Naujienos kraunasi...

STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI

Autorius: Straipsnį parengė: „Kauno dienos“ žurnalistė Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė .
STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI
Nuotrauka: Vilmanto Raupelio/„Kauno diena“
Šalies pasididžiavimas – Krepšinio namai sparčiai kyla. Aistruoliai, nesvarbu, kokiame pasaulio kampelyje bebūtų, kviečiami įsiamžinti simbolinėje krepšinio aikštelėje.

Liko nedaug laukti Dar praėjusių metų liepą Nemuno ir Neries santakoje, tarp Kauno Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir Šv.Jurgio kankinio bažnyčių styrojusios konstrukcijos toli gražu nepriminė būsimos krepšinio šventovės. Aptvertoje teritorijoje sukosi “YIT Lietuva” bendrovės darbininkai su šalmais ir kranas, o drauge su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentu Arvydu Saboniu tąkart sukinėjomės lauke. Užlipti į antrą aukštą nebuvo galimybės, nes darbininkai tuo metu liejo grindis. Per aštuonis mėnesius būsimų Krepšinio namų vaizdas gerokai pasikeitė, o rangovai skaičiuoja, kad iki darbų pabaigos beliko maždaug pusmetis. Jei niekas nepakiš kojos, kaip tai įvyko pirmame etape dėl archeologinių kasinėjimų, rugsėjį Lietuvos krepšinio namuose planuojama LKF metinė-ataskaitinė konferencija.

„Svarbiausia nepainioti, kad statinys ir muziejaus technologinė dalis yra du skirtingi dalykai”, – pastarasis, anot LKF generalinio sekretoriaus-direktoriaus Mindaugo Špoko, bus įrengtas iki 2022-ųjų, kai Lietuvos krepšinis švęs savo šimtmetį. Tais metais Kaunas garbingai neš Europos kultūros sostinės vėliavą, o krepšinio aistruoliai minės kitą ypatingą sukaktį.

„Krepšinio pradininkas Lietuvoje – Steponas Darius. 1922 m. balandžio 23-iąją jis žaidė pirmose Lietuvos istorijoje krepšinio rungtynėse. Taigi, ši data laikoma šalies krepšinio gimtadieniu”, – istorijos puslapius vertė M.Špokas.

Interaktyvi ekspozicija

Tuo metu VšĮ „Krepšinio namai“ direktorė Živilė Belejevaitė supažindino su vizija, kaip atrodys jau užbaigtas pastatas. Prie įėjimo į Krepšinio namus visus svečius sveikins Jamesas Naismithas. Pagal pirminį sumanymą, krepšinio pradininkas stovės netoli ąžuolo, kurį puslankiu apglėbė variu dengtas statinys. Teritorijoje toliau liks augti ir kiti medžiai, kurie suteiks namų jaukumo pojūtį. Toks esą buvo architekto Gintauto Natkevičiaus sumanymas.

„Štai šioje vietoje bus registratūra”, – įžengusi per pagrindines duris, Ž.Belejevaitė stabtelėjo aikštelėje, kur žingsnį ateityje sulėtins visi muziejaus lankytojai.

Iš čia bus galimi du keliai. Pirmasis ves į kavinę, antrasis – į akademinės valandos ekskursiją po muziejų. Pastarasis, Krepšinio namų direktorės skaičiavimais, užims maždaug 70 proc. vieno moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje pastato erdvių. Antrame aukšte bus įrengta istorinė interaktyvi ekspozicija. Salės centre stovės konsolė su ekranais, kurie muziejaus lankytojams pasakos ne tik pasaulinę krepšinio raidą, bet ir perkels juos į krepšinio aikštelę ar pasodins tribūnoje šalia aistringiausių sirgalių. Čia pat bus išrikiuoti ir pagrindiniai Lietuvos krepšinio trofėjai, iškovoti tarptautiniuose turnyruose ir menantys skambiausias pergales.

„Mes planavome ekskursiją pradėti nuo pirmojo aukšto, bet mūsų partneriai, pasaulinio lygo savo srities profesionalai – Ralph Appelbaum Associates (RAA), pasiūlė kitą variantą – iš antro aukšto leistis žemyn. Mes šiai puikiai idėjai pritarėme”, – ekskursiją po įrenginėjamas erdves tęsė Ž.Belejevaitė.

Persikels administracija

Pirmajame aukšte pagal projektą stovės penkios interaktyvios žaidimų stotelės, kuriose lankytojai galės išmėginti savo reakciją, šoklumą ar rankos taiklumą. Krepšinio namų direktorė neabejojo, kad gerų emocijų čia pasisems ir vaikai, ir suaugę lankytojai. Beje, toje pačioje erdvėje bus organizuojamos konferencijos, įvairūs kultūriniai renginiai, pristatymai. Lietuvos krepšinio namų erdvėse kiekvieną savaitę vyks ir krepšinio veteranų susibūrimai.

„Planuojame, kad didžiojoje salėje tilps apie 200 žmonių”, – dėl tokio skaičiaus, anot Ž.Belejevaitės, buvo sugriežtinti vėdinimo ir priešgaisrinės saugos reikalavimai.

Beveik 2 tūkst. kv. m krepšinio namuose jau yra liftas, skirtas neįgaliesiems. Pastato rūsyje baigiami įrenginėti sanitariniai mazgai ir erdvė, skirta sandėliavimui. Dar praėjusiais metais čia buvo atkastos nedidelio senovinio mūrinio namo rūsio liekanos, kurias buvo nuspręsta išsaugoti. Lauke ruošiama automobilių stovėjimo aikštelė.

„Eime toliau”, – sparčiu žingsniu ekskursijos vedlė pakilo iš pirmo į antrą aukštą.

Čia, anot Ž.Belejevaitės, bus įrengti keli kabinetai, konferencijų salė, virtuvė, tualetai ir dušas. Erdviose patalpose įsikurs visa LKF administracija ir prezidentas.

Ieško maisto operatorių

VšĮ „Krepšinio namų“ planuose ne tik muziejus, bet ir jaunimo ugdymas – pirmoji šalyje e.sporto mokykla, vasaros stovyklos

„Planuojame dirbti su 12–18 metų moksleiviais, tačiau, atsiradus poreikiui, mielai užsiimtume ir su jaunesnėmis grupėmis, tarkim, nuo septynerių metų”, – Ž.Belejevaitė vylėsi, kad duris atvėrus krepšinio namams, moksleiviai mieliau varstys jas, nei mins didžiųjų prekybos centrų ar kompiuterinių salonų slenksčius.

Planuojama, kad per 2–3 metus čia turėtų apsilankyti visi Lietuvos moksleiviai, o pažintis su šalies krepšininkais ir jų pasiekimais pastūmėtų link asmeninių pergalių. Nesvarbu, ar sporte, ar moksle.

„Daug kartų girdėjome klausimą, kodėl tokie namai kyla Kaune”, – darsyk priminęs istorines aplinkybes ir dabarties realijas, M.Špokas neabejojo, kad Kaunas buvo geriausias pasirinkimas, kaip ir Nemuno ir Neries santakos bičiulystė. Aplankę Lietuvos krepšinio namus ir juose esantį muziejų, pasimėgavę geru maistu ir nuostabiu vaizdu kavinės terasoje ar viduje, lankytojai gaus tarsi papildomą paketą – pažintį su bent keliomis išskirtinėmis miesto vietomis: Kauno pilimi, Vyčio skulptūra, popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu, kunigų seminarija, Rotušės aikšte, o ir “Žalgirio” arena nuo Santakos g. 11-uoju numeriu žymėtos vietos ranka pasiekiama.

„Beje, jei jau prakalbome apie gerą maistą, pradėjome maisto operatoriaus paieškas ir esame atviri įvairiems pasiūlymams”, – paklausta, kokia virtuvė jos manymu geriausiai derėtų šioje aplinkoje, Ž.Belejevaitė įsivaizdavo jaukų šeimyninį pasisėdėjimą. Be skubos, su skania kava ir geru maistu.

Vardinės trinkelės

Pradžią krepšinio namų statybai davė Kauno miesto savivaldybė, suteikusį sklypą ir įrengusi dalį pamatų. Tolesnius darbus tęsia ir rėmėjų ieško LKF.

„Esame labai dėkingi visiems, kurie jau prisidėjo prie šio projekto. Be jų indėlio nebūtų įmanoma įgyvendinti visų turimų idėjų”, – Všį Krepšinio namai direktorė vardijo visus prisidėjusiuosius.

Tarp krepšinio mecenatų ir Arvydas Sabonis , ir jo sūnus Domantas, Jonas Valančiūnas, akcinė bendrovė “Aksa”, degalinių tinklas EMSI, UAB koncernas SBA, broliai Arvydas ir Rimvydas Povilaičiai, UAB “Kautra”, UAB “Enerstenos grupė” ir kiti.

Kiekvienam paaukojusiam buvo išsiųsta padėka, o prisidėjusieji didesnėmis sumomis bus įamžinti Krepšinio namų atminimo sienoje prie įėjimo. Anot Krepšinio namų direktorės, projektui iš viso surinkta 2,2 mln. eurų.

Krepšinio namų kieme planuojama įrengti simbolinę krepšinio aikštelę, o jos grindinį iškloti 6 tūkst. žalvarinių trinkelių. Šimtą jų RAA pasiūlė skirti Lietuvos krepšinio legendoms, likusiose galės įsiamžinti visi šiai sporto šakai neabejingi žmonės. Nesvarbu, gyvena jie Lietuvoje ar anapus Atlanto.

„Tai puiki proga ne tik įamžinti save, bet ir savo draugus ar giminaičius”, – daugiau informacijos, anot Ž.Belejevaitės, visi norintys ras puslapyje www.parama.krepsinionamai.lt.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" legendos Sabas, Kurtis, Jankūnas bei kiti žinomi veidai įvertino naują komandos įvaizdį
"Žalgirio" legendos Sabas, Kurtis, Jankūnas bei kiti žinomi veidai įvertino naują komandos įvaizdį
Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenos SDG amfiteatre pristatytas nuo šiol žaliai baltų organizaciją lydėsiantis įvaizdis. Pagrindiniu renginio akcentu tapo naujojo Kauno „Žalgirio“
Walkupas paaiškino: kaip ruošis akistatai su emocijų jam nekeliančia Lietuva ir kodėl priminė Sabonio "ančiuką"
Walkupas paaiškino: kaip ruošis akistatai su emocijų jam nekeliančia Lietuva ir kodėl priminė Sabonio "ančiuką"
Prastai startavusi ir dviženkliu skirtumu nuo Naujosios Zelandijos atsilikusi Graikijos rinktinė pabudo po ilgosios pertraukos ir galiausiai iškovojo vietą pasaulio čempionato antrajame etape,
Krepšinio namai kviečia į parodą "Vladas Garastas: trenerio pasiekimai"
Krepšinio namai kviečia į parodą "Vladas Garastas: trenerio pasiekimai"
Rugpjūčio 1 d. Lietuvos krepšinio namuose įvyko iškilmingas parodos, skirtos krepšinio trenerio Vlado Garasto pasiekimams įamžinti, atidarymas. Šventėje dalyvavo pirmasis
Geriausių LKL krepšininkų momentai įamžinti kolekcinėse NFT kortelėse
Geriausių LKL krepšininkų momentai įamžinti kolekcinėse NFT kortelėse
30 metų jubiliejaus proga Lietuvos krepšinio lyga kartu su partneriu parduotuvių tinklu DEPO organizavo sirgalių balsavimą, kurio metu paaiškėjo 30 geriausių visų laikų Lietuvos krepšinio
Išrinkta LKL 30-mečio svajonių komanda
Išrinkta LKL 30-mečio svajonių komanda
1993 m. įkurta Lietuvos krepšinio lyga (LKL) šiemet švenčia 30 metų jubiliejų. Šia proga LKL kartu su DEPO sirgaliams pristatė 30 geriausių visų laikų krepšininkų
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Kauno „Žalgiris“ antradienį persvėrė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rezultatą, o pergalę papuošė ne vienu įspūdingu epizodu. Vienas jų – meistriškas
Lažybose dalyvavusiam krepšininkui savo tiesos teisme įrodyti nepavyko
Lažybose dalyvavusiam krepšininkui savo tiesos teisme įrodyti nepavyko
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Etikos ir drausmės komisijos skirtą piniginę baudą ir diskvalifikaciją bandęs užginčyti teisme krepšininkas Deividas Keburys liko nieko nepešęs.Vilniaus
 Įžymybių gausa arenos tribūnose: užsuko Karnišovas, Sabonis ir virtinė "Žalgirio" trenerių
Įžymybių gausa arenos tribūnose: užsuko Karnišovas, Sabonis ir virtinė "Žalgirio" trenerių
Eurolygos finalo ketvertas kartu su daugiatūkstantine Pirėjo „Olympiakos“ gerbėjų gvardija bei pavieniais likusių ekipų aistruoliais į Kauną priviliojo būrį garsenybių, taip pat
Mirė Arvydo Sabonio mama
Mirė Arvydo Sabonio mama
Mirė garsiausio visų laikų Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio mama. 84-erių Mildos Sabonienės gyvybė užgeso netikėtai ją išvežus į Kauno klinikas pirmadienį, rašo Lrytas.lt.Jos
JAV išeivijos lietuviai lankosi Lietuvoje ir dalyvauja treniruočių stovyklose su bendraamžiais
JAV išeivijos lietuviai lankosi Lietuvoje ir dalyvauja treniruočių stovyklose su bendraamžiais
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) tęsia jaunųjų krepšinio talentų paieškas Jungtinėse Amerikos Valtijose. Šią savaitę Lietuvoje vieši Sakalų šeimyna,
Sutarta dėl Klaipėdos krepšinio strategijos kūrimo
Sutarta dėl Klaipėdos krepšinio strategijos kūrimo
Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto rotušėje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl Klaipėdos krepšinio vystymo strategijos sukūrimo ir veiksmingo jos įgyvendinimo.
LKL svajonių komandos rinkimuose – aiškūs favoritai
LKL svajonių komandos rinkimuose – aiškūs favoritai
Prieš mėnesį asociacija Lietuvos krepšinio lyga (LKL) kartu su partneriu DEPO pristatė kiekvienam krepšinio sirgaliui svarbią žinią ­– 30-mečio svajonių komandos
Dešimtyje filmo serijų – pasakojimai apie "Tyliuosius Lietuvos krepšinio herojus"
Dešimtyje filmo serijų – pasakojimai apie "Tyliuosius Lietuvos krepšinio herojus"
Lietuvos krepšinio kultūros centras bendradarbiaudamas su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pristato dokumentinių apybraižų ciklą „Tylieji Lietuvos krepšinio herojai“.
Dončičius – apie visų laikų geriausią europietį: yra tokia galimybė
Dončičius – apie visų laikų geriausią europietį: yra tokia galimybė
Slovėnijos rinktinės bei Dalaso "Mavericks" lyderio Lukos Dončičiaus NBA "Visų žvaigždžių" savaitgalio metu žurnalistai paklausė, ar jis gali gauti neoficialų visų laikų
Rinktinė žais Taivane, Balčiūnas žada NBA lygį
Rinktinė žais Taivane, Balčiūnas žada NBA lygį
Penktadienį Taipėjuje (Taivanas) vyks spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Taivano bendradarbiavimas organizuojant draugišką krepšinio
Patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškeltas tikslas vyrų nacionalinei komandai
Patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškeltas tikslas vyrų nacionalinei komandai
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis. Susirinkimo metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai bei iškelti tikslai visoms šią vasarą
Balčiūnas – apie rinktinės turnyrą Taivane, LKF biudžetą ir išvyką pažiūrėti NBA rungtynių Paryžiuje
Balčiūnas – apie rinktinės turnyrą Taivane, LKF biudžetą ir išvyką pažiūrėti NBA rungtynių Paryžiuje
Prieš išvyką į Paryžių (Prancūzija), kur ketvirtadienį vyks NBA reguliaraus sezono rungtynės, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas
Devynių šalių krepšinio federacijos: diskusijos dėl Rusijos ir Baltarusijos grįžimo į sportą akivaizdžiai ankstyvos
Devynių šalių krepšinio federacijos: diskusijos dėl Rusijos ir Baltarusijos grįžimo į sportą akivaizdžiai ankstyvos
Šiaurės ir Baltijos šalių bei Lenkijos krepšinio federacijos oficialiu raštu kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą ir Tarptautinę krepšinio federaciją dėl
Paskelbti geriausių 2022-ųjų Lietuvos krepšininkų rinkimai
Paskelbti geriausių 2022-ųjų Lietuvos krepšininkų rinkimai
Užbaigiant Lietuvos krepšinio šimtmečio minėjimą, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kartu su degalinių tinklu „EMSI” kviečia sirgalius išrinkti geriausią
Sunku patikėti: žaidimas, po kurio Kurtinaičiui likdavo tik nusiimti kepurę prieš Sabą
Sunku patikėti: žaidimas, po kurio Kurtinaičiui likdavo tik nusiimti kepurę prieš Sabą
Arvydas Sabonis – vieną giliausių pėdsakų Ispanijos krepšinyje palikęs lietuvis, apie kurį legendos sklando ir prabėgus beveik trisdešimtmečiui nuo paskutinių rungtynių su
LKF paviešino kitų metų biudžeto planus
LKF paviešino kitų metų biudžeto planus
Antradienį vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintas kitų metų biudžeto projektas.Anot LKF generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, 2023-iaisiais
Tarp LKF tikslų – ir Europos čempionatas Lietuvoje
Tarp LKF tikslų – ir Europos čempionatas Lietuvoje
Švęsdama Lietuvos krepšinio šimtmetį, Lietuvos krepšinio federacija (LKF) įsitraukia į partnerystę su blockchain technologijų bendrove „Lympo“ — interneto
Jocytės tėtis Lietuvoje ieškos dar neatrastų talentų
Jocytės tėtis Lietuvoje ieškos dar neatrastų talentų
„Pradedamas bene masiškiausias Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos projektas, kuris bus vykdomas visoje Lietuvoje“, – merginoms skirto projekto „Stipresnė
Rintinės užkulisiai – naujojoje LKF rubrikoje
Rintinės užkulisiai – naujojoje LKF rubrikoje
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei pradėjus pasiruošimą FIBA pasaulio taurės atrankos varžybų lango rungtynėms startuoja ir nauja Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) video rubrika
"Nevėžis" 6 taškais per 5 sekundes išplėšė pratęsimą bei laimėjo per antrąjį
"Nevėžis" 6 taškais per 5 sekundes išplėšė pratęsimą bei laimėjo per antrąjį
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) pirmojo etapo kovos tęsiasi, o trečiadienio vakarą Kėdainiuose užvirė itin karšta ir papildomų 10 minučių pareikalavusi dvikova,
Blattas Matkevičiui pasakojo apie savo ligą, svajonę apie Sabą ir pirmą pokalbį su Kemzūra
Blattas Matkevičiui pasakojo apie savo ligą, svajonę apie Sabą ir pirmą pokalbį su Kemzūra
Trenerio karjerą dėl lėtinės ligos turėjęs sustabdyti Davidas Blattas pasirodė naujausioje „The Benas Podcast“ laidoje, kurioje bendravo su Bostono „Celtics“ ir Lietuvos
"Žalgirio" arenoje – Jankūno emocijos, Maskoliūno palyginimas bei Sabo ir Scariolo įspūdžiai
"Žalgirio" arenoje – Jankūno emocijos, Maskoliūno palyginimas bei Sabo ir Scariolo įspūdžiai
Antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje sužaistos pirmosios Eurolygos sezono namų rungtynės pavirto į didžiulę šventę, kurią vainikavo dramatiška žalgiriečių pergalė
Kuzminskas – apie greičio rekordus lenktynių trasoje ir NBA žvaigždžių party busus
Kuzminskas – apie greičio rekordus lenktynių trasoje ir NBA žvaigždžių party busus
„Kad tilpčiau, kad būtų patogu įlipti ir būtų saugu, ypatingai dabar, kuomet esu naujas tėtis, tai tas saugumas man labai aktualu“, – kriterijus, kuriais vadovaujasi rinkdamasis

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime