Užtikrintai rungtyniavę lietuviai sutriuškino ir lenkus (video komentarai)

Daug laiko poilsiui po pergalės 99:61 Kosove, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė neturėjo. Sekmadienio vakarą lietuviai, Klaipėdoje – „Švyturio“ arenoje, priėmė Lenkijos nacionalinę vyrų rinktinę.

Eimanto Bendžiaus, Arno Butkevičiaus ir Mindaugo Girdžiūno vedama Lietuvos rinktinė pranoko lenkus ir iškovojo antrąją pergalę FIBA 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynėse rezultatu 75:55 (13:17; 25:8; 18:14; 19:16).

Pilnoje „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje pirmąjį kamuolį atsikovojo lietuviai, tačiau taškų iškart pelnyti nepavyko, o kitoje atakoje prasižengė Mindaugas Girdžiūnas. Savo klaidą pastarasis ištaisė jau kitoje atakoje atidarydamas Lietuvos rinktinės taškų kraitį tritaškiu metimu ir pakeldamas tribūnose susirinkusius žmones iš vietų. Padrikame pirmajame kėlinyje abi komandos keitėsi klaidomis, bet ne taikliais metimais, sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes rezultatas lygus 9:9. Šarūnui Vasiliauskui pavyko atidaryti savo taškų sąskaitą Lietuvos rinktinėje įmetant dvi baudas ir sumažinti varžovų pranašumą iki 2 taškų 11:13. Lietuviams pirmajame ketvirtyje nemažai bėdų po krepšiu sukėlė Lenkijos komandos centro puolėjas, 24-erių 211 cm ūgio Przemyslaw Karnowski, kuris pelnė 6 taškus ir atkovojo 4 kamuolius per pirmąsias penkias minutes. Likus žaisti minutę Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis turėjo imti minutinę pertraukėlę, kadangi jo komanda atsilikinėjo jau 11:17. Tai davė vaisių Deividas Gailius reidu po krepšiu pelnė du taškus. 13:17 po pirmųjų dešimt minučių.

Antrojo kėlinio pradžioje rungtynių vadžios grįžo į Lietuvos rinktinės rankas, Deividas Gailius pelnė du taškus su bauda, o Eimantas Bendžius „įsmeigė“ tritaškį metimą 19:17 Lieutva priekyje. Dar po akimirkos darbo ėmėsi kitas rinktinės duetas, Vaidas Čepukaitis iš po krepšio pelno 2 taškus, o namų arenoje žaidžiantis Arnas Butkevičius pelno du su bauda. 24:17 ir kėlinį Lietuviai pradėjo 11:0. Przemyslaw Karnowski kitoje atakoje nepataiko dvitaškio, o kitas aikštelės šeimininkas Mindaugas Girdžiūnas pataiko dar vieną tritaškį 14:0 o bendras rezultatas 27:17.

Lenkijos rinktinė pirmuosius taškus pelnė tik penktąją antrojo kėlinio minute, tačiau prieš tai pasižiūrėję į tolstantį Eimantą Bendžių, kuris įdėjo kamuolį į varžovų krepšį – 29:19. Arno Butkevičiaus keturi taškai iš eilės padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 16 taškų 35:19. Lenkijos komandai antrajame ketvirtyje sunkiai sekėsi rinkti taškus, kurių daugumą pelnė baudų metimais 36:23. Kitoje atakoje Evaldas Kairys pakartojo Arno Butkevičiaus netaiklų metimą įdėdamas jį atgal į krepšį. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 38:25.

Pirmoje rungtynių pusėje Lenkijos rinktinė pataikė vos vieną tritaškį iš 12 bandymų, Lietuviai tuo tarpu 3 iš 10. Klaidų komandos padarė apylygiai Lietuviai 9, Lenkai 8. Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butekevičius namų arenoje pirmoje pusėje jautėsi puikiai ir pelnė atitinkamai 8 ir 9 taškus. Antrąjį kėlinį lietuviai laimėjo 25:8.

Po didžiosios pertraukos komandos sugrįžo į pirmąjį kėlinį, kai labiau keitėsi klaidomis ir netaikliais metimai. Per tris minutes rezultatas pakito per kelis taškus ir Lietuvos rinktinės persvara paaugo 1 tašku 41:27. Lenkijos rinktinei priartėjus iki 11 taškų Mindaugas Girdžiūnas ilgai džiaugtis varžovams neleido, besibaigiant atakos laikui pataikė trečiąjį savo tritaškį iš keturių bandymų, o jau kitoje atakoje Adas Juškevičius pridėjo dar du taškus ir sugrąžino 16 taškų persvarą 50:34. Lenkijos nacionalinei rinktinei tenka naudoti minutinę pertraukėlę.

Trečiojo kėlinio pabaiga ir vėlgi buvo sėkmingesnė šeimininkams, kurie neleido varžovams priartėti, o žingsnis po žingsnio tolo. 56:39.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Eimanto Bendžiaus dviem dėjimais iš eilės 60:39, o Klaipėdos „Švyturio“ arenos stogas kilnojosi nuo žiūrovų sukeltų ovacijų. Po minutinės pertraukėlės į aikštelę sugrįžę Lenkijos krepšininkai pataikė tritaškį metimą 60:42. Dainius Adomaitis ilgai netempė ir susikvietė savus krepšininkus į pasitarimą, tačiau po pasitarimo lenkai atsakė dar dviem taškais – dėjimu 60:44. Eimantas Bendžius nedavė ilgai džiaugtis varžovams sumažėjusia persvarą ir dviem taškais su bauda vėl ją padidino iki 19 taškų 65:46. Ketvirtojo kėlinio antroji pusė liko tik formalumas rungtynėse.

Lietuva: E.Bendžius (5/5 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.) - 18 , A. Butkevičius (5 per .kam.), - 12,  M. Girdžiūnas - 11, G. Orelikas (7 atk. kam.) - 9  E. Kairys (7 atk. kam.) - 6, D. Gailius - 5 taškai.

Lenkija: L.Košarekas 12, M. Sokolowskis - 11, J. Wojciechowskis (7 atk. kam.). - 10 taškų.

NBA: "Warriors" ir "Thunder" dvikovoje - čempionų dominavimas (rezultatai)
NBA pirmenybėse skambią pergalę iškovojo lygos čempionai „Golden State Warriors“ (46-14). Ouklando klubas namuose atsirevanšavo Oklahomos „Thunder“ (34-27) krepšininkams
NKL: neptūniečiai įveikė įspūdingai po krepšiais kovojusius žalgiriečius (video)
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (25-11) krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL). Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose
Vilnietės įveikė kaunietes, kitos kaunietė susidorojo su ukmergiškėmis
Laurita Jurčiūtė ir Shenita Landry pelnė daugiau nei pusę Vilniaus „Kibirkšties“ (16-5) taškų ir atvedė savo klubą į trečiąją pergalę iš eilės Lietuvos
D.Sabonis buvo rezultatyviausias, J.Valančiūnas dėjimu išplėšė pratęsimą
NBA čempionate penktadienį naktį Indianos „Pacers“ (34/25) namuose 116:93 (27:22, 34:22, 22:22, 33:27) sutriuškino lygos autsaiderius Atlantos „Hawks“ klubą (18/42).Domantas
Sirgaliams - pribloškiantis pasiūlymas priartėti prie rinktinės ir net keliauti su ja
Viešai lietuvių deklaruojama meilė krepšiniui nuo šiol bus su dar didesniu atsaku. Ištikimiausi, populiariausios Lietuvoje sporto šakos aistruoliai, su visišku
Lietuvos rinktinė vargo su vengrais, bet iškovojo trečią pergalę (komentarai)
Penktadienio vakarą Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pradėjo antrąjį atrankos „langą“ į 2019 FIBA Pasaulio krepšinio čempionatą. Klaipėdos „Švyturio“
"Žalgiris" išsivežė užtikrintą pergalę iš Turkijos
"Žalgiris" išsivežė užtikrintą pergalę iš Turkijos (1)
Eurolygos 23-iojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ svečiuose įtikinamai 86:70 (21:23, 24:13, 23:20, 18:14) pranoko Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus ir įsirašė
"Real" sutrypė "Barceloną", "Brose" - "Crvena Zvezdą" (video)
Eurolygos paskutinėse 23-o turo rungtynėse Barselonoje vieni iš turnyro autsaiderių neturėjo ką priešpastatyti karališkajam ispanų klubui.„Barcelona“ (7-16) triuškinamai
L.Lekavičiaus klubas nepasipriešino Eurolygos rekordą pakartojusiam A.Švedui
Eurolygoje nesėkmę patyrė blankiai pasirodžiusio Luko Lekavičiaus atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" (14/9) komanda.Graikijos čempionai išvykoje 61:78 (18:24, 13:22, 15:17, 15:15)
Užribis: išbarstytos progos, Š.Jasikevičiaus auklėjimas ir pirotechnika
Kol „Betsafe–LKL“ čempionate pertrauka, siūlome pasimėgauti savaitgalį pasitikti nuotaikingai.Rubrikoje „Užribis“ – nekasdieniai ir nusijuokti priverčiantys epizodai.„Betsafe–LKL“
Žalgiriečiai ruošiasi mačui Stambule (K.Pangoso, P.Jankūno video komentarai)
Stambulo Sinano Erdemo arenoje ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atliko pirmuosius metimus varžovų aikštėje, ruošdamiesi šio vakaro susitikimui
"Unicaja" užtikrintai įveikė svečius iš Tel Avivo
Malagos "Unicaja" (10/13) klubas dar neprarado vilčių patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas ir iškovojo užtikrintą pergalę.Ketvirtadienį Joano Plazos auklėtiniai savo žiūrovų
D.Adomaitis paskelbė sudėtį, kuria pasikliaus mače su Vengrija
Likus dienai iki 2019 metų Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos rinktine, Dainius Adomaitis paskelbė dvyliktuką žaidėjų, kurie penktadienį žengs ant parketo.Vyriausiojo
Klaipėdiečiams - išskirtinės dovanos ir proga pamatyti Lietuvos rinktinę gyvai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Klaipėdoje pratęs kovą dėl patekimo į 2019 metų Pasaulio krepšinio čempionatą. „Švyturio“ arenoje lietuvių
LKL legendos. Š.Jasikevičius: man buvo svarbu tapti čempionu su "Žalgiriu"
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
Mėgėjų krepšinio legenda D.Novickas: gatvės krepšinis - mieliausias širdžiai
Naujienos apie Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato startą greitai pasklido po Lietuvą bei kaimynines šalis, tačiau pirmiausiai didelio džiaugsmo tokios naujienos suteikė
T.Kliučinykas: palyginus su mūsų žaidimu, turnyrinė lentelė atrodo labai gerai
Mezon NKL pirmenybių kovos į po dviejų savaičių pertraukos į Marijampolę sugrįš jau šią savaitę. Po pertraukos „Sūduva-Mantinga“ penktadienį vyks į Molėtus,
"Žalgiris" surengė neįprastą treniruotę (video)
Po savaitgalį iškovoto pirmojo sezono trofėjaus – Karaliaus Mindaugo taurės – Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grįžta į pasirengimo Eurolygos rungtynėms ritmą.
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" turkai prarado vieną lyderių
Stambulo "Anadolu Efes" (6/16) klubas Eurolygos penktadienio dvikovoje namie prieš Kauno "Žalgirį" (13/9) turės verstis be vieno lyderių.Turnyro autsaiderių, tačiau ką
KMT finalų gražiausių momentų penketuko viršūnėje - įspūdinga "Žalgirio" ataka
Finalinė SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro diena padovanojo ne tik įnirtingų kovų, bet ir įspūdingų epizodų.Panevėžio „Lietkabelis“ išplėšė bronzą kovoje
Rinktinės vyrai pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje (komentarai)
Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pirmadienį pradėjo rinktis į treniruočių stovyklą Palangoje, kurioje ruošis antrajam FIBA 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankos „langui“.
Lenkijoje M.Kumpys žaidė solidžiai, bet jo komanda buvo sutriuškinta
Triuškinantį pralaimėjimą Lenkijos krepšinio lygoje patyrė Modesto Kumpio atstovaujama Košalino AZS (8/14), kuri išvykoje 73:100 (24:26, 22:26, 14:26, 13:22) neprilygo
Pažvelkite iš arčiau: emocijos KMT finale bei čempionų džiaugsmas (video)
LKL.lt kviečia kiekvieną krepšinio mylėtoją prisiminti svarbiausią SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dalį – finalą.Dėl čempiono vardo susigrūmusios Kauno „Žalgirio“
Vyrų rinktinei - naujas autobusas
Jau ne vienerius metus besitęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir vienos didžiausių Lietuvos keleivių vežėjų, „Kautros“, draugystė, šį kartą pateikią malonią
Stepho ir LeBrono ekipų mūšis pribloškė aktyvumu, kovingumu ir gynyba
Los Andžele vykęs NBA Visų žvaigždžių savaitgalis finišavo su trenksmu. Šiąnakt vykusiose Visų žvaigždžių rungtynėse Stepheno Curry ir LeBrono Jameso komandos pademonstravo
NBA "Visos žvaigždės": Bookerio tritaškiai ir Mitchello triumfas dėjimų konkurse
Stipriausia pasaulio krepšinio lyga tęsia šiuo metu Los Andžele vykstantį šventinį Visų žvaigždžių savaitgalį. Pastarąją naktį „Staples Center“ arenoje vyko
"Žalgiris" finale nokautavo "Lietuvos rytą" (Š.Jasikevičiaus interviu)
"Žalgiris" finale nokautavo "Lietuvos rytą" (Š.Jasikevičiaus interviu) (1)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą Klaipėdoje apgynė SIL-Karaliaus Mindaugo taurės čempionų titulą finale 81:62 (20:19, 13:16, 27:18, 21:9) nukaudami Vilniaus „Lietuvos
Rezultatyvus M.Gecevičiaus pasirodymas pergalės Lenkijos taurės finale neatnešė
Zielionos Guros "Stelmet" su Martynu Gecevičiumi pritrūko vieno žingsnio iki Lenkijos taurės tunyro čempionų titulo.Finale ekipa 80:88 (15:27, 16:24, 20:21, 29:16) nusileido Torunės

NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52