Naujienos kraunasi...

Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą

Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą
D.Lukštos nuotr., nklyga.lt
Puikiai šį sezoną rungtyniaujančią Karoliną Kazočiūnaitę galima drąsiai įvardinti jos atstovaujamų komandų sėkmės simboliu. Čempionių titulą lemiančiose rungtynėse stabilų užtikrintumą demonstruojanti alytiškė praėjusį savaitgalį kartu su gimtojo miesto „RKL-GUT.LT“ komanda triumfavo MultiGyn Moterų lygos B divizione, o prieš tai, vasario viduryje, Kauno „Aistėms-LSMU“ nutiesė kelią į pergalę Karalienės taurės finale. 

Abiejuose finaluose ryškiausiai spindėjusi viena perspektyviausių Lietuvos krepšininkių taip pat susižėrė ir asmeninius apdovanojimus – tapo naudingiausia krepšininke. Tokio pripažinimo B divizione dvidešimtmetė puolėja sulaukė trečius metus paeiliui.

Nepaisant lygių A ir B divizionuose skirtumo, daugiausia su Kauno klubu pergales skinanti K. Kazočiūnaitė pripažįsta – laimėti su savo miesto ekipa yra dar ypatingesnis jausmas. 

„Tikrai labai ypatingos (pergalės), – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė pozityvia nuotaika spinduliuojanti krepšininkė. – Labai džiaugiuosi, kad galiu atstovauti savo miesto komandai ir dar tris kartus iš eilės laimėti čempionatą. Norisi, kad Alytuje pagaliau atsirastų A diviziono komanda, tada tikiuosi pabandyti laimėti ir A divizioną jau su Alytaus komanda.“

Antroje šalies lygoje dominuojanti „RKL-GUT.LT“ čempionių taurę į viršų kėlė trečią sezoną iš eilės, tačiau kasmet įgyjama teise teoriškai žengti į aukščiausiąjį moterų čempionatą ši ekipa pasinaudoti nesvarsto. Pasak K. Kazočiūnaitės, šios ekipos branduolys apie profesionalų krepšinį nebegalvoja, o žaidimas B diviziono pirmenybėse daugiau yra pramoga ir galimybė moterims praleisti laiką kartu.

Čempionių trofėjumi užbaigus B diviziono sezoną, K. Kazočiūnaitės dėmesys dabar krypsta į savaitgalį Kėdainiuose vyksiantį Moterų lygos finalinį ketvertą. Vidutiniškai po 8,2 taško, 4,7 atkovoto kamuolio ir 9,3 naudingumo balo šiose pirmenybėse renkanti krepšininkė paskutinį krepšinio metų etapą tikisi pažymėti antra nugalėtojų taure „Aistėms-LSMU“ ir trečia asmeniškai.

„Šansus vertinu labai pozityviai ir manau, kad esame vertos laimėti Moterų lygos finalą, nes tikrai daug ruošiamės, kryptingai dirbome visą sezoną. Labai tikiuosi, kad užbaigsime sezoną skambiai ir su geromis nuotaikomis“, – kalbėjo K. Kazočiūnaitė.

Jos atstovaujamos „Aisčių-LSMU“ pusfinalyje lauks Klaipėdos „Fortūnos“ barjeras, kurį Roko Kondratavičiaus treniruojamos Kauno ekipos krepšininkės šį sezoną jau įveikė Baltijos lygos ketvirtfinalyje, o žygį šiame čempionate užbaigė sidabro medaliais, finale nusileisdamos nė sykio nesuklupusiai Rygos TTT.

Kitame MultiGyn Moterų lygos pusfinalyje į kovą stos Vilniaus „Kibirkštis“ ir Ukmergės „Vilkmergė“. Visą informaciją apie renginį galite rasti paspaudus čia.

K. Kazočiūnaitė su tinklalapiu „Moterulyga.lt“ taip pat pasidalijo mintimis apie krepšiniu gyvenantį Alytaus miestą, šią sporto šaką besirenkančias mergaites, atsidavusią trenerę Ireną Špiegienę ir viltį gimtajame mieste turėti A diviziono moterų klubą.

– Į B diviziono finalo ketvertą Kaune Alytaus „RKL-GUT.LT“ komandą atlydėjo ir nemaža dalis sirgalių. Kiek Alytus gyvena moterų krepšiniu? – „Moterulyga.lt“ paklausė K. Kazočiūnaitės.
– Manau, ši komanda Alytaus miestui ir moterų krepšiniui yra labai svarbi. Kiek ji yra svarbi, jau ir parodo trečius metus iš eilės finale susirenkantis gausus būrys sirgalių. Žinoma, ši komanda yra dar labai svarbi jaunoms žaidėjoms, kurios nori siekti krepšininkių karjerų ir žaisti aukščiausioje moterų lygoje. 

Alytuje mergaitės renkasi labai gausiai ir tai labai džiugu. Žinoma, manau, kad tokio gausaus būrio nebūtų be trenerės Irenos Špiegienės, kuri taip pat yra mano pirmoji trenerė ir atiduoda visą savo širdį ir jėgas per treniruotes, sugalvoja įvairių veiklų ne tik krepšinio salėje, kad tik mergaitėms būtų įdomu. 

– Rungtyniaujant su Alytaus komanda veikiausiai tenka girdėti ir šios ekipos artėjančius tikslus ilgesnėje perspektyvoje. Ar ekipos vadovų štabas galvoja apie komandos steigimą A divizione?
– Artėjantys tikslai yra išlaikyti komandą ir kitais metais. Apie komandos steigimą A divizione nėra kalbama, nes šios moterys, kurios ir išlaiko šią komandą, jau nenori profesionalaus krepšinio. Krepšinis joms yra malonumas ir vieta, kur jos gali atsipalaiduoti, pabūti drauge. Steigiant komandą A divizione reiktų daugiau rėmėjų, laiko ir žaidėjų, kurios norėtų atvykti į Alytų žaisti. 

Juk Alytus neturi universitetų, kad galėtų pritraukti jaunas žaidėjas atvykti ir atstovauti komandai. Jaunos žaidėjos pasilieka Alytuje tol, kol baigia mokykla, o toliau tęsia karjera Lietuvos didmiesčiuose, taip atsitiko ir man. Tačiau radusi galimybę stengiuosi toliau atstovauti savo miestui.  

– Jūsų nuomone, ar toks miestas kaip Alytus su tokia krepšinio infrastruktūra privalėtų turėti moterų komandą stipriausioje šalies lygoje?
– Manau, tikrai turėtų turėti. Jei vyrų krepšiniui yra vietos, kodėl nėra moterų? Turime sporto ir rekreacijos centrą, kuris turi tikrai gerą infrastruktūrą. Kuo daugiau miestų turės komandas stipriausioje šalies lygoje, tuo moterų krepšinis taps populiaresnis. Manau, būtų lengviau ir mergaites pritraukti žaisti krepšinį, nes jos ir savo mieste matytų sau pavyzdžius. 

– Kaip jūsų pačios gyvenime atsirado krepšinis?
– Krepšinis atsirado gana paprastai. Man būnant šešerių metų, teta lankė krepšinį su mergaitėmis, kurios visos buvo už mane vyresnės maždaug penkeriais, šešeriais metais. Atvykau į stovyklą su šeima aplankyti tetos, pažiūrėti, kaip sekasi, ir trenerė I. Špiegienė pakvietė mane pabandyti pasportuoti su jomis kartu. Kadangi man labai patiko bei esu gan užsispyrusio charakterio, visuomet turėjau būti geresnė už tetą, likau su jomis toje stovykloje. Vėliau trenerė leido prisijungti prie jų ir sezono metu. Būtent kodėl krepšinis, negaliu atsakyti, tai buvo pirmas būrelis, sporto šaka, kurią pabandžiau būdama maža. 

– Jaunosioms krepšininkėms dažnu atveju motyvaciją suteikia aukščiausioje lygoje rungtyniaujanti miesto komanda, bet Alytus tokios neturi. Į ką pati lygiuodavotės moterų krepšinyje tik pradėjusi jį žaisti?
– Tik pradėjus lankyti krepšinį labiausiai lygiuodavausi į Jurgitą Štreimikytę, manau, kaip ir daugelis krepšininkių. Tikrai galėjau į ją lygiuotis, nes J. Štreimikytė pati yra kilusi iš Alytaus ir tikrai daug kontaktuodavo su mūsų trenere, jai padėjo. Atvykdavo į stovyklas, treniruotes, turnyrus ir rungtynes.  

– Trečią kartą tapote naudingiausia B diviziono finalo ketverto žaidėja. Skaičiuojant su Karalienės taurės MVP, tai buvo antrasis naudingiausios žaidėjos apdovanojimas šį sezoną. Kiek asmeniniai apdovanojimai yra svarbūs pačiai?
– Asmeniniai apdovanojimai nėra tokie svarbūs kaip komandiniai. Visose rungtynėse stengiuosi parodyti, ką galiu, kartais pavyksta, kartais nelabai. Nė vieno šio titulo nelaukiau, nesitikėjau. Maloniai nustebino ir dėl to tikrai labai džiaugiuosi. Apdovanojimai tik skatina judėti į priekį ir tobulėti. 

– Kaip apskritai galėtumėte įvertinti savo sezoną su „Aisčių-LSMU“ komanda?
– Šioje komandoje jau žaidžiu ketvirtus metus ir labai džiugu, kad pagaliau esame turnyrinių lentelių viršuje. Labai didžiuojuosi šia komanda ir tikiuosi, kad šį sezoną užbaigsime skambiai ir laimėsime dar vieną titulą. Iš asmeninės pusės sezonas taip pat yra vienas geriausių, tikiuosi, kad kita sezoną rezultatai bus dar geresni. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Vilnietės apgynė Lietuvos čempionių titulą
Vilnietės apgynė Lietuvos čempionių titulą
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės apgynė Moterų lygos A diviziono čempionių vardą. Gitauto Kievino vadovaujama komanda trečiose finalo rungtynėse „Jeep“
Vilnietės žengė antrą žingsnį čempionių titulo link
Vilnietės žengė antrą žingsnį čempionių titulo link
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkes nuo ginamo Moterų lygos A diviziono čempionių titulo skiria viena pergalė.Gitauto Kievino vadovaujama komanda antrajame finalo mače
Dviženklį deficitą panaikinusios vilnietės Lietuvos pirmenybių finalą pradėjo pergale
Dviženklį deficitą panaikinusios vilnietės Lietuvos pirmenybių finalą pradėjo pergale
Pirmoje mačo pusėje atsiliekančiųjų vaidmenyje buvusi Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ sugebėjo pergale pradėti Moterų lygos A diviziono finalą.Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės
Baltijos lygos finalo ketvertas vyks Jonavoje
Baltijos lygos finalo ketvertas vyks Jonavoje
Baltijos lygos finalo ketvertas po dvejų metų pertraukos vėl vyks Lietuvoje. Keturios stipriausios pirmenybių komandos šįkart kovo 26-27 dienomis kausis Jonavoje.Finaliniame turnyre varžysis
Karalienės taurės finale vilnietės įveikė kaunietes
Karalienės taurės finale vilnietės įveikė kaunietes
„Neodenta Karalienės taurės“ turnyro čempionų titulą apgynė Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ klubas. Didžiajame finale „Kibirkštis-MRU“ 66:47 (10:13,
Karjeros vakarą prisiminusi Slavickaitė:draugai lygino su Milakniu
Karjeros vakarą prisiminusi Slavickaitė:draugai lygino su Milakniu
Kauno „Aistės-LSMU“ gruodį Baltijos čempionate skynė pergales, o proveržį demonstravo komandos gynėja Urtė Slavickaitė.Ji per trejas laimėtas rungtynes vidutiniškai rinko po
Sostinės krepšinis vienijasi: "Sieksime užtikrinti sklandžią integraciją", – pasakė Gudelis
Sostinės krepšinis vienijasi: "Sieksime užtikrinti sklandžią integraciją", – pasakė Gudelis
Šią savaitę Vilniaus „Rytas“ po savo sparnu priėmė ir oficialiai tapo Vilniaus „Kibirkšties“ klubo dalininku. Nuo šiol „Rytui“ priklausys pusė
Naujasis Šiaulių komandos generolas: apie komplektaciją, mokymosi procesą ir tikslus
Naujasis Šiaulių komandos generolas: apie komplektaciją, mokymosi procesą ir tikslus
Šiaulių „Šiaulių-Vilmers“ ekipa 2021-2022 metų sezoną pasitiko gerokai atsinaujinusi. Vienas iš pagrindinių pasikeitimų – naujasis ekipos vyriausiasis treneris
Moterų lygai startą davusi naujoji vadovė Valentienė: jaučiu didelę atsakomybę
Moterų lygai startą davusi naujoji vadovė Valentienė: jaučiu didelę atsakomybę
„Huawei Moterų lygos“ ir klubų atstovai ketvirtadienį Krepšinio namuose pakėlė 2021-2022 m. sezono uždangą. Kaune surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai buvo pristatyta
Moterų lygos vadovo poste Gustą keičia Valentienė
Moterų lygos vadovo poste Gustą keičia Valentienė
Lietuvos moterų krepšinyje – naujas etapas. Pastaruosius trejus metus veikusi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) struktūroje, lyga vėl gyvuos autonominiu režimu – šią
Kievinas: mano tikslas buvo, kad trofėjai grįžtų į mano miestą Vilnių
Kievinas: mano tikslas buvo, kad trofėjai grįžtų į mano miestą Vilnių
2014 metai – tai buvo paskutinieji metai, kai Vilniaus „Kibirkštis“ kėlė į viršų dar tuo metu Lietuvos moterų lygos (LMKL) titulą. Praėjo kone septyneri metai, kuomet
Prakeiksmas nutrauktas: "Kibirkštis-MRU" tapo Lietuvos čempione po 7 metų pertraukos
Prakeiksmas nutrauktas: "Kibirkštis-MRU" tapo Lietuvos čempione po 7 metų pertraukos
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ nutraukė titulų badą „Huawei Moterų lygoje“. Gitauto Kievino auklėtinės klampiose ketvirtose finalo rungtynėse Klaipėdoje 61:52 (10:9,
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Gimtajame Panevėžyje moterų krepšinį puoselėjanti Rima Daunienė su pasididžiavimu stebi po „Huawei Moterų lygos“ žemėlapį pasklidusias auklėtines. Šį sezoną dėmesys
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
Klaipėdos „Neptūno“ sezono pasaka tęsiasi. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas „Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 (20:8, 14:24,
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kai Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda 2014-aisiais paskutinį kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionių trofėjų, dabartinis jos strategas Gitautas Kievinas buvo ką tik
Jocytės komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo triuškinamu pralaimėjimu
Jocytės komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo triuškinamu pralaimėjimu
Pirmose moterų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse skaudžiai nudegė Vilerbano „LDLC ASVEL Feminin“ komanda, kuriai atstovauja Justė Jocytė.Valery Demory auklėtinės trečiadienį Vengrijoje
"Neptūnas" sensacingai eliminavo kaunietes – Moterų lyga turės naujas čempiones
"Neptūnas" sensacingai eliminavo kaunietes – Moterų lyga turės naujas čempiones
„Huawei Moterų lyga“ turės naujas čempiones. Klaipėdos „Neptūnas“ antrose pusfinalio rungtynėse savo aikštėje 73:59 (28:17, 13:15, 20:20, 12:7) pranoko Kauno
Karalienės taurės finalo dramoje – įspūdingas vilniečių triumfas (komentarai)
Karalienės taurės finalo dramoje – įspūdingas vilniečių triumfas (komentarai)
Beprotiškame Karalienės taurės finale – Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ triumfas.Justina Miknaitė dramatiškame mūšyje tritaškiu išvedė Gitauto
Prieš Karalienės taurės finalą – trenerių psichologiniai žaidimai
Prieš Karalienės taurės finalą – trenerių psichologiniai žaidimai
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ pasitinka mūšį dėl pirmojo sezono trofėjaus. „Huawei Moterų lygos“ stipriausios ekipos šeštadienį
Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus
Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus
Pakilimą „Huawei Moterų lygoje“ fiksuojantis Klaipėdos „Neptūnas“ pagreitį įgavo vyr. trenerio postą sukrėtus permainoms. Komandai iš pradžių suspendavus, o vėliau
Renginio išvakarėse nukeltas Karalienės taurės finalas (Gusto komentaras)
Renginio išvakarėse nukeltas Karalienės taurės finalas (Gusto komentaras)
Šeštadienį planuotas Karalienės taurės finalas tarp Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ ir Kauno „Aisčių-LSMU“ – suspenduotas.Prieš Citadele KMT finalo
"Šiaulių" amerikietė - gruodžio mėnesio MVP
"Šiaulių" amerikietė - gruodžio mėnesio MVP
Sėkmingai „Huawei Moterų lygos“ mėnesio atkarpą su „Šiaulių“ klubu įveikusi Davida Dale sulaukė asmeninio pripažinimo. 23-ejų amerikietė tapo naudingiausia gruodžio
Fantastiškas ispanų legendos perdavimas lietuvei supjaustė latvių gynybą
Fantastiškas ispanų legendos perdavimas lietuvei supjaustė latvių gynybą
Naujame moterų FIBA Eurolygos sezone sunkią pergalę į savo sąskaitą įsirašė Žironos „Spar“ komanda, kuriai atstovauja lietuvė Giedrė Labuckienė.Katalonijos regiono krepšininkės
Jocytė su ASVEL Eurolygoje startavo triuškinančia pergale
Jocytė su ASVEL Eurolygoje startavo triuškinančia pergale
Triuškinančia pergale FIBA moterų Eurolygoje startavo Justės Jocytės atstovaujama Liono ASVEL (1/0) komanda.Antradienį Prancūzijos klubas namie 89:57 (25:14, 23:22, 25:12, 16:9) nepaliko vilčių
Lietuvos krepšinyje – istorinis įvykis: pirmąkart rungtynėms teisėjavo moterų trijulė
Lietuvos krepšinyje – istorinis įvykis: pirmąkart rungtynėms teisėjavo moterų trijulė
„Huawei Moterų lygoje“ užfiksuotas neeilinis įvykis Lietuvos krepšinio raidoje. Pirmąkart šalies istorijoje aukščiausios lygos rungtynėms teisėjavo tik iš
"Kibirkšties-MRU" meksikietė pasidalijo įspūdžiais apie Vilnių
"Kibirkšties-MRU" meksikietė pasidalijo įspūdžiais apie Vilnių
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ stovykloje tarpsezoniu nutūpusi Jacqueline Luna-Castro jau pirmąjį „Huawei Moterų lygos“ sezono mėnesį tapo viena iš sostinės klubo
COVID-19 atvejis Kauno klube atsiliepė ir rinktinei
COVID-19 atvejis Kauno klube atsiliepė ir rinktinei
COVID-19 virusas palietė ir Kauno „Aisčių-LSMU“ komandą. Pasak oficialaus klubo pranešimo, kauniečių gretose užfiksuotas vienas apsikrėtimas koronavirusu, dėl kurio ekipa užsidarė
Moterų lygos spalio mėnesio MVP tapo meksikietė
Moterų lygos spalio mėnesio MVP tapo meksikietė
Stabiliai „Huawei Moterų lygoje“ startavusi Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ legionierė Jaqueline Luna-Castro tapo naudingiausia A diviziono mėnesio žaidėja.27-erių meksikietė

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (158) 01.30 12:03
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime