Naujienos kraunasi...

Sunkesnio finalo laukiantis Giedraitis: šį sezoną "Rytas" yra stipresnis už "Žalgirį"

Sunkesnio finalo laukiantis Giedraitis: šį sezoną "Rytas" yra stipresnis už "Žalgirį"
LKL nuotr.
3:1 – taip baigėsi „Betsafe-LKL“ pusfinalio serija tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Jei kažkas prieš sezoną būtų sakęs, jog rezultatas nusimato toks, patikėjusių tuo ko gero būtų vienetai.

Vis tik viso sezono metu savimi tikėjo „Lietkabelio“ vyrai, demonstravę solidų žaidimą tiek vietiniame, tiek tarptautiniame fronte.

„Jau kai žaidėme su „Žalgiriu“ paskutines reguliaraus sezono rungtynes, įveikėme juos nemažu skirtumu. Tada supratome, jog šansai pusfinalyje irgi yra dideli“, – LKL.lt svetainei sakė Dovydas Giedraitis.

Jaunasis „Lietkabelio“ talentas su nekantrumu laukia finalo serijos ir galimybės pasiekti istorinį titulą savo neilgoje karjeroje. Nors D.Giedraitis yra tarp pretendentų į labiausiai patobulėjusio „Betsafe-LKL“ žaidėjo prizą, to jis nesureikšmina – svarbiausia laimėti titulą, sako jis.

„Rytas“ reguliarų sezoną baigė pirmoje vietoje, tai rimtas pasiekimas. Finalas, be abejo, bus sunkesnis, nes varžovų komanda susižaidusi, neturėjusi pasikeitimų, gal tai jiems padės“, – varžovų privalumus vardino jis.

Vis tik Panevėžys pasiruošęs kautis iki galo.

„Esame labai lygios komandos. Daug ką reikš psichologiniai dalykai, ar kažkuri komanda nesulūš vienu ar kitu momentu. Mažos detalės nulems šią seriją“, – mano D.Giedraitis.

„Betsafe-LKL“ finalo serija startuos jau ketvirtadienį, 18.30 val., sostinėje. Rungtynes transliuos BTV televizija ir Go3.

– Kokios „Lietkabelio“ ekipos nuotaikos artėjant „Betsafe-LKL“ finalui?

– Nuotaikos geros, emocija – gera, bet turime išlikti susikaupę, dar nieko tokio nenuveikėme. Susikaupę laukiame artėjančių rungtynių.

– Kiek didelė šventė Panevėžiui buvo patekimas į „Betsafe-LKL“ finalą?

– Šventė tikrai didelė, vis tik „Žalgiris“ į finalą nepateko pirmąkart istorijoje, o tai įvyko dėl „Lietkabelio“ ekipos. Manau, žmonėms šventė didelė, tačiau ją galima padaryti dar didesne, jei įveiksime „Rytą“ finale.

– Eliminuoti žalgiriečius pasitaiko ne kasdien, ar jums tai bene džiugiausia karjeros akimirka?

– Manau, kad ne tik man, bet ir kitiems žaidėjams įveikti „Žalgirį“ serijoje yra kažkas tokio, kas neįvyksta kasmet. Ypač kalbu apie lietuvius, nes manau, kad kiekvieno iš jų tikslas yra nugalėti „Žalgirį“. Šis pasiekimas smagus visiems.

– Kaip šios pusfinalio serijos metu auginote pasitikėjimą savimi? Nes kraujo skonį pajutote nuo pirmo susitikimo.

– Jau kai žaidėme su „Žalgiriu“ paskutines reguliaraus sezono rungtynes, įveikėme juos nemažu skirtumu. Tada supratome, jog šansai pusfinalyje irgi yra dideli. Po pirmų rungtynių, be abejo, nuotaikos nebuvo geros, visi viduje buvome pikti, kad pralaimėjome, nors, manyčiau, turėjome laimėti. Dėl to gavosi, kad energija su kiekvienomis rungtynėmis augo ir laimėjome seriją 3:1.

– Galima sakyti, kad apmaudus pralaimėjimas serijos pradžioje jums kažkiek pravertė emociškai, įpūtęs sportinio pykčio?

– Be abejo, kiekvienas po tų rungtynių ėmėme galvoti, ką galėjome padaryti kitaip, kad nebūtų reikėję žaisti lemiamų atakų, kad skirtumas būtų didesnis, gal galėjome būti atidesni ar kažką sužaisti geriau. Gerai, kad nepalūžome po tų rungtynių ir kaip tik turėjome geresnę energiją vėliau.

– Ar buvo daug jaudulio prieš paskutinį serijos mačą namuose? Kai lieka žingsnis iki tikslo, atrodo, atsiranda galimybė perdegti.

– Jaudulio buvo daugiau nei visada, ypač pradžioje, manau, tai matėsi. Pradėjome rungtynes blogai – 0:8. Susirinko daug sirgalių, pirmąkart tiek šį sezoną, tad jautėsi ir kitokia atmosfera. Jaudulys tikrai jautėsi, bet svarbiausia, kad nepasimetėme, išlikome kartu ir nuvažiavome į pergalę.

– Ar nebuvo pačiam keista dėl to, kad „Žalgiris“ net išgyvenimo mūšyje nemetė didesnio iššūkio?

– Nežinau, paskutiniu metu „Žalgiriui“ trūko energijos, susižaidimo. Vis tik trečias treneris per sezoną yra daug. Galbūt treneriai nespėjo pritaikyti savų sistemų. Manau, kad didžiąja dalimi susitvarkėme patys, demonstravome savo žaidimą ir nesitaikėme prie „Žalgirio“. Bandėme daryti, kad kauniečiai taikytųsi prie mūsų.

– Kaip manote, ar „Betsafe-LKL“ finalas nusimato sunkesnis nei pusfinalis?

– „Rytas“ reguliarų sezoną baigė pirmoje vietoje, tai rimtas pasiekimas. Finalas, be abejo, bus sunkesnis, nes varžovų komanda susižaidusi, neturėjusi pasikeitimų, gal tai jiems padės. Nepaisant to, turime žaisti savo žaidimą, nesitaikyti prie jų ir, manau, viskas bus gerai.

– Kas bus svarbiausia, norint serijoje nugalėti vilniečius?

– Labai svarbus bus pirmasis mačas, vis tik žaisime ASG arenoje, o ne „Jeep“ arenoje. Galima sakyti, kad abi komandos žais lyg išvykoje, nes „Rytas“ treniruojasi mažesnėje arenoje. Pavykus iškovoti pergalę pirmame mače, tai būtų didelis pliusas mums. Turime laikytis žaidybinio plano, rodyti savo žaidimą – daug labai nereikia.

– Minėjote arenų skirtumus: ar žaidimas ASG arenoje svečiams didelis privalumas, kuomet jie vyksta į Vilnių?

– Skirtumas yra, nes „Jeep“ arenoje erdvė mažesnė, sirgaliai sėdi arčiau, labiau iš vienos pusės. ASG arenoje jie yra didesnėje erdvėse ir sėdi iš visų pusių, kaip ir „Cido“ arenoje. Manau, kad mums yra geriau, kad pirmąjį mačą žaisime ASG arenoje.

– Kokių privalumų prieš „Rytą“ gali turėti panevėžiečiai?

– Ryškios persvaros neišskirčiau, nes esame labai lygios komandos. Daug ką reikš psichologiniai dalykai, ar kažkuri komanda nesulūš vienu ar kitu momentu. Mažos detalės nulems šią seriją.

– Yra nuomonių, jog „Lietkabeliui“, kuris pusfinalyje eliminavo čempionus, pralaimėjus finale, tai būtų itin prasta sezono pabaiga. Ar sutinkate, kad nepasinaudojimas tokiu šansų būtų itin apmaudus Panevėžio ekipai?

– Geriau tokių dalykų nesulaukti, laimėti ir viskas (Šypsosi). Nugalėjome „Žalgirį“, bet reguliariame sezone „Rytas“ buvo pirmoje vietoje, tai daug ką pasako, kad gal šį sezoną „Rytas“ yra stipresnis už „Žalgirį“. Turime ateiti, padaryti darbą, kad nebūtų jokių kalbų.

– Kaip pats vertinate savo progresą šio sezono metu?

– Buvo visko, ir gerų momentų, ir blogesnių, bet treneris manimi pasitikėjo, tai man davė daug. Jis ir dabar manimi pasitiki, tad stengiuosi išnaudoti minutes ir daryti tai, ko treneris prašo. Man asmeniškai sezonas neblogas, bet noriu iš savęs išspausti daugiau, o kaip gausis, pažiūrėsime per likusią seriją.

– Kur jaučiatės patobulėjęs labiausiai?

– Kai Radičevičius buvo iškritęs iš rikiuotės, nemažai žaidžiau įžaidėjo pozicijoje. Dabar solidžiau jaučiuosi šioje pozicijoje. Komandoje nėra vieno išskirtinio lyderio, kaskart sužaisti gali kitas, tad taip tampu dar labiau komandiniu žaidėju.

– Smagu, kad esate tarp pretendentų į labiausiai patobulėjusio „Betsafe-LKL“ žaidėjo prizą?

– Aš į tokius dalykus nesikoncentruoju, beveik nesureikšminu jų, nes krepšinis komandinis sportas, individualūs laimėjimai nelabai ką reiškia. Smagu, kad mane pamini, bet tikslas vienas – laimėti „Betsafe-LKL“. O kiti apdovanojimai – malonus bonusas.

– Kiek patirties ir brandos šiemet pasisemsite iš tokių įdomių ir intriguojančių atkrintamųjų?

– Manau, kad daug, nes žaidžiame prieš labai pajėgias komandas, Europos taurėje taip pat žaidėme su „Virtus“, kuri tapo čempione. Patirtis – neįtikėtina, tikiuosi, pasiimsiu iš to maksimumą ir man tai padės karjeroje.

Visą sezoną „Lietkabelio“ sirgaliai ne taip aktyviai palaikė komandą „Cido“ arenoje, bet pagaliau sulaukėte jų minios pastarosiose rungtynėse. Kokios emocijos, pagaliau pajutus, ką reiškia pilna „Cido“ arena?

– Žaisti buvo labai smagu, bet, kaip minėjau, jautėsi jauduliukas. Jei išlaikysime tokią pat atmosferą viso finalo metu, viskas bus labai gerai. Dėl tokių arenų žaidžiame, kuo daugiau sirgalių ateis palaikyti, tuo komandai seksis geriau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Pirmasis "Lietkabelio" naujokas – Radičevičių keičiantis Peno
Pirmasis "Lietkabelio" naujokas – Radičevičių keičiantis Peno
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda turi pirmąjį naujoką – juo tapo įžaidėjas.Vienerių metų sutartis pasirašyta su 24 metų 201 cm ūgio Stefanu Peno. Gynėjas gimė Belgrade
Stankevičius dar porai sezonų lieka Šiauliuose
Stankevičius dar porai sezonų lieka Šiauliuose
Gynėjas Eimantas Stankevičius ir toliau vilkės geltonus marškinėlius. Žaidėjas, kurio sutartis buvo pasibaigusi, su „Šiaulių“ krepšinio klubu sukirto rankomis dėl
Puiki naujiena "Lietkabelio" gerbėjams: išsaugotas kapitonas
Puiki naujiena "Lietkabelio" gerbėjams: išsaugotas kapitonas
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradeda rikiuoti gretas artėjančiam sezonui.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams
Migla išsisklaidė: "Žalgiris" pasirašė dviejų metų sutartį su Butkevičiumi
Migla išsisklaidė: "Žalgiris" pasirašė dviejų metų sutartį su Butkevičiumi
Ateinančio sezono Kauno „Žalgirio“ sudėtyje jau antrasis naujokas. Prie sutartį su klubu sudariusio Lauryno Biručio prisijungė dar vienas lietuvis Arnas Butkevičius.Lietuvos vyrų krepšinio
Brazys – apie "Neptūno" viziją, skautingo pradžią ir mintis dėl išvykimo į Japoniją
Brazys – apie "Neptūno" viziją, skautingo pradžią ir mintis dėl išvykimo į Japoniją
Klaipėdos „Neptūnas“ turi naują strategą – juo tapo krepšinio pasaulyje puikiai žinomas specialistas Mindaugas Brazys. Kauniečiui tai bus pirmoji patirtis diriguojant komandai,
Pirmasis "Ryto" komplektacijos ėjimas – Echodas sugrįžta į Vilnių
Pirmasis "Ryto" komplektacijos ėjimas – Echodas sugrįžta į Vilnių
Vilniaus „Rytas“ žengė pirmą žingsnį formuojant puolėjų liniją kitam sezonui. „Ryto“ marškinėlius ir vėl užsivilks ketverius metus sostinės klubo vardą gynęs
"Neptūno" vairą perima Brazys, jam asistuos Ginevičius
"Neptūno" vairą perima Brazys, jam asistuos Ginevičius
Klaipėdos "Neptūno" ekipą palikus bei į Japoniją išvykus Dainiui Adomaičiui, komandos treneriu tapo ilgametis asistentas Mindaugas Brazys.Garsiojo žalgiriečio Algirdo Brazio sūnus
Šeškus lieka prie Jonavos komandos vairo
Šeškus lieka prie Jonavos komandos vairo
Jonavos klubas pradėjo tarpsezonio darbus. Komandos vadovas Vaidas Vaškevičius ir Virginijus Šeškus sukirto rankomis ir tęs kartu sėkmingai pradėtus darbus.Lietuvos krepšinio
Išsiskyrė "Žalgirio" ir Blaževičiaus keliai
Išsiskyrė "Žalgirio" ir Blaževičiaus keliai
Vasaros darbus tęsiantis Kauno „Žalgirio“ klubas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su du sezonus komandoje žaidusiu aukštaūgiu Mareku Blaževičiumi.20-metis 211 cm ūgio vilnietis
"Žalgiris" pateikė pasiūlymą Eurolygoje kojas jau apšilusiam gynėjui
"Žalgiris" pateikė pasiūlymą Eurolygoje kojas jau apšilusiam gynėjui
Jau praėjusią vasarą Kauno "Žalgirio" viliotas Keenanas Evansas žalius marškinėlius gali apsivilkti šiemet.Izraelio žiniasklaida praneša, kad Tel Avivo "Maccabi"
"Žalgirio" akiratyje išlieka Čempionų lygos MVP bei ACB pirmojo simbolinio penketo žaidėjas
"Žalgirio" akiratyje išlieka Čempionų lygos MVP bei ACB pirmojo simbolinio penketo žaidėjas
Kol kas Kauno "Žalgiris" nepristatė nė vieno naujoko legionieriaus, tačiau pasipylė pranešimai apie kandidatus."Escentado" praneša, kad kauniečiu radare išliko
"Neptūnas" oficialiai atsisveikino su Adomaičiu
"Neptūnas" oficialiai atsisveikino su Adomaičiu
Klaipėdos "Neptūnas" ketvirtadienį oficialiai paskelbė, kad komandos vairą palieka praėjusio sezono metu prie jos prisijungęs bei uostamiesčio krepšininkų žaidimą pastebimai
Po sėkmingo sezono "Rytas" nieko nekeičia trenerių štabe
Po sėkmingo sezono "Rytas" nieko nekeičia trenerių štabe
Į tarpsezonio darbus kibęs Vilniaus „Rytas“ kito sezono komandos dėlionę pradėjo nuo 4 figūrų. Giedriaus Žibėno, Georgios Dedas, Gusto Maskoliūno ir fizinio parengimo trenerio Tado
"Lietkabelis" – penktajame Europos taurės burtų krepšelyje, pirmajame – netikėtas sprendimas
"Lietkabelis" – penktajame Europos taurės burtų krepšelyje, pirmajame – netikėtas sprendimas
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda liepos 8 dieną Barselonoje sužinos savo varžovus kito sezono Europos taurėje.Nenado Čanako auklėtiniai pateko į penktąją burtų krepšelį,
Žiemelio klubo gretas papildė žinomas skautas
Žiemelio klubo gretas papildė žinomas skautas
„Basketball Holding Company" administracijos gretas papildė tarptautinis skautas Algimantas Bružas, užimsiantis krepšinio operacijų vadovo pareigas.„Džiaugiuosi galėdamas
Didžiausia "Lietkabelio" tarpsezonio pergalė: Panevėžyje lieka Čanakas (oficialu)
Didžiausia "Lietkabelio" tarpsezonio pergalė: Panevėžyje lieka Čanakas (oficialu)
Panevėžio "Lietkabelio" gerbėjai gali džiaugtis – prie komandos vairo lieka pagrindiniu praėjusio sezono pergalių kalviu laikomas Nenadas Čanakas.Lietuvos vicečempionai su serbu
"Lietkabelį" paliekantis serbas keliasi į lietuvius pamėgusį baskų klubą
"Lietkabelį" paliekantis serbas keliasi į lietuvius pamėgusį baskų klubą
Solidų sezoną visuose frontuose turėjusį Panevėžio "Lietkabelį" palieka atakų organizatorius iš Serbijos Nikola Radičevičius.Kaip praneša serbų sporto naujienų portalas
"Šiaulius" palieka aukščiausias Lietuvos krepšininkas
"Šiaulius" palieka aukščiausias Lietuvos krepšininkas
Aukščiausias Lietuvos krepšinio lygos krepšininkas Jonas Paukštė po dviejų sezonų Šiauliuose palieka Saulės miesto komandą. „Šiaulių“ krepšinio
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
Kaip reikiant šį sezoną patriukšmavęs Šiaulių „Šiaulių“ klubas sulaukė žinių iš FIBA Čempionų lygos turnyro organizatorių.Pusfinalį tiek LKL čempionate,
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ toliau tęsia komandos komplektavimo darbus. Komandos sudėtį  papildė 24-erių metų, 203 cm ūgio puolėjas Justinu Marcinkevičiumi, su kuriuo pasirašyta
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Praėjusį sezoną Islandijoje pradėjęs bei žiemos pradžioje į Lietuvą grįžęs Tomas Zdanavičius vėl rungtyniaus užsienyje.Vilnietis pasirašė su vienu garsiausių Slovakijos krepšinio
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Sausio pabaigoje Kauno "Žalgiris" paskolino dublerių komandai atstovavusį Dominyką Stenionį Kėdainių "Nevėžis-Optibet" klubui.Pasibaigus sezonui "Žalgiris" nusprendė
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Sezoną Šiaulių "Šiauliai-7bet" komandoje užbaigęs Issufas Sanonas karjerą tęs gimtosios Ukrainos ekipoje.2018 metais NBA naujokų biržoje Vašington "Wizards"
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje apsilankė daugiausiai rezultatyvių perdavimų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istorijoje atlikęs Žygimantas Janavičius.Praėjusį
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Veteranas M. Gasolis padėjo Žironos klubui sugrįžti į ACB
Veteranas M. Gasolis padėjo Žironos klubui sugrįžti į ACB
37-erių metų Marcas Gasolis sugrįžo rungtyniauti į Ispanijos antrąjį divizioną, kad išvestų savo buvusią karjeros saulėtekio komandą į aukščiausiąją lygą ir tai įgyvendinti
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Lietuvos krepšinio vicečempionų Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas grįžo į gimtinę ir pasidalino savo sezono įspūdžiais serbiškos
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Geriausias šio sezono LKL treneris Giedrius Žibėnas šiemet neturėjo progos šalia šoninės linijos pasigalynėti su Kaziu Maksvyčiu. Pastarasis girgždančio Kauno „Žalgirio“

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime