Naujienos kraunasi...

Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą

Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą
D.Lukštos nuotr., nklyga.lt
Puikiai šį sezoną rungtyniaujančią Karoliną Kazočiūnaitę galima drąsiai įvardinti jos atstovaujamų komandų sėkmės simboliu. Čempionių titulą lemiančiose rungtynėse stabilų užtikrintumą demonstruojanti alytiškė praėjusį savaitgalį kartu su gimtojo miesto „RKL-GUT.LT“ komanda triumfavo MultiGyn Moterų lygos B divizione, o prieš tai, vasario viduryje, Kauno „Aistėms-LSMU“ nutiesė kelią į pergalę Karalienės taurės finale. 

Abiejuose finaluose ryškiausiai spindėjusi viena perspektyviausių Lietuvos krepšininkių taip pat susižėrė ir asmeninius apdovanojimus – tapo naudingiausia krepšininke. Tokio pripažinimo B divizione dvidešimtmetė puolėja sulaukė trečius metus paeiliui.

Nepaisant lygių A ir B divizionuose skirtumo, daugiausia su Kauno klubu pergales skinanti K. Kazočiūnaitė pripažįsta – laimėti su savo miesto ekipa yra dar ypatingesnis jausmas. 

„Tikrai labai ypatingos (pergalės), – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė pozityvia nuotaika spinduliuojanti krepšininkė. – Labai džiaugiuosi, kad galiu atstovauti savo miesto komandai ir dar tris kartus iš eilės laimėti čempionatą. Norisi, kad Alytuje pagaliau atsirastų A diviziono komanda, tada tikiuosi pabandyti laimėti ir A divizioną jau su Alytaus komanda.“

Antroje šalies lygoje dominuojanti „RKL-GUT.LT“ čempionių taurę į viršų kėlė trečią sezoną iš eilės, tačiau kasmet įgyjama teise teoriškai žengti į aukščiausiąjį moterų čempionatą ši ekipa pasinaudoti nesvarsto. Pasak K. Kazočiūnaitės, šios ekipos branduolys apie profesionalų krepšinį nebegalvoja, o žaidimas B diviziono pirmenybėse daugiau yra pramoga ir galimybė moterims praleisti laiką kartu.

Čempionių trofėjumi užbaigus B diviziono sezoną, K. Kazočiūnaitės dėmesys dabar krypsta į savaitgalį Kėdainiuose vyksiantį Moterų lygos finalinį ketvertą. Vidutiniškai po 8,2 taško, 4,7 atkovoto kamuolio ir 9,3 naudingumo balo šiose pirmenybėse renkanti krepšininkė paskutinį krepšinio metų etapą tikisi pažymėti antra nugalėtojų taure „Aistėms-LSMU“ ir trečia asmeniškai.

„Šansus vertinu labai pozityviai ir manau, kad esame vertos laimėti Moterų lygos finalą, nes tikrai daug ruošiamės, kryptingai dirbome visą sezoną. Labai tikiuosi, kad užbaigsime sezoną skambiai ir su geromis nuotaikomis“, – kalbėjo K. Kazočiūnaitė.

Jos atstovaujamos „Aisčių-LSMU“ pusfinalyje lauks Klaipėdos „Fortūnos“ barjeras, kurį Roko Kondratavičiaus treniruojamos Kauno ekipos krepšininkės šį sezoną jau įveikė Baltijos lygos ketvirtfinalyje, o žygį šiame čempionate užbaigė sidabro medaliais, finale nusileisdamos nė sykio nesuklupusiai Rygos TTT.

Kitame MultiGyn Moterų lygos pusfinalyje į kovą stos Vilniaus „Kibirkštis“ ir Ukmergės „Vilkmergė“. Visą informaciją apie renginį galite rasti paspaudus čia.

K. Kazočiūnaitė su tinklalapiu „Moterulyga.lt“ taip pat pasidalijo mintimis apie krepšiniu gyvenantį Alytaus miestą, šią sporto šaką besirenkančias mergaites, atsidavusią trenerę Ireną Špiegienę ir viltį gimtajame mieste turėti A diviziono moterų klubą.

– Į B diviziono finalo ketvertą Kaune Alytaus „RKL-GUT.LT“ komandą atlydėjo ir nemaža dalis sirgalių. Kiek Alytus gyvena moterų krepšiniu? – „Moterulyga.lt“ paklausė K. Kazočiūnaitės.
– Manau, ši komanda Alytaus miestui ir moterų krepšiniui yra labai svarbi. Kiek ji yra svarbi, jau ir parodo trečius metus iš eilės finale susirenkantis gausus būrys sirgalių. Žinoma, ši komanda yra dar labai svarbi jaunoms žaidėjoms, kurios nori siekti krepšininkių karjerų ir žaisti aukščiausioje moterų lygoje. 

Alytuje mergaitės renkasi labai gausiai ir tai labai džiugu. Žinoma, manau, kad tokio gausaus būrio nebūtų be trenerės Irenos Špiegienės, kuri taip pat yra mano pirmoji trenerė ir atiduoda visą savo širdį ir jėgas per treniruotes, sugalvoja įvairių veiklų ne tik krepšinio salėje, kad tik mergaitėms būtų įdomu. 

– Rungtyniaujant su Alytaus komanda veikiausiai tenka girdėti ir šios ekipos artėjančius tikslus ilgesnėje perspektyvoje. Ar ekipos vadovų štabas galvoja apie komandos steigimą A divizione?
– Artėjantys tikslai yra išlaikyti komandą ir kitais metais. Apie komandos steigimą A divizione nėra kalbama, nes šios moterys, kurios ir išlaiko šią komandą, jau nenori profesionalaus krepšinio. Krepšinis joms yra malonumas ir vieta, kur jos gali atsipalaiduoti, pabūti drauge. Steigiant komandą A divizione reiktų daugiau rėmėjų, laiko ir žaidėjų, kurios norėtų atvykti į Alytų žaisti. 

Juk Alytus neturi universitetų, kad galėtų pritraukti jaunas žaidėjas atvykti ir atstovauti komandai. Jaunos žaidėjos pasilieka Alytuje tol, kol baigia mokykla, o toliau tęsia karjera Lietuvos didmiesčiuose, taip atsitiko ir man. Tačiau radusi galimybę stengiuosi toliau atstovauti savo miestui.  

– Jūsų nuomone, ar toks miestas kaip Alytus su tokia krepšinio infrastruktūra privalėtų turėti moterų komandą stipriausioje šalies lygoje?
– Manau, tikrai turėtų turėti. Jei vyrų krepšiniui yra vietos, kodėl nėra moterų? Turime sporto ir rekreacijos centrą, kuris turi tikrai gerą infrastruktūrą. Kuo daugiau miestų turės komandas stipriausioje šalies lygoje, tuo moterų krepšinis taps populiaresnis. Manau, būtų lengviau ir mergaites pritraukti žaisti krepšinį, nes jos ir savo mieste matytų sau pavyzdžius. 

– Kaip jūsų pačios gyvenime atsirado krepšinis?
– Krepšinis atsirado gana paprastai. Man būnant šešerių metų, teta lankė krepšinį su mergaitėmis, kurios visos buvo už mane vyresnės maždaug penkeriais, šešeriais metais. Atvykau į stovyklą su šeima aplankyti tetos, pažiūrėti, kaip sekasi, ir trenerė I. Špiegienė pakvietė mane pabandyti pasportuoti su jomis kartu. Kadangi man labai patiko bei esu gan užsispyrusio charakterio, visuomet turėjau būti geresnė už tetą, likau su jomis toje stovykloje. Vėliau trenerė leido prisijungti prie jų ir sezono metu. Būtent kodėl krepšinis, negaliu atsakyti, tai buvo pirmas būrelis, sporto šaka, kurią pabandžiau būdama maža. 

– Jaunosioms krepšininkėms dažnu atveju motyvaciją suteikia aukščiausioje lygoje rungtyniaujanti miesto komanda, bet Alytus tokios neturi. Į ką pati lygiuodavotės moterų krepšinyje tik pradėjusi jį žaisti?
– Tik pradėjus lankyti krepšinį labiausiai lygiuodavausi į Jurgitą Štreimikytę, manau, kaip ir daugelis krepšininkių. Tikrai galėjau į ją lygiuotis, nes J. Štreimikytė pati yra kilusi iš Alytaus ir tikrai daug kontaktuodavo su mūsų trenere, jai padėjo. Atvykdavo į stovyklas, treniruotes, turnyrus ir rungtynes.  

– Trečią kartą tapote naudingiausia B diviziono finalo ketverto žaidėja. Skaičiuojant su Karalienės taurės MVP, tai buvo antrasis naudingiausios žaidėjos apdovanojimas šį sezoną. Kiek asmeniniai apdovanojimai yra svarbūs pačiai?
– Asmeniniai apdovanojimai nėra tokie svarbūs kaip komandiniai. Visose rungtynėse stengiuosi parodyti, ką galiu, kartais pavyksta, kartais nelabai. Nė vieno šio titulo nelaukiau, nesitikėjau. Maloniai nustebino ir dėl to tikrai labai džiaugiuosi. Apdovanojimai tik skatina judėti į priekį ir tobulėti. 

– Kaip apskritai galėtumėte įvertinti savo sezoną su „Aisčių-LSMU“ komanda?
– Šioje komandoje jau žaidžiu ketvirtus metus ir labai džiugu, kad pagaliau esame turnyrinių lentelių viršuje. Labai didžiuojuosi šia komanda ir tikiuosi, kad šį sezoną užbaigsime skambiai ir laimėsime dar vieną titulą. Iš asmeninės pusės sezonas taip pat yra vienas geriausių, tikiuosi, kad kita sezoną rezultatai bus dar geresni. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuvos moterų krepšinio situacija: apsišarvuokime kantrybe (Paulausko, Gusto, Čerškaus komentarai)
Lietuvos moterų krepšinio situacija: apsišarvuokime kantrybe (Paulausko, Gusto, Čerškaus komentarai)
Lietuvos moterų krepšinis – gilioje duobėje. Atsigavimo požymių beveik nematyti. Mūsų šalies elitinėje lygoje žaidžia tik penkios komandos, iš kurių dvi – Vilniaus
"Kibirkšties-MRU" vadovo nedžiugina šitaip laimėtas titulas (interviu)
"Kibirkšties-MRU" vadovo nedžiugina šitaip laimėtas titulas (interviu)
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai šis sezonas lyg sūpynės. Sėkmingą žaidimą keitė pralaimėjimai, geras atkarpas – blogos, vyko trenerių pasikeitimas ir, galiausiai,
Nutrauktas Moterų lygos sezonas, čempionės - vilnietės; stabdomi LKF projektai
Nutrauktas Moterų lygos sezonas, čempionės - vilnietės; stabdomi LKF projektai
Antradienį (kovo 17 d.) posėdžiavusi Lietuvos moterų krepšinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti šalies pirmenybes.Vaizdo konferencijos metu už tokį sprendimą valdybos nariai
Permainingame Karalienės taurės finale kaunietės palaužė vilnietes ir apgynė titulą
Permainingame Karalienės taurės finale kaunietės palaužė vilnietes ir apgynė titulą
Įtikinamą persvarą iššvaisčiusi ir lyderes praradusi Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda smogė ketvirtajame kėlinyje bei apgynė Karalienės taurės nugalėtojų vardą.Roko Kondratavičiaus
Karalienės taurės finale – į skirtingas barikadas stojusių čempionių akistata
Karalienės taurės finale – į skirtingas barikadas stojusių čempionių akistata
Dvi stipriausios Moterų lygos vidurio sezono komandos šeštadienį Klaipėdoje susikaus dėl pirmojo sezono trofėjaus – Karalienės taurės. Pernai šių varžybų finale triumfavusios
Karalienės taurės turnyre "Kibirkštis–MRU" sieks revanšo prieš "Aistes–LSMU"
Karalienės taurės turnyre "Kibirkštis–MRU" sieks revanšo prieš "Aistes–LSMU"
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ antrus metus paeiliui kovos dėl Karalienės taurės.Abi jos iškovojo kelialapius varžytis taurės turnyro finale
J.Štreimikytė-Virbickienė: karių geno paieškos "kibirkštėlėse" (interviu)
J.Štreimikytė-Virbickienė: karių geno paieškos "kibirkštėlėse" (interviu)
„Ar sakyti teisybę?“ - „Vakaro žinių“ paklausta, kaip sekasi vadovauti Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komandai, šypsodamasi klausimu atsakė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.
"Kibirkšties-MRU" komanda apie šventes: tradicijos, patiekalai ir dovanos
"Kibirkšties-MRU" komanda apie šventes: tradicijos, patiekalai ir dovanos
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandos krepšininkės, treneriai ir vadovai pasklido po įvairiausius Lietuvos kampelius, kur gražiausias metų šventes sutiks su savo artimiausiais
J.Jocytės atsisveikinimo rungtynėse jos komanda nusileido kaunietėms
J.Jocytės atsisveikinimo rungtynėse jos komanda nusileido kaunietėms
Kauno „Aistės-LSMU“ (1-1) dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir iškovojo pergalę Moterų lygos A diviziono rungtynėse Klaipėdoje. Roko Kondratavičiaus auklėtinės
Klaipėdoje – J. Jocytės išlydėtuvės: "Bus sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva"
Klaipėdoje – J. Jocytės išlydėtuvės: "Bus sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva"
Klaipėdos „Neptūno“ komandoje sezoną pradėjusi Justė Jocytė pasitinka etapo Moterų lygoje pabaigą. Penktadienio mūšis uostamiestyje su Kauno „Aistėmis-LSMU“ 14-metei
Šiauliuose augantis talentas R.Augustinaitė: tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų
Šiauliuose augantis talentas R.Augustinaitė: tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų
Penkiolikmetė Rusnė Augustinaitė – viena iš šešių sidabrinės Europos jaunučių rinktinės krepšininkių, šį sezoną debiutavusių Moterų lygoje. Gimtojo
Sentimentų kupinas vakaras K.Druskytei: meluočiau, jei nebūtų jokių jausmų
Sentimentų kupinas vakaras K.Druskytei: meluočiau, jei nebūtų jokių jausmų
Penktadienį Moterų krepšinio lygoje – pirmasis didžiųjų šalies klubų susirėmimas. Čempionių titulą ginančios Kauno „Aistės-LSMU“ savo aikštėje nuo 19
Rekordinį debiutą užfiksavusi 16-metė A.Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę
Rekordinį debiutą užfiksavusi 16-metė A.Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę
Kartu su Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komanda į aukščiausiąją šalies lygą pakilusi Audronė Zdanevičiūtė moterų krepšinyje debiutavo su trenksmu.16-metė
J.Jocytė ir A.Zdanevičiūtė įspūdingai debiutavo Moterų lygoje
J.Jocytė ir A.Zdanevičiūtė įspūdingai debiutavo Moterų lygoje
Lietuvos čempionato starte – įspūdinga Europos vicečempionių Justės Jocytės ir Audronės Zdanevičiūtės akistata. Pastaroji pelnė net 37 taškus ir pagerino Moterų lygos rezultatyvumo
Į moterų krepšinį žengianti J.Jocytė - apie debiutą, T.Parkerio dėmesį ir kvietimą į Lietuvos rinktinę
Į moterų krepšinį žengianti J.Jocytė - apie debiutą, T.Parkerio dėmesį ir kvietimą į Lietuvos rinktinę
Penktadienį Moterų lygoje prie 2019-2020 m. sezono starto linijos stoja naujai suburta Klaipėdos „Neptūno“ komanda, su kuria į moterų krepšinį žengia šalies talentas Justė
Tarptautinį turnyrą laimėjusios "Kibirkšties" treneris: džiugu, kad komanda sugeba įvykdyti visus nurodymus
Tarptautinį turnyrą laimėjusios "Kibirkšties" treneris: džiugu, kad komanda sugeba įvykdyti visus nurodymus
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda savaitgalį triumfavo tarptautiniame keturių komandų turnyre Druskininkuose. Čia vyko jau ketvirtasis Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės
13-metė talentė J.Jocytė žais naujojoje "Neptūno" komandoje Moterų lygoje
13-metė talentė J.Jocytė žais naujojoje "Neptūno" komandoje Moterų lygoje
Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia darbus statydamas krepšinio piramidę Vakarų Lietuvoje. Nuo šiol po „Neptūno“ vardu varžysis ir moterų komanda, kuri artėjantį
Moterų lygos posėdyje Baltarusijos klubams buvo duotas neigiamas atsakymas - nesutiko latviai
Moterų lygos posėdyje Baltarusijos klubams buvo duotas neigiamas atsakymas - nesutiko latviai
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje įvyko MultiGyn Moterų lygos vykdomasis posėdis, kuriame didžioji dalis pirmenybių dalyvių įvertino persiformavusio čempionato debiutinį
Lietuvos čempionės - "Vilkmergę" palaužusios "Aistės-LSMU"
Lietuvos čempionės - "Vilkmergę" palaužusios "Aistės-LSMU"
Po ilgosios pertraukos rungtynes perlaužusios Kauno „Aistės-LSMU“ tapo MultiGyn Moterų lygos čempionėmis. Roko Kondratavičiaus auklėtinės Kėdainiuose vykusiame finale 81:57 (20:12,
Bronziniame finale "Kibirkštis" palaužė "Fortūną"
Bronziniame finale "Kibirkštis" palaužė "Fortūną"
Vilniaus „Kibirkšties“ komandai – MultiGyn Moterų lygos bronzos medaliai. Algirdo Paulausko vadovaujama ekipa Kėdainių arenoje vykusiame mažajame finale 76:68 (19:17,
Neįtikėtinoje dramoje K.Serkevičiūtė išvedė "Vilkmergę" į istorinį finalą
Neįtikėtinoje dramoje K.Serkevičiūtė išvedė "Vilkmergę" į istorinį finalą
Karjeros rungtynes sužaidusi Kornelija Serkevičiūtė pelnė 36 taškus ir pakartojo lygos rezultatyvumo rekordą, kritiniu metu realizavo abu baudų metimus ir „Vilkmergė“ fantastiškoje
"Fortūną" įveikusios "Aistės-LSMU" kovos trečiajame sezono finale
"Fortūną" įveikusios "Aistės-LSMU" kovos trečiajame sezono finale
Antroje dvikovos dalyje reikalus sutvarkiusios Kauno „Aistės-LSMU“ žengė į MultiGyn Moterų lygos finalą. Roko Kondratavičiaus auklėtinės Kėdainiuose vykstančio finalo ketverto pusfinalyje 83:59 (14:17,
Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą
Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą
Puikiai šį sezoną rungtyniaujančią Karoliną Kazočiūnaitę galima drąsiai įvardinti jos atstovaujamų komandų sėkmės simboliu. Čempionių titulą lemiančiose rungtynėse stabilų užtikrintumą
Savaitgalį Kėdainių arenoje paaiškės Lietuvos čempionės
Savaitgalį Kėdainių arenoje paaiškės Lietuvos čempionės
MultiGyn Moterų lygos sezone – finišo tiesioji. Keturios stipriausios šalies ekipos – Vilniaus „Kibirkštis“, Kauno „Aistės-LSMU“, Klaipėdos
Tik sausį iš Lenkijos į Kauną persikėlusi D.Šarauskaitė - Moterų lygos reguliariojo sezono MVP
Tik sausį iš Lenkijos į Kauną persikėlusi D.Šarauskaitė - Moterų lygos reguliariojo sezono MVP
Didžiuliu postūmiu Kauno „Aisčių-LSMU“ komandai sezono viduryje tapusi Daugilė Šarauskaitė buvo pripažinta naudingiausia MultiGyn Moterų lygos reguliariojo etapo krepšininke.
Moterų B lygos čempionėmis tapo alytiškės, sidabras ir bronza - vilnietėms
Moterų B lygos čempionėmis tapo alytiškės, sidabras ir bronza - vilnietėms
MultiGyn Moterų lygos B diviziono finale triumfavo Alytaus „RKL-GUT.LT“ krepšininkės, lemiamoje kovoje 68:64 (21:20, 21:16, 13:20, 13:8) įveikusios Vilniaus BC „Tiketą“.Iki
"Kibirkštis" užsitikrino pirmą vietą reguliariajame sezone
"Kibirkštis" užsitikrino pirmą vietą reguliariajame sezone
Kauno „Aistės-LSMU“ (12-3) prarado šansus pakovoti dėl aukščiausios vietos MultiGyn Moterų lygos reguliariajame sezone, 66:63 (23:17, 18:15, 10:11, 15:20) įveikdamos Vilniaus
Trenerio išvarymu paženklintame mače - dar vienas "Fortūnos" tritaškių rekordas
Trenerio išvarymu paženklintame mače - dar vienas "Fortūnos" tritaškių rekordas
Klaipėdos „Fortūnos“ (6-9) snaiperės po paskutinių rungtynių, panašu, neatvėso. Antrose rungtynėse paeiliui MultiGyn Moterų lygos pataikytų tritaškių rekordą pagerinusios

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime