Naujienos kraunasi...

STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI

Autorius: Straipsnį parengė: „Kauno dienos“ žurnalistė Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė .
STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI
Nuotrauka: Vilmanto Raupelio/„Kauno diena“
Šalies pasididžiavimas – Krepšinio namai sparčiai kyla. Aistruoliai, nesvarbu, kokiame pasaulio kampelyje bebūtų, kviečiami įsiamžinti simbolinėje krepšinio aikštelėje.

Liko nedaug laukti Dar praėjusių metų liepą Nemuno ir Neries santakoje, tarp Kauno Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir Šv.Jurgio kankinio bažnyčių styrojusios konstrukcijos toli gražu nepriminė būsimos krepšinio šventovės. Aptvertoje teritorijoje sukosi “YIT Lietuva” bendrovės darbininkai su šalmais ir kranas, o drauge su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentu Arvydu Saboniu tąkart sukinėjomės lauke. Užlipti į antrą aukštą nebuvo galimybės, nes darbininkai tuo metu liejo grindis. Per aštuonis mėnesius būsimų Krepšinio namų vaizdas gerokai pasikeitė, o rangovai skaičiuoja, kad iki darbų pabaigos beliko maždaug pusmetis. Jei niekas nepakiš kojos, kaip tai įvyko pirmame etape dėl archeologinių kasinėjimų, rugsėjį Lietuvos krepšinio namuose planuojama LKF metinė-ataskaitinė konferencija.

„Svarbiausia nepainioti, kad statinys ir muziejaus technologinė dalis yra du skirtingi dalykai”, – pastarasis, anot LKF generalinio sekretoriaus-direktoriaus Mindaugo Špoko, bus įrengtas iki 2022-ųjų, kai Lietuvos krepšinis švęs savo šimtmetį. Tais metais Kaunas garbingai neš Europos kultūros sostinės vėliavą, o krepšinio aistruoliai minės kitą ypatingą sukaktį.

„Krepšinio pradininkas Lietuvoje – Steponas Darius. 1922 m. balandžio 23-iąją jis žaidė pirmose Lietuvos istorijoje krepšinio rungtynėse. Taigi, ši data laikoma šalies krepšinio gimtadieniu”, – istorijos puslapius vertė M.Špokas.

Interaktyvi ekspozicija

Tuo metu VšĮ „Krepšinio namai“ direktorė Živilė Belejevaitė supažindino su vizija, kaip atrodys jau užbaigtas pastatas. Prie įėjimo į Krepšinio namus visus svečius sveikins Jamesas Naismithas. Pagal pirminį sumanymą, krepšinio pradininkas stovės netoli ąžuolo, kurį puslankiu apglėbė variu dengtas statinys. Teritorijoje toliau liks augti ir kiti medžiai, kurie suteiks namų jaukumo pojūtį. Toks esą buvo architekto Gintauto Natkevičiaus sumanymas.

„Štai šioje vietoje bus registratūra”, – įžengusi per pagrindines duris, Ž.Belejevaitė stabtelėjo aikštelėje, kur žingsnį ateityje sulėtins visi muziejaus lankytojai.

Iš čia bus galimi du keliai. Pirmasis ves į kavinę, antrasis – į akademinės valandos ekskursiją po muziejų. Pastarasis, Krepšinio namų direktorės skaičiavimais, užims maždaug 70 proc. vieno moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje pastato erdvių. Antrame aukšte bus įrengta istorinė interaktyvi ekspozicija. Salės centre stovės konsolė su ekranais, kurie muziejaus lankytojams pasakos ne tik pasaulinę krepšinio raidą, bet ir perkels juos į krepšinio aikštelę ar pasodins tribūnoje šalia aistringiausių sirgalių. Čia pat bus išrikiuoti ir pagrindiniai Lietuvos krepšinio trofėjai, iškovoti tarptautiniuose turnyruose ir menantys skambiausias pergales.

„Mes planavome ekskursiją pradėti nuo pirmojo aukšto, bet mūsų partneriai, pasaulinio lygo savo srities profesionalai – Ralph Appelbaum Associates (RAA), pasiūlė kitą variantą – iš antro aukšto leistis žemyn. Mes šiai puikiai idėjai pritarėme”, – ekskursiją po įrenginėjamas erdves tęsė Ž.Belejevaitė.

Persikels administracija

Pirmajame aukšte pagal projektą stovės penkios interaktyvios žaidimų stotelės, kuriose lankytojai galės išmėginti savo reakciją, šoklumą ar rankos taiklumą. Krepšinio namų direktorė neabejojo, kad gerų emocijų čia pasisems ir vaikai, ir suaugę lankytojai. Beje, toje pačioje erdvėje bus organizuojamos konferencijos, įvairūs kultūriniai renginiai, pristatymai. Lietuvos krepšinio namų erdvėse kiekvieną savaitę vyks ir krepšinio veteranų susibūrimai.

„Planuojame, kad didžiojoje salėje tilps apie 200 žmonių”, – dėl tokio skaičiaus, anot Ž.Belejevaitės, buvo sugriežtinti vėdinimo ir priešgaisrinės saugos reikalavimai.

Beveik 2 tūkst. kv. m krepšinio namuose jau yra liftas, skirtas neįgaliesiems. Pastato rūsyje baigiami įrenginėti sanitariniai mazgai ir erdvė, skirta sandėliavimui. Dar praėjusiais metais čia buvo atkastos nedidelio senovinio mūrinio namo rūsio liekanos, kurias buvo nuspręsta išsaugoti. Lauke ruošiama automobilių stovėjimo aikštelė.

„Eime toliau”, – sparčiu žingsniu ekskursijos vedlė pakilo iš pirmo į antrą aukštą.

Čia, anot Ž.Belejevaitės, bus įrengti keli kabinetai, konferencijų salė, virtuvė, tualetai ir dušas. Erdviose patalpose įsikurs visa LKF administracija ir prezidentas.

Ieško maisto operatorių

VšĮ „Krepšinio namų“ planuose ne tik muziejus, bet ir jaunimo ugdymas – pirmoji šalyje e.sporto mokykla, vasaros stovyklos

„Planuojame dirbti su 12–18 metų moksleiviais, tačiau, atsiradus poreikiui, mielai užsiimtume ir su jaunesnėmis grupėmis, tarkim, nuo septynerių metų”, – Ž.Belejevaitė vylėsi, kad duris atvėrus krepšinio namams, moksleiviai mieliau varstys jas, nei mins didžiųjų prekybos centrų ar kompiuterinių salonų slenksčius.

Planuojama, kad per 2–3 metus čia turėtų apsilankyti visi Lietuvos moksleiviai, o pažintis su šalies krepšininkais ir jų pasiekimais pastūmėtų link asmeninių pergalių. Nesvarbu, ar sporte, ar moksle.

„Daug kartų girdėjome klausimą, kodėl tokie namai kyla Kaune”, – darsyk priminęs istorines aplinkybes ir dabarties realijas, M.Špokas neabejojo, kad Kaunas buvo geriausias pasirinkimas, kaip ir Nemuno ir Neries santakos bičiulystė. Aplankę Lietuvos krepšinio namus ir juose esantį muziejų, pasimėgavę geru maistu ir nuostabiu vaizdu kavinės terasoje ar viduje, lankytojai gaus tarsi papildomą paketą – pažintį su bent keliomis išskirtinėmis miesto vietomis: Kauno pilimi, Vyčio skulptūra, popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu, kunigų seminarija, Rotušės aikšte, o ir “Žalgirio” arena nuo Santakos g. 11-uoju numeriu žymėtos vietos ranka pasiekiama.

„Beje, jei jau prakalbome apie gerą maistą, pradėjome maisto operatoriaus paieškas ir esame atviri įvairiems pasiūlymams”, – paklausta, kokia virtuvė jos manymu geriausiai derėtų šioje aplinkoje, Ž.Belejevaitė įsivaizdavo jaukų šeimyninį pasisėdėjimą. Be skubos, su skania kava ir geru maistu.

Vardinės trinkelės

Pradžią krepšinio namų statybai davė Kauno miesto savivaldybė, suteikusį sklypą ir įrengusi dalį pamatų. Tolesnius darbus tęsia ir rėmėjų ieško LKF.

„Esame labai dėkingi visiems, kurie jau prisidėjo prie šio projekto. Be jų indėlio nebūtų įmanoma įgyvendinti visų turimų idėjų”, – Všį Krepšinio namai direktorė vardijo visus prisidėjusiuosius.

Tarp krepšinio mecenatų ir Arvydas Sabonis , ir jo sūnus Domantas, Jonas Valančiūnas, akcinė bendrovė “Aksa”, degalinių tinklas EMSI, UAB koncernas SBA, broliai Arvydas ir Rimvydas Povilaičiai, UAB “Kautra”, UAB “Enerstenos grupė” ir kiti.

Kiekvienam paaukojusiam buvo išsiųsta padėka, o prisidėjusieji didesnėmis sumomis bus įamžinti Krepšinio namų atminimo sienoje prie įėjimo. Anot Krepšinio namų direktorės, projektui iš viso surinkta 2,2 mln. eurų.

Krepšinio namų kieme planuojama įrengti simbolinę krepšinio aikštelę, o jos grindinį iškloti 6 tūkst. žalvarinių trinkelių. Šimtą jų RAA pasiūlė skirti Lietuvos krepšinio legendoms, likusiose galės įsiamžinti visi šiai sporto šakai neabejingi žmonės. Nesvarbu, gyvena jie Lietuvoje ar anapus Atlanto.

„Tai puiki proga ne tik įamžinti save, bet ir savo draugus ar giminaičius”, – daugiau informacijos, anot Ž.Belejevaitės, visi norintys ras puslapyje www.parama.krepsinionamai.lt.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
D.Maskoliūnas apie rinktinę: norėčiau, kad principai būtų "Žalgirio" – juk pats esu jo dalis
D.Maskoliūnas apie rinktinę: norėčiau, kad principai būtų "Žalgirio" – juk pats esu jo dalis
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) naujienas apie šią sporto šaką nuo šiol pateiks ir žurnale „Krepšinio namai“. Čia bus apžvelgiamos Lietuvos rinktinių
Krepšinis sugrįžta: Kaune įvyks Lietuvoje dar nematyto formato turnyras
Krepšinis sugrįžta: Kaune įvyks Lietuvoje dar nematyto formato turnyras
Pandemija traukiasi iš šalies, o tai jaučia ir krepšinis, kuris liepos 2-ąją Kaune sugrįš su labai intriguojančiu ir Lietuvoje dar niekur nematytu projektu #LKFtrickshot.Kaip
Dramatiškame finale Sabonis nugalėjo Mačiulį - paaiškėjo Lietuvos esporto rinktinės sudėtis
Dramatiškame finale Sabonis nugalėjo Mačiulį - paaiškėjo Lietuvos esporto rinktinės sudėtis
Po nuožmios ir atkaklios kovos paaiškėjo stipriausia Lietuvos esporto krepšinio komanda, kuri jau kitą savaitgalį gins šalies garbę FIBA Esports Open 2020 turnyre.Nacionalinėje
Po Sabonio – Maskoliūno eilė: sutarties pratęsimą vadina formalumu
Po Sabonio – Maskoliūno eilė: sutarties pratęsimą vadina formalumu
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomasis komitetas metams pratęsė prezidento Arvydo Sabonio kadenciją tam, kad naujo federacijos vadovo rinkimai įvyktų po atidėtų Tokijo
A.Sabonis Lietuvos krepšiniui vadovaus dar metus
A.Sabonis Lietuvos krepšiniui vadovaus dar metus
Antradienį Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo priimtas sprendimas dėl LKF ataskaitinės-rinkiminės konferencijos perkėlimo, taip pat nuspręsta dėl tolimesnio Moksleivių
Didžiausias kolapsas NBA istorijoje: Shaqo šachas ir matas Sabo svajonei
Didžiausias kolapsas NBA istorijoje: Shaqo šachas ir matas Sabo svajonei
Prieš porą dienų savo 45-ąjį gimtadienį atšventęs Žydrūnas Ilgauskas – iki šiol vienintelis lietuvis, žaidęs NBA Superfinaluose.Visgi juose jis neturėjo labai daug
Sh.O'Nealas ir R.Horry pavadino 2000-ųjų "Blazers" su A.Saboniu sunkiausiu "Lakers" varžovu
Sh.O'Nealas ir R.Horry pavadino 2000-ųjų "Blazers" su A.Saboniu sunkiausiu "Lakers" varžovu
Buvę komandos draugai "Lakers" gretose Shaquille'as O'Nealas ir Robertas Horry, duodami interviu "Bleach Report", pavadino 2000-ųjų metų Portlando "Trail Blazers"
Formuojama Lietuvos esporto rinktinė, pirmasis išbandymas jau šį mėnesį
Formuojama Lietuvos esporto rinktinė, pirmasis išbandymas jau šį mėnesį
Birželio mėnesį Tarptautinė krepšinio federacija organizuos parodomąjį FIBA eSports Open 2020 turnyrą, kuriame kausis įvairių šalių rinktinės, o LKF yra viena iš šio
Lietuvos rinktinė netrukus gali turėti trečią NBA žaidėją: trūksta vieno dokumento
Lietuvos rinktinė netrukus gali turėti trečią NBA žaidėją: trūksta vieno dokumento
Lietuvoje gimęs, bet Kanadoje užaugęs krepšininkas Ignas Brazdeikis jau kiek anksčiau yra išreiškęs norą atstovauti Lietuvai, bet stringa jo pilietybės klausimai.21 metų gynėjas
M.Špokas: FIBA dirba su NBA, kad rinktinėms atstovautų geriausi krepšininkai
M.Špokas: FIBA dirba su NBA, kad rinktinėms atstovautų geriausi krepšininkai
Vasarą Lietuvos moterų ir vyrų krepšinio rinktinės rinksis į pasirengimo stovyklas. Kokie bus varžovai, su kuriais lietuviai žaistų draugiškas rungtynes, pasak Lietuvos krepšinio
LKL oficialiai pristatė 3x3 turnyrą su solidžiu priziniu fondu
LKL oficialiai pristatė 3x3 turnyrą su solidžiu priziniu fondu
Pasiruošimas didelio susidomėjimo sulaukusiam „Hoptrans 3x3“ turnyrui įgauna pagreitį –  ketvirtadienį jis oficialiai pristatytas spaudos konferencijoje.Liepos mėnesį
Keisto likimo herojus priminė A.Sabonio kančias ir jėgą: amerikiečiai jo bijojo
Keisto likimo herojus priminė A.Sabonio kančias ir jėgą: amerikiečiai jo bijojo
Buvusio ilgamečio Madrido „Real“ komandos krepšininko Jose Biriukovo istorija – neįprasta. Ko vertas vien faktas, kad šiam žaidėjui yra tekę ginti ir Sovietų Sąjungos,
Ypatingas dėmesys legendai: įspūdingas A.Sabonio sugrįžimas į Eurolygą
Ypatingas dėmesys legendai: įspūdingas A.Sabonio sugrįžimas į Eurolygą
Arvydas Sabonis dominavo Eurolygoje net būdamas beveik 40 metų amžiaus. 2003 metų lapkričio 6 dieną visų laikų geriausias Lietuvos krepšininkas sužaidė pirmąsias Eurolygos rungtynes po
Moksleivių lygos sezono likimas paaiškės po LKF Vykdomojo komiteto posėdžio
Moksleivių lygos sezono likimas paaiškės po LKF Vykdomojo komiteto posėdžio
Penktadienį, gegužės 15 dieną, vaizdo konferencijos būdu vyko Lietuvos krepšinio federacijos Meistriškumo komisijos posėdis, kuriame vėl buvo sprendžiamas Lietuvos moksleivių krepšinio
Prieš vasarą startuosiantį FIBA eSporto rinktinių čempionatą – parodomasis NBA 2K20 turnyras
Prieš vasarą startuosiantį FIBA eSporto rinktinių čempionatą – parodomasis NBA 2K20 turnyras
LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga tęsia virtualaus krepšinio kovas ir plečia turnyro dalyvių gretas. Trečiajame – Super Star‘ų NBA 2K20 turnyre varžysis kviestiniai
L.Brazdeikytė: moterų krepšinio kreivė kyla
L.Brazdeikytė: moterų krepšinio kreivė kyla
Lietuvos moterų krepšinis pastaruoju metu sulaukia ne pačių gražiausių „komplimentų“. Kalbant apie jį dažnai vartojamas žodis „duobė“. Vietinės lygos lygis anaiptol
"Žalgiris" siūlo prisiminti dominuojantį A.Sabonio pasirodymą bei P.Jankūno debiutą
"Žalgiris" siūlo prisiminti dominuojantį A.Sabonio pasirodymą bei P.Jankūno debiutą
Kauno „Žalgiris“ neseniai pristatė naują rubriką #ZalgirisClassics, kurioje supažindinama su legendinėmis Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis. Sekmadieniais ir ketvirtadieniais
Jaunimo čempionato logotipą sukūrusi kaunietė: buvo labai smagi patirtis
Jaunimo čempionato logotipą sukūrusi kaunietė: buvo labai smagi patirtis
Mėnesio pradžioje FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks. Atšauktas
Kai Lietuva pravirko, Šaras triumfavo, o Sabonis dramatiškai baigė įspūdingą karjerą
Kai Lietuva pravirko, Šaras triumfavo, o Sabonis dramatiškai baigė įspūdingą karjerą
Lygiai prieš 16 metų, balandžio 8-ąją dieną, Eurolygoje įvyko vienos iš dramatiškiausių ir skausmingiausiai Lietuvos krepšinio gerbėjams pasibaigusių rungtynių.Derrickas
Vasara be krepšinio: atšaukti Europos jaunimo čempionatai
Vasara be krepšinio: atšaukti Europos jaunimo čempionatai
Vaizdo konferencijos būdu vykusiame FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
LKF siūlo treniruotes su rinktinių treneriais ir viktoriną su žinomais krepšininkais (tvarkaraštis)
LKF siūlo treniruotes su rinktinių treneriais ir viktoriną su žinomais krepšininkais (tvarkaraštis)
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus karantino metu elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.Kiekvieną darbo dieną, po
STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI
STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI
Šalies pasididžiavimas – Krepšinio namai sparčiai kyla. Aistruoliai, nesvarbu, kokiame pasaulio kampelyje bebūtų, kviečiami įsiamžinti simbolinėje krepšinio aikštelėje.Liko
Po LKF meistriškumo komisijos rekomendacijų MKL suspenduoja lygos kovas iki gegužės mėnesio vidurio
Po LKF meistriškumo komisijos rekomendacijų MKL suspenduoja lygos kovas iki gegužės mėnesio vidurio
Antradienį vaizdo konferencijos būdu vyko Lietuvos krepšinio federacijos Meistriškumo komisijos posėdis, kurio pagrindinė tema buvo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos likusios
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Domantas Sabonis „Instagram“ socialiniame tinkle sulaukė daugybės gerbėjų klausimų, į kuriuos aibę laiko dabar turintis lietuvis atsakė trumpai ir aiškiai.Sirgaliai domėjosi
Neuždengiamieji: kaip tą patį vakarą gigantais virtę G.Einikis ir A.Sabonis nukalė du amžinus rekordus
Neuždengiamieji: kaip tą patį vakarą gigantais virtę G.Einikis ir A.Sabonis nukalė du amžinus rekordus
Lietuvos krepšinio legendos Gintaras Einikis ir Arvydas Sabonis ir taip niekada nebuvo patys žemiausi bei laibiausi atletai, tačiau vieną vakarą, lygiai prieš 25-erius metus, jie tarsi
Lietuvos krepšinio federacija: visiškas neaiškumas, nuostoliai ir žinių laukimas (interviu)
Lietuvos krepšinio federacija: visiškas neaiškumas, nuostoliai ir žinių laukimas (interviu)
„Šiais metais Lietuvoje buvo suplanuoti trys didžiausi renginiai – „FIBA Europe“ generalinė asamblėja Vilniuje, Europos jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas
Komplimentais A.Sabonį apipylusio buvusio bendražygio iki šiol neapleidžia viena mintis
Komplimentais A.Sabonį apipylusio buvusio bendražygio iki šiol neapleidžia viena mintis
„Skamba beprotiškai, kad atsidūręs Porlando „Trail Blazers“ komandoje aš žaidžiau su Arvydu Saboniu, bet pats Sabonis NBA naujokų biržoje buvo pašauktas dar
LKF generalinis sekretorius: dabar tvyro visiškas chaosas
LKF generalinis sekretorius: dabar tvyro visiškas chaosas
Tokijo olimpines žaidynes nukėlus metams, daugelis tarptautinių federacijų laukia, ką Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pasakys dėl olimpinių atrankos turnyrų ir kriterijų.Lietuvos krepšinio

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime