Naujienos kraunasi...

Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?

Autorius: Alfa.lt.
Solidus Indianos bokštų žaidimas kelia klausimą: ką daryti su D.Saboniu?
Iki reguliariojo sezono pabaigos likus vos trejoms rungtynėms, Indianos „Pacers“ krepšininkai jau ima ruoštis svarbiausiam jų laukiančiam iššūkiui – pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijai, kurioje jiems veikiausiai teks kautis su pavojinga, tačiau viso savo potencialo dar neatskleidusia Bostono „Celtics“ komanda.

Visgi ne mažesnis iššūkis „Pacers“ vadovų laukia vasarą, kai jie turės spręsti, ar pasiūlyti nuostabiai rungtyniaujančiam Domantui Saboniui naują sutartį, rašo Alfa.lt.

Nuo 2016-ųjų NBA lygoje rungtyniaujantis lietuvis jau po šio sezono turės galimybę su „Pacers“ pasirašyti naują sutartį, galiosiančią nuo 2020-ųjų. Nors Indianos ekipa gali nuspręsti tos sutarties aukštaūgiui neįteikti, tokiu atveju ji rizikuotų D. Sabonį po metų prarasti už dyką, mat po dar vieno sezono, kurį lietuvis dar žais pagal naujoko sutartį, vienas naudingiausių „Pacers“ žaidėjų taptų laisvuoju agentu ir galėtų rinktis bet kurią naują karjeros stotelę.

Visgi Indianos klubo vadovų veiksmus riboja dar pernai kitam komandos „centrui“ įteikta sutartis – Mylesas Turneris vasarą su „Pacers“ susitarė dėl ketverių metų ir 72-80 mln. dolerių kontrakto, kuris įsigalios jau nuo ateinančio sezono.

2015-aisiais 11-uoju šaukimu „Pacers“ ekipos pasirinktas amerikietis šiame sezone per 29 minutes renka po 13,3 taško ir atkovoja po 7,3 kamuolio, taip nusileisdamas 14,1 taško ir 9,3 kamuolio susirenkančiam D. Saboniui.

Visgi M. Turneris turi ryškų pranašumą prieš lietuvį – amerikietis blokuoja net po 2,7 metimo per vieną mačą, o daugelis jį vertina kaip vieną pagrindinių pretendentų laimėti šio sezono geriausiai besiginančio žaidėjo trofėjų. Be to, M. Turneris geriausiai atspindi besikeičiančias NBA pasaulio tendencijas, kur norėdamas būti aikštėje turi ne tik vikriai judinti kojas gynyboje, bet ir solidžiai atakuoti iš trijų taškų zonos, ką „Pacers“ vidurio puolėjas ir daro.

Nepaisant šių faktų, „Pacers“ dilemą dėl dviejų „centrų“ įvertinę „NBC Sports“ apžvalgininkai pripažino – D. Sabonis šį sezoną žaidžia geriau už M. Turnerį. Nuostabiai dėl kamuolių besigrumiantis lietuvis ilgą laiką turėjo dvigubo dublio statistiką bei šmėžavo lenktynėse dėl geriausio šeštojo žaidėjo trofėjaus, o iš jų pasitraukė tik po keletą sykių jį užklupusių čiurnos traumų.

Būdamas mažų mažiausiai tarp penkių, o ESPN apžvalgininkų manymu – ir tarp trijų, geriausių atsarginių visoje NBA lygoje, D. Sabonis nusipelnė pratęsti sutartį su „Pacers“. Visgi „NBC Sports“ randa vienintelę priežastį to nepadaryti, o ji skamba kiek komiškai: komandoje tiesiog yra per daug gerų žaidėjų.

Jei kalbant apie kitų pozicijų krepšininkus dar galima rasti išeičių statant juos į antrinius vaidmenis, tai siekiant komandoje sutalpinti du itin aukšto pajėgumo „centrus“ problemų gali iškilti bet kurios ekipos vadovams.

Be abejo, „Pacers“ gali siūlyti D. Saboniui kiek mažesnės vertės, tačiau užtikrintą sutartį, kuria Indianos komanda siektų išlaikyti abu savo „centrus“ bei laikyti juos aikštėje atskirai. Bent jau kol kas vos keliems žaidėjams finansiškai įsipareigojęs Indianos klubas gali galvoti apie tokį variantą – vietos jų „algų kepurėje“ tokiam scenarijui nepritrūktų.

Visgi „NBC Sports“ pabrėžia, kad tuomet tektų aukoti kažkurį kitą žaidėją, taip pat laukiantį dosnaus piniginio kąsnelio iš dabartinės savo ekipos. Po sezono sutarties pratęsimo su „Pacers“ tikėsis ir Thaddeusas Youngas, Bojanas Bogdanovičius, Darrenas Collisonas, Wesley Matthewsas, Cory Josephas ir Tyreke‘as Evansas, tad jeigu Indianos ekipa nuspręs turėti du ganėtinai brangius „centrus“, išlaikyti visų šių svarbių komandos dalių jai gali nepavykti.

Tačiau „Pacers“ vadovai neskubės atsisakyti galimybės pasilikti abu jaunuosius aukštaūgius – tam yra net kelios svarios priežastys.

Pirmiausia, M. Turneris ir D. Sabonis per beveik du kartu praleistus sezonus tapo puikiais partneriais ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Lietuvis dar pernai nuoširdžiai džiaugėsi amerikiečio pratęsta sutartimi, o pastarasis, užsitikrinęs savo ateitį ir įgavęs daugiau pasitikėjimo, prieš kurį laiką atskleidė kalbėjęsis su D. Saboniu ir apie pastarojo likimą Indianoje – M. Turneris tikina, kad norėtų ir toliau dalintis laiką bei aikštelę kartu su bendraamžiu lietuviu.

„Kai esi užtikrintas dėl savo ateities ir neturi rūpintis dėl statistikos ar pasirodymo prieš pasirašant sutartį, rungtyniauti yra gerokai lengviau. Tai, neabejotinai, nuima nuo tavęs naštą, – kalbėdamas su JAV žiniasklaida sakė M. Turneris. – Kalbėjausi apie sutarties pratęsimą ir su Saboniu – manau, kad jis to nusipelnė.“

Kitas argumentas „Pacers“ vadovams yra netikėtai produktyvus aukštaūgių žaidimas ant parketo būnant kartu. Nors daugelis atsargiai žvelgė į M. Turnerio ir D. Sabonio dueto žaidimą gynyboje, būtent šiems dviem krepšininkams esant aikštėje „Pacers“ gynybinis reitingas yra tiesiog puikus – per 100 atakų ekipa praleidžia vos 96,6 taško. Palyginimui, vien tik su D. Saboniu aikštėje Indianos ekipa praleidžia 102,8, vien tik su M. Turneriu – 103,5, o be abiejų vidurio puolėjų – 105 taškus.

Kiek prastesni komandos skaičiai žaidžiant su abiem „centrais“ pasimato puolime – tuomet per 100 atakų „Pacers“ pelno po 100,1 taško, kai vien su D. Saboniu įmeta 108,8, vien su M. Turneriu – 106,8, o be abiejų aukštaūgių – 102,9 taško.

Vis tik žvelgiant į šiuos skaičius akivaizdu, kad bent vienas iš jaunųjų vidurio puolėjų aikštėje Indianos ekipai yra būtinas. Žaidimas su jais labai skiriasi – M. Turneris puolime dažniau atsitraukia ir atakuoja iš toliau, o D. Sabonis kerta po krepšiu ir renka taškus iš baudos aikštelės. „Pacers“ gynėjams tenka prisitaikyti, tačiau tiek su lietuviu, tiek su amerikiečiu komandos pasirodymas išlieka gana aukštame lygyje.

Pasak „NBC Sports“, daugelį NBA ekspertų šiame sezone nustebino puiki D. Sabonio fizinė forma, kuri leido jam gerokai intensyviau dirbti gynyboje ir sulaikyti ne tik pajėgius varžovų aukštaūgius, bet ir judrius gynėjus. Būtent tai leido „Pacers“ strategui Nate‘ui McMillanui dažniau griebtis dviejų „centrų“ taktikos – iš viso per susitikimą šie žaidėjai kartu ant parketo praleidžia po beveik 10 minučių, kai anksčiau šis skaičius buvo bent kelis sykius mažesnis.

Visgi išnaudoti juos aikštėje kartu dar labiau Indianos klubui gali tapti neįmanoma misija. Ypač tai pasakytina kalbant apie atkrintamąsias varžybas, kuriose daugelis komandų ieško silpnųjų varžovų vietų – būtent tokia gali tapti dviejų ne pačių paslankiausių aukštaūgių duetas gynyboje. Tad nepaisant abiejų žaidėjų progreso, daugiau, nei tos 10 kartu ant parketo praleidžiamų minučių, N. McMillanas jiems gali ir neskirti.

Tad vėlgi grįžtame prie klausimo – ar „Pacers“ verta abu savo vidurio puolėjus susaistyti ilgalaikėmis pelningomis sutartimis?

„NBC Sports“ apžvalgininkai tikina, jog nepaisant senkančio laiko, „Pacers“ vis dar turi galimybę pagalvoti. Nors nukeldami savo sprendimą iki 2020-ųjų vasaros Indianos klubo vadovai rizikuotų prarasti talentingą aukštaūgį iš Lietuvos, per dar vienerius metus jie gali įsitikinti, ar tikrai verta savo sudėtyje turėti du aukšto lygio „centrus“, dėl ko nukenčia galimybės įsigyti likusius aukšto lygio rotacijos žaidėjus.

Vis dėlto NBA istorija rodo, kad tokiais atvejais geriau nelaukti ir sunkų sprendimą priimti kuo anksčiau. Su šia dilema prieš kelerius metus buvo susidūrusi ir Filadelfijos „76ers“, turėjusi net tris aukštais naujokų biržos šaukimais pakviestus aukštaūgius – Joelį Embiidą, Nerlensą Noelį ir Jahlilą Okaforą.

Dvejoję su pasirinkimu tarp šių žaidėjų „Sixers“ išmainyti N. Noelį ir J. Okaforą ryžosi tik po kelerių metų, kai jų vertės naujokų sutartys jau ėjo į pabaigą, o vertės – ženkliai nukritusios.

Be abejo, D. Sabonis jau įrodė, kad nėra tik talentingas jaunuolis – legendinio Arvydo Sabonio sūnus išties gali tapti į lygos žvaigždės statusą besibeldžiančiu žaidėju. Tačiau jo laikymas komandoje kartu su M. Turneriu Indianos ekipai gali ir neišeiti į naudą bei sumažinti D. Sabonio vertę, taip prarandant galimybę už šį krepšininką gauti didžiulę grąžą iš kitų komandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
K.Martinas mano, kad "Thunder" pasielgė neteisingai išmainydami R.Westbrooką ir P.George'ą
K.Martinas mano, kad "Thunder" pasielgė neteisingai išmainydami R.Westbrooką ir P.George'ą
15 sezonų NBA lygoje praleidęs Kenyonas Martinas mano, kad Oklahomos "Thunder" klubas parodė nepagarbą savo gerbėjams išmainydamas abi savo žvaigždes - Paulą George'ą ir Russellą
G.Antetokounmpo brolis Kostas karjerą tęs "Lakers"
G.Antetokounmpo brolis Kostas karjerą tęs "Lakers"
Praėjusio NBA sezono MVP Giannio Antetokounmpo jaunesnysis brolis Kostas karjerą tęs Los Andželo "Lakers" komandoje, kuri su graiku sudarė dvišalę sutartį.Kaip jau skelbėme, krepšininką
"Spurs" nutarė N.Milutinovą dar sezoną palikti Europoje
"Spurs" nutarė N.Milutinovą dar sezoną palikti Europoje
San Antonijaus "Spurs" klubas nusprendė dar nepasirašyti kontrakto su 2015 metų NBA naujokų biržoje 26-uoju šaukimu pasirinktu Nikola Milutinovu.Tad serbas lieka Pirėjo "Olympiakos"
"Mavericks" atleido G.Antetokounmpo brolį, į jį nusitaikė čempionai
"Mavericks" atleido G.Antetokounmpo brolį, į jį nusitaikė čempionai
Jaunesnysis NBA sezono MVP Giannio Antetokounmpo brolis Kostas neteko darbo. Dalaso „Mavericks“ ekipa nusprendė graiką atleisti.Dalaso komanda K. Antetokounmpo praėjusių metų NBA naujokų
B.Windhorstas: "Lakers" mano, kad K.Leonardas tyčia juos vedžiojo už nosies
B.Windhorstas: "Lakers" mano, kad K.Leonardas tyčia juos vedžiojo už nosies
Kaip teigia krepšinio apžvalgininkas Brianas Windhorstas, Los Andželo "Lakers" klube mano, kad Kawhi Leonardas tyčia tempė laiką, nors žinojo, kad pasirašys kontraktą su
J.Rose'as: jei ne trauma, K.Durantas būtų pasirinkęs "Knicks", o ne "Nets"
J.Rose'as: jei ne trauma, K.Durantas būtų pasirinkęs "Knicks", o ne "Nets"
Prasidėjus NBA laisvųjų agentų rinkai, driokstelėjo pranešimas, kad Brukline kuriasi superklubas, nes į jį perėjo iškart trys žvaigždės - Kevinas Durantas, Kyrie Irvingas ir DeAndre
NBA žvaigždė J.Hardenas tapo "Dynamo" futbolo klubo bendrasavininkiu
NBA žvaigždė J.Hardenas tapo "Dynamo" futbolo klubo bendrasavininkiu
Hjustono "Rockets" komandos lyderis Jamesas Hardenas nusprendė prisidėti ir prie kitų miesto sporto šakų.2018 metų NBA lygos MVP bei septyniskart "Visų žvaigždžių"
Naujasis J.Valančiūno bendraklubis prabilo apie savo seksualinę orientaciją
Naujasis J.Valančiūno bendraklubis prabilo apie savo seksualinę orientaciją
Gęstanti NBA žvaigždė Dwightas Howardas turi rūbinės atmosferos gadintojo reputaciją, bet pastaruoju metu daugiau kalbama ne apie jo konfliktus su kitomis NBA įžymybėmis, o gyvenimą už aikštės
Ch.Barkley: Z.Williamsonas nėra storas, bet su tokiu svoriu jam negalima žaisti NBA
Ch.Barkley: Z.Williamsonas nėra storas, bet su tokiu svoriu jam negalima žaisti NBA
Krepšinio šlovės muziejaus narys Charlesas Barkley susirūpino NBA naujokų biržoje Naujojo Orleano "Pelicans" klubo pirmuoju šaukimu pasirinkto Ziono Williamsono svoriu."Girdėjau,
Priešais "Clippers" ir "Lakers" namų areną iškilo K.Leonardą ir P.George'ą sveikinantis stendas
Priešais "Clippers" ir "Lakers" namų areną iškilo K.Leonardą ir P.George'ą sveikinantis stendas
Prieš "Staples Center" areną Los Andžele iškilo "Clippers" žvaigždėtuoius naujokus Kawhi Leonardą ir Paulą George'ą sveikinantis milžiniškas stendas
K.Maksvyčiui nepavyko tapti NBA vasaros čempionu
K.Maksvyčiui nepavyko tapti NBA vasaros čempionu
Minesotos "Timberwolves" komandai, kurios trenerių štabe stažuojasi Kazys Maksvytis, nepavyko tapti NBA vasaros čempione.Las Vegase vykusios lygos finale "vilkai" po permainingos
Geriausias Eurolygos kovotojas dėl kamuolių oficialiai tapo "Celtics" nariu
Geriausias Eurolygos kovotojas dėl kamuolių oficialiai tapo "Celtics" nariu
Bostono "Celtics" klubas oficialiai paskelbė apie kontrakto pasirašymą su vienu Vitorijos "Baskonia" komandos lyderių ir geriausiu praėjusio Eurolygos sezono kovotoju dėl
Australijos krepšinio žvaigždė B.Simmonsas už įspūdingą sumą lieka "76ers"
Australijos krepšinio žvaigždė B.Simmonsas už įspūdingą sumą lieka "76ers"
Australijos krepšinio žvaigždė Benas Simmonsas sutiko pratęsti sutartį su Filadelfijos "76ers" klubu.Kaip pranešė apžvalgininkas Samsas Charania, universalus krepšininkas
D.Sabonis ir J.Valančiūnas prie rinktinės prisijungs vėliau, J.Mačiulio klausimas lieka atviras
D.Sabonis ir J.Valančiūnas prie rinktinės prisijungs vėliau, J.Mačiulio klausimas lieka atviras
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė liepos 22 dieną rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą Palangoje ir pradės pasiruošimą šių metų pasaulio čempionatui, kuris vyks rugpjūčio
K.Maksvytis su "Timberwolves" - NBA Vasaros lygos finale
K.Maksvytis su "Timberwolves" - NBA Vasaros lygos finale
Minesotos "Timberwolves" klubas, kuriame stažuotę atlieka Kazys Maksvytis, pateko į NBA Vasaros lygos Las Vegase finalą."Vilkai" pusfinalyje 85:77 (29:26, 26:22, 24:11, 6:18) įveikė
Lonzo Ballas: džiaugiuosi, kad "Lakers" mane išmainė
Lonzo Ballas: džiaugiuosi, kad "Lakers" mane išmainė
Į grandiozinius NBA mainus, kurių metu į Los Andželo "Lakers" persikėlė lygos superžvaigždė Anthony Davisas, buvo įtrauktas ir atakų organizatorius Lonzo Ballas, kuriam teko apsivilkti
I.Brazdeikis vėl žibėjo Las Vegase ir buvo vienas vedlių į "Knicks" pergalę
I.Brazdeikis vėl žibėjo Las Vegase ir buvo vienas vedlių į "Knicks" pergalę
Dar vieną puikų pasirodymą NBA vasaros lygoje Las Vegase surengė ir vienas "Knicks" komandos vedlių į pergalę buvo Ignas Brazdeikis.Niujorko klubas užtikrintai 103:87 (27:23, 24:27, 19:22,
"Pistons" ketvirtfinalyje skyrė D.Sirvydžiui daugiau laiko, bet jis tuo nepasinaudojo
"Pistons" ketvirtfinalyje skyrė D.Sirvydžiui daugiau laiko, bet jis tuo nepasinaudojo
37-ajam NBA naujokų biržos šaukimui Deividui Sirvydžiui taip ir nepavyko išsiskirti Vasaros lygoje, o jo komanda baigė pasirodymą Las Vegase.Šiąnakt lietuvio atstovaujamas Detroito
A.Kulboka buvo vienas rezultatyviausių "Hornets" gretose
A.Kulboka buvo vienas rezultatyviausių "Hornets" gretose
Arnoldas Kulboka svariai prisidėjo prie savo komandos pergalės NBA vasaros lygos Las Vegase mače.Lietuvio atstovaujamas Šarlotės "Hornets" kluba 84:74 (31:15, 23:15,13:22, 17:22) įveikė
"Žalgirio" dvi vasaras medžiotas įžaidėjas karjerą tęs NBA lygoje
"Žalgirio" dvi vasaras medžiotas įžaidėjas karjerą tęs NBA lygoje
Praėjusią vasarą Kauno "Žalgirį" dominęs amerikietis Nigelis Williamsas-Gossas pasirinko Graikijos grandą Pirėjo "Olympiakos". Šiemet Lietuvos čempionai ir vėl bandė
Puikiai NBA Vasaros lygoje atrodantis "Žalgirio" naujokas J.Landale'as šįkart nežaidė
Puikiai NBA Vasaros lygoje atrodantis "Žalgirio" naujokas J.Landale'as šįkart nežaidė
NBA vasaros lygoje Las Vegase puikiai atrodantis Kauno "Žalgirio" naujokas Jockas Landale'as pirmą kartą nepasirodė aikštelėje.Australo vidurio puolėjo atstovaujama Milvokio
 Westbrooku pasipildę "Rockets" sustiprino priekinę liniją galingu veteranu
Westbrooku pasipildę "Rockets" sustiprino priekinę liniją galingu veteranu
Sudėties komplektacijos procesą tęsia artėjančiam NBA sezonui besiruošiantis Hjustono „Rockets“ klubas.Chrisą Paulą į Oklahomą mainais už Russellą Westbrooką išsiuntę
J.Valančiūnas oficialiai pratęsė kontraktą su "Grizzlies"
J.Valančiūnas oficialiai pratęsė kontraktą su "Grizzlies"
Lietuvos rinktinės "centras" Jonas Valančiūnas oficialiai pratęsė kontraktą su Memfio "Grizzlies" klubu.Lietuvis sudarė trejų metų trukmės 45 mln. JAV dolerių vertės sutartį.2011
Dr vieni grandioziniai mainai NBA: "Thunder" žvaigždė R.Westbrookas keliasi į Hjūstoną
Dr vieni grandioziniai mainai NBA: "Thunder" žvaigždė R.Westbrookas keliasi į Hjūstoną
NBA lygoje ir toliau sukasi mainų karuselė. Dar viena naujiena pasiekė iš Vakarų konferencijos – grandiozinius mainus atiko Oklahomos „Thunder“ ir Hjustono „Rokcets“
"Žalgirio" naujokas pergalingame "Clippers" mače neišsiskyrė
"Žalgirio" naujokas pergalingame "Clippers" mače neišsiskyrė
Kauno "Žalgirio" naujokas Nigelas Hayesas neišsiskyrė jo komandai pergalingame mače NBA Vasaros lygoje Las Vegase.Los Andželo "Clippers" (3/1) klubas po atkaklios kovos 83:80
D.Sabonis: mes visada kovosime, dėl to kitos šalys mus vertina
D.Sabonis: mes visada kovosime, dėl to kitos šalys mus vertina
Artėjant pasaulio čempionatui Kinijoje, Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) parengė vaizdo klipą, kuriame Lietuvos rinktinės ambasadoriumi tapo Domantas Sabonis.23-ejų metų Lietuvos
NBA Vasaros lygoje "Žalgirio" naujokas - vėl rezultatyviausias mačo žaidėjas
NBA Vasaros lygoje "Žalgirio" naujokas - vėl rezultatyviausias mačo žaidėjas
Las Vegase vykstančioje NBA Vasaros lygoje naujas Kauno "Žalgirio" vidurio puolėjas Jockas Landale'as jau antrą kartą tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju.Austaralo atstovaujama Milvokio
I.Brazdeikis - vienas pergalės prieš "Lakers" kalvių
I.Brazdeikis - vienas pergalės prieš "Lakers" kalvių
Ignas Brazdeikis buvo vienas savo komandos pergalės kalvių Las Vegase vykstančioje NBA vasaros lygoje.Lietuvio atstovaujama Niujorko "Knicks" (13/) ekipa 117:96 (33:24, 33:20, 29:22, 22:30)

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime