Naujienos kraunasi...

STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI

Autorius: Straipsnį parengė: „Kauno dienos“ žurnalistė Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė .
STRAIPSNIS: Prie sparčiai kylančių Krepšinio namų galės įsiamžinti ir sirgaliaI
Nuotrauka: Vilmanto Raupelio/„Kauno diena“
Šalies pasididžiavimas – Krepšinio namai sparčiai kyla. Aistruoliai, nesvarbu, kokiame pasaulio kampelyje bebūtų, kviečiami įsiamžinti simbolinėje krepšinio aikštelėje.

Liko nedaug laukti Dar praėjusių metų liepą Nemuno ir Neries santakoje, tarp Kauno Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir Šv.Jurgio kankinio bažnyčių styrojusios konstrukcijos toli gražu nepriminė būsimos krepšinio šventovės. Aptvertoje teritorijoje sukosi “YIT Lietuva” bendrovės darbininkai su šalmais ir kranas, o drauge su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentu Arvydu Saboniu tąkart sukinėjomės lauke. Užlipti į antrą aukštą nebuvo galimybės, nes darbininkai tuo metu liejo grindis. Per aštuonis mėnesius būsimų Krepšinio namų vaizdas gerokai pasikeitė, o rangovai skaičiuoja, kad iki darbų pabaigos beliko maždaug pusmetis. Jei niekas nepakiš kojos, kaip tai įvyko pirmame etape dėl archeologinių kasinėjimų, rugsėjį Lietuvos krepšinio namuose planuojama LKF metinė-ataskaitinė konferencija.

„Svarbiausia nepainioti, kad statinys ir muziejaus technologinė dalis yra du skirtingi dalykai”, – pastarasis, anot LKF generalinio sekretoriaus-direktoriaus Mindaugo Špoko, bus įrengtas iki 2022-ųjų, kai Lietuvos krepšinis švęs savo šimtmetį. Tais metais Kaunas garbingai neš Europos kultūros sostinės vėliavą, o krepšinio aistruoliai minės kitą ypatingą sukaktį.

„Krepšinio pradininkas Lietuvoje – Steponas Darius. 1922 m. balandžio 23-iąją jis žaidė pirmose Lietuvos istorijoje krepšinio rungtynėse. Taigi, ši data laikoma šalies krepšinio gimtadieniu”, – istorijos puslapius vertė M.Špokas.

Interaktyvi ekspozicija

Tuo metu VšĮ „Krepšinio namai“ direktorė Živilė Belejevaitė supažindino su vizija, kaip atrodys jau užbaigtas pastatas. Prie įėjimo į Krepšinio namus visus svečius sveikins Jamesas Naismithas. Pagal pirminį sumanymą, krepšinio pradininkas stovės netoli ąžuolo, kurį puslankiu apglėbė variu dengtas statinys. Teritorijoje toliau liks augti ir kiti medžiai, kurie suteiks namų jaukumo pojūtį. Toks esą buvo architekto Gintauto Natkevičiaus sumanymas.

„Štai šioje vietoje bus registratūra”, – įžengusi per pagrindines duris, Ž.Belejevaitė stabtelėjo aikštelėje, kur žingsnį ateityje sulėtins visi muziejaus lankytojai.

Iš čia bus galimi du keliai. Pirmasis ves į kavinę, antrasis – į akademinės valandos ekskursiją po muziejų. Pastarasis, Krepšinio namų direktorės skaičiavimais, užims maždaug 70 proc. vieno moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje pastato erdvių. Antrame aukšte bus įrengta istorinė interaktyvi ekspozicija. Salės centre stovės konsolė su ekranais, kurie muziejaus lankytojams pasakos ne tik pasaulinę krepšinio raidą, bet ir perkels juos į krepšinio aikštelę ar pasodins tribūnoje šalia aistringiausių sirgalių. Čia pat bus išrikiuoti ir pagrindiniai Lietuvos krepšinio trofėjai, iškovoti tarptautiniuose turnyruose ir menantys skambiausias pergales.

„Mes planavome ekskursiją pradėti nuo pirmojo aukšto, bet mūsų partneriai, pasaulinio lygo savo srities profesionalai – Ralph Appelbaum Associates (RAA), pasiūlė kitą variantą – iš antro aukšto leistis žemyn. Mes šiai puikiai idėjai pritarėme”, – ekskursiją po įrenginėjamas erdves tęsė Ž.Belejevaitė.

Persikels administracija

Pirmajame aukšte pagal projektą stovės penkios interaktyvios žaidimų stotelės, kuriose lankytojai galės išmėginti savo reakciją, šoklumą ar rankos taiklumą. Krepšinio namų direktorė neabejojo, kad gerų emocijų čia pasisems ir vaikai, ir suaugę lankytojai. Beje, toje pačioje erdvėje bus organizuojamos konferencijos, įvairūs kultūriniai renginiai, pristatymai. Lietuvos krepšinio namų erdvėse kiekvieną savaitę vyks ir krepšinio veteranų susibūrimai.

„Planuojame, kad didžiojoje salėje tilps apie 200 žmonių”, – dėl tokio skaičiaus, anot Ž.Belejevaitės, buvo sugriežtinti vėdinimo ir priešgaisrinės saugos reikalavimai.

Beveik 2 tūkst. kv. m krepšinio namuose jau yra liftas, skirtas neįgaliesiems. Pastato rūsyje baigiami įrenginėti sanitariniai mazgai ir erdvė, skirta sandėliavimui. Dar praėjusiais metais čia buvo atkastos nedidelio senovinio mūrinio namo rūsio liekanos, kurias buvo nuspręsta išsaugoti. Lauke ruošiama automobilių stovėjimo aikštelė.

„Eime toliau”, – sparčiu žingsniu ekskursijos vedlė pakilo iš pirmo į antrą aukštą.

Čia, anot Ž.Belejevaitės, bus įrengti keli kabinetai, konferencijų salė, virtuvė, tualetai ir dušas. Erdviose patalpose įsikurs visa LKF administracija ir prezidentas.

Ieško maisto operatorių

VšĮ „Krepšinio namų“ planuose ne tik muziejus, bet ir jaunimo ugdymas – pirmoji šalyje e.sporto mokykla, vasaros stovyklos

„Planuojame dirbti su 12–18 metų moksleiviais, tačiau, atsiradus poreikiui, mielai užsiimtume ir su jaunesnėmis grupėmis, tarkim, nuo septynerių metų”, – Ž.Belejevaitė vylėsi, kad duris atvėrus krepšinio namams, moksleiviai mieliau varstys jas, nei mins didžiųjų prekybos centrų ar kompiuterinių salonų slenksčius.

Planuojama, kad per 2–3 metus čia turėtų apsilankyti visi Lietuvos moksleiviai, o pažintis su šalies krepšininkais ir jų pasiekimais pastūmėtų link asmeninių pergalių. Nesvarbu, ar sporte, ar moksle.

„Daug kartų girdėjome klausimą, kodėl tokie namai kyla Kaune”, – darsyk priminęs istorines aplinkybes ir dabarties realijas, M.Špokas neabejojo, kad Kaunas buvo geriausias pasirinkimas, kaip ir Nemuno ir Neries santakos bičiulystė. Aplankę Lietuvos krepšinio namus ir juose esantį muziejų, pasimėgavę geru maistu ir nuostabiu vaizdu kavinės terasoje ar viduje, lankytojai gaus tarsi papildomą paketą – pažintį su bent keliomis išskirtinėmis miesto vietomis: Kauno pilimi, Vyčio skulptūra, popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu, kunigų seminarija, Rotušės aikšte, o ir “Žalgirio” arena nuo Santakos g. 11-uoju numeriu žymėtos vietos ranka pasiekiama.

„Beje, jei jau prakalbome apie gerą maistą, pradėjome maisto operatoriaus paieškas ir esame atviri įvairiems pasiūlymams”, – paklausta, kokia virtuvė jos manymu geriausiai derėtų šioje aplinkoje, Ž.Belejevaitė įsivaizdavo jaukų šeimyninį pasisėdėjimą. Be skubos, su skania kava ir geru maistu.

Vardinės trinkelės

Pradžią krepšinio namų statybai davė Kauno miesto savivaldybė, suteikusį sklypą ir įrengusi dalį pamatų. Tolesnius darbus tęsia ir rėmėjų ieško LKF.

„Esame labai dėkingi visiems, kurie jau prisidėjo prie šio projekto. Be jų indėlio nebūtų įmanoma įgyvendinti visų turimų idėjų”, – Všį Krepšinio namai direktorė vardijo visus prisidėjusiuosius.

Tarp krepšinio mecenatų ir Arvydas Sabonis , ir jo sūnus Domantas, Jonas Valančiūnas, akcinė bendrovė “Aksa”, degalinių tinklas EMSI, UAB koncernas SBA, broliai Arvydas ir Rimvydas Povilaičiai, UAB “Kautra”, UAB “Enerstenos grupė” ir kiti.

Kiekvienam paaukojusiam buvo išsiųsta padėka, o prisidėjusieji didesnėmis sumomis bus įamžinti Krepšinio namų atminimo sienoje prie įėjimo. Anot Krepšinio namų direktorės, projektui iš viso surinkta 2,2 mln. eurų.

Krepšinio namų kieme planuojama įrengti simbolinę krepšinio aikštelę, o jos grindinį iškloti 6 tūkst. žalvarinių trinkelių. Šimtą jų RAA pasiūlė skirti Lietuvos krepšinio legendoms, likusiose galės įsiamžinti visi šiai sporto šakai neabejingi žmonės. Nesvarbu, gyvena jie Lietuvoje ar anapus Atlanto.

„Tai puiki proga ne tik įamžinti save, bet ir savo draugus ar giminaičius”, – daugiau informacijos, anot Ž.Belejevaitės, visi norintys ras puslapyje www.parama.krepsinionamai.lt.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
LKF nutraukė sutartį su NKL: "Dėl labai stiprios lažybų įtakos"
LKF nutraukė sutartį su NKL: "Dėl labai stiprios lažybų įtakos"
Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure vyko neeilinis Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo sprendžiamas Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato
NKL inicijavo pokyčius klubų licencijavimo tvarkoje, keičiasi lygos vadovybė
NKL inicijavo pokyčius klubų licencijavimo tvarkoje, keičiasi lygos vadovybė
Pirmadienį, birželio 17 d., vykusiame Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) vykdomojo komiteto posėdyje priimti sprendimai sprendžiant susidariusią situaciją po Lietuvos krepšinio
Balčiūnas paaiškina ryžtingą LKF ėjimą: NKL eilę metų – problematiškiausia sutartų rungtynių prasme
Balčiūnas paaiškina ryžtingą LKF ėjimą: NKL eilę metų – problematiškiausia sutartų rungtynių prasme
Lietuvos krepšinio federacija trečiadienį išplatino pranešimą dėl Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato organizatoriaus teisių panaikinimo asociacijai
Netikėta: LKF nutarė reorganizuoti NKL, nori atimti iš lygos turnyro organizavimą
Netikėta: LKF nutarė reorganizuoti NKL, nori atimti iš lygos turnyro organizavimą
Netikėtą pranešimą trečiadienį išplatino Lietuvos krepšinio federacija (LKF).Nors antradienį "Krepšinio namuose" vykusioje Nacionalinės krepšinio lygos
LKF: sutartų varžybų problematikos sprendimui – maksimalus dėmesys ir jungtinės pastangos
LKF: sutartų varžybų problematikos sprendimui – maksimalus dėmesys ir jungtinės pastangos
Lietuvos krepšinio federacijos, FIBA, Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros ir kitų atsakingų institucijų veiksmai sprendžiant egzistuojančias sutartų varžybų problemas ir vykdant
Vainauskas sieks LKF prezidento posto
Vainauskas sieks LKF prezidento posto
Rugsėjį vyksiančiuose Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento rinkimuose – nauja pavardė kandidatų sąraše. Birštono „Milastos“ vadovas Kristupas Bubnys
LKF siūlo ilginti NKL ir RKL čempionatus
LKF siūlo ilginti NKL ir RKL čempionatus
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo patvirtinti jaunimo rinktinių trenerių asistentai bei personalo nariai ir diskutuota dėl Lietuvos
LKF pristatyti jaunimo rinktinių treneriai paskelbė pasiruošimo planus
LKF pristatyti jaunimo rinktinių treneriai paskelbė pasiruošimo planus
Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijoje vyko susirinkimas, kuriame dalyvavo visų Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneriai. Susirinkimo metu treneriai pristatė rinktinių pasiruošimo
Sabonis atskleidė, kad ispanai norėjo matyti jį savo rinktinėje, bet kalbas griežtai nukirto tėvas
Sabonis atskleidė, kad ispanai norėjo matyti jį savo rinktinėje, bet kalbas griežtai nukirto tėvas
Nuostabų sezoną NBA lygoje žaidžiantis Domantas Sabonis atskleidė, kad jaunystėje ispanai turėjo vilčių jį prisikviesti į savo šalies rinktinę, tačiau bet kokias jų viltis griežtai
Indonezijos ir LKF bendradarbiavimas įsibėgėja: Kiltinavičius treniruos egzotiškos šalies jaunimą
Indonezijos ir LKF bendradarbiavimas įsibėgėja: Kiltinavičius treniruos egzotiškos šalies jaunimą
Visą mėnesį trukęs Indonezijos jaunimo krepšinio atrankos projektas, kurį koordinavo Lietuvos krepšinio federacija (LKF), pasiekė galutinę stadiją. Kovo mėn. pradžioje Indonezijoje
LKF: nėra abejonių dėl naujo Nacionalinio sporto komplekso reikalingumo Vilniui ir Lietuvai
LKF: nėra abejonių dėl naujo Nacionalinio sporto komplekso reikalingumo Vilniui ir Lietuvai
Stebėdami viešoje erdvėje vykstančias politines batalijas dėl planuojamos sporto infrastruktūros plėtros Vilniaus mieste, esame sunerimę, jog nėra nei klausiama, nei išklausoma pagrindinės
Sabonio pasveikintas Grigonis numojo ranka į "Žalgirio" fanus, bet ne į rinktinę
Sabonio pasveikintas Grigonis numojo ranka į "Žalgirio" fanus, bet ne į rinktinę
„Nu duodi, neatsipalaiduoji, sėkmės tau“, – tarė Marių Grigonį po rungtynių su „Žalgiriu“ šiltai pasveikinęs Arvydas Sabonis. Tokios pačios meilės gynėjas
Padalinta valstybės sporto piniginė: į pirmą vietą grįžo krepšinis
Padalinta valstybės sporto piniginė: į pirmą vietą grįžo krepšinis
Krepšinis vėl tapo gausiausiai iš valstybės biudžeto finansuojama sporto šaka Lietuvoje, kartu su lengvąja atletika ant trečio laiptelio nustūmęs praėjusių metų lyderį plaukimą.Nacionalinė
LKF pradeda oficialų bendradarbiavimą su Inonezijos federacija
LKF pradeda oficialų bendradarbiavimą su Inonezijos federacija
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir toliau žengia tarptautinių projektų plėtros keliu – artimiausiomis dienomis bus pasirašyta oficiali bendradarbiavimo sutartis su Indonezijos
Prieš akistatą su "Žalgiriu" – Sabonio vertas Davieso benefisas
Prieš akistatą su "Žalgiriu" – Sabonio vertas Davieso benefisas
Įspūdingą pasirodymą, priminusį Arvydo Sabonio dominavimo Ispanijoje laikus, surengė buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas, rašo Krepšinis.lt.Aukštaūgio iš JAV pakylėti
Istorija, kaip Sabonis, Kurtinaitis, Krapikas ir kiti žalgiriečiai pirmą kartą išvydo trispalvę
Istorija, kaip Sabonis, Kurtinaitis, Krapikas ir kiti žalgiriečiai pirmą kartą išvydo trispalvę
Edmundo Jakilaičio krepšinio dokumentika „BILIETAS. The Ticket“, režisuojama Vytauto Dambrausko, kinuose pasirodys spalio 20 d. Filme savo prisiminimais dalinasi legendiniai Kauno
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Praėjusiais metais startavęs Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos projektas ir toliau tęs savo veiklą. Merginų atrankas bei paieškas koordinuos krepšinio
Triskart NBA čempiono pareiškimas: Jokičiui – toli iki Sabo
Triskart NBA čempiono pareiškimas: Jokičiui – toli iki Sabo
Šiemet NBA čempionu ir finalo serijos MVP tapęs Nikola Jokičius nėra net arti Arvydo Sabonio ar Draženo Petrovičiaus demonstruoto krepšinio lygio, pareiškė buvęs legendinių
"Žalgirio" legendos Sabas, Kurtis, Jankūnas bei kiti žinomi veidai įvertino naują komandos įvaizdį
"Žalgirio" legendos Sabas, Kurtis, Jankūnas bei kiti žinomi veidai įvertino naują komandos įvaizdį
Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenos SDG amfiteatre pristatytas nuo šiol žaliai baltų organizaciją lydėsiantis įvaizdis. Pagrindiniu renginio akcentu tapo naujojo Kauno „Žalgirio“
Walkupas paaiškino: kaip ruošis akistatai su emocijų jam nekeliančia Lietuva ir kodėl priminė Sabonio "ančiuką"
Walkupas paaiškino: kaip ruošis akistatai su emocijų jam nekeliančia Lietuva ir kodėl priminė Sabonio "ančiuką"
Prastai startavusi ir dviženkliu skirtumu nuo Naujosios Zelandijos atsilikusi Graikijos rinktinė pabudo po ilgosios pertraukos ir galiausiai iškovojo vietą pasaulio čempionato antrajame etape,
Krepšinio namai kviečia į parodą "Vladas Garastas: trenerio pasiekimai"
Krepšinio namai kviečia į parodą "Vladas Garastas: trenerio pasiekimai"
Rugpjūčio 1 d. Lietuvos krepšinio namuose įvyko iškilmingas parodos, skirtos krepšinio trenerio Vlado Garasto pasiekimams įamžinti, atidarymas. Šventėje dalyvavo pirmasis
Geriausių LKL krepšininkų momentai įamžinti kolekcinėse NFT kortelėse
Geriausių LKL krepšininkų momentai įamžinti kolekcinėse NFT kortelėse
30 metų jubiliejaus proga Lietuvos krepšinio lyga kartu su partneriu parduotuvių tinklu DEPO organizavo sirgalių balsavimą, kurio metu paaiškėjo 30 geriausių visų laikų Lietuvos krepšinio
Išrinkta LKL 30-mečio svajonių komanda
Išrinkta LKL 30-mečio svajonių komanda
1993 m. įkurta Lietuvos krepšinio lyga (LKL) šiemet švenčia 30 metų jubiliejų. Šia proga LKL kartu su DEPO sirgaliams pristatė 30 geriausių visų laikų krepšininkų
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Butkevičiaus perdavimą palygino su Sabonio šedevru: kuris geresnis?
Kauno „Žalgiris“ antradienį persvėrė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rezultatą, o pergalę papuošė ne vienu įspūdingu epizodu. Vienas jų – meistriškas
Lažybose dalyvavusiam krepšininkui savo tiesos teisme įrodyti nepavyko
Lažybose dalyvavusiam krepšininkui savo tiesos teisme įrodyti nepavyko
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Etikos ir drausmės komisijos skirtą piniginę baudą ir diskvalifikaciją bandęs užginčyti teisme krepšininkas Deividas Keburys liko nieko nepešęs.Vilniaus
 Įžymybių gausa arenos tribūnose: užsuko Karnišovas, Sabonis ir virtinė "Žalgirio" trenerių
Įžymybių gausa arenos tribūnose: užsuko Karnišovas, Sabonis ir virtinė "Žalgirio" trenerių
Eurolygos finalo ketvertas kartu su daugiatūkstantine Pirėjo „Olympiakos“ gerbėjų gvardija bei pavieniais likusių ekipų aistruoliais į Kauną priviliojo būrį garsenybių, taip pat
Mirė Arvydo Sabonio mama
Mirė Arvydo Sabonio mama
Mirė garsiausio visų laikų Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio mama. 84-erių Mildos Sabonienės gyvybė užgeso netikėtai ją išvežus į Kauno klinikas pirmadienį, rašo Lrytas.lt.Jos
JAV išeivijos lietuviai lankosi Lietuvoje ir dalyvauja treniruočių stovyklose su bendraamžiais
JAV išeivijos lietuviai lankosi Lietuvoje ir dalyvauja treniruočių stovyklose su bendraamžiais
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) tęsia jaunųjų krepšinio talentų paieškas Jungtinėse Amerikos Valtijose. Šią savaitę Lietuvoje vieši Sakalų šeimyna,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime