisant šių faktų, „Pacers“ dilemą dėl dviejų „centrų“ įvertinę „NBC Sports“ apžvalgininkai pripažino – D. Sabonis šį sezoną žaidžia geriau už M. Turnerį. Nuostabiai dėl kamuolių besigrumiantis lietuvis ilgą laiką turėjo dvigubo dublio statistiką bei šmėžavo lenktynėse dėl geriausio šeštojo žaidėjo trofėjaus, o iš jų pasitraukė tik po keletą sykių jį užklupusių čiurnos traumų.

Būdamas mažų mažiausiai tarp penkių, o ESPN apžvalgininkų manymu – ir tarp trijų, geriausių atsarginių visoje NBA lygoje, D. Sabonis nusipelnė pratęsti sutartį su „Pacers“. Visgi „NBC Sports“ randa vienintelę priežastį to nepadaryti, o ji skamba kiek komiškai: komandoje tiesiog yra per daug gerų žaidėjų.

Jei kalbant apie kitų pozicijų krepšininkus dar galima rasti išeičių statant juos į antrinius vaidmenis, tai siekiant komandoje sutalpinti du itin aukšto pajėgumo „centrus“ problemų gali iškilti bet kurios ekipos vadovams.

Be abejo, „Pacers“ gali siūlyti D. Saboniui kiek mažesnės vertės, tačiau užtikrintą sutartį, kuria Indianos komanda siektų išlaikyti abu savo „centrus“ bei laikyti juos aikštėje atskirai. Bent jau kol kas vos keliems žaidėjams finansiškai įsipareigojęs Indianos klubas gali galvoti apie tokį variantą – vietos jų „algų kepurėje“ tokiam scenarijui nepritrūktų.

Visgi „NBC Sports“ pabrėžia, kad tuomet tektų aukoti kažkurį kitą žaidėją, taip pat laukiantį dosnaus piniginio kąsnelio iš dabartinės savo ekipos. Po sezono sutarties pratęsimo su „Pacers“ tikėsis ir Thaddeusas Youngas, Bojanas Bogdanovičius, Darrenas Collisonas, Wesley Matthewsas, Cory Josephas ir Tyreke‘as Evansas, tad jeigu Indianos ekipa nuspręs turėti du ganėtinai brangius „centrus“, išlaikyti visų šių svarbių komandos dalių jai gali nepavykti.

Tačiau „Pacers“ vadovai neskubės atsisakyti galimybės pasilikti abu jaunuosius aukštaūgius – tam yra net kelios svarios priežastys.

Pirmiausia, M. Turneris ir D. Sabonis per beveik du kartu praleistus sezonus tapo puikiais partneriais ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Lietuvis dar pernai nuoširdžiai džiaugėsi amerikiečio pratęsta sutartimi, o pastarasis, užsitikrinęs savo ateitį ir įgavęs daugiau pasitikėjimo, prieš kurį laiką atskleidė kalbėjęsis su D. Saboniu ir apie pastarojo likimą Indianoje – M. Turneris tikina, kad norėtų ir toliau dalintis laiką bei aikštelę kartu su bendraamžiu lietuviu.

„Kai esi užtikrintas dėl savo ateities ir neturi rūpintis dėl statistikos ar pasirodymo prieš pasirašant sutartį, rungtyniauti yra gerokai lengviau. Tai, neabejotinai, nuima nuo tavęs naštą, – kalbėdamas su JAV žiniasklaida sakė M. Turneris. – Kalbėjausi apie sutarties pratęsimą ir su Saboniu – manau, kad jis to nusipelnė.“

Kitas argumentas „Pacers“ vadovams yra netikėtai produktyvus aukštaūgių žaidimas ant parketo būnant kartu. Nors daugelis atsargiai žvelgė į M. Turnerio ir D. Sabonio dueto žaidimą gynyboje, būtent šiems dviem krepšininkams esant aikštėje „Pacers“ gynybinis reitingas yra tiesiog puikus – per 100 atakų ekipa praleidžia vos 96,6 taško. Palyginimui, vien tik su D. Saboniu aikštėje Indianos ekipa praleidžia 102,8, vien tik su M. Turneriu – 103,5, o be abiejų vidurio puolėjų – 105 taškus.

Kiek prastesni komandos skaičiai žaidžiant su abiem „centrais“ pasimato puolime – tuomet per 100 atakų „Pacers“ pelno po 100,1 taško, kai vien su D. Saboniu įmeta 108,8, vien su M. Turneriu – 106,8, o be abiejų aukštaūgių – 102,9 taško.

Vis tik žvelgiant į šiuos skaičius akivaizdu, kad bent vienas iš jaunųjų vidurio puolėjų aikštėje Indianos ekipai yra būtinas. Žaidimas su jais labai skiriasi – M. Turneris puolime dažniau atsitraukia ir atakuoja iš toliau, o D. Sabonis kerta po krepšiu ir renka taškus iš baudos aikštelės. „Pacers“ gynėjams tenka prisitaikyti, tačiau tiek su lietuviu, tiek su amerikiečiu komandos pasirodymas išlieka gana aukštame lygyje.

Pasak „NBC Sports“, daugelį NBA ekspertų šiame sezone nustebino puiki D. Sabonio fizinė forma, kuri leido jam gerokai intensyviau dirbti gynyboje ir sulaikyti ne tik pajėgius varžovų aukštaūgius, bet ir judrius gynėjus. Būtent tai leido „Pacers“ strategui Nate‘ui McMillanui dažniau griebtis dviejų „centrų“ taktikos – iš viso per susitikimą šie žaidėjai kartu ant parketo praleidžia po beveik 10 minučių, kai anksčiau šis skaičius buvo bent kelis sykius mažesnis.

Visgi išnaudoti juos aikštėje kartu dar labiau Indianos klubui gali tapti neįmanoma misija. Ypač tai pasakytina kalbant apie atkrintamąsias varžybas, kuriose daugelis komandų ieško silpnųjų varžovų vietų – būtent tokia gali tapti dviejų ne pačių paslankiausių aukštaūgių duetas gynyboje. Tad nepaisant abiejų žaidėjų progreso, daugiau, nei tos 10 kartu ant parketo praleidžiamų minučių, N. McMillanas jiems gali ir neskirti.

Tad vėlgi grįžtame prie klausimo – ar „Pacers“ verta abu savo vidurio puolėjus susaistyti ilgalaikėmis pelningomis sutartimis?

„NBC Sports“ apžvalgininkai tikina, jog nepaisant senkančio laiko, „Pacers“ vis dar turi galimybę pagalvoti. Nors nukeldami savo sprendimą iki 2020-ųjų vasaros Indianos klubo vadovai rizikuotų prarasti talentingą aukštaūgį iš Lietuvos, per dar vienerius metus jie gali įsitikinti, ar tikrai verta savo sudėtyje turėti du aukšto lygio „centrus“, dėl ko nukenčia galimybės įsigyti likusius aukšto lygio rotacijos žaidėjus.

Vis dėlto NBA istorija rodo, kad tokiais atvejais geriau nelaukti ir sunkų sprendimą priimti kuo anksčiau. Su šia dilema prieš kelerius metus buvo susidūrusi ir Filadelfijos „76ers“, turėjusi net tris aukštais naujokų biržos šaukimais pakviestus aukštaūgius – Joelį Embiidą, Nerlensą Noelį ir Jahlilą Okaforą.

Dvejoję su pasirinkimu tarp šių žaidėjų „Sixers“ išmainyti N. Noelį ir J. Okaforą ryžosi tik po kelerių metų, kai jų vertės naujokų sutartys jau ėjo į pabaigą, o vertės – ženkliai nukritusios.

Be abejo, D. Sabonis jau įrodė, kad nėra tik talentingas jaunuolis – legendinio Arvydo Sabonio sūnus išties gali tapti į lygos žvaigždės statusą besibeldžiančiu žaidėju. Tačiau jo laikymas komandoje kartu su M. Turneriu Indianos ekipai gali ir neišeiti į naudą bei sumažinti D. Sabonio vertę, taip prarandant galimybę už šį krepšininką gauti didžiulę grąžą iš kitų komandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Naujasis "Rockets" treneris: suteikiau Hardenui laiko
Naujasis "Rockets" treneris: suteikiau Hardenui laiko
Naujasis Hjustono "Rockets' vyriausiais treneris Stephenas Silasas mano, kad NBA lygos superžvaigždė Jamesas Hardenas liks komandoje ir suteikė jam laiko viską apmąstyti."Raketų"
J.Dudley: Davisas ateinantį sezoną pretenduos į MVP titulą
J.Dudley: Davisas ateinantį sezoną pretenduos į MVP titulą
Los Andželo "Lakers" veteranas Jaredas Dudley mano, kad jo žvaigždėtasis bendraklubis Anthony Davisas ateinančiame sezone gali tapti naudingiausiuoju NBA lygos žaidėju."Tikiuosi,
NBA netikrins žaidėjų dėl marihuanos vartojimo
NBA netikrins žaidėjų dėl marihuanos vartojimo
2020-2021 metų sezone Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjai nebus tikrinami dėl marihuanos vartojimo, praneša "Forbes".Pagal dabartines lygos taisykles krepšininkas
NBA superžvaigždė A.Davisas ilgam lieka "Lakers"
NBA superžvaigždė A.Davisas ilgam lieka "Lakers"
Kaip jau rašėme, NBA lygos superžvaigždė ir ir vienas Los Andželo "Lakers" lyderių Anthony Davisas oficialiai atsisakė kontrakte numatytos opcijos, pagal kurią jis 2020-2021 metų
NBA superžvaigždės Curry ir Lillardas susitarė mesti iš aikštės vidurio pirmajame sezono mače
NBA superžvaigždės Curry ir Lillardas susitarė mesti iš aikštės vidurio pirmajame sezono mače
NBA superžvaigdės Damianas Lillardas ir Stephenas Curry susitarė mesti iš aikštės vidurio pirmosiose naujojo lygos sezono rungtynėse.S.Curry sureagavo į D.Lillardo patalpintą vaizdo
Grandioziniai mainai: Westbrookas - į "Wizards", Wallas" - į "Rockets"
Grandioziniai mainai: Westbrookas - į "Wizards", Wallas" - į "Rockets"
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) bręsta mainai, kuriuose dalyvauti du lygoje žvaigždžių statusą turintys atakų organizatoriai.Hjustono "Rockets" ir Vašingtono
G.Antetokounmpo: nebaigsiu, kol neiškovosiu titulų su Graikija bei NBA lygoje
G.Antetokounmpo: nebaigsiu, kol neiškovosiu titulų su Graikija bei NBA lygoje
Milvokio "Bucks" lyderis Giannis Antetokounmpo papasakojo, kokias užduotis turi būtinai išspręsti prieš pakabindamas sportbačius ant vinies.Graiko teigimu, jis nebaigs karjeros,
Neraminantys pirminiai testavimo rezultatai NBA: COVID-19 nustatytas pusšimčiui žaidėjų
Neraminantys pirminiai testavimo rezultatai NBA: COVID-19 nustatytas pusšimčiui žaidėjų
Nacionalinėr krepšinio asociacija (NBA) oficialiai paskelbė pirminius žaidėjų testavimo rezultatus, kurie kelia nerimą.Pranešama, kad COVID-19 nustatytas 48 krepšininkams, t.y.
D.Sirvydis Detroite taps milijonieriumi
D.Sirvydis Detroite taps milijonieriumi
2019 metų NBA naujokų biržoje gana aukštu 39-uoju šaukimu pasirinktas Deividas Sirvydis neseniai dėl svajonės žaisti už Atlanto paliko Jeruzalės "Hapoel" komandą ir neapsiriko.Vilnietis
D.Sirvydžio klubas suteikė šansą ir trečiajam Ballų šeimos atstovui
D.Sirvydžio klubas suteikė šansą ir trečiajam Ballų šeimos atstovui
Detroito "Pistons" klubas, su kuriuo neseniai trejų metų kontraktą pasirašė Deividas Sirvydis, suteikė šansą išbandyti jėgas NBA lygoje ir trečiajam LaVaro Ballo
L.Jamesas susitarė dėl kontrakto pratęsimo - lauks jį pakeisiančio sūnaus?
L.Jamesas susitarė dėl kontrakto pratęsimo - lauks jį pakeisiančio sūnaus?
NBA lygos superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas dar bent trejus metus neketina kabinti sportbačių ant vinies.Kaip praneša garsus krepšinio apžvalgininkas,
"Burbulo" MVP D.Lillardas: žaisti Orlande buvo kur kas lengviau nei įprastomis sąlygomis
"Burbulo" MVP D.Lillardas: žaisti Orlande buvo kur kas lengviau nei įprastomis sąlygomis
"Burbulo" MVP Damianas Lillardas pareiškė, kad žaisti Orlande buvo kur kas lengviau nei įprastinėmis sąlygomis NBA lygoje."Asmeniškai man žaisti "burbule" buvo
Durantas: neįsivaizduoju, iš kur atsirado istorija, kad įkalbinėjau Hardeną
Durantas: neįsivaizduoju, iš kur atsirado istorija, kad įkalbinėjau Hardeną
Kaip jau skelbėme, viena ryškiausių NBA žvaigždžių ir Hjustono "Rockets" lyderis Jamesas Hardenas atsisakė likti komandoje ir pareikalavo mainų.Pranešama, kad 2018 metų
G.Haywardas: Jordanas rašė žinutes, kad daugelį metų siekia mane įsigyti
G.Haywardas: Jordanas rašė žinutes, kad daugelį metų siekia mane įsigyti
Kaip jau skelbėme, Bostono "Celtics" žvaigždė Gordonas Haywardas atsisakė likti komandoje net už 34 mln. dolerių kitam sezonui.Daugelis spėliojo, kad toks pastaruoju metu traumų kamuojamo
Buvęs "Grizzlies" vadovas apie "Pistons" sprendimą pasikviesti Sirvydį: tai tikriausiai pokštas
Buvęs "Grizzlies" vadovas apie "Pistons" sprendimą pasikviesti Sirvydį: tai tikriausiai pokštas
NBA pirmenybėse besivaržančio Detroito „Pistons“ klubo sprendimas pasirašyti sutartį su Deividu Sirvydžiu sulaukė gana prieštaringų vertinimų.Suglumęs po tokio Detroito
D.Sirvydžio svajonė išsipildė: vilnietis pasirašė ilgalaikį kontraktą su "Pistons"
D.Sirvydžio svajonė išsipildė: vilnietis pasirašė ilgalaikį kontraktą su "Pistons"
2019 metų NBA naujokų biržoje gana aukštu 39-uoju šaukimu pasirinktas Deividas Sirvydis neseniai dėl svajonės žaisti už Atlanto paliko Jeruzalės "Hapoel" komandą ir neapsiriko.ESPN
"Žalgirį" palikusio Landale'o NBA nereikia - greičiausiai žais Australijoje
"Žalgirį" palikusio Landale'o NBA nereikia - greičiausiai žais Australijoje
NBA klubai baigia formuoti sudėtis, panašu, kad juose neatsirado vietos Kauno "Žalgirį" dėl siekio patekti į stipriausią pasaulio krepšinio lygą palikusiam Jockui Landale'ui.Australijos
Pirmasis LaMelo kontraktas NBA - įspūdingas
Pirmasis LaMelo kontraktas NBA - įspūdingas
2020 metų NBA naujokų biržoje trečiuoju pasirinktas LaMelo Ballas pasirašė ketverių metų kontraktą su Šarlotės "Hornets" klubu.Kaip praneša ESPN ažvalgininkas Adrianas
L.Jamesas: M.Gasolio namuose stovi mano apdovanojimas geriausiai besiginančiam žaidėjui
L.Jamesas: M.Gasolio namuose stovi mano apdovanojimas geriausiai besiginančiam žaidėjui
NBA superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas pajuokavo, kad jo naujasis bendraklubis Marcas Gasolis 2013 metais gavo geriausiai besiginančio lygos žaidėjo apdovanojimą,
Vos 32-ejų žaidėjo karjerą baigęs E.Turneris dirbs "Celtics" treneriu
Vos 32-ejų žaidėjo karjerą baigęs E.Turneris dirbs "Celtics" treneriu
Sulaukęs vos 32-ejų evanas Turneris nusprendė baigti krepšininko karjerą. Kaip praneša Shamsas Charania, amerikietis taps Bostono "Celtics" vyriausiojo trenerio asistentu."Keltų"
T.Parkeris: Duncanas sakė, kad komanda su europiečiu įžaidėju negali laimėti titulo
T.Parkeris: Duncanas sakė, kad komanda su europiečiu įžaidėju negali laimėti titulo
keturiskart NBA čempionas San antonijaus "Spurs" gretose Tony Parkeris savo knygoje "Visos mano svajonės" papasakojo apie tai, kaip jį priėmė komandoje po 2001 metų naujokų biržos,
B.Obama: LeBronas nepavijo Jordano, bet ir karjeros dar nebaigė
B.Obama: LeBronas nepavijo Jordano, bet ir karjeros dar nebaigė
Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama mano, kad ketvirtą NBA čempiono žiedą iškovojęs Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas priartėjo prie Čikagos "Bulls" legendos
J.Van Gundy: nereikia pervertinti įvykių "burbule", "Clippers" - vis dar čempionų lygio komanda
J.Van Gundy: nereikia pervertinti įvykių "burbule", "Clippers" - vis dar čempionų lygio komanda
Praeityje garsus treneris, o šiuo metu ESPN komentatorius Jeffas Van Gundy mano, kad neverta nurašyti Los Andželo "Clippers" klubo po nesėkmingo pasirodymo praėjusio NBA lygos
T.Ariza - visų laikų NBA rekordininkas pagal mainus
T.Ariza - visų laikų NBA rekordininkas pagal mainus
Nacionaloinės krepšinio asociacijos (NBA) veteranas Trevoras Ariza tapo lygos visų laikų rekordininku pagal išmainymų skaičių.Šiame tarpsezonyje krepšininką pirmiausia
Valančiūnas gali likti vieninteliu "Grizzlies" europiečiu
Valančiūnas gali likti vieninteliu "Grizzlies" europiečiu
Memfio „Grizzlies“ klubas ruošiasi atsisveikinti su dviem krepšininkais iš Senojo žemyno. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Jono Valančiūno atstovaujama ekipa
Sh.O'Nealas - N.Robinsonui: tu turi paimti revanšą, pamenu, kaip iškirtai tą vaikiną klube
Sh.O'Nealas - N.Robinsonui: tu turi paimti revanšą, pamenu, kaip iškirtai tą vaikiną klube
Kaip jau rašėme, buvusi NBA lygos žvaigždė ir triskart dėjimų konkurso nugalėtojas Nate'as Robinsonas metė iššūkį bokso ringe Youtube žvaigždei Jake'ui Paului.36-erių
A.Bogutas: kai kurie jau pamiršo, kad kadaise sugebėjau pajudėti
A.Bogutas: kai kurie jau pamiršo, kad kadaise sugebėjau pajudėti
Vienas garsiiausių šio šimtmečio Australijos krepšininkų Andrew Bogutas padėkojo Milvokio "Bucks" už sveikinimus gimtadienio proga. Lapkričio 28-ąją aukštaūgiui
"Celtics" legenda P.Pierce'as bus įtrauktas į NCAA Šlovės muziejų
"Celtics" legenda P.Pierce'as bus įtrauktas į NCAA Šlovės muziejų
Bostono "Celtics" legenda, 2008 metų NBA čempionas ir finalo MVP, 10-ies "Visų žvaigždžių" rungtynių dalyvis Paulas Pierce'as bus įtrauktas į NCAA Šlovės muziejų.Kartu

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime